به نظر شما سبک استراتژی بیشتر مدیون کدام استدیو است؟؟

به نظر شما سبک استراتژی بیشتر مدیون کدام استدیو است؟؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    65

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
سبک استراتژی را میتوان یکی از کم محصول ترین ژانرهای بازی دانست.معمولا در یک سال یک یا دو عنوان رده بالا در این ژانر بیشتر عرضه نمی شود اما بازیهای این سبک بر خلاف بسیاری از سبکهای دیگر دارای گیم پلی طولانی مدتی هستند که تا مدتها هر کسی را سرگرم می کند حتی شاید تا سالها پس از عرضه!
اصولا پلتفورم اصلی این نوع بازیها کامپیوترهای شخصی است و کمتر برای کنسولها منتشر می شوند که علت اصلی آن را میتوان پیچیدگی زیاد و کنترل خاص این عناوین دانست.
به علت همین پیچیدگیها سازندگان کمی نیز دستی در این سبک دارند و اصولا هر استدیوی تازه کاری نمیتواند در این ژانر موفق ظاهر شود,به طوری که تنها 5 استدیو را در طول تاریخ میتوان پرچمدار این سبک و پیش برنده ی آن دانست.
Firaxis Games

Creative Assembly

Westwood Studios / Petroglyph Games

Blizzard

Relic Entertainment

حال به نظر شما کدام یک از این استدیوها نقش موثرتری در پیشرفت این ژانر داشته اند و سبک استراتژی بیشتر مدیون کدام استدیو است؟؟

آخرین ویرایش:

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
سبک استراتژی محبوب ترین سبک من :D ولی کلا خیلی کم بهش اهمیت داده میشه :|
من خودم Relic خیلی قبول دارم تو این لیست بعد Creative Assembly و Firaxis Games
البته بلیزارد خیلی قبول دارم اما به نظرم نقش 3استدیو بالا نسبتا پررنگ تره تا بلیزارد الان :D

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
سبک استراتژی محبوب ترین سبک من :D ولی کلا خیلی کم بهش اهمیت داده میشه :|
من خودم Relic خیلی قبول دارم تو این لیست بعد Creative Assembly و Firaxis Games
البته بلیزارد خیلی قبول دارم اما به نظرم نقش 3استدیو بالا نسبتا پررنگ تره تا بلیزارد الان :D

منم قبول دارم رلیک خیلی کارش درسته و میگم اگه بلیزارد یه رقیب داشته باشه اونم رلیک هست!!:d
ولی شخصا میگم نقش بلیزارد تو این پیشرفت این سبک از همه بیشتر بوده مخصوصا سری استارکرفتش!!!
Creative Assembly هم با این که سری توتال وارش معرکه است ولی به نظرم به پا بلیزارد نمیرسه!!

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
من میگم Blizzard :x نه به دلیل اینکه تاثیرش روی این ژانر بیشتر از بقیه بوده نه اصلاً همیشه تو هر سبکی بلیز راه خودش رو میره بقیه هم راه خودشون رو :D
به این دلیل که تاثیرشون برای این ژانر بیشتر بوده
(فک کنم 1% هم منظورم رو نرسوندم :| :D )
البته این سبک فوت کرده و خدا بیامرزتش 8-|
هزچند 2013 دوتا بازی شاخ براش میاد ولی خو دیگه...:(

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
نام استودیوهای بسیار خوبی در این لیست است و باعث می‌شه که کمی دو دل بشم. اما فکر می‌کنم که Blizzard بسیار تو این سبک خوش درخشیده. StarCraft نمونه بارزشه. البته Relic و CA هم تو این سبک با عرضه بازی‌های بززگی نظیر Company of Heroes و Total War خودشون را در این سبک به خوبی نشان دادند.
اما من به Blizzard رأی می‌دم.:D.

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
منم قبول دارم رلیک خیلی کارش درسته و میگم اگه بلیزارد یه رقیب داشته باشه اونم رلیک هست!!:d
ولی شخصا میگم نقش بلیزارد تو این پیشرفت این سبک از همه بیشتر بوده مخصوصا سری استارکرفتش!!!
Creative Assembly هم با این که سری توتال وارش معرکه است ولی به نظرم به پا بلیزارد نمیرسه!!

آره خب بلیزارد که حرفی توش نیست :D ولی خب تو این مدت Relic همه جوره ساپورت کرده :D
خودم فن استارکرافت ام :D کلا همشون خوبن :D
الان سگا که 2تا از بهترین استدیو ها دستشه :D

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
من خودم که طرفدار رلیک هستم:d ولی IRONLORE رو یادتون رفته :d هرچند تاثیری نداشته تو این صنعت اما بازی های خوبی هم ساخته..
بلیزارد تونست به وسیله ی WoW پول زیادی به جیب ببره و خب روی بازی های بعدیش بیشتر سرمایه گذاری کنه ولی رلیک بدبخت الان سره همین CoH2 فعلا مشکل داره..:(

!mohsen

کاربر سایت
Oct 20, 2011
559
Relic چه بازی هایی رو ساخته آخه تا الان من اصلا ازش بازی نکردم!
من فقط Creative Assembly و Blizzard رو بازی هاشون رو انجام دادم به همین دلیل به
Creative Assembly رای میدم چون با توتال وار خیلی حال کردم(البته با شوگان 2 اصلا حال نکردم جالب نبود!)!!
در مورد بلیزارد هر چند بهترینه ولی نیاز به حمایت من نداره یعنی بالاخره اول که میشه ولی با رای دادن به ca میشه اون رو دوم کرد!

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
Relic چه بازی هایی رو ساخته آخه تا الان من اصلا ازش بازی نکردم!
من فقط Creative Assembly و Blizzard رو بازی هاشون رو انجام دادم به همین دلیل به
Creative Assembly رای میدم چون با توتال وار خیلی حال کردم(البته با شوگان 2 اصلا حال نکردم جالب نبود!)!!
در مورد بلیزارد هر چند بهترینه ولی نیاز به حمایت من نداره یعنی بالاخره اول که میشه ولی با رای دادن به ca میشه اون رو دوم کرد!
رلیک سازنده سری Copmany Of heroes و Warhammer هست!!
فکر کنم تا وقتی مهدی نیاد Westwood Studios خیلی مظلوم واقع بشه!!:d
هزچند 2013 دوتا بازی شاخ براش میاد ولی خو دیگه...
yahoo_2.gif

توجه نکردی,3تا بازی شاخ واسش میاد,کدوم رو حساب نکردی گفتی 2تا؟؟؟/:)

آخرین ویرایش:

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
آقا مجتبی شما Ensemble رو فراموش کردی. به نظر من سبک RTS از همه بیشتر مدیون اونه. که متاسفانه 5-6 سال قبل منحل شد.
اما سبک Turn Based به نظر من مدیون Firaxis هست.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
آقا مجتبی شما Ensemble رو فراموش کردی. به نظر من سبک RTS از همه بیشتر مدیون اونه. که متاسفانه 5-6 سال قبل منحل شد.
اما سبک Turn Based به نظر من مدیون Firaxis هست.

بله قبول دارم Ensemble هم استدیوی خیلی بزرگی بود و خودم با Age Of Mythology حسابی خاطره دارم!!
متاسفانه فراموشش کردم اضافه کنم اما بعید هم میدونم با هم بزرگیش در حد این 5 تا بوده!!

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
خوب انتخاب سخته. هر جور نگاه میکنی هر کدوم از اینا یه کار های بزرگی کردن نمیشه به چند تا رای داد ؟؟؟:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر