بهترین گزینه میان رده برای گیمر ها؛ GIGABYTE RX470 G1 Gaming 4GB

Space Bandit

کاربر سایت
Aug 18, 2016
135
نام
امیر پارسا
کارت گرافیک برای یک گیمر از نان شب نیز واجب تر است، اما آیا به راستی همه گیمرها توان پرداخت هزینه هنگفت برای خریداری کارت گرافیک حرفه ای و قدرتمند را دارند؟ کمپانی AMD با تولید سری RX 400 گام بلندی در ارائه کارت های گرافیک میان رده برداشته و کارت RX 470 این کمپانی یک محصول ارزشمند برای گیمرها با سطح بودجه متوسط به شمار می رود


پردازنده گرافیکی به کار رفته در GIGABYTE RX470 G1 Gaming به تعداد 5 میلیارد و 200 میلیون ترانزیستور و 2048 واحد سایه زن مجهز است. حضور 4 گیگابایت حافظه GDDR5 در کنار رابط حافظه 256 بیتی، مجموعه قابل قبولی برای اجرای بازی های روز فراهم می سازد. فرکانس پردازنده گرافیکی در بالاترین میزان خود به 1230 مگاهرتز افزایش می یابد. فرکانس چیپ ست های حافظه GDDR5 نیز بدون تغییر روی رقم 1650 مگاهرتز تنظیم گردیدند. اما با به کار گیری خنک کننده قدرتمند و نسل جدید WindForce 2X کاربران به اورکلاک پردازنده و چیپ ست های حافظه گرافیکی در کارت RX470 G1 Gaming قادر خواهند بود تا کارایی بالاتری نسبت به نسخه مرجع AMD دریافت کنند.


نسل جدید خنک کننده WindForce 2X که در کارت گرافیک RX470 G1 Gaming به کار رفته، برای کنترل حرارت به سه لوله انتقال حرارت با آلیاژ مس مجهز گردیده و دو عدد فن 90 میلی متری در کنار هیت سینک یکپارچه آلومینیومی به این روند کمک خواهند کرد. اطلاع رسانی نحوه فعالیت سیستم خنک کننده با استفاده از LED صورت می گیرد و کاربران با استفاده از نرم افزار اختصاصی گیگابایت به نام EXTREME Engine قادر به انتخاب رنگ LED از محدوده 16.8 میلیون رنگ خواهند بود.در صورتی که میزان بارگزاری یا دمای کارت گرافیک به محدوده از پیش تعیین شده نرسد، سیستم خنک کننده به صورت Passive عمل خواهد کرد. در این شرایط دو عدد فن 90 میلی متری WindForce 2X به طور کامل غیر فعال می شوند و تمام وظیفه خنک سازی بر عهده هیت سینک آلومینیومی و سه عدد لوله انتقال حرارت خواهد بود.
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟