بهترین فیلمهای دهه اخیر میلادی از نگاه کاربران بازی سنتر

بهترین سال دهه اخیر در صنعت سینما

• 2010

رای‌ها: 8 25.0%
  • 2011

رای‌ها: 0 0.0%
  • 2012

رای‌ها: 3 9.4%
  • 2013

رای‌ها: 2 6.3%
  • 2014

رای‌ها: 8 25.0%
  • 2015

رای‌ها: 5 15.6%
  • 2016

رای‌ها: 2 6.3%
  • 2017

رای‌ها: 1 3.1%
  • 2018

رای‌ها: 0 0.0%
  • 2019

رای‌ها: 3 9.4%

• مجموع رای دهنده‌ها
    32
  • نظرسنجی بسته شده است .

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
عجب تایپی پیدا کردم این وقت شبی

Mad Max: Fury Road رتبه یک رو داره و باقی بدون ترتیب خاصی هستند
Love گاسپارو نوئه
شاتر ایلند اسکورسیزی
prisoners دنیس ویلنوو
the wailing از کره جنوبی و به کارگردانی na hong jin
جدایی نادر از سیمین اصغر اقا فرهادی ( میخواستم دربند رو بذارم ولی خب تکنیکی جدایی مشخصا قوی تره)
گرگ وال استریت دوباره اسکورسیزی و اسکار به حقی که دیکاپریو نگرفت
قوی سیاه دارن آرونوفسکی
فیلم لالاند از پدیده دهه اخیر یعنی دیمین شزل

رتبه دهم هم یکم تقسیمش سخت هست از درایو و یا نئون دیمون ویندینگ رفن
ستیغ اره ای مل گیبسون کبیر
د مستر توماس اندرسون
برد من، پروژه فلوریدا، کانجورینگ، سیلور لاینینگ پلی بوک هم فیلمهای قابل ستایش و ارزشمندی هستند

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
بدون ترتیب
Blade runner 2049
The Grand budapest hotel
Perfect strangers
Incendies
Her
Birdman
The revenant
Inception
The master
The wailling

کلا دهه بسیار بدی بود از نطر کیفی. حالا با دهه 90 مقایسه نمیکنم ولی در مقایسه با دهه اول همین قرن21 هم تو همه ژانر ها عقب گرد داشتیم تقریبا.

راستی به نظرم دنیس ویلنوو بهترین کارگردان این دهه بوده که 2 تا فیلمش تو 10 تام هست و 2 تا دیگه هم اگه میخواستم 20 تا فیلم بنویسم اضافه میشدن. الخاندرو گونزالس ایناریتو هم میتونه رتبه دوم باشه.
بهترین بازی دهه هم واکین فینیکس تو the master .
بهترین بازیگر ها هم فینیکس یا دی کاپریو به خاطر کارنامه بی نقصشون در این دهه.

ادیت: خب فیلمای امسالم دیدم تقریبا. ایرلندی تا استانه اضافه شدن اومد ولی بازم از رقابت جا موند.
امسال به نظرم جزو ۳ سال خوب دهه بود.
ولی،
بازم یه فیلم خاص رو نتونستم تو تاپ۱۰ بیارم.
یه حجم بالایی فیلم خوب و خیلی خوب داشتیم ولی شاید شاهکار در حد عناوین بالا نبود امسال.
ایرلندی هرچند تو ۱۲ تا شاید باشه

آخرین ویرایش:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
خب تا اینجا تاپیک خوب پیش رفته اما انتظار بسیاری زیادی دارم که چند روز آینده، کاربران بیشتری فهرست برترین فیلم های دهه اخیرشان به اشتراک بگذارند. فکر نکنم انتخاب بین فیلم ها، سخت تر از بازی های ویدویی باشد! در مورد قوانین یک بار دیگه می گویم که اصلا لازم نیست به ترتیب بچینید، اگر تعداد کامنت ها بالا باشد، این امکان را مهیا می کند که لیست نهایی (10 فیلم برتر) با یک حسابگر بی نقص، در اول صفحه منتشر کنیم. قرار است مثل سایت Indiewire باشد، هر فیلمی که بیشتر در فهرست شما را ذکر شود، قطعا شانس بالایی در فهرست نهایی دارد. به عنوان نمونه تا الان، فیلم Blade Runner 2049 تقریبا در تمامی فهرست های الان فیکس بوده و اگر همینطوری پیدا کند، شاید رتبه یک شود اما همچنان قضاوت زود است.

خب لیست من را به طور کامل آماده کردم که حاوی فهرست نهایی (به جز سال 2019 که هنوز به پایان نرسیده)، فیلم های Honorable Mention و سایر بخش ها که به صورت تفننی اضافه کردم:
2010: The Social Network
2011: A Separation/Drive
2012: Django Unchained
2013: Gravity
2014: Birdman=============== بهترین فیلم دهه
2015: Mad Max Fury Road
2016: La La Land/Patriots Day
2017: A Molly's Game
2018: American Animals
2019: N/A
2010: Toy Story 3
2011: Contagion
2012: The Master
2013: Short Term 12
2014: Nightcrawler/Whiplash
2015: Hateful Eight/Pawn Sacrifice/ Big Short/ Spotlight
2016: The Infiltrator
2017: It/Okja
2018: None
2019: Per 6.5 (So Far

Michael Keaton as Riggan Thomson in Birdman

Alejandro Gonzalez Inarritu for Birdman/The Revenant

Birdman Written By Nicolás Giacobone, Armando Bo, Alexander Dinelaris
The Big Short Written By Adam McKay and Charles Randolph
A Separation Written By Asghar Farhadi
Pawn Sacrifice Written By Steven Knight
Riggan Thomson argues with the Female Critic in the Bar - Birdman
The Dinner Night - What is the Secret Recipe - Black Mass
Lancester argues with about Time,cause, Past - The Master
Car Chase Scene- Drive
البته به نظرم این سیستم رو برای فیلمای دهه های اخیر هم ادامه بدید. دهه اول قرن 21 قطعا خیلی پربارتر از این دهه بوده. و دهه 90 و 70 هم که طلایی ترین دهه ها بودن. به شخصه برا این لیست 12 تایی خیلی سختی نکشیدم ولی برا دهه 90 فک کنم سر درد بگیرم.

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
چیزی که مشخصه بهترین فیلم یک دهه گذشته برای من Interstellar هستش .

اما انتخاب و رتبه بندی باقی لیست یکم سخت هستش و ترجیحا سعی میکنم بدون رتبه بندی خاصی باشه .

Dunkirk
Inception
Dark Knight Rises

کلا روحیات من به شدت با کارای نولان سازگار هستش و معمولا مورد انتظار ترین فیلمهای من مربوط به ایشون هست .

Django Unchained
12 year slave
Hatefull Eight
این دسته از فیلمها جایگاه خاصی تو لیست من دارن و به هیچ عنوان قابل لیست بندی نیستند .

a quiet place
shutter island
Get Out
Mad Max FR
Skyfall
Spider-Man Far From Home
lawless
Blade Runner 204

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
چیزی که مشخصه بهترین فیلم یک دهه گذشته برای من Interstellar هستش .

اما انتخاب و رتبه بندی باقی لیست یکم سخت هستش و ترجیحا سعی میکنم بدون رتبه بندی خاصی باشه .

Dunkirk
Inception
Dark Knight Rises

کلا روحیات من به شدت با کارای نولان سازگار هستش و معمولا مورد انتظار ترین فیلمهای من مربوط به ایشون هست .

Django Unchained
12 year slave
Hatefull Eight
این دسته از فیلمها جایگاه خاصی تو لیست من دارن و به هیچ عنوان قابل لیست بندی نیستند .

a quiet place
shutter island
Get Out
Mad Max FR
Skyfall
Spider-Man Far From Home
lawless
Blade Runner 204
چیزی که برام جالب بود الان داشتم بهش فکر میکردم و خواستم با دوستان در میون بزارم اینه که تو این حداقل 2 دهه اخیر سینما کلا یه مسیر دیگه ای رو داره میره و حداقل برای من اینطور بوده که فیلم خوب خیلی کمتر شده .
الان بخوام 5 تا از بهترین فیلمهای تاریخم رو بگم شاید هیچ فیلمی از این چند دهه اخیر وجود نداشته باشه .

2001 A Space Odyssey
Solaris
Schindler's List 1993
JFK
the elephant man

این لیست نشون میده حدود 30 سالی هست که فیلم خوب ( حداقل از نظر من ) نداشته ایم

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
504
2010. Shutter Island
2011. Moneyball/The Intouchables
2012. Silver Linings Playbook
2013. Short Term 12/Nebraska
2014. Nightcrawler/Whiplash/Wild Tales
2015. The Hateful Eight
2016. The Wailing
2017. A Ghost Story/The Florida Project/Columbus/A Ciambra/The Party/Angels Wear White/First They Killed My Father
2018. Shoplifters/Annihilation/Free Solo
2019. Beanpole

باید از هر سال فقط یه دونه انتخاب کرد؟ :D 2017 خیلی شد :D ولی واقعاً سال خوبی بود. هرچند من اهل سینما نیستم، و بیش‌تر سریال می‌بینم :D

آخرین ویرایش:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
من نمیخوام مثل خیلیا کلا متا و ارزشش رو ببرم زیر سوال ولی به هرحال رتبه بندی بهترین های دهه براساس متا به شدت مسخره است...
ینی متای دو فیلم مختلف رو هیچ جوه نمیشه مقایسه کرد. ممکنه یه فیلم اکشن شونه تخم مرغی هم صرفا به خاطر اینکه تو ژانر خودش( اکشن شونه تخم مرغی) عالی عمل کرده حتی متای بالای 90 بگیره. دلیل نمیشه درمقایسه با خیلی کمدی ها، درام ها یا ... های دیگه که متای پایین تری هم شاید داشته باشن، الزاما فیلم بهتری باشه.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
من نمیخوام مثل خیلیا کلا متا و ارزشش رو ببرم زیر سوال ولی به هرحال رتبه بندی بهترین های دهه براساس متا به شدت مسخره است...
ینی متای دو فیلم مختلف رو هیچ جوه نمیشه مقایسه کرد. ممکنه یه فیلم اکشن شونه تخم مرغی هم صرفا به خاطر اینکه تو ژانر خودش( اکشن شونه تخم مرغی) عالی عمل کرده حتی متای بالای 90 بگیره. دلیل نمیشه درمقایسه با خیلی کمدی ها، درام ها یا ... های دیگه که متای پایین تری هم شاید داشته باشن، الزاما فیلم بهتری باشه.

در پایین صفحه همین سایت، فقط میانگین نظرات منتقدان هر سایت را در نظر گرفته است ولی اینکه مدمکس بهترین فیلم دهه اخیر است، قبلا در موردش در تاپیک مووی سنتر اشاره کرده بودم که مدمکس فراتر از یک فیلم اکشن هست؛ یک پیام دردآور از یک معضل بزرگ که می تواند جهان را فلج کند؛ این جنگ آب است، جنگ پرمفهوم که آدم را دیوانگی وامی دارد. هرگز در تاریخ رتبه بندی هر آیتمی مثل فیلم، بازی، سریال، تکنولوژی و .... از دسته بندی های جزیی برخوردار نیستند و نخواهند بود. البته اینکه مدمکس بهترین فیلم دهه اخیر است را اگر قانع نشدید، بهترین راه این است که دلیل انتخاب این فیلم به عنوان بهترین فیلم را از آنان جویا باشیم.

از سوی دیگر یک ماه دیگر بیشتر نمونده و خیلی از کاربران نظر ندادند. تبلیغات پایین تاپیک است و یا بی میلی شما؟ بفرستید تا بتوانیم بحثی هم مثل این بحث شکل بگیرد.

• Like
Reactions: Soheil

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
در پایین صفحه همین سایت، فقط میانگین نظرات منتقدان هر سایت را در نظر گرفته است ولی اینکه مدمکس بهترین فیلم دهه اخیر است، قبلا در موردش در تاپیک مووی سنتر اشاره کرده بودم که مدمکس فراتر از یک فیلم اکشن هست؛ یک پیام دردآور از یک معضل بزرگ که می تواند جهان را فلج کند؛ این جنگ آب است، جنگ پرمفهوم که آدم را دیوانگی وامی دارد. هرگز در تاریخ رتبه بندی هر آیتمی مثل فیلم، بازی، سریال، تکنولوژی و .... از دسته بندی های جزیی برخوردار نیستند و نخواهند بود. البته اینکه مدمکس بهترین فیلم دهه اخیر است را اگر قانع نشدید، بهترین راه این است که دلیل انتخاب این فیلم به عنوان بهترین فیلم را از آنان جویا باشیم.

از سوی دیگر یک ماه دیگر بیشتر نمونده و خیلی از کاربران نظر ندادند. تبلیغات پایین تاپیک است و یا بی میلی شما؟ بفرستید تا بتوانیم بحثی هم مثل این بحث شکل بگیرد.
من که لیستم رو دادم قبلا. راجب لیستم متا هم بیشتر اون لیستی که بوی هود رو بهترین معرفی کرده بود مد نظرم بود.
مدمکس رو اتفاقا خودم عاشقش هستم و بعد از ترمیناتور، شاید بهترین اکشنی باشه که دیدم.
اما خب بهترین فیلم دهه نمیدونمش و اصولا نمیشه یه فیلم رو بدون حرف و حدیث بهترین دونست.

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim
1. Looper
2. Silence
3. Drive
4. Hell or High Water
5. Zero Dark Thirty
6. Her
7. Nightcrawler
8. Nocturnal Animals
9. Logan
10. Blade Runner 2049

متاسفانه فکر کنم یکی از این فیلم‌ها باید جاشو بده به The Irishman :D شت، جوکر یادم رفت.:D

تاپیک خیلی خوبیه. \m/:x

ویرایش جدید::D

1. Looper
2. Silence
3. Drive
4. The Irishman
5. Zero Dark Thirty
6. Her
7. Nightcrawler
8. Nocturnal Animals
9. Logan
10. Blade Runner 2049