بنیان گذار EA: بازار کنسول ها در حال کاهش است

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
triphawkins-color.jpg

بنیان گذار شرکت EA، آقای Trip Hawkins به تازگی اذعان داشت که بازار کنسول ها در حال تبدیل شدن به یک 'سرگرمی' است، در حالی که پلتفرم PC و موبایل ها روز به روز در حال پیشرفت هستند.

آقای Hawkins که کمپانی بزرگ EA را در سال 1982 تاسیس کرد، ضمن گفتگو با سایت IGN اظهار داشت:
بازار کنسول ها همیشه با ما همراه خواهد بود، به دلیل این که همیشه باید بخشی برای عناوین هاردکور وجود داشته باشد، بخشی که نورآوری و ابداع را می‌پسندد.

اما این بخش در حال تبدیل شدن به یک بازار کوچک تر است و بیشتر شبیه یک بازار سرگرمی خواهد شد.
او افزود:
شما به هواپیماها نگاه کنید. بسیاری از ما فقط می‌خواهند یک مسافر باشند، اما همیشه مردمی وجود دارند که به پرواز علاقه دارند و مشتاقانه خواستار یادگیری درس های مربوط به پرواز هستند و شاید روزی هواپیمای خود را داشته باشند. من فکر می‌کنم این چیزی است که برای بازار کنسول ها اتفاق خواهد افتاد.
وی همچنین تاکید داشت:
میلیاردها نفر از مردم جهان در حال حاضر به بازی کردن می‌پردازند. صنعت بازی در نهایت به یک بازار انبوه و گسترده تبدیل خواهد شد. این صنعت از مرز دو میلیارد PC و چهار میلیارد موبایل گذشته است و در چند سال آینده نیز بالغ یک میلیارد تبلت خواهیم داشت. با توجه به افزایش روز افزون تعداد مخاطبان، ما شاهد ارقام بزرگی خواهیم بود.

دلیل دیگری که آقای Hawkins با استناد به آن معتقد است که کنسول ها در حال کاهش هستند این است که مردم امروزه به جای داشتن یک کنسول در اتاق نشیمن خود، می‌توانند بر روی پلتفرم های بیشتری به بازی کردن و تبادل اطلاعات بپردازند.

وی اذعان داشت:
بازی ها به همه جا خواهند رسید. بسیاری از مردم برای دلایل اجتماعی و هر زمان که مناسب باشد، بازی می‌کنند. این روند به سوی موبایل ها، مرورگر ها و بازی های مبتنی به سیستم ابری جریان خواهد داشت. در نظر بگیرید که چه اتفاقی خواهد افتاد وقتی شما یک برنامه مخصوص را که تنها بر روی یک پلتفرم خاص اجرا می‌شود، می‌خرید و یا دانلود می‌کنید و تنها زمانی که آن پلتفرم در نزدیکی شما وجود داشته باشد، قادر به استفاده از آن خواهید بود.

در گذشته، من می‎بایست برای بازی کردن GTA به زیرزمین می‌رفتم. اما امروزه یک بازیکن قادر خواهد بود در محل کار، خانه و هتل بر روی PC به بازی کردن بپردازد. آن ها تقریبا همه جا به یک مرورگر دسترسی دارند. امروزه مردم ابتدا به راحتی و آسایش فکر می‌کنند.

منبع

ccie

کاربر سایت
Jan 30, 2008
1,300
نام
xerxes
ظاهرا نسل بعدی کنسول ها اخرین نسل... امیدوارم اینطور نباشه
cloud gaming فوق العادست اما به شخصه روش سنتی رو ترجیح میدم

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
بازی سازان میخوان از زیر خرج های چاپ و تکثیر بازی ها در برن میان ملت قانع میکنن برای Cloud Gaming
آقا خیلی ها دوست دارن آرشیو جمع کنن فروش دیجیتالی هم شد کار:|

arash9

کاربر سایت
Sep 17, 2011
372
شاید این Cloud خاصیت هایی واسشون داشته باشه ولی فکر نکنم تا 4 یا 5 سال دیگه رواج پیدا کنه هنوزم تو US و UK اکثر خریدا یا بهتر بگم 90% خریدا فیزیکیه مگه بازیای ارکید که اونم مثل این سیستم اینترنت فوق العاده نمیخواد

.sandman.

کاربر سایت
Aug 27, 2012
603
نام
Armin
خدا نسله این تبلت هارو از رو زمین برداره که به همه چیز دارن گند میزنن
ای کاش کنسول های نسل بد اون قدر قوی باشن که این تبلت هاو موبایل ها به این راحتی ها بشون نرسن

vahid3plove

کاربر سایت
Jun 8, 2011
441
نام
وحید مشیری
بازی سازان میخوان از زیر خرج های چاپ و تکثیر بازی ها در برن میان ملت قانع میکنن برای Cloud Gaming
آقا خیلی ها دوست دارن آرشیو جمع کنن فروش دیجیتالی هم شد کار:|
داداش من درسته هزینه هزینه چاپ و تکثیر حذف میشه ...ولی هزینه سرور ها و دارا بودنشون از پهنای باند اینترنتی نجومی مفت که نیست!فکر نمیکنم مشکل صنعت بازی یه دی وی دی 30 سنتی باشه!

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
داداش من درسته هزینه هزینه چاپ و تکثیر حذف میشه ...ولی هزینه سرور ها و دارا بودنشون از پهنای باند اینترنتی نجومی مفت که نیست!فکر نمیکنم مشکل صنعت بازی یه دی وی دی 30 سنتی باشه!

نه اتفاقا cloud gaming خیلی براشون سود آور تره
ببین نسل بعد دیسک های حجم بالا و bluray استفاده می کنند که دیسک 30 سنتی نیست
بعد هزینه های حمل وجا به جایی و چاپ کاور ها و ساخت پک ها همه هزینه بر هست
اما cloud Gaming فقط خرید نیست بلکه شما باید ماهانه یا هفتگی برای اجاره ی یک بازی پول بدید و میشه گفت هزینه های سرور ها از اونجا تامین می شن
فکر کنید به جای خرید یک بازی باید ماهانه 15 دلار بدید اونو اجاره کنید
خوب بعد از اتمام دوره بازی میپره و از بین میره
اما شما با خرید نسخه ی فیزیکی میتونید ماه ها و حتی سال ها داشته باشید
علاوه بر اون می توانید در بازار دست دوم آن را بفروشید
که تمام اینها با CG از بین میرن . نظر سازنده ه هم برای رفتن به این سمت بیشتر اینه که بازی های دست دوم رو از بین ببرن
همچنین امکان پایرت شدن رو به صفر برسونن

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
این ادم بزرگ و موفق الان چی گفته که شما سریع ذهنتون رفت طرف cloud gaming?

گفته یه زمانی شما میخواستید بازی کنید با کنسول باید میرفتی تو اتاقت با تلویزیون خودت با کنسول بازی میکردی .شاید کسی دیگه از خانواده بخواست برنامه دیگه همرمان نگاه کنه شما یه تلویزیون جدا لازم داشتی.
در نظر بگیرید که چه اتفاقی خواهد افتاد وقتی شما یک برنامه مخصوص را که تنها بر روی یک پلتفرم خاص اجرا می‌شود، می‌خرید و یا دانلود می‌کنید و تنها زمانی که آن پلتفرم در نزدیکی شما وجود داشته باشد، قادر به استفاده از آن خواهید بود
الان چطور شده؟
بنده نشستم پای کامپیوتر بهترین بازی روز رو دارم انجام میدن دارم اینجا هم پست میدم همزمان اهنگ هم گوش میکنم همزمان داخل اینترنت هم دارم گشت میزنم.کامپیوتر هم تو محل کارم هست هم تو خونه در واقع اگر نباشه کارت لنگ میمونه.تبلتی هم که همراهت هست همه این کارها رو انجام میده.
منظور این ادم موفق هم همین بوده.

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل

گفته یه زمانی شما میخواستید بازی کنید با کنسول باید میرفتی تو اتاقت با تلویزیون خودت با کنسول بازی میکردی .شاید کسی دیگه از خانواده بخواست برنامه دیگه همرمان نگاه کنه شما یه تلویزیون جدا لازم داشتی.

الان چطور شده؟
بنده نشستم پای کامپیوتر بهترین بازی روز رو دارم انجام میدن دارم اینجا هم پست میدم همزمان اهنگ هم گوش میکنم همزمان داخل اینترنت هم دارم گشت میزنم.کامپیوتر هم تو محل کارم هست هم تو خونه در واقع اگر نباشه کارت لنگ میمونه.تبلتی هم که همراهت هست همه این کارها رو انجام میده.

بله اشون اشاره به تبلت ها کردن اما این قسمت رو بخون
بازی ها به همه جا خواهند رسید. بسیاری از مردم برای دلایل اجتماعی و هر زمان که مناسب باشد، بازی می‌کنند. این روند به سوی موبایل ها، مرورگر ها و بازی های مبتنی به سیستم ابری جریان خواهد داشت. در نظر بگیرید که چه اتفاقی خواهد افتاد وقتی شما یک برنامه مخصوص را که تنها بر روی یک پلتفرم خاص اجرا می‌شود، می‌خرید و یا دانلود می‌کنید و تنها زمانی که آن پلتفرم در نزدیکی شما وجود داشته باشد، قادر به استفاده از آن خواهید بود.

در گذشته، من می‎بایست برای بازی کردن GTA به زیرزمین می‌رفتم. اما امروزه یک بازیکن قادر خواهد بود در محل کار، خانه و هتل بر روی PC به بازی کردن بپردازد. آن ها تقریبا همه جا به یک مرورگر دسترسی دارند. امروزه مردم ابتدا به راحتی و آسایش فکر می‌کنند.

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
در حالی که پلتفرم PC و موبایل ها روز به روز در حال پیشرفت هستند.
کاری ندارم که بازار کنسولا رو به افول یا نه (که قطعا اینطور نیست و هیچ وقت بازیبازای حرفه ای نمیرن با موبایل بازی بزرگ بازی کنن) اما این یه قسمتش حرفش در مورد PC رو واقعا چرت گفته کافیه تعداد بازیای بزرگی که هر ساله برای PC منتشر نمیشن یا اگرم منتشر بشن با تاخیره رو بشموریم تا بفهمیم که این PC که رو به افوله (تو همین ماه بازی RE6 و ACIII با تاخیر برای PC میان حالا بقیه ی سال که هیچی دیگه)

Seser.pesar

کاربر سایت
Feb 22, 2012
941
نام
...:: محمد ::...
اره دیگه ...

من دیروز یه بازی نصب کردم 2.9 گیگ به اسم horn

خداییش گرافیک و گیم پلیش عییین گاد اف وار 2 هست ...

Send from HtC One X using tapatalk 2

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,206
نام
یونس

الان چطور شده؟
دقیقا از همین بخش که آدم حس فکرش می ره به سمت کلود
خیلی دور از ذهن نیست یه روزی از هر وسیله ایی که به اینترنت وصل باشه بتونی به همه برنامه ها و بازی های خودت دسترسی داشته باشی (حتی سیوها و پروژه هاو...)
هدف از کلود سازی جلوگیری از سرقت دیجیتالیه
مثلا فرض کن شما می خوای با فتوشاپ کار کنی فقط کافیه از وسیله ایی به سایت adobe لاگین کنی و فتوشاپ واست باز بشه کارت رو انجام بدی و تمام
نیازی به نصب نیست، چون فایل های برنامه هم در دسترس نیستن امکان کرک شدنش نیست
داستان همینه

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
ظاهرا دوباره باید این جمله ی معروف رو اینبار با کمی تغییر بنویسم:

کنسول ها می روند و نمی آیند و این تنها PC است که می ماند :d

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
کاری ندارم که بازار کنسولا رو به افول یا نه (که قطعا اینطور نیست و هیچ وقت بازیبازای حرفه ای نمیرن با موبایل بازی بزرگ بازی کنن) اما این یه قسمتش حرفش در مورد PC رو واقعا چرت گفته کافیه تعداد بازیای بزرگی که هر ساله برای PC منتشر نمیشن یا اگرم منتشر بشن با تاخیره رو بشموریم تا بفهمیم که این PC که رو به افوله (تو همین ماه بازی RE6 و ACIII با تاخیر برای PC میان حالا بقیه ی سال که هیچی دیگه)
الان world of tanks حدود 40 میلیون بازی کن داره.lol هم فکر کنم 20 میلیون.خیلی از بازی های mmo دیگه هم حدود 5-10 میلیون بازی کن دارن.منظور از رشد pc gaming اینجور بازی ها هست.خصوصا که تو کشور های آسیایی مثل چین و اندونزی و.... خیلی طرفدار دارن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر