بسته شدن نماوا و فیلیمو برای همیشه ! برخورد قانونی صدا و سیما

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
بسته شدن نماوا و فیلیمو برای همیشه !!!!

%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%88%D8%A7-722x481.jpgسازمان ساترا طی نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان صداوسیما از برخورد جدی و قاطع با پلتفرم‌های نماوا و فیلیمو و لغو مجوز آن‌ها در صورت عدم رعایت قوانین خبر داد.

از مدت‌ها پیش زمزمه‌هایی مبنی بر لغو مجوز و فیلتر شدن دو پلتفرم محبوب و پرطرفدار فیلیمو و نماوا به گوش می‌رسید؛ اما به نظر می‌رسد حالا این اتفاق جدی‌تر از همیشه است. شبکه نمایش خانگی در طول این سال‌ها با خارج کردن تلویزیون و برنامه‌های صداوسیما از دور رقابت، اعتماد عموم مردم را جلب کرد و به انتخاب اول دوست‌داران فیلم و سریال در زمینه تولیدات داخلی تبدیل شد. در واقع سریال‌های فعلی نماوا و فیلیمو با اتکا به چهره‌های مطرح و محبوب سینما، پرداختن به موضوعات روز و دغدغه‌های حال حاضر مردم و همچنین سوژه‌های ملتهب‌شان، در اکثر موارد به شدت سروصدا به‌پا می‌کنند و پرطرفدار می‌شوند؛ مانند سریال «خاتون»، «یاغی» و…


حالا ساترا یا سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در طی نامه‌ای خطاب به پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما از صدور نامه تعلیق مجوز پلتفرم‌های آنلاینی که بر خلاف قوانین وضع‌شده عمل کرده و تخلفات مختلفی را انجام داده‌اند خبر داد. طبق این نامه، پلتفرم‌های خاطی و متخلف تنها یک هفته فرصت خواهند داشت تا خودشان را با قوانین و مقررات مشخص‌شده تطبیق دهند.

satra-letter2-620x599.jpg


ضمن اینکه در صورت تمکین نکردن از قوانین ساترا، صدور نامه تعلیق مجوز و فیلتر کردن دامنه پلتفرم‌های متخلفی مانند نماوا و فیلیمو و طرح شکایت در دادسرای فرهنگ و رسانه و جرایم رایانه ای در دستور کار قرار خواهد گرفت. علاوه‌بر این مورد، در حال حاضر ارسال نامه به وزارت ارتباطات برای خدمت ندادن به دیتا سنترها در دستور کار اجرایی ساترا قرار گرفته است.
باید ببینیم در آینده چه اتفاقی برای VODها رخ می‌دهد و سرنوشت پلتفرم‌های پرمخاطبی مانند نماوا و فیلیمو یا حتی فیلم نت چه خواهد شد؛ به نظر می‌رسد خطر لغو مجوز و فیلتر شدن پلتفرم‌ها، جدی‌تر از همیشه است.

گجت نیوز

 

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
واکنش فیلیمو به سخنان رئیس ساترا: انسداد ایجادشده محصول عملکرد بی‌ضابطه ساترا است !

namava.jpg


فیلیمو به اظهارات رئیس ساترا درباره ایجاد محدودیت برای پلتفرم‌های نمایش خانگی واکنش نشان داده و خواستار شفاف‌سازی درباره چگونگی تأسیس و نحوه قانون‌گذاری توسط ساترا شد.


به گزارش زومیت، در پی انتشار نامه سعید مقیسه، رئیس کل ساترا به رئیس سازمان صداوسیما درباره شرایط پلتفرم‌های نمایش خانگی و درخواست او از نهادهای مختلف برای جلوگیری از فعالیت پلتفرم‌های متخلف، هنرمندان، کارشناسان و کاربران به طرق مختلفی به این اقدام واکنش نشان دادند.


همچنین، رئیس کل ساترا، ظهر امروز (۲۶ تیر)، در مصاحبه‌ای توضیحاتی را درباره تخلفات این پلتفرم‌ها و نحوه برخورد ساترا با آن‌ها ارائه کرده است. فیلیمو، به‌عنوان یکی از پلتفرم‌های نمایش درخواستی (VOD)، بعد از انتشار نامه و مصاحبه مذکور با انتشار متنی به این اظهارات واکنش نشان داده است.


سعید مقیسه در مصاحبه امروز خود لغو مجوز فیلیمو و نماوا را تکذیب و در ادامه تصریح کرده که هنوز تصمیم قطعی برای تعلیق مجوز پلتفرم‌های مذکور اتخاذ نشده است. به گفته او، امتیاز برخی از سامانه‌های نمایش درخواستی که تخلفاتی داشته‌اند، کسر شده و اگر روند کسر امتیاز آن‌ها ادامه داشته باشد و به کمتر از امتیاز لازم برسد، ساترا اقدامات قانونی لازم را در قبال پلتفرم مذکور انجام خواهد داد.


به گفته رئیس کل ساترا سامانه‌های نمایش درخواستی در حالی محصولات خود را با ترافیک تمام‌بها به مخاطبان عرضه می‌کردند که طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی، ترافیک داخلی باید به صورت نیم‌بها برای کاربران داخلی محاسبه شود. مقیسه این موضوع را یکی از تخلفات پلتفرم‌های نمایش خانگی عنوان کرده است.


او همچنین بر لزوم پایبندی سامانه‌های نمایش درخواستی به مبادی فرهنگ اسلامی ایرانی اشاره کرده و در ادامه تصریح کرده است که ساترا با پلتفرمی که این ارزش‌ها را نادیده بگیرد، با دیده اغماض برخورد نخواهد کرد.


در ابتدای متن منتشرشده توسط فیلیمو و در واکنش به اظهارات اخیر رئیس ساترا، این مجموعه خواستار شفاف‌سازی و ارائه توضیحات درباره نحوه ایجاد ساترا شده و چنین نوشته است:ایجاد هر ساختاری در سطح ملی و فرادستگاهی، مانند ساترا، نیازمند قانون تأسیس یا قانون تشکیلات با وظایف و اختیارات روشن است. لطفاً در این خصوص شفاف‌سازی شود که کدام مرجع قانون‌گذاری یا تدوین مقررات در کشور به این مهم اهتمام ورزیده و سند مورد نظر برای اطلاع عموم رونمایی شود.


مسئولان این پلتفرم همچنین اصطلاح «صوت و تصویر فراگیر» را مورد پرسش قرار داده و در بخشی از متن منتشرشده خود از مسئولان ساترا خواسته‌اند که تعریف مشخص این اصطلاح را بیان کرده و دامنه شمول آن را مشخص کنند. در این خصوص در متن منتشرشده توسط فیلیمو چنین آمده است:


آیا از اصطلاح فنی-فرهنگی «صوت و تصویر فراگیر» در مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی یا شورای عالی فضای مجازی تعریف دقیقی ارائه شده است یا خیر؟ آیا پلتفرم‌های نمایش درخواستی، شامل این تعریف می‌شوند یا خیر؟


با توجه به این که مجموعه ساترا ذیل سازمان صداوسیما تعریف می‌شود، بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران موضوع قانون‌گذاری و تعیین مقررات برای تولیدات رسانه‌ای را توسط سازمانی که خود تولیدکننده محتوای رسانه‌ای است، غیر قابل قبول می‌دانند.


با توجه به این که این سازمان با برخورداری از امکان قانون‌گذاری، اجرای قوانین و نظارت و رسیدگی بر تخلفات عملاً تمامی اختیارات را در دست دارد، بخش خصوصی توان و امکان تعامل با این نهاد را که ذی‌نفع نیز محسوب می‌شود، نخواهد داشت. در سومین پرسش فیلیمو از ساترا همین مسئله مورد سؤال قرار گرفته و نوشته شده است:


آیا منطقی است که ساختاری منقبض، کند و ایستا، خود قوانین و اقلیم حکمرانی‌اش را تعریف کند، خود اجرا کند و خود هنگام مناقشه و اختلاف، مرجع رسیدگی به تخلفات باشد؟ بخش خصوصی چگونه می‌تواند با چنین تنظیم‌گر ذی‌نفعی رابطه منطقی و حرفه‌ای داشته باشد؟


در پایان این متن، مجموعه فیلیمو ضمن تأکید بر پایبندی خود به تنظیم‌گری منصفانه و نظارت دغدغه‌مندانه بر مبنای ضوابط شفاف و روشن، از عملکرد سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر انتقاد کرده و چنین نوشته است: «ما انسداد ایجادشده را محصول عملکرد بی‌ضابطه ساترا و عدم تمایل این مجموعه به قانونمند شدن توسط مراجع ذی‌صلاح می‌دانیم.»


زومیت
 

SixBox

کاربر سایت
Mar 24, 2022
409
این سالی چندهزار میلیاردی که پول اینترنت میدید درصدی ش میره برای همین ساترا که برای شما تولید محتوا کنه اعم از محتوا ضد غربی و مهدوی و.....

همزمان حمله به نت +رنگ شورت مردم +فرهنگ و شئونات و...........

نفس میکشید کافیه دیگه
 

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
1,978
نام
MohammadAli
ما که خوشحال میشیم فیلیمو و نماوا برای همیشه بسته بشن ولی این اخبارا جنگ زرگریه و جفتشون دستشون تو یه کاسه‌است. یادمون نرفته واسه فیلیمو و نماوا چقد سایت دانلود فیلم مثل تاینی موویز رو بصورت ضربتی نابود کردند.
 

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
2,594
تا جایی که میدونم همین نماوا و فیلیمو هم خوب سانسور میکنند، اینا مساله شون حذف رقابت هست
تو همه چی همینه، ماشین آشغال میسازن رقیب رو حذف میکنند
صدا و سیمایی دارن که صد رحمت به یبوثت، بعد رقیبم میخوان حذف کنند
اگه عقل داشتن از خودشون میپرسیدن که چی
ماشین رو مردم مجبورن آشغال ایرانی بخرن
دیگه تلویزیون که مجبور نیستن کلی آپشن هست
 
  • Like
Reactions: Mohsen GT

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,339
چاقو دسته خودشو نمیبره که خود اینها هم کم سانسور نمیکنن علاوه بر اینکه فشار آوردن تمام سایتها دانلود فیلم بدون سانسور یا فیلتر کردن یا جمع کردن . حالا مظلوم شدن؟ همون بهتر جمع بشن.
این جنگ زرگری هم برای تبلیغ و جلب توجه هست تا همه از لج صدا و سیما بگویند وااای نه خیلی هم خوب هستن جمعشون نکنید دو روز دیگه هم کمپین خرید اشتراک اینها راه میندازن ملت جوگیر هم...
همون بهتر جمع بشوند.
 

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,339
یک سوال از دوستان که اطلاع دارند. این نماوا و فیلیمو اصلا کپی رایت میدهند و قانونی هستند یا خودشون هم از بیخ و بن دزدی هست سایتشون؟
 

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
2,565
نام
Moein
یک سوال از دوستان که اطلاع دارند. این نماوا و فیلیمو اصلا کپی رایت میدهند و قانونی هستند یا خودشون هم از بیخ و بن دزدی هست سایتشون؟
زیر فیلمای قدیمیشون تگ تاینی موویز هست اکثرا :))
اینا نتفلیکس رو فیلتر میکنن بعد انتظار داری بیان بهش پول بدن کپی رایتشو بگیرن واسه پخش؟:D
 

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
178
یک سوال از دوستان که اطلاع دارند. این نماوا و فیلیمو اصلا کپی رایت میدهند و قانونی هستند یا خودشون هم از بیخ و بن دزدی هست سایتشون؟
خود نتفلیکس توی صفحه ی اینستاگرامش اعلام کرده بود ((نماوا از ما دزدی میکند!)) :D

photo_2019-10-03_14-10-17.jpg
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر