بزرگترین پروژه‌های کنسل شده صنعت بازی

دوست داشتین کدوم بازی‌ها رو تجربه کنین؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    182

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
سلام!

موضوع کنسل شدن بازی‌های کامپیوتری از سال‌های دور وجود داشته و هر چند وقت یک بار شاهد متوقف شدن ساخت بازی‌هایی هستیم که طرفداران‌شان مدت‌ها منتظر تجربه آن‌ها بوده‌اند. آثاری که بعضی از آن‌ها پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به یک عنوان جالب را داشتند، ولی هیچ‌وقت امکان عرضه پیدا نکردند. در این مقاله به معرفی 55 بازی کنسل شده می‌پردازیم که هرکدام به دلیلی در لیست ما قرار گرفته‌اند. بعضی از آن‌ها سازندگان بزرگ و معروفی داشته‌اند و بعضی دیگر با نمایش‌ها و اطلاعات اولیه‌شان نظر خیلی‌ها را به خود جلب کردند. لازم به توضیح است که بخشی از این عناوین طبق اعلام سازنده یا ناشر خود متوقف شدند، ولی تعدادی هم به شکل رسمی کنسل نشده و با گذشت زمان و فراموش شدن آن‌ها، تنها می‌توان عبارت "کنسل‌شده" را برای آن‌ها در نظر گرفت. این شما و این هم بزرگترین عناوین کنسل شده صنعت بازی.

• Like
Reactions: jhoobin

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
Eight Days و Silent Hills واقعا جِگر سوز بود کنسل شدنشون :|
ND هم که ندید حتی پروژه شروع نشده باشه هم کنسل بشه باید خودزنی کرد :|

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
من از کنسل شدن هیچ بازی اندازه Agency ناراحت نشدم! البته کلا امیدی به خوب بودنش نبود. یه بازی از سونی آنلاین... اما نمیدونم چرا بینهایت دوست داشتمش و برای عرضش لحظه شماری میکردم که کلا منهدم شد!:|

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
نمایش Prey 2 و SW 1313 تو E3 2011 واقعا حیرت آور بودند... یادش بخیر اون زمان کلی درگیرشون بودم کنسل شدنشون واقعا ناامید کننده بود....
اما این بین بازی ای که هنوز تو فکرش هستم S.T.A.L.K.E.R. 2 هست، یادم نمی ره سازنده هاش مشکل مالی داشتند به همین خاطر یه مدت ساخت پروژه متوقف شد، بعد یادمه یه خبر اومد که برگشتند سر کار و مشکل مالی برطرف شده اما خیلی نشد که خبر کنسل شدنش رسمی شد ....
اینو اضافه کنم که خیلی دوست دارم نسخه جدید SiN Episodes هم ساخته بشه هر چند غیر ممکنه ....

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
واقعا بعضی پروژه ها موقع کنسلی بد روی اعصاب آدم بودن .:| یعنی دلم میخواست سر به تن بعضی ها نباشه از UBI بگیر تا INTEL تا KONAMI تا ... یعنی اگه کسایی که بعضی از پروژه ها رو کنسل کردن دست من میفتادن با دندون خرخره شون میجویدم .:d

اما هیچ کدوم به اندازه Project Offset من بی اعصاب نکرد دلم میخواست تک تک مدیران اینتل بفرستم اون دنیا :d.:((

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
توی این لیست Prey 2 به خاطر نمایش های فوق العاده ای که داشت خیلی توی چشم می زنه و S.T.A.L.K.E.R. 2 که یه سری از نابغه ترین های دنیای گیم می خواستند بسازندش، و همچنین بازی های سری Legacy of Kain که استودیوی بی نظیرش رو گذاشتند بالاسر Tomb Raider که اون موقع در حال نابودی بود و سری به یاد موندنی Legacy of Kain متاسفانه فراموش شد...
3b9q0hr34i4t3gvtkdp9.gif

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
اما هیچ کدوم به اندازه Project Offset من بی اعصاب نکرد دلم میخواست تک تک مدیران اینتل بفرستم اون دنیا :d.:((

آخ آخ ... کنسل شدنش واقعا کمرم رو شکست. :d عجب دمویی داشت ناکس :d

Prey 2 هم من خبر نداشتم کلا کنسل شده فکر میکردم توی development hell ی چیزیه الان یهو فهمیدم. =(( شماره یکیش یکی از بهترین FPS های تاریخه بنظرم واقعا حیفه.

دوستایی که نسل ششم اخبار بازی ها رو دنبال می کردن شاید یادشون باشه که Resident Evil 4 نسخه اولیه اش فرق داشت با اون چیزی که عرضه شد. بازی خیلی تاریک و ترسناک توی یه خونه که کلی روح داشت و لیان توهم میدید یا یه همچین چیزی. با اینکه RE4 ی که عرضه شد خودش شاهکار بود ولی واقعا دوست دارم اون نسخه رو هم تجربه می کردم. WarCraft 3 هم اگر یادتون باشه نسخه ای که اولین بار نشون دادن کلا فرق داشت. اون رو هم خیلی دوست دارم تجربه کنم. Lord of the Clans هم چیزه جالبی بود ولی از همون اول Ghost به دلم ننشست واسه همین زیادم ناراحت نشدم.

Final Fantasy: Fortress توی مقاله بود ولی توی نظرسنجی ندیدمش. اینم پتانسیل خوبی داشت. دنیای Ivalice دنیای جذابیه. فکر کنم چیزه زیادی در مورد گیم پلی نگفته بودن ولی یادمه شایعه شنیدم که اگر میساختن گیم پلیش مشابه Dark Souls میشد ;;)

جدیدا هم که Silent Hills ... یعنی باید کونامی رو ... ولش کن اصلا ... گور باباش. بعد از MGSV پرونده کونامی برای من بسته میشه.

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
از اینکه بعد از اینهمه سال این SEGA هنوز نمیخواد بره سمت Streets Of Rage خیلی ناراحت میشم یکسری موقعها !
هییییییییییییییییییی :( 8-|
واقعا دوست دارم یک دنباله ی درست حسابی از این بازی رو بتونم تجربه کنم
پروژه ی fan made ی که فکر کنم اسمش streets of rage remake بود رو چقدر بازی میکردم ! چقدر اصلی ها رفتم !
فقط امیدوارم اگر روزی بخواد اینکار رو بکنه SEGA نیادش مثل Sonic Boom بشه مثلا ! و Streets Of Rage رو بیاد خراب کنه !

تشکر بابت مقاله

ممنون

انگار Beat Em Up درست حسابی که 2d side scroll باشه دیگه نیست این روزا ! یا خیلی خیلی خیلی خیلی کم ! 8-|

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
هنوزم امیدوارم اون اتمسفر فوق العاده S.T.A.L.K.E.R. رو دوباره ببینم. این بازی خیلی پتانسیل داشت که اگه یک سرمایه خوب و ناشر که به تیم سازنده اعتماد می کرد پشت این بازی بود الان سرنوشتش این نبود.

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
هیچوقت E3 2006 یادم نمیره که تریلر بازی Eight Days و نشون دادن و من بیش از 20 بار از اول تریلر رو دیدم و واسه اومدن بازی لحظه شماری میکردم اما ... :(

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,011
نام
محمد امین
این پسوند
Projects که اضافه کردین آیا براشون منبع داری که کنسل شدن یا اصلا قرار بوده ساخته بشن؟ یا فقط از رو شایعات عنوان کردین؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر