برترین های سال 2015 از دیدگاه بازی سنتر

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین

سلامی دوباره خدمت کاربران عزیز وب‌سایت بزرگ بازی‌سنتر. همانطور که متوجه شده‌اید، امسال خیلی زودتر از موعد به استقبال بازی‌های سال رفته‌ایم و دلیل آن نیز تغییر بزرگی است که شاهد آن هستید. زین‌پس سایت بازی‌سنتر بازی‌های سال خود را نه بر اساس تقویم هجری شمسی، بلکه بر اساس تقویم میلادی انتخاب خواهد کرد. دلیل این کار، مشکلات ریز و درشتی بود که در پایان هر سال شمسی گریبان گیر تحریریه می‌شد. مشکلاتی اعم از انتشار برخی از عناوین در واپسین روزهای سال شمسی، برنامه‌ریزی انتشار بازی‌های بزرگ طبق سال‌های مالی شرکت‌ها و از همه مهم‌تر نزدیک شدن به عیدباستانی نوروز، که همه دست به دست می‌دادند تا ما نتوانیم سرموعد لیست را آماده کنیم.

حال که این تصمیم به نتیجه رسیده، برای اولین سال میلادی با مشکلات کوچکی روبرو شدیم و امیدواریم کاربران گرامی در این راه ما را یاری کنند.
به علت اینکه ما هر سال طبق تاریخ شمسی اقدام به انتخاب بازی‌های سال می‌کردیم، طبیعتا در لیست سال 1393 سایت، عناوینی از 1 ژانویه 2015 تا 1 فروردین 1394 حضور داشتند. اکنون که اقدام به تغییر تاریخ کردیم، متاسفانه نمی‌توانستیم بازی‌هایی که قبلا انتخاب کرده بودیم را در این لیست جدید دخیل کنیم. از این رو تصمیم گرفتیم تا در لیست امسال تنها بازی‌هایی که بعد از 20 مارچ 2015 منتشر شده‌اند را شرکت دهیم. این کار مشکلاتی مانند کمبود نامزد در بعضی رشته‌ها را بوجود آورد که به اجبار اقدام به حذف آن رشته‌ها کردیم؛ هرچند که همین 9 ماهه‌ی پایانی سال 2015 به قدری پربار بود که لیستمان میزبان عناوین بسیار نامدار و خوبی است. در همین راستا، به علت وجود عناوین درخور شان در بخش رانندگی، این رشته را حذف نکردیم، بلکه آن را با رشته ورزشی ادغام کردیم.

نکته آخر این که در بهترین‌های سال بعد، یعنی بهترین‌های 2016، شاهد تغییرات بزرگ دیگری در رشته‌ها خواهید بود که در راستای بهتر شدن این لیست انجام خواهد پذیرفت.
در پایان امیدواریم این لیست مورد پسند کاربران گرامی قرار گیرد. امید است در سال‌های آینده با لیست پربارتر و سایتی جدید در خدمت شما عزیزان باشیم.

موفق باشیم

فردین باقریان

نویسندگان مطالب بهترین ها:

Grey Warden - بهترین داستان، بهترین بازی استراتژی، بهترین بازی PC
Isildur - بهترین گرافیک تکنیکی PC، بهترین استودیو، بهترین بازی مستقل، بهترین بازی سال
Democracy - بهترین بازی دانلودی، بهترین موسیقی، بهترین بازی Adventure
SMM9 - بهترین نوآوری در گیم پلی
RezaXus - بهترین ریمستر
Bahram B - بهترین چندنفره رقابتی، بهترین صدا و افکت های صوتی، بدترین بازی، بهترین بازی ورزشی
HDV 7 - بهترین بسته اضافه شونده
FaRd!N - بهترین گرافیک تکنیکی کنسول
Sad But True - بهترین Co-Op
Jubei Mitsuyoshi - بهترین IP جدید، بهترین اکشن ادونچر، بهترین بازی Xbox One
Heska - بهترین بازی ای که هیچ کس بازی نکرد
Dinosaur - ناامید کننده ترین بازی
vahidking - بهترین صداپیشگی
Mr.Death - بهترین نقش آفرینی، بهترین بازی PS4، بهترین اتمسفر، بهترین گرافیک هنری،، بهترین شخصیت جدید
Frobary - بهترین بازی شوتر

رای گیری کاربران Vs. تحریریه بازی سنتر:
رشتهکاربرانتحریریه
بهترین اتمسفرBloodborneBloodborne
بهترین داستانThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین بازی دانلودیLife is StrangeLife is Strange
بهترین چندنفره رقابتیHalo 5 GuadriansHalo 5 Guadrians
بهترین Co-OpDestiny: The Taken KingDestiny: The Taken King
بهترین نوآوری در گیم پلیMGS V: The Phantom PainLife is Strange
بهترین بسته اضافه شوندهThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین گرافیک تکنیکی PCThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین گرافیک تکنیکی کنسولThe Witcher 3Star Wars Battlefront
بهترین گرافیک هنریBloodborneBloodborne
بهترین ریمسترUncharted CollectionUncharted Collection
بهترین صدا و افکت های صوتیThe Witcher 3Forza MotorSport 6
بهترین صداپیشگیMark Hamill | JokerMark Hamill | Joker
بهترین شخصیت جدیدCiri | The Witcher 3Bloody Baron | Witcher 3
بهترین موسیقیThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین استودیوCD Projekt REDCD Projekt RED
بهترین بازی مستقلRocket LeagueRocket League
بهترین IP جدیدBloodborneBloodborne
بیشترین پیشرفتThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین بازی کسی بازی نکردUndertaleUndertale
ناامید کننده ترین بازیNeed For SpeedArmikrog
بدترین بازیTony Hawk 5Tony Hawk 5
بهترین شوترHalo 5 GuadriansHalo 5 Guadrians
بهترین نقش آفرینیThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین بازی ورزشیFIFA 16Forza MotorSport 6
بهترین بازی اکشن/ادونچرRise of Tomb RaiderMGS V: The Phantom Pain
بهترین بازی استراتژیSC II: Legacy of the VoidSC II: Legacy of the Void
بهترین بازی ادونچرLife is StrangeLife is Strange
بهترین بازی PCThe Witcher 3The Witcher 3
بهترین بازی Xbox OneRise of Tomb RaiderRise of Tomb Raider
بهترین بازی PS4BloodborneBloodborne
بهترین بازی سالThe Witcher 3The Witcher 3

آخرین ویرایش:

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
بیشتر رای هایی که من دادم رفت برای witcher 3.

بعدش هم bloodborne و بعد متال گیر

در کل احتمال میدم در گرفتن جایزه هم این سه تا بهتر عمل کنند

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
میشه انتخابامون رو اینجا بزاریم دیگه؟ :D انتخاب های من توی بخش اول:

بهترین اتمسفر:
Bloodborne

بهترین داستان:
Life is Strange

بهترین بازی دانلودی:
Life is Strange (هرچند برای من رقابت فوق العاده نزدیکی با Tales from Borderlands داشت)

بهترین چندنفره رقابتی:
رای ندادم.

بهترین Co-Op:
Bloodborne (تنها بازیی بود که امسال Co-Op زدم پس انتخاب سختی نبود :D )

بهترین نوآوری در گیم پلی:
MGS V

بهترین بسته اضافه شونده:
Bloodborne: The Old Hunters (توی این بخش Old Blood رو هم گرفتم و مطمئنم ازش خیلی خوشم میاد ولی خب هنوز بازیش نکردم برای همین نمیتونم در موردش نظر بدم. Hearts of Stone هم همینطور)

بهترین گرافیک تکنیکی PC:
رای ندادم.

بهترین گرافیک تکنیکی کنسول:
Witcher 3

بهترین گرافیک هنری:
Bloodborne

بهترین Remaster:
Devil May Cry 4 Special Edition

فقط یه گله دارم توی این بخش که چرا Resident Evil Revelations 2 رو جز بازیهای دانلودی نزاشتید چون واقعا یکی از بهترین RE های چند سال اخیر بود. آها الان دیدم توی پست اول بهش اشاره شد و بخاطر تغییر به سال میلادی بازیهایی که از 20 مارچ به بعد اومدن رو حساب کردید.

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
به نظر من اصلا بدون هیچگونه تفکری Pillars باید تو لیست نامزد‌های پی‌ سی‌ قرار میگرفت,نبودش عجیب هست, انگار مثلا هیلو تو بخش ایکس باکس نباشه.:D
جدا از این مورد،به نظرم اکثر بازی‌ها خیلی‌ خوب انتخاب شدن، ممنون بابت زحمتی که کشیدین برا تهیه لیست.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
ممنون که نینتندو رو آدم حساب نکردید:|
Xenoblade Chronicles X توی بخش بهترین نقش افرینی نیست:|
Splatoon توی بخش بهترین شوتر نیست:|
Super Mario Maker توی بخش بهترین بازی سال نیست:-o
میدونم توی ایران بازیای نینتندو طرفدار نداره ولی جوری رفتار نکنید که انگار همچین بازیای شاهکاری کلا وجود نداره
بجای بخش بهترین Remaster و بهترین گرافیک PC و کنسول ها که جدا کردن اینا اصلا لازم نبود یه بخش بهترین بازی کنسول های Handheld رو میذاشتید خیلی بهتر بود.
اینا چیزایی بود که به نظرم عجیب بود و غیر حرفه ای و در حد پیشنهاد بود امیدوارم ناراحت نشید

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
ممنون که نینتندو رو آدم حساب نکردید:|
Xenoblade Chronicles X توی بخش بهترین نقش افرینی نیست:|
Splatoon توی بخش بهترین شوتر نیست:|
Super Mario Maker توی بخش بهترین بازی سال نیست:-o
میدونم توی ایران بازیای نینتندو طرفدار نداره ولی جوری رفتار نکنید که انگار همچین بازیای شاهکاری کلا وجود نداره
بجای بخش بهترین Remaster و بهترین گرافیک PC و کنسول ها که جدا کردن اینا اصلا لازم نبود یه بخش بهترین بازی کنسول های Handheld رو میذاشتید خیلی بهتر بود.
اینا چیزایی بود که به نظرم عجیب بود و غیر حرفه ای و در حد پیشنهاد بود امیدوارم ناراحت نشید

قبل اینکه شروع کنید به محکوم کردن بهتر بود دلیل کار رو میپرسیدید. سال قبل هم توضیح دادیم این قضیه رو.

بازی‌سنتر | برترین های سال 1393

به علت اینکه توی تحریریه کسی رو نداریم که کنسول های نینتندو رو داشته باشه و بصورت حرفه ای دنبال کنه بازی هاش رو ، به جای اینکه انتخاب های تو خالی و از رو متای داشته باشیم تصمیم گرفتیم کلا بخش نینتندو رو حذف کنیم. اگر به نظرتون انتخاب امتیاز وار با نگاه کردن به امتیاز متا و سایت های دیگه حرفه ای هستش، روی این کار فکر کنیم واسه سال بعد. :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
قبل اینکه شروع کنید به محکوم کردن بهتر بود دلیل کار رو میپرسیدید. سال قبل هم توضیح دادیم این قضیه رو.

بازی‌سنتر | برترین های سال 1393

به علت اینکه توی تحریریه کسی رو نداریم که کنسول های نینتندو رو داشته باشه و بصورت حرفه ای دنبال کنه بازی هاش رو ، به جای اینکه انتخاب های تو خالی و از رو متای داشته باشیم تصمیم گرفتیم کلا بخش نینتندو رو حذف کنیم. اگر به نظرتون انتخاب امتیاز وار با نگاه کردن به امتیاز متا و سایت های دیگه حرفه ای هستش، روی این کار فکر کنیم واسه سال بعد. :D

ببخشید نمیدونستم اوضاع تحریریه انقدر خرابه! (شوخی)
handheldباز هم ندارید؟:d
به پارسال کاری ندارم ولی وقتی مثلا تیترتون بهترین نقش افرینی ساله و Xenoblade بین نامزدا نیست ممکنه یکی فکر کنه که این بازی در نظر گرفته شده ولی در حد و اندازه های بازیهای rpg دیگه نبوده!
خیلی راحت میتونید اسم بخشهای مختلف رو عوض کنید و بزارید:
بهترین شوتر سال 2015 منهای بازیهای انحصاری نینتندو
بهترین نقش آفرینی سال 2015 منهای بازیهای انحصاری نینتندو
بهترین بازی سال 2015 منهای بازیهای انحصاری نینتندو
----------------------------------------------------------------------
نمیخوام الکی اشکال بگیرم ولی وقتی میگید ما انتخاب هامون بر اساس متا نیست و کار درستیه که وقتی بازیای نینتندو رو بازی نکردیم تویه نامزدا قرار ندیم باید بگم درست ترش اینه که بازه ی انتخاب هاتونو توی هر بخش مشخص کنید بعد نامزدها رو نام ببرید
بازم بگم که قصدم ترول نیست فقط میخوام اینکار به بهترین شکل انجام بشه

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
ببخشید نمیدونستم اوضاع تحریریه انقدر خرابه! (شوخی)
handheldباز هم ندارید؟:d
به پارسال کاری ندارم ولی وقتی مثلا تیترتون بهترین نقش افرینی ساله و Xenoblade بین نامزدا نیست ممکنه یکی فکر کنه که این بازی در نظر گرفته شده ولی در حد و اندازه های بازیهای rpg دیگه نبوده!
خیلی راحت میتونید اسم بخشهای مختلف رو عوض کنید و بزارید:
بهترین شوتر سال 2015 منهای بازیهای انحصاری نینتندو
بهترین نقش آفرینی سال 2015 منهای بازیهای انحصاری نینتندو
بهترین بازی سال 2015 منهای بازیهای انحصاری نینتندو
----------------------------------------------------------------------
نمیخوام الکی اشکال بگیرم ولی وقتی میگید ما انتخاب هامون بر اساس متا نیست و کار درستیه که وقتی بازیای نینتندو رو بازی نکردیم تویه نامزدا قرار ندیم باید بگم درست ترش اینه که بازه ی انتخاب هاتونو توی هر بخش مشخص کنید بعد نامزدها رو نام ببرید
بازم بگم که قصدم ترول نیست فقط میخوام اینکار به بهترین شکل انجام بشه

حالا قصدتون ترول باشه یا نباشه عملا دارید همین کار رو انجام میدید که البته مهم نیست، دیگه عادت کردیم به این حرفا گوشمون پر شده :D موفق باشیم. :rose:

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
من نظرم رو arkham knight هست :D
اصلا هم دلیل نمیارم چون به نظر من عالی بود . میخواد ویچر بهترین بازی باشه میخواد فالوت میخواد ... این صرفا نظر منه :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
حالا قصدتون ترول باشه یا نباشه عملا دارید همین کار رو انجام میدید که البته مهم نیست، دیگه عادت کردیم به این حرفا گوشمون پر شده :D موفق باشیم. :rose:

فقط جمله ی آخر پستمو خوندی نه؟
من هم عادت دارم به اینکه انتقاد کنم و به جای جواب درست حسابی یه بهانه الکی گیرم بیاد همینطور عادت دارم به اینکه تنها کسی باشم که به این چیزا اهمیت میدم.
الان مگه چه مشکلی داشت به جای پست بالایی که فقط خواستی یه چیزی بگی و بری میگفتی "حساب نبودن بازی های نینتندو و handheld رو به بخش مقدمه اضافه میکنم"؟ چیزی از شان و مقام تحریریه غیر قابل انتقادتون کم میشد؟
سوال: "چرا فکر میکنی نباید به این موضوع توی حداقل مقدمه اشاره کنی؟" جواب: "چون که خودمون به اینجاش فک نکرده بودیم و الانم اگه بخواییم درستش کنیم ضایس و حرف درست یکی دیگرو قبول کردیم"
خودتون با تحریریتون موفق باشید

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
فقط جمله ی آخر پستمو خوندی نه؟
من هم عادت دارم به اینکه انتقاد کنم و به جای جواب درست حسابی یه بهانه الکی گیرم بیاد همینطور عادت دارم به اینکه تنها کسی باشم که به این چیزا اهمیت میدم.
الان مگه چه مشکلی داشت به جای پست بالایی که فقط خواستی یه چیزی بگی و بری میگفتی "حساب نبودن بازی های نینتندو و handheld رو به بخش مقدمه اضافه میکنم"؟ چیزی از شان و مقام تحریریه غیر قابل انتقادتون کم میشد؟
سوال: "چرا فکر میکنی نباید به این موضوع توی حداقل مقدمه اشاره کنی؟" جواب: "چون که خودمون به اینجاش فک نکرده بودیم و الانم اگه بخواییم درستش کنیم ضایس و حرف درست یکی دیگرو قبول کردیم"
خودتون با تحریریتون موفق باشید

نخیر کل پستتون رو خوندم و کل پستتون طعنه آمیز هست. اینکه شما تو جریان کارای سایت نیستید تقصیر بنده نیست. بنده لینک سال قبل رو هم دادم بهتون جهت اطلاع، اما مثل اینکه زحمت باز کردنش رو هم ندادید به خودتون. قرار نیست که هرسال بنده بیام همین جمله رو کپی پیست کنم که چرا نینتندو رو نداریم؟ منتهی مثل اینکه شما نمیخواید پست قبلی بنده رو درست و حسابی بخونید و فقط به دنبال این هستید که تیکه بار ما کنید. بخش هندهلد هم همین قضیه رو داره. همین الان بازی سنتر به جرئت توی تاپ ترین سایت های ایرانی هست که بازی های نسل جدید رو نقد میکنه؛ اونم بصورت کاملا واقعی، نه که بیاد از اینجا اونجا یه چیزی رو ترجمه کنه. حتی اولین سایت ایرانی هم بود که اقدام به نقد بازی های نسل 8 کرد. میتونید برید ببینید. دیگه با این توصیف ها فکر کنم واقعا این نگاه مغرضانه است که چرا هندهلد و نینتندو نداریم؛ چون در همین حد توان مالیمون اجازه میده که حداقل اکثر بازی های پلتفرم های PC و PS4 و Xone رو نقد و بررسی و تجربه کنیم.

در این راه خیلی از بازی های کوچیک دیگه هم نقد میکنیم که به لطف حضور بازی سنتر در مدیای لیست شرکت های ایندی ممکن شده اما هیچ کس به اونا هم اهمیت نمیده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر