برترین فرانچایز صنعت بازی های ویدیویی از نگاه کاربران بازی سنتر (فینال)

فینال

• مجموع رای دهنده‌ها
    195
  • نظرسنجی بسته شده است .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
در میان انبوه فوق العاده و غیرقابل باور از محتوا که در طول سال های اخیر تولید شده، تعداد انگشت شماری از عناوین و بازی ها به موفقیت و شهرتی دست یافتند و در صد بالایی از بازی ها تنها می توانند رویای دست یافتن به آن را در سر بپرورانند.
رسیدن به این سطح از موفقیت به ترکیبی از لایه ها نه تنها برای ساخت بلکه برای بازیابی و فروش مجموعه نیاز دارد.
اگر همه چیز خوب پیش برود می تواند سرآغاز یک فرانچایز در دنیای بازی ها باشد!!
در واقع این شکل گیری یک فرانچایز است که از همان ابتدا در ذهن سازندگان بوده و با این وجود یافتن موفقیت در مقام یک عنوانِ تنها، در بازاری که از قبل اشباع شده و هر روز با عناوین زیادی تقویت می شود به یک معجزه شبیه است.
اتفاقی که معدود شماری از بازی ها در طول تاریخ این صنعت موفق به انجام آن شده اند

photo_2021-04-16_00-22-28.jpg photo_2021-04-16_00-22-48.jpg

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این تاپیک برویم :D
تک‌تک ما با ده‌ها فرانچایز مختلف از بازی‌های ویدیویی خاطره داریم که هریک به‌گونه‌ای سهمی در زندگی ما داشته‌اند و دارند!
در این تاپیک قصد داریم که به فرانچایزهای برتر و تحصین شده ی تاریخ که به نوعی سنگ بنا و پایه ای برای ساخت عناوین بزرگ امروزی هستند بپردازیم!
هریک از این عناوین دنباله ها و نسخه های مختلفی در طول سال های مختلف بر روی پلتفرم ها و سیستم عامل های مختلفی داشته اند بسیاری از این بازی ها زمینه ساز خلاقیت ها و نواوری های مختلف در صنعت بازیسازی امروزی هستند

به هر حال از ان جایی که بحث «ترین‌ها» همیشه در هر عرصه‌ای بین طرفداران داغ بوده است و بازی‌های ویدئویی نیز از این قضیه مستثنی نیستند، قراره در این تاپیک در موردش به بحث و گفتگو بپردازیم
پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرمایید

توجه:
در صورت ایجاد شدن نظر سنجی فقط 3 فرانچایز اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در آرای نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
پس لطفا بعد از معرفی n فرانچایزِ محبوب (یا منتخب تون) و توضیحاتتون راجب این انتخاب ها ، حتما 3 تای برتر رو با عدد مشخص کنید
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

گاد بلس آس [-o<:D

THE END

111111 (1).png

آخرین ویرایش:

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
هعی هعی... رای میدم به مرحوم AC بالاخره:(

1. Crash Bandicoot
2. God of War
3. Assassin's Creed
4. Kingdom Hearts
5. Spyro

چرا حس میکنم جز GOW ، بقیه تک رای هستن؟ :-" :))
همین گاو تا اواسط اصلا رای نداشت:))
یه لحظه فکر کردم همون اول کار حذفه:|
که یهو ورق برگشت و صعودش همراه GTA و Tlou و Halo و Dark Souls تقریبا حتمی شد
جالب اینکه تا همین جای کار، Ip های فرست پارتی دو جناح + دوتا مولتی بالا اومده و درواقع میشه گفت تکلیف این 5 تا یه جورایی مشخصه و صعودشون اگر اتفاق عجیبی نیفته قطعی شده!

ولی برای 5 نامزد بعدی حدود 10 فرانچایز شانس صعود دارن و رای هاشون برابر و یا خیلی نزدیکه!:D
یه جورایی میشه حدس زد چه گولاخ هایی توی این 10 کاندید دوم منتظر حتی 1 رای ان که بالا بیان
کلا خیلی نزدیکن!!

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
901
نام
amin
با سلام
1- Red Dead Redemption
2- GTA
3 - The Last of Us
* - God of War
* - Uncharted
* - Mafia
* - AC
چه قدر خوبه که این همه گیمر با این همه سلایق مختلف وجود داره . با نگاه به همین تایپیک میشه به کار ارزشمند بازی سازها پی برد . ( همین اختلاف سلایق باعث بوجود اومدن ip های جدید میشه و این عالیه ) .

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
سه تای اول:

1- Grand Theft Auto
2- Batman Arkham
3- Bioshock

این لیست بهترین فرانچایزهایی هست که تجربه کردم ولی دیدم بی انصافیه بخوام رتبه بندیشون کنم
اما بازیهای پایین لیست اولیت پایینتری هم برام دارن

کل سری Souls و Bloodborne
Mass effect
Resident Evil
Red Dead
Gears of War
Max Payne
Dragon Age
Uncharted
Need for Speed
God of War
Forza
Fable
Halo
Call of Duty (MW و WaW)
The Last of Us
Darkness
Dishonored
Killzone
Assassin's Creed
Metal Gear

سری Fallout Final Fantasy Deus Ex Wolfenstain Gran Turismo Spider-Man Sims Dead Space Mafia DMC Witcher Hitman Tomb Raider FarCry و Crysis هر چند خیلی خوبن ولی تو لیست نزاشتم چون بنظرم فقط یک یا دو نسخه بازی از این سری خیلی عالی بودن

owj

کاربر سایت
Jul 26, 2015
441
نام
Mohamad H
درود. من نمیخواستم خودمو تو این موقعیت قرار بدم ولی دیگه سعیمو میکنم
من به شخصه با فرانچایزی که بیشترین خاطره خوشی رو دارم stronghold هستش یادش بخیر نسخه 1 رو چقدر
با بچه ها بازی میکردم و همه ارزوشون بود من رو بزنن :D
بعد از اون میرسیم به gow . از بعد از بازهای کنسول سگا من با هیچ بازی اینقدر حال نمیکردم دیگه . محشر بودن و هنوزم هست .
رتبه سوم رو ولی نمیدونم به چی بدم واقعا توی رتبه سوم خیلی بازی ها میتونن قرار بگیرن از COD گرفته تا RE و UNCHARTED و...
ولی نمیشه TLOU نباشه توی تاپ 3 یادم نمیاد بازی ای به این شدت خودم رو جای کرکتر اصلی گذاشته باشم .
1- STRONGHOLD
2- GOD OF WAR
3- THE LAST OF US

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
  1. GTA
  2. MGS
  3. Resident Evil
بدون ترتیب
  • Uncharted
  • God of War
  • Soulsborne
  • Mortal Kombat
  • Super Mario
  • FIFA
  • Call of Duty
  • Gears
  • Gran Turismo
  • Forza
  • Tekken
  • Tomb Raider
Honourable Mention
  • Zelda (میتونه No. 1 باشه ولی متاسفانه حتی یک نسخه هم ازش بازی نکردم)
سعی کردم عناوینی باشه که هنوز هم ادامه دارند و فراموش نشدند وگرنه مثلا Splinter Cell هم میتونست باشه.
و اینکه چون فرنچایز هست بازیهایی انتخاب کردم که نسخه های بیشتری داشته باشند، وگرنه بازیهایی مثل TLoU و RDR قطعا برای من بهترینهای تاریخ هستند.

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
خب منم رای خودمو بگم و همینطور اعلام کنم تنها 3 ساعت زمان تا شروع نظرسنجی و درواقع پایان زمان اعلام کاندیدهای خودتون باقی مانده
اگر احیانا همچنان شرکت نکردین الان اخرین فرصته:D

God of War
Soulsborne
Resident Evil

* به دلیل اینکه ارا شمارش شده، لطفا از این کامنت به بعد دیگه نظراتتون رو ویرایش نکنید
احیانا اگر نیاز به ادیت داشتین، در یک پست جدید اونو اعلام کنید تا در شمارش تغییرات صورت بگیره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر