برترین فرانچایز صنعت بازی های ویدیویی از نگاه کاربران بازی سنتر (فینال)

فینال

• مجموع رای دهنده‌ها
    195
  • نظرسنجی بسته شده است .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
در میان انبوه فوق العاده و غیرقابل باور از محتوا که در طول سال های اخیر تولید شده، تعداد انگشت شماری از عناوین و بازی ها به موفقیت و شهرتی دست یافتند و در صد بالایی از بازی ها تنها می توانند رویای دست یافتن به آن را در سر بپرورانند.
رسیدن به این سطح از موفقیت به ترکیبی از لایه ها نه تنها برای ساخت بلکه برای بازیابی و فروش مجموعه نیاز دارد.
اگر همه چیز خوب پیش برود می تواند سرآغاز یک فرانچایز در دنیای بازی ها باشد!!
در واقع این شکل گیری یک فرانچایز است که از همان ابتدا در ذهن سازندگان بوده و با این وجود یافتن موفقیت در مقام یک عنوانِ تنها، در بازاری که از قبل اشباع شده و هر روز با عناوین زیادی تقویت می شود به یک معجزه شبیه است.
اتفاقی که معدود شماری از بازی ها در طول تاریخ این صنعت موفق به انجام آن شده اند

photo_2021-04-16_00-22-28.jpg photo_2021-04-16_00-22-48.jpg

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این تاپیک برویم :D
تک‌تک ما با ده‌ها فرانچایز مختلف از بازی‌های ویدیویی خاطره داریم که هریک به‌گونه‌ای سهمی در زندگی ما داشته‌اند و دارند!
در این تاپیک قصد داریم که به فرانچایزهای برتر و تحصین شده ی تاریخ که به نوعی سنگ بنا و پایه ای برای ساخت عناوین بزرگ امروزی هستند بپردازیم!
هریک از این عناوین دنباله ها و نسخه های مختلفی در طول سال های مختلف بر روی پلتفرم ها و سیستم عامل های مختلفی داشته اند بسیاری از این بازی ها زمینه ساز خلاقیت ها و نواوری های مختلف در صنعت بازیسازی امروزی هستند

به هر حال از ان جایی که بحث «ترین‌ها» همیشه در هر عرصه‌ای بین طرفداران داغ بوده است و بازی‌های ویدئویی نیز از این قضیه مستثنی نیستند، قراره در این تاپیک در موردش به بحث و گفتگو بپردازیم
پ.ن:مشابهه تاپیک های گذشت، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرمایید

توجه:
در صورت ایجاد شدن نظر سنجی فقط 3 فرانچایز اول لیستتون به عنوان انتخاب های شما محسوب شده و مابقی در آرای نظرسنجی تاثیری نخواهند داشت
پس لطفا بعد از معرفی n فرانچایزِ محبوب (یا منتخب تون) و توضیحاتتون راجب این انتخاب ها ، حتما 3 تای برتر رو با عدد مشخص کنید
تا در زمان جمع اوری آرا اشتباهی پیش نیاد و کمکی به تسریع روند شمارش کرده باشین

گاد بلس آس [-o<:D

THE END

111111 (1).png

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
دوستانی‌ که‌ بحث‌ خشونت‌ رو‌ پیش‌ کشیدن‌ بهتره‌ بگم‌ که‌ لست‌ اف‌ اس‌ احتمالا‌ خشن‌ ترین‌ بازیه‌ تاریخه، چون‌ سطح‌ خشونتش‌ کارتونی‌ و‌ بزرگنمایی‌ نیست، خشونتش‌ کاملا‌ واقعی‌ و‌ طبیعیه‌ و‌ همین‌ موضوع‌ باعث‌ میشه‌ خشونت‌ خیلی‌ باورپذیر‌ و‌ آزاردهنده‌ داشته‌ باشه‌ حتی :) .
از‌ نقطه‌ نظر‌ بهترین‌ بودن‌ که‌ خب‌ سلیقه‌ هست‌ که‌ انتخاب‌ ها‌ و‌ برنده‌ رو‌ مشخص‌ میکنه‌ همینطور‌ میزان‌ عمر‌ هر‌ کدوم‌ از‌ فرنچایزها. ولی‌ از‌ دید‌ و‌ نظر‌ شخصیه‌ من‌ لست‌ اف‌ اس‌ هنوز‌ عظمتش‌ و‌ نوع‌ نگاهی‌ که‌ به‌ صنعت‌ گیم‌ داده‌ اونطور‌ که‌ باید‌ و‌ شاید‌ درک‌ نشده. من‌ اطمینان‌ دارم‌ که‌ سال‌ های‌ بعد‌ خیلی‌ بیشتر‌ ازش‌ می شنویم.
با‌ تمام‌ احترام‌ به‌ گاد‌ اف‌ وار‌ ولی‌ لست‌ اف‌ اس‌ به‌ نظر‌ من‌ از‌ مدیوم‌ گیم‌ و‌ اکثر‌ سرگرمی‌ های‌ دیگه‌ پله‌ ها‌ بالاتره‌ و‌ هویت‌ منحصر‌ به‌ فردی‌ داره‌ که‌ حداقال‌ برای‌ من‌ نمونه‌ و‌ نظیر‌ نداره. اگر‌ بگم‌ برترین‌ عنوان‌ تمام‌ تاریخ‌ بوده‌ برام‌ گزاف‌ نگفتم. رای‌ من‌ لست‌ اف‌ اس.

Legioner 2

کاربر سایت
May 20, 2020
255
نام
حسام
خداییش کدوم فرانچایز که دو نسخه ازش اومده هر دو تا هم جزو ۱۰ عنوان برتر تاریخ
و پارت دومش پر افتخار ترین صنعت
لست او اس تنها فرانچایز که دو نسخه ازش جزو تاپ تن
تصویر زیر رو نگاه کنید اونایی که به لست رای ندادین حیا کنید :D
Screenshot_20210504-000439_Chrome.jpg

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,073
اگه بحث علاقه خودم باشه با این که دوتا سری فوق العادن گاد جدید رو از لست ۲ بیشتر دوست داشتم و لست ۱ رو از سه تا گاد اول بیشتر که یجورایی مساوی میکنه دو تا سری رو برام ولی این تحول گاد نسبت به سه نسخه اول و کیفیت و اپیک بودنش واقعا منو سورپرایز کرد و از همون مبارزه اول با بالدور هولی شت گویان منو به بیابان کشاند.:D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
هر دو نسخه TLoU رو به شدت دوست دارم و جزو بهترین‌های عمرم هستن، ولی از اون طرف هم عاشق تک‌تک نسخه‌های GoW هستم (بله، حتی Ascension) و واقعاً انتخاب سختی بود! :D
ولی دیگه آخرش به این نتیجه رسیدم که:
GoW 2,3,2018 > TLoU 1,2
یعنی اینجا پنج تا بازی به شدت خفن داریم که سه تاشون مال گاو هست و چاره‌ای جز رأی دادن بهش نیست! :D

آخرین ویرایش:

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
انتخاب بین دست راست و دست چپه! مثل این میمونه که بگن کدوم دستت رو قطع کنیم خوشحال میشی؟!
هر کدوم رای بیاره من راضیم هردوتا محشر هستن و تکرار نشدنی :x (البته در مورد دومی مطمئن نیستم چون احتمالا نسخه های بعدی دوباره سورپرایزمون میکنن)

• Like
Reactions: voldmort

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,517
نام
حسین
تا حالا تو عمرم تو دو راهی به این سختی قرار نگرفتم :D سعی کردم نظرات بچه ها رو بخونم شاید بتونم تصمیم بگیرم باز نتونستم بعد یه فلش بک زدم به گذشته و تنها بهونه ایی که پیدا کردم این بود که من با GOW3 بود که عاشق سونی و PS3 شدم وگرنه قبلش اکس باکس داشتم شاید اگه GOW نبود هیچوقت PS3 نمیگرفتمو حتی لست رو هم تجربه نمیکردم

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
خب خب بریم سراغ فینال:D
در دور دوم مرحله ی نیمه نهایی 124 عزیز مشارکت کردند که حدود 2/3 ام آرا به خدای جنگ تعلق گرفت و این فرنچایز به دور نهایی راه پیدا کرد

9090.jpg

به این ترتیب در فینال قراره GodOfWar vs GTA رو شاهد باشیم!

index.jpg

???
نظرسنجی مرحله ی نهایی!
+ حق رای طبیعتا 1 رای!
+ زمان نظرسنجی 120 ساعت (معادل 5 روز)

گزینه ها:
GodOfWar
GTA

*ضمنا در این مرحله نیز به دلیل حساسیت بالای رقابت ها رای افراد مشخص خواهد بود، همچنین جهت جلوگیری از تقلب و حین شمارش، آرای کاربران فیک محسوب نخواهد شد
@Nima

???
پ.ن: مجددا از رفقایی که این مدت به هر نحوی، چه با رای و چه مطالبشون تاپیک رو آپ نگه داشتن و فعالیت کردن صمیمانه تشکر میکنم
امیدوارم جو فان تاپیک هم پابرجا باقی بمونه و به این vs به چشم یه قضیه ی ناموسی نگاه نکنید:D
414.jpg

"نظرسنجی به زودی قرار خواهد گرفت"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر