بحث و گفت گو در مورد اصول برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی

AMIR MGS

کاربر سایت
Feb 3, 2010
35
نام
امیرحسین
سلام بر تمامی دوستان و عزیزان سایت بازیسنتر
خب بنده مدتی بود که دنبال یه تاپیک جامع و کامل بودم که بتونیم در داخل تاپیک در مورد برنامه نویسی با همدیگه بحث و گفت گو کنیم.بتونیم اطلاعاتمون رو باهام به اشتراک بگذاریم و همدیگر رو راهنمایی کنیم.سوالات یکدیگر رو جواب بدیم و در کل هدفم از زدن این تاپیک این بود که به عنوان مثال بنده که رشتم فناوری اطلاعات هست و توی واحدهام درس های مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی هست بتونم با یه اطلاعات درست و حسابی سر کلاس حاظر بشم و با استادمون گفت گو کنم.
حتما براتون تا حالا پیش اومده شاید بیشتر برای بچه های نرم افزار که مثلا در کلاس برنامه نویسی و یا مبانی کامپیوتر و اطلاعات حاظر میشند و استاد شروع میکنه به درس دادن و صحبت کردن درباره ی سیستم های کامپیوتری و انواع اقسام زبان های برنامه نویسی و یا در مورد اجزای کاپیوتر و وظیفشون و اینکه کار اصلی RAM چیه؟پس ROM به چه درد میخوره؟
کار اصلی CPU چیه و اینکه اصلا C++ چی هست؟جدیدترین زبان برنامه نویسی که PYTHON هست اصلا چی هست؟چه جوریه؟
برنامه نویسی چه شکلیه؟چرا اسم برنامه نویسی میاد تو ذهن ادم دنیای از صفر و یک های زیاد که مجموعشون عمل خاصی رو انجام میدن و اینکه یه خط برنامه نوسی چرا انقدر پیچیده و سردرگم هست.چرا میگند سخت هست و در کل این تاپیک رو برای افراد مبتدی از جمله خودم زدم به عنوان مثال امروز بنده مبانی کامپیوتر داشتم و استاد در مورد c++ حرف میزد.جوری در مورد این زبان حرف میزد که مو به تن بنده سیخ میشد.و یا اصلا بعضی از مفاهیم و اطلاعات رو نمیدونستم.و سیخ داشتم به استاد نگاه میکردم
حالا اومدم اینجا که با شما بحث و گفتگو کنیم و بتونیم به همدیگر کمک کنیم.
لطفا در این تاپیک در مورد اینکه با برنامه world مشکل دارید و یا مشکلات نرم افزاری کامپیوترتون بحث نکنید.مثلا در مورد کرک بحث نکنید.همینطور در مورد اپلیکیشن و .... چون از اونجایی که برنامه نویسی بحث گسترده ای هست و اینجا هم دنیای مجازی هست و اگه از بحث اصلی تاپیک دور میشیم و جمع جور کردنش برای همه سخت هست.
امیدوارم که تاپیک خوبی باشه و بتونیم به همدیگه کمک کنیم.

---------- نوشته در 10:54 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:52 PM ارسال شده بود ----------

بنده خودم فردا باید c++ رو شروع کنم.ممنون میشم که دوستان توضیحی در مورد c++ و تاریخچش و ... توضیح بدید و در مورد اینکه چرا c++ در دنیای امروزه برنامه نویسی انقدر تونسته سفت و محکم جایگاه خودش رو حفظ کنه

آخرین ویرایش:

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
والا منم تاریخچه ماریخچه اینا زیاد بارم نی از C++ تو ویکیپدیا کامل توضیح داده در موردش ولی خصوصیتی که سبب افزایش محبوبیت و فراگیریش تا امروز که شاید بیشتر از 20 سال از عمرش گذشته داره ، امکان برنامه نویسی شی گرا و مفاهیم شی گراییش هست که دست برنامه نویس رو در طراحی طیف مختلفی از برنامه ها با سهولت زیاد باز میزاره .
در ضمن تفاوت اصلیش با زبان c همین شی گراییش هست

AMIR MGS

کاربر سایت
Feb 3, 2010
35
نام
امیرحسین
والا منم تاریخچه ماریخچه اینا زیاد بارم نی از C++ تو ویکیپدیا کامل توضیح داده در موردش ولی خصوصیتی که سبب افزایش محبوبیت و فراگیریش تا امروز که شاید بیشتر از 20 سال از عمرش گذشته داره ، امکان برنامه نویسی شی گرا و مفاهیم شی گراییش هست که دست برنامه نویس رو در طراحی طیف مختلفی از برنامه ها با سهولت زیاد باز میزاره .
در ضمن تفاوت اصلیش با زبان c همین شی گراییش هست
اره درسته
ما یه برنامه نویسی ساخت یافته داریم و یه برنامه نویسی شی گرا.که در واقع برنامه نویسی شی گرا.میشه گفت ساخت یافته و کامل شده ی برنامه نویسی ساخت یافته هست.
خب امروز سر کلاس رفتیم و استاد در مورد برنامه نویسی چگونه هست و الگوریتم بهمون توضیح داد که مهم ترین کار در برنامه نویسی تبدیل الگوریتم به کد هست.یعنی اگر کسی بتونه الگوریتم رو خوب درک کنه و بفهمه و تشخیص بده که هدف مساله چیه راحت میتونه بهترین الگوریتم رو بنویسه و وقتی هم که الگوریتم خوب باشه میتونی خیلی راحت کدنویسی کنی.
حالا استاد گفته 10 تا الگوریتم رو برام بنویسید.الگوریتم های مختلف هم میتونه ریاضی باشه هم میتونه در مورد دنیای انسان و کارهای روز مره باشه.
شما چند تا بگید ببینم چی بنیوسم که خوب باشه.مثلا الگوریتم نماز.الگوریتم اشپزی.
شما نظرتون چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر