بحث و تبادل نظر در مورد سری The Elder Scrolls

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
چقدر مطالب عاااالیه، بخدا من موندم اینا برای ساخت این بازی چقدر پی ریزی برای ساخت جهان اون انجام دادن. مطالب مرتبط با اتریوس و آبلیوین و ماندوس بی نهایت عالی بود. دمتون واقعا گرم بابت گرداوری:bighug:
اتفاقا من هنگام ترجمه اینا بعضا فکر می‌کنم که این همه پی‌ ریزی حیف هست،باید در چندین مدیا ازش استفاده بشه.:D فیلم/کتاب/بازی. یک سری مطلب در مورد دنیای TES وجود داره که با اینکه خیلی‌ عمیق هستن اما حتا تو بازی‌ها هم زیاد بهشون پرداخته نشده،یعنی‌ بدون اینکه چیز جدیدی به Lore اضافه کنن هم راحت می‌شه کلی‌ چیز جدید ازش ساخت.:D

hl-gamer

کاربر سایت
Jan 22, 2013
110
اقا خسته نباشین واقعا همچین تاپیکی به زبون فارسی لازم بود. اگه جسارت نشه چند مورد رو تصحیح کنم
1. Jyggalag با Sheogorath یکی هستن (در DLC بازی ابلیوین Shivering Isles متوجه میشین ) و در تعریف Sheogorath اومده شاهزاه دیوانگی نه خشم و دیوانگی.
2. Aedra را ها 9 تا میشن (Talos (Tiber Septim هم جزئشون هست.

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
اتفاقا من هنگام ترجمه اینا بعضا فکر می‌کنم که این همه پی‌ ریزی حیف هست،باید در چندین مدیا ازش استفاده بشه.:D فیلم/کتاب/بازی. یک سری مطلب در مورد دنیای TES وجود داره که با اینکه خیلی‌ عمیق هستن اما حتا تو بازی‌ها هم زیاد بهشون پرداخته نشده،یعنی‌ بدون اینکه چیز جدیدی به Lore اضافه کنن هم راحت می‌شه کلی‌ چیز جدید ازش ساخت.:D

واقعا عجیبه که تا الان توی هیچ مدیومی به جز گیم از lore عظیم این بازی استفاده نشده. دقیقا درست میگی کاوه، من فوق العاده علاقه مندم که دنیای فانتزی این بازی رو توی مدیوم سینما ببینم، فقط کافیه یه گزینش خوب راجب انتخاب موضوع فیلم صورت بگیره، باور کن چیزی میشه در حد ارباب حلقه ها و هابیت، راحت میشه جزو تاپ ها تاریخ سینما، البته اگه پیتر جکسون بسازتش که دیگه نور علی نور میشه:d.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
اگه مثل Silmarillion اول کتاب بود تا الان ازش ی فیلمو ساخته بودن بازیش که جای خود داره :D امیدوارم بعدا بتزدا انقدر بزرگ بشه (از نظر مارکتینگ) تا بیارتش تو مدیای سینما واقعا حیفه ...

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
اقا خسته نباشین واقعا همچین تاپیکی به زبون فارسی لازم بود. اگه جسارت نشه چند مورد رو تصحیح کنم
1. Jyggalag با Sheogorath یکی هستن (در DLC بازی ابلیوین Shivering Isles متوجه میشین ) و در تعریف Sheogorath اومده شاهزاه دیوانگی نه خشم و دیوانگی.
البته مقالات ترجمه‌ای هستن،مشکلی‌ هم باشه فکر کنم از اونجا باشه.اما سعی‌ می‌شه مشکلات رو هم اصلاح کنیم.ممنون.

1-اما تا جایی‌ که من اطلاعات دارم،با اینکه Jyggalag و Sheogorath یک نفر هستن.اما جدا از همدیگر قرار گرفتن،به طوری که بهتر هست جداگانه حسابشون کنیم. از نظر قدرت هم در سطح‌های مختلفی‌ قرار دارن و نمایانگر دو چیز متضاد هستن.
اینکه دو شاهزاده متفاوت در نظر گرفته میشن،فکر نکنم اشتباه باشه.
مورد دیوانگی هم اصلاح شد.خیلی‌ ممنون.

2- اگه منظورتون اون مقاله‌ای هست که توش به هشت تا خدا اشاره شده دلیلش این هست که اونجا منظور هشت Aedra اصلی‌ بودن که در ایجاد ماندوس نقش اساسی‌ داشتن(Akatosh-arkay-stendarr-mara-zenithar-julianos & ...).دلیل اینکه تالوس اونجا قرار نداشت این بود که بعد از این هشت تا, به اون مقام رسید.
اگه فکر می‌کنین این موارد اشتباه هستن یا مورد دیگه‌ای هم بود بگین تا اصلاح بشن.ممنون از این دقتی‌ که داشتین.:D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
در مورد خود روایتش هم تو بازی به نظر من بتزدا به باید نحوه روایت بازیهاش رو عوض کنه و روبیاره به کات سینس یا حداقل به CG های خفن دقیقا مثل بلیزارد :x چند تا صحنه ی اپیک جای دوری نمیره :d:((:x

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
اگه مثل Silmarillion اول کتاب بود تا الان ازش ی فیلمو ساخته بودن بازیش که جای خود داره :D امیدوارم بعدا بتزدا انقدر بزرگ بشه (از نظر مارکتینگ) تا بیارتش تو مدیای سینما واقعا حیفه ...

حالا وایسا Dawn Era و Merethic Era رو هم بذارم چند روز آینده :d تازه اصل داستانش از اونجا شروع میشه و خیلی چیزه جالبیه :d

ممنون. درسته بذار توضیح بدم به ترتیب که بقیه هم بدونن
1) این اجازه بده برسه به قسمت خود شخصیت هاش. چون Jyggalag و Sheogorath یکی هستن. Jyggalag انقدر قدرتش زیاد میشه که بقیه دیدرا ها میترسن و تبدیلش میکنن به Sheogorath که سرزمین خودش رو خراب میکنه. هر چند صد سال یه بار تبدیل میشه به خود Jyggalag و وضعیت رو درست میکنه. این تا Shivering Isles ادامه داشت که شخصیت اصلی شکستش میده و Jyggalag آزاد میشه. ولی خود شخصیت جاش رو میگیره و تو اسکایریم هم کسی که Sheogorath بود درواقع همون شخصیت TES IV هست.
ولی مساله اینه که هنوز معلوم نیست Jyggalag چجوری شده. اینا رو تو قسمت خود شخصیت ها توضیح میده

2) تالس مساله اینه که ایدرا نیست. ایدراهایی که همه قبول دارن همون 8 تان. 9 تا زمانی میشن که تایبر سپتیم میمیره و امپراطوری مقام مقدس رو بهش میده. اما ایدرا نیست که بشه جزء خدایان همه حسابش کرد. از اون موقع تبدیل شد به خدا (از دید امپراطوری و نرد ها) ولی همه قبولش ندارن.
مهمترین دلیل هم اینه که حتی بعد از مرگش خود ایدراها هنوز هم که با فانی ها صحبت میکنن میگن 8 تا ! یعنی واقعا خدا نشده. این نزدیک ترین چیزیه که در موردش میشه پیدا کرد که خدا شده یا نه

البته ببین یه جاهایی خود داستان یکم مشکل داره که نمیشه درست کرد. مجبوریم ترجمه کنیم اینجا بحث کنیم :d

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
یه نکته‌ای هم در مورد این مدیا بگم.:D TES دو تا هم کتاب داره که اگه تونستین بخونین،به نظرم داستان بدی ندارن.اما به هیچوجه اون روی اپیک داستان رو نشون نمیدن،بیشتر دید شخصی‌ چند نفر از یه واقعه تاریخی هستن.

تو تاریخ سری, کلی‌ جنگ عظیم و پیچیده هست که اتفاقا به هیچکدوم هم پرداخته نشده،حتا تو Elder scrolls online هم روایت نمی‌شن. به نظرم Bethesda باید یه همتی کنه اینارو به عنوان کتابی‌ انیمیشنی چیزی قرار بده.حتی‌ می‌شه بازی بعدی سری رو Prequel زد و اتفاقات دوران اول یا دوم و یا دوران باستان رو بیان کرد.(در این صورت بنده در جا جان به جان آفرین تسلیم می‌کنم :D)

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
البته یه چیزی اضافه کنم که این تاپیک رو زدیم برای بحث و نظر وسوال و نظر متفاوت و ... :d
یعنی هرچی اومد تو ذهنتون اینحا بگینش.

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
به احترام این جرکت بزرگ و عظیم می ایستم و سر تعظیم فرود میارم
آفرین به این استارت پر قدرتی که برای چنین تاپیکی زدید :x

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
ممنون و خسته نباشین.در بخش معرفی نژادهای الف و انسان اگه عکساشون هم میزاشتین بهتر بود
خیلی‌ ممنون.
قسمت معرفی‌ انسان و الف که هنوز قرار نگرفته.:D سعی‌ می‌شه عکس‌هایی‌ که مربوط به اصل مقاله (فکر کنم منظورتون مقاله‌های دوران باستان بود آره؟) گذاشته بشه.
تو مقاله‌هایی‌ که به صورت جدا به هر کدوم پرداخت شده سعی‌ می‌کنیم عکس هر کدوم از نژاد هارو جدا جدا بذاریم.
====
این جنگ اژدها یکی‌ از کول‌ترین کانسپت‌های تاریخ سری هست به نظرم. با توجه به فروشی که اسکایریم کرد,BGS میتونه یه Prequel از اسکایریم بسازه و همین رو موضوع بکنه.:D

آخرین ویرایش:

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
عذر خواهی میکنم دیروز آپدیت نکردیم که به خاطر دانشگاه من بود :d

فقط یه توضیح در مورد این پست آخر (Mer) بدم که نگران تعداد عکس نباشین. حجمشون در حد 30kb هست و مشکلی به وجود نمیارن

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
عذر خواهی میکنم دیروز آپدیت نکردیم که به خاطر دانشگاه من بود :d

فقط یه توضیح در مورد این پست آخر (Mer) بدم که نگران تعداد عکس نباشین. حجمشون در حد 30kb هست و مشکلی به وجود نمیارن

اتفاقا این خیلی عالیه که مقاله تعداد زیادی عکس داره و عکس ها کیفیت مطلوبی هم دارن، به کارتون همینطور ادامه بدین، عالیه کارتون:bighug::d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر