بحث و تبادل نظر پیرامون بازی های Game Pass [پست اول مطالعه شود]

برای اطلاعات بیشتر در مورد خود سرویس گیمپس به تاپیک مربوطه مراجعه کنید. (لینک)

thumbnail_Image-1.jpg

توی اشتراک گیم پس بازی های بسیار زیادی وجود داره که تایپکی به صورت مجزا براشون وجود نداره. بازی هایی که کمتر شناخته شده هستن ولی به شدت با ارزش هستند.

بارها دیدم توی تاپیک Xbox Game Pass خیلی ها راجع به تجربه های که از این دست بازی ها داشتند حرف زدند ولی توی سوالات بقیه کاربرها راجع به خود گیم پس گم شده.

از این به بعد این تاپیک، مرجعی میشه برای تبادل نظر و معرفی بازی های کمتر شناخته شده گیم پس از طرف شما دوستان.​

Last edited by a moderator:

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,430
نام
حسين
فردا بازی CrisTales ریلیز میشه و به صورت دی وان بر روی گیم‌پس قابل بازی هست.

یک بازی JRPGs که سازنده‌اش اون رو یک نامه عاشقانه به عناوین کلاسیک JRPGs معرفی و به وضوح اعلام کرده که از عناوین کلاسیک Final Fantasy VI ، Chrono Trigger ، Valkyire Profilesو JRPGs مدرنی مثل پرسونا 5 الهام گرفته.

تریلر های و عکس هایی که از بازی منتشر شده به شدت جذاب هستند و باید دید آیا این بازی میتونه نظر منتقدین رو هم جلب کنه یا نه.

بازی برای سایر پلتفرما هم منتشر میشه و قیمت 40 دلاری داره ولی اعضای گیم پس میتونن اون رو همین الان دانلود و فردا بازی کنن.

CT-ss-02.jpg CT-ss-01.jpg CT-ss-03.jpg CT-ss-04.jpg CT-ss-05.jpg CT-ss-06.jpg

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
16,992
2021-05-29-21_39_23-The-Wild-at-Heart.jpg

بازی ایندی The Wild at Heart رو تموم کردم.
میتونم بگم برای یک عنوان ایندی، حجم گیم پلی و کانتنت بازی عجیب بالاست. بیش از 30 ساعت طول کشید تا تمومش کنم!
به پیشنهاد رضا @Pythonistas بازی رو دانلود کردم و تازه الان فهمیدم انحصاری هم بوده. بعضی جاها یه مقدار هم سخته ولی تعجب کردم از نمره هاش. فکر میکردم دور و ور 85 گرفته باشه.

به نظر من حتما بازی کنید. شاید یه مقدار طول بکشه همه مکانیزم هاش دستتون بیاد ولی وقتی دستتون اومد بسیار لذت بخش میشه.

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,430
نام
حسين
خب وارد پیک جدیدی از انتشار بازی های گیم‌پس شدیم :

امروز بازی Art of Rally بر روی گیم‌پس قرار گرفت و شما می‌تونید همین الان بازی رو دانلود و اجرا کنید. با توجه به تعریف خیلی ها با یک ایندی ریسینگ جذاب طرفیم!

فردا هم بازی Hades بر روی گیم‌پس منتشر میشه که نیازی به توضیح اضافه نداره. با یک شاهکار طرف هستیم.

19 آگوست یعنی پنجشنبه هفته دیگه بازی 12 Minutes ریلیز میشه و به صورت دی وان بر روی گیم‌پس قرار می‌گیره. یکی از خاص ترین و مرموز ترین بازی های چند وقت اخیر که نمیشه برای تجربه کردنش بیشتر از این صبر کرد!

25 آگوست هم بازی Psychonauts2 ریلیز میشه! نسخه دوم بازی دوست داشتنی جناب تیم شیفر.

موفق باشید :D

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,768
نام
رضا
خب وارد پیک جدیدی از انتشار بازی های گیم‌پس شدیم :

امروز بازی Art of Rally بر روی گیم‌پس قرار گرفت و شما می‌تونید همین الان بازی رو دانلود و اجرا کنید. با توجه به تعریف خیلی ها با یک ایندی ریسینگ جذاب طرفیم!

فردا هم بازی Hades بر روی گیم‌پس منتشر میشه که نیازی به توضیح اضافه نداره. با یک شاهکار طرف هستیم.

19 آگوست یعنی پنجشنبه هفته دیگه بازی 12 Minutes ریلیز میشه و به صورت دی وان بر روی گیم‌پس قرار می‌گیره. یکی از خاص ترین و مرموز ترین بازی های چند وقت اخیر که نمیشه برای تجربه کردنش بیشتر از این صبر کرد!

25 آگوست هم بازی Psychonauts2 ریلیز میشه! نسخه دوم بازی دوست داشتنی جناب تیم شیفر.

موفق باشید :D
حالا به این اشاره نکردی امروز به جز art of rally یهو دوتا بازی ایندی day1 ظاهر شد روی گیم پس! خیلی عجیب غریب داره پیش میره! :D (به جز بازیهای کدمسترز)

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,114
نام
عارف
Twelve Minutes​

بازی دیشب حدود 8-9 شب رلیز شد منم خیلی شدید تو کف بازی بودم و حدود 10:30-11 شب استارت زدم و تا تقریبا حدود 4 و نیم صبح نان استاپ درگیر بازی بودم...
ابتدا بگم من شدیدا منتظر بازی بودم و فکر میکردم یک اثر پیچیده و بسیار جالب پر پیج و هم باشه که البته تا اواسط داستان روند داستانی یکم داشت ساده تر از حد معمول جلو میرفت و یکم برام let down بود... جدای این در مورد خود بازی، این تکراری بودنش یکم عجیب بود. یعنی بنظرم بازی خیلی مثل یک اتاق فرار میمونه. بدونی چیکار کنی خیلی عالیه ولی ندونی و با ازمون خطا قطعا روند تکراری میگیره بازی.

حالا این بحثا رو بزارم کنار. بدون هیچ اسپویل بگم، همین الان برید و سریع بازیو بازی کنین :| دووم بیارین، نا امید نشین اگر پازلیو حل نکردین، حتی اگر موندین برین یوتیوب سرچ کنین ولی حتما این داستان رو تجربه کنین...
حالا حرف زیرم یکم اسپویل روند داستانی بازیه ولی هیچ نقطه ای از داستان رو لو نمیدم:
بازی تا اخر داستان خیلی ساده بود. خیلی معمولی بود. یک دفعه آس شو رو میکنه و mindfu#k میشی :| از وقتی تموم کردم بازیو هنوز دارم فکر میکنم و بیشتر به این پی میبرم که هیچی نفهمیدم از داستان :| و همینطور داره بیشتر بازی برام باز میشه و از اون طرف بیشتر گنگ میشه :|

بازی از نظر اندینگ و داستانی دقیقا میتونه شبیه Inside و یا Bioshock Infinite باشه. من که همچین حسی گرفتم از بازی

در کل بدون اسپویلر بخوام بگم، بازی از نظر گیم پلی شاید اونقدر پرفکت نباشه که بخوام 10 و یا 9 بدم، و همچنین وسط بازی یکم خسته کننده میشه کار و حوصله ادم سر میره (سر اینکه میمونه چیکار کنه) ولی... ولی واقعا از نظر داستانی اینقدر در پایان (حتی حس بعد پایان) فوق العاده بود که میتونم بازیو در جوگیر ترین حالت ممکن گوتی لحظه ای امسالم بکنم :)

نزدیک 2 سال شدیدا منتظر این بازی بودم و واقعا راضیم از این تجربه... این بازی بنظرم بازی یی هست در آینده ازش زیاد خواهیم شنید...

پ.ن. پارکت های راهرو خونه خیلی easter egg معرکه ای بود :D
پ.ن.2 یک مورد جالب در مورد تیم سازنده، اینکه بازی توسط استدیویی تهیه نشده. عین یک فیلم بوده روند ساختش. یک کارگردان بوده که ساخت و کل بازیو کارگردانی کرده، حالا در کنار این برای هر قسمت یسری ادم رو استخدام کرده مثلا برای مدل سازی، انیمیشن ها و ... خیلی جالب بود این مورد. (و البته تیم کوچیکی بودن خیلی)

در مورد داستان بازیم بنظرم بهتره یک تاپیک جدا بزنیم تماما درمورد داستان بحث کنیم اگر دوستان موافق باشن...

یک اسکرین شات جالب وسط بازی گرفتم ولی اسپویل داستانی داره از اواسط بازی:

آخرین ویرایش:

Knigh_homi

کاربر سایت
Sep 4, 2017
196
خب منم یه دو سه ساعتی 12 minutes رو بازی کردم و تجربمو میگم. اول بگم که از نمایشای بازی خیلی خوشم اومده بود و بیراه نیست اگه بگم یکی از دلایلی که سریز اس گرفتم همین بازی بود. یکی از خوبیای بازی برای من این بود که کلا هیچ hint تو بازی نیست و همه چیو خودتون باید امتحان کنین درسته که یکم تکراریش میکنه و ممکنه حوصله سر بر بشه ولی وقتی یه کشفی میکنین لذتش می ارزه به اون تحمل تکرار. داستان هم تا این جا که بازی کردم کشش لازمو داره و اونقدر انگیزه ایجاد میکنه که لوپ های ۱۲ دقیقه ای بازی رو پشت سر هم بازی کنین. البته اکثر لوپ ها تو زمان کمتری تموم میشه به خصوص اوایلش که ادم نمیدونه چکار باید بکنه.خلاصه اگر گیم پس دارین حتما تجربش بکنین. برای یه بازی به حجم ۲گیگابایت فوق العادس و به جرئت میگم تا الان بهترین بازیی بوده که تو گیم پس تجربه کردم و امیدوارم مایکرو بیشتر بره سمت همچین بازیایی

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,114
نام
عارف
سلام بچه ها
لطفا یه چند تا بازی RPG Open World معرفی کنید.ممنون
اسکایریم و بقیه Elder Scrollsها.
Fallout ها (4-3- نیو وگاس)
outer worlds
دراگون ایج ها (جدید ترین نسخش inquisition)

این ها بازیای تاپ این سبک هستن (داخل گیمپس).

FARNOOD007

کاربر سایت
Apr 16, 2012
695
اسکایریم و بقیه Elder Scrollsها.
Fallout ها (4-3- نیو وگاس)
outer worlds
دراگون ایج ها (جدید ترین نسخش inquisition)

این ها بازیای تاپ این سبک هستن (داخل گیمپس).
جسارتا fallout 3 و fallout new vegas رو چند وقت پیش روی گیم پس پلی میدادم،‌خیلی خیلی outdated شدن.
تحملشون سخته.

• Like
Reactions: HIGH DEVS

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,114
نام
عارف
جسارتا fallout 3 و fallout new vegas رو چند وقت پیش روی گیم پس پلی میدادم،‌خیلی خیلی outdated شدن.
تحملشون سخته.
اینو منم زیاد شنیدم ولی خب برای دوستداران این سبک جواهرن قطعا.
ریمیک/ریمستر خیلی درست حسابی این بازیا واقعا باید در دستور کار قرار بگیره :D (و همچنین ماروویند و آبلیویون)

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
554
اتفاقا من یکی دو ماه پیش نیو وگاس بازی کردم برای اولین بار اصلا outdated نبود مشکلی نداشتم و جز بهترین گیم هایی هست که تا حالا بازی کردم زمان ۳۶۰ نمیدونم چرا بازی نکرده بودم اگه بازی نکردید حتما بازی کنین

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,430
نام
حسين
این Scarlet Nexus رو کسی زده؟ دو روزی میشه که شروعش کردم. از کامبت بازی خیلی خوشم اومده ولی کات سینای به شدت رو مخی داره حقیقتاً!! یعنی شما 3 دقه مبارزه میکنی 5 دقه کات سین پخش میشه. کسی که بازی رو تموم کرده میشه بگه که برنامه تا آخر بازی به همین شکل هست یا نه؟ :D

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,114
نام
عارف
میخواستم نظرمو در مورد یسری از بازی های کوچیکی که این 2-3 ماهه تجربه کردم بدم...

Cris Tale

این بازیو از قدیم خیلی منتظرش بودم. ارت استایل شدیدا جذابی داشت و خیلی میخواستم ببینم کی رلیز میشه. خود بازی واقعا زیبا بود. کاراکترا و گشتن تو محیط و صحبت با بقیه هم خیلی لذتبخش بود. ولی راستش کامبت بازی اصلا جذاب نبود برام. به طوری که بعد نزدیک 2-3 ساعت دیگه برنگشتم سمتش. البته بیشتر مشکلم با سبک بازی و JRPG بودنش بود. مبارزات نوبتیش اونقدر جذبم نکرد... ولی اگر این مدل مبارزاتو دوست دارین حتما تجربش کنین.

hero

Raji An Ancient Epic

راستش این بازیم کلا نیم ساعت تا چهل دقیقه بازی کردم :D ارت استایل بازی ok هست. مبارزات و مکانیزم های جالبیم داره ولی لول دیزاین خیلی معمولی و بدون هیچ خلاقیتی بود. به حدی که هیچوقت وسوسه نشدم برگردم و دوباره تجربش کنم. حالا اگر دوباره وقت کردم حتما میرمش ولی خب فعلا نظرم خیلی مثبت نبود :D

raji-an-ancient-epic-platform-release-dates.jpg

Quantum Break

یکی از مورد انتظار ترین بازیای نسل 8م بود که خب چون one نداشتم، نشد تجربش کنم. ولی بازی به طرز عجیبی منو مجذوب خودش کرد. اول از همه بگم رزولوشن 720pش بشدت رو اعصابه توی act اول، ولی بعدش اینقدر افکت توی تصویر پخش میکنه که کاملا این مورد پوشیده میشه. و به طور کلی میتونم بگم از جذاب ترین visual هایی بود که دیدم. خود بازیم المان های گیمپلیش واقعا جذابه. لول دیزاینش بنظرم اونقدر بد نبود و معمولی بود. داستانشو خیلی دوست داشتم. و برعکس بقیه واقعا اون قسمت های سریالیشم دوست داشتم :D خیلی جذاب بود :D در کل از تجربه هایی بود که عاشقش شدم و حتما تجربشو توصیه میکنم. (مخصوصا برای افرادی که اکشن ادونچر و داستان محور و تجربه سینمایی دوست دارن.)
پ.ن. این بازی کوچیکی نیست اصلا :D اصلا و ابدا کوچیک نیست :D خیلیم پر خرج و گنده بنظر میاد :D ولی چون قدیمیه و تو تاپیکشو نمیخوام آپ کنم اینجا گفتم :D

capsule_616x353.jpg

Carto

این بازی تقریبا همین یکی دو روز پیش فکر کنم از گیمپس برداشته شد ولی تو همین هفته اخیر تجربش کردم و از پازل هاش واقعا لذت بردم. آرت استایل واقعا کیوتی هم داره. خیلی هم خلاقانست بازی. تنوع محیط اوکیم داره. فقط یکم زیادی طولانیه. حدود 5 ساعته و استفاده از این مکانیزمش یکم زیادی میشه... در کل توصیه میکنم اگر از این سبک خوشتون میاد توی تخفیف ها تهیش کنید.

capsule_616x353.jpg

The Artful Escape

این بازی آرتش معرکست. قطعا تو لیست بهترین طراحی های هنری اخر سال میبینیدش :D کست خیلی مشهوریم داره اتفاقا (لنا هیدی -سرسی لنیستر معروف :D- ، جیسون شوارتزمن، مارک استرانگ!). داستانشو دوست داشتم. گیمپلیش خیلی سادست و چیز خاصی نداره. ولی موسیقی بازی و طراحی هاش میکشونه تقریبا. با اینکه بازی تمرکزش رو موسیقی الکتریکاله، ولی یسری جاها یک folk هایی پخش میکنه که قشنگ وایمیستادم و گوش میکردم :D در کل بنظرم تجربش ضرری نداره. ولی اگر خیلی گیمپلی درگیر کننده میخواید، سمتش نرید.

header.jpg

What remains of Edith Finch

اینو باورم نمیشه چرا اینقدر دیر تجربش کردم :| داستان و دیالوگ هاش معرکست. محیط بازی معرکست. تنوع گیمپلی تو چارچوب ژانرش خیلی خوبه. هر قسمت بازی واقعا یونیکه و اصلا تکراری نمیشه. گرافیک فنی و هنری خیلی خوبیم داره... در کل یکی از بهترین تجربه های indieم بود. اگر یک درصد هنوز تجربش نکردین، هر چه سریعتر برید سمتش :| واقعا فوق العادست...

avbafdnmgka5.jpeg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر