بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
سلام دوستان
چن وقته مشکل پیدا کردم سر نت ثابت . از شاتل سرویس گرفتم وصل که شد سرعت شدیدا پایین بود(۵۸ کیلوبیت) زنگ زدم همه جوره تست کردن خط رو شدیدا نویز داشت و فاصله مرکز مخابراتی تا اینجا ۵ کیلومتر بود . درخواست فسخ دادم اینو . با این وضعیت از هیج جای دیگه ای سرویس نمیتونم بگیرم . یکی از همسایه ها رو دیدم گفت من فیبر نوری گرفتم از مخابرات ۸ مگ . الانم اوکیه . بعد جالب اینه که امروز رفتم مخابرات منطقه گفتن اصلا اون کوچه شما فیبر نداره :/ .
خب الان سوال اینه که من نت میخوام و نمیدونم چه خاکی به سرم بریزم :/
اینم اضافه کنم خونمون آنتن دهیش افتضاحه و برای نت موبایل مجبورم همش برم جلو پنجره که اونجا ۲ خط آنتن بده
سمت خیابون ده حقی نزدیک پیروزی هم هستم
netsanjplus.ir

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
جالبه امروز توییچ رو همینطوری گذری چک کردم دیدم خیلی راحت بدون لگ پخش میکنه. هیچوقت ویدیو های لایو رو نمیتونستم درست ببینم حتی با شاتل

Sent from my G3112 using Tapatalk

• Like
Reactions: vivaz360

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
دوستان سرعت آپلودتون چقدره؟ ایرانسل سرعت آپلودش هم مثل دانلود خوبه ایا؟ یه سری فایلای دوسه گیگی باید آپلود کنم سرعت خودم صد کیلوبایت هم بزور میشه

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
دوستان سرعت آپلودتون چقدره؟ ایرانسل سرعت آپلودش هم مثل دانلود خوبه ایا؟ یه سری فایلای دوسه گیگی باید آپلود کنم سرعت خودم صد کیلوبایت هم بزور میشه

سرعت آپلود ADSL یا VDSL نهایت 2 یا 1 مگابیته و بستگی به کشش خط و isp داره ولی سرعت آپلود 4g خیلی بالاتره و نزدیک به سرعت دانلود میرسه. فیبرنوری نوری یا ftth هم فکر کنم سرعت آپلود برابر با سرعت دانلود داره

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
یه خبر مسرت بخش اینکه نسبت حجم داخلی به بین المللی قراره ۷۰ به ۳۰ بشه!

نسبت ترافیک اینترنت داخلی به بین‌الملل ۷۰ به ۳۰ می‌شود

شورای عالی فضای مجازی در مصوبه‌ی سند کلان شبکه‌ی ملی اطلاعات، وزارت ارتباطات را موظف کرده است که نسبت ترافیک اینترنت داخلی به خارجی ۷۰ به ۳۰ شود.

منبعش سایت همسایه بود

• Like
Reactions: saeed_sg

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,505
یه خبر مسرت بخش اینکه نسبت حجم داخلی به بین المللی قراره ۷۰ به ۳۰ بشه!

نسبت ترافیک اینترنت داخلی به بین‌الملل ۷۰ به ۳۰ می‌شود

شورای عالی فضای مجازی در مصوبه‌ی سند کلان شبکه‌ی ملی اطلاعات، وزارت ارتباطات را موظف کرده است که نسبت ترافیک اینترنت داخلی به خارجی ۷۰ به ۳۰ شود.

منبعش سایت همسایه بود

ینی چی؟
یه مثال عددی میزنی؟

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
ینی چی؟
یه مثال عددی میزنی؟
ینی ۱۰۰ گیگ حجم میگیری،
درواقع ۱۰۰ گیگ داخلی حساب میشه. از سایت هایی که ترافیکشون داخلیه.
اگه بخوای از سایت خارجی دانلود کنی(شامل استور ها، و ۹۵ درصد سایت های فیلم و سریال و موسیقی مرسوم میشه)،
حجمی که در اخیتارته کمتر میشه.
فک کنم میشه ۳۰ گیگ دیگه. ۳۰ درصد اون ۱۰۰ گیگ.

البته اون ۷۰ به ۳۰ که گفتن ، من درست نفهمیدم باید کل حجم رو بگیریم ۱۰۰ گیگ و ۳۰ درصدش رو سهم خارجی در نظر بگیریم و ۷۰ گیگش رو داخلی،
یا باید اون ۷۰ درصد داخلی رو بگیریم ۱۰۰ گیگ و سهم خارجی رو با نسبت ۳/۷ این ۱۰۰ گیگ حساب شه.

ول

الان سهم خارجی بیشتره. برا isp من که اینجوریه

مثلا ۱۰۰ گیگ میگیرم، برا وقتیه که ۱۰۰ گیگ رو داخلی استفاده میکنیم. سهم خارجی میشه ۵۰ گیگ.

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,190
نام
Soroush
دو سه روزی هست پینگم از 130-140 پایین تر نمیاد! قبلش 90-100 بود!
بقیه دوستان مشکل من رو دارند یا خیر؟
-
ینی چی؟
یه مثال عددی میزنی؟
در حال حاضر نسبت حجمی بسته به خارجی یا همون بین المللی 2 به 1 هست. یعنی مثلا من سرویس 400 گیگ طبق چیزی که تو سایت خود ISP نوشته شده میگیرم، یا میتونم 200 گیگ از دیتای بین الملل مصرف کنم، یا 400 گیگ اینترنت داخلی. یا بصورت ساده تر اگه بگم از این سرویس اگه من یه آپدیت 1 گیگی از استیم دانلود کنم که بین الملل محسوب میشه 2 گیگ از اون 400 گیگم کم میشه. ولی اگه 1 گیگ از سایت سنجش =)) دانلود کنم چون داخلی هست همون 1 گیگ کم خواهد شد.
الان قراره بشه 70 به 30 ! ( قابل توجهتون باشه که تو کره شمالی گویا طبق چیزی که شنیدم 80 به 20 هست!! ) یعنی این 400 گیگ رو یا میتونم 120 گیگ بین الملل مصرف کنم، یا 400 گیگ داخلی. یا به عبارتی اگه من آپدیت یک گیگی از استیم دانلود کنم، 3.33 گیگ از حجمم که همون 400 گیگ هست کم میشه ولی اگه از سنجش دانلود بشه همون 1 گیگ کم خواهد شد.
یکم پیچیده شد ولی تا جای ممکن سعی کردم ساده توضیح بدم :D

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,437
نام
Nightwing

شاتل ۱۶ مگ دانلود ۱.۵ آپلود ۳

• Like
Reactions: Mahdi444

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,338
نام
Majid
دوستان وضع نت امشب براتون خیلی خراب نشده؟
چیز پی ان که کلا هیچی برام وصل نمیشه اگه هم بشه سرعت اینقد پایینه که همون سایتای عادی رو هم باز نمیکنه، پینگ رفته رو 150، تویچ روی 160p هم درست پلی نمیکنه :| چیکار دارن میکنن

• Like
Reactions: DAT 47

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,316
دوستان وضع نت امشب براتون خیلی خراب نشده؟
چیز پی ان که کلا هیچی برام وصل نمیشه اگه هم بشه سرعت اینقد پایینه که همون سایتای عادی رو هم باز نمیکنه، پینگ رفته رو 150، تویچ روی 160p هم درست پلی نمیکنه :| چیکار دارن میکنن
تعریف دموکراسی و ازادی دارن از نو مینویسن :|

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
برا همه همینه یا فقط برا ما پینگ قفله رو 120-130.. کلا من اینجا 2 3 نفرو دیدم همچین مشکلی دارن..اصلا انلاین نمیشه زد تعطیل..
یعنی بقیه الان با پینگ 70-80 نشستن پای کالافو بتل..فقط ما چند نفر این مشکلو داریم؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• S0NY
  • mallo
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر