بحث تخصصی راجع به 3D TV ها و تکنولوژی بکار رفته در آنها

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
آقا من اکثر پست های این تاپیک رو خوندم مطالب جالبی داشت اما اصل جوابم رو پیدا نکردم 1- فرق اصلی LCD با LED یکی کامل بهم بگه به طوری که متوجه بشم واقعا این دوتا تا چه حد (ترجیحا توی کیفیت تصاویر) باهم دیگه متمایز هستند .2- بنده مانیتور LG سری w2261v دارم که 60 هرتز بیشتر نداره اول سوالم اینه آِیا با این مانیتور میتونم بازی Resident EVil 5 به صورت 3 بعدی با این درایو جدید که از سوی nvidia منتشر شده به همراه عینک های 3 بعدی موجود در بازار ایران ببینم یا نه ؟(مشخصات سیستم هم اینه که بازی RE5 و فیلم های HD رو خیلی راحت روی کیفیت high بازی کردم و تمشا کردم اما برای 3 بعدی نمیدونم جواب میده یا نه : VGA 8500 GT - AMD Athlon x2 Doual core 64 - Ram 2 Gig ) 3- سوال آخرم هم در مورد این عینک های 3 بعدی هستش که بنده از کجا می تونم این عینک رو تهیه کنم که نرخ های من در آوردی روش نذارند آخه تبلیغاتش فروش بین 6000 تا 10000 تومانی رو توی اینترنت دیدم میخواستم بدونم اگه کسی از این عینک های خریده من رو هم راهنمایی کنه تا در صورتی که مانیتورم و سیستم جواب بده اقدام به خرید این عینک بکنم ممنون میشماینهم دو تا لینک خرید از این عینک های 3D هستش که توی اینترنت دیدم و هر روزم به تعداد لینکهای اینچنین افزوده میشه! آیا این عینک ها رو شما هم تایید میکنید ؟http://meshop.biz/Detail.aspx?q=fun1067&s=9310و یاhttp://mihandownload.com/2010/06/_3d.php
شما مانیتورت میتونه با این عینکای 6 تومنی پخش کنه بازیو ولی اصلا توصیه نمیشه بیناییتو خراب میکنه سراغ عینکای نسل جدید هم که اصلا نمیتونی بری
همشون یکین هر کدومو خواستی بگیر فقط داخل بسته امکان داره چیزای اضافی بزارن
من بازم توصیه میکنم اصلا طرفش نرید

kaveh

کاربر سایت
Dec 11, 2005
518
نام
کاوه
شما مانیتورت میتونه با این عینکای 6 تومنی پخش کنه بازیو ولی اصلا توصیه نمیشه بیناییتو خراب میکنه سراغ عینکای نسل جدید هم که اصلا نمیتونی بری
همشون یکین هر کدومو خواستی بگیر فقط داخل بسته امکان داره چیزای اضافی بزارن
من بازم توصیه میکنم اصلا طرفش نرید

ممنون از دوستانی که توضیح دادن شما چرا توصیه نمیکنید سراغ عینک های نسل جدید برم؟ مشکل خاصی دارند مگه اصلا جایی هست که بشه اصلش رو بگیرم و این عینک های آبی فرمز رو میشه از پشت شهرداری (پاساژ لباف) تهیه کرد؟ اگه آره از کدوم فروشگاه ؟

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
ممنون از دوستانی که توضیح دادن شما چرا توصیه نمیکنید سراغ عینک های نسل جدید برم؟ مشکل خاصی دارند مگه اصلا جایی هست که بشه اصلش رو بگیرم و این عینک های آبی فرمز رو میشه از پشت شهرداری (پاساژ لباف) تهیه کرد؟ اگه آره از کدوم فروشگاه ؟

همون طور که گفتم عینک‌های قرمز آبی تمام رنگ بندی رو میریزه بهم و تکنولوژیش مال 50 - 60 سال پیشه الان دیگه در حد تست خوبه که شما بفهمید مفهوم سه بعدی چیه ولی‌ عینک‌ های نسل جدید بسیار خوب کار شده اصلا هم توصیه نمیکنم طرفش نرید چون دیدم چه جورین و اگر برای کامپیوتر میخوایید تنها چیز بدرد بخوره و نسل جدیده Nvidia 3D Vision ‌ و عینک‌های قرمز آبی پشت شهرداری نیست

این هم بگم شما 2 راه دارید تصویر 3 بعدی رو ببینید راه اول که منطقیه ولی‌ تست نشده این که یه تلویزیون سه بعدی ‌ سونی یا سامسونگ بخرید که قابلیت تبدیل 2 بعدی به 3 بعدی رو دارن و کامپیوتر رو بهش وصل کنید و فیلمو بازی‌ ببینید راه 2 وم Nvidia 3D Vision که یه مانیتوره 120 هرتز میخوایید و پک عینک که شامل عینک و یه فرستنده مادون قرمز
و این که عینکه سامسونگ پاناسونیک سونی ال‌جی هیچ کدوم به کامپیوتر نمیخورن چون شما باید یه فرستنده مادون ‌ قرمز داشته باشید و اون عینک ها که گفتم اون سیستم داخل تلویزیون شون کار شده به غیر از مدل HX900 سونی که اون هم فرستندش USB نیست که وصل شه به PC

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
این قابلیت تبدیل فیلمای دو بعدی به سه بعدی در واقع فقط یک شبهی از سه بعدی واقعی هست تا وقتی که فیلمی به صورت سه بعدی ضبط نشده باشه به هیچ وجه نمیشه مفهوم و عمق واقعی سه بعدی رو درک کرد توی سایت cnet استرالیا میخوندم کاربرایی که از قابلیت تبدیل دو بعدی به سه بعدی سامسونگ استفاده کرده بودن میگفتن این فقط یه جک خنده داره!!
یه تیکه از نوشته ادیتور سایت cnet استرالیا (cnet استرالیارو واسه این انتخاب کردم که محصولای تو ایران به محصولایی که واسه استرالیا میره تقریبا یکین چون جفتشون پالن)
2D-to-3D conversion is fun, but when it gets it wrong it's awful
http://www.cnet.com.au/samsung-ua55c7000-339301629.htm

آخرین ویرایش:

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
این قابلیت تبدیل فیلمای دو بعدی به سه بعدی در واقع فقط یک شبهی از سه بعدی واقعی هست تا وقتی که فیلمی به صورت سه بعدی ضبط نشده باشه به هیچ وجه نمیشه مفهوم و عمق واقعی سه بعدی رو درک کرد توی سایت cnet استرالیا میخوندم کاربرایی که از قابلیت تبدیل دو بعدی به سه بعدی سامسونگ استفاده کرده بودن میگفتن این فقط یه جک خنده داره!!
یه تیکه از نوشته ادیتور سایت cnet استرالیا (cnet استرالیارو واسه این انتخاب کردم که محصولای تو ایران به محصولایی که واسه استرالیا میره تقریبا یکین چون جفتشون پالن)

http://www.cnet.com.au/samsung-ua55c7000-339301629.htm

شبه 3D رو من هم موافقم به هر حال چیزی که اصل وجودش 3D ضبط شده خیلی بهتره ولی جک نبود چون واقعا 3D میشد من خودم دیدم.
اینطوری باشه Nvidia 3D Vision هم یه جک اما اینو بگم Nvidia 3D Vision حتی با آناگلیف روی عمق 100% واقعا 3D ـه تو فیلم کمتر اما تو Game بی نظیر ـه

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
اول از همه!:
gt5
تا اونجای که من می دونم fullhd و سه بعدی هست.
خبر همین امروز اعلام شد:
[LTR]Sony’s senior development manager, Simon Benson, told attendees during his 3D demo at Develop this week the guidelines for 3D gaming on PS3 limit the display resolution at 720p.

According to Benson, games that run at 1080p like Super Stardust HD, are downscaled to two 720p images, even with PS3 able to display a 1080p 3D image.

Benson said upping resolution interferes with 60fps, and while a “more cinematic game” is better suited for the lower frame rate and higher resolution, Sony’s current guidelines don’t allow a higher setting.

Benson claimed with 3D in 720p, trained computer graphics artists could barely tell the difference between it or 1080p, let alone those with an untrained eye.[/LTR]
http://www.vg247.com/2010/07/17/use-of-1080p-3d-in-ps3-games-being-limited-says-sony/

فکر نکنم حتی هنوز توی سایت باشه! فکر کنم شما جوابتونم گرفتین! Ps3 حتی نمیتونه فیلم رو به صورت 1080i پخش کنه و حداکثر رزیلوشن سه بعدی PS3 رزیلوشن 1080p24 هست! و البته 720p60 و 720p50!! این هم از بازیها که رسما اعلام شد هیچ بازی ای حتی اگر شرکت مربوطه ادعایی کنه بیش از رزیلوشن 720p نیست!

بنده مانیتور LG سری w2261v دارم که 60 هرتز بیشتر نداره اول سوالم اینه آِیا با این مانیتور میتونم بازی Resident EVil 5 به صورت 3 بعدی با این درایو جدید که از سوی nvidia منتشر شده به همراه عینک های 3 بعدی موجود در بازار ایران ببینم یا نه ؟
شما به هیچ وجه قادر نیستید با عینک های اصلی Nvidia Vision تصویر 3d ببینید! علتش اینه که میبایست حداقل مانیتورتون 120 هرتز رو پشتیبانی کنه! اگر خیلی علاقه مندین این تصاویر رو مشاهده کنید با عینک اصلی میتونید یک دستگاه مانیتور crt 120hz بخرید که البته چون هم نور مانیتور crt کم هست و هم عینک تیره کمی اذیت میکنه! برای چشم هم جالب نیست چرا که توی 60 هرتز برعکس led های سه بعدی یا lcd ها پرش داره!

خوب اول تا جایی‌ که خودم هم بلدم راجع به LED و LCD توضیح بدم کلا در هر دو تکنولوژی , نور سفیدی همیشه به صفحهٔ کریستال مایع میتابه و با دستوری که پیکسل‌ های کریستال مایع میگیرن رنگهای مخصوص به خودشون رو تولید می‌کنن و اون نور پس زمینه یه اون میتابه و شما نور رو اون رنگی‌ می‌بینید مثل یه لامپ مهتابی که همیشه روشنه شما جلوش هر تلقی‌ بذارید اون نور رو میگیره در واقع نقطه ضعف LED و LCD هم همینه چون شما همیشه نور سفید دارید حتی اگر پیکسل رو خاموش کنید هم یه نوری می‌بینید برای همینه که نمیتونه رنگ مشکی‌ رو خوب نمایش بده .حالا فرق LCD با LED در LCD اون نور سفید رو لامپ‌ های CCFL اگر اسمشو اشتباه نکنم تولید می‌کنه و درLED همون LED ها اگر دقت کرده باشید شاید گوشهٔ ‌های تصویر LCD یه کم تاریک تر باشه از بقیهٔ جاهاش این یکی‌ از ضعفهای لامپ ‌های LCD ـه‌ چون نمیتونه همه جا به یه اندازه نور پخش کنه اما تو LED با وجود تعداد بیشتری LED و ریز بودنشون این مساله خیلی‌ بهتر شده
این از این مورد چیزی که خودمم فهمیدم اینه اگر اشتباهی‌ هست کسی‌ که اطلاع داره بگه
بله تقریبا درسته! علت اصلی این موضوع اینه که فعلا اصلا پنل های Full LED وجود تجاری ندارند و فکر کنم فقط یک مدل از این نوع پنل ها هست که قیمت بسیار بالایی داره! در پنل های Full LED به طور کامل هر پیکسل یک led بسیار کوچک هست که علاوه بر تصویر فوقالعاده شفاف اصلا مشکلات این چنینی نداره! در مدل های موجود فقط پرتو تا بنده به led تغییر پیدا کرده و پیکسل ها تغییر ماهیت ندادند!
شبه 3D رو من هم موافقم به هر حال چیزی که اصل وجودش 3D ضبط شده خیلی بهتره ولی جک نبود چون واقعا 3D میشد من خودم دیدم.
اینطوری باشه Nvidia 3D Vision هم یه جک اما اینو بگم Nvidia 3D Vision حتی با آناگلیف روی عمق 100% واقعا 3D ـه تو فیلم کمتر اما تو Game بی نظیر ـه
Nvidia 3D Vision تولید کننده تصاویر سه بعدی است نه شبیه ساز! پس اگر چه شبیه ساز دقیقا یک جکه ولی N3DV اصلا اینطور نیست! در N3DV تصاویر بازی از دو زاویه رندر میشه و دو تصویر ارایه میشه! چرا که بازیها قابلیت رندر از دو زاویه رو دارند! ولی در مورد فیلم.. نه! فیلمی که گرفته شده گرفته شده! کسی نمیدونه از 2 درجه اونبر تر چه چیزی دیده میشه! فیلم های مخصوص N3DV هم با دو لنز گرفته شدند که با تبدیل تصاویر که توسط سامسونگ که نه توسط شرکت ارایه میشه متفاوته!
اما 3D ساخته شده توسط تلویزیون سامسونگ صرفا یک نوع شبیه سازی ساده با روش های بسیار ساده است که حتی در حد تکنولوژی هم نیست و در 70 الی 80 در صد موارد حتی اگر شما متوجه نشید عمق رو اشتباه نشون میده!

و این که عینکه سامسونگ پاناسونیک سونی ال‌جی هیچ کدوم به کامپیوتر نمیخورن چون شما باید یه فرستنده مادون ‌ قرمز داشته باشید و اون عینک ها که گفتم اون سیستم داخل تلویزیون شون کار شده به غیر از مدل HX900 سونی که اون هم فرستندش USB نیست که وصل شه به PC
علاوه بر این اگر روزی هم یک فرستنده مادون قرمز به کامپیوتر متصل بشه تا زمانی که خود NVIDIA توسط نرمافزار تاییدش نکنه قابل استفاده نیست که غیر قابل باوره که NVIDIA از سخت افزارهای سایرین پشتیبانی کنه!

عینک ‌های پاناسونیک خیلی‌ جون دار بودن
خوشبختانه پاناسونیک خیلی در نسل 3D گل کاشته! از هر نظر به سایر برندها برتری داره! فکر کنم CNET هم امسال بهترین برند 3D انتخابش کرد!

اون دوستمون راجع یه تکنولوژی گفتن بعضی‌ از مانیتور‌ها و تی وی ‌ها تصویر سیاه وسط فریم‌ها میندازن که بین فریم ‌های خالی‌ رو پر کنن که تصویرو نرم تر ببینید اما اشکالش اینه که تو صفحه ثابت تصویرتون چشمک می ‌زنه منظور شما از واقعی نبودن هرتز پلسمها همین تکنولوژی بود ؟؟؟؟؟؟
من تا جایی که اطلاع دارم سامسونگ و تکنولوژی Clear Motion این کار رو میکنه! یعنی بین رفرش ریت ها رو پر میکنه! ولی اینکه آیا پلاسما ها هم همون تصویر رو 10 بار تکرار میکنن یا سعی میکنن مثل این تکنیک سامسونگ روی led و lcd های این شرکت تصویر مابینی هم به وجود بیارن اطلاعی ندارم! ولی چیزی که واضحه اینه که هیچ تلویزیونی بیش از 60 هرتز عملیاتی نداره به غیر از تلویزیون های 3d که با 100 و 120 هرتز عمل میکنن!
لپ کلام اینکه چیزی که مشخصه و من با اطمینان میگم اینه که تا جایی که اطلاع دارم پلاسما ها هر تصویر رو 10 بار تکرار میکنن! حالا چه با تغییری که خودشون توش داده باشن و چه بدون تغییر ولی اصلا 600 هرتز واقعی نیستن که بشه باهاشون 3d دید!

و این که این فرستنده اینفرا رد چی‌ میفرسته چرا پس میگن عینک های برند‌های مختلف به هم نمی‌خوره اگر این چیزی که شما میگید و کد گذاری خاصی‌ نداره پس باید همشون با هم کار کنن؟؟؟؟؟
قرار نیست چون میگیم یک روش ساده منظورمون روش های یکسان باشه! یک موضوع ساده رو هم میشه با 10 روش مختلف بیان کرد و بین اینکه هر تلویزیون از عینکش چی میخواد و برایش چی میفرسته یا اصلا چطور میفرسته میتونه صدها متغییر وجود داشته باشه که دلیلی برای یکسان بودنشون در هر برند با دیگری نیست! توقع ندارید که وقتی میگم ساده یعنی 60 بار چشمک بزنه!؟! اگر اینطور باشه مثلا شما یک چشمک رو از دست بدید که هر چشم اطلاعات معکوسی رو میبینه! قطعا منظور از ساده بودن تکنولوژی خلاصه کردن محاسبات هست نه حذفشون!

موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: βehdad

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
اول از همه!:
gt5خبر همین امروز اعلام شد:http://www.vg247.com/2010/07/17/use-of-1080p-3d-in-ps3-games-being-limited-says-sony/

فکر نکنم حتی هنوز توی سایت باشه! فکر کنم شما جوابتونم گرفتین! Ps3 حتی نمیتونه فیلم رو به صورت 1080i پخش کنه و حداکثر رزیلوشن سه بعدی PS3 رزیلوشن 1080p24 هست! و البته 720p60 و 720p50!! این هم از بازیها که رسما اعلام شد هیچ بازی ای حتی اگر شرکت مربوطه ادعایی کنه بیش از رزیلوشن 720p نیست!
سلام
اخر من متوجه نشدم PS3 میتونه فیلم 1080p24 3D پخش کنه یا نمیتونه:-/اول میگی نمیتون حتی 1080i پخش کنه بعد ادامه میدی((حداکثر رزیلوشن سه بعدی PS3 رزیلوشن 1080p24 هست))/:)

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
سلام
اخر من متوجه نشدم PS3 میتونه فیلم 1080p24 3D پخش کنه یا نمیتونه
index.php
اول میگی نمیتون حتی 1080i پخش کنه بعد ادامه میدی((حداکثر رزیلوشن سه بعدی PS3 رزیلوشن 1080p24 هست))
ممنون! تصحیح میکنم:
فکر نکنم حتی هنوز توی سایت باشه! فکر کنم شما جوابتونم گرفتین! Ps3 حتی نمیتونه فیلم رو به صورت 1080p60 پخش کنه و حداکثر رزیلوشن سه بعدی PS3 رزیلوشن 1080p24 هست!

ps3 تا جایی که اطلاع دارم نه میتونه 1080p60 و نه 1080p50 رو پخش کنه! رزیلوشن حداکثری سه بعدی 1080p24 هست که برای فیلم خوبه ولی برای بازی جالب نیست که به همین علت سونی 720p60 رو برای بازی ترجیح داده! (البته تماما در صورتی که قرار باشه تصاویر 48bpp نمایش داده بشن!)
البته این از محدودیت های HDMI 1.3 هست و به خود PS3 ربطی نداره!

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
منظورتون از * حداکثری سه بعدی 1080p24* چیه؟؟:-/
یعنی 24 فریم برای هر چشم؟:-o
در مورد bpp توضیح میدی؟؟؟
منبع رو هم ذکر کنید!

آخرین ویرایش:

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
دوستان لطفا توضیح بدن بلاخره فریمور واسه PS3 میاد که قابلیت پخش BLUERAY MOVIE 3D داشته باشه یا نه ؟!

دوست عزیز شما میتونید سوالاتون رو تو بخش فریمور ps3 بپرسید (البته قبلا هم پرسیدید)!
جوابتون هم بله هست سونی این موضوع رو بار ها اعلام کرد

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
یعنی 24 فریم برای هر چشم؟
index.php
کافی نیست؟! اکثر فیلمها 24 فریم بر ثانیه هستند و بعضی هم 29 فریم که کافیه.
در مورد bpp توضیح میدی؟؟؟
بیت بر پیکسل! مشخص کننده این موضوع که برای تعیین رنگ هر پیکسل چند بیت اطلاعات فرستاده میشه! معمولش 32 و 48!
منبع رو هم ذکر کنید!
منبع خبر ذکر شده! دقت بفرمایید!

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
من الان پست شمارو دیدم:d
شما اشتباه منظور من رو متوجه شدی من گفتم که سراغ عینکای نسل جدید اصلا نمیتونی بری یعنی اینکه اصلا گیر نمیاری که حالا حق انتخاب داشته باشی مخصوصا مانیتور 120 هرتز
واسه همین اناگلیفم بدرد نمیخوره طرفش نرو

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
با led 100 hz نمیشه با این عینک جدیدا سه بعدی دید؟!:D
یک ماه قبل از اینکه این tv های سه بعدی بیان خریدیم چه اشتباهی کردیم!
سری 7 سامسونگ هم هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر