با هیولای 4هزار دلاری که قرار است BF4 را در GamesCom ران کند آشنا شوید

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,952
نام
فرهاد
battlefield-4-pc-systems-640x398.jpg

درود.

بازی Battlefield 4 در همایش E3 نمایش خیره‌ کننده‌ای داشت و سیستم قدرتمندی که آن را توانست اجرا نماید نیز از خود بازی جالب‌تر بود. در همین راستا سایت
BF4Central اطلاعاتی از سیستم فوق فدرتمندی که قرار است BF4 را در GamesCom اجرا نماید بدست آورده که دیدن مشخصاتش خالی از لطف نیست. این سیستم که تخمین زده می‌شود بیش از 4 هزار دلار ارزش داشته باشد از دو کارت گرافیک مدل AMD Radeon 7970 (که در حال حاضر یکی از قوی ترین کارت های جهان به شمار می‌آید) و یک پردازنده 8 هسته‌‌ای مدل 8-core AMD با رم 8گیگ DDR3 بهره خواهد برد. شایان ذکر است هر کدام از GPUها قدرتشان 6 GB و دارای سرعت GDDR5 هستند.

این کانفیگ همان سیستم مشابه کنفرانس E3 است که فقط تغییرش از 16 گیگ رم به 8 گیگ رسیده است. طبق خبر DICE اعلام کرده بازی Battlefield 4 کاملا با سخت افزار دو کنسول ماکرو و سونی سازگار شده و هیچ مشکلی نخواهد داشت.

bf4central

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
كلا حرفتون خيلي علمي نيست كنسولا روش برنامه نويسي خودشون رو طلب ميكنن اينجور نيست كه شما مشخصات يه PC رو بذاريد كنار يه كنسول و نتيجه بگيريد كه PC قويتره در كل حرفي ندارم كه تا دو سه سال ديگه PC ها قويتر ميشن اما الان در اين لحظه حداقل PS4 اعلام شده كه به اندازه ي يه PC High_End قدرت داره اگه شما غير از اين فكر ميكنيد و و ميگيد كمپاني سازنده اشتباه ميكنه بايد با دليل و مدرك ثابت كنيد شما قدرت PC رو ميذاريد كنار يه 360 كه 8 سال از عمرش ميگذره بعد مياد نتيجه ميگيريد PC قويتره اين نتيجه گيري غلطه كل حرف من اينه
حرفت اشتباست !... اتفاقا یه pc با مشخصات نزدیک به کنسول دقیقا همون کیفیت کنسول رو میده. دیگه حرفایی مثل برنامه نویسی واسه کنسول فرق داره و این حرفا قدیمی شده. ps4 هم در حد pc رده میانیه الانه . حالا اینجا بعضی بازیها بهینه ی کامل میشن واسه یه کنسول که سازنده اگه بخواد میتونه واسه یه pc در همون حدم بهینش کنه و اجرا ... اگه چند سال پیش کسی مثلا gt 9600 داشت تا همین الانم همه ی بازی هارو با کیفیت کنسولا میتونه اجرا کنه الانم کسی که یه gtx 660 داره میتونه نسله بعدم کلا همپای کنسولا جلو بره.

R!HANNA

کاربر سایت
Apr 22, 2012
352
نام
فهیمه
كلا حرفتون خيلي علمي نيست كنسولا روش برنامه نويسي خودشون رو طلب ميكنن اينجور نيست كه شما مشخصات يه PC رو بذاريد كنار يه كنسول و نتيجه بگيريد كه PC قويتره در كل حرفي ندارم كه تا دو سه سال ديگه PC ها قويتر ميشن اما الان در اين لحظه حداقل PS4 اعلام شده كه به اندازه ي يه PC High_End قدرت داره اگه شما غير از اين فكر ميكنيد و و ميگيد كمپاني سازنده اشتباه ميكنه بايد با دليل و مدرك ثابت كنيد شما قدرت PC رو ميذاريد كنار يه 360 كه 8 سال از عمرش ميگذره بعد مياد نتيجه ميگيريد PC قويتره اين نتيجه گيري غلطه كل حرف من اينه

x_x میخوای بکشی ما رو ؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود

حرف های من علمی نیست؟! من اصلا بحث تخصصی در این تاپیک نکردم که بخواد علمی باشه یا غلط!
سخت افزار های کنسول های نسل بعد بسیار شبیه به PC هستش. اخبارش هم در همین فروم هست.
سونی اگر گفته سخت افزار PS4 اندازه PC High-END کارایی داره، بیشتر جنبه تبلیغاتی داره. البته متاسفانه یک عده از دوستان هم این حرف رو باور کردن و فروم پر شده از درصد دادن، قوی ترین وسیله بازی و بحث های حاشیه ای دیگه...
تا 2-3 سال دیگه PC ها قویتر میشن؟؟!! نه عزیز همین الانش هم یک کارت گرافیک Single-GPU پی سی(Nvidia GTX Titan) حدودا 2.6 برابر سریعتر از PS4 هستش.
واقعیت این هستش که سخت افزار کنسول های نسل بعد (چه PS4 و چه X1) در حد یک PC MID-END هستش. و GPU کنسول هم در حد AMD 7850 هستش.
کجای سخنان بنده در این تاپیک مقایسه 360 و PC هستش؟؟؟
----------------------------------------------
لطفا بحث رو هم ادامه ندین. مقایسه PC و کنسول از اساس نادرست هستش. چون بدیهی هستش که PC پلتفرم برتر و قوی تره.

Xbox one در حد Entry level و ps4 در حد Mid-range :d
PC جزو Gaming device هست؟:-/

سخت افزار کنسول های نسل بعد (چه PS4 و چه X1) در حد یک PC MID-END هستش.

آخرین ویرایش:

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
حرف های من علمی نیست؟! من اصلا بحث تخصصی در این تاپیک نکردم که بخواد علمی باشه یا غلط!
سخت افزار های کنسول های نسل بعد بسیار شبیه به PC هستش. اخبارش هم در همین فروم هست.
سونی اگر گفته سخت افزار PS4 اندازه PC High-END کارایی داره، بیشتر جنبه تبلیغاتی داره. البته متاسفانه یک عده از دوستان هم این حرف رو باور کردن و فروم پر شده از درصد دادن، قوی ترین وسیله بازی و بحث های حاشیه ای دیگه...
تا 2-3 سال دیگه PC ها قویتر میشن؟؟!! نه عزیز همین الانش هم یک کارت گرافیک Single-GPU پی سی(Nvidia GTX Titan) حدودا 2.6 برابر سریعتر از PS4 هستش.
واقعیت این هستش که سخت افزار کنسول های نسل بعد (چه PS4 و چه X1) در حد یک PC MID-END هستش. و GPU کنسول هم در حد AMD 7850 هستش.
لطفا بحث رو هم ادامه ندین. مقایسه PC و کنسول از اساس نادرست هستش. چون بدیهی هستش که PC پلتفرم برتر و قوی تره.
Xbox one در حد Entry level و ps4 در حد Mid-range :d
PC جزو Gaming device هست؟:-/

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
حرفت اشتباست !... اتفاقا یه pc با مشخصات نزدیک به کنسول دقیقا همون کیفیت کنسول رو میده. دیگه حرفایی مثل برنامه نویسی واسه کنسول فرق داره و این حرفا قدیمی شده. ps4 هم در حد pc رده میانیه الانه . حالا اینجا بعضی بازیها بهینه ی کامل میشن واسه یه کنسول که سازنده اگه بخواد میتونه واسه یه pc در همون حدم بهینش کنه و اجرا ... اگه چند سال پیش کسی مثلا gt 9600 داشت تا همین الانم همه ی بازی هارو با کیفیت کنسولا میتونه اجرا کنه الانم کسی که یه gtx 660 داره میتونه نسله بعدم کلا همپای کنسولا جلو بره.
اتفاقا حرف شما اشتباست PS3 كلا 512 مگ رم داره كه 256 به CPU و 256 GPU اختصاص داره مرگ من يه كامپيوتر به من نشون بده با 256 مگ رم و يه كارت گرافيك 256 بتونه TLoU كه جاي خود RE5 رو اجرا كنه بعد من ميام براي يه سال كفشاتو واكس ميزنم

- - -ویرایش - - -

وقتي كمپاني سازنده ي كنسول اطلاعات دقيقي نداده شما بر حسب چه دليلي 2.5 برابر رو محاسبه كردي؟ طبق گفته ي كي؟ والا DF اينقدر با اطمينان حرف نميزنه كه شما ميزني اگه به عدد دادن باشه كه منم عدد زياد بلدم بلاخره بايد يه منبعي براي حرفت داشته باشي يا نه؟

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,314
نام
Rashed
وقتي كمپاني سازنده ي كنسول اطلاعات دقيقي نداده شما بر حسب چه دليلي 2.5 برابر رو محاسبه كردي؟ طبق گفته ي كي؟ والا DF اينقدر با اطمينان حرف نميزنه كه شما ميزني اگه به عدد دادن باشه كه منم عدد زياد بلدم بلاخره بايد يه منبعي براي حرفت داشته باشي يا نه؟

توان خام محاسباتی PS4 برابر 1.84 ترا فلاپس هست http://www.google.com/url?sa=t&rct=...=b1jptxuPWS6Go9X8jqHlVw&bvm=bv.50768961,d.bGE
در حالی که GTX TITAN برابر 4.5 ترافلاپس میباشد:-o http://www.google.com/url?sa=t&rct=...=TW9nmDjs3V54qtpH6nr5Pw&bvm=bv.50768961,d.bGE
اگه ریاضی بلد باشی میبینی که حدود 2.44 برابر سریعتر هست.CPU کنسول هم نصف توان پردازشی Intel Core i7 3770 رو داره:|یعنی Core i3 :))
سخت افزار PS4 متعلق به سال 2011-2012 هست!

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
اونوقت باید یه موس بیسیم هم بگیرم و با اون کار کنم و آخه چرا جک میگید و کی توی قرن 21 یه همچین حرکت چیپی انجام میده و 20-30 متر کابل HD میگیره و سیستم میزاره توی یه اتاق دیگه و کابل کشی میکنه!

اینجوری بود دیگه کسی بلوری پلیرم نمیخرید و یه بلوری رام میگرفت و وصل میکرد به PC دیگه!

این کارا مختص ایرانی های کاردرسته فقط!

:arrowd:

لازم نیست کیس رو ببرید توی پذیرایی! کابل HDMIـه متراژ بالا هست. من خودم یه کابل 15 متری کشیدم و به TV خونه وصل کردم واسه روزایی که فک و فامیل میان و می‌خوان دور هم بازی کنند. کلاً تصوارت 90%ـتتون از PC اشتباهه و توی 10 سال پیش سیر می‌‎کنید.

==============================
قیمت تلویزیون 85 اینچ 4K را هم به من ندادید... فک کنم آخرین باری که قیمت گرفتم تو جمهوری، حدود 90 100 میلیونی بود :-?

Lord Nazgul

کاربر سایت
Jun 20, 2013
79
نام
VahiD
بله وصل ميشه ولي به پير به پيغمبر هيشكي كيس به اون عظمت رو نميذاره تو پذيرايي بغل دست تلويزيون شما رو نميدونم ولي من اگه اينكارو بكنم خودمو از خونه پرت ميكنن بيرون جاي كيس توي اطاق خوابه نه توي پذيرايي بغل ميز تلويزيون
شما در سال 2013 زندگی میکنید درسته ؟؟؟ اصلا نیازی نیست خودتونو پرت کنید بیرون.

ببیند دوست عزیزم هیچ ادم عاقلی برای دیدم فیلم نیاز نیست کیس کامپیوترو ببره دم تلویزیون پذیرایی با اینچ بالا فیلمشو نگاه کنه یا بیست کیلومتر HDMI بکشه
شما میتونید بصورت بیسیم وای فای بواسطه DLNA مثل باقوا تصویرو از PC بندازید روی تلویزیون خونتون بدونه اینکه پول اضافه برای خرید پخش کننده بدید

کمی تحقیق بخدا بد نیست #:-s کلید واژه DLNA در گوگل سرچ بفرمایید میلیونها اموزش خدمتتون ارائه میده برای ارتباط بیسیم و....

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
وقتی می بینم کسی به قطعه PC یا کنسول می گه علیه السلام، مبعود، کبیر و غیره واقعا آرزو می کنم پولش رو داشتم اون قطعه یا کنسول رو با نفت آتیش می زدم فیلمش رو می ذاشتم برای عموم ببینن:D

- - -ویرایش - - -

و پلتفرم های ضعیف و نوب نباشن همون چهارتا بازی مولتی هم از روی "قوطی" برای PC (پلتفرم برتر، پلتفرم پیران و هاردکوران) نمیاد و باید استراتژی و MMO بازی کنید با کارت بازی خود ویندوز رو.

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
شما در سال 2013 زندگی میکنید درسته ؟؟؟
ببیند دوست عزیزم هیچ ادم عاقلی برای دیدم فیلم نیاز نیست کیس کامپیوترو ببره دم تلویزیون پذیرایی با اینچ بالا فیلمشو نگاه کنه یا بیست کیلومتر HDMI بکشه
شما میتونید بصورت بیسیم وای فای بواسطه DLNA مثل باقوا تصویرو از PC بندازید روی تلویزیون خونتون بدونه اینکه پول اضافه برای خرید پخش کننده بدید

کمی تحقیق بخدا بد نیست #:-s کلید واژه DLNA در گوگل سرچ بفرمایید میلیونها اموزش خدمتتون ارائه میده برای ارتباط بیسیم و....

شما مثل اینکه زیادی توی سال 2013 زندگی کردید و میدونید انتقال اون حجم از طریق DLNA یعنی چی!!!!:|

امکان پذیر نیست همچین کاری و اگر هم اجرا بشه هر چند ثانیه تصویر فریز میشه و نمیشه درست یه فیلم رو دید!b-)

شما هم اول یه مقدار درمورد حجم فیلمهای 4K تحقیق کنید بعد راهکار اشتباه به دیگران توصیه کنید و اونها رو به تحقیق در مورد چیزی که نیاز ندارند راهنمایی کنید!

- - -ویرایش - - -

:arrowd:

==============================
قیمت تلویزیون 85 اینچ 4K را هم به من ندادید... فک کنم آخرین باری که قیمت گرفتم تو جمهوری، حدود 90 100 میلیونی بود :-?

بستگی به مارک تلویزیون داره ولی حدود 50 میلیون تومن!:d

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
شما در سال 2013 زندگی میکنید درسته ؟؟؟

بله كيس رو خونه همسايه هم ميشه گذاشت بعد تصويرشو توي تلويزيون خونه ي خودت ببيني اما اگه يهو آنتي وايرس يه Notification بده و بازيت رو Minimise كنه بايد زحمت بكشي بري خونه همسايه مشكلو حل كني بعد برگردي بقيه ي بازيت رو ادامه بدي اگه البته تا برميگردي به اروري چيزي برنخوري شايد اين راه حل هايي كه شما و ديگر دوستان بسيار عزيز ميديد براي خودتون قانع كننده باشه اما به نظر 200 ميليون كاربري كه توي هر نسل ميرن پول ميدن و كنسولاي ضعيف رو ميخرن( به زعم شما البته) خيلي منطقي نمياد خيلي راحت ميرن كنسول ميخرن ميزنن به يه LED بالي 50 اينچ با يه كنترولر خيلي درجه يك بازي ميكنن و يه كابل 60 متري هم از كف اطاق رد نميكنن كه به قول شما بازي رو با رزولوشن 4K بازي كنن

- - -ویرایش - - -

توان خام محاسباتی PS4 برابر 1.84 ترا فلاپس هست http://www.google.com/url?sa=t&rct=...=b1jptxuPWS6Go9X8jqHlVw&bvm=bv.50768961,d.bGE
در حالی که GTX TITAN برابر 4.5 ترافلاپس میباشد:-o http://www.google.com/url?sa=t&rct=...=TW9nmDjs3V54qtpH6nr5Pw&bvm=bv.50768961,d.bGE
اگه ریاضی بلد باشی میبینی که حدود 2.44 برابر سریعتر هست.CPU کنسول هم نصف توان پردازشی Intel Core i7 3770 رو داره:|یعنی Core i3 :))
سخت افزار PS4 متعلق به سال 2011-2012 هست!
اين عدد 1.8 ادعاييه كه برخي سايتا كردن و هيچوقت تاييد نشده هر موقع تاييد شد من در خدمت شما هستم در ضمن بد نيست بدوني اين 1.8 مال GPU بوده زشته شما ندوني Core i3 يه CPU هست نه يه GPU:))

آخرین ویرایش:

shah994

کاربر سایت
Feb 17, 2011
82
نام
علیرضا
آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر