بازی God of War دیگر لیبل Only on PlayStation را در وبسایت رسمی خود ندارد

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,964
نام
احمد
133715
بنابر گزارش وبسایت DualSHOCKERS لیبل Only on PlayStation که در وبسایت انحصاری های کنسول پلی استیشن وجود دارد به تازگی از وبسایت بازی پرطرفدار God of War حذف شده است.

ترجمه خبر به شرح زیر است:

شرکت سونی بوضوح در حال بررسی آوردن تعداد بیشتری از عناوین فرست پارتی خود بر روی PC در آینده است. در حالی که herman hulste مدیر بخش استودیو های جهانی سونی، گفته است که سونی قصد ندارد عناوین انحصاری قدیمی خود را بر روی PC منتشر کند اما این حرف مانع ورود سونی به این حوزه با انتشار بازی Horiozon: Zero Dawn بر روی PC نشده است.حالا اگر تغییرات اخیر بر روی وبسایت پلی استیشن رو بتوان به عنوان منبع در نظر گرفت به نظر می رسد که GoW می تواند عنوان بعدی باشد که بر روی PC به HZD ملحق می شود.

عناوینی چون Bloodborne, Days Gone, Marvel's Spiderman و Dreams همه این عبارت بخصوص را در جایی از وبسایت رسمی خود دارند حال آنکه این عبارت در وبسایت عناوینی مانند HZD یا انحصاری های سابق دیگری چون Death Stranding و Detroit: Become Human هنگامی که اعلام شد بر روی PC هم منتشر خواهد شد برداشته شد.

همچنین باید اشاره کرد که Cory Barlog کارگردان عنوان GoW اخیرا در توییتر خود عنوان کرده بود که به انتشار این بازی بر روی PC علاقه دارد اما این تصمیم فراتر از حوزه اختیارات وی است.
無題1.jpg

نسخه ذخیره شده وبسایت قبل از حذف برچسب
منبع

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,914
نام
محمد حسین
Nioh 2
اول اینکه مشخصه nioh 2 انحصاری نیست. البته از اولم واضح بود.
هی میکندن و هی میچسبوندن.:))
طبق سایت سونی ،هنوز heavy rain و دیترویت و بقیه انحصاری سونی هست.ولی من با pc بازی کردم. با موس و کیبردم بازی کردم. رو هاردم هم ریختم و به اینترنت هم وصل نبودم. نمیدونم ،شاید psnow بوده،خودم خبر نداشتم :)):))
به هر صورت سایت سونی زده انحصاریه. قطعا هم راست میگه.

2020-03-25_16-13-33.jpg 2020-03-25_16-14-48.jpg 2020-03-25_16-15-24.jpg 2020-03-25_16-18-15.jpg

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
984
نام
Esmaiel
طرفدار و متعصب تیم فوتبال دیده بودم حتی متعصب بازی و فیلم و سریال هم دیدم و باهاشون کنار اومدم
ولی انصافا دیدن این حالت روی کنسول خیلی واسم جالبه
چه از طرف ایکس باکس که مسخره میکنن چه از طرف پلی استیشنیا که دارن حرص میخورن
بابا یکم شل بگیرید قضیرو:Dچه ایرادی داره همه بتونن تجربه یه بازی خوب و داشته باشن گند بزنن به این قانون مسخره انحصاری:-"

من نمیخام بگم انحصاری نمیتونه نقشی داشته باشه تو موفقیت یه کنسول ولی آقا چه عیبی داره یه جماعتی حداقل بعد دوسال (ک دیگه اون انحصاری هر کاری میخاسته بکنه کرده) بتونن تجربش کنن

• Like
Reactions: rahyarpaul

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
بنظر من اگه دنبال بررسی و کنجکاوی هستید که کدوم عنوان انحصاری قراره روی PC عرضه بشه ' مشاهده تگهای Exclusive و Only on خیلی نمیتونن کمک کننده باشن و ازشون بشه به عنوان مدرک و سند استفاده بشه . در تاریخ گیمینگ حتما حتما یادتون هس چه عناوینی تو این دو دهه تگ exclusive و Only on داشتن و با گذشت زمان از انحصار خارج و راهی کنسول رقیب و یا PC شدن . بخوام بدون ذره ای فکر و گذرا چنتاشون رو از جلوی چشمم عبور بدم میتونم به Ninja Gaiden 2 که برای مدتی تگ انحصاری xbox رو داشت اشاره کنم . Bioshock 1 هم همینطور . به سالهای دورتر بریم عشق خودم Shenmue که بعد دریمکست فقط بروی Xbox original عرضه شد و اتفاقا تگ انحصاری هم داشت . Resident evil 1 remake و 0 که اون زمان فقط بروی Gamecube عرضه شدن .

یکم بیایم جلوتر میبینیم که مشابه این کار Sony رو سالها پیش ماکرو انجام داد و با عرضه همزمان Gears 4 بین PC و Xbox در سال ۲۰۱۶ سیاست و مسیر جدیدی رو درپیش گرفت و بعدش تصمیم گرفت تمامی عناوین انحصاری برند Xbox رو حتی همزمان بروی PC هم منتشر کنه که انصافا هم موفق عمل کرد و از این حرکتش جواب گرفت . وقتی یه سیاستی روند مثبتی رو در پیش میگیره ' گوش ناشرا و سرمایه گذارای دیگه هم تیز میشه و بدشون نمیاد تو این سود شریک شن و حداقل برای یبارم که شده چنتا از Ip هاشون رو روی PC یه تستی بکنن و یه تنی به آب بزنن :D

قبل از سال ۲۰۱۷ تعدادی از عناوین انحصاری ماکرو که بروی استیم عرضه میشدن معمولا وظیفه نشر شون رو ناشر دیگه ای به عهده میگرفت. شاید دلیلش جدی نگرفتن PC و استیم توسط ماکرو بود . اما باگذشت زمان و جدی شدن قضیه ماکرو تصمیم گرفت تمامی عناوین انحصاریشو سروسامون بده و با عنوان Xbox Game Studios بروی استیم عرضه کنه . صفحه ی Horizon روی استیم رو نگا میکردم چشمم افتاد به ناشر بازی :D جالب بود ' خبری از 505 games و Nordic که خوراکشون نشر بازیای ناشرای اصلی روی PC هست نبود و برند Playstation تو استیم کوبیده شده :D به طرز عجیبی برام تداعی کننده ماکرو شد . بنظر من اینا برنامه ی طولانی و بلند مدتی دارن که نشر بازی رو هم خودشون به عهده گرفتن . کسی چه میدونه ' شاید بعد از مدتی ناشر Death stranding هم توی استیم عوض شد و همه شون یکپارچه شدن :D

133746

در کل کسی از آینده خبر نداره و معلوم نیس در ادامه چه اتفاقی میوفته . همونطور که شاید تو این ۱۰/۱۵ ساله بیشتر از ۲۰ عنوان با تگ انحصاری دیدیم که در آخر جز واژه ( زمان ) برامون معنی و مفهوم خاصی نداشتن !

Stephen Dedalus

کاربر سایت
Mar 18, 2020
82
حالا جدا از ترول هایی که ما میکنیم :D من بشخصه از انحصار در اومدن هر بازی چه سونی یا مایکرو خوشحال میشم کلا انحصاری چیز خوبی نیست

دقیقا. به نظر بنده بهترین سیاست امدن همه بازی ها برای همه پلتفرم هاست، حالا هرکسی با هر سلیقه ای که داره خودش تصمیم بگیره دوست داره روی چه پلتفرمی بازی کنه. هولدرهای بزرگ هم با ارایه سخت افزار و سرویس های بهتر جذب مشتری کنن نه صرفا انحصار.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
حرکت جالبیه و براشون پولساز هست. ولی بعد از یک سال از عرضه که فروشش رو کرده باشه و اون سمت + یه dlc دوباره فروش کنه. دیگه بازی ساختن مثل قدیم نیست و هزینه‌ی مالی و زمانی زیادی داره. باید تو چنتا مارکت مختلف بفروشن تا سود خوبی کرده باشن.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
اینا همش بازی ذهنه
اخرشم همشون رو PC قابل بازی ان حالا چه خود سازنده پورتش کنه یا چه رو شبیه ساز
مثلا شرکت پول پرست و کثیفی مثل راک استار RDR 1 رو واسه PC نداد، الان 4k قابل بازیه رو شبیه ساز :))

آخرین ویرایش:

erfank96

کاربر سایت
Jan 20, 2015
299
نام
عرفان
فک کنم سونی می خواد یه حرکتی مثه راکستار با بازی های انحصاری خودش بزنه... ابتدا فروش روی پلتفرم اصلی و بعد از مدتی هم پورت PC... یه سری هایپ یه سریم فحش فحش کشی :))

• Smile
Reactions: Play4Fun_0

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
اینا همش بازی ذهنه
اخرشم همشون رو PC قابل بازی ان حالا چه خود سازنده پورتش کنه یا چه رو شبیه ساز
مثلا شرکت پول پرست و کثیفی مثل راک استار RDR 1 رو واسه PC نداد، الان 4k قابل بازیه رو شبیه ساز :))
آخه عزیز من این چه منطقیه؟ :D

اجرای بازی رو شبیه ساز بعد ده سال یا بیشتر وقتی معلوم نیست زنده ایم یا نه، گرافیکش out date شده، جو بازیش کاملا خوابیده و... چه فایده ای داره؟ :D
واقعا چه صبری دارید بالای ده سال صبر میکنید بازی با شبیه ساز اجرا شه!

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135

اجرای بازی رو شبیه ساز بعد ده سال یا بیشتر وقتی معلوم نیست زنده ایم یا نه، گرافیکش out date شده، جو بازیش کاملا خوابیده و... چه فایده ای داره؟ :D
مردم حاضر ن 25سال بگذره ولی بتونن نسخه کپی رو بخرن و پایرت بخورن. پی سی گیمر واقعی رو تو ایران هنگام پایرت شدن یا نشدن یک بازی باید بسنجی

البته من منظورم رفیق مون نیست یک طیف ب ظاهر کول و خوشمزه ست

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312

با همین منطق شما پس بکوارد هم بدرد نمیخوره....
من همین الان همه کنسولای PS رو دارم بازیا رو هم همون زمان خودشون اجرا کردم. شما منظور من رو درست متوجه نشدی
مردم حاضر ن 25سال بگذره ولی بتونن نسخه کپی رو بخرن و پایرت بخورن. پی سی گیمر واقعی رو تو ایران هنگام پایرت شدن یا نشدن یک بازی باید بسنجی

البته من منظورم رفیق مون نیست یک طیف ب ظاهر کول و خوشمزه ست
تو چی میگی خدایی:D
بابا کنسول گیمر 99 درصدشون اکانت هکی و ظرفیتی و دسته دوم و اکانت هوم میزنن اونا هم فرقی نداره با پایرت
ولی اگه پایرت کردن بازی ها باعث بشه یه عده مثل شما تریگر بشن 100 درصد این بازیا رو با لذت تمام پایرت میکنیم یه آبم روش:D

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
با همین منطق شما پس بکوارد هم بدرد نمیخوره....
من همین الان همه کنسولای PS رو دارم بازیا رو هم همون زمان خودشون اجرا کردم. شما منظور من رو درست متوجه نشدی
بکوارد با شبیه ساز فرق داره. شبیه ساز چیزیه که ممکنه بازی نسل پنج هم نتونه اجرا کنه (مواردش تو بازیهای سگا ساترن و نینتندو ۶۴ همین الانم کم نیست) و درضمن یه چیز کاملا experimental ه یه بازی که قابل بازیه طبق اطلاعات موجود تو ویکی یا compactability اون شبیه ساز یهو میبینی برای شما یا یه سری دیگه بسته به سیستمتون و... مشکلات ریز و درشت داره.

ولی بکوارد نه، بازی شیک و تمیز راحت روی کنسول اجرا میشه اینطوری نیست مشکل داشته باشه یا اصلا اجرا نشه و...

و بازیهاییم که آدم علاقه داره همون موقع که داغه میگیره بازی میکنه نمیذاره ده بیست سال بعد با بکوارد بره که:|

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
شاید حق داشته باشن که بخوان بیشتر بفروشنش ، واقعا انقدر برای ساخت این بازی وقت گذاشته بودن خیلی بازی پرجزئیات و پر از پیچیدگی سرگرم کننده واقعا لول دیزاینی که این بازی داشت انگشت شمار بازی هست در این سطح من که خودم شخصا ندیدم انقدر پازل داشته باشه گوشه گوشه نقشه پازل ... ، خیلی براش مشخصه هزینه کرده بودن ، البته نمیدونم چقدر بوده ؟ مثل اینکه 200 میلیون دلار بوده که جزو تاپ هاست

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
حالا جدا از ترول هایی که ما میکنیم :D من بشخصه از انحصار در اومدن هر بازی چه سونی یا مایکرو خوشحال میشم کلا انحصاری چیز خوبی نیست
خیلیم خوبه اگه نبود صنعت گیم نابود شده بود.
تمام پیشرفتش بخاطر همین رقابت بازیهای انحصاری بود. اگه ماریو مولتی پلتفرم بود چه لزومی داشت سگا به خودش زحمت بده سونیک بسازه. همون ماریو رو استفاده میکرد کلیم میفروخت.
الانم بعد چند سال سونی و مایکروسافت (شروع کننده این حرکت) میفهمن چه اشتباه بزرگی کردن که اونموقع خیلی دیر شده چون افسار صنعت افتاده دست چند تا آشغال ساز پول پرست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر