بازیهای کنسل شده Rare برای Xbox 360 !!!

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
300x-1

Chris Seavor در 17 ژانویه سال 2011 کمپانی Rare سازنده افسانه ای دنیای گیم رو ترک کرد. این مقاله گوشه ای از گفته گوهای انتخاب شده وی به نقل از سایت Video Gamer هست که از مصاحبه مفصلی که با سایت یورو گیمر انجام داده انتخاب شده متن کامل این مصاحبه رو با سایت یورو گیمر میتونید از این لینک بخونید:

سایت کلمه adu-lt رو فیل-تر میکنه ! به جای ستاره ها کلمه ad-ult رو بدون خط فاصله تایپ کنید!! به خدا الان دیگه مخابراتم این دوتا کلمه رو فیل-تر نمیکنه.
Code:
http://www.eurogamer.net/articles/2012-11-22-the-man-who-made-conker-rares-most-*****-game

آن طور که توسعه دهنده سابق Rare میگوید Perfect Dark کنسل شده بر روی 360 بازی ای با خمیر مایه های Open-World و چیزی شبیه به Deus EX بوده , مراحل ساخت تا قبل از اینکه مایکروسافت پروژه را متوقف کند در حدود یکسال ادامه داشته و داستان پیچیده تر و تاریکتری رو هم نسبت به قسمتهای قبلی این سری روایت میکرده.

Chris Seavor میگوید :
"همه چیز بسیار خوب بود و فن آوریهای زیادی وجود داشت و من سعی میکردم کاری کاملا متفاوت ارائه دهم"

"من میخواستم [از ساخت بازی ای که صرفا] رفتن به گوشه و کناره ها و تیر اندازی کردن و درگیر شدن با کلیشه های از قبل تعیین شده که سبک و سیاق معمول بسیاری از بازیهاست فاصله بگیرم اگر شما برگردید به عقب و به بازیهایی مثل Golden eye و Perfect dark یا اکثر بازیهای قدیمی مثل Deus Ex نگاه کنید و [با بازیهای حال حاضر] مقایسه کنید [متوجه میشید که] که چقدر پیچیدگی در انتخاب مسیرهای متعدد در اونها وجود داشته پس به این نتیجه میرسید که بازیهای اول شخص تیراندازی فعلی از نظر طراحی دچار یک عقب گرد شدن و تنها از نظر گرافیکی پیشرفت داشتن و این تا حدودی شرم آوره اما من در تلاش بودم تا این بازیها رو به همان شکل قبل و بیشتر متمایل به بازیهای Open-world ارائه کنم "
Savor اضافه میکند که بیشتر دوست داشته بازی المانهای first-person/action-RPG مثل Deus Ex را القاء کند و تمایلی نداشته که چیزی به محدودیت Call of duty که دارای یک پروسه تکراری راه رفتن- cut scene و دوباره راه رفتن- cut scene میشود بسازد.
او ادامه داد" Deus EX یکی از بازیهای مورد علاقه من است و من واقعا این بازی رو دوست دارم و فکر میکنم اگر شما بتوانید چیزی شبیه به اون اما به شکلی که از نظر ظاهری هم خارق العاده باشد درست کنید احتمالا در مسیر درستی برای ارائه یک چیز تاثیر گذار حرکت کرده اید."

طرحهای هنری و مفهومی ای از بازی که نام آن Perfect dark core بوده بر روی اینترنت Leak شده که میتونید از اینجا مشاهده کنید و اینطور که در ویدئو ها پیداست بازی حالت واقع گرایانه بیشتری نسبت به نسخه های قبلی داشته.

34211248414050858524.jpg

وقتی از Seavor در مورد علت کنسل کردن بازی از سوی مایکروسافت سوال میشود او به فروش کمتر از انتظار Perfect dark zero به عنوان یک بازی Lunch و محبوبیت سری Halo اشاره میکند.
و میگوید که مایکروسافت فکر میکند که تا زمانیکه آنها عنوان موفقی مثل Halo رو در دست دارند چرا باید به ساخت بازی دیگری در همان سبک اقدام کنند!

Seavor اضافه میکند که علاوه بر Perfect dark core عناوین دیگری مثل Kameo 2 و Conker's Bad Fur Day 2 نیز در حال توسعه در Rare بوده اند همچنین Rare بر روی IP های جدیدی به نام Ordinary Joe و Urchin که بازی ای به سبک Fable بوده و یک عنوان موشن کنترلر به نام Savannah نیز کار میکرده.

29239416194513542171.jpeg

Urchin عنوان کنسل شده ای در استایل Fable

78885516887040901729.jpg

تصویری از Savannah عنوانی که برای بازی با موشن کنترلر در حال طراحی بوده.

منبع:
Cancelled Perfect Dark Core was 'like Deus Ex' - Perfect Dark Zero for Xbox 360 News

آخرین ویرایش:

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
و میگوید که مایکروسافت فکر میکند که تا زمانیکه آنها عنوان موفقی مثل Halo رو در دست دارند چرا باید به ساخت بازی دیگری در همان سبک اقدام کنند!
چه جالب ! :D مثلاً اگر روزی ماکروسافت یه بازی سوم شخص و یه ریسینگ با فروش مشابه هیلو به دست آورد بعد از اون در این سبک ها رو تخته میکنه چون یه تک عنوان خوش فروش توی اون سبک داره ! بعد از اون هیچ زیر مجموعه ای اجازه ی بازیسازی توی اون سبک رو نخواهد داشت :| :D طرز فکر نورانی ای دارن :D

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
Seavor اضافه میکند که علاوه بر Perfect dark core عناوین دیگری مثل Kameo 2 و Conker's Bad Fur Day 2 نیز در حال توسعه در Rare بوده اند همچنین Rare بر روی IP های جدیدی به نام Ordinary Joe و Urchin که بازی ای به سبک Fable بوده و یک عنوان موشن کنترلر به نام Savannah نیز کار میکرده.

دلم فقط برای RARE می سوزه... یه فرجی بشه از زیر دست مایکروسافت بیاد بیرون تا این جوری سرکوب نشه اون همه استعداد.

سرکوب شده، دیره دیگه :-< ...

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
از این جهت واقعا واسه مایکرو متاسفم :|
واقعا دلم می خواست این Urchin بازی کنم. کانسپتش نشون میده از بازی های خیلی باحال بوده.
امیدوارم این سخت گیری هایی که تو مایکرو بوده تموم شه و به نظرم میرسه که تموم شده با توجه به این چند بازی اخیری که بیرون داده و آزادی عمل هایی که مایکرو به استودیوهای Playground و Turn 10 و Remedy و 343 داده. اگه دیگه این آزادی رو قرار باشه به استدویویی نده باید بره بمیره :d

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
از این جهت واقعا واسه مایکرو متاسفم :|
واقعا دلم می خواست این Urchin بازی کنم. کانسپتش نشون میده از بازی های خیلی باحال بوده.
امیدوارم این سخت گیری هایی که تو مایکرو بوده تموم شه و به نظرم میرسه که تموم شده با توجه به این چند بازی اخیری که بیرون داده و آزادی عمل هایی که مایکرو به استودیوهای Playground و و Remedy و 343 داده. اگه دیگه این آزادی رو قرار باشه به استدویویی نده باید بره بمیره :d

میشه این کلمه رو برام بشکافی چون واقعا نمیدونم مایکرو دقیقا چه آزادی عملی داده ؟! Turn 10 که فورتزا سازه این Playground هم اومده که نسخه آرکدش رو بسازه، 343 هم که کلا باید دوروبره هیلو بچرخه، Remedy هم نمیدونستم شده استدیو زیرمجموعه مایکروسافت، خبری شده ما خبر نداریم ؟!

پ.ن: قابل توجه اون دوستمون که میگفت Rare عین مرد واستاده! این که هر چی میخواسته بسازه رو کنسل کردن ...

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,979
نام
sami
باز خوبه حداقل صداشو درنیاوردن بعد یهو بیان کنسلش کنن.این سونی که پیرمون کرد سر این the last gurdian
خلاصه اینم سیاستاشونه دیگه حتما پیشبینی کردن خوب فروش نمیکنه وگرنه مایکروسافت شرکتی نیست که چیزی که توش پول باشه رو رد کنه

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
میشه این کلمه رو برام بشکافی چون واقعا نمیدونم مایکرو دقیقا چه آزادی عملی داده ؟! Turn 10 که فورتزا سازه این Playground هم اومده که نسخه آرکدش رو بسازه، 343 هم که کلا باید دوروبره هیلو بچرخه، Remedy هم نمیدونستم شده استدیو زیرمجموعه مایکروسافت، خبری شده ما خبر نداریم ؟!

پ.ن: قابل توجه اون دوستمون که میگفت Rare عین مرد واستاده! این که هر چی میخواسته بسازه رو کنسل کردن ...
بستگی داره از آزادی عمل چی برداشت کنی! یه آزادی داریم که استودیو هرچی دلش میخواد بسازه یه آزادی داریم یه استودیو واسه بازی مخصوصش هر کار که به صلاح انجام بده و زیر امر و نهی نباشه. که با توجه به حرفی که زدی احتمالا اولی رو برداشت کردی.
در مورد Remedy هم منظور نسخه PC بود که تا اونجا که اطلاع دارم مایکرو اجازه داد همه سودش رو این پلتفورم برای خود این استودیو باشه وگرنه به نظرت اگه مایکرو مثل قبل بود از پول میگذشت؟ :d
بیخیال الکی کشش نده . مهم اینه که مایکرو استودیویی رو از دست داد که میتونست بازیهای فانتزی خیلی خیلی قویتر از استودیو Lion Head بسازه

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
حالا اون بازیایی که ip جدید بودنو کنسل کرده بخوره تو سرش من نمیدونم چرا Kameo 2 و Conker's Bad Fur Day 2 رو کنسل کرده!!!؟؟؟

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
بستگی داره از آزادی عمل چی برداشت کنی! یه آزادی داریم که استودیو هرچی دلش میخواد بسازه یه آزادی داریم یه استودیو واسه بازی مخصوصش هر کار که به صلاح انجام بده و زیر امر و نهی نباشه. که با توجه به حرفی که زدی احتمالا اولی رو برداشت کردی.
در مورد Remedy هم منظور نسخه PC بود که تا اونجا که اطلاع دارم مایکرو اجازه داد همه سودش رو این پلتفورم برای خود این استودیو باشه وگرنه به نظرت اگه مایکرو مثل قبل بود از پول میگذشت؟ :d
بیخیال الکی کشش نده . مهم اینه که مایکرو استودیویی رو از دست داد که میتونست بازیهای فانتزی خیلی خیلی قویتر از استودیو Lion Head بسازه

احتمالا نه صد در صد، آزادی عمل اسمش روشه ، اینکه بگه فلان بازی رو بساز اما هر کاری دوست داری باهاش بکن "که بعید میدونم همینم بگه" که آزادی عمل نیست! همین تازگیا هم یکی از بهترین استدیوهاشو از دست داد چون فقط ازش یه بازی میخواست خب چرا اونا نموندن؟

پ.ن: وایسا کشش بدم بعد بگو کشش نده :d

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
قصد گیر دادن ندارم ولی میشه یه مقدار بیشتر این مورد رو توضیح بدید؟ مثلا ماکرو چه امر و نهیی به 343 میتونسته بکنه برا ساخت هیلو؟ یا چه امر و نهیی به Turn 10 میتونسته بکنه سر Forza؟ وظیفشون این بوده که همون فرمول موفق رو ادامه بدن که اونها هم همینکار رو انجام دادن دیگه.
بلندپروازی و ریسک خاصی هم تو این 2 عنوان نبوده که بگیم ماکروسافت بهشون پر و بال این کار رو داده.
دیگه مورچه چیه که ماکروسافت دنبال کله پاچش باشه؟ :D کلا مگه چقدر فروخت رو PC که حالا ماکرو دنبال سودش باشه؟
گذشته از این ها اگه همین کار هم نمیکرد که در آینده Remedy دیگه براش تره هم خورد نمیکرد :D

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
الان من حرف بزنم، ممد میاد میگه نه مایکروسافت اینجوریه اونجوریه. پشتشم یکی میاد میگه نه مولینیو خودش خیلی دوست داشت بره بیکار بود . . . :|.
مایکروسافت جزء گند زدن به شکل کلی به استودیوهاش کار خاصی نمیکنه.
حالمون بهم خورد از بس هر سال یا Halo رو دیدیم یا Gears Of War یا Forza . . .
ول هم نمیکنه از ته دل دلم میخواد با این بازیها چنان بخوره زمین که برای یه مدت فقط مجبور باشه Ip جدید بده بیرون، کلن مایکروسافت تو این نسل چندتا بازی جدید از پایه معرفی کرده؟ :D؟
در مورد Remedy هم منظور نسخه PC بود که تا اونجا که اطلاع دارم مایکرو اجازه داد همه سودش رو این پلتفورم برای خود این استودیو باشه وگرنه به نظرت اگه مایکرو مثل قبل بود از پول میگذشت؟
:d
درسته که مایکروسافت روی AW به خاطر هزینه ای که کرده بود کامل دسترسی داشت ولی IP بازی هنوز دست Remedy و اونا خیلی راحت میتونستن بیخیال مایکروسافت شن و برای AW 2 با یک ناشر دیگه وارد مذارکه بشند. همچین پس مایکروسافت هم عاشق چشم و ابروی Remedy نبود.
درضمن بازی رو یادمه همون روز اول 1 میلیون فروش کرد بقیه اش رو نمیدونم :D.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
مرده شور قیافشو ببرم نذاشته این کانکر رو درست کنن :(( همیشه امیدوار بودم روی این کنسول یه کانکر جدید تجربه کنم :(

BIGnote

کاربر سایت
Apr 14, 2010
1,040
نام
مجید
حالمون بهم خورد از بس هر سال یا Halo رو دیدیم یا Gears Of War یا Forza . . .
ول هم نمیکنه از ته دل دلم میخواد با این بازیها چنان بخوره زمین که برای یه مدت فقط مجبور باشه Ip جدید بده بیرون، کلن مایکروسافت تو این نسل چندتا بازی جدید از پایه معرفی کرده؟ :biggrin1:؟

علت کم بودن تعداد انحصاری های مایکروسافت اینه که اینا هدفشون بیشتر ایجاد پلتفرم و توسعه خدمات واسه پلتفرمشون بود، ساخت بازی و محتوا در درجه پایینتر قرار داشته. تعداد کم استودیوهای داخلی هم همینو نشون میده که ساخت بازی در اولویت نبوده برای مایکروسافت. که البته با توجه به رقابت شدیدی که هست نمیتونه سیاست خوبی باشه.
مایکروسافت شرکتی بود که همه چیز رو بشدت تحت کنترل داشت و ریسک پذیر نبود، در قبال xbox هم همین سیاست رو داشت که تو این یکی دو سال به نظر میرسه خیلی چیزها تو شرکت دست خوش تغییر شده، تعداد استودیدو های داخلی مایکروسافت تو این 2سال حدود 3برابر شده که نشون دهنده اینه که تولید محتوای داخلی اهمیت بیشتری پیدا کرده براشون، مطمئنا نسبت به قبل انحصاری های بیشتری از مایکروسافت خواهیم دید در آینده.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
ادم وقتی فکر میکنه روانی میشه این rare از جماله استادیوهایی هست که کیفت کارشون فوق العادست . چرا نباید ما یه kameo دیگه Perfect dark داشته باشیم ؟! این عنوان Urchin چقدر حسه خوبی داره ! :| مرده شور اون fable را ببرن که حالم ازش بهم میخوره هر نسخه گندتر نسخه قبلش بعد مایکرو کلید کرده به fable بجاش همین Urchin میساخت .

کلا خیلی میترسم مایکروسافت با احداث استادیوی های تازه تاسیسش که هدفش اینه در سبکهای مختلف بازی بسازه از رطفی بیاد کلا rare را وادار کنه فقط بازیهای تبلتی و موبایلی و بازهای لایو و بازیهای کوچیک بسازه ! با این همه استعدادی که این استادیو داره .

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
Cancelled Perfect Dark Core was 'like Deus Ex' - Perfect Dark Zero for Xbox 360 News
از اسپنسر پرسیده بودن که "چرا شما اکشن ادونچر انحصاری ندارید؟" پاسخ داده بوده که وقتی RE6 و AC III و Tomb Raider هستن چه نیازه ما خودمون Action-Adventure بسازیم" (:D).
فارسیش میشه وقتی Ratchet & Clank هست نباید Jak ساخته باشه وقتی Kill Zone رو داری به Resistance احتیاج نیست.

پ.ن. بنده بعد از Halo 4 کلا هیچ بازی دیگه رو نمیتونم بازی کنم. FPS باشه که عمــــراً. یه چیزی تو مایه های Infamous یا Crackdown بسازن و کنسل بشه اون وقت برای من ناراحتت کننده س :D.

--------------
ماکروسافت اگر ریسک پذیر نبود هیچ وقت Alan Wake رو ساپورت نمیکرد. Rare قربانی برنامه های بلند مدت MS (ـ Microsoft Studios) شد، درست. جزو معدود استودیوهای هستن که مرتب به فکر IP جدید هستن.

پ.ن. Nintendo ام Project Hammer رو کنسل کرد سونی ام 10 تا بازی دیگه پس پیله الکی نکنید به MS که هر شرکتی رویه خاص خودش رو داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر