ایکس باکس علیه ایکس باکس | فصل 5 قسمت 1

BaziCenter

Administrator
Mar 28, 2016
131
بعد از فاصله‌ای کوتاه با اولین قسمت از فصل پنجم بازی‌کست بازگشته‌ایم و اینبار قصد داریم تا موضوعی را مورد بررسی قرار دهیم که احتمالا در این روزها ذهن بسیاری از گیمرها را به خود مشغول کرده.
آخرین نمایش از بازی‌های نسل آینده مایکروسافت و کنسول Xbox Series X آن‌طور که پیش‌بینی می‌شد، شکل نگرفت و انتقادهای بسیاری را به خصوص درباره نمایش Halo Infinite به همراه داشت.

مسئله‌ای که باعث شد تا اینبار و به دقیق‌ترین شکل ممکن به بررسی عملکرد مدیران بخش سرگرمی و Xbox، کمپانی مایکروسافت در طول سال‌های اخیر بپردازیم. جدای از عملکرد فیل اسپنسر، نگاهی هم به مدیران پیش از او داشته و مقایسه‌ای را در زمینه‌های مختلف و مرتبط با این موضوع صورت داده‌ایم.
این هفته با توجه به وجود نکات بسیاری پیرامون موضوع اصلی، بخش اخبار را به شکل جداگانه نداریم و در قسمت اول از فصل پنجم بازی‌کست بیشتر سعی کرده‌ایم تعدادی از مهم‌ترین اتفاقات و حواشی چند هفته اخیر را مرور کنیم.

نهایتا به این نکته توجه داشته باشید که فعلا کار ما با نسل آینده کنسول‌های خانگی یعنی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس به پایان نرسیده و در ادامه و دریافت اطلاعات بیشتر، باز هم به سراغ به این موضوع می‌رویم. موضوعی که حالا با حضور کنسول جدید مایکروسافت یعنی Xbox Series S، پیچیده‌تر و جذاب‌تر از گذشته دنبال می‌شود. باید تا چند ماه دیگر صبر کنیم ببینیم که چه سرنوشتی در انتظار نسل آینده کنسول‌های خانگی بازی‌های ویدئویی است و بالاخره کدام کنسول و کمپانی می‌تواند جایگاه اول را در این رقابت طولانی و چند ساله به خود اختصاص دهد.

موسیقی‌های مورد استفاده در قسمت اول از فصل پنجم بازی‌کست:

Dryve - Synth on Fire (feat. Hunz)
Oddworld Stranger's Wrath OST - Another Day, Another Fight
Kavinsky - Nightcall

مشاهده در سایت
????
ایکس باکس علیه ایکس باکس | فصل 5 قسمت 1

164558

برای مشاهده پادکست بازی‌کست به صورت ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

در کست‌باکس گوش کنید
????

برای شنیدن بازی کست در Castbox کلیک کنید

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بازی کست رو از طریق Podcatcher ها و کست‌باکس دنبال کنید

Last edited by a moderator:

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,373
نام
حسين
آستانه تحمل دو طرف یک مقدار بالا بره این حرف و حدیث ها پیش نمیاد! چیزی که باید بهش توجه کرد اینه که بازیسنتر یک رسانه خصوصی هست و اون دو عزیزی که برنامه رو اجرا میکنن نظرات شخصی خودشون رو دارن.

بهرحال نظر اون دو فرد در مورد ایونت مایکرو و عملکرد نسل قبل این بوده. خیلی از موارد درست و شاید توی یه سری موارد هم با چاشنی شوخی همراه بوده که باعث واکنش دوستان شده. برای من که تک تک اپیزود ها رو گوش دادم اتفاقا یکی از نکات مثبت شوخی ها و شوخ طبعی این دو نفر بوده که جذاب کرده برای من برنامه رو.

برای من فیل اسپنسر و مجموعه اکسباکس از ۲۰۱۵ به اینور راهی که رفتن قابل احترامه. از بکوارد شروع کردن به گیم پس رسیدن و انحصاری ها هم در راهه. این وسط شاید برای یه عده این ها مهم نباشه و این موضوع شخصا روی نظر من تاثیری نمیزاره.

به حد کافی نفرت توی این مملکت به وجود اومده و توی زندگیمون پر شده. حقیقتا حوصله وارد شدن این نفرت به دنیای گیم و کمپانی ها رو ندارم. چیل کنید.

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
اتفاقا بازيسنتر به عنوان يه رسانه وظيفه داره ضعفها رو بولد كنه و حتي با كنايه يا طنز اونها رو گوشزد كنه تا خيلي ها به اشتباه نيوفتن.

بهرحال تو هر اعلام نظري مسلما سليقه شخصي هم دخيله مثله هر نقد منتهي به جاي گير دادن به يك كلمه يا عبارت بايد نتيجه كلي موضوع رو بررسي كرد كه ايا حقيقت داره يا نه.

چرا ما همه رو فن بوي سوني ميبينيم اما هيچ وقت فكر نميكنيم خود ما بيشتر از همه به فن بوي شبيهيم

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
16,803
من زیاد موافق نیستم با این صحبت ها. اونا رو میگید، مثلا اینم بگید که در مورد خریدهای مایکروسافت، کسری خودش گفت بجز Compulsion games تمام استودیوهایی که گرفتن استودیوهای خوبی هستند. که به نظر من ارفاق کرد و مثلا باید Undead Labs هم به اون اضافه میکرد :D ولی خب مثلا حرفش در مورد Obsidian رو قبول ندارم. چون هرچی بازی AAA و اصلی تا حالا ساختن خیلی خوب بودن و مثلا اون نخاله هایی که وسطش داشته مثل Alpha Protocol، همه پروژه دومش بوده (این Avowed یکی از گنده های نسل 9 میشه، حالا ببینید:D).
کلا پادکست همینه دیگه همه جا. شما با یه جاییش موافقی، با یه جاییش مخالف. قرار نیست همه مردم با همه چی موافق باشن.

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,918
نام
Hessam
من زیاد موافق نیستم با این صحبت ها. اونا رو میگید، مثلا اینم بگید که در مورد خریدهای مایکروسافت، کسری خودش گفت بجز Compulsion games تمام استودیوهایی که گرفتن استودیوهای خوبی هستند. که به نظر من ارفاق کرد و مثلا باید Undead Labs هم به اون اضافه میکرد :D ولی خب مثلا حرفش در مورد Obsidian رو قبول ندارم. چون هرچی بازی AAA و اصلی تا حالا ساختن خیلی خوب بودن و مثلا اون نخاله هایی که وسطش داشته مثل Alpha Protocol، همه پروژه دومش بوده (این Avowed یکی از گنده های نسل 9 میشه، حالا ببینید:D).
کلا پادکست همینه دیگه همه جا. شما با یه جاییش موافقی، با یه جاییش مخالف. قرار نیست همه مردم با همه چی موافق باشن.
مشکل مخالفت با نظراتشون نیست. مشکل اینکه طرف نمیخواد قبول کنه Bias. که بنظر من هیچ اشکالی نداره اصلا طرفدار یک کنسولی باشی و تو پادکست یا مقاله هاتم نشون بدی که هستی. ولی بعدش نیا تو فروم ادای ادم بی طرفا رو دربیار.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

زومجی یک برنامه خوب داره به اسم ریلود که نویسنده و همه کاره اصلی ش تقریبا سارا مرتضوی هست. و ایشون تو یکی از پادکست هاش بشدت Gow 2018 رو نقد میکنه (با دلیل)

و اونجا که بازدید و کامنت ها صدبرابر اینجا بیشتر هست فقط واکنش پلی استیشن فن ها رو ببینید

و بعدتر برید واکنش سارا مرتضوی تو پادکست بعدی و کامنت های همون پست رو ببینید!

تفاوت رو متوجه میشی

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,188
نام
كسري
اوه اوه چه جنگی شد :D
من از اول هم نمیخواستم جواب بدم به هر حال هر کسی نظری داره و خب خدا رو شکر چون اینجا فروم هست و پست های همه ارشیوه شده وجود داره در نتیجه همه ما میدونیم وقتی میخوایم به کسی جواب بدیم ، به دنبال چی هستیم. جنگ ، ترول ، خنده ، منطق ، اشتراک یا هر چیزی. هر کسی اینجا بیشتر از 5 سال سابقه داشته فقط با خوندن جمله اول شخص مقابلش دقیقا - توجه کنید دقیقا و 100 درصد - میفهمه طرف فازش چیه و دنبال چیه. برا همین بسته به شخص جواب میدم. چیزی که عیان است به قولی چه حاجت به بیان است وگرنه این مدل پست تحریک امیز دادن و لشگرکشی کردند برا من در حد خاطرست. تازه قدیم قوانین سفت و سخت تر بود ، ملت دنبال این بودند که کدوم اسمایلی بیشتر حرص درآرتره :-j

1 - افرادی که از قدیم دنبال کار ما بودند قطعا یادشونه ما اول نسل هشتم و عملکرد بد سونی تو دو سال اول در مورد عناوین انحصاری کم ترولش نکردیم ؛ تازه به واسطه اینکه جوون تر بودیم خیلی این انتقادات تندتر بود. در مورد نینتندو که از همه تندتر. در مورد مایکروسافت هم همین موضوع صادق هست. من بعید میدونم کسی طرفدار قدیمی هیلو و گیرز باشه و بتونه واقعا با رویکرد اخیر مایکروسافت با این دو عنوان کنار بیاد. حالا اینکه طرف کلا فازش طرفداری بیش از حد از مایکروسافت و به زور میخواد بقیه رو برین واش کنه یه مبحث دیگست ، منتها تجربه ثابت کرده وقتی یه استودیو یا کمپانی رویکردش نسبت به فرنچایز قدیمی بد شده تنها راه درست شدنش انتقاد. حالا مایکروسافت که اصلا بازار ایران براش اهمیتی نداره که مثلا بخواد به حرف من یا اقای ایکس گوش کنه. اگه هم اهمیت داشته باشه در حد بسیار کم و ناچیزه ولی سر همون مکس پین 3 ما خودمون (من و امیر خدابیامرز و یکی دو تا دیگه از بچه ها) یه پتیشن راه انداختیم و حتی توی n4g منتشر کردیم. خدا رو شکر اون بازی انحصاری نبود وگرنه الان یه عده که نصف عناوین یه فرنچایز رو تجربه نکردند میخواستند طوری نظر بدند که انگار روابط عمومی اون بازی هستند و نامبر وان فن هستند در خیال خودشون. :D

2 - قرار نیست شما با تمامی نظرات ما موافق باشید. اگه اینطوری بود ممکنه یه مشکلی وجود داشته باشه چون شما با نزدیک ترین فرد زندگیتون هم نمی تونید تو هر چیزی موافق باشید ما که جای خود داریم.

3 - یه عزیزی در مورد نفرت حرف خوبی زد.

4 - به واسطه تگ مدیریت و سردبیر تحریریه مشخصا نمی تونم مثل بقیه راحت جواب بدم چون هر چیزی بگی - ثابت شده بهم تو این چند سال - پس فردا میگند : بله این نشون میده ما در چه جامعه ای هستیم و اینجا نظام ارباب رعیتی و.... (:| انگار مثلا ما داریم تو یه کشور جدا از شما زندگی می کنیم. هر وقت من و محمد به خاطر نظر شخصی شما - و با رعایت قوانین سایت - رو بن کرد یا اخطار داد بیا اینا رو بگو.

5 - I Know What You Did Last Summer :-j

ولی خب مثلا حرفش در مورد Obsidian رو قبول ندارم. چون هرچی بازی AAA و اصلی تا حالا ساختن خیلی خوب بودن و مثلا اون نخاله هایی که وسطش داشته مثل Alpha Protocol، همه پروژه دومش بوده (این Avowed یکی از گنده های نسل 9 میشه، حالا ببینید:D).
Dungeon Siege III رو یادت رفت :D امیدوارم بشه مخصوصا با نامردی که بتسدا سر نیووگاس دراورد ، باید یه جواب کوبنده بهش بدند.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,866
نام
ehsan
اینا رو میزارم اینجا فقط جهت اطلاع (نقدهایی هست برای انحصاری‌های ایکس‌باکس نوشتم و منتشر شده)
Halo 3 ODST : 8.5
Halo Reach: 10
Halo Combat Evolved Anniversary Edition: 8.5
Halo 4: 9
Forza 4: 9.5
Alan Wake American Nightmare: 8

این نمره‌هارو گذاشتم فقط در این راستا که برای ما هیچ فرقی نمیکنه بازی خوب و کی میسازه. من به بازی‌های هر سه تولیدکننده کنسول 10 دادم، به هر سه تاشون هم سابقه 3 و 4 دارم.
توضیحی که نوشتم برای شخصی هست که به عنوان فن‌بوی شناخته میشه نه فن. طرفدار یه کنسول میتونه به اون پلتفرم علاقه‌مند باشه و در عین حال ضعف‌هاشم بشناسه ولی وقتی تبدیل به فن‌بوی میشه دیگه چیزی به نام ضعف نمیبینه
وقتی شما تصمیم میگیری سمت فن‌بوی‌های مایکروسافت نری که سر نقد یه بازی انحصاری سونی میان بهت حمله میکنن. نمیگم هم که سمت سونی همچین داستانی نیست. شاید هم بیشتر باشه ولی حداقل از شانس خوب ما شاید باشه که فعلا وضع بازی‌های انحصاری سونی به مراتب بهتر است از دید کیفیت و فن‌بوی‌های سونی نیازی پیدا نمیکنن برای حمله کردن.
محمد جان وقتت اضافه کرده هی بحث میکنی؟ جای این برو وقتتو بزار یکم گیم بزن هم حال کنی هم هی نیای تو پادکست بگی وقت نمی کنم بازی کنم :D در ضمن ممنون از پادکستتون ولی به عنوان یه فن بوی سونی بنظرم کم تاختین به مایکرو دفعه بعد یکم فلفلشو زیاد کنین:D

AMIN-SCORPION

پشت سیاهی های دنیامان سیاهی بود ...
ناظم انجمن
Oct 29, 2011
3,639
نام
امین
تو این جامعه متاسفانه ملت تاب نظر مخالف و ندارن و از اون بدتر حمله و تخریب و واکنش هاست.
محمد و کسری را رو اکثر قدیمی ها میشناسن و با نوع قلم و دیدگاه هاشون اشنایی دارن ودیگه تو سن و سال ماها طرفداری کور و بی منطق یخورده چیپ بازی بنظرم , دلیلی هم نداره من زبون کسی بشم ولی این مدل حمله از طرف بقیه من باب گفتن نظرشون راجب یه برند دور از انصافه.
تو هر معقوله ای به طبع هر کودوم از ما نظر و سلیقه ای داره و تا جایی که به فردی توهین نشه میتونیم ابرازش کنیم و اگه ما این اصل و قبول داشته باشیم نباید واکنش تندی به نظر بقیه نشون بدیم.
هر ان چه گفته شده دیدگاه فعلی این دو دوست بوده و ما میتونیم موافق یا مخالف باشیم و دلیلی هم نداره همه با همه چیز موافق باشن.
مواردی بوده من با بازی با متای زرد کلی حال کردم و از نظرم ارزشش بالاتر بوده و حرف و نظر بقیه هم برام مهم نبوده ولی نرفتم داد و بیداد کنم و به ملت انگ فن بوی بودن بزنم که چرا با چیزی من باهاش حال کردم شماها حال نمیکنید!

در کل خواستم بگم یه مقدار ارومتر و قشنگتر با هم رفتار کنیم که دنیا بد با ما ناسازگاره اینجا.

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
743
نام
حمید
سلام، خیلی خوبه دوباره بازی کست شروع شده و امیدوارم ادامه هم پیدا کنه من یکی خیلی طرفدار پادکستون هستم. من پادکست رو همون روز که اومد گوش دادم اما دیدم تاپیک خیلی شبیه جنگ شده، کامنت ندادم. :)):p

به عنوان یک فن ایکس باکس و کسی که همه پادکست ها رو از اول تا آخر، همین چند وقت اخیر دانلود کردم و گوش دادم، می دونم مثلا نظرات کسری سر e3 2015 و نوع تقسیم مسخره بازی با گیمزکام واقعا حرفای یک فن ps نیست اتفاقا کسی این ها رو میگه که برند xbox رو دوست داره و داره حرص می خوره از مارکتینگ مسخره ماکرو. هنوز هم فکر می کنم ماکروسافت توی بخش مارکتینگ اش و نمایش بازی واقعا خیلی خیلی ضعف داره . همچنین به هیچ کدوم از ما طرفدارای xbox پوشیده نیست ماکروسافت نسل خوبی نداشت و حتی منصفانه ما خودمون هم از نحوه نمایش اخیر ماکروسافت خیلی راضی نبودیم. فکر کنم تو پادکست هم اشاره شد که بازی های خوبی معرفی شد ولی نمایش درستی از هیچ کدوم ندیدیم.

البته می تونم بفهمم که برخی نقد های بچه ها هم خیلی بی دلیل نیست، مثلا شاید با یه نمایش بد دیدن از نسل جدید، بررسی کارنامه اسپنسر یکم عجیبه یا مثلا خب اگر بازی as dusk falls توی ایونت ماکروسافت بود و ازش انتقاد کردین، انصافا اون گربهه توی نمایش سونی هم نه گیم پلی بود نه چیز خاصی ولی شما ازش خوشتون اومد. ولی خب حقیقت اینه نمایش هیلو خیلی جالب نبود و ماکروسافت هم واقعا دیگه شورش رو با cg در آورده بود و همه این ها به هر حال تو "ذوق" آدم می خوره و کلیت نمایش اون چیزی که باید می بود نبود.

من در کل تنها انتقادی که دارم اینه اون اخراش یه نیم ساعتی، هی سال و بازی پشت هم می گفتید، ادم سر گیجه می گرفت :D:D ولی باز قسمت جالبی بود مخصوصا اون بخش خنده دار مربوط به دستشویی 343 =))

باز من منتظر صحبت ها در مورد سری اس هستم از بازی کست و قیمت های اعلام شده. همچنین نمایش امشب سونی هم هست که فکر می کنم اون هم توی قسمت بعدی بهش پرداخته بشه. کلا پادکست آتی باید جالب باشه.

دمتون گرم و خسته نباشید \m/

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,039
نام
امیر
اینا رو میزارم اینجا فقط جهت اطلاع (نقدهایی هست برای انحصاری‌های ایکس‌باکس نوشتم و منتشر شده)
Halo Reach: 10
دیشب داشتم بازی رایانه هایی که داشتم رو یه مرور می‌کردم که رسیدم به این ، 18 معادل 9 نمی‌شه مگه؟ :D
گیم پلی رو کلی تعریف کردی بعد 18 دادی به این بخش بازی؟ :-?

172056

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,684
نام
محمد طالبیان
دیشب داشتم بازی رایانه هایی که داشتم رو یه مرور می‌کردم که رسیدم به این ، 18 معادل 9 نمی‌شه مگه؟ :D
گیم پلی رو کلی تعریف کردی بعد 18 دادی به این بخش بازی؟ :-?

View attachment 172056
اون موقع‌ها رسم نبود که نظر منتقد بدون دخالت چاپ بشه :D

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
505
نام
Ro.s
اون موقع‌ها رسم نبود که نظر منتقد بدون دخالت چاپ بشه :D
خیر این ضعف شما رو می رسونه که بر روی نظر خودتون اصرار نکردید جهت نشر و چاپ! من با شما آشنایی ندارم ولی این رو میدونم که هر ژورنالیستی باید نظر خودش رو داشته باشه و از کسی خط نگیره برای سانسور کردنش! همین جیسون شرایر با وجود همه انتقاد هایی که بهش میشه همیشه نظر خودش رو داره و بدون دستکاری منتشرش میکنه.
موفق و موید باشید.

• Like
Reactions: RAFA_1992

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر