اینترنت از طریق برق [در ایران]

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
سلام

کسایی که ADSL تو منطقشون نیومده یا تمام پورت های ISP ها تو منطقه اونا پر هست زیاده.

من چند وقت پیش یه آگهی توی روزنامه دیدم که نوشته بود اینترنت از طریق کابل برق. امروز زنگ زدم و آمارشو گرفتم ولی هزینه ودیعش یکم زیاده که تجهیزات رو امانت بدن.

هزینه ماهیانش تو همون مایه های ADSL هست از 12 هزار تومن شروع میشه (64)

این سرویس خیلی به درد مجمتع ها و برج ها هم میخوره، میشه باهاش به کل مجمتع یا برج اینترنت داد.

خلاصه اینا رو گفتم که ببینم کسی تا حالا از این سرویس ها نگرفته؟ اطلاعاتی از کیفیت این سرویس تو تهران ندارین؟

2d8h0lj.jpg

نکته مهم: خواهشا نیان بگین مگه از طریق برق هم میشه؟ بله میشه! لینکای زیر رو بخونید متوجه میشید

http://www.sashiraz.co.ir/Portal/Show.aspx?Page=964
http://www.tici.info/default.aspx?dir=Learn_tgn&file=Ertebat.htm
http://www.cyber-space.blogfa.com/post-56.aspx

آخرین ویرایش:

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
�* THE LAST WITH PAGAN BLOOD �*
من نگرفتم ولی یه سری اطلاعان میدم :cheesygri
الان یکی دو هفته هس راه به راه برقا داره میره به مدت 2 ساعت
با این وضع همون dial up بهتره
تازه من شنیده بودم از بقل سیمهای شبکه سیم برق رد شده باشه باعث به وجود اومدن noise میشه حالا اینا چطور از طریق برق میدن ....

sam_dante

کاربر سایت
May 6, 2007
368
نام
Mohsen
درسته که میگه سرعتش چندصد MB بر ثانیه است؟ اگه اینجوری باشه که عالیه فقط خدا کنه که بیشتر از 200 300 تا باشه.
ولی تازه این طرح تو ایالات متحده هستش و هنوز دارن روی اختلال هایی که ممکنه ایجاد کنه کار میکنن.

آخرین ویرایش:

Mohsen Rock

کاربر سایت
Jul 25, 2007
695
نام
محسن
من نگرفتم ولی یه سری اطلاعان میدم :cheesygri
الان یکی دو هفته هس راه به راه برقا داره میره به مدت 2 ساعت
با این وضع همون dial up بهتره
تازه من شنیده بودم از بقل سیمهای شبکه سیم برق رد شده باشه باعث به وجود اومدن noise میشه حالا اینا چطور از طریق برق میدن ....
خب پروفسور جان وقتی برق بره دیگه چه ربطی داره شما از این نوع اینترنت استفاده کنی یا از دایل آپ چون اصلا کامپیوتر رو نمی تونی روشن کنی!

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
سرعتش رو هر چه قدر مایه بیشتر بدیم بیشتر میکنن یا در یه حده ؟؟
تا چه سرعتی داره ؟
تو این کرمانشاه ما میشه ؟؟

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
�* THE LAST WITH PAGAN BLOOD �*
خب پروفسور جان وقتی برق بره دیگه چه ربطی داره شما از این نوع اینترنت استفاده کنی یا از دایل آپ چون اصلا کامپیوتر رو نمی تونی روشن کنی!

منظورم این نبود منظور این بود که اینا برقو نمیتونن تامین کنن .........

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
درسته که میگه سرعتش چندصد MB بر ثانیه است؟ اگه اینجوری باشه که عالیه فقط خدا کنه که بیشتر از 200 300 تا باشه.
ولی تازه این طرح تو ایالات متحده هستش و هنوز دارن روی اختلال هایی که ممکنه ایجاد کنه کار میکنن.
اینجایی که من گفتم تا 2Mbps بیشتر نمیده. البته محدودیت کاربرای خانگی 128 ظاهرا رو اینم هست.
سرعتش رو هر چه قدر مایه بیشتر بدیم بیشتر میکنن یا در یه حده ؟؟
تا چه سرعتی داره ؟
تو این کرمانشاه ما میشه ؟؟
همونطور که گفتم تا 2Mbps هست. البته شاید جای دیگه بیشترم بدن.

این اگهیش هست که اسکن کردم الان، اگه میخواین زنگ بزنین یه آمار بگیرین.

2d8h0lj.jpg

007

کاربر سایت
Dec 25, 2006
686
نام
محمد
خوب این فناوری با نام (Power line communication) PLC شناخته میشه و دارای قابلیتها و پتانسیل های زیادیه.
این سرویس خیلی به درد مجمتع ها و برج ها هم میخوره، میشه باهاش به کل مجمتع یا برج اینترنت داد.
دقیقا همینطوره و از اون مهمتر اینکه پیاده سازی یک شبکه از این نوع نه به هزینه زیادی نیاز داره نه به دانش بالایی. بطور مثال اگر شما بخواید یه آپارتمان رو به این وسیله شبکه بندی کنید به تنها چیزی که نیاز دارید ، مودم به تعداد کاربران مجتمعه. البته بنظر میاد این شرکت از فرم indoor plc استفاده میکنه. یعنی پهنای باند رو بکمک یه فناوری دیگه تا نزدیکی مجتمع میرسونه و بعد در درون مجتمع ها از PLC استفاده میکنه.
مشکلات انتقال از طرریق خطوط برق بیشتر از این حرفاست ولی نوع کدینگ و مدولاسیون در این روش اونقدر قدرتمند و مطمئن هست که مطمئن باشید هیچ مشکلی ایجاد نمیشه. در استانداردهای رایج ADSL در مقابل PLC حرفی برای گفتن نداره.
تا قبل از سال 2004 سرعت انتقال اطلاعات در این روش در استاندارد بکار رفته برای انتقال داده های HD بیش از 200 mbps بود. در ضمن الان چندین سال که این فناوری وارد فاز تجاری شده و البته در ایلات متحده بخاطر رایج شدن وایرلس داره کم کم به فراموشی سپرده میشه.

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
مرسی محمدجواد جان اطلاعات كاملی بود
اگر كسی از دوستان از قیمت تجهیزات و نصب و ابومان و ... اطلاعی داره لطف كنه بگه ببینیم چه جوریاست ؟

stop the game

کاربر سایت
Nov 24, 2006
411
نام
عماد
هنوز کسی تماسی حاصل نکرده که ما هم ببینیم چه جوریاس؟
کرج خط میده؟
هزینه ها رو هم لطفا اگه کسی پرسید بگه!
---------------------
این دولت و مجلس ما که با اینترنت 64Kbp مشگل داره شما مطمعنین اجازه همچین چیزی رو میده؟
سر کاری نباشه!!! اونم به قول اونا به کاربر خانگی!!!!!!
راستی این از طریق برق میره به کجا وصل میشه؟ (یعنی میره به کجا از سیستم ما؟)
یعنی ف*ی*ل*ت*ر تعطیل!!!!! :cheesygri

داستان خیلی بو داره!!!!!!!!!

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
امروز زنگ زدم و آمارشو گرفتم ولی هزینه ودیعش یکم زیاده که تجهیزات رو امانت بدن.
خوب مهدی جان زنگ زدی آمار گرفتی می گفتی دیگه همه تو کف موندیم :D

DrAmir

کاربر سایت
Mar 31, 2008
460
من زنگ زدم ، گفتم واسه 1 واحد ميخوام گفت گرون در مياد ، يک ميليون و پانصد هزار تومان ، يه سری امانت يه سری هم بايد بخری
بعد گفت ماهی 69 هزار تومان واسه سرعت 512 ، انگار به صورت وايرلس هست

bdgunn

کاربر سایت
Aug 15, 2007
594
نام
behzad
یعنی همه واحد ها ماهی 69 تومن؟
ما میخایم خونه رو بدیم بساز بفروش اگه اینجوری باشه میگیم اینم بندازه روش:biggrin1:

bdgunn

کاربر سایت
Aug 15, 2007
594
نام
behzad
الان زنگ زدم میگه وایرلس میشه تو مجتمع ,هر واحدم ipش جداگانس یعنی به هرکی هر سرعتی دلش بخاد میدن هزینه هاشم تقریبا مثله adsl هستش
64=11000
128=22000
هزینه ابونمانم داره(همون مالیاتو هزینه مخابرات)
ولی یادم رفت در مورده کیفیتش بپرسم که share هستش یا نه و سرعت دانلودش چقدره؟ یکی دیگه زنگ بزنه ایناشو بپرسه:p

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر