انویدیا: دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
در یک مصاحبه از مجله ی PowerPlay با Tony Tamasi از شرکت انویدیا در مورد کارت های گرافیک با عنوان آسمان سقوط نمی کند, این جمله بیان شده که: "دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد." و دلیل این گفته نیز پول نداشتن غولهای کنسولی (مایکروسافت و سونی) برای رقابت در این زمینه (گرافیک) عنوان شده.
nvidia.jpg

وی در ادامه می افزاید:

در زمان Xbox 360 و PS3, کنسولها با PC برابر بودند. اگر شما داخل آن جعبه های کنسولی را نگاه می کردید, تکنولوژیهای گرافیکی ساخته شده توسط AMD و NVIDIA را مشاهده می کردید که در آن زمان تمامی این ابداعات گرافیکی توسط کمپانی های گرافیک ساز PC انجام می شد.

NVIDIA هر ساله نزدیک به 1.5 میلیارد دلار برای تحقیقات و پیشرفتهای گرافیکی خرج می کند و این در حالیست در طول عمر یک کنسول ما باید نزدیک 10 میلیارد دلار خرج کنیم. و سونی و مایکروسافت قادر به پرداخت این پول نیستند. آنها ظرفیت سرمایه گذاری برای رقابت با PC را ندارند ولی ما بعلت اقتصاد پلکانی, توان آن را داریم چون سال به سال ما بیش از 100 میلیون تراشه به فروش میرسانیم.
سرچشمه

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
اون اعداد مال اون زمانه که داخل ویکیپدیا قید شده بود محض اطلاعت ولی اخیرن ویکیپدیا ویرایش کرده.
رفتی تاپیک مال 2 سال پیش رو برداشتی حداقل یه چک میکردی تو اینترنت شاید ویرایش شده اطلاعات بعد قشنگ میومدی با کمال اطمینان نظرت رو میدادی.که یقه مردم رو نگیری.

مثل یه مرد بگو اشتباه شده ! یا دلیلش و نمیدونم ! چرا دروغ میگی ؟ ( ویکی پدیا هنوز ویرایش نکرده )

این لینکی که به من دادی :

Comparison of Nvidia graphics processing units - Wikipedia, the free encyclopedia و اینم سری GeForce 200 Series

کارت GeForce GT 240 رو زده : 385.9 !! دلیلش هم نمیدونم چیه ! حالا یا اشتباست یا درسته ! جالب اینجاست که چرا سریع حرفت و پس میگیری !!!

اینم برای اثبات حرفم و چیزی که شما گفته بودی و منم کپی کردم تو پست اول ( اخرش ) : تایپیک 2 سال قبل : http://forum.bazicenter.com/thread39677/ اگر دقت کنی میبینی که اکانت قبلیم بن شده ! پس نمیتونم برم مطالب و دستکاری کنم !

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
ما 2 نوع قدرت محاسبات داریم . اعداد اعشار و محاسبات شناور . اعداد اعشار که برای گیم نیست و بیشتر برای کارت هایی مثل سری Quadro اون استفاده میشه چون مخصوص رندرگیری هست . اما محاسبات شناور چیزیه که تو گیم ازش استفاده میشه . البته توانایی محاسبات شناور به تنهایی مشخص کننده قدرت یه کارت گرافیک نیست و عوامل دیگه ای هم نقش دارند .

Core Clock که فرکانس کاری هسته هست ، مثل اینه که بگیم مثلا سرعت رحکت فلان چیز چه قدر در ثانیه هست .
Memory Bandwidth هم پهنای باند بین هسته و خود مموری برای تبادل و پردازش اطلاعات و تبدیلش به تصاویر هست .
در مورد این Memory هم اطلاعات خیلی زیادی ندارم که چه جوری کار میکنه .

تو لینک ویکیپدیا نوشته 240 GFLOPS ! خوب ! کجاش اشتباست ؟! کل محاسبات شناور X360 حدود 336 GFLPOS هست که از جمع 69 GFLOPS + 240 GFLOPS بدست اومده که عدد 96 میزان قدرت محاسبات xenon هست و برای CELL حدود 240 تاست که البته بعدا محدود شده . پس 96 + 240 = 336 GFLOPS . حله ؟

نزدیک ترین کارتی که میشه به صورت معادل برای رقابت با X360 پیدا کرد این 2 تاست : ( برای PS3 رو هم گذاشتم صفحه قبل ) .

8800GTS - G80 باقدرت 346 GFLOP
6 600 GT باقدرت 312 GFLOP
GTS 240 با قدرت 385 GFLOP

GF 7800 GTX حدود 165 GFLOP و 7900 هم همین حدوداست .
NVIDIA GeForce 7800 GTX 165 GFLOPs
NVIDIA GeForce 8800 GTX 518 GFLOPs
NVIDIA GeForce 8800 Ultra 576 GFLOPs

منبع

ویکی پدیا که هیچ چی ، حتی سایت معتبری مثل سایت gpureview.com هم چیزی در باره مقدار محاسبات شناور 7800 و 7900 ننوشته ! انگار یه طوریایی اینا از دور خارجن ! البته انگار تا قبل از سری 8800 واحد های پردازشی رو جور دیگه ای حساب میکردن ! مثلا از Shader Operations به جای Memory Bandwidth استفاده میشده !

nVidia GeForce 7800 GT PCI-E Video Card - Reviews, Specifications, and Pictures - GPUReview.com
nVidia GeForce 7800 GTX PCI-E Video Card - Reviews, Specifications, and Pictures - GPUReview.com

و کارت های 8800 که GTX اش 345.6 GFLOPS قدرت ردازشی داره ! مدل GTS هم 230.4 GFLOPS قدرت داره ! یعنی از X360 کمتر !

nVidia GeForce 8800 GTS Video Card - Reviews, Specifications, and Pictures - GPUReview.com
nVidia GeForce 8800 GTX Video Card - Reviews, Specifications, and Pictures - GPUReview.com

هرچی بیشتر این بحث جلو میره من بیشتر به این نتیجه میرسم که شما به طور کلی نمیدونی چی داری میگی!
طبق گفته‌ی شما قدرت محاسباتی فاکتور اصلی توی تعیین قدرت یه کارت گرافیک یا یه سیستمه. یعنی هرچی GFLOP بیشتر باشه یعنی قدرت کارت گرافیک هم بیشتره. باز هم طبق گفته‌های خود شما کارت GT-240 قدرت محاسباتیش 385 GFLOP هست و کارت 8800GTS قدرت محاسباتیش 346 GFLOP. پس در نتیجه GT-240 باید به وضوح کارت قوی‌تری باشه. در صورتی که اصلا چنین چیزی نیست و در بهترین حالت GT-240 در حد 8800GTS هست نه بهتر از اون. با یه سرچ ساده توی گوگل هم میتونید خودتون به این نتیجه برسید. بعد من نمیدونم چجوری شما اصرار داری که قدرت محاسباتی تنها فاکتوریه که باید برای قدرت یه کارت گرافیک یا سیستم در نظر گرفته بشه!

نکته‌ی بعدی اینکه منبعی که شما برای قدرت محاسباتی 7800 و 7900GTX ارائه کردید خیلی جالبه. یه فروم که یک نفر توش نوشته احتمال میدم قدرت محاسباتی 7800GTX حدود 165 GFLOP باشه
(GF 7800 GTX (I have 165 GFLOPs as a possible number here

و در ادامه نوشتی که منبع دقیقی برای نشون دادن قدرت محاسباتی 7800 یا 7900 وجود نداره. ولی نمیدونم چجوری از روی همین قدرت محاسباتی نتیجه‌گیری کردی که Xenos قدرت محاسباتی بیشتری از 7800 و 7900 داره!

مساله‌ی بعدی اینه که شما X360 رو به عنوان یه مجموعه در نظر میگیری و میگی قدرت محاسباتیش 336 ئه ولی در مورد PC فقط یه کارت گرافیک رو حساب میکنی و قدرت CPU و RAM رو کاری نداری که اینم در نوع خودش خیلی جالبه!

واقعا فکر میکنی چند نفر به خاطر 4 تا دونه بازی درسال که تازه شابد بتونه از تمام اون قدرتی که شما میگی استفاده کنه ، میره اون همه هزینه انجام بده ؟! همین الان که نسل جدید داره شروع میشه کارت تایتان اومده . خوب واقعا چند نفر میرن واسه تایتان پول بدن ؟ اونم با این فرض که مثلا شاید هر سال یا هر چند سال 3 تا دونه بازی بیاد !!! خوب وقتی کارت داری ، اما بازی ای نباشه که از تمام قدرت کارتت استفاده کنه فایده ای نداره ! پس به نظرم با این توضیح این نسل هم کنسول ها برنده هستن ! اما از منظری دیگه .

از اول هم بحث در مورد هزینه نبوده که الان شما این موضوعو مطرح کردی! بحث سره این بوده که کنسول قدرت سخت‌افزاری بیشتری داره یا PC. اگر بحث در مورد این بود که با توجه به بودجه‌ی محدود، کدوم وسیله رو باید برای بازی انتخاب کرد اونوقت حرف شما درست بود. ولی ما اینجا اصلا همچین بحثی ندارم و موضوع فقط در مورد قدرت سخت افزاریه

همون رم که شما میگید ، زمانی که X360 اومد ، رمش 512 مگابایت بود . اما فکر کردی رم 512 موجود تو X360 عین همون رم های PC هست ؟ 100% خیر . کنسول ها از رم های مخصوصی استفاده میکنن و رم X360 معادل یه رم 2GB موجود بر روی PC قدرت داره . تازه 2GB ای که اصلا اون زمان رو PC خودش معجزه بود ! الان و نبین که ملت 4 GB و 8 GB دارن !

کی این حرفو به تو زده!!؟؟ سال 2005، 2 گیگ رم روی PC معجزه بوده؟؟؟؟؟ سال 2005 اکثر Motheboardها تا 4GB RAM رو ساپورت میکردن و یک سال بعدش یعنی سال 2006 این رقم به 8GB افزایش پیدا کرده. بعد 2GB اون زمان معجزه بوده؟؟

خوب نوشته 10 ! شما چرا میگی 9 ؟! تازه تو اپدیت های اواخر فکر کنم 1 یا 2 سال قبل بود که به 10.1 ارتقا پیدا کرد

کجا نوشته 10!؟ دقیقا نوشته X360 CAN NOT Handle DX10
شاید این اواخر بعضی از ویژگیهای DX10 توی X360 هم به کار رفته باشه ولی به طور کلی DX10 روی 360 شدنی نیست. 1000 تا منبع هم توی اینترنت هست برای این موضوع

Satan1992

کاربر سایت
Sep 3, 2010
664
من جنبه دارم . شایدم اشتباه کردی ! ولی اعدادی که خودت به من دادی که تو اون تایپیک بذارم ! ناراحتی نداره که ! پس شما جنبه نداری !
هر پستی رو هم دوست داری لایک کن ! اما نه از روی اینکه مثلا از پست های من ناراحتی و ... !
از طرز حرف زدنت هم مشخصه جنبه ات چه قدره !

پست ویرایش شد !
در بعضی جاها قشنگ اینه به جای مقاومت کردن در برابر چیزی که نمیدونی بگویی شما درست میفرمایید.

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
طبق گفته‌ی شما قدرت محاسباتی فاکتور اصلی توی تعیین قدرت یه کارت گرافیک یا یه سیستمه. یعنی هرچی GFLOP بیشتر باشه یعنی قدرت کارت گرافیک هم بیشتره. باز هم طبق گفته‌های خود شما کارت GT-240 قدرت محاسباتیش 385 GFLOP هست و کارت 8800GTS قدرت محاسباتیش 346 GFLOP. پس در نتیجه GT-240 باید به وضوح کارت قوی‌تری باشه. در صورتی که اصلا چنین چیزی نیست و در بهترین حالت GT-240 در حد 8800GTS هست نه بهتر از اون. با یه سرچ ساده توی گوگل هم میتونید خودتون به این نتیجه برسید. بعد من نمیدونم چجوری شما اصرار داری که قدرت محاسباتی تنها فاکتوریه که باید برای قدرت یه کارت گرافیک یا سیستم در نظر گرفته بشه!

در این مورد تو همین پست صفحه قبل بابت اشتباه تایپی عذرخواهی کردم و اصلاحش کردم .
نکته‌ی بعدی اینکه منبعی که شما برای قدرت محاسباتی 7800 و 7900GTX ارائه کردید خیلی جالبه. یه فروم که یک نفر توش نوشته احتمال میدم قدرت محاسباتی 7800GTX حدود 165 GFLOP باشه
(GF 7800 GTX (I have 165 GFLOPs as a possible number here
خوب وقتی حتی معتبرین ترین سایتها در مورد قدرت محاسباتی این کارت قدیمی چیزی ننوشتن ! من که نمیتونم از خودم حرف بزنم ! لااقل BEYOND3D منبع خیلی خیلی معتبریه که کاربراش هم دست کمی از از ادیتور های اناندتچ ندارن ! حتی بعضیهاشون از اونا هم بالاترن ! حالا شما فرض کن در همون حد باشه ! یا یه مقداربیشتر ! وقتی 8800 مثلا روی 300 باشه یا رو 260 ، تقریبا میشه حدود اینو مشخص کر ! اون کاربر هم حدس زده !

و در ادامه نوشتی که منبع دقیقی برای نشون دادن قدرت محاسباتی 7800 یا 7900 وجود نداره. ولی نمیدونم چجوری از روی همین قدرت محاسباتی نتیجه‌گیری کردی که Xenos قدرت محاسباتی بیشتری از 7800 و 7900 داره!
من از روی 8800 GTS , GTX نتیجه گیری کردم نه از روی 7800 !
ساله‌ی بعدی اینه که شما X360 رو به عنوان یه مجموعه در نظر میگیری و میگی قدرت محاسباتیش 336 ئه ولی در مورد PC فقط یه کارت گرافیک رو حساب میکنی و قدرت CPU و RAM رو کاری نداری که اینم در نوع خودش خیلی جالبه!

من نه استاد سخت افزارم و نه ادعایی دارم . این چیزی هم که شما میگی ، چیزیه که سایت های مختلف هم اینطوری حساب کرده بودن ! البته همه جوره حساب کردن ! ولی من همینجوریش و دیدم و همین و نقل و قول کردم .
از اول هم بحث در مورد هزینه نبوده که الان شما این موضوعو مطرح کردی! بحث سره این بوده که کنسول قدرت سخت‌افزاری بیشتری داره یا PC. اگر بحث در مورد این بود که با توجه به بودجه‌ی محدود، کدوم وسیله رو باید برای بازی انتخاب کرد اونوقت حرف شما درست بود. ولی ما اینجا اصلا همچین بحثی ندارم و موضوع فقط در مورد قدرت سخت افزاریه

مشخصه PC و ( به غیر از یه زمان محدود ) . همون قدرت سخت افزاری تا زمانی که 4 تا بازی درست درمون نداشته باشه اصلا ارزشی داره ؟! خیر .

کی این حرفو به تو زده!!؟؟ سال 2005، 2 گیگ رم روی PC معجزه بوده؟؟؟؟؟ سال 2005 اکثر Motheboardها تا 4GB RAM رو ساپورت میکردن و یک سال بعدش یعنی سال 2006 این رقم به 8GB افزایش پیدا کرده. بعد 2GB اون زمان معجزه بوده؟؟

از نظر جیب خریداران بله ! چند نفر بودن که اون زمان 2GB یا به قول شما 4GB رم واسه PC ایشون داشتن !؟ شایدم زیاد بودن . اما دور و بر ما که هر چی بودن یا 512 داشتن یا خیلی داشتن 1 GB بود !
کجا نوشته 10!؟ دقیقا نوشته X360 CAN NOT Handle DX10
شاید این اواخر بعضی از ویژگیهای DX10 توی X360 هم به کار رفته باشه ولی به طور کلی DX10 روی 360 شدنی نیست. 1000 تا منبع هم توی اینترنت هست برای این موضوع
اینو ندیدم ! CAN NOT !
مهم اینه که کنسول 8 سال پیش از برخی قابلیت های DX 10 پشتیبانی میکنه . این خیلی چیز مهمیه . با سخت افزار محدود و قدیمی و از دور خارج شده اش وقتی بتونه چنین کاری کنه ، واقعا عالیه . منم هیچ جای حرفم نگفتم 100% به صورت کامل از DX پشتیبانی میکنه .

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
مثل یه مرد بگو اشتباه شده ! یا دلیلش و نمیدونم ! چرا دروغ میگی ؟ ( ویکی پدیا هنوز ویرایش نکرده )

این لینکی که به من دادی :

Comparison of Nvidia graphics processing units - Wikipedia, the free encyclopedia و اینم سری GeForce 200 Series

کارت GeForce GT 240 رو زده : 385.9 !! دلیلش هم نمیدونم چیه ! حالا یا اشتباست یا درسته ! جالب اینجاست که چرا سریع حرفت و پس میگیری !!!

اینم برای اثبات حرفم و چیزی که شما گفته بودی و منم کپی کردم تو پست اول ( اخرش ) : تایپیک 2 سال قبل : http://forum.bazicenter.com/thread39677/ اگر دقت کنی میبینی که اکانت قبلیم بن شده ! پس نمیتونم برم مطالب و دستکاری کنم !

اولا منظور من از ویرایش اطلاعات ویکی پدیا به صورت کلی بود هم در مورد مشخصات کنسولها هم کارت گرافیکها.

بعدش جناب عالی گند میزنی میای دق دلیت رو سر مردم خراب میکنی.خوب میخواستی خودت بری داخل اینترنت جستجو کنی چه ربطی به من داره؟مجبوری از اظهار نظر من بزاری ؟تو و die die و چند نفر دیگه اصلا منو قبول ندارین حالا چطور شده میری از حرفهای من استفاده میکنی برای بحث اینجات؟

حالا از کجا مطمئنی اطلاعات مربوط به سری 200 انویدیا ویرایش نشده؟

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
اولا منظور من از ویرایش اطلاعات ویکی پدیا به صورت کلی بود هم در مورد مشخصات کنسولها هم کارت گرافیکها.

بعدش جناب عالی گند میزنی میای دق دلیت رو سر مردم خراب میکنی.خوب میخواستی خودت بری داخل اینترنت جستجو کنی چه ربطی به من داره؟مجبوری از اظهار نظر من بزاری ؟تو و die die و چند نفر دیگه اصلا منو قبول ندارین حالا چطور شده میری از حرفهای من استفاده میکنی برای بحث اینجات؟

حالا از کجا مطمئنی اطلاعات مربوط به سری 200 انویدیا ویرایش نشده؟

خواستم زیاد برای جستجو وقت نذارام ، رفتم سراغ مباحث قدیمی ! ویکی پدیا همیشه متناقص عمل کرده و حالا هم نمونه اش و به وضوح داریم میبینیم ! کارت GTS 240 اصلا وجود خارجی نداره !! اما ویکیپدیا زده داره !!! ما فقط GTS 250 داریم !
دق و دلم و سر تو خالی نکردم ! خوب وقتی لایک میدی بهش ، یعنی 100% حرفش و قبول داری ! اون از اعداد و ارقام من ایراد گرفت و اون اعداد وارقام هم برای شما بود ! که 2 سال پیش داده بودی ! حالا شایدم اشتباه تایپی بوده از طرف شما ! بالاخره چون لایکت و دیدم اون بحث مطرح کردم . ناراحتی هم نداره . ادم باید جنبه داشته باشه .

از اینجا http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Nvidia_graphics_processing_units#GeForce_200_Series

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
در این مورد تو همین پست صفحه قبل بابت اشتباه تایپی عذرخواهی کردم و اصلاحش کردم .

خوب وقتی حتی معتبرین ترین سایتها در مورد قدرت محاسباتی این کارت قدیمی چیزی ننوشتن ! من که نمیتونم از خودم حرف بزنم ! لااقل BEYOND3D منبع خیلی خیلی معتبریه که کاربراش هم دست کمی از از ادیتور های اناندتچ ندارن ! حتی بعضیهاشون از اونا هم بالاترن ! حالا شما فرض کن در همون حد باشه ! یا یه مقداربیشتر ! وقتی 8800 مثلا روی 300 باشه یا رو 260 ، تقریبا میشه حدود اینو مشخص کر ! اون کاربر هم حدس زده !

چرا انقدر خودتو به درو دیوار میزنی؟
قدرت محاسباتی ربطی به قدرت یه کارت گرافیک نداره! چنتا فاکتور قدرت یه کارت گرافیکو تعیین میکنن که یکیشون هم Processing Power ئه. ولی لزوما PP بالاتر نشان دهنده‌ی قوی‌تر بودن کارت نیست!

طبق این لینک ویکیپدیا که خودت گذاشتی:

8800Ultra 768MB = 576 GFLOPS
8800GTS 512MB = 624 GFLOPS

الان یعنی 8800GTS باید از 8800Ultra قویتر باشه دیگه؟
این یه مقایسه بین این 2 تا کارت:
GeForce 8800 GTS (G92) vs GeForce 8800 Ultra

پس چرا 8800Ultra توی همه‌ی تستها Frame Rate بهتری داده؟ مگه کارت ضعیف‌تری نیست؟

واقعا چرا نمیخوای قبول کنی که Processing Power به تنهایی تعیین کننده قدرت یه کارت گرافیک نیست من نمیدونم!

پ.ن: کی گفته GTS 240 وجود خارجی نداره؟ GTS 240 یه OEM Product هست که بیشتر توی Laptopها استفاده میشه و برای فروش توی مغازه‌ها قرار نگرفته. اینجور محصولات معمولا بعد از تولید فرستاده میشن برای کمپانیهای مثل Dell و HP و ... تا توی محصولاتشون ازش استفاده کنن

GeForce GTS 240

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
خواستم زیاد برای جستجو وقت نذارام ، رفتم سراغ مباحث قدیمی ! ویکی پدیا همیشه متناقص عمل کرده و حالا هم نمونه اش و به وضوح داریم میبینیم ! کارت GTS 240 اصلا وجود خارجی نداره !! اما ویکیپدیا زده داره !!! ما فقط GTS 250 داریم !
دق و دلم و سر تو خالی نکردم ! خوب وقتی لایک میدی بهش ، یعنی 100% حرفش و قبول داری ! اون از اعداد و ارقام من ایراد گرفت و اون اعداد وارقام هم برای شما بود ! که 2 سال پیش داده بودی ! حالا شایدم اشتباه تایپی بوده از طرف شما ! بالاخره چون لایکت و دیدم اون بحث مطرح کردم . ناراحتی هم نداره . ادم باید جنبه داشته باشه .

از اینجا http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Nvidia_graphics_processing_units#GeForce_200_Series

چرا 240gts وجود داره ولی بهمراه 230gt v2 به صورتOEM only هست.یعنی سفارشی هست برای بعضی شرکتها .دیگه حالا اثری ازش تو اینترنت میبینی یا نه بستگی به شرکت سفارش دهنده داره که کجا استفاده کرده ازش.

حالا نگفتی بلاخره ویکیپدیا ویرایش کرده یا نه؟
تا اتهام نامردی از سر ما رفع بشه.

دق و دلم و سر تو خالی نکردم ! خوب وقتی لایک میدی بهش ، یعنی 100% حرفش و قبول داری ! اون از اعداد و ارقام من ایراد گرفت و اون اعداد وارقام هم برای شما بود ! که 2 سال پیش داده بودی ! حالا شایدم اشتباه تایپی بوده از طرف شما !

ارقام برای من بود ولی خودمم همیشه ویکیپدیا رو برای احتیاط نگاه میکنم شاید ویرایش کرده باشه.

برای مثال اطلاعات برای بدست اوردن قدرت rsx تغییر کرده میتونی تو ویکیپدیا ببینی زیاد هم نیست ویرایش شده.

آخرین ویرایش:

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
چرا 240gts وجود داره ولی بهمراه 230gt v2 به صورتOEM only هست.یعنی سفارشی هست برای بعضی شرکتها .دیگه حالا اثری ازش تو اینترنت میبینی یا نه بستگی به شرکت سفارش دهنده داره که کجا استفاده کرده ازش.

حالا نگفتی بلاخره ویکیپدیا ویرایش کرده نه؟
تا اتهام نامردی از سر ما رفع بشه.

ارقام برای من بود ولی خودمم همیشه ویکیپدیا رو برای احتیاط نگاه میکنم شاید ویرایش کرده باشه.

برای مثال اطلاعات برای بدست اوردن قدرت rsx تغییر کرده میتونی تو ویکیپدیا ببینی زیاد هم نیست ویرایش شده.

نه ویرایش نکرده . همون اعدادیه که داده بودی ! اصلا نمیدونم چرا ویکیپدیا GFLOPS و عدد دیگه ای زده ! الان اتهام رفع شد !؟ :d
من همین الان فهمیدم ویکی پدیا اصلا قابل اعتماد نیست ! همیشه چندگانه رفتار میکنه !

چرا انقدر خودتو به درو دیوار میزنی؟
قدرت محاسباتی ربطی به قدرت یه کارت گرافیک نداره! چنتا فاکتور قدرت یه کارت گرافیکو تعیین میکنن که یکیشون هم Processing Power ئه. ولی لزوما PP بالاتر نشان دهنده‌ی قوی‌تر بودن کارت نیست!

طبق این لینک ویکیپدیا که خودت گذاشتی:

8800Ultra 768MB = 576 GFLOPS
8800GTS 512MB = 624 GFLOPS

الان یعنی 8800GTS باید از 8800Ultra قویتر باشه دیگه؟
این یه مقایسه بین این 2 تا کارت:
GeForce 8800 GTS (G92) vs GeForce 8800 Ultra

پس چرا 8800Ultra توی همه‌ی تستها Frame Rate بهتری داده؟ مگه کارت ضعیف‌تری نیست؟

GeForce GTS 240

گاهی اوغات گیرای الکی میدی !
الان میخوای مثلا دوباره همین جمله رو تکرار کنم !؟ در این مورد ، تو همین پست صفحه قبل بابت اشتباه تایپی .... . اون اعداد و فراموش کن . حالا خوبه اگه اون کاربر چیزی نمیگفت متوجه نمیشدیا ! چون 2 صفحه بود داشتیم دربارش بحث میکردیم و چیزی نگفتی ! حالا که اون کاربر یه چیزی گفت ، کلید کردی رو همون چند تا عدد اشتباه ! :d

واقعا چرا نمیخوای قبول کنی که Processing Power به تنهایی تعیین کننده قدرت یه کارت گرافیک نیست من نمیدونم!

کجا گفتم قبول نمیکنم !؟ :d خوب درست میگی نیست . چندیت تا عامل از جمله : Core Clock ، Shader Clock ، Memory Clock ، Pixel Fill Rate و .. با هم جمع میشن و میشه قدرت نهایی یه کارت گرافیک به اسم : FLOPS ( جمع کل قدرت محاسبات شناور یه کارت گرافیک ) . حله ؟ :d

اصلاح :

nVidia GeForce 8800 GTX مساوی با 345.6 GFLOPS
nVidia GeForce 8800 Ultra مساوی با 384 GFLOPS

پ.ن: کی گفته GTS 240 وجود خارجی نداره؟ GTS 240 یه OEM Product هست که بیشتر توی Laptopها استفاده میشه و برای فروش توی مغازه‌ها قرار نگرفته. اینجور محصولات معمولا بعد از تولید فرستاده میشن برای کمپانیهای مثل Dell و HP و ... تا توی محصولاتشون ازش استفاده کنن .

خوب وجود بازاری نداره ! بالاخره منظور این بود که برای DESKTOP نیست .

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی
اگه اشتباه نکنم هرتز به تعداد 0 و 1 هایی که در هر ثانیه(یا یه زمان کمتری, دقیقا نمیدونم)از تراشه به کامپیوتر یا از سیم(البته اگه به سیم یه عدد به شدت کمی, در حد 1-2 هرتز جریان بدیم به فنا میره:biggrin1:) عبور میکنه میگن هرتز. حالا اساتید باید نظر بدن;)
روی صحبتم فقط با نویسنده این نوشته نیست
از دوستانی که دانش بحث کردن در این مقوله ها رو دارن هم عذر میخوام ، روی صحبتم با اونها هم نیست
ولی...
وقتی میبینی برخی از کاربرا تعاریف پایه و ساده رو هم بلد نیستند و فتوا های آنچنانی برای کل سخت افزار و نرم افزار این صنعت صادر میکنن
دلت میخواد که سرت رو بکوبی به دیوار
با این تعریفی که از هرتز و کلاک تو اینجا دیدم اصلا شک ندارم روح هرتز و نیوتن و مکسول و انیشتین اینا... همه امشب تو این تاپیک بودن.
اصلا اعتقادم به روح بیشتر شد
آقا پاک کنید بعضی پستاتونو ، به خدا زشته
از فرومای دیگه میان میبینن بابا...

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
نه ویرایش نکرده . همون اعدادیه که داده بودی ! اصلا نمیدونم چرا ویکیپدیا GFLOPS و عدد دیگه ای زده ! الان اتهام رفع شد !؟ :d
من همین الان فهمیدم ویکی پدیا اصلا قابل اعتماد نیست ! همیشه چندگانه رفتار میکنه !

چرا اصلاحاتی شده پایین جدول رو نگاه کن تو قسمت محاسبات شناور زده :
GFLOPS (MADD+MUL)
قبلا این دو تا گزینه نبودن .

هنوز نفهمیدم بلاخره اعداد ما درست بود یا غلط؟
چی شد ؟
کسی فهمید؟

(البته اگه به سیم یه عدد به شدت کمی, در حد 1-2 هرتز جریان بدیم به فنا میره
biggrin1.gif

هرتز جریان بدی؟
واحد جریان امپره رفیق نه هرتز.

آخرین ویرایش:

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
روی صحبتم فقط با نویسنده این نوشته نیست
از دوستانی که دانش بحث کردن در این مقوله ها رو دارن هم عذر میخوام ، روی صحبتم با اونها هم نیست
ولی...
وقتی میبینی برخی از کاربرا تعاریف پایه و ساده رو هم بلد نیستند و فتوا های آنچنانی برای کل سخت افزار و نرم افزار این صنعت صادر میکنن
دلت میخواد که سرت رو بکوبی به دیوار
با این تعریفی که از هرتز و کلاک تو اینجا دیدم اصلا شک ندارم روح هرتز و نیوتن و مکسول و انیشتین اینا... همه امشب تو این تاپیک بودن.
اصلا اعتقادم به روح بیشتر شد
آقا پاک کنید بعضی پستاتونو ، به خدا زشته
از فرومای دیگه میان میبینن بابا...
خوب دوست عزیز ، شما اگر فکر میکنی بهتر بلدی وارد بحث شو . تا چند مدت پیش یه دوستی داشتیم به اسم رامین سایبران . وقتی اینجور بحث به نتیجه نمیرسید با یه پست کاملا منطقی ، تمام جواب های دوستان و میداد و بحث جمع میکرد . همه خوشحال میشن از سواد بیشتر دوستان دیگه استفاده کنن .

چرا اصلاحاتی شده پایین جدول رو نگاه کن تو قسمت محاسبات شناور زده :
GFLOPS (MADD+MUL)
قبلا این دو تا گزینه نبودن .

هنوز نفهمیدم بلاخره اعداد ما درست بود یا غلط؟
چی شد ؟
کسی فهمید؟

من که نمیدونم این گزینه 2 سال قبل هم بوده یانه ! اعداد تو طبق چیزی که 2 سال پیش به من دادی ، همونیه که تو ویکی پدیا و تو لینک مربوطه هست . یعنی عددت طبق ویکی درسته ، اما طبق مراجع معتبر دیگه خیر ! این 2 حالت داره :

1- یا ویکی پدیا هنوز اعداد و تغییر نداده ! و احتمالا شاید اشتباه باشه .
2- سایت های دیگه اشتباه میکنن !

گزینه دوم که غیر ممکنه ! پس احتمالا ویگی پدیا هنوز اعداد و اصلاح نکرده و دقیقا عدد هایی که شما 2 سال قبل به من دادی ، توی ویکی موجوده ! در صورتیکه باید کمتر میشدن اون عددها !

الان متوجه شدی !؟ خودمم نفهمیدم چی نوشتم ! :d

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
گاهی اوغات گیرای الکی میدی !
الان میخوای مثلا دوباره همین جمله رو تکرار کنم !؟ در این مورد ، تو همین پست صفحه قبل بابت اشتباه تایپی .... . اون اعداد و فراموش کن . حالا خوبه اگه اون کاربر چیزی نمیگفت متوجه نمیشدیا ! چون 2 صفحه بود داشتیم دربارش بحث میکردیم و چیزی نگفتی ! حالا که اون کاربر یه چیزی گفت ، کلید کردی رو همون چند تا عدد اشتباه ! :d

من اصلا به اشتباه تایپی تو کاری ندارم! توی لینک ویکیپدیا قدرت محاسباتی 8800GTS 512MB از 8800Ultra 768MB بیشتره. ولی کارت ضعیف‌تریه. یعنی مبنایی که تو برای تعیین قدرت کارت گرافیک داری اشتباهه

چندیت تا عامل از جمله : Core Clock ، Shader Clock ، Memory Clock ، Pixel Fill Rate و .. با هم جمع میشن و میشه قدرت نهایی یه کارت گرافیک به اسم : FLOPS ( جمع کل قدرت محاسبات شناور یه کارت گرافیک ) . حله ؟ :d

یا موسی بن جعفر!! پس مجموع Core Clock و Memory و Pixel Fill Rate و باقی چیزا میشه FLOPS؟؟؟

Processing Power که بر حسب GFLOPS محاسبه میشه یک چیز جداگانه برای خودشه
Core Clock و Memory Clock و Shader Clock که بر مبنای MHz محاسبه میشن 3 تا چیز جداگانه برای خودشونن
Memory که بر مبنای MB محاسبه میشه یه چیز جداگانه برای خودشه
Pixel Fillrate و Texture Fillrate که بر مبنای GP/s و GT/s محاسبه میشن 2 تا چیز جداگانه برای خودشونن
Memory Bandwidth که بر مبنای GigaByte/s محاسبه میشه یه چیز جداگانه برای خودشه
و ....

همه اینا فاکتورهایی هستن که قدرت یه کارت گرافیکو تعیین میکنن. به مجموع اینا هم توی هیچ شهر و کشور و داهات و کوره داهاتی نمیگن FLOPS یا GFLOPS!!!

اصلاح :

nVidia GeForce 8800 GTX مساوی با 345.6 GFLOPS
nVidia GeForce 8800 Ultra مساوی با 384 GFLOPS

#-o
اینارو دیگه از کجا آوردی؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر