انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
دورانی بود قدیمی ها
الان که 36 سالم شده نگاه میکنم به گذشته کامل راضی ام از اینکه عمر و پای بازی بیشتر گذروندم.

یکی از خاطره انگیز بازی ها واسم این بود که ازش عکس میزارم اون موقع ها خودمونو پاش خفه میکردیم :x

s-l1600.jpg

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,347
نام
مسلم
اینو نمیدونم بازی کردین یا نه ، اسمش Gods ه ، نگم براتون بود ، خودم کامپیوتر نداشتم ، خونه فامیلمون که میرفتیم داشتن بازی میکردم تحت DOS بود ، به معنای واقعی کلمه سخت بود ، ولی واقعا دوسش داشتم لعنتیرو :D
سیس کاراکترش خیلی خفن بود

View attachment 128797

View attachment 128798
این GODS جهنم بود، من با شبیه ساز سگا یه بار خیلی جلو رفتم ولی بعد سیوم خراب شد و دیگه حوصله نکردم. نیاز به تمرکز خیلی زیادی داشت و میلیمتری باید جلو میرفتی. اگه اسلحه محبوبت رو هم از دست میدادی مکافات بود.

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
یک کومودور ۶۴ داشتم یادش بخیر کارتریج خور کسی داشت؟

من کاست خورشو داشتم یادمه توی کاست نوشته بود مثلا از دقیقه 2 تا 15 فلان بازیه کاست میزدیم از اول بیاد توی ضبط صوت عادی بعد میذاشتم تو کاست پلیر خودش یه شمارنده داشت می آوردیم رو دقیقه 2 و پلی میکردیم تا 15 دقیه بیاد یعنی لودش 13 دقیقه طول میکشید کومودور اونو کش میکرد و اجرا میکرد اون موقع ها میگفتن دیسکتش هم اومده که درجا لود میکنه اون موقع کف میکردیم. از همین دیسکت های فلاپی3.5 که تا چند سال پیشم بود استفاده میکرد.

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
کاستهای کومودور 64 رو میذاشتی تو ضبط صوت یه صدایی مثل موقع کانکت شدن مودم دیال آپ میداد و کپی کردنشم به همین سادگی بود که میذاشتی تو ضبط صوت و کاست کومودور پلی میکردی و اون یکی رو ضبط میذاشتی.به همین سادگی به همین خوشمزگی البته صداشو خفه میکردیم که زق و زوق های صوت مانند رو نشنویم.بعد هم یه رو نویسی از روی دقیقه بازیها میکردیم و تامام ... :D

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
حالا اینارو کی یادشه؟ هرکی یادش باشه دیگه خیلی حرفه ای هستش:
1-اینو خودم نداشتم ولی مغازه پشت شهرداری نبش پاساژ لباف یدونه روشنشو پشت ویترین گذاشته بود.در واقع یه PC هستش که فلاپی میخوره و کاتریج سگا هم میخوره! ورودی دسته سگا هم داره یادش بخیر مدتها پشت ویترین میشستیم تماشاش میکردیم اِند تکنولوژی بود:
128936

2-قبل اینکه گلداستار کره ورشکست بشه و تبدیل به LG بشه یه دستگاهی بود که نوار VHS میخورد و فیلم میکرو!!
اینو خودم داشتم (البته با اون سن و سال یعنی بابام برام خریده بود) اولین دستگاهی بود که دسته بیسیم داشت یعنی کنترل ویدئو دسته بازی هم میشد با همین اینفرد ساده در واقع اتصال برقرار میشد یعنی اگر کسی بین دستگاه و دسته می ایستاد و یا دسته جلو چشمی اینفرد(کنترل) نبود دسته نمیگرفت.بخاطر اینکه از اینفرد استفاده میکرد مصرف باطریش بالا بود و زرت و زرت باطری تموم میکرد و باطری مینداختیم تو آب جوش که یکم جون بگیره و بدیش این بود باطری نیم قلمی میخورد و شاید باورتون نشه ولی پیدا کردن باطری نیم قلمی اواسط دهه هفتاد عذاب علیم بود و هر جایی نداشتن.
اون دکمه وسط وسط دسته (کنترل) رو دقت کنید اونو میدادیم بالا مثلا کنترل ویدئو میشد و میدادیم پایین دسته میکرو میشد.
بدی دیگش این بود که فقط تک دسته میشناخت و دو نفره نمیشد بازی کرد یعنی به فرض محال کنترلشو پیدا هم میکردی و دوتا داشتی بازم به عنوان دسته دوم شناسایی نمیکرد خاصیت اینفرد هستش.با همه بدیاش اینم تکنولوژی بود زمان خودش...میکرو ویدئو!!

128938

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
اقا این تبر زین یادتونه
3 نفر بودن پیرمرده یه قدرتی داشت که میزدی سنگ از اسمون می افتاد یا پسره قدرت گرد باد داشت
خیلی با این حال میکردم

Attachments

• Screenshot_۲۰۲۰-۰۲-۰۸-۲۰-۰۶-۲۹.png
    Screenshot_۲۰۲۰-۰۲-۰۸-۲۰-۰۶-۲۹.png
    601.6 KB · مشاهده: 27

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
اقا از این تلویزیون های ویدئو سر خود داشتین؟
اندازه ای که من روی اینا پلیس اهنی دیدم هیچکس ندیده :D

Attachments

• Screenshot_۲۰۲۰-۰۲-۰۸-۲۱-۵۵-۳۹.png
    Screenshot_۲۰۲۰-۰۲-۰۸-۲۱-۵۵-۳۹.png
    184.6 KB · مشاهده: 16
  • Like
Reactions: che-jaleb

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173

چرا اتافلقا دیدم داشتیم هدشم کثیف میشد باز میکردن با چیزی پاکش میکردن

Sent from my iPhone using Tapatalk

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,714

یکی از اینا قبلأ حدود سال 85 بود گیر آوردم قسمت vhs کار نمیکرد ولی تلویزیونش سالم بود .مارکش آیوا بود. 14 اینج بود

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
یکی از اینا قبلأ حدود سال 85 بود گیر آوردم قسمت vhs کار نمیکرد ولی تلویزیونش سالم بود .مارکش آیوا بود. 14 اینج بود
اره همشون 14 اینچ بودن نمیدونم چه سری داشت فقط 14 اینچ توی ایران زیاد بود
اصل لذتش به همون vhs هست داش اصلا یه صفایی داشت که بدون نیاز به دستگاه ویدئو بتونی فیلم نگاه کنی توش

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,714
چرا اتافلقا دیدم داشتیم هدشم کثیف میشد باز میکردن با چیزی پاکش میکردن

Sent from my iPhone using Tapatalk

اون زمان کثیفی هد vhs با اسکناس نو تمیز میکردن با کمی ادکلن .پوسته بدنه vhs باز میکردن همزمان هد وقتی حرکت میکرد اسکناس میچسبوندن به هد در هین حرکت پاک میشد..

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,714
حالا اینارو کی یادشه؟ هرکی یادش باشه دیگه خیلی حرفه ای هستش:
1-اینو خودم نداشتم ولی مغازه پشت شهرداری نبش پاساژ لباف یدونه روشنشو پشت ویترین گذاشته بود.در واقع یه PC هستش که فلاپی میخوره و کاتریج سگا هم میخوره! ورودی دسته سگا هم داره یادش بخیر مدتها پشت ویترین میشستیم تماشاش میکردیم اِند تکنولوژی بود:
View attachment 128936

2-قبل اینکه گلداستار کره ورشکست بشه و تبدیل به LG بشه یه دستگاهی بود که نوار VHS میخورد و فیلم میکرو!!
اینو خودم داشتم (البته با اون سن و سال یعنی بابام برام خریده بود) اولین دستگاهی بود که دسته بیسیم داشت یعنی کنترل ویدئو دسته بازی هم میشد با همین اینفرد ساده در واقع اتصال برقرار میشد یعنی اگر کسی بین دستگاه و دسته می ایستاد و یا دسته جلو چشمی اینفرد(کنترل) نبود دسته نمیگرفت.بخاطر اینکه از اینفرد استفاده میکرد مصرف باطریش بالا بود و زرت و زرت باطری تموم میکرد و باطری مینداختیم تو آب جوش که یکم جون بگیره و بدیش این بود باطری نیم قلمی میخورد و شاید باورتون نشه ولی پیدا کردن باطری نیم قلمی اواسط دهه هفتاد عذاب علیم بود و هر جایی نداشتن.
اون دکمه وسط وسط دسته (کنترل) رو دقت کنید اونو میدادیم بالا مثلا کنترل ویدئو میشد و میدادیم پایین دسته میکرو میشد.
بدی دیگش این بود که فقط تک دسته میشناخت و دو نفره نمیشد بازی کرد یعنی به فرض محال کنترلشو پیدا هم میکردی و دوتا داشتی بازم به عنوان دسته دوم شناسایی نمیکرد خاصیت اینفرد هستش.با همه بدیاش اینم تکنولوژی بود زمان خودش...میکرو ویدئو!!

View attachment 128938

یکی سگا ترا درایو حدود 6 سال پیش داشتم مشکل منبع تغذیه داشت که همون زمان فروختمش فقط خودش بود حیف که نتونستم روشنش کنم :bored: چراغ پاور روشن میشد ولی تصویر نمیداد.تو پرشین فروختم..
IMG_۲۰۲۰۰۲۰۸_۲۳۵۰۲۳.jpg

• Like
Reactions: che-jaleb and all4u

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر