انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
این پست یکم ناله هست ولی به نظرم واقعیه
من سعی میکنم زیاد خودمو درگیر گذشته و آینده نکنم ولی به این معتقدم اگه زمان حال کسی خوب نباشه باید از هر راهی که هست عوضش کنه. مهاجرت 100 درصد روی من تاثیر میزاره ولی چون فعلا تحت موقعیتی هستم که امکانش رو ندارم سعی میکنم با گیم و سرگرمی و فیلم و سریال و یه سری چیزهای دیگه کارهایی که گذر وقت رو حس نکنم زمان حال رو یه ذره بهتر کنم. شاید اگه نتونم تا 5 سال آینده مهاجرت کنم به خاطر فرسودگی که برای بدن اتفاق میفته برای همیشه گزینه ش حذف بشه.
غربی ها یه چیزی رو به درستی فهمیدن اونم اینه که میگن روال عادی زندگی به خودی خود زجرآور هست یعنی مثلا اگه انسان رو در راحت ترین شرایط هم قرار بدیم باز چیزهایی هست که باعث خرد شدن و زجر کشیدن این انسان میشه مثلا فوت عزیزان. برای همین اونا تصمیم گرفتن به جای گذاشتن سنگ جلوی پای مردمشون با قوانین درست این زندگی رو واسه مردمشون راحت تر کنن تا بلکه این زندگی زجرآور اندکی راحت تر بگذره.
اصولا به نتیجه رسیدن که حتی "خود خدا هم نمیتونه تحمل زندگی سخت و زجر آور روی کره زمین رو بکنه" چه انتظار از انسانی که بود و نبودش به یه دم و بازدم بنده.

کتاب هنر شفاف اندیشیدن
نویسنده رولف دوبلی
بخشی از کتاب : (( کسانی که بی پروا و شجاع بودند ، پیش از آنکه بتوانند ژن خود را به نسل بعدی منتقل کنند، جان خود را از دست می دادند. بقیه ی افراد ، یعنی ترسوها و ملاحظه کارها ، زنده ماندند.
ما ، نوادگان آنها هستیم.))

یه بنده خدایی چند وقت پیش صحبت شد باید موند باید فلان کرد و نظر منو هم خواست
گفتم من فرار بر قرار ترجیه میدم 😌
من سعی میکنم آدم صادقی باشم
البته خیلی وقتا موفق نبودم ولی سعی خودمو می‌کنم

آسمان خدا همه جا یک رنگه
من تعصب خاصی الان نسبت به هیچ جای خاصی ندارم
اگر شرایط مهاجرت رو داشتم شاید تا الان رفته بودم

• Like
Reactions: mqg1387 and jj191

Daniel1984

کاربر سایت
Mar 30, 2023
41
کتاب هنر شفاف اندیشیدن
نویسنده رولف دوبلی
بخشی از کتاب : (( کسانی که بی پروا و شجاع بودند ، پیش از آنکه بتوانند ژن خود را به نسل بعدی منتقل کنند، جان خود را از دست می دادند. بقیه ی افراد ، یعنی ترسوها و ملاحظه کارها ، زنده ماندند.
ما ، نوادگان آنها هستیم.))

یه بنده خدایی چند وقت پیش صحبت شد باید موند باید فلان کرد و نظر منو هم خواست
گفتم من فرار بر قرار ترجیه میدم 😌
من سعی میکنم آدم صادقی باشم
البته خیلی وقتا موفق نبودم ولی سعی خودمو می‌کنم

آسمان خدا همه جا یک رنگه
من تعصب خاصی الان نسبت به هیچ جای خاصی ندارم
اگر شرایط مهاجرت رو داشتم شاید تا الان رفته بودم
این جمله اول رو نقل قول کردی یک نکته جالبی به ذهنم اومد. اونم اینه که در طول تاریخ فقط حدود ۳۰٪ تا ۴۰٪ مردان تولید مثل کرده اند در برابر حدود ۸۰٪ زنان. یعنی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد مردان اصلا ژنشون رو منتقل نکردند در مقابل ۲۰٪ زنان. بنابراین در طول تاریخ یک مرد حداقل ۲ زن رو باردار کرده به طور متوسط. حتی در دوره هایی این تفاوت نسبت خیلی زیادتر هم شده مثلا حدود ۸۰۰۰ سال پیش این نسبت ۱۷ به ۱ بوده یعنی ۱ مرد ۱۷ زن رو باردار میکرده و سر ۱۶ تا مرد دیگه بی کلاه میمونده.(نسبت مرد و زن تقریبا یکیه در هنگام تولد در انسان ۱۰۱ مذکر به ازای هر ۱۰۰ مونث) بنابراین اتفاقا کسانی که بی پروا و تجاوزگر و قاتل و آدمکش بودند (هر رفتار خشنی که معمولا نشونه تستوسترون بیشتر هست) خیلی زیادتر تولید مثل کرده اند و ترسوها و ملاحظه کارها نکرده اند! تولید مثل خیلی به طول عمر بستگی نداره در مردان برعکس زنان چون خیلی کار خاصی نباید بکنند. بعضی ها تو یکشب میتونند ۲۰ بار ژنشونو انتقال بدن بعضی ها یک عمر هم نمیتونند (آمار میگه ۶۰٪ تا ۷۰٪ مردها در تمام طول عمرشون نمیتونند دیگه!) :D اون زنان هستن که باید برای تولید مثل زنده بمونند! برای همین هست که در مواقع خطر اول زنان و بچه ها رو نجات میدن و مردها کشته میشن راحت به خاطر اینکه بازسازی یک جامعه بعد یک بلای طبیعی یا جنگ با وچود نسبت بالای زن و بچه ها به مردان بزرگسال راحتتره تا اینکه از تعداد اونها کم شه : اگر زنان یا بچه ها کم بشن مشکل پیش میاد از ۱۰۰ تا مرد ۹۰ تاشونم بمیره هیچ اتفاق خاصی نمیافته!

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
یکی از بازی‌های کلاسیک
که بازی خوبی تو سبک خودش بود Vigilante ه
سبک بازی Beat 'em up ه
نسخه آمریکا Data East تحت پوشش قرار داده بود
سال ۱۹۸۸ عرضه شد

548206-vigilante-amiga-boss.png

حتماً روی خیلی از بازی‌های قدیمی آرم Data East دیده بودید
کمپانی Data East در سال ۱۹۷۶ تاسیس شد
و سال ۲۰۰۳ تعطیل شد
در اصل ورشکست شد

بازی Vigilante دنباله معنویی بازی Kung-Fu Master بود
اگر اشتباه نکنم اون زمان تو ایران بهش می‌گفتن کاراته باز میکرو

7nQy2wwoAbksjJw7h3VsROwNfMqlf6jEmw927nmhiZwjYWmj2-sa7qqo_UVfdZZXR691=w526-h296-rw

بازی Vigilante برای پلتفرم ها مختلفی اومد
جز میکرو

برای amiga , Atari ST ، MSX ، Commodore 64 ، TurboGrafx-16 ، sega Master System
و .... اومد

آخرین ویرایش:

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966

Vault

کاربر سایت
Apr 12, 2023
39
اینکه ماها که سنمون بیشتر شده یه دوره ای گیم جذابیتش رو از دست داده بود چون بازیها خیلی چیپ و سطحی شده بود اما یه بازی مثل Alan Wake 2 نشون داد هنوز هم میشه همون حس و حال رو تجربه کرد اگه زندگی ضربه های خیلی بدی بهت نزده باشه و روح و روانت سالم مونده باشه سن فیزیکی خیلی نمیتونه تاثیر منفی داشته باشه این پیری روح و روانه که آسیب میزنه. اونایی که روح و روانشون پیر نشده خیلی هم بیشتر عمر میکنن

چندتا توصیه برای پیر نشدن روانتون

- همین الان اینستاگرام و تویتر و ... رو پاک کنید یا آدرسش رو بلاک کنید با افزونه هایی که برای این منظور وجود داره.
- با هیچ انسانی که میخواد تفکری رو وارد ذهنتون کنه چه خوب چه بد همکلام نشید هر عقیده و فکری دارید باید خودتون بهش رسیده باشید.
- سیاست رو به هیچ عنوان دنبال نکنید کلا بی تفاوت باشید به سیاست جوری که حتی ندونید کی وزیره کی معاونه.
- مغز هرکی مال خودشه اجازه ندید بقیه ذهنتون رو جهت دهی کنن یا چیزی بهتون یاد بدن به جز پدر و مادر که واقعا هدفشون خیره و از جنس خودتون هستن.
- یوتیوب فقط برای موضوعات کاری دنبال کنید هیچ احدی رو دنبال نکنید که براتون سخنرانی کنه فقط موضوعات کاری و آموزشی بقیه آنفالو حیف روانتون که هر چیزی و هر حرفی واردش بشه.

اینا رو که انجام بدید تا مدتی حس میکنید یه چیزی کمه. اما باعث میشه مسیر زندگیتون عوض بشه و مسیرهای جدیدی باز بشه ترک عادت های قبلی سخته هر لحظه هم ممکنه دوباره برگردیم به اون عادت های قبلی ولی اگه بتونید مسیر رو عوض کنید دنیاتون هم عوض میشه وقت کمه فرصت نیست هر لحظه ممکنه زندگی یه ضربه خیلی بدی بهت بزنه هرچی زودتر به اون چک پوینته برسیم بهتره

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
910
نام
amin
اینکه ماها که سنمون بیشتر شده یه دوره ای گیم جذابیتش رو از دست داده بود چون بازیها خیلی چیپ و سطحی شده بود اما یه بازی مثل Alan Wake 2 نشون داد هنوز هم میشه همون حس و حال رو تجربه کرد اگه زندگی ضربه های خیلی بدی بهت نزده باشه و روح و روانت سالم مونده باشه سن فیزیکی خیلی نمیتونه تاثیر منفی داشته باشه این پیری روح و روانه که آسیب میزنه. اونایی که روح و روانشون پیر نشده خیلی هم بیشتر عمر میکنن

- همین الان اینستاگرام و تویتر و ... رو پاک کنید یا آدرسش رو بلاک کنید با افزونه هایی که برای این منظور وجود داره.
- با هیچ انسانی که میخواد تفکری رو وارد ذهنتون کنه چه خوب چه بد همکلام نشید هر عقیده و فکری دارید باید خودتون بهش رسیده باشید.
- سیاست رو به هیچ عنوان دنبال نکنید کلا بی تفاوت باشید به سیاست جوری که حتی ندونید کی وزیره کی معاونه.
- مغز هرکی مال خودشه اجازه ندید بقیه ذهنتون رو جهت دهی کنن یا چیزی بهتون یاد بدن به جز پدر و مادر که واقعا هدفشون خیره و از جنس خودتون هستن.
- یوتیوب فقط برای موضوعات کاری دنبال کنید هیچ احدی رو دنبال نکنید که براتون سخنرانی کنه فقط موضوعات کاری و آموزشی بقیه آنفالو حیف روانتون که هر چیزی و هر حرفی واردش بشه.

اینا رو که انجام بدید تا مدتی حس میکنید یه چیزی کمه. اما باعث میشه مسیر زندگیتون عوض بشه و مسیرهای جدیدی باز بشه ترک عادت های قبلی سخته هر لحظه هم ممکنه دوباره برگردیم به اون عادت های قبلی ولی اگه بتونید مسیر رو عوض کنید دنیاتون هم عوض میشه وقت کمه فرصت نیست هر لحظه ممکنه زندگی یه ضربه خیلی بدی بهت بزنه هرچی زودتر به اون چک پوینته برسیم بهتره
داداش الان داری ذهنمون رو جهت دهی میکنیا :D

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
459

یه سوال اگه پدر مادر یکی خودشون اصرار داشتن رو استفاده از اینستاگرام و توییتر اونوقت چی کار کنیم؟

Vault

کاربر سایت
Apr 12, 2023
39
یه سوال اگه پدر مادر یکی خودشون اصرار داشتن رو استفاده از اینستاگرام و توییتر اونوقت چی کار کنیم؟
اگه هدف شغلی و درآمدی نباشه اون پدر مادر و باید به راه راست هدایت کرد الان تصویر ندایاسی چرا باید تو ذهن من ثبت شده باشه؟ منی که هیچ وقت اینارو دنبال نمیکردم اگه زودتر این شبکه هارو مسدود میکردم الان به جای تصاویر اینا که ناخواسته وارد ذهن شده میتونست چقدر چیزهای بهتر و خودخواسته تری رو وارد ذهن کرد. سطل آشغال که نیست ذهن آدم. هنیه نتانیاهو زیاد نخاله بن سلمان خاشقچی اره و اسید اینا چیه دیگه تو ذهنمون فرو شده؟ اگه از همون اول اجازه نمیدادیم دیگران تصویر سازی کنن واسه ذهنمون الان چقدر ذهن سالم تری داشتیم. این همه تصویر از جنازه های جنگ دست و پای قطع شده اخبار منفی همه رو حک کردن تو ذهنمون بعد میگیم چرا حالمون خوش نیست

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
459
اگه هدف شغلی و درآمدی نباشه اون پدر مادر و باید به راه راست هدایت کرد الان تصویر ندایاسی چرا باید تو ذهن من ثبت شده باشه؟ منی که هیچ وقت اینارو دنبال نمیکردم اگه زودتر این شبکه هارو مسدود میکردم الان به جای تصاویر اینا که ناخواسته وارد ذهن شده میتونست چقدر چیزهای بهتر و خودخواسته تری رو وارد ذهن کرد. سطل آشغال که نیست ذهن آدم. هنیه نتانیاهو زیاد نخاله بن سلمان خاشقچی اره و اسید اینا چیه دیگه تو ذهنمون فرو شده؟ اگه از همون اول اجازه نمیدادیم دیگران تصویر سازی کنن واسه ذهنمون الان چقدر ذهن سالم تری داشتیم. این همه تصویر از جنازه های جنگ دست و پای قطع شده اخبار منفی همه رو حک کردن تو ذهنمون بعد میگیم چرا حالمون خوش نیست
بله واقعا کاشکی خیلی عقب تر از زمان اینستاگرام میرفتیم و اجازه نمیدادیم یه عده یه سری چرت و پرت ها رو تو ذهنمون فرو کنن. دقیقا آدم باید خودش آزاد باشه برای نحوه تفکر و اندیشه.
پ ن: من خودم از اینستاگرام بدم میاد و خیلی وقته پاکش کردم.

• Like
Reactions: Vault

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
فوت کردن توی کارتریج های بازی اتاری ، نینتندو یا سگا یکی از رایج ترین راهکارها برای درست کردن بازی هایی بود که کار نمیکرد. یکجورهایی مثل cpr برای ادم هایی میموند که علایم حیاتیشون رو از دست داده بودن. هرچند که در این میان اقداماتی همچون لیس زدن ، پشت کردن به تلویزیون و دیگر رفتارها نیز انجام میشد و این اعمال به این دلیل بود که باوری وجود داشت که نیرویی ماورایی و خارج از درک انسان اطراف کنسول و نوار های بازی در جریانه و با این اقدام ها سبب میشد این نیرو فعال بشه و یا اگر بدشگون بود دور بشه تا دوباره بازی مورد نظر به چرخه ی حیات برگرده! با این حال این رفتارها صرفا مختص به قشر یا محدوده ی جغرافیایی خاصی نمیشد بلکه تمام گیمرهای جهان به نوعی به وجود این نیروی عرفانی پی برده بودن. در همین راستا شخصی به نام کمال گری با حضور در برنامه جیمی فالون تونسته در مدت ٢٠ ثانیه رکورد فوت کردن توی بیشترین نوار بازی های نینتندو رو از ان خودش کنه. این اقا تونسته در مدت ٢٠ ثانیه توی ۴٣ کارتریج فوت کنه و این رکورد رو بدست بیاره.

IMG_1455.jpeg

فیلم رکورد
Most Video Game Cartridges Blown Into In 20 Seconds

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر