انتقال فایل مابین گوشی موبایل و کامپیوتر با استفاده از Wi-Fi

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
همیشه برام سوال بود که چرا وقتی گوشی من WLAN داره و کامپیوترم هم به یک چنین شبکه ای وصله، برای ارسال فایل باید هـِل و هـِل از Bluetooth استفاده کنم که خیلی بخواد لطف کنه 300KB/s و با استفاده از این module های 8-9 تومنی بازار KB/s 60-70 فایل میفرسته.

خلاصه گشتم و بالاخره یک راهی پیدا شد، همچین خیلی تمیز و شـُسته رُفته نیست ولی کار من رو راه میندازه که هی نخوام کارت حافظه را بزنم به کامپیوتر.

مواد لازم

1. یک فروند کامپیوتر معمولی.
2. یک فروند شبکه وایرلس (مهم نیست چجور شبکه ای باشه و چجوری وصل شده باشید. فقط شبکه ای باشه که هم کامپیوتر و هم گوشی موبایل بهش قابلیت اتصال داشته باشند).
3. یک فروند گوشی موبایل دارای WLAN.
4. برنامه Miniserver (نگارش استفاده شده 0.43).
صفحه برنامه در سایت نویسنده.
لینک rar شده حدود 400 و خورده ای کیلوبایت.

محیطی که من در آن امتحان کردم.
1. کامپیوتر معمولی.
2. شبکه وایرلس به این صورت است که یک فروند Wireless ADSL Router D-Link 2640U اینترنت را مابین کامپیوتر (که با کابل وصل است) و شبکه وایرلس خود (که گوشی به آن وصل می شود) به اشتراک گذاشته است.
3. گوشی Nokia E75

خوب اول از همه miniserver را در دایرکتوری که میخواهید فایل ها را به اشتراک بگذارید کپی کرده و اجرا کنید.
چیزی شبیه این می بینیم.

MINI2-Edited2.jpg

آدرس IP مهم است.. دقت کنید که از آدرسی استفاده کنید که مربوط به شبکه ای باشد که میخواهید با گوشی به آن متصل شوید.
آدرس 127.0.0.1 هم مهم نیست (برای این کار) . در این عکس آدرس کامپیوتر من روی شبکه 192.168.1.2 است که نشان داده شده است.

به صورت پیش فرض دایرکتوری که miniserver.exe در آن وجود دارد، به اشتراک گذاشته شده است. می توانید هر دایرکتوری که خواستید به اشتراک بگذارید.

----

حالا به سراغ گوشی میرویم .. از browser خود گوشی استفاده می کنیم (من با OperaMini و UCBrowser امتحان کردم نشد) که در گوشی من با گرفتن کلید 0 اجرا می شود.

در مرورگر گوشی آدرس IP را که 192.168.1.2 است را وارد می کنیم
w01.jpg

سپس می خواهد که به اینترنت و یا شبکه متصل شود که در این حالت می خواهد به شبکه وایرلس من به نام jaleb (جالب :D) متصل شود.
w02.jpg

جالا وارد صفحه ای بدین صورت می شود که در آن تمام فایلهای داخل دایرکتوری به همراه سایز و دیگر مشخصات لیست شده اند (در این تصویر مشخصات سمت راست نشان داده نشده است). روی هر کدام که کلیک کنید می تواند آن را دانلود کنید. در اینجا ما مثلا روی Gradius IV کلیک می کنیم.
w03.jpg

پس از کلیک کردن روی Gradius IV.mp4؛ گوشی می پرسد که آن را دانلود کند؟
w04.jpg

پس از آن فایل شروع به دانلود شدن می کند. وقتی دانلود تمام شد در مورد گوشی من در E:\downloads ذخیره شده است. با توجه به نوع گوشی شما ممکن است محل آن متفاوت باشد و یا مرورگر همان جا از شما پپرسد که فایل را کجا ذخیره کند.
w05.jpg

پس تا الان فهمیدیم که چگونه فایل ها را از روی کامپیوتر دانلود کنیم. اکنون می خواهیم فایل ها را از روی گوشی به کامپیوتر بفرستیم. در سمت چپ و پایین این صفحه وب جایی قرار دارد که نوشته است Select Files.
w06.jpg

با کلیک کردن روی آن از ما میپرسد که فایل موردنظر را برای آپلود انتخاب کنیم.که ما به عنوان مثل فایل Mors Principium Est .... را انتخاب می کنیم.
w07.jpg

حالا به صفحه قبلی بر می گردیم با رفتن به سمت راست در این صفحه در مقابل Select Files دکمه ای به نام Upload وجود دارد.
w08.jpg
با زدن آن .. فایل شروع به آپلود شدن می کند. و پس از آپلود در آن دایرکتوری که فایل ها share شده اند در روی کامپیوتر ذخیره می شود.
w09.jpg

گفتم که خیلی خوشگل موشگل نیست ولی کار آدم رو راه میندازه. واضح و مبرهن است که این کار به نسبت Bluetooth انرژی بیشتری مصرف می کند. ولی به نظر من ارزش کمتر بودن وقتش و دردسر دندون آبی رو داره .. البته شما ممکنه نظر دیگری داشته باشید.

امنحان کنید اگر با گوشی دیگری هم درست کار کرد، همین جا بنویسید و یا اگر مشکلی بود بپرسید (من هم مثل شما تازه رسیدم) ولی همه با هم سعی میکنیم یک حرکتی بکنیم.

پ.ن : اگر خواستید کپی کنید، بیزحمت لینک دقیق به این صفحه در سایت بازیسنتر یادتون نره .. این ازون حرفها در مملکت دزدان دریایی بود :D

پ.ن : مطمئناً راههای بهتری هم هست، ولی من کارم با این راه افتاد. برای تبادل اطلاعات بین دو تا گوشی موبایل با استفاده از WLAN هنوز راهی بلد نیستم. خوانده ام که یک برنامه ای به نام SymNC همه این کارها رو میکند ولی متاسفانه کرکی چیزی براش پیدا نکردم.

Attachments

• miniserver.rar
    418.4 KB · مشاهده: 407

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
موبایل با موبایل هم میشه البته
اینم اموزشش
)به tools برين
2)بعدش به connectivity برين
3)بعد از طريق home media و از طريق option وارد شويد
4)سپس run wizard رو كليك كنيد واطلاعات لازم رو وارد كنيد اين واسه درست كردن سرور مي باشد
5)9 صفحه داره تا صفحه سوم next بزنيد در صفحه سوم نام سرور رو مثل بلوتوس كه اسم انتخواب مي كنيد انتخواب كرده
و بعدnext كنيد تا صفحه 5 سپس گزينهalways ask رو انتخواب كنيد
6)next كنين تا صفحه 7 اونجا 'گزينه share all files رو انتخاب كنين
7)next كنين تا 9 صفحه تموم شه
8)حالا تو قسمت share content قسمت visibility in network اگر hide phone هستين آن رو show phone كنين با اين كار انگار wlan گوشيتونو on كردين
9)حالا به قسمت brows home رفته وسرور گوشي كسي رو كه ميخواين فايل از گوشيش بگيرين روsearch كنين
با پيدا كردن سرور گوشي طرف مقابل ميتونين به گوشي اون داخل شين و فايل هاي صوتي و تصويري و عكساشو بگيرين
توجه داشته باشين اين كار وقتي جالبه كه بخواين تمام فايلاي گوشي طرف مقابلتون رو بگيرين يعني واسه فايلهاي حجيم خوبه

اعتبار یادتون نره

آخرین ویرایش:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
اینجوری .. الان همه فایل های من برای همه کسانی که توی برد گوشی من هستند share شده و همه میتونند بگیرند؟

Mohammad_1ta

کاربر سایت
Jun 15, 2010
1
نام
محمد یکتا
خیلی عالیه...
من برای اینکار چندین برنامه تست کرده بودم که هیچ کدوم کار نمیداد.
ولی اینکه خیلی توپ و سریع وصل شد

تشکر فراوان:smile:

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
با N81 تست کردم ، عالی بود مرسی پارسیا !
سرعتش فوق العادس ، فقط نمیشه فولدری ارسال کرد !
ولی فک کنم اگه یک فولدر را زیپ کنیم و بعد اون با گوشی باز کنید ممکن باشه ک درد سرش شدید بالاس !

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
با N81 تست کردم ، عالی بود مرسی پارسیا !
سرعتش فوق العادس ، فقط نمیشه فولدری ارسال کرد !
ولی فک کنم اگه یک فولدر را زیپ کنیم و بعد اون با گوشی باز کنید ممکن باشه ک درد سرش شدید بالاس !

من فکر کنم برای فولدر تنها راهش همون زیپ ـه.
این برنامه هایی که از طریق Bluetooth فایلهای روی گوشی رو باز می کنند و مثل explorer خود ویندوز میشه همه کاری کرد رو اگه بشه دستکاری کرد که با این wireless کار کنند، میشه.
ولی چجوریشو دیگه نمیدونم.

اون SymNC مثل اینکه این کارها رو میکنه .. ولی کرکش نیست :D خودش هم 60 یورو ـه

آخرین ویرایش:

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
اینجوری .. الان همه فایل های من برای همه کسانی که توی برد گوشی من هستند share شده و همه میتونند بگیرند؟

خیر
هر کس که بخوا گوشی شما رو بگرده باید از شما اجازه بگیره طبق اموزش
اما پیشنهاد میشه وقتی میخواین چیز حجیم بفرستین اینکارو کنین ;)
چون نسبت به بلوتوث بیشتر طول میکشه

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
اون SymNC مثل اینکه این کارها رو میکنه .. ولی کرکش نیست :biggrin1: خودش هم 60 یورو ـه
من نصب کردم 14 روز آزمایشی داره :D
ولی من نتونستم کانکت بشم ، حوصلشو نداشتم پاکش کردم !
چون نسبت به بلوتوث بیشتر طول میکشه
نمیدونم من که با وایرلز سرعتش چیزی حدود 300 تا 1mb در ثانیس !
مثلا یک ترک 7 مگ رو من تو 6-7 ثانیه و شاید کمتر دانلود میکنه :D

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
نمیدونم من که با وایرلز سرعتش چیزی حدود 300 تا 1mb در ثانیس !
مثلا یک ترک 7 مگ رو من تو 6-7 ثانیه و شاید کمتر دانلود میکنه
منطورم سرور ساختن و این حرفاش بود :D

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
اقا الان من میخوام از طریق WIFI شبکه بازی کنم ، امکانش هست ؟
یه PC دارم و یه لپتاپ که خودش WIFI داره و یک Wireless Router D-Link DIR-300 که ورودی ADSL داره و به مودم وصله (مثل شکل زیر )

DIR-300_02.jpg

الان لپتاپ و PC به Router متصل هستند و از اینترنت استفاده میکنن ولی شبکه نیستن و همدیگه رو نمیشناسن
چه کنم ؟

Dante May Cry

کاربر سایت
Apr 19, 2008
1,193
نام
مَهدی
عذر میخوام که این سوال رو در این تاپیک میپرسم :

من V P Nدارم ، سوالم اینه که میتونم در گوشیم هم از این V P N استفاده کنم ؟

( مودم و گوشیم هم Wi-Fi دارن ، گوشیم هم Samsung Wave S8500 )

خیلی ممنون !

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
امکانش هست که pc به pc بفرستیم فایل؟
مثلا من الان روتر D-Link دارم روی همین سیستم، میتونم به یه لپتاپ که قابلیت اتصال به این شبکه رو داره فایل بفرستم؟
یا یک پرینتر رو روی این شبکه share کنم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر