امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین پلتفرم PC

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
تو اين تاپيك مي خوايم نظر شما و امتيازي رو كه به هر بازي ميديد مشخص كنيم تا شايد بتونيم بهترين بازي رو تو هر ماه يا سال با نظر خودمون انتخاب كنيم
پايين ترين امتياز 0
بالاترين امتياز 10
همراه نظر ( خواهشمند است نظر کارشناسانه باشه )

اینم بازی های سری 1 : ( تا تاریخ 5 مهر )

Wolfenstein
Wanted Weapons of Fate
Left 4 Dead

Bionic Commando
Call of Juarez Bound in Blood
Street Fighter IV

جواب لیست امتیازات سری اول :

امتیاز اعضای بازی سنتر به عناوین PC

اینم بازی های سری 2 ( با تشکر از میثم ) تا تاریخ 20 مهر :

Batman Akham Asylum
Resident Evil 5
Mini Ninja
NFS: SHIFT
Red Faction Guerilla
Darkest of days
Section 8
overlord 2
ARMA II
Trine
X-Men Origins: Wolvorine

جواب لیست امتیازات سری دوم :

اینم بازی های سری 3 : ( تا تاریخ 28 مهر )

Assassin's Creed
Bioshock
Brothers In Arms 3
Crysis
Crysis Warhead
Dark Sector
Dead Space
Far Cry 2
F.E.A.R 2
Gears of War
GTA IV
GRID
Mirror Edge

لیست امتیازات سری سوم :

بازیهای سری 4 ( تا تاریخ 5 آبان )

Splinter Cell: Double Agent
STALKER: Shadow of Chernobyl
STALKER: Clear Sky
Call of Duty 4
Call of Duty: World At War
Fallout 3
H.A.W.X
Resident Evil 4
Prince of Persia 2008
Burnout: Paradise
Mass Effect
Devil May Cry 3
Devil May Cry 4
Pro Evolution Soccer 2009
Colin Mac Rae: Dirt
Silent Hill: Homecoming

لیست امتیازات سری چهارم :

Last edited by a moderator:

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,925
نام
آن مرد !

80

Sekiro: Shadows Die Twice

بازی رو یک بار دراپ کردم به خاطر سختی زیادش، چند وقت پیش بود وقتم یکم آزاد شد گفتم دوباره نصب کنم ببینم چی از توش در میاد.

گرافیک هنری : 10 / 10
گرافیک فنی 10 / 8
گیم پلی: 10 / 10
صداگذاری 10 / 10
داستان 10 / 10

خیلی خلاصه بگم با یه
شاهکار طرفیم، گرافیک هنری بازی زیبا و رنگ و لعاب داره و در عین حال بعضی جاها مخوف و سنگینِ; تو بخش گرافیک فنی ایراداتی داره خصوصا تکسچر ها که مال یک نسل پیشه ولی به خاطر رنگ بندی و اتمسفر زیبا من حیض ال مرجوع نمره قبولی میگیرهB-)
زمانی که بچه های سایت برای گیم پلی خسته کننده بازی های داج و هیت :-? خشتک میدرن ، (میدونم بازی برای سازنده دارک سولزه) ،گیم پلی این بازی برای من در کنار For Honor از چالش برنگیزترین و جذابترین ها و درگیرکننده ترین ها بود، یک لحظه غفلت و شاخ بازی دراوردن:D مساویه با مرگ شما ، برای همین باید با تمرکز بالا و با فکر برید جلو ولی این مهم به هیچ وجه خسته کننده نیست، بر عکس خیلی خیلی لذت بخشه .
باس فایت های متنوع و مینی باس های جذاب و کلا اِلِمان های شرقی مثله نینجا ها و شینوبی ها و ... لذت گیم پلی رو برای من دو چندان کرد.
صداگذاری بی نظیر بازی هم یکی دیگه دیگه از نقاط قوتشه و ضعف خاصی مشاهده نگردید.:-B
داستان بازی و پایان های متنوع و همینطور روایتش برای من خیلی دلنشین بود ، نبود نقشه و ضعف زبان میتونه برای بعضیا داستان رو گنگ و شاید خسته کننده نشون بده، باید به دیالوگ ها با NPC ها دقت کنید، نامه ها رو بخونید ، کوفت و زهر ماری که عجوزه ها بهتون میدن رو به خاطر داشته باشید. و خوده من چندباری به یوتیوب مراجعه کردم به علت گوگیجه:D ولی در کل به نظرم نمره کامل رو میگیره در این بخش

تجربه لذت بخش و عالی !
10 / 9.5

hossein gamer

کاربر سایت
Jan 30, 2012
260
نام
حسین
169229

169228
خب بلاخره بازی رو تموم کردم با دو تا دی ال سی ای که داشت مجموعا 39 ساعت طول کشید
در کل بازی دلچسب و قشنگی بود و اکشن و مبارزاتش و روند بازی هم تاحدودی اجازه نمیداد از بازی خیلی زده بشید محیط بازی هم تا حدودی ولی کمتر به این امر کمک کرد

اویل بازی کلی فارم کردم و با اپگریدهای زیاد مراحل پیش رو حتی تا انتهای بازی روی درجه هارد در حد ایزی بود

متاسفانه مرچانت ها و شاپ های بازی وکلا لوت های خود مراحل هم روی لول خاصی تنظیم شده بودند و بازی انتظار طی کردن مثلا لول 10 تا 13 رو داشت به همین دلیل تمام اکسسوریس و وپن ها و ارمورها
روی این لول بودند حتی زمانی که لول من بالای 20 بود

روی هم رفته بازی جذابی بود و اونقدر توانایی و کشش داشت که 40 ساعت گیم پلی دوست داشتی ارائه بده

به غیر از بازی اساسین کرید و بازیهای نقش افرینی به سبک سولز بورن به نظر من رده بندی این بازی در جایگاه بازی هایی ار پی جی باستانی که تموم کردم اینطوری میشه

بر اساس زمان عرضه
به ترتیب بهترین

زلدا نفس وحشی
اسکایریم
ویچر
دیابلو
دراگون ایج
هورایزن زیرو دان
دراگون دوگما
ریکانینگ کی اف ایمولار

به دلیل حال و هوای اساطیری خاص، دراگون دوگما رو بالاتر قرار دادم چیزی که ریکانینگ زیاد ازش بهره نبرده بود خصوصا در باس فایتهای بازی
اما در نهایت این بازی رو بالاتر از عناوینی چون
Kingdom Come: Deliverance و بقیه ار پی جی های هم سبکش میدونم

از اون جایی هم که معتقدم بازی های نقش افرینی اوپن ورد جاگیاه بالاتری در این صنعت دارند سطح نمراتشونم باید تا حدودی بالاتر از بقیه سبکها باشه

8.5 نمره کلی

گرافیک 6
صداگذاری 7.5
گیم پلی 9
داستان 8.5

Attachments

• 1601059402582.png
    1601059402582.png
    577.3 KB · مشاهده: 5

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
169786

Little Nightmares 2018

Score: 7.5

نکات خوب: طراحی خوب محیط و مراحل بازی. اوج گرفتن سرعت بازی در مراحل 4 و 5

نکات بد: بخش داستانی کوتاه. باس فایت مایوس کننده. عدم تنوع در معماهای بازی

شروع بازی: 6 مهر 1399
پایان بازی: 7 مهر 1399

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Mafia Definitive Edition

170240

داستان : درباره راننده تاکسی به نام تامی آنجلو هست که یک شب به صورت اتفاقی مسیر زندگی او کاملا عوض شده و وارد دار و دسته مافیایی فردی به نام دون سالیوری می شود و دوستی او با افرادی به نام پالی و سم و سارا شکل می گیرد .

من خودم نسخه قدیمی این بازی نرفتم (متاسفانه) . از دید بازی جدید بگم که طراحی شهر خیلی زیبا و پویا هست . ساختمان ها و پل ها و لود شدن مناظر همه عالی هستند و گرافیک هنری و جزییات خیلی خوب کار شده مخصوصا طراحی چهره شخصیت های اصلی .

گرافیک فنی بازی شاهکار نیست ولی قابل قبول هست . بافت ها و ماشین ها کیفیت خوبی دارند و سنگینی ماشین های کلاسیک در حین رانندگی حس می شود . رنگ بندی محیط و نور پردازی مخصوصا در شب و هوای بارانی و چرخه شب و روز عالی هستند .

رانندگی با ماشین ها مخصوصا سر پیچ ها کمی سخت هست و طبیعی طراحی شده (نسبت به هندلینگ ماشین های اون زمان و وزن بالای 2 تن اغلب ماشین ها) . مرحله مسابقه هم چالش خودش هنوز داره . (موتور سواری هم لذت بخش هم کمی سخت هست)

این بازی خطی ترین بازی جهان باز که دیده ام . موسیقی متن بازی و اون آهنگ هایی که موقع رانندگی پخش می شود واقعا دهه 1930 رو زنده کرده . تنوع ماشین و طراحی اون ها خیلی خوبه .

کات سین ها از کیفیت بصری خوبی برخوردار هستند و صدا پیشه ها خوب تونستند اون حس در شرایط مختلف القا کنند .

اما نکات منفی می شود به خشک بودن گیم پلی (یکجوریه) / نحوه راه رفتن مصنوعی NPC ها و خود تام و حرکات خشک بدن مثلا موقع پرتاب نارنجک و مولوتوو اشاره کرد (انفجارها هم یک جورایی نسل 7 هست) . رانندگی هم کمی سخته . گستردگی کلیدهای کیبورد هم کمی اذیت کننده هست . تیراندازی بازی و هدف گیری خیلی طبیعی نیست . ولی صدای اسلحه ها خوبه . کمی باگ ریز هم در بازی به فراوانی به چشم می خورد .

ماموریت ها تنوع خیلی خوبی دارند و داستان بازی هم با الهام از فیلم هایی مثل پدرخوانده خیلی پخته و خوب هست که نقطه عطف بازی داستان و نحوه روایت آن بین سال 1930 تا 1938 هست .

بازی 20 ماموریت دارد و حدود 10 ساعت زمان می برد . بازی ارزش دارد که موقعی که زیرنویس فارسی شود یکبار دیگه هم برویم (چون اصل بازی داستانش و دیالوگ ها هست) بازی تلفیقی از رانندگی و تعقیب و گریز و جنگ تن به تن و مسلحانه و مخفی کاری هست .

خلاصه این بهترین بازی مافیایی در 10 سال گذشته هست با کیفیت نسل 8 و گرافیک خیلی خوب .

گیم پلی : 7 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 9 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 9 از 10
گرافیک فنی : 8 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :8 از 10
داستان : 9 از 10

نمره کل : 8.5 از 10

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
project cars 3
مثل نسخه هاي يك و دو سخت نيست و بجاي شبيه سازي حالت آركيد گرفته ، براي طرفداراي گرن توريزمو و فورتزا موتوراسپورت گزينه خوبيه، و بخش كرير بازي كاملا رضايت بخشه و تعداد پيست ها و ماشين ها هم مناسبه.
گرافيك يكنواخت نيست و بعضي مراحل خيلي خوبن و بعضي ها اصلا در حد ٢٠٢٠ نيستن.
امتياز ٨

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
170902

Marlow Briggs and The Mask of Death 2013

Score 8

نکات خوب: بهترین بازی شرکت Zootfly پیش از منحل شدن. سیستم مبارزات جذاب. طراحی خوب مراحل بازی. وجود طنزی ظریف در شخصیت مارلو و ماسک مرگ. باس فایت های جالب. مراحل آرکید گونه بازی جالب و سرگرم کننده هستند

نکات بد: افت فریم شدید در صحنه های شلوغ مبارزه. کارگردانی بسیار بد کات سین های بازی. انیمیشن های تاریخ مصرف گذشته. نیمه اول بازی بسیار آسان و راحت است.

شروع بازی: 9 مهر 1399
پایان بازی: 12 مهر 1399

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
eFootball PES 2020

170904

به صورت اشتراکی بازی تهیه کردم . منو راحت و کاربرپسندی داره . کلیت بازی تغییر نکرده ولی از نظر گرافیکی و رنگ ها و یکسری ریزه کاری بهتر شده مثل شادی ها یا گل های حساسی که زده می شود و شادی نیمکت نشینان و ... . گل زدن هم کمی سخت تر شده . در کل روند رو به رشدی داره . طراحی چهره ها کمی ضعیف هست ولی خوبه .

کلا بازی خوبیه مخصوصا مستر لیگ که اعتیاد آوره .

صدا گذاری : 9 از 10
طراحی چهره ها و استادیم : 8 از 10
گرافیک فنی : 9 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :8 از 10

نمره کل : 9 از 10

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Forza Horizon 3 & 4

170932

یک مدتی این دو بازی نصب و مسابقه ها به صورت تفریحی می رفتم .

در یک کلام بهترین و خوش آب و رنگ ترین و با کیفیت ترین بازی اتومبیل رانی بود که رفتم .
شماره 3 در استرالیا و شماره 4 در انگلستان جریان دارد . از لحاظ هنری این دو کشور به زیبایی طراحی شده . محیط های شهری و جنگلی و ساحلی عالی هستند . در شماره 4 شاهد تغییر فصل ها هستیم .
گرافیک فنی و لود شدن بافت ها و تکسچرها همه عالی هستند . محیطی پویا و زنده و رنگارنگ خلق کردند .
موسیقی های بازی حس آدرنالین ایجاد می کند .
طراحی با جزییات ماشین ها مخصوصا تنوع آنها هم عالی هست . مسابقه ها به واقعیت خیلی نزدیکه و رانندگی در مسیرهای مختلف چالش برانگیز هست .

در کل این دو بازی پرفکت هستند .

گیم پلی : 9 از 10
موسیقی : 10 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 10 از 10

گرافیک فنی : 9 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :9 از 10

نمره کل : 9.5 از 10

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
mafia definitive edition
نسخه اورجينال رو بازي نكردم و نميدونم تا چه اندازه به اصلش وفاداره و تونسته مثل ريميك اويل دو خوب باشه يا مثل اويل سه يه ريميك بي معني باشه، ولي خود بازي از مافيا دو و سه يه سر و گردن بالاتره و كاملا ارزش تجربه كردن رو داره، داستان خوب ، گرافيك و پرفورمنس خيلي خوب و گيم پلي نسبتا مناسب، باعث ميشه كه تجربه لذت بخشي داشته باشين.
امتياز 8.5

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
mafia definitive edition
نسخه اورجينال رو بازي نكردم و نميدونم تا چه اندازه به اصلش وفاداره و تونسته مثل ريميك اويل دو خوب باشه يا مثل اويل سه يه ريميك بي معني باشه، ولي خود بازي از مافيا دو و سه يه سر و گردن بالاتره و كاملا ارزش تجربه كردن رو داره، داستان خوب ، گرافيك و پرفورمنس خيلي خوب و گيم پلي نسبتا مناسب، باعث ميشه كه تجربه لذت بخشي داشته باشين.
امتياز 8.5
نسخه اورجینال یکی از بهترین بازیهای زندگیم بود. امیدوارم بتونم فرصت کنم ریمیک رو هم بازی کنم فعلا که خودم در حال ساخت بازی هستم :)

Muhammadreza

The High Priest of Chaos
Gold User
Oct 24, 2020
256
175540
خب من قبلا پرسونا 5 را بازی کرده بودم و با این که به نظرم بازی خیلی خوبی بود، اونقدرها هم تحت تاثیر قرار نگرفتم. چندماه پیش بعد از این که کتاب تاریکی مقدم ( The Darkness That Comes Before ) رو خوندم که شدیدا کتاب تاریکیه، دلم یه داستان خیلی شاد و سبک میخواست، خیلی رندوم رفتم سراغ نسخه گلدن این بازی.
از این نسخه خیلی بیشتر از نسخه پنجم خوشم اومد. نسخه پنجم یک سری پیشرفت هایی نسبت به این نسخه داشته که اکثرش به طراحی دانجنها و مبارزات خلاصه میشه، در عوض، حداقل به نظر من، از نظر داستان و شخصیتها پسرفت داشته. همچنین حس و اتمسفر پرسونا 4 با گوفی مآبی کلی سری خیلی بیشتر همخوانی داره تا داستان مثلا تاریک تر شماره پنجم. حس و تجربه پرسونا 4 منحصر به فرده؛ انگار داری یه قسمت از اسکوبی دو رو توی یک جی آر پی جی 70 ساعته ی پر از کارکترهای متنوع و رنگارنگ توی یه شهرک روستایی تو وسط ژاپن تجربه میکنی. پرسونا 4 بازی دوست داشتنی و به یادموندنیه که به همتون توصیه میکنم تجربش کنید.

175541
بعد از پرسونا 4 رفتم سراغ پرسونا 3، البته به کمک شبیه ساز پلی استیشن 2. پرسونا 3 نسخه انقلابی سری پرسوناست؛ توی این نسخه ست که پرسونا از یک جی آر پی جی جنریک تبدیل به چیزی که الان هست میشه و بهش تقویم و سوشیال سیمولاتور اضافه میشه. پرسونا 3 اولین نسخه ست از سری به این شکل، در نتیجه هم از نظر مبارزات و دانجنها و هم از نظر بخش سوشیال سیمولاتور از دو نسخه دیگه ضعیف تره. داستان و شخصیت ها کماکان خوبن ولی به سطح نسخه چهارم نمیرسن.
پرسونا 3 یه نسخه هم برای پی اس پی داره که اون رو هم من چک کردم. توی اون نسخه کات سکانس ها ( که البته خیلی هم مهم نیستن ) حذف شدن و به جاش یه چیزی شبه ویژوال ناول اضافه شده. بخش های خارج از دانجنها هم به صورت دو بعدی در اومدن. در عوض این تغییرها، امکان بازی کردن به صورت شخصیت اصلی مونث به بازی اضافه شده که رمانس و سوشیال لینکهای مخصوص به خودشو داره.

175542
کاترین بازی جالبه؛ یه بازی داستان محور با موضوع بزرگسالانه و قابلیت انتخاب و تصمیم گیری ( البته تا حدودی ) و چندین پایان مختلفه، که به طرز تعجب آوری، من بخش گیم پلیش رو که در اون باید از یک برج با جا به جا کردن بلاک های مختلف بالا برید و از پازلهای متنوعی تشکیل شده، بیشتر دوست دارم. قبلا از اتمسفر حرف زدم، حالا بزارید این رو هم بگم اتمسفر این بازی فوق العادست؛ واقعا تماشای کارکترها توی بار در روز و دوباره دیدن اونها توی کابوس شب که به گوسفند مسخ شدن و در تلاشن تا از برج بالا برن و از کابوس فرار کنن، تجربه خاص و ویژه ایه.

175544
این بازی رو باید توی بخش پلی استیشن 4 بنویسم ولی خب فکر کنم تایید شده که برای پی سی هم میاد. به هر حال خیلی بهم خرده نگیرید.
واقعا از این بازی ناامید شدم؛ بخش مبارزات خوبه ولی نه برای یک بازی 20-30 ساعته؛ بعد از چند ساعت اول تکراری میشه و نهایتا برای یک بازی ده ساعته مناسبه. از طراحی مبارزات بدتر، لول دیزاین بازیه، منو یاد لول دیزاین بازی های دوران پلی استیشن 2 میندازه:کریدورهای بی انتها و مبارزات تکراری با دشمنان تکراری. یادمه به فاینال فاتزی 13 خیلی به خاطر کریدورهای بی انتهاش انتقاد میشد ولی خب حداقل توی اون بازی، کریدورها حداقل از نظر ظاهر متنوع بودن، توی این بازی حتی اینم نیست؛ همه از دم شکل همن. اون بخش هایی هم که مثلا برای متنوع کردن گیم پلی اضافه شده که شامل برو فلان اهرم رو بکش تا فلان در باز شه میشه، بیشتر باعث اعصاب خردکن تر شدن بازی شده.
بذارید از داستان بازی بگم. اولا داستان بازی یک داستان نهایتا 10 ساعتست که به 20 ساعت کش داده شده. دوما شخصیت های منفی به صورت احمقانه ای رفتار میکنن؛ توی پایان هر صحنه ای که یک شخصیت منفی ظاهر میشه، باید شاهد خنده شیطانی شخصیت مذکور باشیم. از شخصیت های منفی افتضاح که بگذریم، بقیه شخصیتها هم تعریفی ندارن و کاملا کلیشه ایین. پلات هم تعریفی نداره و ناقصه که بر میگرده به این که از بخش کوچیکی از یه داستان، یک بازی مستقل ساختن.
در کل من بعید میدونم که پارت های بعدی بازی رو خودم بازی کنم و تجربه این بازی رو هم به کسی توصیه نمیکنم.

Pathfinder_Kingmaker_cover_art.jpg

این بازی رو میگن زمان انتشارش انقدر باگ داشته که غیر بازی بوده. ولی خب حالا مدت زمان زیادی از زمان انتشارش گذشته و تقریبا بدون باگه. علاوه بر باگهاش که حالا رفع شده، بازی مشکلات دیگه ای هم داره؛ اول اینکه پر از مبارزات بیهوده و بی ارزش و به قول معروف ترش فایته، دوم اینکه بخش کینگدام منیجمنت با اینکه یونیکه و من خودم به شخصه از این بخش خوشم میاد درهم برهم و همچنین زمانبره. سوم اینکه بازی خیلی طولانیه، خیلی طولانی تر از اون که باید باشه که اون هم برمیگرده به ترش فایتها و کینگدام منیجمنت. چهارم اینکه ویس اکتینگ و صداگذاری خیلی کمه و تقریبا از این نظر بازی صامته.
ولی خب پشت همه این مشکلات یه بازی خیلی خوب نهفته. یک داستان پاپ کورنی دانجنز اند دراگونی که برخلاف یک سی آر پی جی به خصوص، نمیخواد فلسفی یا بزرگسالانه یا ادبی باشه و صرفا میخواد سرگرم کننده باشه. شخصیت های آیکونیک، به یادموندنی و سرگرم کننده. ورلدبیلدینگ قابل قبول. سیستم تصمیم و جزا نسبتا خوب. مبارزات نسبتا متنوع.
سی آر پی جی بازها به این بازی میگن جانشین معنوی بالدرز گیت، البته من هم با این ادعا موافقم ولی بعید میدونم توی این انجمن افراد زیادی بالدرز گیت بازی کرده باشن ولی فکر میکنم تعداد قابل توجه ای دراگون ایج اوریجینز رو بازی کرده باشن. اگه بتونید از مشکلاتی که گفتم چشم پوشی کنید، این بازی میتونه تجربه خوبی برای طرفدارهای دراگون ایج باشه.

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
Doom Eternal
من فن اين بازي نبودم و نسخه 2016 رو به زور تموم كردم، ولي اين نسخه به معناي واقعيه كلمه پيشرفت داشته، به قدري كه واقعا از لحظه لحظه بازي لذت بردم، تنوع عاليه ديمن ها و سلاح هاي بازي و حركات تمام كننده فراوون باعث ميشه كه حس تكراري بودن بهتون نده، گرافيك عالي، موزيك بي نقص و گيم پلي هيجان انگيز ، به اضافه زمان بار گذاري خيلي خيلي كوتاه ، باعث شد كه برام تبديل به يه بازي عالي بشه
امتياز ٩

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,516
نام
حسین
مافیا 1
10/10
من قبلا مافیا 1 رو بازی کرده بودم منتهی اون زمان بچه بودم و زبانم خوب نبود اصلا نمیدونستم چی به چیه
مهم ترین عنصر هر بازی برای من داستان
چپتر آخر بازی قشنگ با احساسات آدم بازی میکنه مرگ پائولی ، مکالمه سم و تامی و اونجا که پولا رو میریزه رو سر تامی ، مرگ سم و در آخر مرگ تامی دیالوگ آخر بازی:crying::Crying1:
شاهکار بود

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Marvel's Avengers

176461

داستان : درباره دختری با نام کامالا خان هست که از طرفداران پروپا قرص ابرقهرمانان و گروه انتقام جویان می باشد . زمانیکه در یک فستیوال به دیدن انتقام جویان می رود همه چیز بهم می ریزد و طی حمله ای اتفاقات ناخوشایندی می افتد (Day A) . خود این دختر هم طی همان حوادث دارای قابلیت هایی می شود که رفته رفته به آنها پی می برد و وارد سفری حماسی به همراه انتقام جویان می شود .

سری فیلم های ابرقهرمانی کمپانی مارول خیلی در هالیوود طرفدار دارند و گل سر سبد آنها انتقام جویان هست . این بازی بر اساس گروه انتقام جویان توسط کریستال داینامیکس و اسکوئر انیکس (سازندگان سری محبوب تومب رایدر) ساخته شده است .

بازی همون حال و هوای فیلم های ابر قهرمانی دارد و هر فرد یک سری قابلیت ها دارد که می توان در طی مبارزات استفاده کرد . انجام بازی با دسته راحتتر از موس و کیبورد هست . در طی پیشروی در داستان می توان قابلیت های جدید را باز کرد و ارتقا داد .

برای تنوع در طول بازی ما در نقش های مختلف در ماموریت های متنوع قرار می گیریم . یکبار در نقش هالک / بار دیگر در نقش کامالا و ... .

مراحل داستانی تنوع محیطی خوبی دارند . جنگل و بیابان و مناطق شهری . محیط های مرموز که در طول بازی منو یاد سری تومب رایدر می انداخت مخصوصا تاب خوردن کامالا بین صخره ها .

تنوع دشمنان اعم از ربات های مختلف و انسان ها و غولی سبز رنگ (Abomination) در بازی به چشم می خورند .

صدا گذاری در بازی گاهی قطع می شود یا دیالوگ ها عقب یا جلو بیان می شود اما در کل صدا پیشگان در بازی خوب ایفای حضور کردند مثلا کامالا دختری شاد و پر جنب و جوش هست یا تونی استارک همون شخصیت شوخ خود را بروز می دهد .

گرافیک هنری و طراحی محیط ها خوب کار شده و رنگ بندی و سایه ها در محیط قابل قبول هستند مخصوصا اون سفینه قدیمی که به عنوان پایگاه از آن استفاده می شود از جزییات خوبی برخوردار هست . طراحی چهره ها خوب از کار درآمده ولی شباهتی به فیلم های انتقام جویان و بازیگرانش نداره .

بازی مملو از صحنه های سینمایی و انفجار می باشد . در مورد شخصیت های بازی توضیحی داده نمی شود با فرض اینکه همه فیلم های انتقام جویان را دیده اند که خودش می تونه یک نقص باشه . شخصیت های منفی بازی یعنی مونیکا و مودوک می تونستند عالی تر باشند و حضور بیشتری در ماموریت ها داشته باشند . باس آخر بازی خیلی خوب بود و نقطه عطف بازی می شه قلمدادش کرد .

گرافیک فنی کمی پایین هست و انتظار بیشتری شخصا داشتم ولی در کات سین ها کمی جبران شده . در کل قابل قبول هست با اینکه باگ های ریز و سیاه شدن صفحه گاهی در طول بازی آزار دهنده هستند . دیر لود شدن تکسچرها و کیفیت متوسط (کمی بی روح) بافت ها از دیگر نکات منفی بازی هستش .

بازی دارای حدود 20 ماموریت هست و 12 ساعتی طول می کشد . بازی خطی گونه هست تقریبا اما ماموریت های فرعی در مناطق مختلف هم شامل می شود که با انجام انها جایزه هایی هم می تونید کسب کنید که در ارتقا مهارت ها کاربرد دارند . درخت مهارت ها کمی گیج کننده طراحی شده و می تونست بهتر باشد .

در کل این بازی به طرفداران ژانر ابرقهرمانی پیشنهاد می کنم .

گیم پلی : 8 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 7 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 7 از 10
گرافیک فنی : 6 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :6 از 10
داستان : 7 از 10

نمره کل : 7 از 10

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Dark Picture Anthology: Little Hope

177217

داستان: درباره گروهی پنج نفره هست که دچار تصادف در جاده جنگلی می شوند و بعد از آن سر از شهری به ظاهر متروکه به نام Little Hope در می آورند . حال باید به دنبال راهی برای فرار باشند و در طی مسیر کم کم رازهای شهر که حول دختر بچه ای به نام Mary می باشد به تدریج برای آنها نمایان می شوند .

شماره دوم از سری Dark Picture Anthology می باشد که این بار در شهری متروکه در منطقه ی جنگلی روایت می شود .

طراحی هنری شهر عالی و با اینکه از این سبک بازی ها انتظار گرافیک فنی قوی نمی رود ولی گرافیک بازی خیلی عالی و طبیعی کار شده و طراحی چهره شخصیت های داستان عالی هست .

داستان سرایی خوبی انجام گرفته و مواردی مانند جادوگری و ظلم کلیساها و اعدام افراد بی گناه را شامل می شود .

نورپردازی و جو بازی خیلی عالی و راز آلود هست و صداگذاری شخصیت ها و افکت ها صوتی خوب و کم نقص هستند .

کنترل بازی و زوایای دوربین اذیت کننده هستند و وقتی تنظیمات روی موس/کیبورد قرار می دهیم موس فریز شده و باید تنظیماتی به صورت دستی انجام گیرد که در شماره قبلی شاهد این مورد نبودم و کمی اذیت کننده بود .

تایم گیم پلی بازی حدود 5 ساعت هست.

در کل بازی خوب و دلهره آوری هست .

گیم پلی : 6 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 9 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 9 از 10
گرافیک فنی : 10 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :9 از 10
داستان : 7 از 10

نمره کل : 8.5 از 10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر