امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین پلتفرم PC

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
تو اين تاپيك مي خوايم نظر شما و امتيازي رو كه به هر بازي ميديد مشخص كنيم تا شايد بتونيم بهترين بازي رو تو هر ماه يا سال با نظر خودمون انتخاب كنيم
پايين ترين امتياز 0
بالاترين امتياز 10
همراه نظر ( خواهشمند است نظر کارشناسانه باشه )

اینم بازی های سری 1 : ( تا تاریخ 5 مهر )

Wolfenstein
Wanted Weapons of Fate
Left 4 Dead

Bionic Commando
Call of Juarez Bound in Blood
Street Fighter IV

جواب لیست امتیازات سری اول :

امتیاز اعضای بازی سنتر به عناوین PC

اینم بازی های سری 2 ( با تشکر از میثم ) تا تاریخ 20 مهر :

Batman Akham Asylum
Resident Evil 5
Mini Ninja
NFS: SHIFT
Red Faction Guerilla
Darkest of days
Section 8
overlord 2
ARMA II
Trine
X-Men Origins: Wolvorine

جواب لیست امتیازات سری دوم :

اینم بازی های سری 3 : ( تا تاریخ 28 مهر )

Assassin's Creed
Bioshock
Brothers In Arms 3
Crysis
Crysis Warhead
Dark Sector
Dead Space
Far Cry 2
F.E.A.R 2
Gears of War
GTA IV
GRID
Mirror Edge

لیست امتیازات سری سوم :

بازیهای سری 4 ( تا تاریخ 5 آبان )

Splinter Cell: Double Agent
STALKER: Shadow of Chernobyl
STALKER: Clear Sky
Call of Duty 4
Call of Duty: World At War
Fallout 3
H.A.W.X
Resident Evil 4
Prince of Persia 2008
Burnout: Paradise
Mass Effect
Devil May Cry 3
Devil May Cry 4
Pro Evolution Soccer 2009
Colin Mac Rae: Dirt
Silent Hill: Homecoming

لیست امتیازات سری چهارم :

Last edited by a moderator:

mostafaskip

کاربر سایت
May 28, 2015
502
نام
مصطفی
Call of Duty: Modern Warfare

9/10

نسل نُهمی ترین بازی نسل هشت!!
شاید بگید اغراق میکنه، اما اگه بازی رو روی حالت 4K 60FPS تجربه کنید قطعاً همینو میگید
بازی سراسر نکته مثبته و خیلی کم نکته منفی به چشم میاد
بخش کمپین بسیار عالی با هیجان بالا و داستان غنی
گرافیک فنی، انیمیشن چهره ها و کات سین ها اونقدری خوب کار شدن که شاید تو بازی دیگه نشه مثلش رو پیدا کرد
صداگذاری عالی، مخصوصاً صدای اسلحه ها و وسایل نقلیه
بخش مولتی پلیر تاکتیال شده و بیشتر شبیه یک نبرد واقعیه تا بازی کامپیوتری
بالانس کاملاً برقراره تو مچ ها و فقط اسکیل و نت خوب میتونه شما رو به یک بازیکن حرفه ای تبدیل کنه

نکته منفی بازی یکی انحصاری بودن بخش Spec Ops ـه و دیگری بد لود شدن چندتا از کات سین ها

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,834
Rage2 یه بازی فوق العاده تو سبک بازی های دووم و ولفنشتاین هست که البته داستان خاصی نداره اما گیم پلی دیوانه وارش هر کسی که به بازی های اول شخص علاقه داره پیشنهاد میشه بازی اوپن ورلد هست و رانندگی با ماشینش هم خیلی حال میده و به نمره های بازی که خیلی زیاد نیست توجه نکنید و از rage1 بازی خیلی بهتره و بازی بسیار بهینه است و ترکیبی از جاست کاز بوردرلند مد مکس و حتی واچ داگز ۲ از نظر رنگی بودن بازی هست من که خیلی دوست داشتم حتما تجربه کنید نمره کل ۸.۵/۱۰
با احترام به نظر شما، ولی واقعا بازی امتیازاتش به نظرم زیاد هم بود، من به بازی نمره ای بیشتر از 5 نمیدم. اکشن و شوتینگ بازی واقعا عالیه و نظیر نداره، ولی بازی قشنگ یه عقبگرد نسبت به نسخه سال 2011 بود، جوری که دل آدم تنگ میشه برای اون فضاسازی هاش و اون AI و اون تنوع مبارزات. بازی شدیدا مسیرشو گم کرده متاسفانه ، من نمیدونم هرجور فکر میکنم بهتر از این نمیشد اون ip به این خوبی رو اینجوری نسخشو پیچید که اینا اینکارو کردن. اینقدر ماموریت و کارهای تکراری باید انجام بدی که دیگه حال آدم به هم میخوره. بازی اپن وورلد شده ولی یه محیط بی در و پیکر و خالی از هر جذابیتی ساختن که کمترین میل رو برای اکتشاف داخلش داری. گرافیک بازی خیلی خوبه ولی ابدا اون فضای هنری و اون رنگ بندی ها و زیبایی بصری نسخه قبلی رو نداره. جو مرموز و خفن نسخه قبلی با رنگبندی های تاریک و آخر الزمانیش هم جاشو به رنگ های شاد و جو شوخ و خنده دار داده. موزیک های بازی هم با اینکه بد نیست ولی اون موزیک های تاثیر گذار نسخه قبل رو نداشت.
جدا من بعد از تموم کردن بازی حس کردم این نسخه شماره اول بازی و نسخه 2011 شماره دوم بازی باید باشه، اصلا سطح بازیسازیشون قابل مقایسه نیست.
البته نظر شما هم متینه و سلایق خب فرق داره ولی کلیت و حقیقت چیزیه که عرض کردم و بازم میگم که اگر من به بازی نمره میخواستم بدم محال بود چیزی بیشتر از 5 بهش بدم.

Arp

کاربر سایت
Apr 5, 2019
112
نام
علیرضا
با احترام به نظر شما، ولی واقعا بازی امتیازاتش به نظرم زیاد هم بود، من به بازی نمره ای بیشتر از 5 نمیدم. اکشن و شوتینگ بازی واقعا عالیه و نظیر نداره، ولی بازی قشنگ یه عقبگرد نسبت به نسخه سال 2011 بود، جوری که دل آدم تنگ مبرای اون فضاسازی هاش و اون AI و اون تنوع مبارزات. بازی شدیدا مسیرشو گم کرده متاسفانه ، من نمیدونم هرجور فکر میکنم بهتر از این نمیشد اون ip به این خوبی رو اینجوری نسخشو پیچید که اینا اینکارو کردن. اینقدر ماموریت و کارهای تکراری باید انجام بدی که دیگه حال آدم به هم میخوره. بازی اپن وورلد شده ولی یه محیط بی در و پیکر و خالی از هر جذابیتی ساختن که کمترین میل رو برای اکتشاف داخلش داری. گرافیک بازی خیلی خوبه ولی ابدا اون فضای هنری و اون رنگ بندی ها و زیبایی بصری نسخه قبلی رو نداره. جو مرموز و خفن نسخه قبلی با رنگبندی های تاریک و آخر الزمانیش هم جاشو به رنگ های شاد و جو شوخ و خنده دار داده. موزیک های بازی هم با اینکه بد نیست ولی اون موزیک های تاثیر گذار نسخه قبل رو نداشت.
جدا من بعد از تموم کردن بازی حس کردم این نسخه شماره اول بازی و نسخه 2011 شماره دوم بازی باید باشه، اصلا سطح بازیسازیشون قابل مقایسه نیست.
البته نظر شما هم متینه و سلایق خب فرق داره ولی کلیت و حقیقت چیزیه که عرض کردم و بازم میگم که اگر من به بازی نمره میخواستم بدم محال بود چیزی بیشتر از 5 بهش بدم.
بله به نظر من مشکل اصلی بازی تکراری شدن مراحله ولی خوب با گان پلی خوبش یکم از این مشکل رو حل میکنه در کل فکر کنم فضای شاد هم خیلی بازی زیباتر کرده و همچین شوتری سریعی کمیابه و یکم بازی سلیقه ای هست ممنون از نظرتون

• Like
Reactions: uriel and kamyy

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
legend of zelda : breath of the wild (cemu
نميدونم اينجا بايد امتياز بدم يا نه، اما چون به هر حال روي كامپيوتر بازي كردم همينجا ميگم.
شاهكار، از همه نظر بي نقص، فوق العاده لذت بخش و سرگرم كننده.
اين بازي نشون ميده كه بدون نياز به سخت افزار قوي و كات سين هاي سينمايي و ... ميشه بهترين تجربه رو براي گيمر ها ساخت. گرافيك زيبا و دلنشين، محيط بسيار وسيع اما كاملا زنده و پويا، موسيقي آرام بخش و گيم پلي اعتياد آور.
بدون اينكه متوجه بشيد و كمترين احساس خستگي بهتون دست بده يهو به خودتون ميايد و ميبينيد كه ساعت هاست مشغول بازي هستين.
فقط انتظار پايان بهتري ازش داشتم، بقيه بخش هاي بازي عالي بود
امتياز : ٩.٩

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Resident Evil Zero HD Remaster

121467

داستان : درباره اوایل داستان رزیدنت قبل از وقایع راکون سیتی هست ...

کارکترهای بازی ربکا و بیلی هستند که بازی به صورت تعاملی و سوئیچ کردن بین این دو پیش می رود (مانند بازی رزیدنت Revelation ) . یک بازی نوستالژیک که در سال 2016 ریمستر شد و خاطرات زنده کرد .
محیط بازی و گرافیک هنری آن هنوز هم عالی و پر جزییات هستش . گرافیک فنی بد نیست (اون زمان که عالی بوده)
داستان بیشتر بر حل پازل و پیدا کردن اشیا مختلف هست و اکشن کمی دارد . موسیقی بازی مخصوصا اتاق سیو جالبه .
کنترل بازی نچسب (مثل بازی Man of medan ) و زاویه دوربین ثابت هست و وقتی پلان عوض می شود دوربین تغییر می کند (یعنی اگر دشمنی از آخر اتاق به سمت شما بیاید نمی بینید فقط شاید صدای او را بشنوید )

در کل یک نوستالژی هست . بازی حدود 8 ساعت گیم پلی دارد و تنوع دشمنان هم خوبه .

گیم پلی : 7 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 8 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 9 از 10
گرافیک فنی : 6 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :7 از 10
داستان : 7 از 10

نمره کل : 7 از 10

• Like
Reactions: ce7en44

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
Sekiro Shadows Die Twice

View attachment 120536View attachment 120538

داستان : بازی در دوران سن گوکو روایت می شود جایی که یک شینوبی جوان (معروف به گرگ که بعدا به گرگ یک دست معروف می شود) در راه محافظت از ارباب خود شکست خورده و باید از آبرو و حیثیتش دفاع کند .

بازی تحسین شده دیگری از هیدتاکا میازاکی (سازنده Dark Souls و Bloodborne ) که توانسته بازی جدیدی در حال و هوای تاریخی ژاپن بسازد که مورد تحسین منتقدان هم قرار گرفت .

فضا و اتمسفر بازی بسیار زیبا هست مخصوصا خانه های سنتی ژاپنی و شاهد تغییر فصل در بازی با رنگ بندی عالی و چشم نواز هستیم . موسیقی بازی حقیقتا عالی کار شده از ریتم تند آن در هنگام مبارزات تا صدای برخورد شمشیرها همه عالی هستند .
مبارزات بازی بسیار سخت هست و اساس آن سرعت عمل در دفاع و ضد حمله می باشد (زمانی که نوشته ای قرمز رنگ ظاهر می شود یعنی دشمن می خواهد ضربه مهلکی به شما بزند و شما باید در کسری از ثانیه جا خالی دهید) . در طی مبارزات اگر کشته شوید (که حتما می شوید) می توانید دوباره زنده شده و به ادامه کار بپردازید اما تکرار این عمل تاثیر بدی بر روی جهان بازی خواهد گذاشت .
گرافیک هنری بازی و توجه به جزییات عالی هست اما گرافیک فنی و طراحی چهره ها به نسل هشت نمی خوره و متوسط هست .
از چیزهای آزار دهنده بازی یکی اینکه هیچ نقشه خاصی در اختیار ندارید تا محل مورد نظر را نشان دهد و بیشتر اوقات سردرگم می شوید (واقعا آزاردهنده هست) و یکی دیگه اینکه زمانی که از Fast Travel استفاده می کنید و به محل های قبل که پاکسازی کرده اید برمی گردید می بینید که دشمنان دوباره حضور دارند و به استقبال شما می آیند . تنوع دشمنان فوق العاده عالی هستش و هیچ گاه احساس خستگی و یکنواختی نمی کنید.
به طور کلی اگر حوصله دارید این بازی ارزش امتحان کردن را دارد مخصوصا که امضا میازاکی بزرگ در پایین آن حک شده است .

گیم پلی : 8 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 10 از 10
گرافیک فنی : 7 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :8 از 10
داستان : 8 از 10

نمره کل : 8.5 از 10
شما که تاریخچه کارهای میازاکی رو میاری توی نوشتت چطور میشه که چیزی در مورد resurrect شدن دشمن ها نمی دونی؟؟ پس احتمالا هیچ کدوم از بازی های قبلی این کارگردان رو بازی نکردی پس چجور می دونی که میازاکی بازیساز بزرگیه؟؟

• Like
  • Sad
Reactions: aliatlas and kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
شما که تاریخچه کارهای میازاکی رو میاری توی نوشتت چطور میشه که چیزی در مورد resurrect شدن دشمن ها نمی دونی؟؟ پس احتمالا هیچ کدوم از بازی های قبلی این کارگردان رو بازی نکردی پس چجور می دونی که میازاکی بازیساز بزرگیه؟؟
اولا (نخوردیم نون گندوم ولی دیدیم دست مردم (دوستام بازی های قبلی رفتن و خیلی تعریف می کردن)) دوما من کارهای قبلیش نرفتم ولی می دونم خیلی معروفه و مشهور هستش . (جزییات کارهاشو نمی دونستم) کلیات کارش خیلی درسته

• Like
Reactions: Wander

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
اولا (نخوردیم نون گندوم ولی دیدیم دست مردم (دوستام بازی های قبلی رفتن و خیلی تعریف می کردن)) دوما من کارهای قبلیش نرفتم ولی می دونم خیلی معروفه و مشهور هستش . (جزییات کارهاشو نمی دونستم) کلیات کارش خیلی درسته
خب خدا رو شکر باز شما ماست مالیش نکردی و قبول می کنی
ولی به نظرم بهتره خودت چیزی رو تجربه کنی و به این باور برسی که فلانی آدم بزرگیه تا دوست و رفیقات بگن موفق باشید

• Like
Reactions: kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Star Wars Jedi: Fallen Order

123320

داستان : درباره جدای (شوالیه فضایی) جوانی به نام کال کستیس و سفر پر ماجرای او برای مقابله با نیروهای امپراتوری هستش ...

بازی بسیار زیبا از استدیو رسپاون که واقعا استدیو با استعدادی هستش (سازنده تایتان فال) . بازی تلفیقی از تومب رایدر (حل پازل و ماجراجویی) و سکیرو (مبارزات چالش برانگیز با شمشیر) و تایتان فال (همراهی یک ربات به نام BD-1 که منو یاد ربات BT انداخت و نحوه راه رفتن روی دیوارها و ...) و تا حدودی بایوشاک (استفاده از جادو در تنوع کشتن دشمنان) می باشد .

در بازی هر چه جلو می رویم مهارت های کال بیشتر می شود که در پیشبرد بازی لازم و ضروری هست (فلش بک های زیبایی به دوران کودکی کال هم در کسب این توانایی ها را شاهد هستیم) . بازی حالت سند باکس مانند دارد ولی می تونید خط اصلی داستانی را دنبال کرده (بازی قابلیت سفر دوباره به سیاره ها مانند سیاره Zeffo دارد و می تونید ساعت ها به کاوش و گشتن بپردازید) . شامل تنوع محیطی زیادی مانند دریا و جنگل و کوهستان و غارهای یخی و سیاره آتشفشانی مرده هست و حدود 13 ساعت گیم پلی دارد که بیشتر آن صرف پیدا کردن مسیر می شود .
باس فایت ها و تنوع دشمنان و سلاح های آنها هم عالی و قابل قبوله .
بازی دارای نقشه (طبقه مانند و سه بعدی) هست ولی واقعا گاهی پیدا کردن مسیر گیج کننده و سخت می شود . مبارزات بازی بسیار سخت و پر هیجان هست . بهینه سازی بازی عالیه و من روی حالت اولترا (Epic) بازی اجرا کردم بدون افت فریم (روی ویندوز 10 ورژن 1909 و آپدیت کارت گرافیک 441.34 hotfix) .
بازی با دسته (طبق گفته اول خود سازنده) راحتتر هست . من با کیبورد و موس بازی می کردم خیلی سخت بود برای زدن حرکات ترکیبی .
از بهترین بازی های نسل هشت هست که حس ماجراجویی زیبایی را با شما همراه می کند . بازیگران معروفی مانند فارست ویتاکر هم در بازی ایفای نقش کرده اند .

May The Force be With You:-bd:-bd

گیم پلی : 10 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 9 از 10
گرافیک فنی : 8 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :8 از 10
داستان : 9 از 10

نمره کل : 9 از 10

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Heavy Rain

123440

داستان : درباره قاتلی معروف به اوریگامی (اوریگامی = نوعی بازی با کاغذ و درست کردن اشکال خاص مثل حیوانات) هست که کودکان را مورد هدف قرار می دهد ...

داستان این بازی بهترین بخش و جز بهترین داستان سرایی هایی هست که تا به حال من دیده ام . داستان فردی معمار به نام ایتن مارس که سرنوشت غم انگیزی دارد و به دنبال فرزند گم شده خودش هست و در این بین زنی ژورنالیست به نام مدیسون پیج او را همراهی می کند و سرنوشتشان به هم گره می خورد . از آن طرف کارگاهی خصوصی به نام شفرد به دنبال کشف حقیقت و مصاحبه با والدین فرزندان کشته شده هست و در طرف دیگر کارگاهی به نام نورمن از FBI برای حل این مشکل تلاش می کند . داستان این افراد به صورت موازی با هم روایت می شود که در صحنه های با هم تلاقی نیز دارند . انتخاب ها می تواند در روند پایان داستان تاثیر بگذارد . در لحظاتی شما می تواند مرگ یا زندگی فرد مقابل را انتخاب کرده .
داستان این بازی عالی هست . موسیقی غم انگیز هم به زیبایی آن افزوده .
این بازی منو یاد فیلم های معروفی مانند Saw (اره) یا فیلم هفت با بازی برد پیت و ... می انداخت .
گرافیک هنری و جزییات هم قابل قبول هست . بازی بعد از سال ها برای کامپیوتر آمد و مشکل موس و کیبورد ندارد ولی مثل همیشه در این سبک بازی ها مشکل کنترل و هدایت شخصیت ها سخت و نا فرم هست که مثل اینکه توی این سبک یک اپیدمی هست . مراحل و کارهای مختلفی در بازی اعم از درست کردن نیمرو گرفته تا عوض کردن نوزاد و ... را شاهد هستیم که جالب توجه هست و بازی حدود 7 ساعت گیم پلی دارد . (در آخر سازنده ی بازی یعنی David Cage یا همون داوود قفس خودمون خیلی اهل دل هستشB-) (بازی کنید می فهمید))

در کل به دوستانی مثل خودم تاکنون موفق به انجام آن نشده اند حتما پیشنهاد می شود .

گیم پلی : 7 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 8 از 10

گرافیک فنی : 7 از 10
داستان : 10 از 10

نمره کل : 8 از 10

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,362
نام
Majid
Star Wars Jedi Order

گیم پلی: 9/10
گرافیک: 8.5/10
موسیقی و صداگذاری: 9.2/10
داستان و روایت: 9/10

نمره کل: 9/10

اول از همه بگم که قطعا بهترین بازی سینگل پلیر امسال بود برام :D ریسپاون واقعا چیزی برای این بازی کم نزاشته، بصورت کلی تنها ایرادی که میتونم بگیرم ازش اینه که ایده انقلابی جدید نداره و ترکیبی از Tomb Raider، Prince of Persia، Sekiro هست، اما این ترکیبو به بهترین نحو ممکن انجام داده.
گیم پلی که روون و لذت بخش هست، فایتینگه بازی بسیار تکنیکی و خوب هست و وابستگی شدیدی به آپگرید ها داره نه مثل خیلی از بازیای دیگه که اسکیل تری خیلی گنده ای دارن با هزار جور آپگرید مختلف اما تاثیر مستقیم روی بازی ندارن.
گرافیک بازی هم نمیشه گفت عالی اما خیلی خوبه، انیمیشن های کات سینا که فوق العادس و بسیار خوب موشن کپچر شده و همینطور انیمیشن موومنت کارکتر هم بسیار نرم و لذت بخش هست.
طراحی محیط بازی شاید یکی از مهمترین نکات مثبتش باشه، هر مپ با اون یکی دیگه شدیدا متفاوته و تکراری نمیشه، کاملا به سری استار وارز پایبند بوده و دقیقا حس استاروارزی رو میرسونه، طراحی مراحل بسیار متفاوت هست و خسته کننده نمیشه و آپگرید های BD-1 هم خیلی به این قضیه کمک میکنه.
و در آخر شخصیت و روایت داستان عالی هست، خیلی شیک میتونم بگم شخصیتا از سه گانه جدید خود فیلم هم برام جذاب تر بودن و همینطور روایت داستان که خیلی سر راست و خوب بود که کسی که فک کنم از دنیای استاروارز هم سر در نمیاره میتونه سر در بیاره چی به چیه.

با توجه به موفقیتی که کسب کرد قطعا نسخه بعدی در کار خواهد بود که چقدر هم عالی :D

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Life is Strange Before The Storm

124149

داستان : درباره اتفاقات قبل حضور مکس و اون طوفان هست . درباره زندگی شخصی کلویی و آشنایی و دوستی او با ریچل و کشمکش های درونی و مشکلات روحی کلویی بعد مرگ پدرش ...

یک درام اجتماعی زیبا با فضا سازی و غنای روابط بین شخصیت ها ... زیبا / ساده و دلنشین
موسیقی مثل همیشه عالی و گوش نواز و طراحی محیط خیلی دلپذیر . گرافیک فنی هم قابل قبول
گیم پلی و کنترل شخصیت ها راحت ... بازی داستان محور زیبایی را شاهد هستیم و دیگر خبری از کنترل زمان نیست و باید عواقب انتخاب ها را پذیرفت .
بازی دارای 4 اپیزود و حدود 6 ساعت گیم پلی هست و به دوستداران این سبک پیشنهاد می شود . (من با زیرنویس فارسی رفتم)

موسیقی و صدا گذاری : 9 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 7 از 10
داستان : 9 از 10

نمره کل : 8.5 از 10

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Alien Isolation

124492

داستان : درباره زنی به نام ریپلی هست که به دنبال مادر خود در فضا می گردد و در یک حادثه سر از یک سفینه فضایی به ظاهر متروکه در می آورد . حال باید تلاش کند تا از این مهلکه نجات یابد ...

اگر علاقه مند به سینما باشید حتما سری فیلم های بیگانه (Alien) را دیده اید که شماره اول آن در سال 1979 (
) توسط ریدلی اسکات کبیر ساخته شد . این بازی در ادامه داستان آن فیلم اولی هست . فضاسازی در بازی و ساختار کامپیوترها همان حال و هوای فیلم قدیمی را دارند و به آن اثر وفادار بوده است .
داستان بازی اساسش بر فرار و مخفی شدن از دست موجوداتی به نام بیگانه هست که هیچ چیز بر آنها اثر ندارد ! ترس و اضطراب لحظه ای شما را رها نخواهد کرد .
جو سفینه بسیار عالی هست و طراحی و عظمت آن واقعا عالیه طوری که آنقدر سفینه بزرگ هست که احساس می کنید ته ندارد و با آنکه نقشه دارید ولی گاهی دچار سردرگمی می شوید .
در کنار نقشه وسیله ای ردیاب مانند (شبیه رادار ) دارید که بسیار به شما کمک می کند و نزدیک شدن دشمنان را به شما نشان می دهد . در کنار این دو اسلحه ای بسیار کارآمد شبیه شعله افکن دارید که می تواند بیگانه را فراری دهد البته برای لحظاتی .
بازی حالت وحشت بقا هست و اسلحه و مخصوصا مهمات بسیار کم یافت می شود و با چیزهایی که رفته رفته پیدا می کنید باید وسایلی را بسازید که در ادامه به شما برای پیشروی کمک خواهند کرد . (برای باز کردن و شکستن قفل درها و برش فلزات و ...)
اتمسفر بازی عالی هست و بالانس عالی بین روشنایی و تاریکی محض (حساب منور و چراغ قوه را داشته باشید) وجود دارد . نورپردازی در بالاترین حالت خود هست و موسیقی و صداگذاری هم عالی هست اما حضور دشمنانی ربات انسان نما (هوش مصنوعی) که طغیان کرده اند بازی رو یکجوری کرده (دل چسب نیست) و گرافیک فنی و طراحی چهره ها (به جز بیگانه) چنگی به دل نمی زند و گرافیک هنری هم قابل قبوله ولی عالی نیست که می تونست کمپانی معروف سگا روی این موضوعات بیشتر کار کند .
آدرنالین خالص در جای جای بازی مخصوصا زمانی که در جایی مخفی شده اید ترشح خواهد شد و بازی محل هایی برای سیو کردن هم دارد (که حتی آنجا هم احساس امنیت نخواهید کرد) .
بازی خطی هست اما محیط بسیار گسترده و حدود 9 ساعت خالص تقریبا گیم پلی دارد .
این بازی به دوستداران وحشت (فرار) پیشنهاد می کنم . در بازی لحظاتی هست که احساس می کنید بهتره بی خیال بازی بشید ولی باز جرات می کنید و ادامه می دهید . B-)

گرافیک هنری و طراحی محیط : 7 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :9 از 10
داستان : 8 از 10

نمره کل : 8 از 10

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
Metro: Last Light
رو درجه رنجر هارد کور رفتم، اگر واقعا THE LAST OF US سوم شخص اخرالزمانی هست، مترو اخرین نور هم اول شخص اخرالزمانی هست! رو بخش هارد کور پا فراتر از بازی میره و واقعا به معنی واقعی کلمه بازی تبدیل میشه یک نبرد تمام عیار برای زندگی، اکسیژن سریع تموم میشه، هیولا ها سریع تر حمله میکنند، دمیجشون بیشتره، شوتینگ بازی بیشتر میلرزه، هود بازی نیمه خودکار میشه...
این بازی یک بازی همه چی تمام عیار هست، طراحی سلاح ها واقعا باید اسمش رو یک انقلاب گذاشت، فیزیک سلاح ها واقعا انقلاب هست، کاستومایز سلاح ها، طراحی هیولا ها طراحی محیط و اتمسفر تاریک و سنگیشن همراه با برف و مه غلیظ:|
خوب بریم سر وقت خود بازی، بازی با چند عدد کات سین بشدت با کیفیت شروع میشه، که بعد از اتفاقات 2033 و نابود کردن دنیا با بمب ها یکی از دارک وان ها تونسته جون سالم بدر ببره، در عین حال ارتیوم از فرمانده ارشدش ماموریت میگیره که اونو بکشه و برای همین انا قوی ترین اسنایپرش رو همراهش میفرسته، و وقتی به پایان این ماموریت میرسیم و دارک وان رو میگیرند تا ارتیوم بهش دست میزه این رو نشون میده دارک وان ها دشمن انسان ها نیستند، و از اون اول متوجه میشه از بچگی توسط یکیشون نجات پیدا کرده....و ادامه ماجرا و جنگ داخلی بین گروه های داخل مترو!
مشخصا این بازی یک بازی انقلابی هست که هم تو متا، هم تو فروش، هم تو نقد ها با این که بهش کم لطفی نشد ولی زیادی هم تحویل گرفته نشد و این نشون میده واقعا سازنده یک بازی میتونه پیش زمینه بزرگی برای یک بازی باشه و اگر یک سازنده بی نام و نشان اکراینی همچین بازی بسازه و هرچند شاهکار باشه نسبت به بازی مثل THE LAST OF US که هم تبلیغات گسترده پشتش هست و هم نام نشان ناتی داگ نفر دومی تا ابد در دل ها یاد میمونه و نفر اولی فقط چند لحظه!:| اکی خودتون بازی رو تموم کنید و واقعا تصمیم بگیرید این بازی بنظرم بشدت با ارزش هست...
نکات کلی که واقعا تو هیچ بازی نظیرش ندیدم :
اتمسفر پویا، سنگین و تیره بازی
محیط اخرالزمانی، نابودی دنیا( روسیه تو بازی) و طراحی بی نظیر تکه تکه شدن و تبدیل شدن موجودات بازی به هیولای های خطرناک
طراحی حرفه ای سلاح ها، چیزی مثل لنسر که گرز با همون یک سلاح مشهور شد، تو بازی تا دلتون بخواد میشه سلاح های ساخت که یک اسنایپر رو به یک شاتگان تبدیل کرد و یک کلت رو به یک اسنایپر و یک ریف رو به یک سلاح تیر بار سنگین!!
شوتینگ سنگین بازی، فیزیک قوی سلاح ها، انمیشن های عالی سلاح ها
مخفی کاری خوب و گسترده
درجه های سختی با کیفیت معقول
گیم پلی گسترده و شبیه ترین گیم پلی به بازی ابر شاهکار S.T.A.L.K.E.R
دیگه چی بهترین از این طراحی که تو یک مترو 2 کیلومتری هستید، و نور از لا به لای سوراخ هاش میاد پایین و باعث میشه چند متری جلوت رو ببینی و همزمان برف باریده رو سقف های مترو و با یک شاتگان تا خدا کاستومایز شده جلوترت یک خرس تبدیل شده هست و با 13 گلوله ای که داری بازم نمیمیره اگر تو سرش نزنی! دقیقا اون مرحله خودم شخصا فقط 13 تا گلوله داشتم این تازه یکی از ماموریت هاش بود!
10/10

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر