امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین پلتفرم PC

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
تو اين تاپيك مي خوايم نظر شما و امتيازي رو كه به هر بازي ميديد مشخص كنيم تا شايد بتونيم بهترين بازي رو تو هر ماه يا سال با نظر خودمون انتخاب كنيم
پايين ترين امتياز 0
بالاترين امتياز 10
همراه نظر ( خواهشمند است نظر کارشناسانه باشه )

اینم بازی های سری 1 : ( تا تاریخ 5 مهر )

Wolfenstein
Wanted Weapons of Fate
Left 4 Dead

Bionic Commando
Call of Juarez Bound in Blood
Street Fighter IV

جواب لیست امتیازات سری اول :

امتیاز اعضای بازی سنتر به عناوین PC

اینم بازی های سری 2 ( با تشکر از میثم ) تا تاریخ 20 مهر :

Batman Akham Asylum
Resident Evil 5
Mini Ninja
NFS: SHIFT
Red Faction Guerilla
Darkest of days
Section 8
overlord 2
ARMA II
Trine
X-Men Origins: Wolvorine

جواب لیست امتیازات سری دوم :

اینم بازی های سری 3 : ( تا تاریخ 28 مهر )

Assassin's Creed
Bioshock
Brothers In Arms 3
Crysis
Crysis Warhead
Dark Sector
Dead Space
Far Cry 2
F.E.A.R 2
Gears of War
GTA IV
GRID
Mirror Edge

لیست امتیازات سری سوم :

بازیهای سری 4 ( تا تاریخ 5 آبان )

Splinter Cell: Double Agent
STALKER: Shadow of Chernobyl
STALKER: Clear Sky
Call of Duty 4
Call of Duty: World At War
Fallout 3
H.A.W.X
Resident Evil 4
Prince of Persia 2008
Burnout: Paradise
Mass Effect
Devil May Cry 3
Devil May Cry 4
Pro Evolution Soccer 2009
Colin Mac Rae: Dirt
Silent Hill: Homecoming

لیست امتیازات سری چهارم :

Last edited by a moderator:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
923
نام
سعید
v8f0_overcooked_wallpaper.jpg

Overcooked 1 & 2

..♫ ♬.. اون مثل قهرمان های فیلم تیر اندازی نمی کنه/ ومثل قهرمان ها وارد نمی شه/و با حرکات آهسته استخون ها رو نمی شکنه/ از ساختمان ها نمی پره و دیالوگ نمیگه/نه برج داره نه ماشین پرنده/ ولی این آدم ساده ...ابرقهرمانه.....♫ ♬

برگرفته از تصنیف محلی PadMan با صدای Mika singh

چند وقت پیش به توصیه یکی از برادران و دوستان خیلی خوبم که نشانی از داهاکا را به همراه دارند بازی Battle Chef رو انجام دادم و بسی بسیار لذت بردم الحق که ایشون سلیقه مثال زدنی در انتخاب بازی دارند ..., ممنون , اجرتون با.....

بعد از انجام اون بازی دیگه دستم رو هیچ ماشه تفنگ یا قبضه شمشیر و دسته بیلی نمی رفت ..گفتم برم نقش آفرینی ژاپنی بزنم ولی از یک طرف هم زیاد بازی هایی که نِسوان درش دخالت دارند انجام نمیدم...اونجا دختر ها زیاد اطرافم هستند می ترسم با دین و ایمونم تو رودروایسی گیر کنم از پنجره بپرم بیرون...!!دلم فقط ماهی تابه می خواست و نمکدون...تا اینکه به نسخه دوم این بازی دست یازیدم...!

نمی دونم سبک بازی چیه فقط همین قدر می دونم که تیراندازی اول شخص نیست! میشه ترکیبی از استراتژی یا مدیریتی و بیشتر پارتی در نظر گرفتش ولی من خودم با نامه نگاری های متعدد پیگیر این هستم که در ژانر خنده بازی جای بدمش..!

مواد لازم به مقدار کافی برای 4 نفر

تو این بازی قرار نیست یک آشپز خونه رو از دست تروریست ها باز پس گیرید یا در مقابل خیل عظیم زامبی های گرسنه به دفاع از آشپزخونه و مایع ظرفشویی های گران قیمت بپردازید یا از کاسه بشقاب بالا برید و با قاشق چنگال های نازی مبارزه کنید یا دو راند فایت با شیشه سس مایونز بزنید و مخفیانه سر از بدن هویج ها جدا کنید و شیرجه بزنید تو ظرف شویی ...نه هیچ کدوم از این کارها رو تو بازی نمی کنید.. قراره فقط فقط مواد غذایی بردارید ,خرد کنید, سرخ کنید, دم کنید و ترکیب و فقط غذا بپزید و بدید دست مشتری...اون هم در سخت ترین شرایط و مرگبار ترین مکان ها....

داستان قسمت اول مربوط میشه به حمله بیگانگان به زمین و نابودی جهان که پیازشاه شما رو برمی گردونه به زمان های گذشته تا آشپزی کنید و جلوی این واقعه تاسف بار رو بگیرید...تو قسمت دوم زامبی آپوکالیپس از جنس نون تستی رخ میده و باز هم پیاز شاه رو هنر آشپزی شما حساب میکنه...

در قسمت تک نفره کنترل دو آشپز به عهده شماست که با یک دکمه قابلیت سوییچ بینشون رو دارید ولی قسمت دو نفره یک حال دیگه داره...همه قسمت های Story, Arcade, Versus تا چهار نفر رو پشتیبانی می کنند من بازی رو به همراه مادرم دو نفره انجام دادیم بماند که چقدر غذا سوزوند و چند بار آشپزخانه رو به آتش کشید...!~X(

در هر مرحله یک یا چند چالش محیطی نمی گذاره شما با خیال راحت به تهیه و توزیع غذا مشغول باشید...مثل طبخ غذا در بالن در حال حرکت,در معدن پر از چاله چوله یا روی کرجی , آشپز خونه پر از موش های دزد و یا خونه ارواح که قابلمه گوشت شما رو جابجا میکنند , قصر جادوگر ها با پرتال های آینه ای یا وسط قطب با یخ های لیزکی و ایستگاه فضایی....

شما فرض کنید روی یک کامیون گوجه و گوشت برداشتید ...اومدید رو این یکی کامیون ...تا سرخش کنید ...بعد می بینید ماهیتابه اونور جا موند کامیون هم 6 متر رفته اونور تر ..کبرا 11 بازی نمی کنید ها هنوز در مورد اُورکوکد صحبت می کنم...
یا مثلا تو شماره یک, لامپ آشپز خونه سوخته و باید خدا خدا کنید که یک رعد و برق بزنه تا شما جای گونی پیاز رو پیدا کنید ... فقط تو تاریکی احتیاط کنید قیمه ها رو نریزید تو ماستا...!

خیار سبز و کاهو , با سرکه یا آبلیمو / کلم و هویج فرنگی , یه سالاد رنگی رنگی...

درسته در ظاهر , بازی کودکانه و شاد و رنگارنگ میزنه ولی شیطان خبیثی پشت این ظاهر مفرح پنهانه به نام گرفتن 3 ستاره لعنتی....اگه دو نفره بازی میکنید تو دو دقیقه اول همه چیز بر وفق مراده و هر شخص وظیفه خودش رو به شایسته ترین شکل انجام میده ولی دو دقیقه که گذشت بشقاب ها کثیف شد, سفارش ها زیاد شد, دو تاش کنسل ...دیگه هیچ کس نمی فهمه داره چیکار میکنه.. یکدفعه به خودتون میاید می بینید گوشت رو انداختید کف آشپز خونه, کاهو رو ریختین تو سرخ کن, شکلات تو سوشی و ماکارونی پخته توی ظرفشویی ....اون بغل هم چند تا قابلمه داره میسوزه ...که خوب به سلامتی آشپزخونه هم آتیش گرفت و نوبت خاموش کردن با کپسول اتفای حریق هست غافل از اینکه همکار شما کپسول رو گذاشته لای نون داده به مشتری...!:Wallbash:

همونطور که گفتم بازی خیلی به بازی های پارتی شباهت داره و مناسب مهمونی و دور همی های شما می تونه باشه...فقط با افراد با جنبه بازی کنید تا کلی بخندید ...پای خانم ها وسط کشیده بشه بهتره ...مرد ها اعصاب ندارن ! دیده شده که سر اینکه چه کسی میگو رو سوزونده , کار به کتک کاری و قمه کشی رسیده....!

فقط تو مهمونی وجمع این نکته رو در ذهن داشته باشید که اگر موش پیازتون رو دزدید یا افتادید تو رودخونه یا یادتون رفت ته ماکارونی سیب زمینی بچینید و چاقو دستتون رو برید و کلا کسی خراب کاری کرد از بکار بردن الفاظ رکیک و دور از شئونات اسلامی , بپرهیزید... ممکنه یکی از همون خانم ها خودش یا دخترش رو برای شما در نظر داشته باشه و با این کار لگد به بخت خودتون نزنید...کلا ریلکس رفتار کنید و مودب ظاهر بشید و پاسخ هایی از جنس فدای سرتون ...اشکالی نداره بازیه دیگه ..مهم نیست دوباره سعی می کنیم عزیزان من...و از همین قبیل الفاظی که یک گیمرخشمگین محاله در زندگی بکار ببره استفاده کنید...!

حالا می فهمم برای درست کردن بازی خوب نیاز به پول های هنگفت صحنه های سینمایی یامفت یا قهرمان های گردن کلفت , نیست...این همون فرمونیه که نینتندو با چهار تا کاراکتر کله گنده و سبیل قشنگ سال ها داره باهاش جلو میره

آیا وقت اون فرا نرسیده که یکم مواضع خود رو تغییر بدیم چقدر زامبی بکشیم چقدر سول جمع کنیم چند شماره اساسین تا کی مت پرایس چقدر هات کافی...این هفته قرار بود به تجمع اعتراض آمیز جاماندگان از خرید ps4 با ارز دولتی بپیوندم جلوی مجلس , که با انجام این بازی دیگه نمی پیوندم ...حالا اگه کسی تجمع اعتراض آمیز نینتندو سوییچیان سراغ داره من پایه هستم ..جلوی هر جا هم بود مهم نیست مجلس ,نظام پزشکی , خانه سالمندان یا هر مدرسه ای که شما بگید..تو رو خدا منو با خودتون ببرید صدام خوبه ها , فریاد های خوبی هم دارم قول می دم با فریاد هام لرزه به اندام کنسول فروش های محتکر و سود جو بیاندازم..!

نمره هر دو شماره 9

eh9u_6.jpg

در انتخاب سرآشپز و ایضا کمک آشپز دقت کنید اون گربه سیاهه خیلی قابل اعتماد به نظر نمی یاد ..
چند بار دیدم که یواشکی چند تا ران مرغ کش رفت گذاشت جیبش...!

94sr_5.jpg

ما که مُردیم به عنوان وصیت یکی اون برنج رو که بار گذاشتم از رو گاز بر داره می ترسم وا بره...

f035_7.jpg

اون جادوگر ها رو ببینید چه با نظم و ترتیب نشستن منتظر فلافل...مراحل توی فضا هم فضایی ها
نشستند اونها کلا دیزی خور هستند..تو بعضی مرحله ها معدن چی ها مشتری اند
ولی دیزی و فلافل و کلا غذاهای پر نخود لوبیا نمی خورند
اصلا ممنوعه !

آخه اون پایین هم هوا کمه هم احتمال ریزش زیاد!

b4ls_4.jpg

یکی از مفسدین فی الارض و عامل گرونی گوشت رو یافتم!
ببینید در این بُرهه حساس کنونی چقدر گوشت احتکار کرده ...نگفتم این گربه هه خلافه...

97r3_3.jpg

بغلی بگیر ..چی رو بگیرم...سیب زمینی... چیکارش کنم.....بکن تو...لا اله الا ....شیطونه میگه ...
خب ریزش کن بریز تو سرخ کن دیگه... یالا دیره...نیگا مُرد, اگه تونست ...

wfei_2.jpg

دِ خاموش کن اون آتیش لعنتی رو هست و نیستمون نابود شد ...چند بود اون شماره پیامک سرویس قابلمه چهل پارچه....ولش کن ...ببخشید تو بازارسنتر میشه قابلمه هم خرید ..
خریدار دو تا قابلمه خانم دکتری, ترجیحا توش فقط گوشت و مرغ پخته باشند...
ابرفرضی قابلمه شلغم و چغندری به ما قالب نکنید!

gw0b_overcooked-2-crash-sushi-balloon.gif

باز هم بی احتیاطی حادثه آفرید و جان دو تن از شهروندان عزیز را گرفت...

آخرین ویرایش:

amir*

کاربر سایت
Jan 26, 2011
443
اقا این چیه دیگه:))فعلا نمیوتونم بگیرم گذاشتم برای بعد دوستانی که گرفتند نظرشونو بگن:Dبه نظر جالب میاد>:) (این ازون بازیاست که اگه کسی منو ببینه دارم اینو بازی میکنم چپ چپ نگام میکنه:)))
https://img5.downloadha.com/hosein/files/2018/09/Pig-Eat-Ball-480p-trailer.webm
خیلی وقته من ومپایر و ... رو رفتم اما نشد پست بزارم فقط نمره میدم:)
83b13658f32fedd861793cb756f265895c63ec92.jpg

8.0
اتمسفر فوق العادست
header.jpg

7.5
یک توضیح کوچیک بدم:
یک بازی معمایی فان
اما انتظار معماهای منطقی و با کیفیت رو نداشته باشید با بازی فانی مواجهید که شخصیت بازی این موجود پشمالو و سیاهه و شخصیتش تقریبا مثل اون سنجابIce Age هست>:)
header.jpg

8.5
میشه گفت شبیه ساز پیاده روی با معماهای خیلی ساده
تم بازی اخر و زمانی هست گیم پلی حدودا 50 دقیقه ای داره
گرافیک هنری فوق العادست.صداگذاری هم عالیه
اگه لیمبو و اینساید رو دوست داشتید فکر نمیکنم ازین بازی بدتون بیاد>:/

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
923
نام
سعید
9taj_123.jpg

Mulaka

کتاب جنگل

شما در بازی کنترل یک مرد جوان به نام مولاکا رو به عهده دارید که شکارچی خوبی هم هست و راه و رسم شَمَنی رو هم خوب بلده که تو محل Sukurúame هم صداش می زنند..با اندک اطلاعاتی که از اینترنت تونستم در بیارم متوجه شدم گویا بازی در مکان های واقعی شمال مکزیک در جریانه و نیت اش آشنایی هر چه بیشتر مخاطب با قبیله Tarahumara قبیله ای کهن و باستانی با مردمانی ذاتا دونده با پدرانی از جنس خورشید و مادرانی ماه پیکرکه علاقه زیادی به کشیدن خال هایی سفید روی پوست بدن خود دارند ....همین قدر اطلاعات جُستم ..همش تقصیر آمریکای جنایتکاره که سرخ پوست ها رو تحت انزوا نگه داشت نذاشت دوزار با فرهنگ شون آشنا بشیم...

اول بازی یک نفر به رسم ترمیناتور لخت و عور تالاپ افتاد وسط صحرا....من هم از ترس اینکه مبادا با صحنه ای رو به رو بشم و ایمان راستین خود را سر هیچ با شیطان معامله کنم دست و پام رو گم کردم , هل شدم ...زدم اسکیپ کردم رفت...نفهمیدم این یارو مولاکا بود یا بابای مولاکا , دولاکا (حدس میزنم اسم باباش این باشه ...آخه فقط کسی که اسمش این باشه اسم بچه اش رو میزاره مولاکا..)

فقط این رو متوجه شدم که این آقا لخته مستقیما ناشی از فسق و فجور و بی بند وباری ستاره های بی حیا به دنیا اومده که اون بالا در پس کهکشان معلوم نیست چه غلط ها که نمی کنند ....من تازه فهمیدم منجم ها چرا چشم از تلسکوپشون ور نمی دارن اون هم شب ها اونم از نوع جمعه .... نگو به کنکاش رفتار ابر اختر در برابر دبِ اکبر مشغول هستند....

بین نیمه خدایان(Demi god ) دو دستگی افتاده خوباشون میان پیش شما می گن یاری کن تا حال بدها رو بگیریم....انتظار هادس و آتینا رو نداشته باشید چهار تا حیوون ریقونه بیش نیستند...

در شروع بازی , من که نیمی از وقتم رو در حال شنای مرگ در باتلاق بودم اگه بازی کردید در مرحله اول بروی تمایز بین رنگ کرم با قهوه ای حساب ویژه ای باز کنید...بعد یخورده جلوتر چشم برزخی به شما میدن درست مثل بازی prey قدیمی که اونم سرخ پوست بود و با ارواح در ارتباط...در این حالت پرده ها از دیدگان شما کنار میره و چشمتون به اسرار خلقت بینا میشه....حالا اسرار اسرار هم که نه چند تا سکوی نامرئی دیده میشه....بازی گیمپلی اش خیلی شباهت به اوکامی داره و فرهنگ سرخ پوستی به جای ژاپنی با استایل کاراکتر بازی آکوجی...تازه نیزه هم پرتاب می کنه تا یکسری ها فکر نکنند فقط بازی کنسول اونها , تبر پرت می کنه...
همینطور بعضی صاحبنظران اون رو برگرفته از شماره آخر زلدا نیز میدونند , خو از اونجا که من دستم به اون زلدا نرسیده بهتره راجع به این فقره زبان در کام گیرم....

مثل همون اوکامی ,حیواناتی مقدس بر شما نازل می شوند و از یک سوراخی روزنه ای چیزی ...قدرت های ویژه می چپونند درون شما ...این قابلیت ها شما رو رسما تبدیل به حیوان می کنه و به رسم زلدا گره های کوری رو باز می گشایند مثلا به جای پرش دوبل شما میشید هدهد یا دارکوب (چهره اش دقیق مشخص نیست چه فرقی می کنه حیوون حیوونه دیگه) و به پرواز در می آیید یا صخره های سخت رو با تبدیل شدن به خرس از سر راه بر می دارید یا به شکل پوما قادر هستید از بعضی بوته ها بالا بروید و مار برای عبور از آب و ........سازنده ها برای سریع تر حرکت کردن هیچ جانوری رو در نظر نگرفتند چون خود مولاکا مثل اسبی که نشادُر استعمال کرده , می دَوِه...!
بعد از بدست آوردن این قابلیت ها میشه نیم نگاهی به مراحل قبل داشت و موانعی رو که قبلا در برابر اونها عاجر بودید از سر راه بردارید و راه های جدید کشف کنید و به درد دل ارواح مومنین مخفی شده گوش بدید و صنایع دستی جمع کنید ...این رو هم اضافه کنم که هینطوری دیمی هم نیست که هی به خر و اسب تبدیل بشید و مردم رو گاز بگیرید...یک خط جادوی محدود برای این امر در نظر گرفته شده و همه چیز باید براساس زمان بندی و حساب کتاب باشه...

در اصل شما 3 روح هستید در یک بدن هر بار که خط عمر خالی کنید یک روح به سفر آخرت رهسپار میشه و با مصرف پوشن سفرش رو به تعویق میاندازه....مولاکا با چیدن چهار نوع گیاه شامل کاکتوس و آلوئه ورا و ذرت و ..پوشن دارو دوایی , بمب, قدرت خشم و شیلد درست میکنه...

در هر مرحله هدف پیدا کردن 3 تکه سنگ جادویی هست که به عنوان Keycard عمل میکنند تا درب بزرگی باز بشه و پشتش مبارزه ای با هیولای عظیم الجثه که جز نیمه خدایان بدجنس بی شخصیت هست رخ بده...باس فایت ها طراحی خوبی دارند و نمره قبولی میگیرند... به خصوص باس Gano ...

معما هایی به سبک پایپ مانیا...که به صورت سه بعدی در محل اجرا میشه و شامل رسوندن آب به تنگ های شیشه ای ماری شکل هست برای گرفتن سنگ های اساسی و مورد نیاز در میانه راه وجود داره. ولی بعضی وقت ها در نگاه اول اینقدر این پازل ها سهمگین جلوه می کنه که آدم از ترس به خودش می ...می ...می ترسه!

مبارزه ها بد نیست دشمن ها که بیشتر از حیات وحش همونجا برگزیده شدند به علاوه ارواح شیطانی نامرئی که با چشم سر قابل روئت نیستند و تنوع خوبی دارند مثل قورباغه ها و مانتیس هایی در ابعاد انسان..البته جناح دشمن به همین جا ختم نمیشه و با ظهور غول های سنگی و عقرب های غول پیکر به تدریج ادامه خواهد یافت! مولاکا هم برای مبارزه نیزه رو انتخاب کرده که ارتقا هم داده میشه...منتها راهنمایی برای کمبو وجود نداره ولی شما هر ترکیب 3 و 4 تایی با دو تا دکمه بلدید بزنید مولاکا یک حرکت جدید رو میکنه...رو پنجه خرس و شیرجه پوما هم حساب کنید...

بازی تاکید زیادی رو تعلیم و تربیت و آموزش شما داره به همین منظور چه توی لودینگ ها چه صحبت ها و تاریخچه صنایع دستی مخفی اطلاعات عمومی و خصوصی زیادی راجع به فرهنگ و سنن و فقه و اصول اون منطقه به شما داده میشه ....می تونید یادداشت کنید و به پدر و مادر ها و کسانی که بر این باورند بازی های رایانه ای آموزنده نیست نشون بدید ووو ...عواقب احتمالی این کار با خودتون..:D فقط چند وقت پیش یکی از دوستام نوشت و برد پیش باباش گفت: بیا اینم سند ارجحیت انجام بازی نسبت به هر کار دیگه ای.. شب با صورت قرمز و چشم کبود اومد خونمون ..الان هم یک هفته هست بیرون نمی ره...هر چی هم ازش می پرسم تو را چه شده است؟...میره زیر پتو و گریه می کنه..!:-??

آهنگ ها با دیگچه مسی و نی لبک نواخته شده و راست کار من نیست ولی اهالی فرهنگ و هنر احتمالا باهاش حال می کنند من که ترجیح دادم صداش رو قطع کنم چون بعد یک مدت تو گوشم همش سنج می زدن...و به نوای روح نواز و جان افزای شهرام جان...گوش جان فرا دهم....!

گرافیک خیلی هنریه و در عین سادگی و صمیمیت کار شده انگار به عمد سازندگان رو همه چیز افکت Low Poly ریختن...و سخت یادآور بازی های کنسول ps1 هست که میشد تکه های بدن کاراکتر ها رو شماره کرد...و همینطور بازی بسیار بهینه هست برخلاف خیل عظیمی از بازی های ایندی که کارت شما رو تا مرز تصعید (تبدیل جامد به گاز) می برند...طرف بازی ساخته دو تا دایره هست و یک خط دمای کارت می رسه به 90....:o

یکی از مشکلات این بازی هم اینه که کاراکتر ها صدا ندارند اینقدر این چند وقت بازی هایی رو انجام دادم که کاراکتر ها با متن با هم حرف می زدند ...حس زندگی در دوره بازی های صامت و متنی بهم دست داده...یکی نیست به این سازنده ها بگه استدیو ضبط صدا بخوره تو سرتون یک موبایل ور دارید خودتون از رو متن بخونید ضبط کنید دیگه...ولی میان پرده ها صدا دارند فقط وقتی راوی شروع به صحبت کرد نخندید زشته زبونشون اینجوریه... خوبه لهجه شما رو خنده کنند...

دیگه اینکه بعضی جاها باگ داره و باعث میشه طبیعت وحشی مولاکای جوان رو در کام مرگ بکشه ....دیگه..اِ...ولش کن همین قدر بسه مولاکا گناه داره تاریخ خیلی به سرخ پوستا جفا کرده من نمی خوام در ظلم و ستم های تاریخ سهیم باشم...بازی خیلی هم خوب و قشنگه

امتیاز 7

rjo1_8.jpg

پوشن مصرف کردن کاراکتر به این صورته که باید یک مراسم خاص به سبک برره ای اجرا بشه حالا در نظر بگیرید که وسط مبارزه یک سوسک کرگدنی سخت پیگیر این هست که با شاخش عضلات بالای دو سر ران شما رو مورد عنایت قرار بده بعد شما باید با ضرب طبل و داریه اون وسط قرش بدید....

3tll_1.jpg

بعضی از مناظر در عین سادگی به قدری زیباست که بی اختیار انسان انگشت تحیرش رو گاز میگیره
و ندای وَئـــووو ...از نهادش در میره...

l7k5_3.jpg

این همون صحنه ای هست که ما فقیر بیچاره هایی که دستمون به God of war 2018 نرسیده
بهش استناد و اتکا می کنیم و دل خونین خود را باهاش تسکین میدیم و به آرامش می رسیم...

8tsi_5.jpg

با اینکه چشم بصیرت هم بهم دادن ولی من خیلی چیزها رو پیدا نکردم نمیدونم بخاطر ضعف بینایی بود یا عدم غیرت و حمیت لازم در وجود بنده به تعبیر دیگر همان گش.. ا...دی این حقیر ,که اینچنین در نتیجه کار نمود کرد...

4m7i_4.jpg

تمام کمبوهای کریتوس مثل مربع مربع مثلث و..اینجا هم کاربرد داره فقط حیف که مینی گیم های خشونت علیه زنان و استفاده ابزاری از بانوان تو این بازی نیست.....خدا شاهده فقط برای کسب اُرب بیشتر جهت آپگرید گفتم ...!

olbs_2.jpg

این هم اسنیک در ماموریتی خطیر و محرمانه موقعیت: مکزیک ساعت 3:28 هدف : نابودی متال گیر باستانی

1im0_7.jpg

خدا لعنتش کنه یکی از این پازل های آبرسانی! باعث شد اینقدر بهم فشار بیاد که دو تا از مویرگ هام رو
که علاقه و وابستگی شدیدی بهشون داشتم متاسفانه از دست بدم ولی خوشبختانه در عوض یکی از رگ هام که دچار انسداد عروق خونی بود باز شد!

l7kt_11.jpg

مولاکا برای چیدن هر کدوم از گیاهان از روی زمین یک صدایی از خودش در میکنه مثل" هی " " آئو " " هــِوّاو" ..یعنی بیمار رو به موتی که از یبوست مزمن رنج می بره , اینجور زور نمی زنه که مولاکا برای چیدن یک ذرت می زنه....

آخرین ویرایش:

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
126673.jpg
سازنده: این بازی اکشن سوم شخص مخفی کاری توسط یه استدیو ایندی تازه کار که این اولین بازیشون هست به نام Ultra Ultra که اهل کشور دانمارک هستن و واقع در کپنهاگ هستن ساخته شده.
داستان : داستان علمی تخیلی بازی شمارو تو نقش یه شخصیت زن به نام en که پس از 100 سال خواب مصنوعی توسط هوش مصنوعی به نام لندن بیدار میشه و طی این مدت سفینه شما راهشو به سمت یه سیاره کج کرده که یه قصر بسیار شیک مجلل و بی انتها قرار داره و البته با ویژگی های عجیبی مثلا زنده کردن مردگان هست به همین علت en برای زنده کردن خلبان سفینه اش ینی فاستر که بنا به دلایلی مرده باید با مکعب قرمز رنگی که روحش توش قرار داره پا به این قصر عجیب غریب بزاره. داستان بازی به نظرم خوب هست و روایتش هم با حوصله به جلو میره البته این روایت به واسطه دیالوگ ها و صحبت های هست که در طول بازی با لندن همون هوش مصنوعی که شمارو از خواب مصنوعی بیدار کرده هست اما شخصیت پردازی خوبی en نداره و تو بازی شاهد کات سین بسیار کمی هستیم که به تعداد انگشتان یه دست هم نمیرسه.
قبل از توضیح راجب گیم پلی بگم که این بازی از خاص ترین و عجیب ترین و همچنین نو اور ترین بازی اکشن مخفی کاری سوم شخص هست که در ادامه کاملا توضیح میدم .
گیم پلی : گیم پلی بازی در اوایل بازی چیزی شاید در حدود 1 یا 2 ساعت کاملا شبیه سازی راه رفتن هست و با صحبت های که با لندن میکنید پیش میره اما وقتی که سر کله دشمن ها که در حقیقت کلون en هستن پیدا میشه بازی جون میگیره و شما قابلیت مخفی کاری و همچنین تیراندازی رو پیدا میکنید همون طور که گفتم این قصر که تمام مدت زمان بازی توش سپری میشه ویژگی ها داره که از جمله زنده کردن مردگان اما یه قابلیت دیگه که داره اینه که تمام حرکات شما رو تا وقتی برق هست زیر نظر میگیره و بعد یهو برق کل قصر میره و بعد چند ثانیه میاد که هر کاری شما تا قبل از برق رفتن کرده باشید دشمن ها بازی یا همون کلون های خودتون انجام میدن مثلا اگه شما تا قبل اینکه برق رفته باشه مخفی کاری پیش روی کرده باشید و دشمن ها رو کشته باشید دشمن ها مخی کاری میکنند و به حالت نشسته تو محیط میچرخن یا حتی اگه تو بازی به صورت معمولی دویده باشید یا تند دویده باشید{ که این قابلیت تند دویدن از ابتدا بازی وجود نداره و عجیبه که بازی دیر در اختیار شما قرار میده }کاملا رو رفتار دشمن های شما تاثیر گذار ودقیقا همون کار های میکنند که قبل از برق رفتن انجام داده بودید تو این بازی کشتن تا قبل از برق رفتن معنی داره وقتی برق بیاد به واسطه ویژگی قصر دشمن ها زنده میشن ! به همین خاطر شما فقط یه اسلحه دارید و هر چند نفر هم بکشید برق که بره بیاد همشون زنده میشن! همین دلیل ها اتفاقی شده که بازی تمرکزش رو مخفی کاری باشه واقعا همین نواوری که خودت بر علیه خودت که شعار بازی هم همین هست یه حس خوبی به ادم دست میده که چه هوش مصنوعی پویا داره این بازی واقعا کار سازنده ها قابل تحسینه اما بازی یه مشکل شدیدا شدیدا بزرگ داره که متاسفانه ضربه بدی زده به این ایده نواوری که واقعا صد حیف اون مشکل اینه که بازی لول دیزاین درست حسابی نداره و دشمن ها پخش و پلا هستن ومحل قرار گیریشون برای یه بازی که عملا توش اکشن بسیار کم رنگه و مجبور میکنه به نوعی مخفی کاری بری این ینی فاجعه ! البته شما یه قابلیت دارید که دشمن هارو با صدا کردن توجه شون جلب میکنید و به سمت خودتون میکشید و از پشت خفه شون کنید اما خو برای یکی دوتا دشمن نه 4 یا 5 تا دشمن که سرجاشون وایستادن تکون هم نمیخورن مثلا یه جایی از بازی من دنبال کلید بودم برای باز کردن درها که دیدم درست همون نقطه که من باید کلید بردارم 6 تا دشمن وایستاده بودن بودن تکون نمیخوردن ینی تو این فاز عملا مخفی کاری پشم ! پس شروع کردم به کشتشون وسریع کلید برداشتم و د فرار تا برقا نرفته دوباره بیاد زنده شن از محل دور شدم فکر کنم این مثال مشخص کرده باشه که چینش دشمن ها افتضاح هست و درحقیقت بازی ازادی عمل نمیده که بخواید مخفی کاری برید یا اکشن اینها همه مشکلات لول دیزاین هست که متاسفانه واقعا میتونم بگم وجود نداره اینم بگم تو بازی هیچ مینی مپ وجود نداره درسته تو پیدا کردن کارهای که بازی ازتون میخواد به مشکل نمیخورید کارهای که به دو چیز خلاصه میشه یا برو دوتا کلید پیدا کن در باز شه یا اخر هر چپتر بازی دنبال اورب های ابی رنگ باش تا بازم دوباره در باز شه همین ! که اگه تمام این اورب ها رو تو مراحل بگیرید که خیلی هم زیادن مثلا 100 تا اینا یه یه سری چیز جالب براتون انلاک میشه البته بعد از اینکه برای اولین بار بازی تموم کردید این چیزهای جالب اینه که بدن دشمن ها عجییب غریب خنده دار میشه یا کلشون بزرگ میشه یا en ارایش کرده میشه و لباس جدید باز میشه براش و رنگ اسلحه اش تغییر میکنه البته این قابلیت ها رو باید تو ستینگ بازی onکنید تا فعال شن. اما سر کالکتبل های بازی ها که من برای پیدا کردنشون به شدت مشتاقم علاقه دارم سر این بازی اشکم درامد تا همشو پیدا کردم چون محیط ها بازی در ابتدا کوچیک هستن و فکر کردم با یه بازی خطی رو برو هستم اما دیدم نه محیط ها وحشتناک بزرگ میشن و از اونجایی که همشون هم شبیه به هم هستن پیدا کردن همه کالکتبل های بازی به شدت سخت میشه که این کالکتبل ها یه شی نورانی هستن و یه شی که با ضربه زدن بهشون و جمع کردن کامل همشون تو پایان هر چپتر یه متنی نمایش میده که به اتفاقات بازی وداستان ربط هم داره. در کل گیم پلی بازی بخاطر مشکل نداشتن لول دیزاین واقعا ضربه بدی خورده و فقط میتونم بگم حیف که چنین نواوری و ایده ای هدر رفت.
گرافیک : انجین بازی با انریل 4 ساخته شده و میتونم بگم فوق العادس از نورپردازی سایه زنی تکسچرها همه همه عالی هستن اما خو طراحی چهره en و کلون هاش واقعا ابتدایی وخشک هست که یکی از دلایل اینکه به دل نمیشینه همین قضیه میتونه باشه که با گرافیکی محیطی بازی کاملا تضاد داره و البته بازم بهینه سازی بد که حتی یه جاهایی فریم انگار رو 30 قفل میشه کاملا :| همون طور که گفتم محیط های بازی تقریبا همشون شبیه به هم هستن وفقط رنگ بندی ها در مراحل فرق میکنه مثلا یه مرحله رنگ بندی سفید هست یه مرحله سبز یه مرحله طلایی :|و...
صدا گذاری موسیقی : وضعیت موسیقی بازی خوبه وبا اتفاق های بازی پیش میره تو موقع مخفی کاری ارومه و وقتی دشمن متوجه حضور شما میشه تند کوبنده میشه اما صداگذاری بازی مشکل داره خصوصا صداپیشه en اینقدر بی حال مرده صحبت میکنه یه جاهایی صداش انگار از ته چاه درمیاد به سختی میشه فهمید چی میگه حتی وقتی اسپیکر هم زیاد میکنید اما صداپیشه لندن کارشو بهتر انجام داده و راضی کننده اس.
در پایان بگم که پتانسیل این بازی که فوق العاده بالا بود متاسفانه از دست رفت بخاطر مشکلاتی که گفتم واقعا حیف شد که این ایده هوش مصنوعی پویا اینجوری هدر رفت یه نواوری فوق العاده اما خو این استدیو تازه کاره و یه استدیو ایندی کوچیک هم هستن مشکلات تنوع نداشتن بازی از جمله محیط ها هم قطعا بخاطر همین قضیه اس اما خو اگه حوصله مخفی کاری از این نوعش رو دارید به اضافه مشکلاتش که گفتم این بازی که درمجموع 6 چپتر هست در 35 مرحله رو بازی کنید حتی شده بخاطر اینکه هوش مصنوعی جالب بازی رو ببینید مدت زمان بازی هم بستگی به خودتون داره که دنبال کالکتبل های بازی باشید یا نه اما چیزی بین 7تا 8 ساعت هست.
نمره : 6

آخرین ویرایش:

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,347
نام
مسلم
Final Fantasy X-2
64943754e263e9fba6a9884658ca6de8_1920_KR.jpg

6/10​

برخلاف چیزی که انتظار داشتم این بازی رو نمیشه به عنوان یه ادامه سزاوار برای شماره دهم در نظر گرفت و نهایتاً این بازی در حد یه DLC برای عنوان دهم هست که هدف از ساختنش فقط درآمدزایی دوباره از عنوان محبوب شماره دهم با صرف کمترین هزینه بوده.
داستان این قسمت شاید جزو ضعیفترین داستان هایی باشه که تا حالا دیدم. شخصیت های بازی اکثراً از شماره دهم دوباره آورده شدن و چند تا شخصیت جدید هم اضافه شده که شخصیت پردازیشون در حد هیولاهای توی بازی هم نیست. از بین سه شخصیت اصلی ریکو همچنان روی مخه و هیچ تغییری نکرده، پاین بود و نبودش اصلاً مهم نیست و هر چند وقت یه بار هم یه نقل قول تاریخی مثل "Dreams are Dreams" از خودش در ورمیکنه و یونا که یکی از شخصیت های محبوب و هدفدار من بود به کل ر**ه مال شده و مصداق بارز معصومیت از دست رفته اس.
خود پلات اصلی داستان هم علاوه بر کوتاه بودن (یه چیزی حدود 10-12 ساعت اگه خیلی بخواین طولش بدین) یکی از غیرجذابترین داستان هایی هست که من تا اینجا در سری دیدم. این داستان فقط یه بهونه ای بوده که دوباره یونا و چند از دوستانش رو کنار همدیگه بیارن و یه جمع دخترونه تشکیل بدن و با کشتی هواییشون به نقاط مختلف اسپیرا سر بزنن و کارهای دخترونه بکنن (چقدر شبیه یوگی و دوستان شد) و آخر سر هم با قدرت های دخترونه (بازم صد رحمت به فرندشیپ پاور، حداقل اون جذابیت بیشتری داره) دنیا رو از دست ویلین اصلی نجات بدن که البته به نظرم نیازی هم نیست چون نه این ویلین در حد و اندازه های سین هست و نه دنیا همچین در خطر بزرگی قرار داره.
کوتاهی پلات بازی که خیلی هم به چشم میاد رو سعی کردن با ماموریت های فرعی فراوان و بی محتوا که اکثراً هم فقط در حد فتچ کوئست هستن (یعنی برو یه چیزی رو بردار و بیار) و مینی گیم های حوصله سربر و الکی دشوار جبران کنن که به خودی خود اگه فقط در حد یه گزینه انتخابی بود مشکلی ایجاد نمیکرد ولی وقتی 60 درصد از آیتم هایی که بازی میده از طریق این ماموریت ها و مینی گیم ها بدست میاد (که اکثراً هم آیتم هایی هستن که برای پیشروی در بازی حتماً بهشون نیاز پیدا میشه) و با انجام ماموریت های اصلی هم عمراً بشه از لول 30 بالاتر رفت، اونوقت اجباراً بازیکن مجبور میشه سراغ این موارد بره که ضربه بزرگی هم به تجربه بازی میزنه.
در بخش فنی بازی صد در صد نمره صفر میگیره. 95 درصد محیط های بازی و مدل های NPC ها و دشمن ها دقیقاً بدون هیچ تغییری از شماره دهم به این بازی منتقل شدن. اینی که میگم سازنده سعی کرده با حداقل هزینه ها این بازی رو روانه بازار کنه اغراق نیست، فقط کافیه چپتر اول رو بازی کنین و به همه محیط ها سر بزنین تا با یه ناامیدی بزرگ رو در رو بشین. حتی یه باس فایت جدید هم محض رضای خدا برای این بازی نساختن و تکرار از سر و روی این بازی میباره. عملاً هیچ گونه انگیزه ای برای گشتن در بازی نداشتم و فقط دلم میخواست زودتر تمومش کنم و ببینم آخرش چی میشه.
و اما گیم پلی بازی که شاید تنها نکته مثبتش باشه ترکیبی هست از مبارزات نیمه نوبتی، تغییر کلاس در حین مبارزه و لول آپ کردن قابلیت های جدید که با استفاده از لباس های جدید بدست میان. گیم پلی این بازی در عین پیچیدگی زیاد، خیلی تنوع داره و هر طور بخواین میتونین ترکیب لباس ها و قابلیت هاتون رو بچینین و کلاس مورد نظرز خودتون رو بسازین (من خودم چون به old school عادت کردم اول سه تا کلاس جادوگر، جنگجو و درمانگر رو روی سه تا شخصیت جداگونه تکمیل کردم و بعد برای افزایش جون و قدرت حمله و دفاع به هر کدوم از شخصیت ها یکی از کلاس های شوالیه تاریکی، سامورایی و برسرکر رو اختصاص دادم و با استفاده از گریدهایی که در حین بازی پیدا کردم قابلیت های سه کلاس اولیه شون که تکمیل کرده بودم رو روی کلاس های جدید اضافه کردم و اینطوری به گروه کامل از توانایی ها رو یجا جمع کردم).
شاید تنها ایرادی که گیم پلی بازی داره یکی اینه که همه چیز از حمله، دفاع، xp، ap و ... درش تضعیف شده تا بازیکن رو مجبور کنه وقت بیشتری رو پای بازی بگذرونه و دیگری اینکه تا حد زیادی محدود به انجام ماموریت های فرعی و مینی گیم ها هست و حتی ترکیب ساده ای مثل چیزی که بالا گفتم هم بدون انجام این موارد و فقط به صرف انجام داستان اصلی دست نیافتنی و ناممکن هست (بگذریم از اینکه حتی همون تموم کردن داستان اصلی هم بدون داشتن این کلاس ها کمتر از غیرممکن نیست).
حرف برای گفتن همچنان زیاده ولی هز چی بخوام بگم فقط از معایب این بازی هست و نکته مثبت دیگه نمونده که بگم پس بیخیال:D

پ.ن: هز چی صبر کردن تا Valkyria Chronicles 4 کرک بشه مثل اینکه حالا حالاها قرار نیست خبری بشه :( . فعلاً ناچاراً مجبورم برم سراغ Dragon Quest XI یا Tales of Berseria و یه صد ساعتی هم اونجا مشغول باشم تا بلاخره یه فرجی بشه و والکریا 4 هم کرک بشه:D

آخرین ویرایش:

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,347
نام
مسلم
CrossCode
161703ky93ut9cpy5gyeey.jpg

9/10
میخواستم صبر کنم تا این بازی رو تموم کنم و بعدش نقدش رو بنویسم ولی متاسفانه چون تاپیک نداره مطمئناً خیلی ها اصلاً از وجودش خبر ندارن و حیفم اومد که حداقل معرفیش نکنم:D
نقدی که مینوسم براساس تجربه 8 ساعته من از این بازی هست که 2 ساعتش شروع داستان و معرفی شخصیت ها و بخش آموزشی بود و بقیه اش هم توی منطقه اول بازی مشغول انجام کوئست ها و گشت و گذار بودم (چون واقعاً خیلی محیط هاش رو زیبا طراحی کردن و اصلاً دلم نمیاد تا همه جزئیاتشون رو پیدا نکردم برم سراغ داستان اصلی) در نتیجه اگه در ادامه بازی تِر زد (که 99 درصد شک دارم با توجه به چیزی که تا الان دیدم) منو مقصر ندونین:D فعلاً برای اینکه بعداً ضایح نشم همینجوری الکی یه یه نمره ازش کم میکنم:D

داستان بازی در مورد یه دختری هست به اسم لیا که برای اولین بار وارد یه بازی MMORPG میشه. البته این MMORPG با چیزهایی که ما بازی میکنیم فرق میکنه و اینجا دنیای بازی مجازی نیست و یه سیاره واقعی هست که ملت از یه سیاره دیگه لاگین میکنن و با آواتارشون وارد این سیاره میشن و بازی میکنن. این دختر ما هم یه آواتار هست که به خاطر یه سری مشکلاتی که هنوز معلوم نشده حافظه اش رو از دست داده و آواتارش نقص فنی داره و فعلاً نمیتونه صحبت کنه. اینی که گفتم شروع داستانه و جلوتر که میره شخصیت های جدیدتر اضافه میشه و اتفاقات جالبی هم میوفته.
گرافیک بازی در یک کلام خیلی دیدنی و چشم نوازه. اگه شما هم مثل من از نسل میکرو یا همون به قول خارجی ها NES و SNES باشین ممکن نیست با دیدن این بازی خاطراتتون شیرین از دوران بچگی براتون یادآوری نشه. جالبتر اینجاست که طبق اظهارات سازنده بازی کاملاً با HTML5 ساخته شده که البته اولش باور کردن اینکه همچین گرافیک پیکسلی پر جزئیاتی رو بشه با HTML5 ساخت برای من (ـی که یه دایره هم نمیتونم با Html5 طراحی کنم) خیلی سخت بود ولی با دیدن دموی بازی که کاملاً تحت مرورگر اجرا میشه ناچاراً باورم شد:D شاید تنها نقطه ضعف گرافیک ظاهر NPC هاست که موقع صحبت کردن نمایش داده میشه و اگه کلاً براشون قیافه طراحی نمیکردن و با همون ظاهر چیبی شون بودن خیلی بهتر بود (چون همشون هم یه شکل هستن و قیافه شون هم خیلی رو مخه:D).
Untitled.jpg
موسیقی بازی هم خیلی خوفه و حس ماجراجویی رو حسابی در من برانگیخته میکنه. البته بعد از نیم ساعت هدفون رو از روی گوشم برمیدارم چون دیگه مخم سوت میکشه ولی در باس فایت ها شاید اگه نگم بیشتر، نصف هیجان باس فایت به موسیقیش هست.
گیم پلی بازی دقیقاً توصیف آش شله قلمکاره:D از خیلی از بازی های خوب یه چیزی وارد این بازی کردن و جالب اینجاست که خوب هم از آب در اومده. اکشن، نقش آفرینی، پلتفورمینگ، پازل و ماجرایی فقط چیزهایی هستن تا اینجای کار نشون دادن، خدا میدونه جلوتر دیگه چه سبکی رو باید امتحان کنیم. بازی همه چیز داره، از سیستم لول آپ و کوئست و درخت مهارت و لوتینگ سبک نقش آفرینی گرفته تا اکشن های نفسگیر و سرعتی (هنوز سر کشتن اون جوجه تیغی آبیه انگشت اشاره ام درد میکنه، آخرش هم توی فاز دوم ناکارم کرد) که جالب اینجاست که مثل DMC هم هر چی بیشتر دشمن بکشین و کمتر ضربه بخورین سرعت و قدرتتون هم بیشتر میشه و همچنین بخش پلتفرومینگ و پازل که بازی های دو بعدی سری زلدا وام گرفته شده (البته از دو بعدی ها من فقط A Link Between Worlds رو بازی کردم که اونم پلتفورمینگ نداشت ولی هر کار میکنم نمیتونم موقع بازی کردن این بازی یاد زلدا نیوفتم:D). یه عقده ای که (از یکی بازیهایی که همین اواخر بازی کرده بودم و نمیخوام اسمشو بیارم *اِهِم* Final Fantasy X-2 *اِهِم*) توی دلم مونده بود و این بازی کاملاً اون عقده رو برطرف کرد و بهم یه حال اساسی داد اینه که پلتفورمینگ بازی و کلاً حرکت کردن از یه نقطه به نقطه دیگه خیلی روون و لذتبخشه و اصلاً احساس خستگی به آدم دست نمیده، مخصوصاً سیستم پرش بازی که مثل سری زلدا خودکار هست خیلی جابجایی رو راحتر کرده (ببینید چقدر این پلتفورمینگش لذا بخش بوده که من هنوز هیچی نشده تروفی 1000 تا پرش رو گرفتم:D) و بازم دوباره مثل بعضی بازی ها کم کاری نکرده (که نمیخوام اسمشون رو هم بیارم *اِهِم* Final Fantasy X-2 *اِهِم*) که بدون اینکه یه فیزیک درست و حسابی طراحی کنن و مثل یه بازی معمولی بیان یه دکمه پرش بزارن یا حداقل مثل شماره 4 به بعد سری رزیدنت اویل موقع رسیدن به پرتگاهها یه دکمه ای برای عمل پریدن قرار بدن اومده یه سیستم پریدن ناقص و عذاب آور طراحی کرده و دقیقاً قبل از باس فایت آخر باهاش یه معما طراحی کرده که نیاز به پریدن زیادی هم داره و تنفر منو از خودش بیشتر کرده:|
توی این 8 ساعتی که من بازی کردم (که حدود 3 ساعتش هم گشت و گذار الکی بوده) حدود 8 درصد از کوئست های بازی رو تکمیل کردم (درصد خود بازی رو نمیدونم) ولی از اونجایی که این فقط منطقه اول بازی هست و با دیدن نقشه بازی و در نظر گرفتن اینکه حداقل شش تا منطقه دیگه مثل این وجود داره (که فعلاً درشون بسته اس) تخمین خودم اینه که یه چیزی حدود 60 ساعت گیم پلی داشته که در نوع خودش برای یه بازی ایندی خیلی عالیه.
نکته آخر اینکه شاید این یکی از معدود دفعاتی بود که موقع پایرت کردن یه بازی احساس عذاب وجدان گرفتم و حتی رفتم توی استیم که بخرمش ولی 20 دلار همراهم نبود و حالا ایشالا بعداً اگه یه تخفیف حسابی خورد تا ببینم اوضاع مالی تا چه حد بی ریخت باشه:D به عنوان یه PC فن هم اصلاً روی انحصار بازی تعصب ندارم و امیدوارم بعداً نسخه های سوئیچ و 3ds و ps Vita بازی هم منتشر بشن چون این یکی از اون بازی هاست که تجربه اش روی کنسول دستی یه لذت دیگه داره و اینجوری خیالم هم تخت میشه که فروشش بیشتر میشه و سازنده این بازم هم مثل خیلی از سازنده های خوب به دلیل ورشکستگی نمیره لای باقالی ها (خدا رو چه دیدی شاید راه تبادل بیشتر باز شد و چند از بازی های اون کنسول ها به این سمت سرازیر شدن:-" من که امیدم بالاست و از همین حالا هم یه لیست Must Play تهیه کردم>:))

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
hatred.jpg

سازنده : سازنده این بازی ایزومتریک یه استدیو لهستانی به نام Destructive Creations هست که این اولین بازیشون بوده در سال 2015 و با ساختن این بازی نشون دادن چه دیوانه های زنجیری خطرناکی هستن !

داستان : تو بازی چیزی به نام داستان وجود نداره در عمل فقط با یه کات سینی که یه فردی که از لحاظ ظاهری مثل خوانندگان متال هست با نام مستعار The Crusader در حالی که داره سلاح هاشو اماده میکنه این دیالوگ میگه :

مهم نیست اسم من چیه چیزی که اهمیت داره کاری که میخوام انجام بدم من از این دنیا نفرت دارم مردم مثل کرم اون باید طعم نفرت منو بچشن زندگی من مثل یه تیکه یخه که داره با نفرت اب میشه دنیا همیشه به دنبال اینه که به دست من نابود شه حالا زمان انتقامه وهیچکس نمیتونه از دست من نجات پیدا کنه من باید تا جایی که میتونم مردمو بکشم حالا وقشته که من بکشم و کشته بشم.
همین کات سین و دیالوگ نشون میده شخصیت پردازی تو بازی اصن وجود نداره پس دنبالش نگردید ! والبته نشون میده که چرا این بازی لقب جنجالی ترین بازی جهان رو یدک میکشه . من در طول بازی همش میخواستم بدونم چرا باید یه نفر اینقدر باید از زمین زمان متنفر باشه اما متاسفانه بازی هیچ جوابی بهش نمیده پس در کل داستان شخصیت پردازی یه چیزی فراتر از پشمه تو این بازی !

گیم پلی : شما بعد از کات سین از مخفیگاهتون وارد شهر میشید وفقط تنها کاری که باید بکنید مردمو بی گناه بکشید اونم به وحشیانه و فجیع ترین شکل ممکنه و در ادامه پلیس ها یگان ویژه و ارتش هم اضافه میشن تو تمام مراحل بازی که 7 تا هست شما کاری که باید بکنید بازی به شما میگه انجام بدید مثلا میگه 100 نفر بکش البته تو مینی مپ نقشه بازی ماموریت فرعی هم هست که بازم اونجا باید بکشید که با این تفاوت که مثلا بهتون میگه به کافه حمله کنید مردمو بکش یا به هتل یا به قبرستون یا چند عدد مغازه رو اتیش بزن که البته مردم هم توش هستن روند کلی گیم پلی همینه در کل شما 10 اسلحه دارید به همراه نارنجک کوکتل مولوتوف و البته قابلیت سوار شدن ماشین های فقط پلیس و ارتش دارید اما یکی از بهترین بخش های بازی اعدام کردن هست شما وقتی به مردم تیر میزنید زخمی که میشن به صورت کشان کشان سعی میکنند فرار کنند شما میتونید برید بالای سرشون با زدن کلیدی یه تمام کننده فوق العاده خشن سینماتیک روشون اجرا کنید مثلا : با کارد میکنه تو چشم تو پیشونی تو زیر گلو تو گیج گاه یا با اسلحه تیر میزنه تو دهن یا مغز متلاشی میکنه و.... که البته با دیالوگی که مردم میگن که مثلا به من رحم کن منو نکش من نمیخوام بمیرم خوی وحشی گری بازی رو نشون میده از اون جالب تر دیالوگی هست که The Crusader میگه مثلا فاک یو all تو مستحق نیستی به مرگ طبیعی بمیری چه بامزه بود ! به زودی خانوادت هم بهت ملحق میشه و.... شما تو جایی جای دقایق بازیتون دقیقا مثل اسم بازی نفرت براتون معنی میشه و حتی فراتر از اون که شما تصمیم میگیرید که با انفجار تو راکتورهای هسته ای نسل بشر منقرض کنید ! اما متاسفانه این نفرت و حتی فراتر از اون از کجا امده سازنده ها هیچ پاسخی بهش ندادن .

گرافیک: بازی با انجین محبوب انریل 4 ساخته شده که سبک گرافیکی جالبی داره به واسطه شخصیت مریض وروانی بازی که تمام محیط بی رنگ مرده اس هست به غیر از اتش و خون که بار هنری بازی بالا برده ضمن اینکه تخریب پذیری و انفجارها واقعا عالی هست وقطعا لذت میبرید
البته بازی مشکلاتی هم در این بخش داره مثلا طراحی مردمو وحتی خود شخصیت اصلی متوسط رو به پایین هست و کیفیت لازم نداره یا از لحاظ فنی فریم ریت بازی به شدت ناپایدار هست که یه جاهایی رسما رو اعصابه با تمام این مشکلات گرافیک بازی به نظرم راضی کننده اس .

موسیقی و صداگذاری :موسیقی بازی که کاملا تکراری هستن و در هر مرحله با یه مقدار تغییر جزیی تکرار میشن که واقعا رو اعصابه فقط موسیقی تیتراژ پایانی بازی که یه اهنگ فوق العاده متال واقعا عالی کار شده راجب صداگذاری بازی انفجارها صدا اسلحه ها صدای التماس مردم وصحبت هاشون خوبه اما نه عالی والبته صدای فوق العاده پر ابهت شخصیت بازی که بی نظیره در کل این بخش مشکلی خاصی نداره به اون صورت.

توصیه پایانی : این بازی فوق العاده خشن وبیماره اگه واقعا دلشو ندارید یا حتی جنبه شو به هیچ وجه سراغش نرید درسته که بازی خیلی کوتاه هست و اگه ماموریت فرعی داخل مراحل برید بین 3 تا 4 ساعت زمان میبره اما قطعا میتونه از لحاظ روانی رو شما تاثیر بذاره به هر حال شما خودتون مختارید اما به جرات میگم این بازی رو فقط افرادی که مریض و روانی هستن میتونند ساخته باشن .

توضیح راجب نمره : خو راجب نمره یه توضیحی بدم اگه قرار به محتوای فوق العاده کثیف این بازی باشه که نه تنها هیچ پیامی اخلاقی نداره بلکه این بازی بهانه خوبی هست که اون افرادی که بحث تاثیر منفی گیم رو میکشن وسط قطعا نمره این بازی 0 هست بدون هیچ شکی چون واقعا به نظر من خیلی بازی های داریم که قبل اینکه تنها برای سرگرمی ساخته شن سازنده بازی هدفی داشته برای ساختش وخواسته یه پیامی به زیبایی هر چه تمام تر برسونه که برای خود من این دسته بازی ها از صدتا فیلم کتاب اموزنده تر بوده پس سازنده این بازی حتی با این بازی دید نسبت به صعنت گیم برای خیلی ها عوض کرده البته که اصلا براشون مهم نبوده وفقط خواستن یه بازی ساختار شکنانه بدن بیرون که اسم در کنند و با عنوان جنجالی ترین بازی تاریخ به این هدفشون رسیدن.
اما خو من خارج از این بحث صحبت ها به دید یه بازی اگه بخوام نمره به این بازی بدم
نمره : 5

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
Hellblade: Senua’s Sacrifice
e2d14c2a-881a-46cc-969d-0238089b3dd5.jpg

بازی رو تموم کردم.کلا تصور من یه چیز دیگه بود.فکر می کردم بازی بخش داستانی خوبی داشته باشه که داشت و همینطور مبارزات زیاد و چالش برانگیز که نداشت:D
بازی کاملا داستان محوره پس اگه انگلیسی تون خوب نیست و یا اگه دنبال یه بازی اکشن بزن بکش هستید سراغ این بازی نرید که مطمئنا حال نمی کنین
گرافیک بازی خوبه مخصوصا خود سنوا و گرافیک محیطم خوبه. درکل گرافیکش راضی کننده اس
صداگذاری و آهنگ آخر بازی عالیه:D
بازی کلی پازل داره که بعضیا واقعا سخت بودن ولی درکل همه شون یجور بودن و تنوع انچنانی نداشتن ولی همینا دهنمو سرویس کردن:D
بازی از لحاظ اکشن بزن بکش تنوع نداره، یکی کل بازی شما ی شمشیر فقط دارید، کمبو خاصی نداره، تعداد مبارزات خیلی کمه و دشمن ها هم تنوع ندارن:D
فک کنم کلا 3 4 مرحله بدون شمشیر و مبارزه بود فقط باید راه کنین که خیلیا مطمنا خوششون نمیاد
درکل بازی راضی کننده بود و من بهش امتیاز 8 میدم
میتونین بعد اتمام بازی اینم بخونین تا خیلی بهتر متوجه داستان بشید و لذت بازی براتون بیشتر میشه:D
مروری بر داستان بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice - زومجی

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
Tekken 7
Tekken-7-05-HD-770x470.png

من از قدیم عاشق این سری بودم البته MK از همشون برای من سرتره:D
نسخه 7 اولین سری هست که بخش story رفتم و باید بگم فاجعه بود.حالا نمیدونم ربطی به این داره که نسخه های قبل بازی نکردم یا نه
ولی این نسخه به تنههایی شدیدا بد بود،داستان جالبی نداشت (شاید کلا داستانش همینه من آشنایی با داستان این بازی ندارم)
و تعداد مراحل به شدت کم بود. با درجه سختی نرمال فک کنم 2 3 ساعته تموم میشه:D
از مراحل بازی بگذریم گرافیک بازی بنظرم ضعیفه و می تونست خیلی بهتر باشه
تعداد کاراکترهاش کم نیست ولی زیادم نیست و اکثرا لباس هاشون فرقی با هم نداره
منظور لباس دوم سوم و.. همون کاراکتره که فقط یه رنگ عوض کردن:|
امتیاز 5 برای بخش داستانی
امتیاز 7 برای همه بخش ها بجز آنلاین

گویا یه DLC جدید دادن که چندتا کاراکتر اضافه شده. آیا این DLC کرک شده یا نه:D
و کسی می دونه آیا این عزیزدل به بازی اضافه میشه یا نه=P~
mig

MOH3N_Dark

کاربر سایت
May 7, 2013
3,264
نام
محسن
shadow-of-the-tomb-raider-logo-1024x445.jpg
انتظارم از آخرین قسمت سه گانه ریبوت TR بیشتر از این ها بود. برام جالبه سازنده ها چطور بعد از دو نسخه قبلی هنوز نتونستن مشکل گان پلی رو حل کنن. داستان و روند بازی خیلی خسته کننده و حوصله سر بر بود. نکات مثبت بازی گرافیک و طراحی زیبای محیط و Tomb های چالش برانگیز بودن.

گرافیک 8
داستان و شخصیت پردازی 5
موسیقی 7
گیم پلی 7

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,587
نام
milad
من یه سری بازی رو هم رو کنسول انجام دادم هم رو پی سی زیادن اما نمره ای که برای نسخه های pc در نظر میگیرم 2 3تا بالاتر از بازی های کنسوله

• Like
Reactions: kamyy

ehsancjdk

کاربر سایت
Mar 24, 2015
225
نام
ٍehsan
Forza horizon 4
beu1_2.jpg

حرف زیادی نمیشه زد همچی ب بهترین شکل تو این بازی وجود داره و از هر لحاظ پیشرفت داشته نسبت ب نسخه قبلی. فقط خواستم اینو بگم ک بهینه سازی بازی حرف نداره باید تحسین کرد سازنده هارو.
نمره 10

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
amnesiatitle.jpg
مقدمه : خو رفتم سراغ یه بازی قدیمی یه بازی تو سبک Survival horror یهو دلم هوسشو کرد !

سازنده : این بازی یه استدیویی سوئدی که واقع در هلسینبرگ به نام Frictional Games ساخته که در سال 2010 هم بازی منتشر شد اما این استدیو تو کارنامشون 3 نسخه از سری Penumbra و اخرین ساخته شون هم سوما بود که همه این بازی ها تو همین سبک Survival horror بوده و کلا این سبک خوراکشونه !

داستان : بازی با این دیالوگ شروع میشه فراموش نکن یه چیزی رو نباید فراموش کنی که سایه به دنبال شکار تو هست باید عجله کنم اسم من دنیل من در لندن زندگی میکنم واقع در می فیر من چیکار کردم این دیونگی بود فراموش نکن فراموش نکن من باید جلوی اونو بگیرم تمرکز کن اسم من هست من دنیلم این تمام دیالوگ های عجیبی هست که ما از اول داستان میفهمیم که این شخص این جملات باخودش هست اما خو این دیالوگ برای مخاطب در ابتدا گنگه که ینی چی این دیالوگ اما بعد از یه کم پیشروی یاداشتی رو پیدا میکنیم که در حقیقت خاطرات هست که دنیل در گذشته نوشته که به این صورته که سال 1839 دنیل تو به انتخاب خودت خواستی حافظت پاک شه تو باید الکساندر پیدا کنی وبکشی اون پیر و ضعیفه اما تو جوان قوی هستی یه چیزی رو فراموش نکن که سایه همیشه به دنبال توست این یادداشت بازم برای مخاطب یه سوال ایجاد میکنه این الکساندر کیه چرا من باید بکشمش اما اصن نگران نباشید از اونجایی که داستان بازی بسیار قوی هست در طول روایت داستان و با استفاده از فلش بک ها و البته پیدا کردن یادداشت ها کاملا به تمام جواب ها پاسخ میده .

قبل صحبت راجب گیم پلی اینو به جرات بگم که این بازی یه انقلاب تو این سبک ایجاد کرد اونم در سال 2010 که کاملا توضیح میدم .

گیم پلی : بازی کاملا به صورت اول شخص هست وشما میتونید با اشیا محیط تعامل کنید بردارید و پرتابشون هم کنید یادداشت که خیلی مهم هستن برای درک بهتر داستان رو پیدا کنید بخونید معماهای بازی رو حل کنید همچنین شما یه کوله پشتی دارید که توش میتونید ایتم های که ضروری هست رو بهش اضافه کنید در طول بازی شما هیچ سلاحی ندارید سلاح شما یه فانوس هست که تا مدتی میتونه شمارو تو تاریکی مطلق کمک کنه اما وقتی نفتش تموم شه باید بگردید تو محیط نفت پیدا کنید که البته نفت هست اما خیلی کم هست پس حسابی باید مدیریت کنید فانوستون رو که الکی نفت نسوزونید ! البته فقط همین فانوس نیست که باید مدیریت کنید بلکه یه ایتمی هست به نام تیندرباکس که حکم کبریت داره که اونا هم باید بگردید پیدا کنید تو محیط که بتونید شمع ها و مشعل ها رو روشن کنید پس حسابی باید مدیریت به خرج بدید البته یه ایتم هم برای خونتون هست که یه سری شیشه دارو باید اونا هم پیدا کنید که با اینکه من همشو پیدا کردم اما در طول بازی به کارم نیومد چندان اما بازی یه المان انقلابی داره به نام روح روان که واقعا در طول بازی به این سازندگان بی ادعا درود میفرستادم که باو چه کردید چه انقلابی لامصبا رو دستتون نیومد نیست شما دیگه کی بودید !این المان تو صفحه کوله پشتیتون مشخصه با نام sainty که به این صورته که شما اگه تو تاریکی مطلق بمونید شخصیت بازی از لحاظ روحی روانی دچار مشکل میشه و یه صدای خش خش مانند و کش امدن تصویر محیط کاملا این موضوع میفهمونه به شما و حتی اگه به دشمن بازی هم بیش از حد نگاه کنید شخصیت بازی دیوانه میشه این ویژگی به حدی خارق العاده هست که باید خودتون تجربه کنید تا ببینید سازندگان چه انقلابی کردن تو این سبک واقعا نمیتونم براتون شرح بدم فقط باید خودتون لمس کنید که چه کردن سازنده های نابغه این بازی اما این بازی با اقتدار ترسناک ترین بازی تاریخه اینکه فکر کنید چون تو تاریکی هستی چون هیولا تو بازی میبینی این بازی ترسناک ترین کرده نه به هیچ عنوان این قضیه نیست که این بازی ترسناک ترین بازی تاریخ کرده بلکه دلایل دیگه داره که یکی از این دلیل ها همین سیستم روحی روانی بازی هست به شدت بازی ریلستیک کرده انگار که خود مخاطب جای شخصیت دنیله یکی ازدلیل ها دیگش اینه که شما در طول بازی احساس نا امنی بسیار وحشتناکی دارید از جمله محیط مخوف بازی چطور مدیریت کردن فانوس و تیندر باکس ها ترس نا شناخته ای که نمیدونید چی در انتظارتونه جامپ اسکیر ها ینی امکان نداره در طول بازی مو به تنتون راست نباشه خدا شاهده همین الان که دارم این چیزها رو مینویسم مو به تنم راست شده حالا به این ها هیولا مخوف ترسناک بازی اضافه کنید که وقتی به دنبالتون میفته هیجان استرس ترس اضطراب تمام وجودتون رو میگیره طوری که با تمام وجود خودتون جای دنیل میبینید و دکمه فرار فشار میدید به عنوان مثال تو یکی از مراحل بازی شما تو اب هستید و یه موجود هم تو ابه که سرعت زیاد داره شما باید با تمام وجود بدوید تا به یه وسیله برسید که روشون واستید حالا حساب کنید باید یه فلکه رو بچرخونید تا یه در باز بشه و این در هم تا یه مدت محدودی باز هست و شما باید بزنید به دل اب سریع برید تا در بسته نشده و موجود هم با سرعت برق به دنبال شما دیگه چی میخواید ؟! باید بگم ترس اضطراب استرس قبل این بازی سو تفاهم بوده بازم میگم این ترسناک ترین بازی تاریخه به شایستگی هر چی تمام تر از همینجا درود بازم باید بفرستم به این سازنده های بی ادعا این بازی شیر مادرتون حلالتون اما جا داره یه صحبت راجب معما ها کنم که به طرز خارق العاده ی منطقی هستن به عنوان مثال شما برای ترکوندن سنگ بزرگ که سد راهتون هست باید یه سری محلول ها باهم تو ازمایشگاه قاطی کنید تا محلول منفجره درست کنید این فقط یه نمونه از معماهای منطقی بازی هست که هم تنوعشون هم درجه سختیشون کاملا تعادل داره .

گرافیک : برای اون دسته از دوستان گرافیک پسند باید بگم این بازی از لحاظ فنی ناامیدتون میکنه قطعا با اینکه بازی در سال 2010 امده اما بازم گرافیک بازی ضعیفه خصوصا تکسچرها البته اینم بگم این بازی بلایی سرتون میاره که اصن ابدا فکر این چیزها نمیفتید اگر هم بیفتید در درجه اخر فکر این قضیه میفتید اما به شخصه من هیچ مشکلی نداشتم که دلیلش اینه که اینقدر این بازی بی نظیره که میگید گور پدر گرافیک بازی رو بچسب گیم پلی بچسب ! البته اینم باید در نظر گرفت که این سازنده های فرا نابغه مستقل هستن همون بهتر که بازی گرافیک نداشته باشه اما شمارو از لحاظ گیم پلی دیگر بحث هاهمه جور ارضا که فکر کنید بکنه اما بازی گرافیک داشته باشه خفن گیم پلی ابدوغ خیاری که بدی دست ممد بقال سر کوچه بهتر گیم پلی میساخت از این دست بازی ها البته اینو بگم از لحاظ هنری بازی فوق العادس اتمسفر بی نظیر طراحی محیط فوق العاده اینارو نباید دستکم گرفت.

موسیقی وصداگذاری : موسیقی ها بازی فوق العاده هستن وکاملا با فضای بازی وموقعیت های که توش قرار میگیرید هم خوانی داره صداگذاری بازی هم شخصیت ها به بهترین شکل ممکنه وظیفشون انجام دادن و صداگذاری محیط ها بینظیره تفاوت رو سطحی که قدم میزنید ومیدوید بالا رفتن از پله پایین امدن صدای راه رفتن تو اب همه همه عالی کار شدن نقصی توش نیست.

در پایان بگم که هر کی این بازی رو بازی نکرده زندگی باخته هر کی هم که بازی کرده لذت واقعی ترس چشیده وحالشو برده اینم بگم بازی چند پایان داره که البته میتونید همه پایان رو ببینید از سیو اخر لود کنید بازی هم چیزی حدود 7یا 8 ساعت هست که البته بستگی به حل کردن معماها داره که چقدر سریع حل میکنید یا درگیرش میشید .

توضیح راجب نمره : اگه بخوایم گرافیک ضعیف بازی رو تو نمره دهی ملاک قرار بدیم نمره بازی 9.5 هست اما از اونجایی که من اصن ابدا برام مهم نبود با شایستگی تمام به این بازی انقلابی و ترسناک ترین بازی تاریخ
نمره : 10 میدم

javad_sonic

کاربر سایت
Sep 20, 2018
3
Demon%27s_Souls_Cover.jpg

بلاخره به لطف بروبچ پروژه RPCS3 تونستیم به تنها بازی از سری souls که هنوز در انتظار انجامش بود برسیم. این مخصوصا از اون جهت برای من حائز اهمیت بود که DeS هم بر پایه همون موتور سنگین و آتمسفریک DS1 ساخته شده.

خب همون اول کار متوجه این موضوع میشید که DeS یه سروگردن کامل از ادامه خلف خودش یعنی DS1 پایین تره. باس های بازی نسبت به حتی اولین باس های DS1 شوخی بیش نیستند!:D جالبتر اینکه بازی رو اگه باتجربیات الان بازی کنید نهایتا 15-20 ساعت بیشتر طول نمیکشه. خیلی از ایده های DeS توی DS1 بازآفرینی شده. مثلا بانو Rhea of Thorolund یه پرداخت جدید از maiden astraeaـه که اتفاقا یکی از بیادماندنی ترین لحظات DeS رو هم رقم میزنه. یا Xanthous King Jeremiah که یه اشاره دیگه به کاراکترهای DeSـه...

در زمینه طراحی مراحل هم انتظار شاهکارهایی مثل Anor Londo رو نداشته باشید! اما guess what? :D خیلی از لوکیشن های DeS و DS1 هم شبیه بهم هستند. مثلا اون باتلاق سمی یا تله های sen's fortess و... یه جاهاییشم واقعا میره تو مُخ و ممکنه حتی باعث بشه بازی رو رها کنید!

در کل انجام بازی DeS در سال 2018 قابل مقایسه با سال 2009 نمیتونه باشه. (چیزی که در مورد شاهکاری مثل DS1 صدق نمیکنه!!) DeS به شما نشون میده میازاکی و دوستان چه جهش بزرگی رو از اثر 2009شون به اثر 2011 زدن. واقعا دلم نمیاد به بازی نمره بدم چون DeS هرچی باشه پدرخوانده کل سری سولز هست و بر گردن همه ما حق و آب گل داره. هنوزم اون هیجان اولیه رو که با 9/10 گیم اسپات و کوین VanOrd فقید ایجاد شده بود به یاد دارم.

آهان راستی یادم رفت بگم که سرورهای DeS همین چند ماه پیش به رحمت خدا رفتن بنابراین کلا دور آنلاین رو باهاس خط بکشید. با امولاتور یا روی خود کنسول دیگه عملا فرقی باهم نداره. :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• Z-fan
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر