امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین پلتفرم PC

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
تو اين تاپيك مي خوايم نظر شما و امتيازي رو كه به هر بازي ميديد مشخص كنيم تا شايد بتونيم بهترين بازي رو تو هر ماه يا سال با نظر خودمون انتخاب كنيم
پايين ترين امتياز 0
بالاترين امتياز 10
همراه نظر ( خواهشمند است نظر کارشناسانه باشه )

اینم بازی های سری 1 : ( تا تاریخ 5 مهر )

Wolfenstein
Wanted Weapons of Fate
Left 4 Dead

Bionic Commando
Call of Juarez Bound in Blood
Street Fighter IV

جواب لیست امتیازات سری اول :

امتیاز اعضای بازی سنتر به عناوین PC

اینم بازی های سری 2 ( با تشکر از میثم ) تا تاریخ 20 مهر :

Batman Akham Asylum
Resident Evil 5
Mini Ninja
NFS: SHIFT
Red Faction Guerilla
Darkest of days
Section 8
overlord 2
ARMA II
Trine
X-Men Origins: Wolvorine

جواب لیست امتیازات سری دوم :

اینم بازی های سری 3 : ( تا تاریخ 28 مهر )

Assassin's Creed
Bioshock
Brothers In Arms 3
Crysis
Crysis Warhead
Dark Sector
Dead Space
Far Cry 2
F.E.A.R 2
Gears of War
GTA IV
GRID
Mirror Edge

لیست امتیازات سری سوم :

بازیهای سری 4 ( تا تاریخ 5 آبان )

Splinter Cell: Double Agent
STALKER: Shadow of Chernobyl
STALKER: Clear Sky
Call of Duty 4
Call of Duty: World At War
Fallout 3
H.A.W.X
Resident Evil 4
Prince of Persia 2008
Burnout: Paradise
Mass Effect
Devil May Cry 3
Devil May Cry 4
Pro Evolution Soccer 2009
Colin Mac Rae: Dirt
Silent Hill: Homecoming

لیست امتیازات سری چهارم :

Last edited by a moderator:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
A Plague Tale - Innocence
137747
بازی تموم شد. در کل بازی خوبی بود گرافیک زیبایی داشت گرچه مشکلات کمی هم نداشت
درکل از تجربه بازی لذت بردم و گویا از دور دورا میشنویم که نسخه دومی هم قراره ساخته بشه
اگه حقیقت داشته باشه امیدوارم یکم روش دست بکشن چون بعضی چیزاش اذیت میکرد

امیتاز کلی : 8/10

موارد مثبت :
داستان خوب
گرافیک خوب
صداگذاری و موسیقی خوب

موارد منفی :
راه رفتن و دویدنش گاهی وقتا یجوری بود :D نمیدونم چطور بگم ولی بعضی وقتا میدودیدی ولی انگار راه میری
این hugo روی اعصاب بود:| درسته داستان مربوط بود ولی کاش یکاری میکردن اکثر مراحل میزاشتیم خونه:D
بعضی باگ های کوچولو که البته مشکلی در خود بازی بوجود نمیاورد
بعضی چیزام فیزیک نداشتن​

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
soulcalibur vi

137819

عجب بازی بدی بود. کلا نیم ساعت تحمل کردم
الان میفهمم مرتال کمبات و تکن چه بازی های خوبی هستن:D

بازی از نظر گرافیک اصلا خوب نیس. طراحی کاراکترها جالب نیس
تعدادشون کمه ، منوی بازی و منوی انتخاب کاراکترها داغون داغون

کلا بعد حدود نیم ساعت دلتش زدم رفت​

• Like
Reactions: kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Far Cry 3

138012

داستان : درباره جیسون و دوستانش که برای تفریح به جزایر استوایی آمده اند اما به گیر قاچاقچیان مواد و فردی روانی به نام Vaas و دوست او هویت (که یک کارتل هست) می افتند ...

در سری فارکرای بهترین شماره همین هست . داستان پردازی عالی و تبدیل شدن جوانی خام به جنگجویی کار بلد (که منو یاد بازی تومب ریدر 2013 انداخت) را نمایش می دهد .
تنوع مراحل بازی خیلی خوب هست و حس اکتشاف و باستان شناسی هم در بازی وجود دارد که منو یاد سری بازی های آنچارتد می انداخت .
محیط پویای بازی و پوشش های گیاهی و تنوع جانوری خیلی خوب هست اما تنوع دشمنان عالی نیست و اکثر شبیه هم هستند .

در چهره پردازی به عنوان یک بازی سال 2012 خوب کار شده و داستان بازی شما را درگیر می کند . دیر لود شدن تکسچر های مناطق دور یکمی تو ذوق می زد . بازی دارای دو تا پایان هست و مثبت هجده هست یکجورایی ...
بازی جهان باز هست و شما می توانید در حین انجام ماموریت های اصلی بازی به گشت و گزار هم بپردازید .
تنوع اسلحه و ارتقا توانایی ها خیلی خوب هست و مخفی کاری نقش پر رنگی در بازی ایفا می کند .

بازی طولانی هست و در حدود 13 ساعت حداقل به طول می انجامد (آخرای بازی خیلی سخت می شود) . شخصیت روانی Vaas هم خیلی خوب هست و منو یاد شخصیت جوکر می انداخت . در جای جای بازی حس می کردم یکجورایی دارم آنچارتد اول شخص بازی می کنم . شب و روز هم در بازی پویا هست و انواع وسیله نقلیه و قایق و جت اسکی و ... در اختیار دارید .
بازی در جایی که کم کم دارد خسته کننده می شود تمام می شود . صدا گذاری و گرافیک هنری مخصوصا معبدها خیلی خوب هست و گرافیک فنی هم قابل قبوله (با توجه به اینکه بازی مال سال 2012 هست)

در کل در سری فارکرای که سیر افولی داشته این بهترین شماره هست .

گیم پلی : 8 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 8 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 9 از 10
گرافیک فنی : 8 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :7 از 10
داستان : 8 از 10

نمره کل : 8 از 10

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Resident Evil 3 Remake

138255

داستان : درباره شهر راکون سیتی که درگیر هرج و مرج به خاطر ویروسی مرگبار شده و حال باید بازماندگان برای بقا و فرار از آن تلاش کنند ...

بالاخره صبرم لبریز شد و آبی هم از هکرها گرم نمی شه مثل اینکه و تصمیم گرفتم و اشتراکی بازی تهیه کردم .
بازی نسبت به نسخه قبلی پیشرفت گرافیکی خیلی بهتری داشته و بدون افت فریم و روان اجرا شد .
تنوع مراحل بازی اعم از خیابان های شهر و مغازه ها و تونل های فاضلاب و ایستگاه پلیس و بیمارستان و آزمایشگاه می باشد که از خسته کنندگی جلوگیری می کند .
بازی با سرعت بالا همراه با صحنه های سینمایی زیبا ( بلک باستری) روایت می شود و مجال نفس کشیدن به بازیباز نمی دهد . با اینکه محیط ها بازتر هستند ولی خطی و دلچسب هست .
تنوع دشمنان هم خیلی خوبه که شامل زامبی ها و عنکبوت های سمی و هانتر و گاما هانتر و لیکرها و نمسیس عزیز می باشند که در چند جای بازی به سراغ شما می آید و آدرنالین خون را بالا می برد .
بازی پازل خاصی نداشت که من شخصا ضعف نمی دونم ولی مثل همیشه پیدا کردن کلید و کارت ID و فیوز و از این چیزها داره که لذت بخش و چالش برانگیز هست مخصوصا وقتی که نمسیس بدون توقف به دنبال شما هست .
تایم بازی بالا نیست (نهایت 6 ساعت تا 7 ساعت) ولی خیلی لذت بخش هست کیفیت خوبی داره (برای من کیفیت از کمیت مهمتره)
بازی دست شما برای کاوش و چرخ زدن در مغازه ها پیدا کردن آیتم باز می زاره و اتاق های سیو و مهمات در بازی خیلی زیاد هست که بازی کمی آسان کرده . از خود محیط مثل بشکه های بنزین و مولد های برق در کنار گودال آب علیه زامبی ها می توانید استفاده کنید . نارنجک در تونل فاضلاب و همچنین کند کردن نمسیس کاربردی هست پس با برنامه استفاده کنید .
گرافیک هنری عالی و جزییات و رنگ بندی مخصوصا در تابلوهای مغازه ها به چشم می خوره و گرافیک فنی به لطف موتور قدرتمند کپکام عالی و چشم نواز هست و بازی خیلی متحول شده .
شخصیت پردازی جیل به عنوان یک زن قدرتمند و بداهه گویی کارلوس و روحیه خوبش از نکات خوب بازی هست .
صداگذاری بازی هم بی نقصه و صداپیشه ها خیلی به چهره شخصیت ها صداشون می خوره .

در کل درگیر جو منفی علیه بازی نشوید و حتما این عنوان تجربه کنید .
(حجم بازی کمه . حدود 20 گیگ . دانلود کنید و اشتراکی به انجام آن بپردازید مخصوصا اینکه زیرنویس فارسی بازی هم به صورت رایگان موجوده و لذت بازی بیشتر از قبل می کند)

گیم پلی : 9 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 10 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 9 از 10
گرافیک فنی : 9 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :8 از 10
داستان : 9 از 10

نمره کل : 9.5 از 10

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Vampyr

138980

داستان : درباره دکتری (متخصص خون شناسی) هست که در کوچه ای تاریک به او حمله شده و تبدیل به خون آشام می شود (دراکولا) حال باید پرده از این راز و فاش کردن شخصی که به او حمله کرده بردارد (کما اینکه در لندن شب ها حمله هایی صورت می گیرد و موجوداتی انسان مانند شبیه به خون آشام ها مخصوصا در فاضلاب ها وجود دارند) ...

بازی توسط استدیو Dontond که بازی life is strange 2 هم به تازگی منتشر کرده ساخته شده است .
بازی ترکیبی از بازی شرلوک هولمز و Dishonored می باشد .
در بازی شما با پیشروی در روند بازی می توانید قابلیت ها خود نظیر حمله کردن و سلاح های ماوراطبیعه که در اختیار دارید را ارتقا ببخشید .
محیط بازی از نظر طراحی هنری بازی زیباست و لندن ویکتوریایی پر رمز و راز با اون کوچه های کثیف و تاریک را به نمایش می گذارد اما از حیث گرافیک فنی مخصوصا طراحی چهره ها چنگی به دل نمی زند .
در طول بازی بیشتر وقت صرف صحبت با NPC ها و بدست آوردن اطلاعات می شود که خیلی تصنعی صحبت می کنند و صدا پیشه ها خیلی مسلط نیستند . (یکجورایی نچسب هست)
مبارزات بازی خوب هست ولی با کیبورد و زدن چندین کلید کار سختی هست (بهتر هست با دسته بازی شود)
تایم بازی هم کمی طولانی هست حدود 11 ساعتی به طول می انجامد .
روند پیشروی در بازی هم کند هست ولی خب اتمسفر لندن با داستان ماوراطبیعه خون آشامی ترکیبی زیبا و آشنا هست که در قالب گیم هم زیبایی خودش رو دارد .
بازی دارای زیرنویس فارسی هم هست که برای این سبک بازی ها واجب هست .
خلاصه اگر وقت خالی دارید خالی از لطف نیست هر چند که خیلی زود بازی از خاطر شما پاک خواهد شد . (من که کاری زیاد به داستان بازی نداشتم فقط می خواستم تموم بشه . داستان گیرایی لازم نداشت و شخصیت پردازی پخته نبود)

گیم پلی : 7 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 6 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 8 از 10
گرافیک فنی : 6 از 10
داستان : 7 از 10

نمره کل : 7 از 10

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
Vampyr

View attachment 138980

داستان : درباره دکتری (متخصص خون شناسی) هست که در کوچه ای تاریک به او حمله شده و تبدیل به خون آشام می شود (دراکولا) حال باید پرده از این راز و فاش کردن شخصی که به او حمله کرده بردارد (کما اینکه در لندن شب ها حمله هایی صورت می گیرد و موجوداتی انسان مانند شبیه به خون آشام ها مخصوصا در فاضلاب ها وجود دارند) ...

بازی توسط استدیو Dontond که بازی life is strange 2 هم به تازگی منتشر کرده ساخته شده است .
بازی ترکیبی از بازی شرلوک هولمز و Dishonored می باشد .
در بازی شما با پیشروی در روند بازی می توانید قابلیت ها خود نظیر حمله کردن و سلاح های ماوراطبیعه که در اختیار دارید را ارتقا ببخشید .
محیط بازی از نظر طراحی هنری بازی زیباست و لندن ویکتوریایی پر رمز و راز با اون کوچه های کثیف و تاریک را به نمایش می گذارد اما از حیث گرافیک فنی مخصوصا طراحی چهره ها چنگی به دل نمی زند .
در طول بازی بیشتر وقت صرف صحبت با NPC ها و بدست آوردن اطلاعات می شود که خیلی تصنعی صحبت می کنند و صدا پیشه ها خیلی مسلط نیستند . (یکجورایی نچسب هست)
مبارزات بازی خوب هست ولی با کیبورد و زدن چندین کلید کار سختی هست (بهتر هست با دسته بازی شود)
تایم بازی هم کمی طولانی هست حدود 11 ساعتی به طول می انجامد .
روند پیشروی در بازی هم کند هست ولی خب اتمسفر لندن با داستان ماوراطبیعه خون آشامی ترکیبی زیبا و آشنا هست که در قالب گیم هم زیبایی خودش رو دارد .
بازی دارای زیرنویس فارسی هم هست که برای این سبک بازی ها واجب هست .
خلاصه اگر وقت خالی دارید خالی از لطف نیست هر چند که خیلی زود بازی از خاطر شما پاک خواهد شد . (من که کاری زیاد به داستان بازی نداشتم فقط می خواستم تموم بشه . داستان گیرایی لازم نداشت و شخصیت پردازی پخته نبود)

گیم پلی : 7 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 6 از 10
گرافیک فنی : 6 از 10
داستان : 7 از 10

اتفاقا بنظرم این بازی تنها نکته ی مثبتش داستان بازیه که اونقدر بنظرم خوبه که ادم رو تا انتها نگه میداره :D که در همین راستا دیالوگ ها و داستان شخصیت ها و سرنوشت اونها ادم رو جذب میکنه . فکر نمیکنم کسی بخاطر گیم پلی این بازی بتونه تا اخر دووم بیاره. اتمسفر بازی هم واقعا عالیه که بهش اشاره کردی. اون حالت تصنعی و بی روح شخصیت ها بنظرم با حال و هوای بازی بخوبی مچ شده و اون حس فضای بیمارگون و ماتم زده لندن رو بخوبی القا میکنه

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
RESIDENT EVIL 3 8.5/10

نکات مثبت:
گرافیک
اکشن عالی
بهینه
القای خوب حس دلهره
بهبود فیزیک
انیمیشن عالی

نکات منفی:
طراحی نمیسیس
نبود صدای 7.1 یا دالبی اتمس
نبود پازل
کوتاهی بازی

در یک کلام بگم بازی فوق العاده خوبی هست که باز به خاطر پول دوستی و عرضه زود هنگام بازی عاری از پازل های خفن و جذاب هست برای همینم مدت زمان به پایان رسوندن بازی کمتر از 6 ساعت هست فقط اگر 1 سال دیرتر عرضه می شد محتوای بیشتری جای انلاینش می داشت و چندین تا پازل حرفه ای مشابه نسخه 2 می داشت بهش 9.5 می دادم البته از طراحی اشغال نمسیس هم نمی شه گذشت خیلی بد طراحی شده و ابهت نسخه اصلی اصلا نداره.
در کل متای بازی حقشه همون 80 سبز اما من با یکم فن بازی نمره 85 بهش دادم.
توی سال 2020 هم بازی هایی که صدای 7.1 ندارن خیلی ضایعس بازی های سال 2004 هم بعضا داشتن.
به هیچ وجه از دستش ندید گرافیک بازی چیزی بین نسلی هست(می شه حتی جای نسل بعد قالبیش کرد.)
سوپرایزهای جالبی داره و فیزیک بازی خیلی بهتر شده انیمیشن و اکت کاراکترها هم حرف نداره.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
METRO EXODUS SAM STORY 9.5/10
نکات مثبت:
همه چیز

نکات منفی:
سنگینی بیش از حد بازی(سنگین ترین بازی PC)

این DLC هر کی بازی نکنه باخت شدیدی داده دقیقا همون چیزی هست که سال ها از مترو انتظار داشتیم و نمی ساخت بازی با محیط های باز خطی هست گرافیک بازی از نسخه اصلی به مراتب بهتر شده دیالوگ ها پخته تر شدن سینک کاراکترها هم بهتر شده اما چیزی که خیلی مهمه بازی ترکیب عالی از محیط های باز و بسته هست با گرافیک فنی و هنری بی نهایت زیبا مبارزه با موجودات یا انسان ها تعادل داره و مدام سوییچ می شه باس فایت اضافه شده با کلی سوپرایز دیگه که خودتون بازی کنید بازی 6 ساعت هست اما 6 ساعت تماما لذت می برید بازی با RAY TRACING خیلی بهتر می شه اصلا 1 جورایی برای ری ساخته شده بر عکس نسخه اصلی داستان بازی هم خیلی خوب کار شده انصافا برای این سبک البته
این DLC حیقیقتا مظلوم واقع شده و کسی بهش توجه نکرده اما واقعا ارزشش از تمامی نسخه های سری هم بالاتره امیدوارم نسخه بعدی همین مسیر رو پیش بگیرن.

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Call of Duty Modern Warfare 2019

141327

داستان: بازی درباره کاپیتان پرایس محبوب و تیمش که به مقابله با تروریست ها (از دل کشوری جنگ زده به رهبری عمر سلیمان ملقب به گرگ و دست راست او فردی ملقب به قصاب برخواسته اند و مقاصد خویش را دنبال می کنند) در نقاط مختلف جهان مثل لندن و روسیه و مولداوی و ... که سلاح شیمیایی هم در اختیار دارند می پردازد و همچنین در سرزمین جنگ زده خیالی به نام ارزیکستان (شبیه کشورهای عربی خاورمیانه) که در اختیار روس ها هست و (همچنین درگیر جنگ داخلی و فرقه ای هم هست ) عملیاتی برای آزادسازی انجام می دهند .

گاهی شرکت ها کاری انجام می دهند که از قله محبوبیت به دره منفوریت سقوط می کنند مثل اکتیوژن که برای کامپیوتر این بازی آنلاین اجباری کرد برای تجربه بخش داستانی !! و فعلا یا هیچ وقت کرک نخواهد شد . از طرفی حجم بازی بسیار بالا هست نزدیک به 200 گیگ که رسما اکتیویژن به نسل 9 یا حتی 10 جهش کرده که عجیب هست مخصوصا در کشور ما دانلود چنین حجمی عذاب آور خواهد بود .

بگذریم (با دردسر زیاد دیتا بازی جور کردم) ... بازی در بخش داستانی کوتاه هست حدود 4 5 ساعت ولی لذت بخش هست (تلفیقی از اکشن و کمی مخفی کاری ) چون تجدید دیداری با کاپیتان پرایس در دوران جوانی خواهیم داشت (به شکل گیری گروه 141 و گذشته زندگی کاپیتان جان پرایس می پردازد و آخر بازی ادامه دار هست) .

تنوع مراحل خوب هست و ما یا در نقش کایل به همراه کاپیتان پرایس هستیم یا در نقش الکس به همراه آزادی طلبان مانند Farah و Hadir .

تغییراتی مثل کاورگیری خوب (بهینه تر شده) و پرتاب چاقو و تخریب پذیری بهتر محیط مانند تکه تکه و سوراخ شدن درهای چوبی هم در بازی اعمال شده است . افت فریم در بازی به ندرت رخ می داد و بازی روان با افمت های زیبای انفجار و آتش و هوش مصنوعی همراهان و دشمنان قابل قبول بود ...

بازیگران معروف هالیوود در این بازی ایفای حضور کرده اند (بازیگر سریال SIX (کاپیتان پرایس) و بازیگر سریال اسپارتاکوس (قصاب) ) . صداگذاری بازی اعم از صدای کارکترها و صداهای محیط بسیار با کیفیت هست .

گرافیک فنی بازی خیلی عالی تر و بهتر شده و جهش رو به جلویی برای اکتیوژن محسوب می شود . طراحی چهره ها خیلی عالی و طبیعی هست (حرکات لب و صورت) و گاهی حس می کردم در حال تماشای یک فیلم سینمایی هستم تا یک گیم .

گرافیک هنری و طراحی و چیدمان محیط مخصوصا کشور جنگ زده ارزیکستان خیلی خوب و نزدیک به واقعیت انجام شده . سکانس های سینمایی و دراماتیک زیبایی (مخصوصا اونجایی که در نقش یک کودک هستیم) در بازی گنجانده شده و درست هست که تایم بازی کوتاه هست ولی کیفیت بالایی دارد.

کاشکی حجم بازی کم بود و کرک شده بود روز اول (مثل شماره های قبل و رسم هر ساله) تا گیمر جماعت کمتر دچار دردسر می شدند . (همیشه شاهد سیاست های کثیفی هستیم (نظر شخصی خودم هست))

بازی به شدت سیاسی هست و نشان می دهد که نیروهای آمریکایی ناجی یک کشور عربی (خاورمیانه) تحت سلطه روس و همچنین نیروهای شورشی داخلی می شوند .

خلاصه اگر هنوز بازی تجربه نکردید و وقت و حوصله برای راه اندازی بازی دارید پیشنهاد می شود . از خوبای اواخر نسل هشتم هست . (ولی به طور کل در سری کالاف (اخیرا) و بتلفیلد بخش داستانی به حاشیه رفته (در بتلفیلد قدیم هم کم رنگ بود و الان کمرنگ تر شده) . اگر اینجور بخواهند ادامه بدهند بهتر هست دو کمپانی بی خیال بخش داستانی شوند و بازی تمام آنلاین کنند مثل بازی دیویژن .)

موسیقی و صدا گذاری : 10 از 10
گرافیک فنی : 9 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها :9 از 10
داستان : 8 از 10

نمره کل : 9 از 10

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi

COD WWII

download.jpg

از نظر من هیچکدوم از نسخه های COD به پای 1 و 2 نمیرسن و بعد مدت ها پارسال باز تمومش کردم و بازم لذت بردم بعد از این همه سال هنوز جذابه و اگر یه ریمستر خوب بشه بنظرم واقعا ارزشمنده .
هم علاقه داشتن به داستان های تاریخی و جنگ جهانی دوم با اون صلاح های جالب و سخت البته ، هم اینک بازی واقع گرایانه تره .
بسته های خون ، طراحی اسلحه ها عالی و جذاب ، گرافیک خیره کننده و فیزیک خوب .
داستان عالی ، روایت عالی . داستان بازی اشتراکات و اقتباص هایی از سریال BOB هم داره .
نمره من بهش 10/10 .

COD BO3

download (1).jpg

یک ساعت بیشتر بازی نکردم و بعد از تجربه WWII رفتم سراغش .
همون اول داستان بازی هیچ جذابیتی برام نداشت . سلاح های مدرن و ... و کلا بازی اصلا جذاب بنظرم نیومد .
برا همین بعد از یک ساعت کلا بیخیالش شدم .
نمره ای بهش نمیدم . چون فقط مورد علاقه من نبود .

Sniper Elite 4

download (2).jpg

اگر میدونستم بازی سوم شخص هست هیچوقت دانلودش نمیکردم . با اون چیزی که مد نظرم بود فاصله داشت .
شاید دوباره برم سمتش ولی تو تجربه اولیه بازی خیلی جذاب و گیرا نبود .
با وجود اینک بازی گرافیک خیلی خوبی داره ، محیط های پر جزییات و جذابی هم داره .

RE 2 Remake

download (3).jpg

تنها بازی ای که بعد از مدت ها من رو دوباره به سمت گیم و البته جمع کردن یه PC حداقلی وادار کرد ، تجربه 5 دقیقه ای این بازی روی PS4 بود .
کلا RE به خاطر داشتن یک داستان قوی و جذاب جزو فرانچایز های مورد علاقم هست و البته من از فن های نسخه های قدیمی سری نیستم چون اولین باری که RE3 رو بازی کردم 9 سالم بود و چیزی ازش نمیفهمیدم (زبان) و اینک کجا بری و چه بکنی و کنترل به نسبت سخت با دوربین خاصش . با وجود تلاش های فراوان هر دفعه دراپ میشد . بعد از اون نسخه 4 رو بازی کردم . به نوعی تبدیل به یکی از بهترین بازی های کل زندگیم شد :D
بازی رو روی PS2 و درجه سختی آخر شروع کردم (بر عکس الان اونموقع پذیرای چالش بودیم :D) .
بازی علاوه بر داستان بسیار جذاب ، المان های ترس رو هم بخوبی داشت و مهمترین تغییر ؟ گیم پلی فوق العاده عالی شده بود .
اون تم تاریکی و اتمسفر جذاب RE رو داشت و اون اره برقی لعنتی که هرجا میرفتی دنبالت میومد . بر عکس RE2 REMAKE که میشه با فرار دشمنات رو پست سر گذاشت (تقریبا البته) توی RE4 این بنده خدا هر جا میرفتی میومد و تیکه تیکه ات میکرد .
برای کشتنش مجبور بودی چندین بار یک راهو بری و بیای تا بتونی بهش یه ضربه بزنی و کلا بازی خیلی چالش برانگیز و جذاب بود .
اما خود RE2 REMAKE

خوب بازی رو با لیون شروع کردم . MR.X تقریبا از اواسط بازی سروکله اش پیدا میشه ولی خب دیگه ولت نمیکنه . این حس که همش یکی دنبالته و ممکنه یکی جلوت سبز بشه دلهره آور چالش برانگیز بود .
حل معماهای بازی جذاب بود . با اینک جوابشون رو میتونستی بگردی و پیدا کنی ولی کمبود مهمات و خون و دشمنان سرسخت اینک بخوای توی ایستگاه پلیس گشت بزنی با خیال راحت ممکن نیست .
پس از اینترنت برای حل بعضی معماها کمک گرفتیم :D ضمنا بازی هم روی آسونترین حالت جلو بردم چون دیگه حوصله چالش آنچنانی ندارم .
داستان بازی و گرافیک و گیم پلی و ADA و کلا همه چیز عالی بود . واقعا نمیشه این سری بازی رو دوست داشت و از این نسخه گذشت ...
من بهش 10/10 میدم .

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
Sniper Elite 4

142026

داستان : سال 1943 روایت می کنه . دراین شماره در ایتالیا به سر می بریم که مثل بیشتر کشورهای اروپایی درگیر جنگ جهانی دوم هست . آلمان ها به سلاح تازه ای دست یافته اند که باید به کمک نیروهای داخلی ایتالیا (پارتیزان ها) در جهت نابودی سلاح جدید و ترور افسرهای عالی رتبه نازی عمل کنیم ...

بازی همان فرمول تکراری گذشته دارد (به طور کل) . فقط در این شماره کمی آب و رنگ بازی بهتر شده و البته که مناظر از دور زیبا هستند و وقتی به بافت ها نزدیک می شویم یک حالت بی کیفیت و مرده دارند و بیشتر شبیه نسل هفتم هستند (از دید نسل هشتمی)

گرافیک هنری و القا حس ایتالیا درگیر جنگ خوب و قابل قبول هست ولی گرافیک فنی یک نسل عقبه و طراحی چهره ها هم چنگی به دل نمی زنه .
ماموریت ها تکراری ولی جزییات برخورد گلوله بسیله Xray خیلی باحال تر شده .
القا حس تک تیراندازی مخصوصا در درجه سختی بالاتر و برآورد فاصله طولی و شدت باد و ... خیلی طبیعی هست . گیم پلی و بالا رفتند از موانع تقریبا نرم و خوب کار شده .
تنوع اسلحه خوب (معمولی هست) . تفنگ دوربین دار و مسلسل و کلت همراه شما هست . (اصل بازی همان طور که از نام آن پیداست پیدا کردن محل مناسب برای تیراندازی و مخفی کاری کشتن دشمنان از راه دور با تفنگ دوربین دار هست)
نقشه های بازی بزرگ تر از قبل هستند ولی حس کم محتوایی (لخت بودن) به بازیباز دست می دهد (و یک حس سردرگمی در پیشبرد ماموریت به دلیل بزرگ بودن نقشه گاهی القا می شود) و بازی بعد مدتی روند تکراری و کمی ملال آوری به خود می گیرد .
افکت های انفجار تعریف چندانی ندارد ولی نور پردازی مخصوصا تابش نور خورشید خوب هست.
گیم پلی بازی کمی طولانی هست و حدود چهارده ساعت طول می کشد.

مشکلات هوش مصنوعی هم گاهی به چشم می خورد و یکی از نکات بازی پیدا کردن دشمنان در پوشش های انبوه گیاهی هست که گاهی سخت می شود (نمی دونید از کجا در حال تیراندازی هستند و کاورگیری خوبی دارند)

درآخر اگر شماره های قبلی تجربه کرده اید این شماره چیز خاصی برای ارائه ندارد ولی اگر برای اولین بار سراغ این سری می روید می تواند برای شما لذت بخش و تجربه نظامی نزدیک به واقعیت را به ارمغان آورد .

موسیقی و صدا گذاری : 7 از 10

گرافیک فنی : 7 از 10
داستان : 6 از 10

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
142251

کلی تعریف و تمجید ازش شنیده بودم ولی متاسفانه فقط یه مرحله تونستم تحملش کنم
با اینکه عاشق سبک های خون آشامی و زامبی هستم ولی اصلا باهاش ارتباط برقرا نکردم و
بعد یک مرحله شیفت دلت

الان رفتم Zombie Army Trilogy بسی میچسبه :D

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
sekiro shadows die twice
خيلي تجربه خوب و لذت بخشي بود، گيم پلي بي نقص ، گرافيك هنري عالي، بهينه و بدون مشكل فني، كلا تنها چيزي كه تجربه بازي رو يكم خراب كرد سختي بيش از حد اواخر بازي بود.
امتياز : 9.5

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
262
نام
آرش

A Short Hike
دیروز دیدم یکی از سایت‌های همسایه معرفیش کرده و... اوف! عجب بازی‌ای بود؛ به‌شکل غیرمنتظره‌ای به دل من یکی نشست! سبک اثر ماجراییه که اکشن چاشنیش شده. اگه میونه‌ی خوبی با بازی‌های مستقل و پیکسل‌آرت و Voxel art و اینا دارین، حتما باید A Short Hike رو تجربه کنین. اگه هم اهل‌اش نیستین، شاید اول‌اش نگیره‌تون؛ کمی حوصله می‌خواد تا چند دقیقه‌ی اول رو بگذرونین، ولی اگه بگیره دیگه ول نمی‌کنه! درود به سازنده‌اش :-bd^:)^

اهل نمره دادن نیستم، ولی خب تاپیک ایجاب می‌کنه. پس: امتیاز: ۱۰ از ۱۰

پ.ن: بازی فضای کودکانه‌ی دل‌انگیزی داره لامصب! یه عبارتی تو بررسی یوروگیمر هست که حق مطلب رو ادا می‌کنه: «بعدازظهر یک روز گرم تابستانی» :x

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
Sniper Elite 4

View attachment 142026

داستان : سال 1943 روایت می کنه . دراین شماره در ایتالیا به سر می بریم که مثل بیشتر کشورهای اروپایی درگیر جنگ جهانی دوم هست . آلمان ها به سلاح تازه ای دست یافته اند که باید به کمک نیروهای داخلی ایتالیا (پارتیزان ها) در جهت نابودی سلاح جدید و ترور افسرهای عالی رتبه نازی عمل کنیم ...

بازی همان فرمول تکراری گذشته دارد (به طور کل) . فقط در این شماره کمی آب و رنگ بازی بهتر شده و البته که مناظر از دور زیبا هستند و وقتی به بافت ها نزدیک می شویم یک حالت بی کیفیت و مرده دارند و بیشتر شبیه نسل هفتم هستند (از دید نسل هشتمی)

گرافیک هنری و القا حس ایتالیا درگیر جنگ خوب و قابل قبول هست ولی گرافیک فنی یک نسل عقبه و طراحی چهره ها هم چنگی به دل نمی زنه .
ماموریت ها تکراری ولی جزییات برخورد گلوله بسیله Xray خیلی باحال تر شده .
القا حس تک تیراندازی مخصوصا در درجه سختی بالاتر و برآورد فاصله طولی و شدت باد و ... خیلی طبیعی هست . گیم پلی و بالا رفتند از موانع تقریبا نرم و خوب کار شده .
تنوع اسلحه خوب (معمولی هست) . تفنگ دوربین دار و مسلسل و کلت همراه شما هست . (اصل بازی همان طور که از نام آن پیداست پیدا کردن محل مناسب برای تیراندازی و مخفی کاری کشتن دشمنان از راه دور با تفنگ دوربین دار هست)
نقشه های بازی بزرگ تر از قبل هستند ولی حس کم محتوایی (لخت بودن) به بازیباز دست می دهد (و یک حس سردرگمی در پیشبرد ماموریت به دلیل بزرگ بودن نقشه گاهی القا می شود) و بازی بعد مدتی روند تکراری و کمی ملال آوری به خود می گیرد .
افکت های انفجار تعریف چندانی ندارد ولی نور پردازی مخصوصا تابش نور خورشید خوب هست.

مشکلات هوش مصنوعی هم گاهی به چشم می خورد و یکی از نکات بازی پیدا کردن دشمنان در پوشش های انبوه گیاهی هست که گاهی سخت می شود (نمی دونید از کجا در حال تیراندازی هستند و کاورگیری خوبی دارند)

درآخر اگر شماره های قبلی تجربه کرده اید این شماره چیز خاصی برای ارائه ندارد ولی اگر برای اولین بار سراغ این سری می روید می تواند برای شما لذت بخش و تجربه نظامی نزدیک به واقعیت را به ارمغان آورد .

موسیقی و صدا گذاری : 7 از 10

گرافیک فنی : 7 از 10
داستان : 6 از 10

ممنون از توضیحات خوبت .
در مورد اول برا ن جزو نکات ضعفش بود .
و مورد دوم . واقعا همینه .

• Like
Reactions: kamyy