امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین پلتفرم PC

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
تو اين تاپيك مي خوايم نظر شما و امتيازي رو كه به هر بازي ميديد مشخص كنيم تا شايد بتونيم بهترين بازي رو تو هر ماه يا سال با نظر خودمون انتخاب كنيم
پايين ترين امتياز 0
بالاترين امتياز 10
همراه نظر ( خواهشمند است نظر کارشناسانه باشه )

اینم بازی های سری 1 : ( تا تاریخ 5 مهر )

Wolfenstein
Wanted Weapons of Fate
Left 4 Dead

Bionic Commando
Call of Juarez Bound in Blood
Street Fighter IV

جواب لیست امتیازات سری اول :

امتیاز اعضای بازی سنتر به عناوین PC

اینم بازی های سری 2 ( با تشکر از میثم ) تا تاریخ 20 مهر :

Batman Akham Asylum
Resident Evil 5
Mini Ninja
NFS: SHIFT
Red Faction Guerilla
Darkest of days
Section 8
overlord 2
ARMA II
Trine
X-Men Origins: Wolvorine

جواب لیست امتیازات سری دوم :

اینم بازی های سری 3 : ( تا تاریخ 28 مهر )

Assassin's Creed
Bioshock
Brothers In Arms 3
Crysis
Crysis Warhead
Dark Sector
Dead Space
Far Cry 2
F.E.A.R 2
Gears of War
GTA IV
GRID
Mirror Edge

لیست امتیازات سری سوم :

بازیهای سری 4 ( تا تاریخ 5 آبان )

Splinter Cell: Double Agent
STALKER: Shadow of Chernobyl
STALKER: Clear Sky
Call of Duty 4
Call of Duty: World At War
Fallout 3
H.A.W.X
Resident Evil 4
Prince of Persia 2008
Burnout: Paradise
Mass Effect
Devil May Cry 3
Devil May Cry 4
Pro Evolution Soccer 2009
Colin Mac Rae: Dirt
Silent Hill: Homecoming

لیست امتیازات سری چهارم :

Last edited by a moderator:

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
حقیقتا کسی که میاد به صدای Hellblade گیر می ده اصلا صلاحیت این رو نداره که به نقد دیگران گیر بده:)) من اصلا خوشم نیومد از بازی به خاطر تکراری بودن خیلی زیاد، ولی Audio Engineering و Audio Designـه بازی قطعا بهترین بود توی 2017. چپ و راست بودن دیالوگ ها هم واسه اینه که چند نفر بودن رو بولد تر کنه، یه احساسی منتقل کنه که انگار کله شما یه صحنه تئاتره که یه سری روانی توش نشستن:D اگه قرار بود 200 تا صدا از توی ذهن همه از یه جا صحبت کنن اصلا احساس Psychosis داده نمی شد.

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
سلام. شما با همین حالت طنز و عکس های زیادی که از داخل بازی می زاری واقعا به زیبایی نقد رو انجام می دهی و آدمو مجاب می کنی اون بازی رو تجربه کنه . به همین روش ادامه بده . عالی هستی (نه مثل بعضی ها که نه عکسی می زارن نه توضیحی می دهند . فقط نمره می زارن و خلاص)

متشکرم و بی نهایت سپاسگزار.... من همیشه مرهون محبت های شما دوست عزیز هستم....شرمنده می فرمایید.....^:)^
پا میداد یک call of duty با هم نمره میدادیم....:-bd....باز هم ممنون از لطف و محبت شما...;)

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
وقتی لیون شروع کرد به گفتن وقایع راکون سیتی حس عجیبی بهم دست داد با صدای خواننده نوار تو ماشین که میگفت : لالای لالای لالای لای.....کم کم دیدم بغض گلوم رو گرفت....همینطور که ماشین جلو تر می رفت حال منم بدتر میشد تا اینکه ماشین وایستاد و راننده پیاده شد برای قضای حاجت....همینکه راننده زیپش رو کشید و شروع کرد به جیش کردن بغض من ترکید و گریه ام دراومد... با برخورد قطرات جیش روی خس و خاشاک اشک من هم سرازیر شد.... اصلا دست خودم نبود انگار راننده کنترل جیش خودش و اشک من رو با هم بدست داشت...آخه من چی بگم در مورد این اَبَر بازی......

فقط همین 3 خط و نصفی باعث شد که برم و بعد از 13 سال بازی رو بازهم نصب کنم:)) عالی بود سعید جان\m/خسته نباشی؛ هم به خاطر نقدت و هم به خاطر طنز محشرت که تو تمام نوشته هات هست:* موفق باشی دوست عزیز:x

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
فقط همین 3 خط و نصفی باعث شد که برم و بعد از 13 سال بازی رو بازهم نصب کنم:)) عالی بود سعید جان\m/خسته نباشی؛ هم به خاطر نقدت و هم به خاطر طنز محشرت که تو تمام نوشته هات هست:* موفق باشی دوست عزیز:x

ممنون از شما استاد و دوست بزرگوار...^:)^..ممنون بابت همه محبت هایی که به من داشتید ...شما خیلی لطف دارید...تشکر..

نمیدانم با چه زبانی و با کدام کلمات میتوانم قطره ای از دریای بیکران محبت شما عزیزان را پاسخ دهم
مثل همیشه شرمنده محبتهای شما هستم.
از صمیم قلب از تک تک شما خوبان با معرفت که اینچنین برای من کمترین سنگ تمام گذاشتید با کمال
تواضع و فروتنی سپاسگزارم.مراتب امتنان و تشکر از همه شما بزرگواران و دریا دلان...​

پی نوشت :
ببخشید من خوب و قشنگ حرف زدن و تشکر کردن بلد نیستم (یعنی بر این باورم که کلا گیمر ها بلد نیستند آخه چه کسی بعد از کشتن ده ها لوکاست در سیاره سرا با اره برقی , هدشات چندین تن از نازی ها در ساحل نرماندی و بیرون کشیدن چشم 5 سایکلوپ از حدقه و جدا کردن سر از بدن و پا از لگن هزاران سامورایی و …. حال قشنگ و پروانه ای حرف زدن داره...همینکه طرف رو Finish Him..!! نمیکنه جای شکرش باقیه...) این حرف ها رو هم از توی یک فروم دخترنه از لای دست و پای چند تا دختر بیرون کشیدم و اینجا ول دادم ....ببخشید اگه یخورده لوسه....:D

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,979
نام
احمد
Quantum Break
قبلا هم یکبار به این بازی اینجا فکر کنم نمره 7-8 دادم:D
ولی امروز دوباره با بلوغ بیشتری بازی تموم کردم باید بگم یکی از بدترین تجربه های زندگیم شد، مخصوصا این که دقیقا بعد از the last of us تمومش کردم دوباره:D
خب واقعا بازی گیم پلی خاصی نداره، هر لوکیشن وارد یک منطقه میشه همون موارد قبلی چند نفر رو بکشی وارد منطقه دیگه بشو:| یعنی تا اخرین قسمت بازی که تموم میشه همین هست اوضاع بازی:| یعنی حتی از رایز هم بدتر :| اون که باز بهتر بود وارد هر مرحله ای میشدی یک لوکیشن جدید بود ولی این چی؟:| داستان بازی هم در امیخته شده با یک سریال هست، نمیتونم نظر قطعی در مورد داستان بازی بدم، ولی من معتقدم اتمسفر بازی ها ده هزار برابر بهتر و بالاتر و شگفت انگیز تر و این بیشتر تاثیر گذار هستن و خاطره میشن تا فیلم ها:| بازی ها حتی از کتاب ها لذت بخش تر هستن موضوع داستانشون تا چه برسه به فیلم ها واسه همین قاطی کردن این بخش از بازی با فصل های خسته کننده یک سریال بزرگترین ضربه به این بازی در کنار گیم پلی بازی زده...با وجود این که بازی داستان خوبی داره ولی همین طور که گفتم هیچ وقت یک چیزی به عنوان داستان بازی نیست، و بیشتر مثل یک سریال میمونه:| دوم این که واقعا داستان بازی هم اینقدر کشش نداره که بعد ار قسمت 15 دقیقه دوباره بشینی 15 دقیقه فیلم ببینی:| اگر هم نبینی که کلیت داستان بازی رو متوجه نمیشی:|
گیم پلی بازی هم ریز ترین جزئیات که برای یک بازی حیاتی هست، و مثلا من از زمان بازی های ps2 دیدم داشتن رو نداره :| مثلا وقتی میاد خشاب عوض میکنی فقط یکی دسته میکشه رو اسلحه به جای این که ضامن رو بکشه و خشاب رو تعویض کنه و هزار مورد از این قرار...
گرافیک بازی هم واقعا خیلی سطح بالا بود ولی پورت بازی رو سیستم من خیلی مزخرف و سنگین و بشدت فریم خور بود، و من هم بازی که افت فریم داشته باشه میشه عذاب برام و اصلا نمیتونم تحمل بیارم، مخصوصا این که هر چقدر تنظمیات رو رو low-high میزاشتم هیچ تحولی در فریم ریت مشاهده نمیشد، و این که این مشکلی گیم پلی و لوکیشن های تکراری تو عنوان قبلی این استدیو alan wake هم بود ...
4/10 و این که خودتون رو برای تجربه این عنوان خسته نکنید .

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
ضمنا من حرفم کلی بود اصلا مخاطب خاصی نداشت ......

برادر @s.1 واقعا ببخشید من فکر کردم منظورتون من بودم و یک تایپیک رو بهم ریختم....:D...حلال کن برادر...آخه من دچار توهم تئوری توطئه هستم متاسفانه ....دکتر هم رفتم خوب نشد..... باز هم معذرت...حالا با اجازه شما اگه میشه من اون نمره ای که تو پست قبلی دادم رو یکم باز کنمش در حد 50 خط , آخه اون به دلم ننِشست و بیشتر شبیه آنچه خواهید دید بود.....ولی غریبه بینمون نیست خداییش منظورتون من نبودم...؟:))....

خوب بعد از کلی تعارف و تشکر و قربون هم رفتن بریم سر بحث شیرین گیم.....

jvrm_6.png

Guacamelee
تو این چند ساله اخیر, سینما بدجور گیر داده به افسانه ها و فرهنگ و فولکلور مکزیکی نمونه اش هم انیمیشن های کتاب زندگی و کوکو که جشن روز مردگان و دنیای پس از مرگ مکزیکی ها رو تم داستان قرار دادند و روایتی رنگارنگ از دنیای اموات مکزیک رو به تصویر کشیدند... اما راه دور نرید خیلی قبل تر از اون ها در سال 2013 اهالی صنعت گیم این افسانه ها رو دوره کردند... اینجاست که ثابت میشه همیشه گیمرها یک قدم از افراد عادی جلوتر هستند....:Shrewd:

این گروه خشن....

داستان از این قراره که آقایی که شما باشید کنترل یک کشاورز فقیر.. به نام Juan Aguacate رو بدست میگیرید که قراره همون روز با دختر رویاهاش که حساب بانکی پرو پیمونی هم داره ازدواج کنه....ولی با ورود شخصی به نام Carlos Calaca حساب کتاب این آقای زرنگ بهم میریزه.... کارلوس کالاکا اسکلتی هست که خودش خواهر و مادر نداره(فحش نیست آقا ..مردن ..مرده..!!) به همراه دو تا از نوچه هاش به نام های Flame face و بانو X'tabay میاد حاج خانم بعد از این جان رو کش میره تا با قربانی کردن اون , دنیای مرده ها و زنده ها رو ادقام کنه این وسط یک زنی هم برای خودش گرفته باشه و از الافی دربیاد .. خوآن کشاورز همون اول کار در راه دفاع از ناموس اقدام میکنه ولی کاری جز سر کشیدن ریق رحمت ازش برنمیاد.... و قدم میزاره به دنیای مرده ها… اونجا یک لوچادور خانم ( همه میدونند لوچادور چیه من برای کسایی که مثل خودم شاید ندونند میگم ...لوچادور کشتی کج گیر های مکزیکی هستند که ماسک های خفنی هم میزنند مثل El Fuerte توی street fighter 4..) به نام توستادا یک ماسک لوچادوری خفن میده به خوآن , که با زدن ماسک به صورتش توانایی این رو داره که برگرده به دنیای زنده ها به جای اینکه شبا بره کلوپ کوکوبانگو پی خاک برسری....در حالی که عضلات و هیکلش چیزی از ری مستریو کم نداره ....

داستان بسیار زیبا روایت میشه و می تونید بعد از شکست هر باس فایت که نوچه های کالاکا هستند به علاوه جگوار جونیور پلنگ صفت داستان هر کدوم رو هم بشنوید حتی داستان خود کالاکا و فروختن روحش به شیطان رجیم که در بازی ازش با نام ال دیابلو یاد میشه :devil: ( همینجا اینو داشته باشید که اونور چقدر ازین نمونه ها داریم کریتوس , کالاکا , جانی بلیز...می دونی اقتصاد قویه لامصب...قوی.... هر چیزی رو معامله می کنند حتی روح ...اینجا فقط به روح آدم فحش میدن یا نهایت فقط میشه کلیه و بخشی از کبد رو فروخت و بسته به male یا Famale یکی دو جای دیگه ..که پولی هم تهش نیست فقط درد و بدنامی داره....ولی چند وقت پیش یکی از دوستام مثانه اش رو فروخت ناکِس...اما تهش فهمیدن سولاخ بوده و معامله بهم خورد....ببخشید حرفام پزشکی / اقتصادی بود لطفا بن نکنید...)

زمانی برای مرغ بودن.....

توی بازی های مترویدوانیا از قدیم رسم بوده که برای اینکه کاراکتر اصلی بازی بتونه از راه های تنگ و سوراخ های ریز عبور کنه و عضلات تحتانیش گیر نکنه و نماله به در و دیوار...سازنده ها میومدن یک جادو جمبلی سوار میکردن که مثلا کاراکتر تبدیل بشه به یک حیونی چیزی مثل اهالی کسلوانیا که به گرگ و خفاش و مه و دود تبدیل میشدن یا ساموس تو متروید که به توپ قل قلی تبدیل میشه و .....اینجا سازنده ها در استدیو درینک باکس عنان ابتکار عمل رو به دست گرفتند و خوان بیچاره رو با اون هیبت مکش مرگ ما البته به کمک جادوی کثیف ایکس تپی تبدیل میکنند به ...مرغ..!!...:blink:
حالا این که خوبه اونجا که گرگ میشدید گرگه جرات نداشت بره جلو مثلا یک گازی چیزی از دشمن ها بگیره و باید برای مبارزه به حالت انسانی در می اومدید ولی اینجا از نزدیک میتونید شاهد رشادت یک مرغ شجاع باشید که چطور با نوک هاش به جنگ لشکر خصم کارلوس کالاکا میره....ولی این حرکت تیم سازنده یک مزیت داره که قبل از اینکه برید قاطی مرغا ,برید قاطی مرغا,ببینید اصلا میتونید و تحمل دارید که برید قاطی مرغا....!!

Rey mysterio Vs Super meat boy

پلتفرمر دو بعدی بویژه زیر سبک مترویدوانیا این روزها اوضاعش خیلی خوبه برخلاف پلتفرمر 3 بعدی که به لطف ماسک اکسیژن نینتندو و تزریق های گاه و بی گاه 200 میلی آندورفین سونی ...نفس می کشه .... چیزی که این بازی رو تبدیل به یکی از عنوان های بی رقیب این سبک تبدیل کرده قطعا گرافیک و داستان و موسیقی اون نیست هر چند هر کدوم اینها هم به تنهایی عالی هستند ولی گیم پلی بازی یک چیز دیگه هست...مبارزات به لطف راه و رسم و مرام لوچادوری جهان پهلوان خوآن که به همه فنون سالتو وپلنگ شکن و گوسفند انداز و بزکش و اشکل گربه و پشگل خر و.....وارده خیلی لذت بخشه ..
از اونجا که خوآن کشتی گیره پس زیاد Grab میکنه ..گِرب بازی طوری هست که چند ثانیه به شما وقت میده جهت پرتاب دشمن رو انتخاب کنید و سوتش کنید به در و دیوار که گرومپ صدا میده و دشمن بیچاره که اسکلت های پانجو به تنی بیش نیستند منهدم بشند....بعدا با خرید فن های دیگه روش های دیگه شکستن کمرو استخون ها رو هم یاد میگیرید.. یعنی کل مبارزات در حال پرتاب این رو اون واون رو این طی میشه...!
کمبو ها هم ترکیبشون مثل تکن تا دو خط هم میرسه که پیش مربی مرغه مهربون میتونید یاد بگیرید....اواسط بازی نصف دشمن ها تو بعد مرده ها هستند و نصف توی بعد زنده ها که همزمان باید هی بعد عوض کنید و مبارزه کنید و این میشه آخر چلنج ناجوانمردانه....:cry2:

قسمت پلتفرمر بازی با امکاناتی نظیر عوض کردن دنیاها بین اموات و زندگان , داج روی هوا , ایستادن روی دیوار و پرتال های آبی نارنجی و...چند مکانیک دیگه سوپر میت بوی رو میزاره توی جیبش...بعضی مواقع عبور از موانع مثل معما میمونه تازه بعد از یاد گرفتن راه رفتن و پریدن بزگونه می فهمید تو بازی های مترویدوانیا چه کارا که نمیشه کرد...

اگه راه مخفی به دفتر ال دیابلو (به نام DA با همون استایل گرافیکی EA )رو پیدا کنید چلنج های غیر ممکن و اعصاب له کن بازی تازه نمایان میشه ....بازی مثل ماریو بروس کو آپ هم داره که سکه جمع کنید و همون بازی قدیمی هر کی کمتر جمع کنه خره...!

NPC های زیادی توی بازی نیستند ولی همون هایی هم که هستند ماموریت های جالبی به شما میدن و با بدست آوردن قدرت جابجایی بین دنیای مرده ها و زنده ها در لحظه , صحنه های جالبی رو می بینید مثلا تو یک خونه ای دختر بچه ای مرده میگه تو این خونه قبلا زندگی می کردم و عروسکم رو میخوام...بعد همونجا تو دنیای زنده ها میبینید مادر بچه عروسکش رو نگه داشته

یا نوازنده ای که تا ده دقیقه پیش داشت می ترکوند با جابجایی دنیاها شش هاش رو از دست داده و نمی تونه بنوازه...نکته منفی بازی اینه که دیالوگ ها صدا ندارند و با متن حرف می زنند ولی خوآن زده رو دست گوردون فریمن حتا متن هم نمی زنه....!! ...اما دیالوگ های پیر مرد بزی که حکم پیر راهنما رو برای شما داره بسیار جالبه ...بدجوری گیر داده به مادر خوآن...:Scare:

تمام بازی بصورت نقاشی با دست هست و چیزی که این بازی رو جدا میکنه با هر عنوان دیگه ای در این سبک رنگ بندی اون هست یعنی R B G رو ترکونده استدیوی درینک باکس...از بس رنگ های تند توی بازی بکار رفته و عناصر محیطی در بک گراند مثل چراغ های نئون خاموش روشن میشن ..

موسیقی بازی هم دست کمی از شاهکار نداره ....موسیقی تند و فلفلی مکزیکی..:Guitar:..پیشنهادم اینه صدای بازی رو قرار بدید روی اسپیکر و زیادش هم بکنید و زیر چشمی اطرافیانتون رو بپایید ..قطعا صحنه های جالبی رو شاهد خواهید بود....

حالا این بازی رو دوباره انجام دادم و اینجا نوشتم که بگم گواکاملی 2 تا دو هفته دیگه میاد اگه شماره یک رو بازی نکردید الان وقتشه...هر چند با وجود Dead cells کار براش یخورده سخت میشه برای گرفتن جایزه ها ی ته سالی….

دلم میخواست خیلی دیگه بنویسم ولی برای اینکه برادر @s.1 ناراحت نشه همینجا تمومش میکنم....:Cheesygrin:

(ببخشید من با شما خیلی شوخی کردم چون اطمینان دارم شما از برادران با جنبه و با مناعت طبع بازیسنتر هستید ...:Praying: در مورد نقد کاملا حق با شما بود این مزخرفاتی که من مینویسم نقد نیست بیشتر معرفی بازی هست به علاوه روده درازی ..خواهشا به جای اینکه خودتون رو الاف آدم کله خرابی مثل من بکنید ,چیت کد بزنید و از پست من عبور کنید...:)>-) نمره 9

x6yl_1.jpg

خوآن قیافش دوریال نمی ارزه سازنده ها هم به این امر کاملا واقف بودن که سریع ماسک میکشن روی سرش
حالا باید زنش رو ببینید , سیب سرخ و دست چلاق که میگن اینجاست..!

qm79_3.jpg

این هیولا در اصل حیوان دست آموز کالاکاست به نام اَلبریج که نابود کردنش دست شمارو می بوسه
اون هم به سبک بوزر تو ماریو ,دقیقا میرید اونور پل و اون تبر رو فشار میدید و زارپ تمام...

wah7_2.jpg

فاصله بین مرگ و زندگی یک دکمه هست ...حالا بیایید اینجا هی بهم بپرید هی فحش بدید ...

t49k_4.jpg

تصویری از دفتر ال دیابلو که کالاکا به همراه ایکس تبی سرزده رفتند برای مذاکرات صلح آمیز
اون خروس رو هم بردن که بکنن توش ..!!.سوئ تفاهم نشه, ال دیابلو رو بکنن توش...

hbhg_5.jpg

easter egg تو بازی بیداد میکنه مثل پوستر برادران کشتی گیراشاره به ماریو, کسل کرشر و
بازی قبلی استدیو tales from space حتی گریم فندنکو و سامورایی جک, بتمن وبین, مگامن ,ویوا پیناتا و.....

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین

برادر @s.1 واقعا ببخشید من فکر کردم منظورتون من بودم و یک تایپیک رو بهم ریختم....:D...حلال کن برادر...آخه من دچار توهم تئوری توطئه هستم متاسفانه ....دکتر هم رفتم خوب نشد..... باز هم معذرت...حالا با اجازه شما اگه میشه من اون نمره ای که تو پست قبلی دادم رو یکم باز کنمش در حد 50 خط , آخه اون به دلم ننِشست و بیشتر شبیه آنچه خواهید دید بود.....ولی غریبه بینمون نیست خداییش منظورتون من نبودم...؟:))....

jvrm_6.png

Guacamelee
تو این چند ساله اخیر, سینما بدجور گیر داده به افسانه ها و فرهنگ و فولکلور مکزیکی نمونه اش هم انیمیشن های کتاب زندگی و کوکو که جشن روز مردگان و دنیای پس از مرگ مکزیکی ها رو تم داستان قرار دادند و روایتی رنگارنگ از دنیای اموات مکزیک رو به تصویر کشیدند... اما راه دور نرید خیلی قبل تر از اون ها در سال 2013 اهالی صنعت گیم این افسانه ها رو دوره کردند... اینجاست که ثابت میشه همیشه گیمرها یک قدم از افراد عادی جلوتر هستند....:Shrewd:

این گروه خشن....

داستان از این قراره که آقایی که شما باشید کنترل یک کشاورز فقیر.. به نام Juan Aguacate رو بدست میگیرید که قراره همون روز با دختر رویاهاش که حساب بانکی پرو پیمونی هم داره ازدواج کنه....ولی با ورود شخصی به نام Carlos Calaca حساب کتاب این آقای زرنگ بهم میریزه.... کارلوس کالاکا اسکلتی هست که خودش خواهر و مادر نداره(فحش نیست آقا ..مردن ..مرده..!!) به همراه دو تا از نوچه هاش به نام های Flame face و بانو X'tabay میاد حاج خانم بعد از این جان رو کش میره تا با قربانی کردن اون , دنیای مرده ها و زنده ها رو ادقام کنه این وسط یک زنی هم برای خودش گرفته باشه و از الافی دربیاد .. جان کشاورز همون اول کار در راه دفاع از ناموس اقدام میکنه ولی کاری جز سر کشیدن ریق رحمت ازش برنمیاد.... و قدم میزاره به دنیای مرده ها… اونجا یک لوچادور خانم ( همه میدونند لوچادور چیه من برای کسایی که مثل خودم شاید ندونند میگم ...لوچادور کشتی کج گیر های مکزیکی هستند که ماسک های خفنی هم میزنند مثل El Fuerte توی street fighter 4..) به نام توستادا یک ماسک لوچادوری خفن میده به جان , بعد جان با زدن ماسک به صورتش توانایی این رو داره که برگرده به دنیای زنده ها به جای اینکه شبا بره کلوپ کوکوبانگو پی خاک برسری....در حالی که عضلات و هیکلش چیزی از ری مستریو کم نداره ....

داستان بسیار زیبا روایت میشه و می تونید بعد از شکست هر باس فایت که نوچه های کالاکا هستند به علاوه جگوار جونیور پلنگ صفت داستان هر کدوم رو هم بشنوید حتی داستان خود کالاکا و فروختن روحش به شیطان رجیم که در بازی ازش با نام ال دیابلو یاد میشه :devil: ( همینجا اینو داشته باشید که اونور چقدر ازین نمونه ها داریم کریتوس , کالاکا , جانی بلیز...می دونی اقتصاد قویه لامصب...قوی.... هر چیزی رو معامله می کنند حتی روح ...اینجا فقط به روح آدم فحش میدن یا نهایت فقط میشه کلیه و بخشی از کبد رو فروخت و بسته به male یا Famale یکی دو جای دیگه ..که پولی هم تهش نیست فقط درد و بدنامی داره....ولی چند وقت پیش یکی از دوستام مثانه اش رو فروخت ناکِس...اما تهش فهمیدن سولاخ بوده و معامله بهم خورد....ببخشید حرفام پزشکی / اقتصادی بود لطفا بن نکنید...)

زمانی برای مرغ بودن.....

توی بازی های مترویدوانیا از قدیم رسم بوده که برای اینکه کاراکتر اصلی بازی بتونه از راه های تنگ و سوراخ های ریز عبور کنه و عضلات تحتانیش گیر نکنه و نماله به در و دیوار...سازنده ها میومدن یک جادو جمبلی سوار میکردن که مثلا کاراکتر تبدیل بشه به یک حیونی چیزی مثل اهالی کسلوانیا که به گرگ و خفاش و مه و دود تبدیل میشدن یا خود متروید که به توپ قل قلی تبدیل میشه و .....اینجا سازنده های در استدیو درینک باکس عنان ابتکار عمل رو به دست گرفتند و جان بیچاره رو با اون هیبت مکش مرگ ما البته به کمک جادوی کثیف ایکس تپی تبدیل میکنند به ...مرغ..!!...:blink:
حالا این که خوبه اونجا که گرگ میشدید گرگه جرات نداشت بره جلو مثلا یک گازی چیزی از دشمن ها بگیره و باید برای مبارزه به حالت انسانی در می اومدید ولی اینجا از نزدیک میتونید شاهد رشادت یک مرغ شجاع باشید که چطور با نوک هاش به جنگ لشکر خصم کارلوس کالاکا میره....ولی این حرکت تیم سازنده یک مزیت داره که قبل از اینکه برید قاطی مرغا ,برید قاطی مرغا,ببینید اصلا میتونید و تحمل دارید که برید قاطی مرغا....!!

Rey mysterio Vs Super meet boy

پلتفرمر دو بعدی بویژه زیر سبک مترویدوانیا این روزها اوضاعش خیلی خوبه برخلاف پلتفرمر 3 بعدی که به لطف ماسک اکسیژن نینتندو و تزریق های گاه و بی گاه 200 میلی آندورفین سونی ...نفس می کشه .... چیزی که این بازی رو تبدیل به یکی از عنوان های بی رقیب این سبک تبدیل کرده قطعا گرافیک و داستان و موسیقی اون نیست هر چند هر کدوم اینها هم به تنهایی عالی هستند ولی گیم پلی بازی یک چیز دیگه هست...مبارزات به لطف راه ورسم و مرام لوچادوری جهان پهلوان جان کشاورز سابق که به همه فنون سالتو وپلنگ شکن و گوسفند انداز و بزکش و اشکل گربه و پشگل خرو.....وارده خیلی لذت بخشه ..
از اونجا که جان کشتی گیره پس زیاد Grab میکنه ..گِرب بازی طوری هست که چند ثانیه به شما وقت میده جهت پرتاب دشمن رو انتخاب کنید و سوتش کنید به در و دیوار که گرومپ صدا میده و دشمن بیچاره که اسکلت های پانجو به تنی بیش نیستند منهدم بشند....بعدا با خرید فن های دیگه روش های دیگه شکستن کمرو استخون ها رو هم یاد میگیرید.. یعنی کل مبارزات در حال پرتاب این رو اون واون رو این طی میشه...!
کمبو ها هم ترکیبشون مثل تکن تا دو خط هم میرسه که پیش مربی مرغه مهربون میتونید یاد بگیرید.... اواسط بازی نصف دشمن ها تو بعد مرده ها هستند و نصف توی بعد زنده ها که همزمان باید هی بعد عوض کنید و مبارزه کنید و این میشه آخر چلنج ناجوانمردانه....:cry2:

قسمت پلتفرمر بازی با امکاناتی نظیر عوض کردن دنیاها بین اموات و زندگان , داج روی هوا , ایستادن روی دیوار و پرتال های آبی نارنجی و...چند مکانیک دیگه سوپر میت بوی رو میزاره توی جیبش...بعضی مواقع عبور از موانع مثل معما میمونه تازه بعد از یاد گرفتن راه رفتن و پریدن بزگونه می فهمید تو بازی های مترویدوانیا چه کارا که نمیشه کرد...

اگه راه مخفی به دفتر ال دیابلو (به نام DA با همون استایل گرافیکی EA )رو پیدا کنید چلنج های غیر ممکن و اعصاب له کن بازی تازه نمایان میشه ....بازی مثل ماریو بروس کو آپ هم داره که سکه جمع کنید و همون بازی قدیمی هر کی کمتر جمع کنه خره...!

NPC های زیادی توی بازی نیستند ولی همون هایی هم که هستند ماموریت های جالبی به شما میدن و با بدست آوردن قدرت جابجایی بین دنیای مرده ها و زنده ها در لحظه , صحنه های جالبی رو می بینید مثلا تو یک خونه ای دختر بچه ای مرده میگه تو این خونه قبلا زندگی می کردم و عروسکم رو میخوام...بعد همونجا تو دنیای زنده ها میبینید مادر بچه عروسکش رو نگه داشته

یا نوازنده ای که تا ده دقیقه پیش داشت می ترکوند با جابجایی دنیاها شش هاش رو از دست داده و نمی تونه بنوازه...نکته منفی بازی اینه که دیالوگ ها صدا ندارند و با متن حرف می زنند ولی جان زده رو دست گوردون فریمن حتا متن هم نمی زنه....!! ...اما دیالوگ های پیر مرد بزی که حکم پیر راهنما رو برای شما داره بسیار جالبه ...بدجوری گیر داده به مادر جان...:Scare:

تمام بازی بصورت نقاشی با دست هست و چیزی که این بازی رو جدا میکنه با هر عنوان دیگه ای در این سبک رنگ بندی اون هست یعنی R B G رو ترکونده استدیوی درینک باکس...از بس رنگ های تند توی بازی بکار رفته و عناصر محیطی در بک گراند مثل چراغ های نئون خاموش روشن میشن ..

موسیقی بازی هم دست کمی از شاهکار نداره ....موسیقی تند و فلفلی مکزیکی..:Guitar:..پیشنهادم اینه صدای بازی رو قرار بدید روی اسپیکر و زیادش هم بکنید و زیر چشمی اطرافیانتون رو بپایید ..قطعا صحنه های جالبی رو شاهد خواهید بود....

حالا این بازی رو دوباره انجام دادم و اینجا نوشتم که بگم گواکاملی 2 تا دو هفته دیگه میاد اگه شماره یک رو بازی نکردید الان وقتشه...هر چند با وجود Dead cells کار براش یخورده سخت میشه برای گرفتن جایزه ها ی ته سالی….

دلم میخواست خیلی دیگه بنویسم ولی برای اینکه برادر @s.1 ناراحت نشه همینجا تمومش میکنم....:Cheesygrin:

(ببخشید من با شما خیلی شوخی کردم چون اطمینان دارم شما از برادران با جنبه و با مناعت طبع بازیسنتر هستید ...:Praying: در مورد نقد کاملا حق با شما بود این مزخرفاتی که من مینویسم نقد نیست بیشتر معرفی بازی هست به علاوه روده درازی ..خواهشا به جای اینکه خودتون رو الاف آدم کله خرابی مثل من بکنید ,چیت کد بزنید و از پست من عبور کنید...:)>-) نمره 9

x6yl_1.jpg

جان قیافش دوریال نمی ارزه سازنده ها هم به این امر کاملا واقف بودن که سریع ماسک میکشن روی سرش
حالا باید زنش رو ببینید , سیب سرخ و دست چلاق که میگن ایجاست..!

qm79_3.jpg

این هیولا در اصل حیوان دست آموز کالاکاست به نام اَلبریج که نابودکردنش دست شمارو می بوسه
اون هم به سبک بوزر تو ماریو ,دقیقا میرید اونور پل و اون تبر رو فشار میدید و زارپ تمام...

wah7_2.jpg

فاصله بین مرگ و زندگی یک دکمه هست ...حالا بیایید اینجا هی بهم بپرید هی فحش بدید ...

t49k_4.jpg

تصویری از دفتر ال دیابلو که کالاکا به همراه ایکس تبی سرزده رفتند برای مذاکرات صلح آمیز
اون خروس رو هم بردن که بکنن توش ..!!.سوئ تفاهم نشه, ال دیابلو رو بکنن توش...

hbhg_5.jpg

easter egg تو بازی بیداد میکنه مثل پوستر برادران کشتی گیراشاره به ماریو, کسل کرشر و
بازی قبلی استدیو tales from space حتی گریم فندنکو و سامورایی جک, بتمن وبین, مگامن ,ویوا پیناتا و.....

همین جوری اومدم بگم که این بازی رو قبلاً کردم و نقدت علاوه بر باحال بودن به شدّت دقیق ـه...
داداش همین جوری ادامه بدی منم کم کم میام وسط :D

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
همین جوری اومدم بگم که این بازی رو قبلاً کردم و نقدت علاوه بر باحال بودن به شدّت دقیق ـه...
داداش همین جوری ادامه بدی منم کم کم میام وسط :D

من یکی از طرفداران پرو پا قرص شما تو تایپیک های نینتندو هستم و خواهم بود و بسیار با مطالب زلدایی شما حال کردم... برادر خیلی هم خوشحال میشیم افتخار بدید بیایید وسط....مجلس بی ریاست...>:D<

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

عزیز من که از شما ترسی ندارم منظورم اگه شما بودید پست شما رو نقل می کردم خطاب به شما می گفتم ابتدای پستمم گفتم 1 انتقاد کلی دارم انتقاد نه توهین

اینجا من هر چقدر بیشتر به من توهین کنید یا مسخره کنید من بیشتر مصمم می شم که بیشتر و صریح تر انتقاد کنم چرا که هنوز 1 عده بلد نیستند در جواب نظرات یا صحبت های مختلف نباید توهین کنن یا مسخره کنن بلکه باید نقدش کنن یا بحث کنن راجبش و خوب من اینقدر به کارم ادامه می دم تا حتی اگه شده کوچکترین تاثیری داشته باشم. چرا که ما جایی زندگی می کنیم که به خاطر عقاید مخالف یا حرف زدن عده ای حتی به خودشون اجازه می دن که یک انسان رو بکشن که این واقعا فاجعس

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,549
نام
Mehrdad
اینجا من هر چقدر بیشتر به من توهین کنید یا مسخره کنید من بیشتر مصمم می شم که بیشتر و صریح تر انتقاد کنم چرا که هنوز 1 عده بلد نیستند در جواب نظرات یا صحبت های مختلف نباید توهین کنن یا مسخره کنن بلکه باید نقدش کنن یا بحث کنن

اون وقت اسم کوت پایین رو میزاری نقد و بحث؟

هر چند هر چقدر بیشتر در نقد تعریف بشه و طولانی تر نوشته بشه لایک های بیشتری شخص دریافت می کنه .متاسفانه عوام بیشتر به چیزی علاقه دارن گوش بدهند که دوست دارند ان ها رو بشنود و حجیم بودن کلی صحبت یا مطالب در نظر اون ها بسیار بزرگ و حرفه ای میاد

الان شما مثلا نوشته دیگران رو نقد کردی؟ خیلی جالبه. تازگی ها مد شده هر کسی میاد ویژگی و صفت خودشو به دیگران میچسبونه بدون اینکه بدونه در خیال به سر میبره! یعنی رسما اومدی اخلاق خودت رو به صورت به قول خودت نقد به یک شخص دیگه مطرح کردی !

عزیزم. به شما مربوط نیست کی چی لایک میکنه. به شما مربوط نیست دیگران چه چیزی را میپسندند. اینا به کنار. به نظر شخصی ملت گیر میدی حداقل یه چی بگو بگنجه.
تازگی ها سطحی نگری و مختصر و مفید توضیح دادن (کار اکثر رسانه های تصویری, همون چیزی که باعث میشه حکمرانان سوار ملت بشند!) شده خوب و خفن و حرفه ای و در مقابل عمق و حجم کار شده عوام گرایی و فولان بیسار؟ یعنی موندم چی میگی :D

پ ن : فکر کنم بازدید کننده های این تاپیک ها دنبال اشنا شدن با نظر شخصی دیگران یا نوشتن فکر و برداشتشون از بازی ها باشند نه چیز دیگه. باز هم میگم شما تفکر خودتون رو به دیگران نسبت میدید. چون شما تنها کسی هستید که راجع به مثلا "لایک" نظر دادید در واقع ذهن خودتون رو به دیگران نسبت دادید. هر کسی با تفکر خودش زندگی میکنه. جالب تر از همه اینکه مصمم به ادامه این روند هم هستی :D

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
هر چی منتظر شدم یک نفر بیاد اینجا یک پست بذاره تا صفحه تموم شه بره صفحه بعد و بعد من پست بدم تا پستم مثل الماسی در صدر مجلس بدرخشه, هیچ خبری نشدکه نشد...آخرش هم مجبور شدم خودم پست بدم که افتاد ته قعر چاه فاضلاب صفحه 162

q15g_88.jpg

Guns, Gore & Cannoli 1& 2

ژانر Run&Gun تقریبا مرده و الان بصورت زامبی بین ژانرهای دیگه دیده میشه....همینجا از همین تریبون اعلام میکنم هر کسی یک بازی خوب تو این سبک معرفی کنه خودم به شخصه تمام پست هاش رو از اولین روز ثبت نامش تو بازی سنتر ندید لایک میکنم...حتی اگه اون کاربر برادر pandora tomorrow با42,087 تا پست باشه...متال اسلاگ و سریوس سم DD و چند تا بازی دیگه که تو ذهنمه قبول نیستا.....[-x
(آدم تنها توی یک کوچه بن بست تو شهر شهید پرور قزوین بین 3 تا غریبه با سبیل های آخته قرار بگیره ولی جو گیر نشه....خدایا خودت این قمپز ما رو به خیر کن...[-o<)

بازی ران اند گانه دیگه , شما تفنگ دارید خوب دشمناتون هم دارند بعضی هاشون ...شما کلاه دارید اونا هم دارند بعضی هاشون , پالتو دارید اونا هم دارند بعضی هاشون ....این میشه Run &Gun دیگه...(تابلو هست که حوصله فک زدن ندارم....)ترکیب کلانتر وکمیسر مگادرایو و متال اسلاگ نئو جئو به علاوه گرافیک کمیک های تن تن سبک و سیاق ظاهری بازی هست و ترکیب مافیا و رزیدنت اویل سبک و سیاق باطنی بازی....

(مثلا اصلا هم معلوم نیست این پست ظاهر تبلیغی برای تایپیک بازی داره ها و کاملا تصادفی و بدون برنامه ریزی قبلی فرستاده شده....:-"....)

داستان از این قراره که ...ولش کن حسش نیست ...امروز به اندازه 3 تا کاربر فعال تایپ کردم انگشتام همش زخم شده بخدا ...این بازی سنتر هم یک عنوان کاربر فعال انداخته رو ما , ما هم جو گیرحالا چهار تا تعریف هم از آدم بکنند...حاضر بودم با نَنجون آنتوان چخوف یک شب رو زیر یک سقف صبح کنم اونم بصورت لاو تو لاو, ولی باز هم اینجوری جو گیر نشم...

داستانش اینجاست با عکس من لینک قسمت پنجمش رو میزارم بقیه اش هم همونجاست ...

(صاحب تایپیک بنده خدا گناه داره تو تایپیک هایی که من...اهه...اهه...یعنی این بابا برپا می کنه به غیر از تنی چند از دوستان همیشگی که کوچولوی همشون هستم یعنی هست و از همینجا دستشون رو میبوسم یعنی می بوسه....^:)^
چند تا مگس و یک زنبور گاوی پیر بیشتر نمی پلکند...اینه که سر بزنید نخوندید هم عیب نداره عکساش رو که میتونید نگاه کنید....

داستانش قشنگه دیگه... شبا برای بچه هاتون بخونیید...نه نه نه....یک وقت اینکار رو نکنید ها این داستان سراسر خین و خین ریزی هست و خشونت همراه با مفاهیم عمیق و فلسفی تنظیم خانواده ای......یکاری کنید بدید بچه هاتون براتون بخونند ...آره حالا بهتر شد..(قسمت پنجمش همین امروز از زیر چاپ دراومده...)

این پست کاملا جنبه تبلیغی داره وهیچ ارزش دیگری ندارد ...اینم نقد متفاوت و خلاصه فقط نمره دادم حالا اگه مفید نبود مختصر که بود....قابل توجه بعضی ها که اول اسمشون S هست....:-"...

تو رو خدا دوباره دعوا نکنید....من از همینجا پیشاپیش مراتب شکرخوری خود را اعلام میدارم...:D...

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
life is strange

LiSCover.jpg

داستان : درباره مکس کالفیلد (مکس هولمز) دختری دبیرستانی که به توانایی برگشت در زمان در خود پی می برد و سعی دارد جان دوست قدیمی خود یعنی کلویی را نجات دهد ولی این کار عواقب بسیاری خواهد داشت ...

بازی بسیار زیبا در ژانر بازی هایی مانند مردگان متحرک هست . نقاشی ها بسیار زیبا و نورپردازی عالی . نقطع قوت بازی موسیقی گوش نواز آن هست که حس خوبی را در جای جای بازی القا می کند . داستان بازی و سفر در زمان تا حالا در بازی دیگری تجربه نکرده بودم برای همین سراغ این ژانر رفتم و برام تازگی زیادی داشت . کلا بازی کلیشه ای نبود .
از نکات منفی کمبود هیجان در اغلب بازی و دیالوگ های بیش از حد که بین افراد رد و بدل می شد و بعضی معماهای اعصاب خورد کن و وقت گیر بدون هیجان .
بازی حدود 12 ساعت در 5 اپیزود گیم پلی دارد .

در کل بازی جالبی هست ولی منو مجاب نکرد شماره بعدی رو بروم .

گیم پلی : 7 از 10
موسیقی و صدا گذاری : 10 از 10
گرافیک هنری و طراحی محیط : 8 از 10
نورپردازی و طراحی سایه ها : 10 از 10
داستان : 9 از 10

نمره کل : 8.75 از 10

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,358
State of Decay - Year-One Survival Edition
state-of-decay-year-one-survival-edition-xbox-one-4.jpg

بعد دیدن تریلرهای قسمت دوم بازی و همینطور معرفی بازی توسط یکی از دوستان رفتم و هردو نسخه رو گرفتم
و الان ک بازی رو تموم کردم باید بگم ی بازی کاملا بیخود بود
بازی هزارتا مشکل داره، از باگ های عجیب غریب که برای 10 سال پیش بودن، تا گیم پلی مزخرف ، گرافیک متوسط، داستان ک هیچی
تکراری شدن بعد یک ساعت ، تنوع کم در زامبی و محیط و....

خلاصه من میخوام برم قسمت دوم بازی کنم چون معرفی ها برای نسخه دوم بود ، امیدوارم ک بهتر این باشه

امتیاز نهایی من به این بازی 4 و اگه بازیش نکردین توصیه نمیکنم​

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
هر چی منتظر شدم یک نفر بیاد اینجا یک پست بذاره تا صفحه تموم شه بره صفحه بعد و بعد من پست بدم تا پستم مثل الماسی در صدر مجلس بدرخشه, هیچ خبری نشدکه نشد...آخرش هم مجبور شدم خودم پست بدم که افتاد ته قعر چاه فاضلاب صفحه 162
*ادامه نقد که واسه طولانی نشدن صفحه حذفش کردم*
شما فامیل کاربر کایزرشوزه نیستی؟ شدیدا یاد اون میفتم پستاتو می خونم:))

واسه اسپم نشدن:

Factorio:
کراک خالص:D اگه کار و زندگیتون رو دوست دارید سمتش نرید:)) اول کار دستی رو اتوماسیون می کنید، بعد کار اوتوماسیون رو اوتوماسیون تر می کنید و همینطور زنجیر وار ادامه می دید تا یه کارخونه ای می سازید که اسپاگتی شده و هیچ ایده ای ندارید کی به کیه. پس می رید تو فروم بازی در مورد Main Bus و معماری کارخونه ایده آل تحقیق می کنید و باز دوباره از اول شروع می کنید، ولی یهو منابعتون تموم می شه و مجبور می شید در دوردست ها دنبال سنگ معدن بگردید و یه سیستم قطار اوتوماتیک راه میندازید که منابع رو به بیس اصلی بیاره، ولی حواستون به نیروگاه های برقتون نبوده و برق کم میاد. برق که کم میاد، برق معدن زغال سنگتون هم کم میاد، برق معدن زغال سنگ که کم بیاد نیروگاه سوخت نداره و یهو می بینید کل شبکه برق به فنا رفته. دستی هم نمی تونید پر کنید از زغال سنگ چون باز قبل از اینکه به بازدهی کامل برسه برق کم میاد و همون پیش میاد. پس شبکه رو از نیروگاه قطع می کنید و دستی پر می کنید تا ری استارت بشه. وقتی نیروگاه راه افتاد بازم نمی تونید دوباره وصلش کنید چون باز کم میاد و مجبورید در مصرف برق صرفه جویی کنید پس باید ماژول صرفه جویی در برق درست کنید و نیروگاه جدید بسازید. همه این کارا رو که کردید دوباره می رید سر وقت بزرگ کردن کارخونه و ...

10/10

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
SONIC FORCES 7.5/10
ce3fab4e1183293748f9f94e33d0396b.jpg

url

نکات مثبت:
گرافیک خوب
باس فایت های مناسب
طراحی مراحل زیبا
صداگذاری خوب

نکات منفی:
کنترل بد
کوتاهی مراحل
کوتاهی بازی
ساخت شخصیت مشابه بازی های RPG

خیلی عجیبه که 1 بازی 25 سال پیش کنترل به این خوبی داشته باشه که برای این سبک بازی هم حیاتی هست و بعد از 25 سال به جای پیشرفت کنترل بدم بشه مورد دیگه کوتاهی مراحل هست که انگار سازنده زیاد حال و حوصله ای برای ادامش نداشته اینم خیلی عجیبه که مدت زمان اتمام برخی مراحل 1.30 دقیقه هم نمی شه یعنی زمانی خیلی کمتر از نسخه ی سگاش فکر کنم حجم کم اورده بودن
با تمام این تفاسیر گیم پلی بازی سرگرم کننده هست و توصیش می کنم مخصوصا باس فایت هاش خیلی خوب طراحی شدن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر