امتیازات The Last of Us Part I

پیش بینی شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
496
نام
علی
انصافا این بازی نیاز به remake نداشت بهترین گرافیک ps3 همین بازی بود که دیگه ریمیکش چی بود ! الان بازی های ps2 یا ps1 رو باید ریمیک کنند ... من که هر چی دقت کردم تفاوت خاصی بین این نسخه و نسخه ps3 که بگم وای چه گرافیکی ندیدم (بگذریم که کلا جهش گرافیکی از ps3 تا ps5 که کلا خیلی مشهود نیست مشهود یعنی تفاوت سگا به ps1 , یا ps1 به ps2). الان DD هم واقعا REMAKE نیازی نداره ... فقط دارند تو پاچه ملت می کنند ریمسترها یا ریمیک های غیر لازم رو !

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,486
نام
Farhad
انصافا این بازی نیاز به remake نداشت بهترین گرافیک ps3 همین بازی بود که دیگه ریمیکش چی بود ! الان بازی های ps2 یا ps1 رو باید ریمیک کنند ... من که هر چی دقت کردم تفاوت خاصی بین این نسخه و نسخه ps3 که بگم وای چه گرافیکی ندیدم (بگذریم که کلا جهش گرافیکی از ps3 تا ps5 که کلا خیلی مشهود نیست مشهود یعنی تفاوت سگا به ps1 , یا ps1 به ps2). الان DD هم واقعا REMAKE نیازی نداره ... فقط دارند تو پاچه ملت می کنند ریمسترها یا ریمیک های غیر لازم رو !
دیگه خیلی از پلیرا از محیط کویری میان تو محیط سرسبز و جنگلی.که یکیشون خودمم :D .بنظرم کار خوبیه که بازیای بزرگ رو برا نسل بعدی ریمستر کنی بقیم به بهترین شکل تجربش میکنن

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,133
نام
امیر
حتی سایت هایی که نمره کم دادن نتونستن منکر این بشن که بازی یکی از بهترین اثار تاریخ بوده و هست !
حقیقتا این ip خیلی عظیمه…هر بار با کلی حاشیه عرضه میشه ولی هربار از این چالش سربلند خارج میشه :D
با این ریمیک طول عمر یکی از بهترین بازی های تاریخ (و برای خیلی ها بهترین) چندین سال افزایش پیدا کرده و افراد بیشتری میتونن ازش در بهترین و زیبا ترین حالت ممکن بهره ببرن !
حقیقتا ذره ای نگران این بحثای فورمی مثل اینکه ناتی داگ خودشو مشغول یک ریمیک کرده و … نیستم چون مطمئنا در سطح کلانی که این تصمیمات گرفته شده همه موارد سنجیده شده و مطمئنا مهم ترین چیزی که تو این تصمیم نقش داشته آسیب ندیدن آثار بعدی ناتی داگه :D

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
به نظر من این امتیاز برای نوتی داگ و این فرنچایز بزرگ یه عقب گرده. اصلا حال نکردم باهاش. مسبب اصلیش هم قطعا مدیران سونی هستن که تصمیم گرفتن اصلا چنین بازی وجود داشته باشه، ولی انقدری باجت و زمان ندن که دستکم از نظر گیم پلی عین لست 2 بشه و در نهایت هم با حرص و آز زیاد هم قیمت یه بازی جدید مثل GoW:R بفروشن که البته خود اون قیمت هم به خاطر افزایش قیمت زیاده.

من امیدوارم سیاست دوشیدن فن ها یه جایی درش گذاشته بشه و کم کم کیفیت بازی های فرست پارتی سونی قربانی زیاده طلبی های سونی و از عن کره کرمون شاهی گرفتنشون نشه. بکشن بیرون واقعا.

Vice City FM

Gold User
Aug 2, 2021
2,391
.
به نظر من این امتیاز برای نوتی داگ و این فرنچایز بزرگ یه عقب گرده. اصلا حال نکردم باهاش. مسبب اصلیش هم قطعا مدیران سونی هستن که تصمیم گرفتن اصلا چنین بازی وجود داشته باشه، ولی انقدری باجت و زمان ندن که دستکم از نظر گیم پلی عین لست 2 بشه و در نهایت هم با حرص و آز زیاد هم قیمت یه بازی جدید مثل GoW:R بفروشن که البته خود اون قیمت هم به خاطر افزایش قیمت زیاده.

من امیدوارم سیاست دوشیدن فن ها یه جایی درش گذاشته بشه و کم کم کیفیت بازی های فرست پارتی سونی قربانی زیاده طلبی های سونی و از عن کره کرمون شاهی گرفتنشون نشه. بکشن بیرون واقعا.
ویدیوی دیجیتال فاندری رو‌ حتمانگاه کن و ببین جان لینمن چی میگه ..

جدا از بحث فنی و گرافیکی که پشمی براشون نمونده و توصیه میکنم همه حتما ببینن تو قسمتی از ویدیو میگه که اولا گیم پلی بازی بیشتر از اونی که تصورش رو می‌کرده تغییر داشته دوما میگه اگر گیمپلی بازی مثل پارت ۲ میشد کلا لول دیزاین بازی از هم میپاشید.
اگر ذره ای اعتماد به ناتی داگ دارید باید بدونید اونا خودشون بهتر از ما میدونن که گیمپلی بازی نیاز به تغییر اساسی داشت یا نداشت.
در مورد مدیریت و ساخت این بازی خود ناتی داگ تو ویدیوی آخرش گفت که این اثر رو ساختند که این فرانچایز کمامان تو ذهن دوستدارانش اما تازه و زیبا تر باقی بمونه دوما سریالش در پیشه و سونی حق داره از فرانچایز بهره برداری خودشو بکنه . زحمت زیادی کشیده شده که این فرانچایز و این کرکترها اونم تو این زمان کم محبوب بشن و هرکس اسمشو بذاره شیر دوشی یا هرچیز دیگه ولی بیخیال شدن این فرانچایز وقتی تو صنعتی هستیم که کپکام شیره رزیدنت اویل یا نینتندو شیره ماریو را میکشه.پس کاملا خریته که سونی بیخیال این سری بشه. ضمن اینکه این ریبیلت هم بخصوص واسه اونایی که کلا بازی نکردند این مجموعه رو هیجان انگیز خواهد بود . قطعا پارت ۲ هم که نسخه نسل بعدیش با این پارت ۱ میدن تو یه پک و بعدا هم رو سرویس.
این ریبیلت تست خوبی بود برای ناتی داگ که ورود کنن به نسل جدید و چیزایی جدید از ps5 یاد بگیرن که بتونن اثر بعدیشون رو با نهایت کیفیت بسازن

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,400
خب پرونده این بازی هم بسته شد
بریم برا یه ریمستر جانانه دیگه از GTA V که بدجور منتظرشم

باز خوبه حداقل پنجاه شصت درصد مخاطبین ناراضی ان و خام نشدن احتمالا یوزر اسکور متا خیلی کم بشه

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,958
نام
Reza
⭕️خلاصه بررسی عنوان The Last Of Us Part I توسط رسانه Digital Foundry

♦️دو حالت Fidelity که 4k و ۳۰ فریم است و Performance که با رزولوشن داینامیک و ۶۰ فریم است که اکثرا 1440p است

♦️حالت Fidelity در مانیتور های 120hz به صورت ۴۰ فریم و

♦️با وجود VRR میزان فریم ریت در هر دو حالت بالاتر می رود

♦️سیستم رندر کرکتر ها بسیار بهبود یافته

♦️در کاتسین ها بعضا مشاهده میکنیم که از زوایای جدیدی روایت صورت میگیرد

♦️حتی در بعضی کاتسین ها، شیوه کارگردانی به طور کلی عوض شده است

♦️پیشرفت چشمگیر سایه ها از همان سکانس های اولیه بازی بسیار مشهود است

♦️حالا افکت های آتش نیز نور حجمی تولید میکنند

♦️نور ها در هنگام عبور از عوامل مختلف، اثرات آن را روی زمین نمایان می سازند، برای مثال نوری که از شیشه کثیف ماشین عبور میکند، سایه ناشی از کثیفی بر سطح ماشین نمایان میشود

♦️هندسه بکار رفته اشکال به طور کلی بسیار بهتر شده و اشکال هندسی،جزییات بسیار بیشتری دارند

♦️بازتاب بر روی آب نیز پیشرفت خوبی داشته، هرچند برای آن از Ray Tracing استفاده نشده است ولی از Cube Map استفاده شده که کیفیت آنها نیز شگفت آور است، از بازتاب های فضایی نیز استفاده شده است.موجی که هنگام شنا یا راه رفتن در آب پدید می آید نیز در نسخه جدید به مراتب بهتر شده است.

♦️آب های جاری با حرکت روی سنگ ها، کف تولید می کندد

♦️با گرفتن چراغ قوه روی سطوح، نور ضعیفی از آنها بازتاب می شود که با رنگ شی یکسان است مثلا از دیوار قرمز رنگ قرمز بازتاب می شود، ولی مشکل این است که فقط برخی اشیا منتخب این ویژگی را دارند و اشیای زیادی هستند که این ویژگی را ندارند، و این ویژگی باعث افت فریم هایی نیز می شود

♦️یک ویژگی مثبت در نسخه اصلی نسبت به نسخه جدید، این است که در نسخه اصلی برای موج های اعماق آب شبیه سازی انجام داده بودند تا حرکت های آب مشخص باشد، در نسخه Part I این ویژگی وجود ندارد

♦️به طور کلی بازی نسبت به Part II پیشرفت داشته ولی نه زیاد، با این حال برخی چیز ها همچون کیفیت کاتسین ها و اسلحه ها بهبود مشخصی دارند

♦️به طور کلی حرکات جوئل مانند نسخه اولیه است و فقط کمی گیم پلی سریعتر شده، ولی انیمیشن های جوئل و رفتار دشمنان نسبت به نسخه قبلی تغییرات قابل توجهی دارد

♦️به طور کلی گان پلی بازی بیشتر در راستای مکانیک های Part II است، ولی در کل چیزی مابین نسخه Remastered و Part II طراحی شده

♦️سیستم مخفی کاری پیچیده ای که در نسخه دوم دیدیم، در این نسخه وجود ندارد

♦️برخلاف بازی اصلی، راه های برای دور زدن دشمنان مانند چمن ها بیشتر شده است، نویسنده مطلب از آن لذت برده ولی نمی داند فن بیس بازی به این تغییرات در Level Design چه واکنشی نشان خواهند داد،این تغییرات ممکن است مانند اتفاقات افتاده در ساخت Metal Gear Solid Twin Snakes،تطبیق المان های جدید با عواملی که برای آن طراحی نشده اند، باعث آسیب به تجربه کلی بازی شود

♦️به طور کلی AI بازی بهبود یافته

♦️همچنین المان هایی مانند گروگان گرفتن دشمنان با شلیک به پا نیز اضافه شده، همچنین بازخورد های محیط به حرکات شما بهبود یافته، و سیستم تخریب بهتر شده

♦️به طور کلی، گیم پلی بازی واقعا نسبت به نسخه قبلی دچار تغییر شده و نویسنده این موضوع را تایید می کند

♦️از نظر نویسنده، این نسخه به علت لول دیزاین پیچیده تر و حرکات جدید اضافه شده ، بهترین نسخه ساخته شده از فرانچایز The Last Of Us است

#Analysis
🔱@Gaming_Yard🔱

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
حتما ویدیوی DF رو ببینید ... 50 دقیقه دل و روده‌ی بازی رو شکافته.

از نظر گرافیکی که اصلا حرفی توش نیست.

پیشرفت هوش مصنوعی فوق‌العاده‌ست.

گیم‌پلی بازی هم از نظر شوتینگ و گانپلی که مثل تلو۲ شده و در مورد بقیه موارد هم لول دیزاین باید کلا تغییر میکرده.

من بعد از دیدن این ویدیو خیلی بیشتر مشتاق شدم بازی رو انجام بدم.

حالا اینکه اصلا نیازی به این ریمیک بود یا نه و اینکه ۷۰ دلار بدون هیچ تخفیفی برای پلیرهای قدیمی زیاده بحثش جداست.

کسی که تلو ۱ رو بازی نکرده تا حالا، جمعه یکی از بهترین روزهای عمر گیمریشه ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر