امتیازات Resident Evil 2 Remake

Rattle.Snake

100% Pure RattleSnake
کاربر سایت
Feb 14, 2018
1,054
نام
Giliath Osborne
resident-evil-2-deluxe-edition-pc-steam-argen-game-store-D_NQ_NP_935408-MLA27711648286_072018-O.jpg

Publisher: Capcom
Developer: Capcom R&D Division 1
Genre: Survival horror
Release Date: January 25, 2019
Platforms: PS4, Xbox One, Microsoft Windows
...
Famitsu 37/40
Eurogamer: Recommended
AngryCentaurGaming: Buy
Player2.net.au: +A
Expansive: Essential
Destructoid 9 / 10.0
God is a Geek 10 / 10.0
GameMAG 10 / 10
ZTGD 10 / 10.0
PlayStation LifeStyle 10 / 10.0
Stevivor 10 / 10.0
Press Start 10 / 10
Cheat Code Central 5 / 5.0
GamingBolt 10 / 10.0
Gadgets 360 10 / 10
GameSpew 10 / 10.0
Rely On Horror 10 / 10.0
Heavy 10 / 10.0
WellPlayed 10 / 10.0
PSX Brasil 98 / 100
SomosXbox 9.7 / 10.0
The Games Machine 9.6 / 10.0
PowerPyx 9.6 / 10.0
Game Informer 9.5 / 10.0
PlayStation Universe 9.5 / 10.0
Atomix 95 / 100
EGM 9.5 / 10.0
Nerd Much? 9.5 / 10.0
TrueGaming 9.5 / 10.0
PowerUp! 9.5 / 10.0
Cultured Vultures 9.5 / 10.0
PushStartPlay 9.4 / 10.0
Hobby Consolas 92 / 100
Spaziogames 9.1 / 10.0
Metro GameCentral 9 / 10
Easy Allies 9 / 10.0
GameSpot 9 / 10
TheSixthAxis 9 / 10
Shacknews 9 / 10
IGN Italy 9 / 10.0
VideoGamer 9 / 10
COGconnected 90 / 100
Everyeye.it 9 / 10.0
TrustedReviews
GameCrate 9 / 10.0
Twinfinite 4.5 / 5.0
GamePro 90 / 100
DualShockers 9 / 10.0
GameZone 9 / 10.0
GameWatcher 9 / 10.0
Hardcore Gamer 4.5 / 5.0
Saudi Gamer 9 / 10
Worth Playing 9 / 10.0
PC Gamer 89 / 100
Merlin'in Kazanı 86 / 100
GamesBeat 85 / 100
Wccftech 8.5 / 10.0
CGMagazine 8.5 / 10.0
M3 4 / 5
IGN 9/10
Push Square 8 / 10
Gameblog 8 / 10
PCGamesN 8 / 10
InsideGamer.nl 84
Jeuxvideo.com 85
PSX-Sense.nl 95
3DJuegos 90
The Escapist 80
GameOver.gr 95
Gamer.nl 90
GamePro Germany 90
The Daily Dot 90
Meristation 94
IGN Spain 90
Jeuxvideo.com 85
FANDOM : 10/10
Trusted Reviews : 9/10
GamePro Germany : 9/10
Power Unlimited : 8.3/10
Digital Trends : 8/10
Gamereactor España 9
Gamereactor Alemania 9
Gamereactor Dinamarca 9
Gamereactor Finlandia 9
Gamereactor Noruega 9
Gamereactor Suecia 9
Gamereactor Países Bajos 9
Gamereactor Indonesia 9
Gamereactor Francia 9
Gamereactor Reino Unido 9
Gamereactor Portugal 9
Slant Magazine 90
Cubed3 100
PlayStation Country 90
Game Debate 95
GameStar 90
Softpedia 90
DarkStation 100
TheXboxHub 100
...

Last edited by a moderator:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
غول معادل فارسی boss نیس. boss بیشتر معانی رئیس (chairman) و ارباب (master_overlord) داره. غول توی انگلیسی ghoul ، ogre و giant میشه.
توی ترجمه از معادلاتی استفاده میکنن که قابل فهم و زیباتر باشه ، دقیق لازم نیس هم معنیش باشه ، همینکه منظور رو درست برسونه خوبه ، و این هنر و تجربه مترجمه که چطور این بخشها رو طوری درج کنه که نه به معادله دقیقش لطمه بزنه ، نه خواننده مطلب رو خسته کنه . که در بخش اخبار انگشت شمار داریم کسانی که خیلی خوب انجامش میدن و جای تحسین دارن .
باس کلمه ی جا افتاده ترو از نظر من حرفه ای تره توی متن نقد نسبت به غول !

آخرین ویرایش:

River Phoenix

کاربر سایت
Mar 19, 2018
85
توی ترجمه از معادلاتی استفاده میکنن که قابل فهم و زیباتر باشه ، دقیق لازم نیس هم معنیش باشه ، همینکه منظور رو درست برسونه خوبه ، و این هنر و تجربه مترجمه که چطور این بخشها رو طوری درج کنه که نه به معادله دقیقش لطمه بزنه ، نه خواننده مطلب رو خسته کنه . که در بخش اخبار انگشت شمار داریم کسانی که خیلی خوب انجامش میدن و جای تحسین دارن .
باس کلمه ی جا افتاده ترو از نظر من حرفه ای تره توی متن نقد نسبت به غول !

موافقم.بعضی از واژه های انگلیسی هستن که با یک واژه فارسی نمیشه ترجمشون کرد و همزمان چند مفموم و معنی رو میرسونن. این باس هم به قول شما خودش استفاده بشه بهتره چون از دسته همون واژه های خاص انگلیسیه که معادل مناسب فارسی نداره که بتونه در یک واژه حق مطلبو ادا کنه.

• Like
Reactions: .Amirone

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
990
نام
امیر حسین
نقد خوبی نبود متاسفانه.
در تمام متن نقد داره‌میگه فلان چیزش فوق العادس ، خارق العادس، فلانه و ....! توی بخش صداگزاری میگه‌که اینم‌مثل سایر بخشها خارق العادس. خوب شما که همه‌چی‌برات خارق العادس و ادرنالین توی خونت جریان پیدا کرده و تنها مورد منفی ای که تو متن نقد اشاره کردی کم شدن معما در‌ نیمه ی دوم هست، چرا‌ پس ۸.۵؟ خوب مخاطب داره با شعورش این متن رو میخونه. اگه شما داری نقد میکنی و نمره میدی پس باید در متن نقد اون مشکلاتو کاملللل بازی کنی. بگی چرا ۱.۵ کم‌شد. نه اینکه برا اینکه به همه‌نشون‌ بدیم که‌ خیلی سخت گیر هستیم، توی متن‌کلی تعریف کنیم‌ بعد در قسمت‌پایانی نقد توی قسمت‌ نکات منفی ، ۳-۴ تا دلیلو بگیم و بعد بگیم ۸.۵! خوب نقد برا چیه؟ نقد برا انتقاد مثبت یا‌ منفی هست. شما اگه‌نمره کم‌میکنی باید در‌خود متن نقد تمام اون مشکلاتو بازگو کنی.

اما در مورد مشکلات ، به نظرم حرفاتون اصلا منطقی نیس. معما کم‌بود توی بازی؟ توی نیمه ی دوم‌ببشتر از نیمه ی اول معما داشتیم. کلی پازل از جمله پازل مهره شطرنج، کلی رمز گاوصندوق، قسمت‌هک کردن، باز کردن درب های قفل ازمایشگاه، پر کردن نمونه ی ازمایشگاهی در ازمایشگاه و....!
در مورد باس هم شما ۴ تا استیج برای G در نظر بگیر به همراه مستر ایکس نامیرا. از اونور هم باس اخر در قسمت لئون. در نهایت هم باس مخفی برای true ending. کاملا به‌نظرم کافی بود.
مورد بعدی هم که‌گفته شد در مورد کوتاه بودن بازیه. معمولا در مورد بازیهای remake شده و ریمستر شده نباید چنین مسائلی رو‌ گفت. بازی بازسازی شده از نسخه ی قدیمیه. نمیشه طبیعتا گیم پلی رو بیشتر کرد و طولانی کرد. وگرنه دیگه اسمش re2 نبود!!!
شما اگه‌ نقد رو جایی منتشر نمیکردی پس هرجور که‌نمره میدادی مهم نبود برا کسی. ولی شما اینو رسمی منتشرش کردی. پس طبیعتا دیگه‌ نظر شخصیت نیس.منه مخاطب و خواننده هم میتونم‌در‌مورد نقدت نظر بدم.

در کل میگم که ۱.۵ نمره ای که کم‌شد ، با خوندن نقد نمیشه فهمید که چرا کم‌شده. کسی که نقدو میخونه فک میکنه ۱۰ دادی. بعد میبینه بی دلیل ۸.۵ گرفته.

امیدوارم این اپیدمی ای که یه عده از منتقدا و سایتا یهو تصمیم بگیرن بشن slant magazine و جیم استرلینگ و quarter to three مد نشه اینجا. چون واقعا خلاف جریان اب شنا کردن راه مناسبی نیس برای خیلی مسائل.

اگه مشکلی داره بازی قشنگ توی متن توضیح بدید و باز کنین مسئله رو. اگرم که حال کردید پس نمره ی واقعی بدید.

دیگه ببخشید اگه تند حرف زدم احیانا.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,755
نام
Bahram
خسته نباشید ، یه مطلبی رو اشاره کنم برای تحریریه که تازه کارهای ویدئویی رو انجام میدن و زحمت هم میکشن بله ، از وقتی بخش ویدئویی راه افتاده به این بخش در پستهای نه شما ، در پست سردبیر تحریریه هم برخوردم ، که "خیلی زحمت کشیده شده و فلان" ، این نوع کلمات وجهه ی جالبی ندارن ، رک بخوام بگم عین منت گذاشتنه ! ، منظور شما میدونم اصلا این نیستو هیجانتونو نسبت بهش با دیگران میخواید به اشتراک بزارید ، ولی واژه درستی رو انتخاب نکردید براش . لینک ویدئوی آپارت هم در همینجا که اطلاع میدید درج کنید . کار در زمینه گیم عشقه .

همونطور که قبلا بحث شده بعضی کلمات معادل فارسیشون قشنگ نیس ،مثل غول ! ، کلمه ی باس فکر کنم بهتر باشه .
دلیل بیان کردن این موضوع این بود که من به جز متن ویدیو هیچ کاری برای نقد ویدیویی انجام ندادم و به نحوی سعی کردم حداقل تشکری کرده باشم از گوینده و بقیه کسانی که زحمت ادیت و ساخت اونو انجام دادن.
و کسی هم منو بشناسه می دونه که من فقط به خاطر علاقه شخصی فعالیت می کنم :d
در مورد ترجمه کلمات هم سعی کردیم تا جایی که ممکن بوده به سمت فارسی نوشتن بریم و به نظرم خودم کلمه غول آخر کاملا معادل مناسبی برای باس هستش.

ARTHUR WESKER

“We can’t change what’s done, we can only move on.
کاربر فعال
Jan 25, 2018
6,600
نام
Albiceleste
نسخه ریمیک شماره اول RE هر چند از لحاظ بصری عنوان زیبایی بود، اما از لحاظ گیم‌پلی عنوانی منسوخ شده و تجربه آن به جز برای دوستداران سری، در مقایسه با عناوین روز عذاب آور و خسته کننده بود.

Resident Evil HD Sells 1 Million, Breaks PSN Record

رکورد 4 سال پیش که همچین چیزی نمیگه!:p

اینچا را خدایا!:)):)):))=))

دیالوگ‌های ابتدایی شماره پنجم است:))

نمیدونستم دیالوگ های مغز منفجر کن وسکر و اسپنسر ابتدایی هست.خوب شد گفتی و ما را از این جهالت نجات دادی!

پ.ن: ادعای خفن بودن نکن!

• Like
Reactions: only sony

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,755
نام
Bahram
نقد خوبی نبود متاسفانه.
در تمام متن نقد داره‌میگه فلان چیزش فوق العادس ، خارق العادس، فلانه و ....! توی بخش صداگزاری میگه‌که اینم‌مثل سایر بخشها خارق العادس. خوب شما که همه‌چی‌برات خارق العادس و ادرنالین توی خونت جریان پیدا کرده و تنها مورد منفی ای که تو متن نقد اشاره کردی کم شدن معما در‌ نیمه ی دوم هست، چرا‌ پس ۸.۵؟ خوب مخاطب داره با شعورش این متن رو میخونه. اگه شما داری نقد میکنی و نمره میدی پس باید در متن نقد اون مشکلاتو کاملللل بازی کنی. بگی چرا ۱.۵ کم‌شد. نه اینکه برا اینکه به همه‌نشون‌ بدیم که‌ خیلی سخت گیر هستیم، توی متن‌کلی تعریف کنیم‌ بعد در قسمت‌پایانی نقد توی قسمت‌ نکات منفی ، ۳-۴ تا دلیلو بگیم و بعد بگیم ۸.۵! خوب نقد برا چیه؟ نقد برا انتقاد مثبت یا‌ منفی هست. شما اگه‌نمره کم‌میکنی باید در‌خود متن نقد تمام اون مشکلاتو بازگو کنی.

اما در مورد مشکلات ، به نظرم حرفاتون اصلا منطقی نیس. معما کم‌بود توی بازی؟ توی نیمه ی دوم‌ببشتر از نیمه ی اول معما داشتیم. کلی پازل از جمله پازل مهره شطرنج، کلی رمز گاوصندوق، قسمت‌هک کردن، باز کردن درب های قفل ازمایشگاه، پر کردن نمونه ی ازمایشگاهی در ازمایشگاه و....!
در مورد باس هم شما ۴ تا استیج برای G در نظر بگیر به همراه مستر ایکس نامیرا. از اونور هم باس اخر در قسمت لئون. در نهایت هم باس مخفی برای true ending. کاملا به‌نظرم کافی بود.
مورد بعدی هم که‌گفته شد در مورد کوتاه بودن بازیه. معمولا در مورد بازیهای remake شده و ریمستر شده نباید چنین مسائلی رو‌ گفت. بازی بازسازی شده از نسخه ی قدیمیه. نمیشه طبیعتا گیم پلی رو بیشتر کرد و طولانی کرد. وگرنه دیگه اسمش re2 نبود!!!
شما اگه‌ نقد رو جایی منتشر نمیکردی پس هرجور که‌نمره میدادی مهم نبود برا کسی. ولی شما اینو رسمی منتشرش کردی. پس طبیعتا دیگه‌ نظر شخصیت نیس.منه مخاطب و خواننده هم میتونم‌در‌مورد نقدت نظر بدم.

در کل میگم که ۱.۵ نمره ای که کم‌شد ، با خوندن نقد نمیشه فهمید که چرا کم‌شده. کسی که نقدو میخونه فک میکنه ۱۰ دادی. بعد میبینه بی دلیل ۸.۵ گرفته.

امیدوارم این اپیدمی ای که یه عده از منتقدا و سایتا یهو تصمیم بگیرن بشن slant magazine و جیم استرلینگ و quarter to three مد نشه اینجا. چون واقعا خلاف جریان اب شنا کردن راه مناسبی نیس برای خیلی مسائل.

اگه مشکلی داره بازی قشنگ توی متن توضیح بدید و باز کنین مسئله رو. اگرم که حال کردید پس نمره ی واقعی بدید.

اول از همه ممنون که وقت گذاشتید و نقد منو خوندید.
بعد هم ممنون برای انتقادات و پیشنهادات.
و اما صرفاً نکات منفی:
نسخه ریمیک با قیمت 60$ به فروش میرسه و فاقد بهش چند نفرست. بعد از اون سناریو اول بازی حدود ۸ ساعت طول می‌کشه تا به پایان برسه. سناریو های بعدی نهایتاً ۴ ساعت (البته در طول یک ساعت هم به پایان می رسند.)
نکته بعدی که در شماره اصلی کاملا حس میشد تفاوت فراوان سناریو های بازی بود، اما در نسخه ریمیک چنین چیزی وجود نداره و عملا سناریو های بازی خیلی شبیه به هم هستند از لحاظ محتوای گیم پلی.
در خصوص مقایسه اداره پلیس با سایر بخش ها هم این نکته کاملا مشهوده که تو اداره پلیس کلی بخش برای جست و جو وجود داره. کلی پازل و معما در راه بازیکن قرار داده میشه و اوج این بخش هم حضور Mr.X هستش که دقیقا زمانی میاد سراغمون که کامل با محیط بازی آشنا شدیم و حضورش اثر منفی بر تجربه گیم پلی بازی نداره. در ادامه و با خارج شدن از اداره پلیس بازیکن وارد محیط های بسته تری میشه و معما های بازی هم کمتر می شن، درست همین جاست که حس می کردم حضور Mr.X می تونه خیلی کمک کنه، اما در نهایت حضور خیلی کم رنگی در نیمه دوم بازی داره.
در نهایت هم حس می کنم نمره ۸.۵ خیلی خوبه و اصلا مثل سایت هایی که شما نام بردید نیست.

نسخه ریمیک شماره اول RE هر چند از لحاظ بصری عنوان زیبایی بود، اما از لحاظ گیم‌پلی عنوانی منسوخ شده و تجربه آن به جز برای دوستداران سری، در مقایسه با عناوین روز عذاب آور و خسته کننده بود.

Resident Evil HD Sells 1 Million, Breaks PSN Record

رکورد 4 سال پیش که همچین چیزی نمیگه!:p

اینچا را خدایا!:)):)):))=))

دیالوگ‌های ابتدایی شماره پنجم است:))

نمیدونستم دیالوگ های مغز منفجر کن وسکر و اسپنسر ابتدایی هست.خوب شد گفتی و ما را از این جهالت نجات دادی!

پ.ن: ادعای خفن بودن نکن!
پ.ن: چشم :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
نقد خوبی نبود متاسفانه.

دوست عزیز اینکه به متن نقد ایراد گرفته میشه فارغ از هر بحثی کاملا منطقیه چون نظرات بعضا متفاوته. اما در مورد خلاف جهت آب شنا کردن فکر کنم امتیاز ۸.۵ رو با ۵.۵ اشتباه گرفتید :D کجای دنیا به نمره ۸.۵ واسه این بازی میگن خلاف جهت آب؟ خواهشا ارزش یه امتیاز بالا رو اینجور پایین نیارید. متن نقد هم با امتیاز همخوانی داره، شما خودت ایراداتی که تو نقد نوشته شده رو بیان کردید، چطور میگید ایرادی گرفته نشده؟

آخرین ویرایش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
نسخه ریمیک با قیمت 60$ به فروش میرسه و فاقد بهش چند نفرست. بعد از اون سناریو اول بازی حدود ۸ ساعت طول می‌کشه تا به پایان برسه
این حرف از کسی مثل شما خیلی بعید بود ! خیلی بازی ها بدون مولتی هستن با قیمت 60 دلار مخصوصا بازی های AAA مثال هم زیاده ولی مثلا RE7 هم آنلاین نداشت و یه سناریو بود که خودم بار اول 11 ساعته تموم کردم و ارزش تکرارش هم کمتر از RE2 هست ولی 60 دلار بود تازه دوتا DLC پولی هم داشت با یه DLC مجانی که اتفاقا RE2 هم قراره داشته باشه . در RE 2 در واقع 4تا سناریو هست هر کاراکتر 2 تا و البته بخش survivor که شما اشاره ای نکردی . با توجه به ارزش تکرار بالای بازی مخصوصا رو دیفیکالتی های مختلف و بخش survivor بدون DLC فکر کنم راحت میتونه 30 ساعت به گیمر تجربه ناب ارائه بده و حتی بالاتر (ارزش تکرار بالا) اونم با بهترین استاندارد ممکن و تلاش قابل تقدیر تیم سازنده . بقیه نکات منفی به نظرم سلیقه ای هست و مشکلی نداره ولی راجب قیمت و 60 دلار بودن فکر میکنم هیچ گونه مشکل و نکته منفی وجود نداره که بخواد بهش اشاره بشه چه برسه که در نقد هم تاثیر بذاره

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
این حرف از کسی مثل شما خیلی بعید بود ! خیلی بازی ها بدون مولتی هستن با قیمت 60 دلار مخصوصا بازی های AAA مثال هم زیاده ولی مثلا RE7 هم آنلاین نداشت و یه سناریو بود که خودم بار اول 11 ساعته تموم کردم و ارزش تکرارش هم کمتر از RE2 هست ولی 60 دلار بود تازه دوتا DLC پولی هم داشت با یه DLC مجانی که اتفاقا RE2 هم قراره داشته باشه . در RE 2 در واقع 4تا سناریو هست هر کاراکتر 2 تا و البته بخش survivor که شما اشاره ای نکردی . با توجه به ارزش تکرار بالای بازی مخصوصا رو دیفیکالتی های مختلف و بخش survivor بدون DLC فکر کنم راحت میتونه 30 ساعت به گیمر تجربه ناب ارائه بده و حتی بالاتر (ارزش تکرار بالا) اونم با بهترین استاندارد ممکن و تلاش قابل تقدیر تیم سازنده . بقیه نکات منفی به نظرم سلیقه ای هست و مشکلی نداره ولی راجب قیمت و 60 دلار بودن فکر میکنم هیچ گونه مشکل و نکته منفی وجود نداره که بخواد بهش اشاره بشه چه برسه که در نقد هم تاثیر بذاره
من با یه بخش از حرف شما مخالفم اون 30 ساعت که گفتین بنظرم واقعا درمورد همه اینطور نیست. من 8 ساعت بخش لیان و 5 ساعت بخش کلیر رو بازی کردم و البته خیلی هم چرخیدم تو محیط اما بنظرم این ایده که اینطور دو تا گیمپلی داشته باشیم که اینقدر شبیه هم هستن و بعدش یه بخش سکند ران هم باشه خیلی باعث نمیشه بیشتر و بیشتر بازی کنیم... من به شخصه بعد از گیمپلی کلیر دیگه حوصله‌ی سکند ران رو نداشتم با اینکه از بخش کلیر کاملا لذت بردم.
البته اضافه کنم که با توجه به هزینه های ساخت بازی AAA انتقادم به قیمت بازی نیست.

Sent from my G3112 using Tapatalk

• Like
Reactions: The End Of Ps

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
من با یه بخش از حرف شما مخالفم اون 30 ساعت که گفتین بنظرم واقعا درمورد همه اینطور نیست. من 8 ساعت بخش لیان و 5 ساعت بخش کلیر رو بازی کردم و البته خیلی هم چرخیدم تو محیط اما بنظرم این ایده که اینطور دو تا گیمپلی داشته باشیم که اینقدر شبیه هم هستن و بعدش یه بخش سکند ران هم باشه خیلی باعث نمیشه بیشتر و بیشتر بازی کنیم... من به شخصه بعد از گیمپلی کلیر دیگه حوصله‌ی سکند ران رو نداشتم با اینکه از بخش کلیر کاملا لذت بردم.
البته اضافه کنم که با توجه به هزینه های ساخت بازی AAA انتقادم به قیمت بازی نیست.

Sent from my G3112 using Tapatalk
من در کل با توجه به ارزش تکرار بازی با دیفیکالتی های مختلف + بخش survivor گفتم
وگرنه بخوان RE3 رو هم ریمیک کنن فقط یدونه سناریو هست با mercenaries ولی اگر اونم 60 دلار باشه با این کیفیت من مشکلی ندارم ولی ریمیک RE2 واقعا قیمتش مشکلی نداره

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
اول از همه ممنون که وقت گذاشتید و نقد منو خوندید.
بعد هم ممنون برای انتقادات و پیشنهادات.
و اما صرفاً نکات منفی:
نسخه ریمیک با قیمت 60$ به فروش میرسه و فاقد بهش چند نفرست. بعد از اون سناریو اول بازی حدود ۸ ساعت طول می‌کشه تا به پایان برسه. سناریو های بعدی نهایتاً ۴ ساعت (البته در طول یک ساعت هم به پایان می رسند.)
نکته بعدی که در شماره اصلی کاملا حس میشد تفاوت فراوان سناریو های بازی بود، اما در نسخه ریمیک چنین چیزی وجود نداره و عملا سناریو های بازی خیلی شبیه به هم هستند از لحاظ محتوای گیم پلی.
در خصوص مقایسه اداره پلیس با سایر بخش ها هم این نکته کاملا مشهوده که تو اداره پلیس کلی بخش برای جست و جو وجود داره. کلی پازل و معما در راه بازیکن قرار داده میشه و اوج این بخش هم حضور Mr.X هستش که دقیقا زمانی میاد سراغمون که کامل با محیط بازی آشنا شدیم و حضورش اثر منفی بر تجربه گیم پلی بازی نداره. در ادامه و با خارج شدن از اداره پلیس بازیکن وارد محیط های بسته تری میشه و معما های بازی هم کمتر می شن، درست همین جاست که حس می کردم حضور Mr.X می تونه خیلی کمک کنه، اما در نهایت حضور خیلی کم رنگی در نیمه دوم بازی داره.
در نهایت هم حس می کنم نمره ۸.۵ خیلی خوبه و اصلا مثل سایت هایی که شما نام بردید نیست.

اینکه شما انتظار داشتی در نیمه دوم مشابه ساختمون RPD تو بازی داشته باشیم به نظرم اشتباه هست و خداروشکر سازنده ها هم همچین اشتباهی انجام ندادند. در نیمه ابتدایی روایت داستان بشدت کند هست و ما درون گیمپلی به واسطه جستجو سرنخ هایی از اتفاقی که افتاده داریم بدست میاریم از روی دست نوشته ها، دیدن و تقابل با دشمن های مختلف (زامبی های معمولی، لیکرها، سگ ها و MRX) ولی بعد از اینکه از ساختمون RPD خارج میشیم در هر دو سناریو روند و ریتم داستان بشدت سریع تر میشه (که نیاز هست) و خودتون تو نقد اشاره کردید به خوبی از بسیاری رازها پرده بردای میشه.

اگر قرار بود در نیمه دوم هم با یک محیط خیلی بزرگ طرف باشیم در روایت داستان سکته و قطعا باعث پس زدن بازی توسط گیمرها میشد. نیمه دوم با یک لیان ی طرف هستیم که به قول Ada کسی انتظار نداشته تا این حد زنده بمونه و به قول معروف تا حدی کارکشته شده! نمیشه در نیمه دوم بازی هم ما مثل نیمه اول به عنوان یک کارکتر گیج که نمیدونه باید چه کاری انجام بده طرف باشیم و در حقیقت اگر نیمه دوم در زمینه طراحی محیط و گیمپلی برابر به پیچیدگی و گستردگی ساختمون RPD بود، توسعه شخصیت لیان (و کلر) به عنوان قهرمان و همه فن حریف زیر سوال میرفت! اما بازهم با کوچک تر شدن محیط، پازل ها همچنان سختی خودشون رو دارند مثل مهره های شطرنج و مرحله خونه سبز

RE2 کلاس درسی برای سازنده های امروزی هست که چه طور از طریق طراحی محیط و گیمپلی بتونیم حس و توانایی کارکتر رو به پلیر انتقال بدیم و نیازی به کلی کات سین و دوربین از قبل تعریف شده نباشه

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
Edge Magazine 80
When this enthralling hybrid is delivering blood by the bucketload and thrills by the dozen, you won't exactly be thinking about what it isn't. [Issue#330, p.110]

Games.cz 90
This remake not only honours the original, it makes it better. The result? Great fun and true survival horror experience.

Playstation Official Magazine UK 90
By the end you’ll be exhausted. Relieved. And itching for more. In those dark rooms and corridors, Resident Evil 2 provides a challenge and then some. [Issue#159, p.87]

IGN Japan 90
It may be only a remake, but Resident Evil 2 is amazing – a remake that is close to flawless.

PlayGround.ru 97
I spent a week in Raccoon City, fighting for survival, solving puzzles, exploring locations to increase my firepower, and resisting the most powerful threats of this challenging game. Having finished the review, I will again return to the city of darkness and despair.

================================

Official Xbox Magazine UK 100
Perfectly captures the essence of the original while offering something completely new.

Generación Xbox 99
Resident evil 2 returns the best way it could possibly be. Capcom is establishing the groundwork for the franchise with this remake.

The Overpowered Noobs 70
A true remake in every sense of the word, Capcom’s 2019 Resident Evil 2 captures the heart of the original in a wonderful recreation.

Riot Pixels 83
Resident Evil 2 is thrilling enough to warrant a second walkthrough to get that extended ending. It’s a great remake, but, more importantly, it confidently stands on its own. This is the best introduction to the Resident Evil series and to survival horror in general.

screenshot-www.metacritic.com-2019.03.06-20-02-14.png

Edge یکی متا نسخه ی PS4 رو کشونده پایین !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر