امتیازات Death Stranding

میانگین نمرات بازی؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    191
  • نظرسنجی بسته شده است .

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
121065

Directed by: Hideo Kojima
Writers: Hideo Kojima; Hitori Nojima
Initial release date: November 8, 2019
Composer: Ludvig Forssell
Genre: Strand
Engine: Decima
Platforms: PlayStation 4, PC​

Metacritic:82

Metacritic:86 pc version

Atomix:10/10
Digital Chumps:10/10
Remoteplay:10/10
InsideGamer:10/10
Famitsu:10/10
Bazicenter:10/10
TheSixthAxis:10/10
Digitally Downloaded.net:10/10
We Got This Covered:10/10
Trusted Reviews:10/10
Gaming Trend:10/10
GamingAge:10/10
GamePlanet:10/10
GamerSky:10/10
GameRevolution:10/10
PushSquare:10/10
ScreenRant:10/10
EGM:10/10
DailyStar:10/10
Millenium:9.8/10
IGN Italia:9.8/10
Areajugones:9.7/10
4Players.de:9.5/10
Playstation LifeStyle:9.5/10
Jeuxvideo.com:9.5/10
IGN Japan:9.5/10
Gaming Nexus9.5/10
Gamer.nl:9.5/10
CheatCC:9.4/10
SpazioGames:9.4/10
Hobby Consolas:9.3/10
COGconnected:9.3/10
Multiplayer.it:9.2/10
Vandal.net:9.2/10
Metro Montreal:9.1/10
Multiplayer.it:9.1/10
Worth Playing:9/10
DarkStation:9/10
3DJuegos:9/10
Post Arcade (National Post):9/10
Power Unlimited:9/10
Games.cz:9/10
‍Gryonline.pl:9/10
GameSpot:9/10
Shacknews:9/10
PSX-Sense.nl:9/10
PLAY! Zine:9/10
JeuxActu:9/10
God is a Geek:9/10
GameOver.gr:9/10
Eurogamer Italy:9/10
Everyeye.it:9/10
GamePro Germany:8.9/10
The Games Machine:8.8/10
IGN Spain:8.7/10
Gamers Heroes:8.5/10
LevelUp:8.5/10
XGN:8.5/10
GameCrate:8.3/10
Meristation:8/10
Merlin'in Kazanı (Turkey):8/10
VideoGamer:8/10
Easy Allies:8/10
Critical Hit:8/10
Guardian:8/10
ZTGD:8/10
Press Start Australia:8/10
PlayStation Universe:8/10
Gameblog.fr:8/10
Destructoid:8/10
Attack of the Fanboy:8/10
CGMagazine:7.8/10
Digital Trends:7/10
Game Informer:7/10
Vgames:7/10
USgamer:7/10
TrueGaming:7/10
Metro GameCentral:7/10
Hardcore Gamer:7/10
GamesRadar:7/10
IGN:6.8/10
GameCrirics:6.5/10
VG247:6/10
AusGamers:6/10
VGC:6/10
GiantBomb:4/10
GameRant:4/10
Stevivor:3.5/10

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
واقعا این تاپیک ثابت کرد که بازیسنتر یکی از غیرقابل بحث ترین جاهاییه که میشه پیدا کرد متاسفانه، یعنی توی این 74 صفحه یه بحث درست نمیبینی شکل گرفته باشه و از اول تا آخرش فقط ترول و یقه کشیه . یعنی هر جا یکی میخواد صحبتی باز بکنه یا توضیحی بده سریع متهم به ماله کشیدن و قانون کشکی وضع کردن میشه. همه هم که ماشالا طلبکار. خب آفرین الان بهتون چی رسید با این وضع بحث کردنتون؟ رنکتون توی سایت رفت بالا؟ عقده هاتون خالی شد کامل؟ بس کنید بابا
به یاد می آورم(مثل پیرمردا :p ) بدون هیچ قصدی خواستم بحثی باز کنم راجب داستان و فرم روایت و نوع داستانی که در نظر گرفته شده و از اون طرف OW بودن بازی ...
آره دوتا از بچه ها همراهی کردن ولی .... بودن دوستانی که کاملا مخالف هرگونه بحثی بودن ، یحتمل مثل راهب های معبد آمون بزرگ، نمیخواستن حرف های ما احیانا کسی رو گمراه کنه:|
حالا شاید شما تو این تاپیک پی بردید بازی سنتر یکی از غیرقابل بحث ترین جاهاییه که میشه پیدا کرد!
ولی من تو تاپیک DS بهش پی بردم! یک سری طرفدارهای بازی خوب ثابت کردن غیر از خودشون کسی حق جیک زدن هم نداره! :|

بیشوخی من هنوز در مورد این کنجکاوم! ولی بی خیال سوالم تو بازی سنتر شدم دیگه چون باز میخوان بگن"حرف ها و سوالات تکراری..." و "هیتر " و ... ، اما دو سه تا از رفقای صمیمی منتظرم بشینند پای بازی و در مورد این بهم توضیح بدن که چطور روایت شده داستان...

میگم سونی از عناوین خیلی خیلی ضعیفتری نسبت به DS حمایت کرده و میکنه...
این بازی اگه فروش پایینی هم داشته باشه که بعید میدونم... باز هم کوجیما بازیشو با حمایت سونی میسازه
چون سونی حال حاضر از شرایط بسیار خوبی برخورداره... چه از لحاظ مخاطب و چه از لحاظ فروش کنسول و بازی... و میدونه هم که کوجیما طرفدار داره و مطمعنا شرایط رو یکبار دیگه براش فراهم میکنه...
تو فکر کن سونی تو مالزی داره برای یک تیم بازیسازی امکانات فراهم میکنه و حمایتشون میکنه... بعد برای کوجیما نکنه

هر چند میدونم بازی فروش قابل قبولی خواهد داشت...
اما تنها نگرانی‌ای که وجود داره اینه که هزینۀ خیلی زیادی برای DS شده (این همه بازیگر درجه یک و این همه امکانات) و امیدوارم فروش بازی جواب این همه هزینه رو بده.
خودت هم گفتی... هزینه DS زیاد بوده، اون بازی هایی که میگی سونی حمایت کرده ربع بازی کوجیما هم خرج نداشتن:-"
به قول مازیار، ترد پارتی و مولتی پلتفرم و ... هم نبودن!
اگر مثلا the Order بعدی رو داشتیم الان، اون موقع میگفتم آره یک بازی پرخرج فیل شده رو سونی حمایت کرده، پس حتما کوجیما هم حمایت میشه!

البته من فکر میکنم با این حال DS خوب میفروشه...حداقل فروش اولیه خوب خواهد بود
نظرشخصی خودمم در مورد حمایت از کوجیما ، کاملا بستگی داره به بازی بعدش:-" اگر یه بازی بسازه من حال کنم آره چرا که نه:-" اگر چیزایی باشه که من حال نکنم، جای دیگه پولش خرج بشه بهتره شاید از اونجاها یه Concrete Genie یا Puppeteer دیگه ای در اومد!
البته دفعه بعدی تو مارکتینگ بازی یکم دست کوجیما رو ببندن و خودشون نظارت بیشتری کنند:-" بازی رو نشون بدن...ولی نه همشو! و خیلی زودتر از این حرفا گیم پلی درست درمون از بازی نشون بدن:D

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
نه علاقه ای ندارم! :| بازی رو نمیکوبم خوش به حال طرفداراش فقط نظر شخصیم گفتم!
شما تا دیروز از بازی تعریف میکردی... و حالا علاقه‌ای بهش نداری
ملاک تغییر نظر شما چی بوده معلوم نیست اما مطمعن باش چیز معتبری نبوده:D

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
شما تا دیروز از بازی تعریف میکردی... و حالا علاقه‌ای بهش نداری
ملاک تغییر نظر شما چی بوده معلوم نیست اما مطمعن باش چیز معتبری نبوده:D
میکردم ولی وقتی دیدم بازی واقعا در حد همون نمایش هاست و ساید مشن نیستن بیخیال شدم! من از کسایی بودم که تو نظرسنجی گزینه 92_93 انتخاب کردم! خیلیا اینجوری شدن :D همین دوستمون که تاپیک pc بازی رو زد بعد عرضه خوشش نمیومد و گفت نخواستیم! اگه الان بازی تگ انحصاری هم داشت همین رو میگفتم!

ds.JPG

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
من با ترد پارتی یا مولتی پلتفرمش کاری ندارم... و همچین حرفی هم نزدم
بنده گفتم سونی از عناوین ضعیفتری نسبت به DS حمایت کرده و میکنه... حالا کوجیما و بازیش که جای خود داره
بعنوان مثال حمایت شدید سونی از عناوینی مثل Days Gone یا knack و...

مگه بازی رو تجربه کردی؟ :D
اینا استودیو فرست پارتی هستن، سونی حمایت نکنه، چی کار کنه! نک که به خاطر فروش نسخه اول نسخه دومش رو ساختن، اما dsرو کاش ذره ای از این حمایتی که گفتید رو استودیو بند و دیزگان میدیدن

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
سایت Giant bomb به ی بازی مثل Control نمرۀ کامل داد و یک صفحه هم ازش تعریف کرد...
در حالیکه همه میدونیم Control خوبه... ولی دیگه در این حد نیست

بعد میاد به ی بازی مثل DS این امتیازو میده... و باز هم همه میدونیم واقعا در این حد نیست!

فکر نمیکنین این سایت خیلی نظر شخصی تو امتیازاتش دخیله...
البته این اتفاق بی ارزش بودن متا رو هم میرسونه!
این دیگه چه حرفیه؟؟؟
چون نظرات شخصی تو نقد دخیله پس متا بی ارزشه؟؟
اتفاقا اینکه نظرات شخصی تو نقد دخیله کاملا طبیعیه...اینطوری نبود که همه با یه معیار ثابت به بازی نمره میدادن و همه باید یک نمره ثابت میدادن

فلسفه میانگین و متا اینه که بگه افراد صاحب نظر مختلف با سلیقه های مختلف نظرشون به طور میانگین در مورد یک بازی چیه و همین میانگین متا رو ارزشمند میکنه که بازتاب سلیقه های افراد مختلف صاحب نظره

.

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
این دیگه چه حرفیه؟؟؟
چون نظرات شخصی تو نقد دخیله پس متا بی ارزشه؟؟
اتفاقا اینکه نظرات شخصی تو نقد دخیله کاملا طبیعیه...اینطوری نبود که همه با یه معیار ثابت به بازی نمره میدادن و همه باید یک نمره ثابت میدادن

فلسفه میانگین و متا اینه که بگه افراد صاحب نظر مختلف با سلیقه های مختلف نظرشون به طور میانگین در مورد یک بازی چیه و همین میانگین متا رو ارزشمند میکنه که بازتاب سلیقه های افراد مختلف صاحب نظره

.
متا دقیقا برای شما در نقطۀ مقابلش تعریف شده!
محتویات و درون مایۀ هر عنوانی مشخصه و باید دارای استاندارهای مناسب باشه... هر نقد کننده‌ای هم باید با این استانداردها آشنا باشه و بازی بر اساس اونها سنجیده بشه... کاری که سایت خودمون هم در نقد و بررسی‌هاش انجام میده و بی طرفانه به جنبه‌های مختلف بازی می‌پردازه
اگه قرار بود نظر شخصی بشه نتیجۀ یک نقد و بررسی... که اونوقت نمیگفتن نقد و بررسی
باید میگفتن نظر سایت X در مورد بازی (البته در مورد DS این اتفاق افتاده!)

مثلا چون افراد مهم یک سایت با بازی اکشن شوتر حال میکنن... پس عنوان بهترین بازی سال رو باید به عنوانی مثل کال‌آف‌دیوتی بدن... نه دوست عزیز
این افراد با اینکه با کال‌آف‌دیوتی حال میکنن اما عنوان بهترین بازی سال رو به عنوانی مثل گادآف‌وار میدن... چون این بازی بر اساس اون استانداردهایی که گفتم و هر نقد کننده‌ای باید بر اونها واقف باشه سنجیده میشه

اگه قرار بود نقد و بررسی یک بازی نظر شخصی نویسنده باشه... که اونوقت نقد و بررسی نمیشد

با اینحال با اینکه اکثر سایتها سعی میکنن تا نظر شخصی کمتر در نقدهاشون تاثیر بزاره... و حرفه‌ای به جنبه‌های مختلف بازی بپردازن... اما باز هم هستن سایتهایی که یک جانبه رفتار میکنن و مثلا به عنوان حساسی مثل DS امتیاز 2/5 دادن که انصافا هر جوری حساب کنی نمیگنجه
امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

و اینکه شما نقد و بررسی رو نظر شخصی میدونید و این موضوع رو طبیعی فرض می‌کنید کاملا اشتباست و اینطور نیست

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pbgame and D.ace

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
متا دقیقا برای شما در نقطۀ مقابلش تعریف شده!
محتویات و درون مایۀ هر عنوانی مشخصه و باید دارای استاندارهای مناسب باشه... هر نقد کننده‌ای هم باید با این استانداردها آشنا باشه و بازی بر اساس اونها سنجیده بشه... کاری که سایت خودمون هم در نقد و بررسی‌هاش انجام میده و بی طرفانه به جنبه‌های مختلف بازی می‌پردازه
اگه قرار بود نظر شخصی بشه نتیجۀ یک نقد و بررسی... که اونوقت نمیگفتن نقد و بررسی
باید میگفتن نظر سایت X در مورد بازی (البته در مورد DS این اتفاق افتاده!)

مثلا چون افراد مهم یک سایت با بازی اکشن شوتر حال میکنن... پس عنوان بهترین بازی سال رو باید به عنوانی مثل کال‌آف‌دیوتی بدن... نه دوست عزیز
این افراد با اینکه با کال‌آف‌دیوتی حال میکنن اما عنوان بهترین بازی سال رو به عنوانی مثل گادآف‌وار میدن... چون این بازی بر اساس اون استانداردهایی که گفتم و هر نقد کننده‌ای باید بر اونها واقف باشه سنجیده میشه

اگه قرار بود نقد و بررسی یک بازی نظر شخصی نویسنده باشه... که اونوقت نقد و بررسی نمیشد

با اینحال با اینکه اکثر سایتها سعی میکنن تا نظر شخصی کمتر در نقدهاشون تاثیر بزاره... و حرفه‌ای به جنبه‌های مختلف بازی بپردازن... اما باز هم هستن سایتهایی که یک جانبه رفتار میکنن و مثلا به عنوان حساسی مثل DS امتیاز 2/5 دادن که انصافا هر جوری حساب کنی نمیگنجه
امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

و اینکه شما نقد و بررسی رو نظر شخصی میدونید و این موضوع رو طبیعی فرض می‌کنید کاملا اشتباست و اینطور نیست
اتفاقا بنده همین بازیسنتر قبلا عضو تحریریه بودم و بازی هم نقد کردم و میدونم روال اینجا چجوریه و چه کاری انجام میدن

هر نقدی بر مبنای یه استاندارهایی انجام میشه ولی اینکه هر منتقد به هر بخش یه نقد چه امتیازی میده کاملا نظر و حق شخصیه منتقده

الان ign و gamespot نمرشون به همین ds بیشتر از ۲ نمره اختلاف داره......معیارها ثابت و تعریف شدس ولی اینکه بازی ds چه نمره ای تو هر معیار میگیره بستگی به دیدگاه فنی اون منتقد داره و کاملا درش آزاده

همونقدری که کسی که به ds نمره ۱۰ داده آزاد و مختاره کسی که به ds نمره ۴ داده هم آزاد و مختاره
هر کدوم برداشت خودشون از رعایت معیارهای استاندارد تعریف شده در بازی رو کردند

به میانگین این نقدها میگن متا کریتیک و کاملا صحیحه

.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
اتفاقا بنده همین بازیسنتر قبلا عضو تحریریه بودم و بازی هم نقد کردم و میدونم روال اینجا چجوریه و چه کاری انجام میدن

هر نقدی بر مبنای یه استاندارهایی انجام میشه ولی اینکه هر منتقد به هر بخش یه نقد چه امتیازی میده کاملا نظر و حق شخصیه منتقده

الان ign و gamespot نمرشون به همین ds بیشتر از ۲ نمره اختلاف داره......معیارها ثابت و تعریف شدس ولی اینکه بازی ds چه نمره ای تو هر معیار میگیره بستگی به دیدگاه فنی اون منتقد داره و کاملا درش آزاده

همونقدری که کسی که به ds نمره ۱۰ داده آزاد و مختاره کسی که به ds نمره ۴ داده هم آزاد و مختاره
هر کدوم برداشت خودشون از رعایت معیارهای استاندارد تعریف شده در بازی رو کردند

به میانگین این نقدها میگن متا کریتیک و کاملا صحیحه

.
نقد بلاخره باید بار فنی هم داشته باشه و کسی که تو نقدش به بازی ۳.۵ میده و می‌نویسه دث زباله ای غیر قابل تجدید هست که نباید توسعه دهنده ها پول بابت این بازی ها بدن اصلا نمیشه گفت آقا تو آزادی برداشت اینجوری بدی بیا از اول تا آخر فحش بده

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
خُب دوستان بازی اومد و من تا الان می‌تونم بگم 10 ساعت بازی کردم و در یک کلام شاهکاره. فکر کنم بعد از این خیلی بازی‌ها از چشمم بیوفتن. یعنی از امروز تا ابد تشنه بازی‌ای با این حالت خواهم بود. البته هنوز کلی راه هست. ولی بازم می‌گم، Giant Bomb نقدش کاملاً جهت دار هست و جهت رو هم جف گرستمن رییس اون گروه تعیین کرده. واقعاًَ براشون متاسفم که توی دشمنی‌هاشون با سونی، می‌خوان یکی از افسانه‌های گیمینگ رو به خاطر یه بازی انقلابی، نه یه بازی بد، به خاطر یه اثر هنری بی‌مانند تخریب کنن. گذاشتم دو روز بگذره بعد بیام بگم که حتی اگر کسی سلیقه‌اش هم این نباشه، به چنین چیزی نمی‌تونه زیر 6 بده. 4 به بازی‌ای می‌دن که قابل بازی نیست. این بازی نه تنها کاملاً قابل بازیه. با وجود المان‌ها بسیار زیادش حتی یک دونه باگ نداره و همه‌چیز اگر درست و به روش خودش بازیش کنین به خوبی کار می‌کنه. میزان بدون باگ بودن اون‌قدر بالاست که واقعاً نشون می‌ده که تیم سازنده می‌دونستن که هیچ بهونه‌ای نباید بدن. ولی با این وجود می‌بینیم که این اتفاق می‌افته. فقط امیدوارم چند ماه بعد دوباره مثل اون بار که گندش در اومد و ماکروسافت به یوتیوبر‌ها پول داده بود که الکی از بازیش تعریف بکنن، این بار هم اون قضیه تکرار نشه.(البته این بار تقریبا تمام یوتیوبر‌ها و استریمر‌ها بازی رو دوست دارن، فقط ظاهراً بعضی مجلات با سوابق مشخص بدشون اومده و می‌گن خوب نیست) در اون صورت کثیفی این ریویو بامب کردن بازی برام چند برابر می‌شه و دیگه حتی فورزا رو هم که بازی مورد علاقه‌ام هست تحریم می‌کنم.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
خُب دوستان بازی اومد و من تا الان می‌تونم بگم 10 ساعت بازی کردم و در یک کلام شاهکاره. فکر کنم بعد از این خیلی بازی‌ها از چشمم بیوفتن. یعنی از امروز تا ابد تشنه بازی‌ای با این حالت خواهم بود. البته هنوز کلی راه هست. ولی بازم می‌گم، Giant Bomb نقدش کاملاً جهت دار هست و جهت رو هم جف گرستمن رییس اون گروه تعیین کرده. واقعاًَ براشون متاسفم که توی دشمنی‌هاشون با سونی، می‌خوان یکی از افسانه‌های گیمینگ رو به خاطر یه بازی انقلابی، نه یه بازی بد، به خاطر یه اثر هنری بی‌مانند تخریب کنن. گذاشتم دو روز بگذره بعد بیام بگم که حتی اگر کسی سلیقه‌اش هم این نباشه، به چنین چیزی نمی‌تونه زیر 6 بده. 4 به بازی‌ای می‌دن که قابل بازی نیست. این بازی نه تنها کاملاً قابل بازیه. با وجود المان‌ها بسیار زیادش حتی یک دونه باگ نداره و همه‌چیز اگر درست و به روش خودش بازیش کنین به خوبی کار می‌کنه. میزان بدون باگ بودن اون‌قدر بالاست که واقعاً نشون می‌ده که تیم سازنده می‌دونستن که هیچ بهونه‌ای نباید بدن. ولی با این وجود می‌بینیم که این اتفاق می‌افته. فقط امیدوارم چند ماه بعد دوباره مثل اون بار که گندش در اومد و ماکروسافت به یوتیوبر‌ها پول داده بود که الکی از بازیش تعریف بکنن، این بار هم اون قضیه تکرار نشه.(البته این بار تقریبا تمام یوتیوبر‌ها و استریمر‌ها بازی رو دوست دارن، فقط ظاهراً بعضی مجلات با سوابق مشخص بدشون اومده و می‌گن خوب نیست) در اون صورت کثیفی این ریویو بامب کردن بازی برام چند برابر می‌شه و دیگه حتی فورزا رو هم که بازی مورد علاقه‌ام هست تحریم می‌کنم.
نظرت بنویس درباره بازی. خیلیا بازی نگرفتن ببینیم دقیق چجوریه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر