امتیازات Death Stranding

میانگین نمرات بازی؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    191
  • نظرسنجی بسته شده است .

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
121065

Directed by: Hideo Kojima
Writers: Hideo Kojima; Hitori Nojima
Initial release date: November 8, 2019
Composer: Ludvig Forssell
Genre: Strand
Engine: Decima
Platforms: PlayStation 4, PC​

Metacritic:82

Metacritic:86 pc version

Atomix:10/10
Digital Chumps:10/10
Remoteplay:10/10
InsideGamer:10/10
Famitsu:10/10
Bazicenter:10/10
TheSixthAxis:10/10
Digitally Downloaded.net:10/10
We Got This Covered:10/10
Trusted Reviews:10/10
Gaming Trend:10/10
GamingAge:10/10
GamePlanet:10/10
GamerSky:10/10
GameRevolution:10/10
PushSquare:10/10
ScreenRant:10/10
EGM:10/10
DailyStar:10/10
Millenium:9.8/10
IGN Italia:9.8/10
Areajugones:9.7/10
4Players.de:9.5/10
Playstation LifeStyle:9.5/10
Jeuxvideo.com:9.5/10
IGN Japan:9.5/10
Gaming Nexus9.5/10
Gamer.nl:9.5/10
CheatCC:9.4/10
SpazioGames:9.4/10
Hobby Consolas:9.3/10
COGconnected:9.3/10
Multiplayer.it:9.2/10
Vandal.net:9.2/10
Metro Montreal:9.1/10
Multiplayer.it:9.1/10
Worth Playing:9/10
DarkStation:9/10
3DJuegos:9/10
Post Arcade (National Post):9/10
Power Unlimited:9/10
Games.cz:9/10
‍Gryonline.pl:9/10
GameSpot:9/10
Shacknews:9/10
PSX-Sense.nl:9/10
PLAY! Zine:9/10
JeuxActu:9/10
God is a Geek:9/10
GameOver.gr:9/10
Eurogamer Italy:9/10
Everyeye.it:9/10
GamePro Germany:8.9/10
The Games Machine:8.8/10
IGN Spain:8.7/10
Gamers Heroes:8.5/10
LevelUp:8.5/10
XGN:8.5/10
GameCrate:8.3/10
Meristation:8/10
Merlin'in Kazanı (Turkey):8/10
VideoGamer:8/10
Easy Allies:8/10
Critical Hit:8/10
Guardian:8/10
ZTGD:8/10
Press Start Australia:8/10
PlayStation Universe:8/10
Gameblog.fr:8/10
Destructoid:8/10
Attack of the Fanboy:8/10
CGMagazine:7.8/10
Digital Trends:7/10
Game Informer:7/10
Vgames:7/10
USgamer:7/10
TrueGaming:7/10
Metro GameCentral:7/10
Hardcore Gamer:7/10
GamesRadar:7/10
IGN:6.8/10
GameCrirics:6.5/10
VG247:6/10
AusGamers:6/10
VGC:6/10
GiantBomb:4/10
GameRant:4/10
Stevivor:3.5/10

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
شما همون های هستین که میگه دیگی که برای من نجوشه میخوام سر سگ توش بجوشه دقیقا همون های که این این کشور به اینجا رسونده.
ببخشید من این قسمت رو نقل قول کردم چون اشاره مستقیم به ضرب المثلی که چند تا پست قبل فرستادم کردید.
محض اطلاع اولش مشخص کنم من هر دو پلتفرم پی سی و پلی ۴ رو دارم پس برام فرقی نمی کنه بازی رو برروی‌ کدوم پلتفرم بازی کنم.اتفاقا برام بهتره که روی پی سی بازی کنم هم کیفیت گرافیکی بالاتری داره و از همه مهم‌تر ۶۰ دلار رو ذخیره می کنم تو جیبم چون به هر حال بازی کرک می شه.از پست اولم هم گفتم امتیازات متا برام مهم نیست چون بازی رو پیش خرید کردم.
بخش مهم داستان توهین به شعور بازیبازها اونم درست چند روز قبل از عرضه بازی هست.من کنسولی رو خریدم که بازی هاای انحصاری شاخی داره و تو این نسل مایکروسافت فرسنگها تو این زمینه از سونی عقب تره(اگه دوستان مایکروسافتی بهشون برخورد عذر می خوام ولی این فکته)
پس زمانی که سونی و کوجیما پروداکشنز اعلام می کنن که این بازی انحصاری پلی ۴ هست برای من بازیباز خرید بازی تو اولویت قرار می گیره و توقع ایجاد می کنه در نتیجه از زندگیم می زنم تا این پول رو جور کنم(منظورم بازیباز ایرانیه)این رو هم اضافه کنم بازی های مالتی پلتفرم رو هم دارم( تو آرشیو psn خودم حدود ۵۰۰ تا بازی وجود داره) اما این بازی ها رو زمانی خریدم که تخفیف خوردن.
به نظرم حرکت سونی و شخص کوجیما توهین به شعور مخاطب و وفاداری اونهاست.درسته عرضه بازی برای پی سی از من نوعی چیزی کم نمی کنه( کما اینکه خودم مخاطب پی سی هم هستم) اما این فضایی که بازیسنتر برای گپ زدن در مورد گیم فراهم کرده یه فضای عمومی هست و همه آزاد هستن نظرشون رو اعلام کنن البته بدون توهین به دیگران من هم صرفا نظرم رو‌گفتم و یادم نمیاد شخص خاصی رو هم تگ کرده باشم.
ضمن اینکه ضرب المثلی که زدم جنبه فان داشت اگه برگردید و دوباره پست من رو ببینید احتمالا متوجه این داستان بشید
ضمنا بعید می دونم عامل بدبختی و عقب افتاده‌گی مملکت من یا امثال باشن ;)
مشکل از جای دیگه است برادر

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ببخشید من این قسمت رو نقل قول کردم چون اشاره مستقیم به ضرب المثلی که چند تا پست قبل فرستادم کردید.
محض اطلاع اولش مشخص کنم من هر دو پلتفرم پی سی و پلی ۴ رو دارم پس برام فرقی نمی کنه بازی رو برروی‌ کدوم پلتفرم بازی کنم.اتفاقا برام بهتره که روی پی سی بازی کنم هم کیفیت گرافیکی بالاتری داره و از همه مهم‌تر ۶۰ دلار رو ذخیره می کنم تو جیبم چون به هر حال بازی کرک می شه.از پست اولم هم گفتم امتیازات متا برام مهم نیست چون بازی رو پیش خرید کردم.
بخش مهم داستان توهین به شعور بازیبازها اونم درست چند روز قبل از عرضه بازی هست.من کنسولی رو خریدم که باز بهای انحصاری شاخی داره و تو این نسل مایکروسافت فرسنگها تو این زمینه از سونی عقب تره(اگه دوستان مایکروسافتی بهشون برخورد عذر می خوام ولی این فکته)
پس زمانی که سونی و کوجیما پروداکشنز اعلام می کنن که این بازی انحصاری پلی ۴ هست برای من بازیباز خرید بازی تو اولویت قرار می گیره ‌ و از زندگیم می زنم تا این پول رو جور کنم(منظورم بازیباز ایرانیه)این رو هم اضافه کنم بازی های مالتی پلتفرم رو هم دارم( تو آرشیو psn خودم حدود ۵۰۰ تا بازی وجود داره) اما این بازی ها رو زمانی خریدم که تخفیف خوردن.
به نظرم حرکت سونی و شخص کوجیما توهین به شعور مخاطب و وفاداری اونهاست.درسته عرضه بازی برای پی سی از من نوعی چیزی کم نمی کنه( کما اینکه خودم مخاطب پی سی هم هستم) اما این فضایی که بازیسنتر برای گپ زدن در مورد گیم فراهم کرده یه فضای عمومی هست و همه آزاد هستن نظرشون رو اعلام کنن البته بدون توهین به دیگران.
ضرب المثلی که زدم جنبه فان داشت اگه برگردید و دوباره پست من رو ببینید احتمالا متوجه این داستان بشید
ضمنا بعید می دونم عامل بدبختی و عقب افتاده‌گی مملکت من یا امثال باشن ;)
مشکل از جای دیگه است برادر
خوب مثل اینکه شما هم مثل چند دقیقه پیش من اشتباه کردی من اصلا منظورم پست شما نبود. :D فکر کنم ضریب خطا شبیه بالا رفته .;)

• Like
Reactions: GZ454 and rezvideo

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
ناموسا فکر کنم این بازیو اون استانهای کشور که کولبری رواج داره بعنوان یه شبیه ساز تاپ کلاس جهانی ازش استفاده کنن :D
آقا رسما فقط انگار در مورد حجم و شرایط تحویل بار هستش:D
3598696-image14.png

آره. قبلا توضیح دادم . که نویسنده گیم اینفورمر اطلاعات داده بود 3 تن بار برده و 260 کیلومتر مسافت رو طی کرده.
آمارها واقعا بالاست.موندم چجوری 10 دادن.
گیم اسپات میگه اوایل بازی که 15 ساعته حس تنهایی کامل بهت دست میده.
15 ساعت تایم دو تا بازیه.
تنگار آب میبندن به بازی.
این بازی میتونست با یه گیم پلی 20 ساعته حداکثر تموم بشه.
ولی هی ایستگاه درست کرده و ما رو ایستگاه کرده.
بعد خود عکس گنگه. cargo condition یعنی وضعیت بار.کیفی هست یعنی چی 12
یا delivery time اگه منظورش مدت زمان کولبری هست چرا 5
delivery volume حجم بار هست . 22 چی.کیلوگرم .پس چرا میگه 640 کیلوگرم بار برده اگه بار فعلیش 22 هست .پس چرا اونجا زده 30.
بعد میگن چرا میگیری کولبری؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نیسان سه تن بار نمیبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
م
خوب مثل اینکه شما هم مثل چند دقیقه پیش من اشتباه کردی من اصلا منظورم پست شما نبود. :D فکر کنم ضریب خطای شبیه بالا رفته .;)
مخلصم
اگه اشتباه کردم شرمنده ام
کلا کوجیما با کاراش اعصاب همه رو ریخته بهم :D

• Like
Reactions: vivanred

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
نه قربونت ما مثل شما که منطقی نیستیم اگر در اون حد منطقی بودم که مثل شما الان باید به به چه چه میکردم و فقط دفاع و تعریف میکردم ولی همین تاپیک برو نمرات اومد ببین خودم ترول کردم یا نه , دیر اومدی نبودی ندیدی شاید به قول خودت به صورت مصلحتی دور مونده :D تو خودت فنی عزیز من بعد اومدی از منطق سینوسی میگی
بعدش هم نمرات 10 کجا بولد شد ! باید اشاره میشد که بازی با این متا اینقدر نمره 10 داره اتفاقا برا یه بازی با متای 84 خیلی جالبه این موضوع نه بازی با متای 91 , حالا اگه خیلی اذیت کننده هست میگم که بولد (!) یا اشاره نمیکنیم ناراحتی نداره که منطقی میشیم ما هم :D
آها راستی اون بازی که گفتی سابقه سه تا 90+ داشت با متای 84 ترول کردیم یا کردم چون ترول خور داشت و منم متظاهر یا دو رو نیستم :Dیادته که میگفتی اولین تجربه استدیو بود و blah blah . شرمنده دیگه ... فروم همینه متاسفانه شما هم میتونی جبران کنی
باشه شما خوبی :D قرار بود مثل شما رفتار کنم که تا الان باید ۳۰ تا کامنت ترول بازی رو میفرستادم، دقیقا مثل خودت. من فن، اون چند نفر دیگه ای هم که به این مطلب گیر دادن هم فن هستن؟ البته شما که از مخترعین روش جدید نقد و پیچیدن نسخه بازی ها با دیدن نیم ساعت گیم پلی تو یوتیوب هستی هم اصلا فن نیستی :D به هر حال موضوع ساده و مشخص هست و چیز مهمی هم نیست که بخوام بحث رو ادامه بدم، هر کسی میخواست متوجه بشه تا الان متوجه شده بود، شما دوست داشتی کماکان میتونی به توجیح و آسمون ریسمون بافتن ادامه بدی، شب خوش :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
تیپیکال فن بوی ! استاد رو تا دیروز روی چشماتون میزاشتید حالا متاش شده 84 اصلا خوبه واسه PC هم منتشر میشه ؟ جدا شما سونی فن ها فک میکنید تافته جدا بافته هستید "متا 84 اشغال استاد همون بهتر که واسه PC هم منتشر میشه" ؟ یـ برند خشک خالیه سهامی چیزی بهتون نمیدن اینجوری ازش حمایت میکنید .....
الان امیر و علی رضا هم جز سونی فن ها به حسابشان بیاری حتما میخوای بگی بعد از اینکه اعلام شد برای pc میاد با بازی لج کردن =))=))!!!

فعلا که pc فن ها تو این تاپیک تور انداختن و فقط همین یه جمله رو استفاده میکنن! حداقلش برای شما pc فن ها خوب شد ، لازم نیست برای کولبری ۶۰ دلار پول بدید.

منتقدیم که اومده ۳ یا ۶ داده صد در صد از همین موضوع لجش گرفته !!! وگرنه بازی که خودش اعجاز اسمانیه

• Like
Reactions: delta05

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
خیلی جالبه. همین چند وقت پیش Gears 5 رو به خاطر متاش ترول میکردن، الان میگن مگه میشه بازی با این متا ترول بشه؟ عجب!

Death Stranding زباله‌ای غیر قابل بازیافت است که باید به عنوان یک هشدار به ناشرهایی که به توسعه دهندگان اختیار تام برای خلق هنر می‌دهند، در نظر گرفته شود!
میدونید این جمله رو گفته؟ منظورم اینه کدوم منتقد یا سایت؟ ممنون

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
حداقلش برای شما pc فن ها خوب شد ، لازم نیست برای کولبری ۶۰ دلار پول بدید.
بر شما هم بد نشد دیگه فروشنده ها اندازه خون بابا شون طلب نمیکنن اونی که فن کوجیما باشه راحت میگیره بازی رو آرشیو میکنه اون هکی فروش ها هم دوبرابر نمیکنن تو پاچه ملت راحت طرف هکی 50-60 تومن میده بازی رو نصب میکنه بببینه دنیا دست کیه منتقد ها بالاخره دارن دروغ میگن یا نه ;;)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
ببینید عزیزان یه مبحثی تو آمار وجود داره به نام واریانس که پراکندگی نمونه ها رو نشون میده. برای اکثر بازی ها به علت این که مرسوم ترن براشون یه سری معیار ها تعریف شده که بر اساس اونها نمره دادن راحت تره این واریانس کمتر.
هر از چند گاهی بازی هایی میان مثل این بازی یا مثلا heavy rain که به علت نو بودن سنگ معیاری براشون وجود نداره و به همین علت واریانس نمراتشون به مراتب بالاتر از بازی های دیگست.
بنابر این مهم این بازی ۱۴ تا نمره کامل داشته باشه چون میفهمیم ۱۴ منتقد که تعداد کمی هم نیستن تونستن با این اثر نو ارتباط برقرار کنن
ولی همون هوی رین ریمسترش میشه ۷۲-۳ و دقیقا همین نو بودن بازی بهش کمک کرد !!!
بهترین ساخته کیج با اختلاف دیترویت هست با اختلاف ،ولی با هوی رین یه اختلاف ده نمره ای داره !
صرفا نو بودن رو نمیشه دلیل بر این کرد که به ضرر بازی بوده!

بر شما هم بد نشد دیگه فروشنده ها اندازه خون بابا شون طلب نمیکنن اونی که فن کوجیما باشه راحت میگیره بازی رو آرشیو میکنه اون هکی فروش ها هم دوبرابر نمیکنن تو پاچه ملت راحت طرف هکی 50-60 تومن میده بازی رو نصب میکنه بببینه دنیا دست کیه منتقد ها بالاخره دارن دروغ میگن یا نه ;;)
برا من که عالی شد ۷۰۰ تومن پس انداز کردیم ، رفیقم پاش رو کرده بود تو یه کفش که دث گوتی میشه ، دث رو میگیرم !!! امروز زنگ زدم بهش یا سایبرپانک رو میگیری یا جرت میدم!

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
باشه شما خوبی :D قرار بود مثل شما رفتار کنم که تا الان باید ۳۰ تا کامنت ترول بازی رو میفرستادم، دقیقا مثل خودت. من فن، اون چند نفر دیگه ای هم که به این مطلب گیر دادن هم فن هستن؟ البته شما که از مخترعین روش جدید نقد و پیچیدن نسخه بازی ها با دیدن نیم ساعت گیم پلی تو یوتیوب هستی هم اصلا فن نیستی :D به هر حال موضوع ساده و مشخص هست و چیز مهمی هم نیست که بخوام بحث رو ادامه بدم، هر کسی میخواست متوجه بشه تا الان متوجه شده بود، شما دوست داشتی کماکان میتونی به توجیح و آسمون ریسمون بافتن ادامه بدی، شب خوش :D
آره اونا هم 100% فن هستن همرو میشناسیم دیگه خدا رو شکر بعد این همه مدت , من هم فن هستم خیلی هم فنم اصلا هم اهل ادا در اوردن نیستم که سعی کنم خودمو منطقی نشون بدم این کار در تخصص کسای دیگس ما هنوز به اون حد نرسیدیم متاسفانه :D این 30 تا کامنت ترول و اینا هم فکر کنم تو خواب احتمالا شمردی , ضمن اینکه من هیچ بازی رو با یوتیوب دیدن نقد نکردم در حد 4 کلمه نظر دادم که خیلی طبیعی هست و نیم ساعت هم نبود تازه کل بازی بود هر چند معتقدم که کار درستی نبود ولی اینکه برا کم نیوردن فرافکنی میکنی و حرف دهن من میذاری جالب نیست . در کل من نه توجیح کردم نه آسمون ریسمون بافتم و نه خواستم بحث کنم که میگی نمیخوای ادامه بدی , تعجبت از شمردن نمرات کامل رو دیدم و با یه اسکرین خاطره سازی کردم دیگه خودت آتیشی شدی :D شب شما هم خوش

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
ولی جدی نمره 84 در کل امتیاز خوبی هست، فقط حیف که چند وقت قبل یه سری از دوستانی که الان به 84 میگن خوب، به یه 84 دیگه میگفتن آشغال، 84 ها انگار با هم خیلی فرق دارن :D
معلومه که ۸۴ ها با هم فرق دارن:D
باید دید این جایگاه و ارقام مقابل چه بازی قرار گرفته!
اره ۸۴ رو اگر مقابل تلو ۲ قرار بدن به قول خودت یعنی آشغال(هر چند من با این لغات کاملا مخالفم چون تو صحبتت اوردی فقط مثالش رو زدم)
ولی مقابل دث میشه not bad!
اصلا بزار فوتبالیشو بگم:D
اگر رئال در پایان فصل ۷۰ امتیاز بگیره ، من و تو که رئالیم خشتک پرزو سرش میکشیم(نگو نه!)
ولی بلفرض اوساسونا بیاد و همین ۷۰ رو بگیره تا یه ماه تو دهاتشون شام میدن!:D

خلاصه اینکه خودمون رو گول نزنیم:D
قطعا فرقی بین ۸۴ ها وجود داره ؛ فرق بین متای یک نیو ip با یه بازی مثل گیرز ، تلو و...

• Like
Reactions: SPILL and Ni-oH

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
من خودم خیلی مشتاق بازی بودم همون زمان معرفیش.
میدونستم گرافیک بازی شاخه و داستان قطعن با توجه به سابقه کوجیما خوب از اب درمیاد.
تو همون نظرسنجی تو تاپیک بازی هم تا قبل از دیدن یه گیم پلی درست ازش امتیازو 90 زده بودم.
بعد از دیدن گیم پلی بازی یخورده تو ذوقم زد و نظرم رفت رو 86 که متاسفانه کمتر از حد انتظارمم شد!

----
در کل ولی بازی رو باید انجام داد و همونطور که بعضی دوستان گفتند احتمال زیاد تجربه هامون میتونه متفاوت باشه بعد از انجام بازی.
هوی رین هم همون موقع من با تردید گرفتم و بعدش شد یکی از بهترین بازیام ..نمیدونم شاید راجب DS هم همینو بگم!
چیزی که قطعیه تا حالا بازی نه اشغاله نه شاهکار نسل.

---
اخرشم بازی هم واسه کوجیما هم سونی برد برد بود.

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
دادا شما ip جديد نمي دوني چيه نظر نده :hide:
Ip جديد متاش كلا چون نمونه قبلي نداشته اصلا قابل نقد نيست چرا؟چون با چي مي خوان مقايسه اش بكنن؟:D

مثلا بايوشاك ٧٦ هم ميگرفت چون اي پي جديد بود عالي بود:D
بلادبورن هم متاي ٨٠ گرفته همه ميگن خيلي خوبه چون اي پي جديده.
سكيرو هم اي پي جديده متا شم ٦٩ :D
كلا ژانر و گيم پلي و لول ديزان و سبك فايتينگ و داستانسرايي اينا معيار نيستن فقط با نسخه قبليش مقايسه مي كنن:D
Edge هم گفته اين نسخه قبل نداشته نوموخوام:hide:

اصلا تجربه و سابقه بازيساز هم بي معنيه

خود تلو اگه ٨٠ ميشد همه ميگفتن عاليه چون اي پي جديده =D>

بعد شما اول ياد بگير به درجه اي از عرفان برسي كه با واكترو به جمع بندي كيفيت بازي برسي :))

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
بازی از لحاظ نمرات در حدی که فکر میکردم ظاهر نشد
ولی از لحاظ اینکه بازی برای خودم چطور باشه بنظرم برای من که داستان واسم مهمه تو بیشتر موارد احتمال زیاد خیلی خوب باشه
و اینکه به نظرم منتقدا بازیهای داستان محور رو خیلی بیشتر تیغ میزنن و نمیخوان قبولشون کنن حتی اگه Heavy Rain و Life is Strange باشن، کلا من از بازیای دیوید کیج حتی Beyond هم لذت بردم بازی ای که فقط و فقط بخاطر انحصاری بودن اینجا تا سر حد مرگ ترول شد و نمره های پایینشو علم کردن
کوجیما به نظرم خواست یه بار حسابی تو زمینه چیزی که توش استاده (داستان و صحنه های سینمایی) قشنگ وارد شه و این قابل تحسینه
بدون شک عده ی زیادی از بازی لذت میبرن و این وسط روسیاهی برای ترولها باقی خواهد ماند:D

• Like
Reactions: Arima Kishou

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
"One particularly torturous late-game story mission required me to carry a hefty weight on my back through a visibility-masking snowstorm and over near-vertical stretches of terrain. It took me 51 minutes to complete. Spending close to an hour schlepping heavy cargo through waist-deep snow, up and down mountains, constantly pushing against fierce winds, in a pair of shoes that wear out over time isn’t an enjoyable video game mission – it’s a lecture your parents used to give you when you complained about having to walk to school. "

خدایی مغز فولادی میخواد یعنی اینقدری باید تو بازی حل بشی اینقدری عاشق داستان پردازی کوجیما بشی که بتونی یک ساعت برا جابه جا کردن محموله تو محیط بازی دووم بیاری و همزمان هم به زمین زمان فحش ندی !!!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر