امتیازات Death Stranding

میانگین نمرات بازی؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    191
  • نظرسنجی بسته شده است .

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
121065

Directed by: Hideo Kojima
Writers: Hideo Kojima; Hitori Nojima
Initial release date: November 8, 2019
Composer: Ludvig Forssell
Genre: Strand
Engine: Decima
Platforms: PlayStation 4, PC​

Metacritic:82

Metacritic:86 pc version

Atomix:10/10
Digital Chumps:10/10
Remoteplay:10/10
InsideGamer:10/10
Famitsu:10/10
Bazicenter:10/10
TheSixthAxis:10/10
Digitally Downloaded.net:10/10
We Got This Covered:10/10
Trusted Reviews:10/10
Gaming Trend:10/10
GamingAge:10/10
GamePlanet:10/10
GamerSky:10/10
GameRevolution:10/10
PushSquare:10/10
ScreenRant:10/10
EGM:10/10
DailyStar:10/10
Millenium:9.8/10
IGN Italia:9.8/10
Areajugones:9.7/10
4Players.de:9.5/10
Playstation LifeStyle:9.5/10
Jeuxvideo.com:9.5/10
IGN Japan:9.5/10
Gaming Nexus9.5/10
Gamer.nl:9.5/10
CheatCC:9.4/10
SpazioGames:9.4/10
Hobby Consolas:9.3/10
COGconnected:9.3/10
Multiplayer.it:9.2/10
Vandal.net:9.2/10
Metro Montreal:9.1/10
Multiplayer.it:9.1/10
Worth Playing:9/10
DarkStation:9/10
3DJuegos:9/10
Post Arcade (National Post):9/10
Power Unlimited:9/10
Games.cz:9/10
‍Gryonline.pl:9/10
GameSpot:9/10
Shacknews:9/10
PSX-Sense.nl:9/10
PLAY! Zine:9/10
JeuxActu:9/10
God is a Geek:9/10
GameOver.gr:9/10
Eurogamer Italy:9/10
Everyeye.it:9/10
GamePro Germany:8.9/10
The Games Machine:8.8/10
IGN Spain:8.7/10
Gamers Heroes:8.5/10
LevelUp:8.5/10
XGN:8.5/10
GameCrate:8.3/10
Meristation:8/10
Merlin'in Kazanı (Turkey):8/10
VideoGamer:8/10
Easy Allies:8/10
Critical Hit:8/10
Guardian:8/10
ZTGD:8/10
Press Start Australia:8/10
PlayStation Universe:8/10
Gameblog.fr:8/10
Destructoid:8/10
Attack of the Fanboy:8/10
CGMagazine:7.8/10
Digital Trends:7/10
Game Informer:7/10
Vgames:7/10
USgamer:7/10
TrueGaming:7/10
Metro GameCentral:7/10
Hardcore Gamer:7/10
GamesRadar:7/10
IGN:6.8/10
GameCrirics:6.5/10
VG247:6/10
AusGamers:6/10
VGC:6/10
GiantBomb:4/10
GameRant:4/10
Stevivor:3.5/10

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
بر منکرش لعنت :D برای من که همون بیگ وینر هم اهمیتی نداره :-"
برای شما و امثال شما نه نمرات اهمیتی داره نه جوایز ، ولی علت حضورتون تو این تاپیک ها و پیگیری کردن و کامنت گذاشتناتون مشخص نیست ! خودتونو گول می زنید شماها خدا وکیلی ؟ واسه سازنده ها و گنده های این صنعت از همین کوجیما بگیر تا نیل دراکمن و کوری بارلوگ این نمرات و جوایز مهمه و یه سر راجع بهش صحبت می کنن ! ترو خدا واسه شماها هم مهم باشه اگه می شه :D

• Like
Reactions: JohnnySilverhand

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
یادم نمیاد اونایی که خوششون میاد، حق داده باشن به بقیه (به جز یکی دو نفر که فارغ از تعصب نظرشون رو دادن و خوب و بد رو با هم شمردن).
نگید این چیزارو توروخدا... یعنی کلا یکی دو نفر بودن که بعد از تجربه بازی اومدن گفتن ما خوشمون اومده ولی خیلیا قرار نیست باهاش حال کنن؟ :D نگید آقا... اصن شونصد تا سایت روزی که امبارگوی انتشار نقدها برداشته شد تیترشون همین بود! من نمیدونم همه اینا دوربین مخفیه یا چی، بابا یه سر به همین تاپیک خودمون بزنید حداقل (باز اونجا خوبه داره راجع به خود بازی بحث میشه اینجا رسما میدون جنگه :D) یکی داره از داستان و شخصیت ها و اندینگ ایراد میگیره اون یکی میگه گیمپلی بازی انقد خسته کنندست وسطش خوابش برده یکیم زوم کرده روی تکسچرای در و دیوار از گرافیک فنی انتقاد میکنه و هزارتا نمونه دیگه، هیچ مشکلیم پیش نمیاد چون بازی الان دیگه ریلیز شده و مردم پلی دادن و الانم دارن نظرشون رو میگن...

D.ace

کاربر سایت
Aug 6, 2011
795
نام
JoE
همه رو نمیتونم نقل قول کنم...مسئله بزرگی هم نیست...فقط یه دروغ کوجیما ثابت شده...چیز عجیبی نیست که قبلا اتفاق نیوفتاده باشه :D هر جوری هم خواستید توجیه‌اش کنید برای خودتون...برای من که ثابت شده اون قضیه و دیگه حتی یک درصدم احتمال نمیدم که بازی با 80 نفر ساخته شده باشه.

من در واکنش به مصاحبه‌های کوجیما و وضعیت بازی این کامنت‌ها رو دادم. وقتی بنظرم یکی داره حرف مسخره میزنه، راحت میام میگم که مسخرست.
شما این مدت چی کار میکردی؟! به جای اینکه نظر خودت رو بگی داشتی به هر کسی که به ساحت مقدس کوجیما کمتر از گل میگفت، انگ هیتر میزدی و کامنت بوک‌مارک میکردی...
همه‌ی این مواردی که آوردی در واکنش به کوجیما و مصاحبه‌هاشه و هیچ ربطی به شما نداره. شما هم به جای اینکه به هر کسی که باهات مخالف بود گیر بدی و برچسب بزنی، بیا دیدگاهت رو بگو ببینم چرا بدیهی‌ترین موارد رو زیر سوال بردم...
شما اگه توی بحث حرفی واسه گفتن داشتی، نقش وکیل مدافع کوجیما رو بازی نمیکردی چون اون کامنتا در مورد کوجیما و بازیش بود نه شما.
هیچ ربطی به شما نداره که من مصاحبه‌های کوجیما رو دنبال می‌کنم یا در موردش چه دیدگاهی دارم. شما نوع نگاه من رو باید با محتوای کامنتی که نقل‌قول می‌کنی نقد کنی نه اینکه بیای قضیه رو شخصی کنی و چیزای نامربوط رو وارد بحث کنی.
درصد بالایی از کامنتای شما توی این تاپیک در راستای این بوده که چرا من دارم فعالیت می‌کنم و چرا کوجیما رو ترول کردم یا در موردش نظر منفی دادم...
میخوای اصلا به حرفای کوجیما واکنش نشون ندم و در موردش اصلا شوخی نکنم تا شما احیانا ناراحت نشی؟ تمام کامنتای من خطاب به حرفا و کارای کوجیما بود، ولی الان انقدر قضیه رو شخصی کردید که انگار خود شما رو ترول کردم یا پشت سرتون بد گفتم...فن بودنم حدی داره؛ دیگه وقتی چیزایی که به بقیه گفته میشه رو به خودت میگیری و فقط دنبال این باشی که کامنتای طرف رو پیدا کنی و یه جوری بهش برچسب بزنی، قضیه از فن بودن میگذره و وارد مرحله تعصب میشه.

شما حداقل بلدی بحث کنی و به بیراهه نزنی :D
به زور نمیگم که بیا قبول کن دروغ گفته...میتونی همون دیدگاه خودت رو داشته باشی و کاملا به حرف کوجیما اطمینان داشته باشی. ولی بنظرم یه چیزی که مستند هست و دقیق لیست شده خیلی معتبرتر از حرف کوجیماست که قبلا خیلی حرف ضد و نقیض زده و همیشه دنبال جلب توجه بوده. حالا میخوای فرض کن که اصلا اون لیست اشتباهه یا نصفشون از استدیو رفتن یا صرفا بادیگارد کوجیما بودن و ...
ولی اینم بهش توجه کن که تمام اون افراد داخل Credits وظیفه‌شون ذکر شده و همینطوری توی استدیو الاف نبودن یا در حال کار روی یه چیز دیگه باشن. اون عکس رسمی از زمان گلد شدن بازی رو هم یادت باشه که بالای 100 نفر توی عکس بودن.
این قضیه هم به این دلیل بولد میشه چون کوجیما خودش این ادعا رو کرده که این بازی بزرگ رو من فقط با 80 نفر فقط توی 3 سال ساختم و برای خیلی‌ها هم شکه‌کننده و تحسین‌برانگیز بود. وگرنه استدیوی دیگه‌ای هم چنین ادعایی میکرد و بعدا گندش درمیومد مطمئنا یه عده انتقاد میکردن.
خدایی متن کامل رو خوندی اصلا؟
طرف گفته اعضای استدیو الان حدود ۸۰ نفر هست بخاطر همین کارها زودتر انجام میشه
الان بیاد در این مورد دروغ بگه که چی بشه؟!چیزی بهش اضافه میشه؟چیزی ازش کم میشه؟:|

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
متوجه نمیشم، چون اسم 120 نفر را آوردن توی Credit یعنی کوجیما دروغ گفته؟

میدونین دیگه معمولا میانگین نفرات فعال روی پروژه را ذکر میکنن؟ احتمالا یکی سه ماه روی پروژه کار بکنه بعد بره سر یک کار دیگه یا حتی از استدیو جدا بشه، اسم اون شخص را میارن توی Credit ولی تغییر در وضعیت میانگین نفرات فعال روی پروژه نمیکنه.

کوجیما اومده گفته بازی را توی 3 سال با 80 نفر ساختم یعنی متوسط 80 نفر تمام وقت روی پروژه کار کرده. نمیتونه بیاد بگه سه ماه اول 20 نفر بودیم، بعد شدیم 40 نفر بعد ...

اگه خیلی حساس هستین پیام بدین بهش یک نمودار از تغییرات تعداد نفرات فعال روی پروژه بهتون بده یک انتگرال بگیرین از نمودار تقسیم بر زمان تعداد نفرات فعال در روز را دربیارین.

من فن کوجیما نیستم و حتی بعد از دیدن گیم پلی Death Stranding با اینکه شدید هایپ بازی بودم ولی دیدم خیلی به گروه خونیم نمیخونه و بازی را خط زدم از لیست خرید قطعیم و احتمالا به این زودی ها بازی را انجام نمیدم ولی خب دلیلی نمیبینم بیام اینجا کوجیما یا استدیوش را به دروغ گویی متهم بکنم. بازی هم درکل اصلا اثر بدی نیست و 82% توسط افرادی که بازی شده مورد تایید قرار گرفته. دلیل نمیشه چون بازی متای بالای 90 نگرفته یا دقیقه 90 از انحصار در اومده شمشیر را از رو بکشین براش. یک درصد احتمال بدین بازی بعدیش باز شاهکار بشه یا انحصاری کنسول و پلتفرم مورد علاقه تون بشه، جوری باشه که بتونین حرفاتون را پس بگیرین.

نمیدونم چرا وقتی از یک بازی خوشتون نمیاد (یا از یک کارگردان) اینقدر وقت باارزشتون را براش تلف می کنید. من خودم به شخصه اگه از یک بازی یا کارگردان یا حتی کمیونیتش خیلی خوشم نیاد حداکثر یکی دوبار درموردش نظر میدم.

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
اینکه میگید کوجیما با کارگردانی MGS کار بزرگی انجام نداده دیگه از اون حرفای Memeworthy و خنده دار بود! :D
سری MGS هر قسمتش(حتی با اینکه 5 برای فن های سری ناامید کننده بود از نظر منتقدا استقبال خوبی داشت ) جزو بهترین بازی های صنعت بوده که تماما کیفیتش رو حفظ کرده.

اینم اضافه کنم اخرین بازی هم که میاموتو کارگردانی کرده Mario 64 اهه مال سال 1996!:D
الان یا اغلب تهیه کننده هست یا مشاور و چیزایی از این قبیل...

خیلی از انتقاد ها به DS و رفتار کوجیما قابل قبوله ولی با کوچک جلوه دادن کارنامه کاری کوجیما... اینطور بنظر میاد، بعضی کاربرا سال ها صبر کردن که یک بازی از کوجیما بیاد که واکنش ها بهش متفاوت باشه که بتونن کار های قبل آخرین بازی اش و کاری هایی که برای صنعت انجام داده هم پایین بیارین.:-"

اصلا DS به کنار...انکار کردن بزرگی عظمت سری MGS و کار های گذشته کوجیما واقعا مسخره و مضحکه!!!
ایشون به شدت هیتر خود کوجیما هست نظراتش و ناراحتیش از گفتن استاد به کوجیما در تایپک های گیم اواردز قبلی هست و دقیقا منتظر همچین فرصتی بود بلکه خود کوجیما زیر سوال ببره و یکدفعه خودشو خالی کرد البته اینا از خودشون نظر مستقل ندارن بگن و حتی بعیده تا الان mgs هم بازی کرده باشه اگه بازی کرده بود اینجوری رو هوا ی چیزی ول نمی‌داد
فقط در به در دنبال ردیت و تایپک های اینجوری هستن مطالبش کپی کنن یا بیان اینجا ترول کنن

• Like
Reactions: Arima Kishou

GZ545

کاربر سایت
Nov 2, 2019
133
چه بحث هایی شده اینجا گیر دادن به اینکه ۸۰ نفر نبودن و ۱۲۰ نفر بودن و ۱۲۰ نفر هم نبودن و ۲۰۰ نفر بودن و کوجیما تازه به دوران رسیده هس و دروغگو و شیاد و هیچی حالیش نیس:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))
اصلا بحث درباره خود بازی رو ول شده

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,235
حالا چرا شما بهت فشار اومده؟ شما که میگی بازی خوبه و پرفکته و صنعت گیم رو کوجیما به وجود آورده و کسی هم ترازش نیست. بزار ما ترول ها و عقده ای ها دلمون خوش باشه. یا شایدم چون میدونی اینطوری نیست داری سعی میکنی که بگی اینطوری هست:-??
آها راستی مگه کوجیما نگفته بود دوست داره بازی ای رو که میخواد بسازه؟ تو که دوست داری کاری که عشقت میرسه رو انجام بدی چون فقط واسه خودت مهمه، دیگه واسه چی اصرار داری که دنیا کارت رو درک نمیکنه و آمریکاییا نفهمن؟:lol: خودزنی داری آیا؟ یا همونطور که همه میدونیم، باز خواستی خودنمایی بکنی؟
یادم نمیاد اونایی که خوششون میاد، حق داده باشن به بقیه (به جز یکی دو نفر که فارغ از تعصب نظرشون رو دادن و خوب و بد رو با هم شمردن). یادمه توی تاپیکش تا یکی میگفت از نمایش ها معلومه گیم پلی خسته کننده هست، خشتکش رو میکشیدین رو سرش. حالا فاز ننه من غریبم بازی در میارید اینجا ولی هممون میدونیم اگر متاش بالا بود چه کولی بازی هایی که در نمیاوردید. میدونم بهتون سخت و سنگین فشار اومده، اما همیشه دنیا به کامتون نیست.
همین که فکت میدی بهترین گیم پلی استلس تاریخ MGSV هست (که البته این نظر توئه و یادم نمیاد اجازه داده باشم از طرف من فکت صادر کنی) نشون میده چقدر اهل منطقی و اصلا با کلمه تعصب غریبی.
والا چیزی که من دارم میبینم فشار سالهاست که رو شما بوده که یهو اینطوری دارید خودتون رو به در و دیوار میزنید.
بنده مسئول صحبتهای بقیه نیستم که فلانی در دفاع از بازی چه حرفی زده و چی گفته. من تا قبل از ریلیز بازی شاید یدونه پست هم تو تاپیک دث استرندینگ نداده باشم چون خیلی علاقه ای به این بحثها ندارم مهم هم نیست معمولا برام. ولی خب تو همین تاپیک فکتهای تاریخی شما رو زیاد دیدیم. من نه گفتم کوجیما بهترینه نه گفتم الزاما هر حرفی که گفته درسته. ولی خب از نظر شما کوجیما کلا در طول ۳۰ سال سابقه کاریش کار خاصی نکرده!! اینم که شما فقط دو نفر رو دیدید که از بازی خوششون اومده و به بقیه حق دادن که خوششون نیاد.... خب همون دید تعصبی خودتون رو نشون میده که حرف بقیه رو نمیبینید. بحث هم فقط بازیسنتر نیست. تو ریست ارا هم من خیلی دیدم که تعریف کردن ولی براشون قابل درک بود که خیلیها خوششون نیاد.
قطعا وقتی من میگم بهترین استلس تاریخ دارم نظر شخصیم رو میگم فک نکنم فهمیدنش کار سختی باشه و البته میتونم هم سرش بحث کنم. حداقل نمیام بگم یکی از فرنچایزهای نمادین این صنعت چیز خاصی نبوده چون میاموتو ۲۰ سال پیش کارگردان بوده!! تعصب به این میگن.

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
اینکه میگید کوجیما با کارگردانی MGS کار بزرگی انجام نداده دیگه از اون حرفای Memeworthy و خنده دار بود! :D
سری MGS هر قسمتش(حتی با اینکه 5 برای فن های سری ناامید کننده بود از نظر منتقدا استقبال خوبی داشت ) جزو بهترین بازی های صنعت بوده که تماما کیفیتش رو حفظ کرده.

اینم اضافه کنم اخرین بازی هم که میاموتو کارگردانی کرده Mario 64 اهه مال سال 1996!:D
الان یا اغلب تهیه کننده هست یا مشاور و چیزایی از این قبیل...

خیلی از انتقاد ها به DS و رفتار کوجیما قابل قبوله ولی با کوچک جلوه دادن کارنامه کاری کوجیما... اینطور بنظر میاد، بعضی کاربرا سال ها صبر کردن که یک بازی از کوجیما بیاد که واکنش ها بهش متفاوت باشه که بتونن کار های قبل آخرین بازی اش و کاری هایی که برای صنعت انجام داده هم پایین بیارین.:-"

اصلا DS به کنار...انکار کردن بزرگی عظمت سری MGS و کار های گذشته کوجیما واقعا مسخره و مضحکه!!!
من اکثر پست ها رو نمیخونم و نمیدونم کی همچین چیزی گفته ولی با نهایت احترام طرف هیچی از mgs نمیدونه mgs سری بزرگی هست و ترول کردنش فقط باعث خنده میشه کار هایی که کوجیما با این سری واسه گیمینگ کرد غیرقابل انکار (اولین بازی مخفی کاری ، اولین بازی با روایت قوی ، اولین بازیی که موشن کپچر به مرحله بعد برد) هرچند ایراداتی هم بهش وارده که خیلیا قبولش نمیکنن مثل همین الان که خیلیا خیلی چیزها رو قبول نمیکنن!

اما اینکه کوجیمای فعلی به مرز جدیدی از دیوانگی رسیده و اون کوجیمای قبلی نیست و داره واسه اینکه خودش خاص نشون بده دست و پا میزنه یه حقیقت درسته بازیش آمده فیل هم نشده خیلیا بنظرشون خسته کننده و شبیه ساز بود خیلیا هم خوششون امد ولی همونایی که خوششون امد و دفاع میکنن هم ایراداتی گرفتن بگذریم که من ندیدم کسی به این موضوع اشاره کنه........... آیا DS همون عنوان مرموز ، جاه طلبانه و به عبارتی سبک جدید که کوجیما ادعاش رو داشت هست؟ آیا در حد mgs هست؟ آیا مظلوم نمایی ها و بزرگ نمایی های کوجیما قابل درک هست؟

مشخصا جواب همه اینا نه هست ، جوابش نه ولی بعضیا این بازی نسبتا خوب رو میخوان بزور به عنوان شاهکار تو چشمت فرو کنن و کوجیما رو خداوندگار صنعت نشون بدن نه آقا کوجیما یکی از خوب های صنعت گنده تر از کوجیما هم بوده و هست که هیچ ادعاییم ندارن خب مشخصه از اونور بعضیا واکنش نشون میدن و این موارد رو دروغ خطاب میکنن که حقیقتم هست بازی اون چیزی که وعدش داد نبود واقعا !

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
بوی بسته شدن تاپیک داره میاد
و انگار EDGE تو این شماره اش هم به بازی نمره نداده RIP

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
جدا تو این شرایطی که توش هستیم کار بهتری ندارید؟؟؟

تاپیک نمرات Gears 5 هم بود، همین رو میگفتی ؟؟؟؟
یا نه اونجا ترول کردنش بهتون حال میداد و تا صفحه 190 هم جلو میرفت :))

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
ی
تاپیک نمرات Gears 5 هم بود، همین رو میگفتی ؟؟؟؟
یا نه اونجا ترول کردنش بهتون حال میداد و تا صفحه 190 هم جلو میرفت :))

خدا رو شکرت، فازت چیه، تو بازی رو ترول کن، من خودم لایکت میکنم...
زمان گیرز تو شرایطی نبودیم که به این فکر کنیم چه بلایی قراره سرمون بیاد، یا چقدر دیگه زنده میمونیم...

• Like
Reactions: lomis

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
من مشکلی با کسایی که از بازی خوششون اومده ندارم. اتفاقا خیلی هم خوبه که تونستن با وجود این مشکلات، از بازی لذت ببرن چون هدف همینه. اما با کسایی که میان میگن بازی مشکل نداره و پرفکت هست مشکل دارم. اینکه مشکلات بازی رو انکار کنی چون از بازی خوشت اومده، دیگه باید بساط نقد و نمره رو بچینیم بره پی کارش. چون اینجوری بازی هایی مثل Ride To Hell هم وجود دارن که برای تعداد معدودی یه بازی پرفکت هست و ذره ای مشکل نداره. اون چیزی که شما خوشت میاد با اون چیزی که حقیقت وجود داره، کاملا متفاوته.

بازم میگم یعنی چی هسته اصلی؟ چرا توجیه میکنین؟ کوجیما گفته فلان قدر بودیم و مشخص شده اینطور نبوده. دیگه هسته اصلی و فرعی و پوسته و گوشته نداریم اینجا. اتفاقا بخش گرافیکی یکی از ستون های اصلی یه بازیه و تیم GG اینجا به شدت زحمت کشیده و از هسته اصلی که آقای کوجیما خودش رو همه کاره-ش میدونه، بیشتر کار کرده.

بیاییم جوری وانمود نکنیم که کوجیما قصد ساختنش رو نداشته. اگر قصد نداشت، نهایتا یه بار میساخت و دوباره تکرار نمیکرد حرفش رو که بعدا نقضش کنه.

افرادی که اسم و رسم نداره هم الان وضعیت خیلی سخت تری نسبت به امثال کوجیما دارن تا بتونن حرفی برای گفتن داشته باشن چون به خیلیاشون فرصت ارائه کارشون هم داده نمیشه. مثل قدیم نیست که طرف از سمت صداگذاری برسه به Executive Producer یه عنوان گنده (Yoshinori Ono).
خیلیاشون هم یه مجری یه برنامه خیلی بزرگ و پر بیننده ندارن که هر جا رسید بیاد به نمایششون بذاره.
من اصن کاری ندارم کوجیما چی میگه. من کاری که انجام میده رو میبینم که با حرفاش در تناقضه.

جوری میگی انگار بقیه شرکت ها وقتی یه بازی میسازن، برای کار بعدیشون از دستاوردها و تجاربشون استفاده نمیکنن و از صفر شروع میکنن. اصلا مهم نیست GG با شرکت توی ساخت DS میخواسته برای بازی بعدیشون آماده بشه یا نه، مهم اینه که در حال حاضر توی ساخت این بازی شرکت کردن و جزئی از تیم اصلی بودن.

شاید شما تبلیغات و اینا رو نمیبینی ولی من خوب این ویدئو رو یادمه که خودش یه تبلیغات به شدت گنده به حساب میاد چون ندیدم هیچ ناشری همچین کاری برای یه فرد خاص انجام بده. من نمیدونم شما چجوری حساب میکنی، اما وقتی سونی موتور گرافیکی + تعداد زیادی از اعضای یکی از استودیوهای بزرگش رو میفرسته که یه بخش اعظم از کار کوجیما رو انجام بدن + بودجه ای که در اختیارش قرار میده تا بتونه استودیوی خودش رو تشکیل بده، من بهش میگم بودجه نامحدود. سونی نصف ساخت بازی رو بر عهده گرفت که کوجیما راحت بتونه روی بخش های دیگه تمرکز کنه اما وضعیت گیم پلی شده اون و داستانی که خیلیا میگن کلیشه ای و بد بوده. این نشون میده کوجیما نه تنها استفاده نکرده، که صبح تا شب توی توییتر عکس غذا و فیلم و هزارتا چرت و پرت دیگه توییت کرده و طبیعیه به بازی سازیش نرسه و آخر سر هم بابت این بازی که گیم پلیش کپی پیست خالص هست، توی کرانچ هم میره لول.

مشکل اساسی دیگه ای دارم اینه که فکر میکنین کوجیما با کارگردانی سری MGS توی 30 سال کار شاخی کرده. اولا اینکه میاموتو با ماریو سلام میرسونه و دوم اینکه ارزش کاری امثال میازاکی که با اعضای تیمش توی 10 سال 6 تا بازی با کیفیت با گیم پلی عالی و فروش فوق العاده و جریان ساز میسازه رو به 60 تا کوجیما ترجیح میدم. استاد کوجیما یادشون رفته بازی یعنی گیم پلی! بقیه چیزا بعد از گیم پلی قرار میگیرن. با DS نشون داد گیم پلی براش ارزش نداره و بیخود نیست میخواد بزنه تو خط ساخت فیلم.
علاوه بر این کوجیما گفته بود سبک جدیدی به اسم Strand Game رو پایه گذاری کردم و چند وقت پیش نقضش کرد و گفت من همچین قصدی نداشتم. اگر اینم از نظر دروغگویی نیست، شما رو به ایزد منان میسپارم.
من هیچ حرفی راجب دث استرندینگ نمیزنم چون بازیش نکردم(هرچند به نظر میرسه مشکلات گیم پلی اش قابل کتمان نیست) ولی انصافا اتفاقا تا قبل از دث، گیم پلی مهم ترین نقطه قوت کار های کوجیما بود.
یه حدی که که متال گیر5 اگه اون گیم پلی فوق العاد رو نداشت، با جهان غیر پویا و داستان ناقصی که ساخته بود سرنوشت تلخی پیدا میکرد.

تو هم چپ برو راست بیا سونی رو بکوب :D
ای بابا. یعنی موافق نیستی با حرفاش حامد جان؟:D:D:D:D:D

• Like
Reactions: JohnnySilverhand

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
کل تعصب های الکی اساتید یه طرف این تعصب خنده دار رو سیستم انلاین بازی یه طرف ! :D قرار نبوده تو سری سولزبورن جاده و راه و اتوبان بسازیم ! هسته و فلسفه بازی کولبری و راهبری که نبوده هیچ ، بازی هم یه open world ماست و لوس مثل این ip استاد نبوده ! فلسفه بازی مبارزه با اهریمن و محافظت از اتش بوده ! در نتیجه بر اساس همین فلسفه پلیر ها می تونن به هم کمک برسونن و برای کشتن دشمن ها و تو مبارزات به هم کمک کنن . می تونن از وجود تله و بونفایر همو با خبر کنن و با نوشتن متن های خاص لایک جمع کنن! این سیستم انلاین واسه سولزبورن باز ها واقعا ذوق زدگی خاصی نداره ! حالا یه سری دوست دارن الکی شور حسینی بگیرن و قصه رو حماسی جلوه بدن موردی نداره خوش باشید :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر