امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
Resident Evil Village ---------------------- 8.5

بازی کلا خوب بود یک سری مشکلات داشت که یکیش به نظرم بازی ترسناکی نبود بزرگترین مشکلی که بازی داشت تعادل نداشتن اون موج سینوسی گیم پلی بازی بود نتونسته بودن خوب درش بیارن اما هم غول های بازی عالی طراحی شده بودن هم اینکه بازی جذاب بود مرحله Call of duty هم که رسما گند زده بود به تمام جوی که از اول بازی بوجود اورده بود.

این موج سینوسی به افت و خیز بازی گفته میشه که تعادل بین زمان درگیری و زمان داستان سرایی و زمان که کاربر احساس آرامش میکنه در طول بازی در کل بازی این موج وجود نداشت یک جاهای بازی برای طولانی مدت اون احساس ارامش وجود داشت که قشنگ مشخص بود هیچ اتفاقی قرار نیست بیفته و جایی بود که میدونستی تا کجا باید بری تا احساس آرامش کنی رسما قابل پیش بینی بوده اتفاقات و اون روند تکاملی بازی .

Ratchet & Clank: Rift Apart ----------------------9

بازی خیلی خوب و فان و باحال بود بیشترین چیزی که به شخصه براش از امتیاز بازی کم میکنم کوتاه بودن بازی بود هم داستان عالی بود هم شخصیت پردازی ها بازی کلا جذابیت خاص خودش داشت خیلی حال داد .

بازی یک بار روی اکانت اصلیم رفتم حالش داد پلاتش کردم روی Normal دیدم بازی خیلی حال داد اما کوتاه بود رفتم روی اکانت دومم دوباره بازی روی Legend رفتم و دوباره پلاتش کردم رسما روی Legend بیشتر طول کشید اما حالش بیشتر داد خیلی حال داد مخصوصا دفعه اول زیاد نیازی به استفاده از تنوع صلاح های بازی نبود اما روی Legend مجبور شدم به تک تک اسلحه های که داشتم رو بندازم . اگه خواستین بازی کنین حتما Ryno بگیرین خیلی fun رسما cheat برای خودش اما خیلی حال میده اسپول نمیکنم اسلحه چیکار میکنه خودتون تجربه کنین.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,030
نام
نیما
Hades ------------------ 10

+ گیمپلی بسیار جذاب، سریع و پرهیجان
+ داستان و شخصیت‌های فوق‌العاده
+ خدایان یونان در جذابترین حالت ممکن
+ موسیقی و صداگذاری و وُیس اکتینگ عالی
+ تنوع و جذابیت اسلحه
+ Boon ها یا همون قابلیت‌هایی که از طرف خدایان داده میشن
+ آپگریدهای زیاد و متنوع که هر دور بازی رو منحصربفرد میکنن
+ دلنشین‌تر نسبت به Rogue Likeهای دیگه که با مخاطب خیلی سریع ارتباط برقرار میکنه

- نکته منفی ندارد

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
Assassin Creed Valhalla

8/10

نکات مثبت :

گرافیک عالی
سیستم مبارزات خیلی خوب
نقشه وسیع و پر جزئیات
چرخه آب و هوایی و روز و شب
داستان غنی

نکات منفی :
باگهای زیاد(حتی بعد از آپدیت)

ماموریتهای تکراری (رفتن پی نخود سیاه ! به طوری که مثلا توی ماموریتها باید برید فلان سنگ رو جمع بکنید ! یا چند تا جعبه رو واسه کسی حمل کنید!)

سیستم تکمیل مهارتها و اسکیل میتونست بهتر باشه​

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
817
نام
سید محمد حسین
kena bridge of spirits 8

+گرافیک خوب و دلنشین
+شخصیت دوست داشتنی kena و rod ها
+موزیک های عالی
+ باس های متنوع

- کوتاه بودن نسبی بازی (البته بخوایید پلاتش کنید طولانی تر میشه)
-صدا گذاری ضعیف شخصیت های فرعی
-وجود باگ های ریز و درشت تو بازی که تو تاپیکشم نوشتم.
- یکسری از سکوبازی ها و معما های بازی تاریخ مصرف گذشته هست به قول یه سایتی قشنگ نوشته بود کنا ps2 ترین بازی ps5 هست

در کل تجربه لذت بخشی بود ولی از اونجا که بحث اقتصادی جزو لاینفک زندگی امروز ما شده پیشنهاد میکنم اگه مشکل مالی ندارید بگیرید بازی را وگرنه صبر کنید توی تخفیفات بخرید .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,030
نام
نیما
Kena: Bridge of Spirits ----- 8.5

+ گرافیک بسیار زیبا و چشم‌نواز
+ مبارزات بسیار خوب و پر چالش (برخلاف ظاهر بازی)
+ باس های فوق العاده
+ Rot های دوست داشتنی با تاثیر بسیار زیاد و کاربردی در مبارزات
+ موسیقی عالی
+ پازل های جذاب
+ کالکتیبل‌ها

- آپگریدهای محدود برای قابلیت‌های Kena و Rot‌ ها
- عدم پرداخت مناسب به شخصیت Kena
- سیستم لاک کردن در مبارزات خوب کار نمیکند
- مبارزات میتوانست بیشتر باشد

گذشته از نقد و امتیاز، بشدت بازی رو پیشنهاد میکنم. عنوانی هست که اکثرا باهاش ارتباط برقرار میکنن.
و به عنوان اولین کار یک استودیوی مستقل و کوچیک ، بنظرم عالی عمل کردن و امیدوارم ادامه بدن.

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,137
نام
Melkor
Ratchet and Clank :Rift apart---8.5
+گرافیک فنی و هنری بی نظیر
+گیمپلی خوب
+اپگرید های جالب
+ تنوع سلاح ها

-داستان نه چندان خوب
-بین رچت و ریوِت هیچ تفاوتی وجود نداره
-باس فایت های تکراری

در کل خوب بود ولی داستان به شدت meh بود برام :D

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
9.0 <--------------------------Immortals Fenyx Rising

نقاط قوت:
+ گرافیک فانتزی، بسیار خوش رنگ و لعاب و چشم نواز
+ تم داستانی فانتزی و طنز محور بر اساس افسانه های یونان
+ موسیقی خوب
+ پازل های متعدد و جذاب ولی با مکانیسم های تکراری
+ نقشه گسترده با قابلیت شخم زدن و گرایند کردن فراوان
+ دانژن های متعدد و چالشی
+ زئوس و کل کل هاش با پرومتئوس
+ فریم ریت ۶۰ که لذت تجربه رو دو چندان می کنه

نقاط ضعف:
- سادگی و محدودیت مبارزات (البته با ترکیب God Power ها بهتر میشه، ولی در کل بسیار ساده و یکدست هست)
- تنوع محدود سلاح ها و عملاً کم ارزش بودن قدرت های مربوط به هر اسلحه
- عدم تنوع در پوشن ها

مدت زمانی که من صرف این بازی کردم: بر اساس آخرین save file م ۸۰ ساعت

این بازی در حقیقت یک کپی ساده شده از بازی افسانه ای The Legend of Zelda: Breath of the Wild هست. بسیاری از مکانیسم های فینیکس از زلدا عملاً کپی برداری شده و بسیار هم ساده سازی شده. ولی انتقال داستان به یونان باستان و تم طنز محور اون، لذت تجربه ی این بازی رو برای من صد چندان کرد. شاید یه دلیلش علاقه ی فراوان من به مایتولوژی یونان باشه، ولی در هر صورت باید بگم که حداقل من رو راضی نگه داشت. از منظر گرافیکی بازی بسیار چشم نوازه و بخصوص رنگ پردازی عصر و شب هاش واقعاً دل آدم رو می بره.
اگر به بازیهای این سبکی علاقه دارید و از گرایند کردن و گشتن توی دانژن های متفاوت با مکانسیم سکو بازی و حل پازل لذت می برید، خرید این بازی رو توی تخفیف های متعددی که می خوره بشدت توصیه می کنم. من توی تخفیف ۳۰ دلاری خریدم، ولی واقعاً الان اگر برگردم به عقب حاضرم ۶۰ دلار کامل رو براش بدم.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
817
نام
سید محمد حسین
Lost judgment 7.5
به جای اینکه به صورت سنتی المان های مثبت و منفی بازی را بگم به صورت کلی مینویسم.
کلا من تا الان تمام یاکوزاها و این ۲ تا جاجمنتی که اومده را بازی کردم حتی یاکوزا ایشین و کنزان که نسخه غربی ندارن.
به نظرم بازی دیگه داره به شدت به ورطه تکرار میوفته یک یا دو شهر تکراری تو هر نسخه با یه داستان جدید و مبارزات تکراری و چهار تا مینی گیم جدید تو هر شماره همین.
چون تو ایران زیاد این بازی ها را بازی نمیکنن زیاد نقدی هم بهش وارد نمیشه وگرنه مثل اساسین و فارکرای از خجالتش در میومدن.
نسخه قبلی like a dragon واقعا یه نقطه عطفی تو سری بود با معرفی مبارزات نوبتی که امیدوارم ادامه پیدا کنه .
این بازی هم داستانش بد نبود در مورد اذیت و ازاری که تو مدرسه های ژاپن نسبت به دانش اموزان ضعیف تر انجام میشه و بعضا باعث خودکشی اونا هم میشه .یه اماری هم وسط بازی میده که سالانه چقدر دانش اموز سر این قضیه تو ژاپن خودکشی میکنن.کلا داستان تا اواسطش خیلی خوب بود ولی چند چپتر اخر دیگه حوصله سر برمیشد.
از نظر گرافیکی و فنی واقعا احساسی نمیشد که دارید نسخه ps5 بازی میکنید نه اونچنان قابلیت دوال سنس بود توش مگر تو چنتا مینی گیم نه لود برق هسا داشت نه گرافیک خاصی.
تو این شماره یاگومی به عنوان مشاور و راهنما تو مدرسه عضو کلوب های مختلفی مثل رقص و روبوتیک و بکس و دوچرخه سواری و ... میشد که مینی گیم های مختلفی را ایجاد میکرد که خب اولش جذابیت داشت ولی به سرعت تکراری میشد.
یکسری انیمیشن ها و مدلینگ کاراکترها هم که کاملا مشخص بود از نسخه های قبلی کپی پیست شده بود .
کلا یکی از بدترین و ضعیفترین تجربه های یاکوزایی و جاجمنتی برام بود و اخراش فقط داشتم به زور میرفتم که تمومش کنم .
ولی خب بازی انقدر محتوا داره که نشه بهش امتیاز خیلی پایینی داد اگه البته براتون تکراری نشه

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
اگر کنجکاوید بدونید Dark Souls در قالب یک شوتر اول شخص آنلاین چطور بنظر خواهد رسید، Hell Let Loose رو امتحان کنید!

مشخصه با جون و دل و کار شده و عشق گذاشته شده پاش. ایرادات ریز و درشتی داره قطعا.. اما تجربه خاص و جدیدی ارائه میده که ارزش امتحان رو داره حتما. حیف که کم پیش میاد که به ظرفیت 100 نفره سروراش که قراره برگ برنده اصلیش باشه، برسه. خیلی اوقات 60، 70 نفر هستن تو سرور.. گاهی حتی 30، 40 نفر.

[فعلا زوده برای اختصاص نمره]

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
COD Black Ops Cold War

قسمت داستانی و سینگل بازی رو تموم کردم با اونکه داستان آبکی ای داشت اما کشش لازمه رو تا آخر بازی حفظ میکنه . 2 تا پایان داشت که جالب بودن .
بازی خیلی کوتاه بود . از نظر کیفیت صدا که عالی بود و خونه رو میلرزوند . فیدبک های دوآل سنس عالی بودن و حس تیراندازی و شلیک خوبی رو منتقل میکردن . گرافیک بازی یه جاهایی عالی بود و یه جاهایی افتضاح . یه ری تریسنگ نصفه نیمه هم تو بازی پیدا میشد .
در کل به تجربش میرزید ، اما به هیچ وجه به پای نسخه سال پیش نمیرسید .

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775

Ratchet & Clank: Rift Apart​

دست اینسامنیک درد نکنه . عجب بازی قشنگی ساخته بود . نسبت به نسخه قبلی به شدت پیشرفت کرده بود . گرافیک بازی فرای انتظار من بود . داستان عالی بود و شخصیت پردازی به خوبی انجام شده بود .کاراکتر Rivet به عنوان تنها Lombax مونث بازی به خوبی به بازی تزریق شده بود .
رنگ پردازی شاد و غلیظ به علاوه افکت های ری تریسینگ باعث خلق گرافیک خارق العاده ای شده .
اسلحه های بازی هر کدومشون حال و هوای خاص خودشون رو دارن و سیستم آپگرید جالبی دارن . لول دیزاین بازی عالیه و هر سیاره طراحی خاص خودشو داره . کنترل بازی نرم و پاسخگوعه . فیدبک های دوال سنس عالی عمل میکنن و حس مبارزات زنده ای رو القا میکنه .
در کل نقطه منفی زیادی از بازی ندیدم . شاید ماموریت های جانبی و حل پازل ها کمی حوصله سر بر و تکراری باشن
در کل بازی رو از دست ندید .

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
Ghost Of Tsushima Directors Cut

9/10

مثبت :

گیم پلی و سیستم مبارزات عالی

داستان جذاب

گرافیک چشم نواز :x

منفی :

مراحل و ماموریت های بازی به مرور زمان تکراری و خسته کننده میشوند

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
9.0 <--------------------------Scarlet Nexus

نقاط قوت:
+ گرافیک بسیار چشم نواز انیمه ای با رنگ و لعاب فراوان
+ موسیقی خوب
+ فریم ریت ۶۰ (البته کاش HDR هم می داشت با توجه به رنگ پردازیش)
+ داستان بسیار غنی و غافلگیرکننده
+ قابلیت انجام بازی از دید ۲ شخصیت متفاوت و روایت مجزا (۲ شخصیت با توجه به پلاتون‌شون و SAS های افراد همراه، fight style متفاوت با هم دارند) که عملاً باعث میشه بازی رو ۲ مرتبه انجام بدید
+ مبارزات بسیار جذاب و با مکانیسم های لذتبخش
+ شیدنه (Shiden Ritter) غرغروی ناسازگار
+ فضای انیمه ای و میان پرده هایی که همه شون بصورت انیمه ای و (این خیلی مهمه) صداگذاری شده هستند.
+ finisher های عالی
+ صداگذاری عالی (هم نسخه ژاپنی و هم نسخه انگلیسی) - من با صداگذاری انگلیسی بازی رو انجام دادم و خیلی راضیم

نقاط ضعف:
- اینونتوری بسیار شلوغ و پلوغ
- از دیدگاه من اگر با این داستان، بازی رو بجای action RPG بصورت turn-based RPG می ساختند شاید خیلی قشنگ تر از آب در می اومد
- سیستم سوشال سیمولاتور و گیفت‌ها می تونست خیلی بهتر طراحی بشه - همچنین مراحل فرعی هم تنوع پایینی دارند
- روایت داستان خیلی جاها بسیار سریع میشه و با توجه به تنوع شخصیت ها، بعضی وقتا گیج میشین که الان چی شد؟ این که گفتن کی بود؟
- اینکه کلی کاستوم جدید رو بر میدارن توی DLC پک میدن خیلی خوشم نمی یاد من، ولی خوب همه ی این تیپ بازیهای همینن دیگه

مدت زمانی که من صرف این بازی کردم: برای هر ران حدود ۳۰ ساعت (جمعاً ۶۰ ساعت)

بازی داستان خیلی زیبایی داره که پیچیدگی های خودش رو داره و خیلی جاها ... تادا ... یه چیزی میشه که اصلاً فکرش رو نمی کردید. این خیلی خوبه. سیستم لول آپ باند با سایر اعضای گروه تون یه مقداری آبکیه و علیرغم اینکه خواستن جالب در بیارنش، ولی خیلی سطح بالا در نیومده دیگه... مجبور هم هستید باندتون رو بالا ببرین، چون توی بازی قابلیتی هست تحت عنوان SAS که بر اساس اون می تونین از پاورهای سایر اعضای گروهتون همراه با نیروهای خودتون استفاده کنین که خوب برای دستیابی به لول های بالاتر، نیاز دارین تا رابطه تون رو با سایر اعضا بهتر کنین البته این رو بگم که با توجه به نوع ساخت، خیلی با اعضای گروه همراهتون احساس قرابت خواهید کرد.
محیط کلی بازی از نظر داستان بنظر من تاریک هست که خیلی ها اینو می پسندن، خیلی ها شاید زیاد خوششون نیاد، ولی در کل علیرغم رنگ و وارنگ بودن محیط، داستان و جو حاکم بر بازی خیلی سنگین هست... ولی داستانش اینجوریه دیگه... قشنگیش هم به همینه... وسطای run اول با کاسانه، من یه ۱۵ روز بدلیل یکی از همین سورپرایزهای بازی دپرس شدم بازی رو ولش کردم تا حال و هوام برگرده سر جاش، دوباره ادامه دادم. خیلی نمی تونم توضیحات بدم، چون اسپویل می شه.
مأموریت های فرعی توی بازی کم هستند و خیلی عمق ندارند، ولی داستان اصلی انقدر قوی هست که این موضوع رو بطور کامل پوشش میده و کمبودی از نظر محتوا احساس نمیشه.

جمع بندی نهایی هم اینکه این بازی رو شدیداً توصیه می کنم، به همه. مهم نیست از تم شرقی و JRPG و انیمه خوشتون میاد یا نه، چون واقعاً بازی خوش ساختی هست و شک نکنید که با توجه به تنوع بالای گیم پلی هک اند اسلش، و داستان درگیر کننده می تونید خیلی ازش لذت ببرید.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,030
نام
نیما
Guardians of The Galaxy ----- 8

+ داستان و شخصیت‌پردازی عالی
+ دیالوگ‌های فوق‌العاده
+ کامبت بسیار خوب و متنوع با استفاده از قابلیت‌های کرکترهای مختلف
+ گرافیک بصری بسیار چشم‌نواز
+ موسیقی بی‌نظیر