امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

stv

کاربر سایت
Jan 20, 2015
129
نام
soheil
Star Wars Jedi: Fallen Order

تجربه star wars با طعم tomb raider
اول از همه اینکه بازی پورت خوبی روی ps4 نداره الان که من بازی کردم با این همه آپدیت بازی به شدت افت فریم داشت بعضی جاها فریز می شد و دو سه باریم کرش کرد
گرافیک هنری بازی خیلی زیباست ولی جزییات کاراکترها خیلی جالب نیست و روشون کار نکردن
داستان بازی کلیشه ایه و وقتی بازی تموم میشه تعجب می کنی یعنی همین؟ در کنارش شخصیت پردازی قوی هم نداره وقتی میری پول میدی بازیگر بزرگی مثله فارست ویتاکرو میاری باید ازش استفاده کنی نه اینکه بیاریش دو تا دیالوگ بگه بعد کلا غیب شه
مبارزات بازی در کل خوبه ولی به نظرم کمبو ها کنده وقتی میخوای با force ترکیبشون کنی یه delay داره که پیوستگیه مبارزاتو میگیره
از اون طرف زمانی که modify کردن lightsaber هیچ تاثیری توی بازی نداره چرا باید از اینورو اونور هی جمعشون کنیم و modify کنیم
مدت زمان بازی استاندارده ولی با توجه به محیطی که بازی طراحی کرده و گیم پلی فرصت شکوفاییو به بازی نمیده به نظرم بازی باید یکم طولانی تر می بود داستان درست و حسابی تری می داشت و شخصیت پردازی می کرد
در کل تجربه خوبیه و لذت بردم
نمره : 7/5

• Like
Reactions: jetalpha

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
Sackboy: A Big Adventure ------- 9

+ طراحی مراحل فوق‌العاده و متنوع
+ استفاده تمام و کمال از عناصر پلتفرمینگ
+ تلفیق خیلی خوب موسیقی با طراحی مراحل
+ مراحل بسیار جذاب Co-op و چند نفره
+ گرافیک چشم نواز با 60 فریم در ثانیه
+ درجه سختی پر چالش در صورت تمایل به کامل کردن مراحل
+ ارزش تکرار بالا برای مراحل مختلف
+ کرکتر دوست داشتنی

- عدم مشخص بودن محل فرود و زاویه کرکتر در برخی موارد

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
It Takes Two ------------------ 9.5

+ طراحی مراحل متنوع، خلاقانه و بی‌نظیر
+ گیم پلی بسیار متنوع و جذاب (تلفیق چند سبک مختلف)
+ داستان و شخصیت‌پردازی عالی
+ بهترین تجربه Co-op عمرم
+ گرافیک بصری عالی و متناسب
+ Boss Fightهای بسیار خوب و متنوع
+ مینی‌گیم های عالی و متفاوت

- نکته منفی ندارد

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
bugsnax 7
خیلی وقت بود توی اکانتم بود وقت نشده بود بازیش کنم تا این چند روز نشستم پاش و پلاتش کردم

+ سبک جدیدی از گیم پلی ارائه میده نمیدونم اسمشو بزارم شکار حشره و جک و جونور
+ داستان جالب و روابط احساسی بین شخصیت های بازی
+پازل های مناسب برای شکار حشرات مختلف

_ کوتاه بودن بازی
_ ارزش تکرار اصلا نداره

در کل بازی فانی هست و ارزش یکبار بازی کردن هم داره و برای پلاس هم که رایگانه

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
demons souls 9

شاهکار دیگه ای از میازاکی و استدیو خلاق بلوپوینت برای این ریمیک با ارزش

+گرافیک بالا و جزییات خارق العاده
+ لودینگ برق اسا به لطف قدرت سلطان ps5
+ ارزش تکرار بالا برای دیدن تمامی جوانب و اتفاقات بازی

_ از بخش تندسی بازی خوشم نمیاد شاید خیلی ها دوست داشته باشن ولی برای من جذاب نبود مخصوصا که بخوای پلاتش کنی سر این قضیه اذیت میشی

چی میشد اگه سالی 2 3 تا بازی این سبکی با این کیفیت داشتیم دیگه چیزی لازم نداشتیم .جالبه من بازی را 67 ساعته پلات کردم اما تو خود سیستم میزنه 27 ساعت بازی کردم کلا این ساعت بازی کردنه توی ps5 یکم قاط میزنه

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
astro

معمولا برای اولین خریداران نسل جدید کنسول ها تجربه و انتقال حس واقعی نسل جدید مدت تقریبا زیادی زمان می برد . و این مهم با عرضه عناوین شرکت های بزرگ کم کم اتفاق می افتد . اما استرو جزو معدود گیم‌هایی است که به لطف استفاده و ترکیب جادوئی از گیم‌پد های نسل جدید سونی یعنی دوئل سنس در اولین لحظه تجربه ، شما را در نسل جدید بازی های کامپیوتری غرق می کند ! یک پلتفرمینگ کم نقص به همراه استفاده شگفت انگیز از دوئل سنس که تجربه ان برای تمامی گیمر های خواهان تجربه نسل نهم امری واجب است ! زیرا انتقال احساسات واقعی گیم پد به بازیکن از طریق نقد و بررسی کاری غیر ممکن است و باید شخصا تجربه کنید تا متوجه شوید ! بازی جدای برخورداری از المان های موفق ژانر پلتفرمینگ و استفاده بسیار جذاب و شگفت انگیز از دوئل سنس ، دارای تجدید خاطرات زیادی از کنسول ها و سری گیم‌های نسل های گذشته کنسول های شرکت سونی است .

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
یه مدت نمره میدادم یه سری اتفاقات افتاد گفتم نمره ندم دیگه اما میخوام به استرو نمره بدم
قطعا هرکسی که کنسول نسل نهمی سونی رو تهیه میکنه بی برو برگرد اولین بازی تست میکنه استرو هست منم از این قائده مسثنا نبودم، لحظاتی که برای بار اول این بازیو استارت می‌زنید واقعا حیرت زده میشید از قابلیت های دئوال سنس این بازی به خوبی قابلیت های ds رو نشون میده، یه سری از مرحله هاش شاید سخت باشه و یه جاهایی کنترل کاراکتر خیلی سخت میشه ولی در کل بازی خیلی خوبی هست باتوجه به مسائل من نمره 8.5 رو به این بازی میدم
+استفاده از قابلیت های دئوال سنس
+نوستالژیک بودن بازی
_کوتاه بودن بازی
_یه سری قسمت ها کنترل کاراکتر زیاد سخت میشه

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
astro

یکی از بهترین کار های سونی همین بازی رایگانه که گیمر رو با قابلیت های دسته اونم به فان ترین روش اشنا میکنه.رنگ های شاد بازی چشم نوازن و همینطور طراحی بسیار جذاب مراحل.بازی کوتاهه ولی برای یک بازی که هدفش فهموندن قابلیت های دسته به مخاطبه و در عین حال رایگانه مناسبه.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
Resident Evil Village ----------- 8

+ تنوع و کیفیت بسیار خوب سلاح
+ گرافیک بصری جذاب
+ Castle Dimitrescu
+ صداگذاری بسیار خوب
+ شخصیت‌های منفی جذاب
+ ارزش تکرار بالا
+ Mercenaries
+ مرحله و باس فایت یکی مانده به آخر

- شخصیت اصلی بازی Ethan
- مرحله آخر بازی دقیقا یک مرحله از Call of Duty است
- کاهش القای حس ترس نسبت به RE7
- کوتاه بودن بازی

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,114
نام
Melkor
خب منم بیام به چنتا از بازیایی که روی PS5 بازی کردم نمره بدم و برم :D

8 :Marvel's Spider-Man: Miles Morales
به عنوان اولین بازیی که روی کنسول بازی کردم تجربه خوبی بود . گرافیک و ریتریسنگ به معنای واقعی عالی بودن و چنتا قابلیت جدید هم به گیمپلی اضافه شده که واقعا گیمپلی رو لذت بخش تر میکنه

و حتی گردش توی شهر رو لذت بخش تر میکنه .

منتها داستان و شخصیت پردازی تا حدی Meh بودن . اینهمه Villain خوب داره اسپایدرمن ولی ویلین های بازی افتضاح بودن :| خود مایلز هم بد نبود . در کل بهترین توصیفی که میتونم برای داستان و شخصیت پردازی بیارم همین Meh ئه :D

اها و دشمنا و باس هم همه مثل هم بودن و تنوع خاصی نداشتن ولی یکی از باس فایت ها جالب بود . زمان بازی هم با توجه به اکسپنشن بودنش خوب بود فکر کنم برای من 7 ساعت شد و چنتا ماموریت فرعی بیشتر انجام ندادم.

20-30 ساعت اول بازی شدیدا لذت بخشه به لطف حسی که بازی بهت القا میکنه به عنوان یه وایکینگ . ولی خب به مرور خیلی خیلی تکراری و حوصله سر بر میشه و من فقط میخواستم بازی تموم بشه.

گیمپلی بازی فرق چندانی با اوریجینز و اودیسه نداره ولی منتها سیستم مبارزات یکم پیشرفت کرده و به لطف فینیشر های جذابی که بهت میده یکم لذت بخش تر شده . ایتم ها و ارمر هایی که دریافت میکنین هم اکثرشون جالبن و تنوع قابل قبولی دارن.

منتها چیزی که باعث شد من بتونم بازی رو تموم کنم اینه که اینجا خبری از گرایند های مسخره و الکی نیست . ایده هرکی بوده خدا خیرش بده واقعا :D بازی کشتی رانی هم داره که من به جز یکی دوجا واقعا ازش استفاده نکردم و فکر

میکنم بود و نبودش واقعا تفاوتی توی بازی ایجاد نمیکرد .

داستان : داستان و کرکتر ها به نظرم از اوریجینز بهتر شدن . شخصیت اصلی Eivor خیلی بهتر از بایک و الکسیوس ئه . رابطه اش هم با بردارش سیگورد جالبه . اتفاقات جالبی توی بازی میوفته ولی شدیدا Pacing مشکل داره , شما منتظرید که سر

انجام یه اتفاق جالبی که افتاده رو ببینید ولی بازی مجبورتون چهار ساعت برید سراغ یه ماموریت بیخود و مزخرف که صرفا برای کش دادن داستان طراحی شده . پسران رگنار هم توی بازی حضور دارن و شدیدا خوبن . کاشکی حضورشون بیشتر

بود . در کل همونطور که گفتم داستان خوبه و واقعا پتانسیل داره ولی خب اگر یه سری ماموریت مزخرف بین اتفاقاتی که میوفته نبود میتونست خیلی بهتر باشه. پایان بازی هم پلات توئیست جالبی داره و همچنین بخش مدرن و داستان لیلا هم

به سر انجام قابل قبولی میرسه .

درکل میتونست بازی خیلی بهتری باشه ولی خب همونطور که اول هم گفتم بعد 30 ساعت بازی شدیدا به ورطه تکرار میوفته و حالتون رو بهم میزنه به اخرای کار که میرسه.

گرافیک هم روی PS5 واقعا خوب بود جزییات محیط و پوشش گیاهی شدیدا خوب بودن . ولی شهرا و ساختمون ها عملا کپی پیست بودن!

Demon Souls : 10

بالاخره من هم تونستم نقطه شروع سری بی نظیر سولز رو تموم کنم و باید بگم که واقعا فوق العاده بود . گرافیک و اتمسفر بی نظیر بازی و تجربه Duel sense شما رو غرق بازی میکنه . رسما با CGI برابری میکنه .

خب گیمپلی بازی مثل سری سولزه منتها خب انیمیشن ها بشدت پیشرفت کردن که واقعا به کامبت فوق العاده بازی کمک میکنه و همچنان مثل ( You guessed it :D) سر سولز اعتیاد اوره .

نکسوس به عنوان هاب واقعا فوق العادست و به نظرم بهترین هاب سری سولز متعلق به همین دیمن سولزه .

بازی 5 تا دنیای جدا داره ( Archstone ) و هر کدوم Npc ها و دشمنا و باس های مخصوص خودشون رو دارن و همشون هم فوق العاده ان . بک استوری و lore بعضی از NPC ها واقعا خیلی غم انگیزن .

اتمسفر همه ی مناطق بازی فوق العاده هستن و هرکدوم تم خاصی دارن که غم انگیز ترینش متعلق Valley of Defilement ( منطقه پنجم بازی اگر اشتباه نکنم ) ئه. به باس فایتش که برسید متوجه میشید چی میگم .

خب سیستم جادو بازی خیلی خوبه ولی خب متاسفانه یا خوشبختانه چندان بالانس نیست و به نظرم میتونه یکم OP باشه . بیلد های متنوع و خوبی هم میشه ساخت .

این World tendency هم سیستم جالبیه و بسته به اینکه Dark یا light باشه میتونه یه سری مسیر هارو براتون باز کنه یا موجب بشه که Npc جدید ببینید . میتونه باعث راحت تر شدن یا سخت تر شدن بازی هم بشه که بنظرم ارزش تکرار رو

از حالت عادی بالاتر هم میبره .

بازی مثل همه ساخته های میازاکی شاهکار و فوق العادست و برای هرکی که کنسول رو میگیره Must buy ئه .
_____________________________________________________________________________________________________

Returnal : 10

خب من هنوز بازی رو تموم نکردم ولی تقریبا اخرای بازی هستم و تا حالا 20 ساعت بازی کردم . بنابراین فکر کنم صلاحیت نظر دادنو دارم :D

من تنها روگ لایکی که بازی کرده بودم Hades بود و واقعا لذت بخش بود برام . ریترنال هم دومین بازییه که توی این سبک بازی میکنم و از قضا اینم شاهکاره . نمیدونم فکر کنم به BDSM علاقه دارم :D :D :D

اتمسفر بازی و تک تک بایوم ها فوق العادن . مثل اینکه prometheus رو با Dead Space مخلوط کرده باشن . بازی راحت شروع میشه ولی در ادامه دمار از روزگارتون در میاره :D گان پلی بازی و تنوع سلاحا بینظرین .انگار موقع بازی کردن

هیجان و ادرلنالین به خونتون تزریق میشه . واقعا گیم پلی بازی نفس گیر , سریع و لذت بخشه . توی این بخش سنگ تموم گذاشتن .

خب داستان شدیدا مرموزه و جالبه و این بازی یکی از معدود بازیایی بود که تک تک voice log ها رو توش گوش کردم و نوشته های روی Tablet هارو توش میخونم .

منتها خب RNG بازی میتونه یکم اذیت کننده باشه . که خب یکی از ویژگی های این سبکه و نمیتونم بهش ایراد خاصی بگیرم. کلا هیچ ایراد خاصی از بازی نمیتونم بگیرم . به جز چهارتا باگ که فکر کنم با اپدیت درست شد چون از اونموقع تاحالا

به هیچ باگی برخورد نکردم . خلاصه اگر مثل من از BDSM لذت میبرید حتما بازی رو تجربه کنید :D

اها و گرافیک هم خیلی چشم نواز و نسل نهمیه و پارتیکل افکت ها به جذاب تر شدن بازی خیلی کمک میکنن .

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
Returnal ---------------------- 8.5

+ گانپلی فوق‌العاده (یکی از بهترینها در سبک TPS)
+ گیمپلی و اکشن روان، سریع، پرهیجان و پرچالش
+ سلاح بسیار جذاب و متنوع با عملکرد کاملا متفاوت
+ صداگذاری عالی مخصوصا در صورت استفاده از هدست 3D
+ داستان مرموز و جذاب
+ موسیقی
+ طراحی دشمنان و باس‌ها
+ ارزش تکرار بالا

- لول دیزاین میتونست بهتر باشه
- گرافیک بصری بعنوان بازی نسل ۹ راضی کننده نیست
- گاهی ارزش انگل‌ها در مقابل ملفانکشنی که میده بالانس نیست
- دو بار آخر بازی در Biome 6 کمی مونده به باس آخر بازی کرش کرد و تا مرز پرتاب کنترلر به سمت صفحه TV منو عصبانی کرد :D

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
Sackboy: A Big Adventure: 9,25/10

این بازی از Underrated ترین بازی های تاریخ هست.
بازی واقعا عالیه. از سینگل کل سری LBP بهتره.
Level Design و موسیقی بازی واقعا در بهترین حالت خودش به سر می بره.
به نظرم تنها مشکلش همون آسون بودنش هست که من همیشه با سری LBP داشتم.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
Ratchet & Clank: Rift Apart ---------- 8

+ گیمپلی متنوع و غنی و کنترل روان
+ طراحی مراحل عالی با بهره‌گیری از Input/Output کنسول PS5
+ تنوع بسیار زیاد سلاح با قابلیت‌های متفاوت و کاربردی
+ گرافیک حیرت‌انگیز کاملا قابل مقایسه با انیمیشن‌های روز دنیا
+ استفاده بسیار خوب از DualSence
+ لودینگ آنی و بدون لحظه ای توقف
+ اضافه شدن شخصیت بسیار دوست داشتنی Rivet

- نسبتا کوتاه
- پلتینیوم بسیار آسان

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
797
نام
سید محمد حسین
ratchet and clank rift apart 9
فکر کنم جزو ساده ترین بازی های ps5 برای نمره دادن باشه چه قبل من چه بعد من چیزی جز این از ویژگی های بازی نمیتونن بگن .

+ گرافیک بینظیر بازی یه جا دیگه هم گفتم قطعا بهترین گرافیک روی ps5 تا الان
+لودینگ برق اسا .تمام بازی های انحصاری ps5 همین جوری هستند ولی این دیگه به ثانیه هم نمیکشه میره توی بازی
+ گیم پلی لذت بخش .یکی از بچه ها تو یکی از تاپیک ها حق مطلبو ادا کرد تو نسخه های قبلی بازی یه جاهایی تو یکسری مراحل ادم خسته میشد و دوست داشت زودتر اون مرحله تموم بشه ولی اینجا از اول تا اخر بازی لذت بخشه .
+معرفی دو تا شخصیت جدید و باحال kit و rivet که قطعا تو نسخه های بعدی هم می بینیمشون .

-کوتاه بودن بازی که خب قیمت 70 دلاریشو شاید توجیه نکنه (البته من شخصا با این قضیه مشکلی ندارم دیسک بازی را خریدم پلاتش کردم فروختم 15 دلارم بازی برام نیفتاد)
-یکسری باگ های ریز مثل فرورفتن توی اشیا و درها و یکبار هم توی ریفت کردن لود نشد بازی هنگ کرد .کلا من از لانچ ps5 دارم تا الان فقط 2 بار مجبور شدم کنسول را هارد ریست کنم جفتشونم بازی های اینسامنیاک بودن عجیبه.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,823
نام
نـــــــویـــــــــد
80.jpeg.jpg

The Pathless
رفتم که تو تاپیکش بنویسم و دیدم تاپیک نداره. وای بر شما که این بازی تاپیک مخصوص نداره تو این فروم :D بدون شک ازون بازیا بود که تو هیاهوی شروع نسل جدید گم شد یه جورایی مخصوصا با این لانچ عجیب غریب PS5 و انتشار بازیای خیلی خوب که تا الان هم ادامه داشته ولی خب این بازی امکان نداشت از رادار من خارج بشه و قطعا در اولین فرصت میرفتم سراغش که رفتم :D بازی به شدت خوب و خوش ساخت که از همون ابتدا جذبتون میکنه اگه به این مدل بازی‌ها علاقه داشته باشید. طراحی هنری به شدت زیبا، موزیک‌های متناسب شرایط مختلف داخل بازی که همگی عالی و گوشنواز بودن. طراحی کرکتر و مانستر‌ها عالی و بی‌نقص. انیمیشن‌های خیلی خوب که وقتی دقت میکنید به توجهی که داشتن به جزئیات، لذت میبرید مخصوصا وقتی از تیرکمانش استفاده میکنه حرکت دستاش شدیدا نرم و طبیعی هستش. داستان بازی خیلی ساده هستش اما خوب روایت میشه. دختری که باید دنیا رو از تاریکی و موجودی به نام Godslayer نجات بده. ۵لوکیشن مختلف تو بازی وجود داره که به ترتیب آزادشون میکنید و در نهایت به خود گاداسلیر میرسید. هیچ راهنما و نشان و مپی وجود نداره و خودتون باید با گشتن محیط راهتون رو پیدا کنید. گشتن تو محیط خیلی حس خوبی داره به خاطر طراحی خیلی زیباش در عین سادگی. باس‌فایت‌ها توی این بازی بدون شک یکی از بهترینایی بودن که تجربه کردم. چه از نظر ظاهری و چه از نظر مکانیزم مبارزه. بازی طوری طراحی شده که به طور کلی راحت باشه اما باعث نمیشه مکانیزم‌های مختلف و متنوع برای باس‌هارو ندید گرفت. هر کدوم متفاوت و مخصوص خودش. پازل‌های بازی خیلی خیلی خوب بودن. تو نقاط مختلف داخل مپ بازی قرار داشتن و اکثرشون آپشنال بودن اما اینقدر خوب و قشنگ طراحی شده بودن که نمیشد بیخیالشون شد. مدت زمان بازی هم کاملا مناسب بود. نه کوتاه بود نه طولانی. در نهایت بازی خیلی حس خوب و درستی داشت. یعنی از شلیک کردن تیر تا مبارزه با باس‌ها. وقتی باس به سمتتون میامد یا از بالای سرتون با سرعت رد میشد به خوبی اون حس رو منتقل میکرد. به شدت استودیو خوش ذوق و با استعدادی هستن و امیدوارم به زودی خبری از کار بعدیشون بشنویم.
این بازی رو به هیچ وجه از دست ندید مخصوصا اگر بازیایی مثل Journey رو هم دوس داشتید قطعا ازین بازی خوشتون میاد. البته گیم‌پلی اینجا نقش پر رنگ‌تری داره. بازی به شدت زیبا هم از نظر بصری هم موسیقی. فقط ای کاش محیطای بازی تنوع بیشتری داشتن. غیر از لوکیشن پایانی بقیه جاها شبیه به هم بودن. یه مورد باگ هم بر خوردم که مجبور شدم بازی رو ریست کنم. ازونجایی که اینجا پست میدم باید امتیاز هم بدم :D

۹/۱۰

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر