امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

Hashem33

کاربر سایت
Oct 19, 2017
3
کلا هرکس کال اف دیوتی رو بخاطر داستانش بازی میکنه ویچرم بخاطر مبارزاتش بازی کرده. بالاخره هر بازی ای یه نقاط قوتی داره که بخاطرش شاهکار شناخته میشه با این که تو برخی موارد اون کیفیت رو نداره. ولی بهرحال نباید انتظار این رو داشت که مبارزاتش مثل بلادبورن شه, ویچر مبارزاتش سبک خاص خودش رو داره که بیشتر حالت استراتژی داره تا اکشن معمولی بهبودم پیدا کنه بازم سلیقه های شما رو در برنمیگره... خب هرکس سلیقه ای داره واسه بعضیا جذاب نیست قبول ولی بعضی نقدها از سلیقه ی شخصی به رده و باید جواب داده شه که جلوی ذهنیت های نا درست رو بگیره دیگه این که دکمه ای نداره که جلوی ضربات انسانها رو گرفت و نمیشه بدون خوردن ضربه ای هیولایی رو کشت رو بر چه اساسی زدید چون هم دکمه ای داره که جلوی ضربات انسانها رو بگیره با شمشیر و حتی ضد حمله کنه و هم میشه بدون خوردن ضربه مبارزه ای رو به پایان رسوند فقط با مهارت شخصی و جا خالی دادن...

صحبت از سبک مبارزات شد بازی horizon رو به تازگی انجام دادم واقعا شوکه ام کرد, اصلا از گریلا گیمز انتظار نداشتم:D
جای تقدیر داره پیشرفتشون. اول از همه مبارزات واقعا خلاقانه طراحی شدن, برای مبارزه اسکیل و لول آپ و حتی سلاح های قوی تر قرار نیست نجاتت بدن تنها عاملی که میتونه شکست ناپذیرت کنه دانشت نسبت به دشمنانه که باید مثل یه شکارچی واقعی نقاط ضعف همه ی ماشینها روبفهمی و استراتژی موثرتری مقابلشون پیش بگیری. این سیستم جذاب کنار گرافیک شاهکار که گاهی فقط میخواستی دسته رو زمین بزاری و به افق خیره شی کنار داستان فوق العاده پر کشش که تا آخر بعد از مدتها برعکس بازیهایی که اکثرا از ابتدا داستان رو میشه حدس زد منو تا پایان بازی و فهمیدن این که پروژه زیرو دان چیه میخکوب کرد لیاقت 9 رو داره.
نقاط ضعفشم برام یکی استفاده بیش از حد از رنگ نارنجی بود که دیگه واقعا از حالم بهم میخورد و بودن درخت مهارت که رسما آپ کردن اسکیل ها به هبچ دردی نمیخورد نبودنش هم واقعا به جز دو سه موردشون هیچ تاثیر به سزایی نداشت, حداقل اگه نبود اون سیستم مبارزات خلاقانه بازی بیشتر جلوه میکرد.

بازی بعدی که انجام دادم ghost recon بود. نه ارزش داره راجبش صحبت شه و نه ارزش نمره دادن داره در کل فقط امیدوارم دیگه بیخیال جهانباز کردن بازیاش شه یوبی سافت.
من سه ساعت توضیح دادم باز یکی اومده میگه برا مبارزاتش بازی میکنه
عزیزم تو جی تی ای بازی میکنی بخاطر ماشین روندنه ؟
صد در صد جی تی ای بازیه ریسینگ نیستش
ولی انتظار داری وقتی سوار ماشین میشه بی صاحاب درست حرکت کنه
دیگع من بقران نمیدونم چجوری توضیح بدم تا بفهمید
کسی کال آف رو بخاطر داستانش بازی نمیکنه استاد . حرفه ای . گیمر . پروفسشنال
ولی اگر داستان کال آف مسخره باشه تاثیری تو نمره دادنش نداره ؟
من خودم شخصا از کال آفی که در آینده اتفاق میفته متنفرم
یا فکر کن کال آف بسازن بازی بدون داستان پیش بره مثل کانتر فقط همو بزنید
کسی برای داستانش بازی نمیکنع ولی داستانشم مهمه
حالا من هزار میلیارد مثال میزنم باز روز از نو روزی از نوع
در کل اول حرفو بفهم بعد اظهار فضل کن
.
البته واقعیت باید بگم ویچرو بیشتر بازی کردم و با ابعاد جدیدش آشنا شدم خصوصا تو قسمت مبارزاتش و میتونم بگم مبارزاتش اونقدرم که میگفتم بد نیست خداییش
اتفاقا جذابیت خاص خودشو داره ولی بازم نمیتونم بگم عالیه
اگر بخوام در یک کلام ویچرو توضیح بدم بازی ایه که از خیلی از جهات جذاب و خوبه ولی مشکلاتی هم داره واقعا ولی نه بقدری که بشه گفت بده
بازیه خیلی خوبیه ولی فوق العاده نیستش
گرافیک و فضای عالی تقریبا خوبه جز افت فریمی که داره و البته به چشم نمیاد زیاد
مبارزاتش و مراحلش میشه گفت جالبتر شدن و نظرمو عوض کرد خداییش
ضمنا ی سری ریزه کاریایی داره که باید کشف بشه وگرنه مثل من متنفر میشید اولش از بازی
.
مشکلات بازی رو هم واقعا میدونم چیه ولی نمیگم چون حوصله بحث ندارم دیگه فقط میتونم بگم با عرض معذرت باز دوباره باید نمره رو تغییر بدم و ۸.۵ بدم و یک نمره اضافه کردم بهش
چون بیش از حد به مبارزاتش گیر دادم و ی سری چیزا مثل اینکه وقتی رو اسب هستش بد مبارزه میکنه که دیدم اگر مربع رو نگه داری راحت تر میشه مبارزه و خیلی ازین مثالا برا همین نمره ای که کم کردمو اضافه کردم بهش
نمره ای که کم میکنمم گفتم توضیحش طولانیه ولی اگر قرار باشه به بلادبورن یا هوریزون زیرو یا اساسینز ۱۰ بدم واقعا نمرم به این بازی همینه
هنوزم میتونم بگم درگیریاش اون چیزی که باید باشه نیست و چند مورد دیگه
مثلا خیلی بخش آیتما و اسکیل و اسپلا و اینا پیچیدس
منظورم اضافه کاریاس نه پیچیدگی به اون مفهوم
مثلا هوریزون زیرو داون . خیلی شیک و تمیز و مختصر و مفید و در عین حال کامله اینجور بخشاش
یا واقعیت بگم از لحاظ سرگرمی این بازی یکم از مثلا هوریزون زیرو یا بلادبورن عقبه
و خدا رو شکر که هوریزون زیرو ساخته شد تا مثال زدن من آسون تر بشه
مگه جفتشون تو یک سبک نیستن ؟
ولی چرا هوریزون زیرو انقدر سرگرم کننده تره و با اینکه جهان باز هستش خیلی سریع مراحلش پیش میره
مبارزاتش و مراحلشم واقعا متنوع تر و جذاب تر و خلاقانه تره
آیتما و تواناییاشم گفتم با اینکه مختصر تره ولی خیلی جالب تر و حتی کامل تره
الکی شاخ و برگ ندادن به بازی البته منظورم ویچر نیستشا دارم فقط در مورد هوریزون صحبت میکنم دیگه مقایسه نمیکنم دیگه
د هوریزون زیرو با اینکه اصلا انتظارشو نداشتم ولی یک بازی بی نظیر و پرفکته
گرافیک عالی
فضای عالی
هوش مصنوعی خیلی عالی . بقیه بازیا مشخصه بازین این بازی خیلی کم ایراد داره
حتی تو مبارزاتش باگ الکی نداره
مثلا ضربه تا دقیقا نخوره الکی دمیج کم نمیشه . ی جاهایی شانسی اینور اونور میشم و ضربه مویی از کنارم رد میشه و هیچ دمیجی نمیخورم حتی اگر یک سانتر فاصلع باشه . البته دو جاش یکم ضد حاله یکی بعضی وقتا با رگبار میزنه اون ماشین اصلی بزرگه مثلا . یکیم اینکه تله میزاری ولی خودت از توش رد میشی . که البته از دومی نمیشع ایراد گرفت چون ایراد نیست و میتونستن برطرفش کنن پس مشخصه از قصده اولیم فقط گاهی اتفاق میفته
در کل مشخصه ی عده خیلیییی خلاق و هنرمند نشستن ساختن بازیو
بعد ی جوریه انگار صد تا مرحله متنوع و شاخ رو خلاصه کردن بهتریناش شده مراحل این بازی
شاخ و برگ الکی ندارع مثل آنچارتد
انگار کل مراحل جذاب ۵ تا آنچارتدو بکنن تو یک بازی و خلاصش کنن
گیم پلی بی نظیر واقعا آدم وقتی بازی میکنه دوس داره تو این بازی حرفه ای تر شه تو کار با دسته . مثل بلادبورن . دوس داری بشینی تمرین کنی مبارزاتت تیراندازیت همه چیز بهتر بشه . واقعنم از لحاظ گیم پلی خیلی راضیم ازش انگار همونجوری که میخوای ساخته شده . درسته بازیش سخته ولی کار باهاش خیلی آسونه
از لحاظ داستانم که واقعا عالیه تنها بازی ای هستش که اصلا دموشو نمیزنم بره
در کل دوستانی که شاید از این سبک بازی یا چنین فضایی خوششون نمیاد توصیه میکنم این بازیو حتما امتحان کنن
دیوونه کنندس
ی بازیه کامله به نظرم که سازندگانش واقعا هنرمندن
دمشون گرم
خدایی نمرم به این بازی ۱۱ هستش از ۱۰
چون قبلا به اساسینز و بلادبورن ۱۰ دادم واقعا این لامصب ی چیز دیگست
به همه هم سفارششو میکنم اگر پشیمون شدن بخدا حاضرم ضررشونو بدم خودم حتی اگر مثل من از بازیای تخیلی بدتون میومد این بازی شروعیه که برید تو خط این بازیا
ببخشید طولانی شد با
Horizon Zero Dawn . 10
اینم باید اضافه کنم که سو تفاهم نشه
این بازی مشخصه که درگیری یا مبارزه فیزیکی بخش خیلی کوچیکیو توش شامل میشه برای همین به مبارزاتش اهمیتی ندادم
ولی ویچر حالا هر سبکی که هستش درگیری و مبارزات فیزیکی یکی از بخشای اصلیه بازیه
مثلا تو جی تی ای من انتظار دارم ماشین خیلی خوب حرکت کنه چون ماشین از اجزای مهم بازیه
ولی مثلا شاید حتی توی کال آف هم ی قسمت خیلی کوچیکی سوار ماشین بشه و حتی مشکلم داشته باشه اون قسمت . خب مسلمع ایرادی نمیگیریم
البته اینکه گفتم نه که هوریزون زیرو مبارزاتش ایرادی داشته باشه بلکه فقط سادست . ولی اصلا ایرادی نمیشه گرفت چون همونطور که گفتم مبارزات فیزیکیش ی بخش خیلی کوچیکیه
ولی تو ویچر یکی از بخشای مهم بازیه
مثلا من توی ویچر نمیام از تیر انداختنش ایراد بگیرم که

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mahdi-ps4

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
.
البته واقعیت باید بگم ویچرو بیشتر بازی کردم و با ابعاد جدیدش آشنا شدم خصوصا تو قسمت مبارزاتش و میتونم بگم مبارزاتش اونقدرم که میگفتم بد نیست خداییش
اگر بخوام در یک کلام ویچرو توضیح بدم بازی ایه که از خیلی از جهات جذاب و خوبه ولی مشکلاتی هم داره واقعا ولی نه بقدری که بشه گفت بده
ضمنا ی سری ریزه کاریایی داره که باید کشف بشه وگرنه مثل من متنفر میشید اولش از بازی
.
مشکلات بازی رو هم واقعا میدونم چیه ولی نمیگم چون حوصله بحث ندارم دیگه فقط میتونم بگم با عرض معذرت باز دوباره باید نمره رو تغییر بدم و ۸.۵ بدم و یک نمره اضافه کردم بهش
چون بیش از حد به مبارزاتش گیر دادم و ی سری چیزا مثل اینکه وقتی رو اسب هستش بد مبارزه میکنه که دیدم اگر مربع رو نگه داری راحت تر میشه مبارزه و خیلی ازین مثالا برا همین نمره ای که کم کردمو اضافه کردم بهش
نمره ای که کم میکنمم گفتم توضیحش طولانیه ولی اگر قرار باشه به بلادبورن یا هوریزون زیرو یا اساسینز ۱۰ بدم واقعا نمرم به این بازی همینه
مثلا هوریزون زیرو داون . خیلی شیک و تمیز و مختصر و مفید و در عین حال کامله اینجور بخشاش
ولی چرا هوریزون زیرو انقدر سرگرم کننده تره و با اینکه جهان باز هستش خیلی سریع مراحلش پیش میره
الکی شاخ و برگ ندادن به بازی البته منظورم ویچر نیستشا دارم فقط در مورد هوریزون صحبت میکنم دیگه مقایسه نمیکنم دیگه
گرافیک عالی
فضای عالی
مشخصه ی عده خیلی خلاق نشستن ساختن بازیو
بعد ی جوریه انگار صد تا مرحله متنوع و شاخ رو خلاصه کردن بهتریناش شده مراحل این بازی
گیم پلی بی نظیر واقعا آدم وقتی بازی میکنه دوس داره تو این بازی حرفه ای تر شه تو کار با دسته . مثل بلادبورن . دوس داری بشینی تمرین کنی مبارزاتت تیراندازیت همه چیز بهتر بشه . واقعنم از لحاظ گیم پلی خیلی راضیم ازش انگار همونجوری که میخوای ساخته شده . درسته بازیش سخته ولی کار باهاش خیلی آسونه
در کل دوستانی که شاید از این سبک بازی یا چنین فضایی خوششون نمیاد توصیه میکنم این بازیو حتما امتحان کنن
دیوونه کنندس
دمشون گرم
به همه هم سفارششو میکنم اگر پشیمون شدن بخدا حاضرم ضررشونو بدم خودم حتی اگر مثل من از بازیای تخیلی بدتون میومد این بازی شروعیه که برید تو خط این بازیا
ببخشید طولانی شد با
Horizon Zero Dawn . 10
این بازی مشخصه که درگیری یا مبارزه فیزیکی بخش خیلی کوچیکیو توش شامل میشه برای همین به مبارزاتش اهمیتی ندادم
مثلا تو جی تی ای من انتظار دارم ماشین خیلی خوب حرکت کنه چون ماشین از اجزای مهم بازیه
ولی مثلا شاید حتی توی کال آف هم ی قسمت خیلی کوچیکی سوار ماشین بشه و حتی مشکلم داشته باشه اون قسمت . خب مسلمع ایرادی نمیگیریم
البته اینکه گفتم نه که هوریزون زیرو مبارزاتش ایرادی داشته باشه بلکه فقط سادست . ولی اصلا ایرادی نمیشه گرفت چون همونطور که گفتم مبارزات فیزیکیش ی بخش خیلی کوچیکیه
من نمیدونم مبارزات ویچر مشکلش دقیقا چیه؟؟
به شخصه مبارزات هیچ وقت تا اخر بازی برام خسته کننده نبود
مخصوصا فنیشرهایی که با شمشیر میزد عالی بود و جذاب

Hashem33

کاربر سایت
Oct 19, 2017
3
داداش
یک مفهوم مبارزه که فکر کنم شما تو ذهنته مبارزه با دشمناس
که ازین لحاظ ویچر یک بازیه کم نظیر و عالیه
مبارزاتش با دشمنای اصلی حرف ندارع و خیلی جالبه و متنوع و باید با استفاده از آیتمای مختلف شکستشون داد و خیلی مسائل دیگع
اما مبارزه ای که من منظورم هستش اون مدل درگیریای فیزیکیه شخصیت اصلیع
خصوصا در مقابل آدما و مثلا اون اژدها کوچیکا
ی مثال بزنم متوجه بشی قشنگ
مثلا من انتظار دارم وقتی درگیر میشی با ی آدم قشنگ به وقتش ضربه رو بزنی ( یعنی مثلا وقتی تو حالت دفاعی نیست ) یا به وقتش دفاع کنی از خودت ( وقتی طرف میخواد حمله کنه )
یعنی مبارزه که شکل میگیره اصلا فرم تصویر عوض بشع انگار دو نفر تو حالت درگیری قرار دارید بعد رو مهارتت به موقع با شمشیر بزنی به موقع دفاع کنی از خودت
ولی مثلا میری با یکی درگیری میکنی میری جلوش ی ضربه میزنی که راحت میخوره بهش بعد عقب میکشی و باز میری ی ضربه دیگه میزنی
برا همین میگم یکم سادس
البته در مقابل حریفای قویتر و اصلی تر و بزرگتر جالب تر میشه واقعا
مثلا باید به موقع به طرف ضربه بزنی به موقع جا خالی بدی و ... که اتفاقا هیجان درگیری و مبارزه توش به وفور هست
ولی در مقابل آدما و حریفای کوچیکتر مبارزه فیزیکی یکم آماتور گونه میشه
که البته درستم میگن دوستان
سبک بازی جوریه که این حریفا به حساب نمیان اصلا برا همین زیاد روش کار نشده
امیدوارم متوجه شده باشی
در کل تو مبارزه های اصلی قشنگ میره تو حال و هوای مبارزه و ی مبارزه حرفه ای شکل میگیره
قشنگ به وقتش ضربه میزنی به وقتش جا خالی میدی و حتی فرار میکنی به وقتش از آیتما استفادع میکنی
ولی مبارزهای فیزیکیو و نزدیک با حریفای کوچیکترو زیاد جالب و هیجانی نساختن
یا بازم میگم شاید من کشف نکردم که اگر ی آدم میخواد با شمشیر بزنه بهت بتونی از خودت دفاعی کنی ( مثلا با شمشیرت جلوی شمشیرشو بگیری )
یا مثلا ی حیوون کوچیک میپره بهت بتونی با ی ضربه بندازیش کنار یا دفاع کنی از خودت
منم نمیگم بده یا اشکال داره
میگم سادس
اینکه مثلا ی آدم اون طرفه
بری با شمشیر بزنیش و بعد بکشی عقب باز بدویی جلو ی دونه دیگه بزنی بهش یا اینکه با اشعه هولش بدی یا بیهوشش کنی :) یکم ساده و مسخره میشه
باید یکم هیجان داشته باشه این مبارزاتش دفاع کنی یا به وقتش ضربه بزنی
اما اینو بگم من سر این کلا نیم نمره کم کردم
۱ نمره دیگه رو کم کردم بخاطر اینکه مثل بازیایی که گفتم سرگرم کننده نیست واقعا
نه که سرگرم کننده نباشه
ولی خب وقتی با هوریزون زیرو اینجوری عشق میکنم و ۱۰ میدم نمیتونم بیام به ویچر ۱۰ بدم که
ی بازی با هر سبکی که داره باید اول از هر چیزی سرگرم کننده باشه
هوریزون و ویچر جفتشون تو یک سبکن
ولی هوریزون مثلا مراحلش خیلی سریع تر و حتی جذابتره
یعنی این مرحله تموم میشه ده دقه بعد میرسی مرحله بعد که خودش ی دنیاییه
نه که ی مرحله تموم شه بری با ۸ نفر صحبت کنی تو اقسا نقاط کشور بعد بری مرحله بعد
برا همین به یک بازی مثل هوریزون زیرو ده میدم
ببخشید طولانی شد
اگر جمله تکراری تو حرفم بود ببخشید واقعا چون من زیاد تو حال خودم نیستم همینکه تونستم بنویسم خودش خیلیه
بخوام خیلی ساده بگم
شما از مبارزات اصلی خیلی لذت میبری و هیجان خیلی خوبی توش هست درسته ؟
منم اینجوریم و لذت میبرم
ولی وقتی تو ی منطقه مثلا با یک یا دو و حتی سه نفر آدم درگیر میشی هیجان خاصی تو مبارزه نیست بخدا . اینجوری نیست که بری و رو مهارتت رو دسته و بازی اونا رو بکشی . یعنی مثلا بری بینشون به وقتش ضربه بزنی بهشون و به وقتش جا خالی بدی و هیجان بالایی داشته باشه ولی مثلا اساسینز اینجوریه . میری با چند نفر مبارزه میکنی خیلی هیجان داری . قشنگ به وقتش باید ضربتو بزنی یا سریع دفاع کنی و جا خالی بدی و اینکارا
ولی تو ویچر شخصا چنین چیزیو تجربه نکردم
تو ویچر میرم جلوی یارو ی ضربه بهش میزنم میام عقب باز میرم جلوش ی ضربه دیگه میزنم خیلی ساده بدون هیچ حس مبارزه ای . انگار میخوام بکشمش فقط مثل ی سگ مثلا . مبارزه تو کار نیست . خداوکیلی احساس اینکه سریع از دسته و دکمه ها استفاده کنی پیش نمیاد . بازم میگم برای بارصدم شاید برای من اینجوریه ولی خب خیلیا اینو میگن

آخرین ویرایش:

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
فکر کنم تنها کسی که تو بازی سنتر با jc 3 حال کرد من بودم :D
جدا از مشکلاتی مثل افت فریم که واقعا شدید بود ولی بازی یه اکشن فان به شدت سرگرم کننده بود یعنی از اون اکشن های بی مغزی که هدفش فقط سرگرم کردن مخاطب هست وبس و تو این امر هم موفق بود به نظرم بخوام نمره بدم 8 میدم بهش
واقعا من هدف وجودی این بازی درک نکردم از اون بازی های بی سر و ته و سردرگم که سریع برام خسته کننده میشه از بازی هایی که فقط بری پایگاه بترکونی و.. واقعا بیزارم یکی این یکی هم فارکری احساس پوچی دارم تو این دو تا بازی

leonpro

کاربر سایت
Apr 16, 2016
140
.
.
گرافیک عالی
فضای عالی
مثلا ضربه تا دقیقا نخوره الکی دمیج کم نمیشه . ی جاهایی شانسی اینور اونور میشم و ضربه مویی از کنارم رد میشه و هیچ دمیجی نمیخورم حتی اگر یک سانتر فاصلع باشه . البته دو جاش یکم ضد حاله یکی بعضی وقتا با رگبار میزنه اون ماشین اصلی بزرگه مثلا . یکیم اینکه تله میزاری ولی خودت از توش رد میشی . که البته از دومی نمیشع ایراد گرفت چون ایراد نیست و میتونستن برطرفش کنن پس مشخصه از قصده اولیم فقط گاهی اتفاق میفته
در کل مشخصه ی عده خیلیییی خلاق و هنرمند نشستن ساختن بازیو
دیوونه کنندس
دمشون گرم
ببخشید طولانی شد با
Horizon Zero Dawn . 10
والا استاد ما جسارتی کردیم به بزرگی خودتون ببخشید سعی کردم یجوری بگم که به سلیقه ت احترام گذاشته باشم و هم این که فکر نکنی میخوام طرفداری کورکورانه کنم از بازی, کاملا منظورتو فهمیدم از صحبتات واسه همین خواستم یه مثال ساده واست بزنم راحت تر درک کنی بازی رو و با دید دیگه ای بهش نگاه کنی وگرنه مثال زدنش با کال اف یا هربازی ای توهینه بهش. ساده ترش میکنم واست تو اگه بخوای مثلا کال اف بازی کنی تو ذهنت هدفت دیدن داستان نیست هدف اصلیت مبارزه ست, داشتن یه داستان در حد خودش و غیره بعد از اون به جذابیت بیشتر بازی کمک میکنه. برای ویچر هم دقیقا چیزی که میاد تو ذهن طرفداراش اول داستانه, البته مبارزاتش هیچ مشکلی بنظر من نداره ولی بازم خواستم به سلیقت احترام بزارم بگم حتی اگه مبارزاتش باب میلت نبوده خود داستان به تنهایی هیچ حرفی باقی نمیزاره.
کسی که دو صفحه راجب مبارزات بازی مینویسه ولی یه کلمه از داستان نمیگه معلومه هیچی از هدف بازی درک نکرده البته مبارزات بازی بازم خیلی بیشتر از حد نیازشه ولی شاهکار ویچر تو روایت داستانشه, حتی اگه هیچ مبارزه ای نداشت و فقط باید میرفتی دنیا رو میگشتی با هشت نفر حرف میزدی..
هورایزن با تمام جذابیتاش یک صدم ویچرم داستان و روایت نداره اصلا قابل مقایسه نیست هیچ بازی ای از این نظر باهاش. ده ها شاید صدتا داستان ریز و درشت در کنار مراحل اصلی و فرعی داره که تک تکشون شاهکارن محیط العاده پویا با ریزه کاری های فوق العاده حتی یه مرحله فرعی هم پیدا نمیکنی که سر سری از کنارش گذشته باشن و میتونی مطمئن باشی تصمیم گیری هات همیشه عواقبی خواهند داشت ممکنه از هم پاشیدن یه خونواده باشه یا یه پادشاهی!
اگه بخوای داستان بازی رو اسکیپ کنی یا بی توجه به مکالمات و دیالوگها و انتخابهات فقط به امید رد کردن مراحل بهشون بی توجه باشی هیچ لذتی ازش به عنوان یه شاهکار نمیبری.

• Like
Reactions: Hashem33

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
واقعا من هدف وجودی این بازی درک نکردم از اون بازی های بی سر و ته و سردرگم که سریع برام خسته کننده میشه از بازی هایی که فقط بری پایگاه بترکونی و.. واقعا بیزارم یکی این یکی هم فارکری احساس پوچی دارم تو این دو تا بازی
داداش بازیش رو پلی کردی؟:|
چون تا جایی که من یادمه تو اکثرا هیچ بازی رو انجام ندادی:|
پس اگه بازیش نکردی لطفا هیچ نظری درموردش نده:)

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
داداش بازیش رو پلی کردی؟:|
چون تا جایی که من یادمه تو اکثرا هیچ بازی رو انجام ندادی:|
پس اگه بازیش نکردی لطفا هیچ نظری درموردش نده:)
بله رفیق انجام دادم شما هم یکم ادبیاتت طلبکارانه هست حالا نمیدونم دقیق دعوا داری انگار:-@

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
بله رفیق انجام دادم شما هم یکم ادبیاتت طلبکارانه هست حالا نمیدونم دقیق دعوا داری انگار:-@
شرمنده داداش اخه دیدم تو چندتا بازی رو انجام ندادی درموردشون نظر میدی برا همین گفتم
اگه بازی کردی خوشت نیومد مشکلی نیست سلیقس دیگه هر کسی نظری داره ولی در کل این بازی هدفش یک گیم پلیه عالیه که باهاش فقط بری داخل شهر و پایگاه بترکونی و بعضی از بازی ها ممکنه هدفشون فقط همین باشه نه چیز دیگه ای
در کل شرمنده اگه فکر کردی دارم دعوا میکنم منم فقط پرسیدم بازیش کردی یا نه اگه نکردی درموردش حرفی نزنی خیلی بهتره اگه هم بازی کردی خوشت نیومد پس هیچی:)

• Like
Reactions: SHANSER

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
شرمنده داداش اخه دیدم تو چندتا بازی رو انجام ندادی درموردشون نظر میدی برا همین گفتم
اگه بازی کردی خوشت نیومد مشکلی نیست سلیقس دیگه هر کسی نظری داره ولی در کل این بازی هدفش یک گیم پلیه عالیه که باهاش فقط بری داخل شهر و پایگاه بترکونی و بعضی از بازی ها ممکنه هدفشون فقط همین باشه نه چیز دیگه ای
در کل شرمنده اگه فکر کردی دارم دعوا میکنم منم فقط پرسیدم بازیش کردی یا نه اگه نکردی درموردش حرفی نزنی خیلی بهتره اگه هم بازی کردی خوشت نیومد پس هیچی:)
بازی کردم که میگم پایگاه بازیه دیگه :D وگرنه مثل هورایزون میگفتم سندباکسه ! این و فارکرای جفتشون هدفشون یکیه کلا تو ماموریت ها

• Like
Reactions: blechh

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
بازی کردم که میگم پایگاه بازیه دیگه :D وگرنه مثل هورایزون میگفتم سندباکسه ! این و فارکرای جفتشون هدفشون یکیه کلا تو ماموریت ها
خب عزیز جریان همینجاست اینجور بازیا هدفشون همینه و سعی میکنن بازیشون رو با یک گیم پلیه عالی و یک داستان قابل قبول بدن بیرون البته فارکرایی فقط یه شوتر مهیج نبود و یک داستان عالی هم داشت که زدن نابودش کردن ولی خب اینجور بازیا مثل خیلی بازیا دیگه طرفدارای خاص خودشون رو دارن کسایی که می خوان یه بازی با گیم پلی عالی و جهان باز گیرشون بیاد برن داخش هی همه چیز رو منفجر کنن یه جورایی یه بازیه هیجان دار رو دوست دارن :D
حقیقتا من اینجور بازیا که هدفشون با خودشون مشخصه رو خیلی دوست دارم و اکثریت تمام نسخه هاشو تجربه میکنم و ازشون لذت هم میبرم به نسبت بازی هایی که تو یک نسخه یه چیزن تو یک نسخه یه چیز دیگه معمولا من اینجور بازیا رو فقط برا تموم کردنشون میرم:D

• Like
Reactions: SHANSER

Hashem33

کاربر سایت
Oct 19, 2017
3
والا استاد ما جسارتی کردیم به بزرگی خودتون ببخشید سعی کردم یجوری بگم که به سلیقه ت احترام گذاشته باشم و هم این که فکر نکنی میخوام طرفداری کورکورانه کنم از بازی, کاملا منظورتو فهمیدم از صحبتات واسه همین خواستم یه مثال ساده واست بزنم راحت تر درک کنی بازی رو و با دید دیگه ای بهش نگاه کنی وگرنه مثال زدنش با کال اف یا هربازی ای توهینه بهش. ساده ترش میکنم واست تو اگه بخوای مثلا کال اف بازی کنی تو ذهنت هدفت دیدن داستان نیست هدف اصلیت مبارزه ست, داشتن یه داستان در حد خودش و غیره بعد از اون به جذابیت بیشتر بازی کمک میکنه. برای ویچر هم دقیقا چیزی که میاد تو ذهن طرفداراش اول داستانه, البته مبارزاتش هیچ مشکلی بنظر من نداره ولی بازم خواستم به سلیقت احترام بزارم بگم حتی اگه مبارزاتش باب میلت نبوده خود داستان به تنهایی هیچ حرفی باقی نمیزاره.
کسی که دو صفحه راجب مبارزات بازی مینویسه ولی یه کلمه از داستان نمیگه معلومه هیچی از هدف بازی درک نکرده البته مبارزات بازی بازم خیلی بیشتر از حد نیازشه ولی شاهکار ویچر تو روایت داستانشه, حتی اگه هیچ مبارزه ای نداشت و فقط باید میرفتی دنیا رو میگشتی با هشت نفر حرف میزدی..
هورایزن با تمام جذابیتاش یک صدم ویچرم داستان و روایت نداره اصلا قابل مقایسه نیست هیچ بازی ای از این نظر باهاش. ده ها شاید صدتا داستان ریز و درشت در کنار مراحل اصلی و فرعی داره که تک تکشون شاهکارن محیط العاده پویا با ریزه کاری های فوق العاده حتی یه مرحله فرعی هم پیدا نمیکنی که سر سری از کنارش گذشته باشن و میتونی مطمئن باشی تصمیم گیری هات همیشه عواقبی خواهند داشت ممکنه از هم پاشیدن یه خونواده باشه یا یه پادشاهی!
اگه بخوای داستان بازی رو اسکیپ کنی یا بی توجه به مکالمات و دیالوگها و انتخابهات فقط به امید رد کردن مراحل بهشون بی توجه باشی هیچ لذتی ازش به عنوان یه شاهکار نمیبری.
آهان دمت گرم این شد ی توضیح عالی
آخه من فکر کردم داری مسخرم میکنی که میگی هر کی کال آفو واسه داستانش بازی میکنه ویچرم برا مبارزاتش بازی میکنه
شرمنده بد فهمیدم منظورتو ببخشید
من بدم میاد ی نفر مسخره بشه . کسی توضیح بده نوکرشم هستم آدم منطقیم هستم الکی نمیخوام رو حرفم بمونم
اما در مورد هوریزون زیرو خدایی کم لطفی میکنی در مورد داستانش
بعدشم واقعیت بگم داستان یک بازی تو جذابیت یک بازیه تاثیر به مراتب کمتری داره تا مسایل دیگه
البته بازم سلیقست
ضمنا شما میگی دو صفحه اشاره به هیچ چیزش نکردی . خب من سه ساعت نوشتم در مورد اینکه همه چیز این بازی عالیه ولی میتونه عالی ترم بشه و بخاطر همینم هست که 8.5 دادم بهش . به نظر من بازیه خوب و جذابیه و بدون شک جزو بهترین بازیای نسل خودشه ولی اینکه بگم ایرادی نداره دروغ گفتم
فقط یک جمله بگم . بازیه خیلی خوبیه از هر لحاظ ولی میتونست بهترم باشه و نقایصشو برطرف کنه
قطعا میتونه بهتر از اینا بشه این بازی و مطمعنم تو سری جدیدش بهترم میشه و این معدود نقایصی که داره رو برطرف میکنه
اگر میبینی ایراد میگیرم و بخش اعظم صحبتم انتقاد بود ازین بازی چون میبینم همه میگن بی نقصه و خداست و اینا . نخواستم بیام صد تا مورد مثبت که همه میدونن در موردش بگم
البته درستش اینه که اینجوری بگم . من ی جوری گفتم که انگار کل بازی نقصه

باو خب یکی به این بنده خدا دفاع کردن رو یاد بده الان دو صفحه است یکی نمیگه L2 رو بزنی قبل از حمله حریف میشه ضدحمله زد :| دی:
دم شما هم گرم
9 میدم به بازی :))

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: leonpro

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,912
نام
امین پاشاپور
ویچر یه بازی شاهکاریه تو هر زمینه مخصوصا داستان،
مبارزات ویچر برا من یکی از بهترین گیمپپلی های بازی ها بود، مبارزات عالیه، اینم بگم من کم بازی نکردم ویچر رو دو با کامل تموم کردم بالای 170 ساعت بازی کردم و مبارزات هیچ مشکلی نداشت و تا اخر بازی جذاب بود برام، مخصوصا بار دوم که تو درجه سختی بالا بازی کردم مبارزات بینهایت جذاب و البته خیلی سخت شده بود،
حالا که بحث ویچر شد یادی هم کنم از موسیقی شاهکار بازی،
در اخر بگم برا من ویچر یه شاهکاره که تو این چند سال نظیر نداشته

• Like
Reactions: mohsen2012

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
لذت ترکوندن پایگاه ها تو این بازی با هیچ بازی دیگه ای قابل مقایسه نیست :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر