شایعه افزایش فرکانس سی پی یو PS4 از 1.6Ghz به 2.75Ghz با استفاده از قابلیت AMD Turbo Core

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
پیش از این کارشناسان بر این باور بودند که قابلیت Turbo Core در PS4 تنها برای افزایش فرکانس حافظه موثر است..اما در نقد ویدیویی امروز IGN در مورد PS4 به این مورد اشاره شده است که افزایش کلاک CPU از 1.6Ghz به 2.75Ghz امکان پذیر است.

25884568025088346219.jpg

قابلیت Turbo core این امکان را می دهد تا بالاترین کارایی از تمام هسته ها گرفته شود و تا انجا که در توان هست به صورت معقول از قدرت هسته های CPU استفاده شود.

27838901164772835937.jpg

منبع

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
یوشیدا گفته بود سیستم ما قدرت های نهفته ای داره . دروغ نگفته بود بنده خدا :d

2.75 ؟؟:|

- - -ویرایش - - -

عملی نیست.خیلی داغ میکنه دستگاه.این سی پی یو جگوار هست نه corei5,7 !

اونوقت این راکتور هسته ای رو چجوری میخوان خنک کنن؟:-/

ببخشید مهندسای سونی یادشون نبود اول بیان از شما سوال کنن 8-|

برادر من این چه مدلشه دیگه ؟؟ اگه همچین قابلیتی باشه که هست حتما به فکر گرماش هم هستن . :d

جایی سراغ داری کنسولای سونی سر داغ کردن تلفات عجیب غریب بدن ؟؟ :d

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
اونوقت این راکتور هسته ای رو چجوری میخوان خنک کنن؟:-/

نظر یکی از کاربران:

Too hot? It is under-clocked already from its typically stock running speed. My 8-core AMD CPU in my PC runs pretty close to this same pattern. It idles lower then when a game or application that is more demanding is started it jumps from like 3.6ghz or something to 4.2ghz.

Its pretty standard these days for AMD CPUs. Whether the PS4 does this or not I don't know. But it wouldn't be much of a stretch to say it is possible since the rest of AMDs desktop/laptop line up of CPUs all do this all day every day and have for a long time now.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,030
نام
نیما
گفته شده میتونه تا 2.75 بالا بره ، یعنی این قابلیت رو داره ، ولی خیلی خیلی بعیده بخاطر داغ شدن بیش از حد هیچوقت بتونه حتی بالای 2 بره .

S-U-P-R-E-M-E

کاربر سایت
Dec 24, 2010
38
نام
Cyrus
این که معلوم بود چون jaguar cpu فرکانسی که میده بیرون از 1.60 تا 2.20 ( البته من اینجوری خونده بودم قبلا و احتمالا همینجوری که گفتن اینم custom هست درست مثه GPU و از همه لحاظ ارتقا یافتس دیگه و بالاتر به هرحال ) هست و حالا بالاتر که چه بهتر هر چن میدونم این فرکانس در طول عمر PS4 هیچ وقت استفاده نخواهد شد و دلیل اینکه الان روی 1.60 واسه اینکه از این بالاتر الان به هیچ وجه لازم نیست چون این Cpu اونجوری که فکر میکنید ضعیف نیست البته اینی که در PS4 استفاده شده درباره X1 رو من نمیدونم ...

و باید بگم که این CPU در صورت Run شدن در Clock speed of 2.0 GHz قدرتی برابر 3ed gen intel core i5 یعنی همون Core i5 3770k ivy bridge میده و همه PC گیمرا میدونن در حال حاضر از این CPU بالاتر فعلا نیازی نیست البته در حد قابل قبول و بدون افت هیچ گونه فریم و هیچ کس هم منکر قدرت بیشتر نمیشه و نمیتونه بگه چی بسه چی کم ولی در مورد کنسول قضیه با PC یکم فرق میکنه ( اینو من بعد از Playstion meeting خونده بودم چون کنجکاو بودم دربارش و در مورد درست یا غلط بودنش خودتون میتونید تحقیق کنید ولی تا اونجایی که من میدونم با عقل کاملا جور در میاد ) ... و اگه در آخر عمر PS4 فرکانس رو به 2.2 هم برسونن کاملا بسه و نیازی نیست ( البته اگه این کارو خوده سونی انجام بده ) چون در این حالت بهترین و پایدارترین وضعیتو میتونن با قدرت GPU & RAM ایجاد کنن و نهایت قدرت PS4 ...

و یه گوشه اشاره ای هم به GPU بکنیم ( باز این هم مثه بالایی که خوندم ، خوندم و چیزی از خودم نیست و باز میگم درست و غلط بودنشو شما میتونید تحقیق کنید ) GPU استفاده شده در PS4 با clock speed of 800MHz با قدرت 1.84TPLS هست که default این GPU قابلیت اجرا شدن در 1.0GHz بدون هیچ مشکل و خرابی رو داره بدونه افزایش گرمای اضافی و اینکه فعلا باز لاک هست روی 800 بخاطر اینه که باز بالاتر الان نیاز نیست چون آینده در راه هست و یه حسی بم میگه که سونی Clock رو هیچ وقت بالاتر از 850 یا 900 نبره چون باز توی کنسول اینم یکم متفاوتر خواهد بود و همه میدونید همین مقدار هم چه مقدار میتونه قدرت ازاد کنه ...

و در مورد RAM که هیچی دیگه لازم نیست بگم چون همه چی دیگه واضح هست ...

و در مورد X1 بگم که ( بدونه هیچ توهینی میگم و اونایی که X1 رو دوس دارن باید بگم که منم اونا رو دوس دارم هر چن من PS4 رو دوس دارم ولی این فقط تفاوت در انتخابمونه نه انسانیتمون ... ) در اوایل نسل با CPU Over شده با فرکانس 1.75GHz ( که احتمالا قدرت کلی CPU ها یکی باشه ) و گرافیک باز Over شده در Clock 855MHz و با قدرت 1.45TPLS ( که این کاملا ضعیفتر هست باز نسبت به PS4 ) و RAM که برخی میگفتن اینم یجورایی باز Over شده که من هیچ گونه مسئولیتی رو در این مورد به گردن نمیگیرم ( که این یکی به معنا واقعی ضعیتر از PS4 هست و یکی از دلایلی هست که در آینده بیشتر به مشکل بر میخوره نسبت به PS4 ) و این Over های زود هنگام واسه X1 آینده خوبی رو براش نمیاره اگه داغ نکنه و در روزهای اول Fail rate رو بالا نبره و اگه الان بگیم کم نمیاره ...

در کل اینا رو گفتم یکم با هم 2*2 تا 4 تا کنیم و اگه جایی رو من اشتباه گفتم ممنون میشم شما درسترشو بگید ....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر