افزایش بهای خدمات اینترنت ، راهکاری برای نجات سرویس دهنده ها

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,524
h968873_.jpg

احمدرضا نخجوانی ، مدیر عامل شرکت‌ شاتل اعلام کرده است : «در یک اقتصاد تورمی که قیمت کالاها و خدمات هر ساله ده‌ها درصد افزایش می‌یابد، چه گونه است که قیمت خدمات دسترسی به اینترنت، باید ثابت بماند؟ این در حالی‌ست که چندین بار نیز با هدف توسعه‌ی دسترسی کاربران به اینترنت، قیمت‌ها را طی سال‌های گذشته کاهش داده اند.»

او افزود: «با وجود آن که تلاش وزارتخانه بر این بوده است که با تثبیت قیمت پهنای باند، به شرکت‌های ارایه دهنده‌ی خدمات اینترنت کمک کند، اما پهنای باند اینترنت، حداکثر 25 درصد قیمت تمام شده‌ی خدمات اینترنت شرکت‌های یادشده را تشکیل می‌دهد. به عنوان یک مثال ساده، از سال گذشته هزینه‌ی نیروی انسانی نزدیک به 40% افزایش یافته و قیمت تجهیزات و کالاهای مصرفی برای شبکه، بین 300 تا 400 درصد افزایش یافته است! به این ترتیب، در این اقتصاد تورمیِ لجام گسیخته، طبیعی‌ست که بپذیریم قیمت خدمات اینترنت نیز، هم‌پای دیگر محصولات و خدمات افزایش یابد. شرکت‌های ارایه دهنده‌ی خدمات ارتباطات ثابت، ظرف یک سال گذشته چند هزار نفر از نیروهای خود را تعدیل کرده‌اند و مصرف کنندگان نیز، دیر یا زود نخواهند توانست از خدمات پرکیفیت استفاده کنند. به همین خاطر نیز خواسته‌ی ما از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که با افزایش 40 درصدی خدمات اینترنت در کشور موافقت کند و اجازه دهد ساز و کارهای عرضه و تقاضا، قیمت را در بازار مشخص سازد. افزون بر این، این نکته را در نظر داشته باشد آنچه به اپراتورهای سیار امکان ارایه‌ی سرویس ارزان قیمت را داده، سوبسیددهی متقاطع از خدمات تلفن است که همین پدیده نیز برای آسیب دیدن اپراتورهای ثابت، مزید بر علت شده است.»

نخجوانی، در پایان اضافه کرد: «شرایط فعلی به گونه‌است که تعداد عمده‌ای از شرکت‌های ارایه دهنده‌ی خدمات اینترنت، به جای اندیشیدن به سرمایه‌گذاری، در جدال با خاموشی هستند و تنها راه نجات آنان، افزایش قیمت‌هاست. شواهد و آمار نشان می‌دهد که متوسط پرداختی یک خانوار برای اینترنت ثابت در ماه حدود 25 هزار تومان است و اگر این رقم 10 هزار تومان افزایش یابد، در هزینه‌های آنان محسوس نیست، اما می‌تواند این صنعت را نجات دهد و همان خانوارها از این موضوع منتفع شوند.»

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
همان خانوارها از این موضوع منتفع شوند.
اولا:موجود انسان نما، روزی که سود نجومی میگرفتین ،یاد مردم نبودید.به قول خودت 300 درصد تجهیزات رفته بالا ،اونموقع میگی 40 درصد افزایش قیمت.
پس خودت داری میگی،سر گردنه بوده و مردم رو گیر میاوردین و هر چی میشد بهشون مینداختین.حجمهای پایین که مجبور به خرید گیگهای اضافه میکردین.
ثانیا:موجود هفت خط ،با همین قیمتها شرکتی مثل دیده بان ،داده 7 ترا یکساله میده 430 تومن ،اگه براش نمیصرفه ،چرا میدن
ثالثا:آسیاتک داره هر روز به سرویسهای رایگانش اضافه میکنید شما هر روز کم میکنی. بازم برات نمیصرفه. میشه توضیح بدی ،چرا برا اونا میصرفه.

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
ایران با داشتن متوسط سرعت ۱۲.۶۲ مگابیت‌برثانیه، در رتبه‌ی ۱۳۱ جهان و پایین‌تر از کشورهایی چون سومالی و اوگاندا قرار دارد

اینترنت ثابت کشورمان یکی از کندترین و بی‌کیفیت‌ترین و گران‌ترین سرویس‌های اینترنت در جهان است.

مقایسه سرعت، کیفیت و قیمت سرویس اینترنت در ایران با سایر کشورهای جهان - زومیت

• Like
Reactions: IMANOKA

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
h968873_.jpg

احمدرضا نخجوانی ، مدیر عامل شرکت‌ شاتل اعلام کرده است : «در یک اقتصاد تورمی که قیمت کالاها و خدمات هر ساله ده‌ها درصد افزایش می‌یابد، چه گونه است که قیمت خدمات دسترسی به اینترنت، باید ثابت بماند؟ این در حالی‌ست که چندین بار نیز با هدف توسعه‌ی دسترسی کاربران به اینترنت، قیمت‌ها را طی سال‌های گذشته کاهش داده اند.»

او افزود: «با وجود آن که تلاش وزارتخانه بر این بوده است که با تثبیت قیمت پهنای باند، به شرکت‌های ارایه دهنده‌ی خدمات اینترنت کمک کند، اما پهنای باند اینترنت، حداکثر 25 درصد قیمت تمام شده‌ی خدمات اینترنت شرکت‌های یادشده را تشکیل می‌دهد. به عنوان یک مثال ساده، از سال گذشته هزینه‌ی نیروی انسانی نزدیک به 40% افزایش یافته و قیمت تجهیزات و کالاهای مصرفی برای شبکه، بین 300 تا 400 درصد افزایش یافته است! به این ترتیب، در این اقتصاد تورمیِ لجام گسیخته، طبیعی‌ست که بپذیریم قیمت خدمات اینترنت نیز، هم‌پای دیگر محصولات و خدمات افزایش یابد. شرکت‌های ارایه دهنده‌ی خدمات ارتباطات ثابت، ظرف یک سال گذشته چند هزار نفر از نیروهای خود را تعدیل کرده‌اند و مصرف کنندگان نیز، دیر یا زود نخواهند توانست از خدمات پرکیفیت استفاده کنند. به همین خاطر نیز خواسته‌ی ما از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که با افزایش 40 درصدی خدمات اینترنت در کشور موافقت کند و اجازه دهد ساز و کارهای عرضه و تقاضا، قیمت را در بازار مشخص سازد. افزون بر این، این نکته را در نظر داشته باشد آنچه به اپراتورهای سیار امکان ارایه‌ی سرویس ارزان قیمت را داده، سوبسیددهی متقاطع از خدمات تلفن است که همین پدیده نیز برای آسیب دیدن اپراتورهای ثابت، مزید بر علت شده است.»

نخجوانی، در پایان اضافه کرد: «شرایط فعلی به گونه‌است که تعداد عمده‌ای از شرکت‌های ارایه دهنده‌ی خدمات اینترنت، به جای اندیشیدن به سرمایه‌گذاری، در جدال با خاموشی هستند و تنها راه نجات آنان، افزایش قیمت‌هاست. شواهد و آمار نشان می‌دهد که متوسط پرداختی یک خانوار برای اینترنت ثابت در ماه حدود 25 هزار تومان است و اگر این رقم 10 هزار تومان افزایش یابد، در هزینه‌های آنان محسوس نیست، اما می‌تواند این صنعت را نجات دهد و همان خانوارها از این موضوع منتفع شوند.»
موقعی که شونصد سال اینترنت 128 کیلوبایت به ملت مینداختین با قیمت خون باباتون به فکر خانوارها بودین؟ :D اگه یک کار درست کرده باشه دولت همین ثابت نگه داشتن قیمت نت هست که از یک سال پیش تا الان طرحا یک قرون تغییر نکرده و من راضیم.
خداروشکر سال ها پیش از شاتل کشیدم بیرون با این مدیرا داغونش :D 10 هزار تومن از هر خانوار بیشتر بگیرین، نه حقوق کارکنانتونو افزایش بدین نه طرحاتونو بهتر کنین یعنی نگران جیبتون هستین دیگه، همون بهتر کلا صنعتش بخوابه.

• Like
Reactions: rahyarpaul

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,415
نام
علی
اولا:موجود انسان نما، روزی که سود نجومی میگرفتین ،یاد مردم نبودید.به قول خودت 300 درصد تجهیزات رفته بالا ،اونموقع میگی 40 درصد افزایش قیمت.
پس خودت داری میگی،سر گردنه بوده و مردم رو گیر میاوردین و هر چی میشد بهشون مینداختین.حجمهای پایین که مجبور به خرید گیگهای اضافه میکردین.
ثانیا:موجود هفت خط ،با همین قیمتها شرکتی مثل دیده بان ،داده 7 ترا یکساله میده 430 تومن ،اگه براش نمیصرفه ،چرا میدن
ثالثا:آسیاتک داره هر روز به سرویسهای رایگانش اضافه میکنید شما هر روز کم میکنی. بازم برات نمیصرفه. میشه توضیح بدی ،چرا برا اونا میصرفه.
میگن یکیو میخوای بدبخت کنی، حقوق بالا بهش بده بعد بندازش بیرون! دیگه هیچ جا نمیتونه کار کنه! داستان این آقام همینه! 6لا پهنا میگرفته حالا نمیتونه زورش اومده!

Hamzeh_Yz

کاربر سایت
Jan 28, 2013
560
نام
حمزه
اولین باری که با مفهوم لیست سیاه اشنا شدم تو سرویس نامحدود شاتل بود تقریبا 5 سال قبل که بعد همون ماه اول هم قطع کردم سرویسمو دزد ترین شرکت همینه .

• Like
Reactions: majidred2011

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,995
نام
آریا
در اینکه قیمت همه‌چیز به شدت بالا رفته شکی نیست، ولی از اون طرف خدمات اینترنتی توی ایران از قدیم خیلی گرون‌تر از چیزی بودن که باید واقعاً باشن.
توی سال 2019، هنوز با مفهومی به نام محدودیت حجمی روبرو هستیم، اون هم نه مثلاً محدودیت 500 گیگ یا 1 ترابایت، بلکه محدودیت‌های به شدت عجیب‌تر. از اینترنت‌های خونگی که برای کل ماه چند ده گیگ بیشتر نمیدن، تا اینترنت همراه که رسماً حالت فحش رو داره و به هرکسی توی فرنگ بگی اینجا بهمون با کلی منت و خوشحالی اینترنتی میدن که مثلاً 5 گیگ در ماه حجم داره، بنده خدا از شدت حیرت راهی دیار باقی میشه. دیگه بگذریم از سرعت اینترنت و کیفیت و قطع و وصل شدن و...
کلاً وضعیت اینترنت ایران مثل این می‌مونه که مثلاً یه شرکتی تا سال 96 که اوضاع تورم بهتر بود، یه شیرکاکائوی ساده رو می‌داده 50 هزار تومن و الآن که تورم به اوج رسیده، قیافه غمگین و ناراحت بگیره و بگه باید گرون‌تر کنیم که بیچاره نشیم! نه عزیز من، تو قبلش هم خیلی گرون‌تر از حالت معمولی می‌دادی.

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
همچین میگه " دیر یا زود نخواهند توانست از خدمات پرکیفیت استفاده کنند " انگار از ابتدا کیفیتی هم در کار بوده ! =))
اینا مرزهای حر.مزادگی رو یکی پس از دیگری جابجا کردن .

خلاصه داره روضه رو میخونه .
اینترنت گرانِ بی کیفیتِ حجمی برای خالی کردن جیب خانوارها در راه است .

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
من تمام حرف ها و گله هایی که دوستان میکنند رو موجه میدونم ، ولی از یک طرفی هم به این شرکت ها حق میدم ، چون در ایران در ضمینه اینترنت تقریبا همه چیز انحصاری هست و این شرکت های خصوصی واقعا فضایی برای رقابت ندارند. یعنی قطعا این شرکت ها بدشون نمیاد که خدمات با کیفیت بدن و پولش هم بگیرند ، ولی موضوع اینکه که امکاناتش در کشور ما فراهم نیست . الان تمام تکنولوژی های کابلی غیر از سیم مسی ، از وارداتش به کشور تا ارائه به مشتری در انحصار چند تا شرکت خاص هست . الان VDSL و فیبر نوری کاملا در انحصار مخابرات هست ، در ضمینه اینترنت های موبایلی هم مثل 3g-4g هم ایرانسل و همراه اول همه چیز رو در اختیار دارند. در نتیجه این شرکت ها وقتی مشتری های خودشون رو دیدن که دارند کم میشند ، رو آوردن به اینترنت سیم کارتی و رادیویی که روی این 2 تا هم تقریبا شکست خوردند چون فضایی براشون وجود نداره.
اینم در نظر بگیرید که کشور ما کلا در ضمینه تکنولوژی عقب مونده هست و اینترنت هم از این قاعده مستثنی نیست . گرچه یک سری توسعه هایی در ضمینه اینترنت موبایلی انجام شده ، ولی همه جای دنیا حرف و استفاده اول از اینترنت کابلی با کیفیت هست.
(من الان خودم 2 هفتس سر اینترنت گرفتار شدم ... .)

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
اولین باری که با مفهوم لیست سیاه اشنا شدم تو سرویس نامحدود شاتل بود تقریبا 5 سال قبل که بعد همون ماه اول هم قطع کردم سرویسمو دزد ترین شرکت همینه .
یادمه 7 سال پیش سرویس اکو داشتم محدود شبانه رایگان داشت 3-4 شب دانلود میکردی میرفتی لیست سیاه، هر 3-4 شب یک بار باید زنگ میزدی سر و صدا و داد و بیداد با طرف تا درست میکرد اونم با هزار منت گذاشتن، بعد از اینکه تخلیه کردم 3 تا ISP دیگه تا الان روی خط های مختلف داشتم که هیچ کدوم همچین چیزی نداشتن.
بدتر از همه اینه که هنوز یک سری از دوستام شاتل دارن و میگن بعضی از طرحاش هنوز لیست سیاه داره، قطعا یکی از دزد ترین ISP ـای ایرانه و چون مشتری زیاد داره زحمتی هم به خودش نمیده طرحاشو بهتر کنه.

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,465
نام
Nightwing
یادمه 7 سال پیش سرویس اکو داشتم محدود شبانه رایگان داشت 3-4 شب دانلود میکردی میرفتی لیست سیاه، هر 3-4 شب یک بار باید زنگ میزدی سر و صدا و داد و بیداد با طرف تا درست میکرد اونم با هزار منت گذاشتن، بعد از اینکه تخلیه کردم 3 تا ISP دیگه تا الان روی خط های مختلف داشتم که هیچ کدوم همچین چیزی نداشتن.
بدتر از همه اینه که هنوز یک سری از دوستام شاتل دارن و میگن بعضی از طرحاش هنوز لیست سیاه داره، قطعا یکی از دزد ترین ISP ـای ایرانه و چون مشتری زیاد داره زحمتی هم به خودش نمیده طرحاشو بهتر کنه.
من سرویس پوینت تو پوینت دارم به نظرتون امکان این و دارم که تغییر بدم isp رو؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر