اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
720
3,809
درود بر همه ای دوستان

اطلاعات رسمی و شایعات در مورد ps5

APU
مواردی که سونی رسما تایید کرده
CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
GPU: custom Navi, including raytracing support

چند ماه پیش اطلاعاتی از APU جدید AMD منتشر شد بر اساس شایعات این APU با کد رمز Gonzalo شناخته می شه همون apu کنسول های نسل بعد
با بررسی کد این apu مشخصات احتمالی PS5

پردازنده 8 هسته با کلاک پایه 1.6 و بوست کلاک 3.2
GPU NAVI با کلاک پایه 1.0 و بوست کلاک 1.8

1561630898384.pngAnnotation 2019-04-22 044621.jpgAnnotation 2019-04-22 044830.jpg
باتوجه به اینکه زمان زیادی تا عرضه PS5 مانده احتمال افزایش کلاک GPU و CPU وجود داره
چند روز بیش اینسایدر به نام APISAK بنچمارکی از Gonzalo منتشر کرد

Annotation 2019-06-27 021838.jpg

بر اساس این بنچمارک نسخه اولیه Gonzalo قوی تر از 1080

Annotation 2019-06-27 033913.jpg
مارک سرنی معمار ارشد PS5 تایید کرده که PS5 از درایو فوق سریع بهتره می بره از سریع ترین SSD های بازار هم سریعتر و نسل بعد دیگه شاهد صفحات بارگذاری نخواهیم بود
نحوه ی نصب و حذف بازی ها متحول شده در صورت دلخواه فقط یک بخشی از بازی را نصب یا حذف کنید (می تونید فقط بخش داستانی بازی دانلود و نصب کنید یا چند نفره ی آنلاین )

PoorGenerousHamster-size_restricted.gif
PS5 با بهره گیری از صدای سه بعدی انقلابی در تجربه صوتی گیمر ها به وجود خواهد اورد

1561633343159.png
نسل 8 سخت افزار پیچیده PS3 مانع اجرای بازی های PS3 روی PS4 شد اما نسل بعد PS5 در روز عرضه از تمام بازی های PS4 پشتیبانی و اجرا خواهد کرد
PlayStation-consoles-Sony.jpg

نسخه اولیه دسته PS5 شباهت زیادی به dualshock 4 داره اما تغییر بنیادی بی نظیری کرده
پورت USB-C و باتری بهتر و وزن بیشتر
میکروفون در دسته برای تعامل با دستیار صوتی هوشمند پلی استیشن تعبیه شده
Adaptive Trigger و سیستم ویبره تجربه بازی با دسته متحول کرده ( R2 و L2) درجات مختلفی از نرمی و سفتی دارن حس شلیک با کمان یا اسلحه اتوماتیک یا شاتگان کاملا متفاوت
به گفته خبرنگاری که نسخه PS5 بازی Gran Turismo Sport تجربه کرده وقتی ماشین از جاده خارج می شه یا بر روی لبه های کنار جاده قرار می گیره کاملا حس متفاوت و جذابی نسبت به تجربه با دوال شاک ۴ داره
Astro Bot Rescue Mission هم تست کرده به لطف دسته PS5 حس هر محیط ماسه /گل /یخ کاملا متفاوت بوده
با پریدن به استخر ، حتی مقاومت آب کاملا حس کرده

Screenshot (309).pngScreenshot (310).pngScreenshot (312).pngScreenshot (313).png
برگ برنده

سونی در مورد تمام قطعات PS5 اطلاعات کلی منتشر کرده به جز یکی RAM. مایکروسافت استفاده از GDDR6 در کنسول نسل بعدی تایید کرده اما سونی در این مورد سکوت کرده
به این معناست که احتمال داره سونی به سراغ نسل بعدی hbm رفته

Samsung-HBM3.jpg

HBM3
HBM3 در سال 2016 معرفی شد و به احتمال زیاد 2020 به تولید انبوه خواهد رسید
hbm 3 با قیمت بسیار پایین تر نسبت به نسل قبل (hbm2) با پیشرفت دو برابری در بخش حجم و پهنای باند کلی مصرف پایین تر و برتری کامل نسبت به GDDR6 به برگه برنده سونی در نسل بعد تبدیل خواهد شد
موارد تایید شده
127974

خروجی تصویر 8K
پشتیبانی از 4K 120Hz
---------------------------------------------
PS1
ژاپن
December 3, 1994
شنبه ، ۱۲ آذر ۱۳۷۳
امریکا
September 9 , 1994
شنبه ، ۱۸ شهریور ۱۳۷۴

PS2
ژاپن
March 4, 2000
شنبه ، ۱۴ اسفند ۱۳۷۸
امریکا
October 26, 2000
پنجشنبه ، ۰۵ آبان ۱۳۷۹

PS3
ژاپن
November 11, 2006
شنبه ، ۲۰ آبان ۱۳۸۵
امریکا
November 17, 2006
جمعه ، ۲۶ آبان ۱۳۸۵

PS4
امریکا
November 15, 2013
جمعه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۲
ژاپن
شنبه ، ۰۳ اسفند ۱۳۹۲

PS5
؟

Attachments

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
630
1,352
نام
رضا چشمی
این فن های سونی واقعا آدم های جالبی هستن!
تا دیروز میگفتن Ps5 قوی تر هست و فلان!
الان میگن ضعیف تره؟ 30 درصد؟ چیزی نیست خب حتما ارزون تره!
وقتی فردا هردو یه تیکت قیمت خوردن میگن نه Ps5 انحصاری داره و ما بخاطر این دستگاه میخریم!
خلاصه تا آخر کلا بهونه دارن! :|
بنده هم کلا تکلیفم با نسل بعد مشخصه و PC جمع میکنم! این رقابت هم قطعا به سود مصرف کننده هست اگه مایکروسافتی نبود به هیچ عنوان شاهد ارتقاع دستگاه 1 خورده ای به ۱۲ ترافلاپس نبودیم!مایکروسافت به خاطر بازار یه هیچ عنوان قیمت فضایی برای SX انتخاب نمیکنه چون قبر خودشو عملا میکنه! و بنظرم کنسول های سونی و مایکروسافت یه قیمتن!
خوب شما انتظار داری طرفدارانی سونی ، پلی استیشن رو بی‌خیال بشن بیان اکس باکس بخرن ؟ به نظر شما اونوقت می تونن بازی های فرست پارتی خوف سونی مثل God of war, last of us, uncharted و غیره رو بازی کنن؟
اگر شما به این سوال جواب بدید منم اکس باکس می گیرم

hercule-poirot

کاربر سایت
Aug 1, 2007
816
3,239
شایعه zenimax که خیلی مسخرس. Cash reserve سونی نزدیک ۱۱b. خیلی بعیده یک چهارمش رو بده zenimax رو بخره.

در مورد قیمت و قدرت خود من دوست دارم یکی باشن و ps5 قدرتمند باشه.
ولی اگه از منظر سونی بخوام یه تحلیل کنم، اگه لاکهارت رو قطعی بدونیم، ps5 اگه ۴۹۹ باشه خیلی خطرناک می شه واسش. فاصله ۲۰۰ دلاری کم نیست. Enthusiastهایی مثل منو شما دوست دارن که بهترین رو داشته باشن و هر قیمتی باشه بالاخره تهیه می کنن. اما اکثر افراد سالی یک یا ۲ بازی (ورزشی مثل fifa, nba , madden و یا COD مثلا) تهیه می کنن. Attach rate متوسط کنسول ها در طول عمرشون کم و بیش ۱۰ عنوانه. خب واس این افراد تهیه نسل جدید ۲۰۰ دلار کمتر خیلی جذاب به نظر می رسه.
من اگه جای سونی بودم با ۳۹۹ وسط series x و لاکهارت قرار می گرفتم. این جوری ۱۰۰ دلار بیشتر خیلی فشار نمی آورد به افراد و قدرت بیشتر نسبت به لاکهارت جذابیت بیشتری پیدا می کنه. و قدرت کمتر نسبت به series x آن قدر اهمیت پیدا نمی کنه.
از نظر من مایکروسافت اصلا دوست نداره ps5 ضعیفتر و ۳۹۹ باشه.
البته این به شرطی که لاکهارت باشه. اگه نباشه و هر دو کنسول ۴۹۹، سونی به پشتوانه برند قوی ترش باز موفق تر نسل بعد.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
8,207
19,845
نام
مازیار
خ
وقتی که فهمیدن کنسول قوی‌تر مال سونی نیست اونوقت قیمت مهم شده اگه مال سونی قوی‌تر بود قیمت مهم نبود، شدن عین مایکروفنا هرکار مایکرو و فیل میکنه به به چه چه میکنن
خوبه دو سال پیش که میگفتی تعطیلات 2019 میاد و من گفتم منطقی نیست... میگفتی خودت گفتی پولش رو ندا ی بخری دلیل نمیشه که کنسول نیاد.... الان اومدی به من میگی که به خاطر اینکه ps5 ضعیف تره، بحث قیمت رو پیش کشیدیم.. دست انداختی ما رو؟؟؟

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
329
556
من اگه xbox قوی تر باسه و حتی ۱۰۰ دلار گرون تر انتخاب کنسول اصلیم xbox خواهد بود و واسه انحصاری هم ps5 میگیرم

چون ۱۰۰ دلار حتی پول ۲ تا دونه بازی هم نیست که من فدای ۷-۸ سال عمر نسل بکنم

به جاش همه بازی هارو با کیفیت بهتر اجرا میکنم و یه سرویس فوق العاده مثل گیم پس در اختیارم هست

mostafa682

FIFA 16 ULTIMATE TEAM
کاربر فعال
Aug 25, 2010
11,277
10,111
خ

خوبه دو سال پیش که میگفتی تعطیلات 2019 میاد و من گفتم منطقی نیست... میگفتی خودت گفتی پولش رو ندا ی بخری دلیل نمیشه که کنسول نیاد.... الان اومدی به من میگی که به خاطر اینکه ps5 ضعیف تره، بحث قیمت رو پیش کشیدیم.. دست انداختی ما رو؟؟؟
گفتم که بچه هاتون نگفتم تو
ممنون میشم نقل و قول نکنی بعله استاد همه فهمیدن شما بخاطر کم شدن بازی‌های jrpg قصد تحریم سونی رو دارید موضع شمارو بچه ها میدونن

Dinosaur

کاربر سایت
Sep 29, 2005
16,063
20,376
نام
آریا
اینکه قدرت PS5 یه ذره از XSX کمتر باشه خیلی برام عجیب نیست، ولی نه دیگه در اون حد فاصله‌ی طبقاتی! :D یعنی بعضی شایعاتی که میاد، رسماً انگار دارن در مورد دو تا کنسول با قدرت‌های کاملاً متفاوت صحبت می‌کنن که به نظرم همچین چیزی خیلی بعیده، مخصوصاً وقتی در نظر بگیریم که هر دو هم‌زمان عرضه میشن نه با یه سال فاصله.
میگم احتمالش نیست سونی هم مثل مایکروسافت دو تا کنسول بفرسته توی بازار؟ یعنی همون‌طور که احتمالاً مایکروسافت یه کنسول خفن داشته باشه و یه کنسول ضعیف‌تر، سونی هم این مدلی عمل کنه و یه PS5 قدرتمند ببینیم و یه نسخه‌ی ضعیف‌تر هم کنارش باشه و این اطلاعاتی که داره میاد (۹ ترافلاپس و این حرف‌ها) هم برای همون کنسول ضعیفه باشه، نه کنسول اصلی.

• Like
Reactions: lomis and vivanred

aslirezahddd

کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,781
984
نام
Alireza
داداشت مهم اینه که کنسول جدیدی که سونی واسه نسل جدید میسازه بتونه بازی های مولتی و انحصاری رو با قابلیت های جدید به بهترین شکل و گرافیک ممکن با فریم ریت مناسب اجرا کنه و همچنان لید پلتفرم بازی ها باشه
با قیمت مناسب
نسل 8 درسته سونی یکه تازی کرد اما میتونست 5 برابر بهتر از این باشه و مثل نسل 7 انحصاری های بیشتری بسازه همش بخاطر ضعف مایکروسافت بود بجز سری گیرز و فورزا چه انحصاری خوب و جدید دیگه ای داشت ؟؟؟ریکور ؟؟کرک داون کاپ هد ؟؟/و........
پس کنسول جدید هر چه قدرتش بیشتر باشه و قیمتش مناسبتر نه کم نه زیاد واسه خودمون بهتره قضیه فقط فروش نیست که میگین یا قضاوت می کنین بابائه پول میده هر چه بالا تر بهتر
سر خرید ps4 پنج ماه پشت سر هم کار کردم با اندک پس اندازی هم که داشتم تونستم بخرم البته این قبل گرونی بود الان بخوام ps5 بخرم تهش باید 1 سالی کار کنم
رفیق به نظر شما سونی دیوانس بیاد کنسول ضعیف تر بده و عملا شکست بخوره ؟ نه دیگه مطمعنن همچین اشتباهی نمیکنه ولی یه سری نظرا رو بخونی نوشتن باید قیمت بالاتر از حد نرمال باشه تا بهشون ثابت شه کنسول سونی قویه یا قدرتش یکیه با رقیبش ..
سونی کلا کمپانی زرنگ تریه تو این چیزا و واسش مهمه فروش بهتری کنه واسه همین صد در صد قیمت مناسب تری میزاره رو کنسولش ولی عجیبه واسم یه سریا ناراحتن از این داستان میگن نه سونی قیمت کنسولو ببر بالاتر :))

من خودمم شاید جفت کنسولا رو بخرم ولی شرایط جوریه داخل ایران خیلیا شاید نتونن با همین 400 450 دلار هم کنسولی که دوست دارنو تهیه کنن .. من فقط میگم شرایط همه رو در نظر بگیریم وقتی چیزی میخوایم بگیم ..
البته اینجا هر چی بگیم اتفاقی نمیوفته من فقط واسم عجیب بود یه چند نفر اصرار داشتن قیمت کنسول باید بالاتر از این باشه .. همین

• Like
Reactions: XaoS and vivanred

hercule-poirot

کاربر سایت
Aug 1, 2007
816
3,239
اینکه قدرت PS5 یه ذره از XSX کمتر باشه خیلی برام عجیب نیست، ولی نه دیگه در اون حد فاصله‌ی طبقاتی! :D یعنی بعضی شایعاتی که میاد، رسماً انگار دارن در مورد دو تا کنسول با قدرت‌های کاملاً متفاوت صحبت می‌کنن که به نظرم همچین چیزی خیلی بعیده، مخصوصاً وقتی در نظر بگیریم که هر دو هم‌زمان عرضه میشن نه با یه سال فاصله.
میگم احتمالش نیست سونی هم مثل مایکروسافت دو تا کنسول بفرسته توی بازار؟ یعنی همون‌طور که احتمالاً مایکروسافت یه کنسول خفن داشته باشه و یه کنسول ضعیف‌تر، سونی هم این مدلی عمل کنه و یه PS5 قدرتمند ببینیم و یه نسخه‌ی ضعیف‌تر هم کنارش باشه و این اطلاعاتی که داره میاد (۹ ترافلاپس و این حرف‌ها) هم برای همون کنسول ضعیفه باشه، نه کنسول اصلی.
خیلی خیلی بعیده. در مورد لاکهارت اکثر اینسایدر های معروف حرف زدن. حتی مشخصات کلیش هم لیک شده. اگه‌ سونی هم ۲ کنسول داشت تا الان لو می رفت.

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
630
1,352
نام
رضا چشمی
ساخت دو کنسول همزمان دو تا مشکل بزرگ ایجاد می کنه اول اینکه هزینه تموم شده به طرز وحشتناکی بالا می ره و دوم فروش کلی به شدت میاد پائین یعنی یکی از کنسول ها فروش کمتری می کنه در نتیجه سرمایه گذاری اولیه بر نمی گرده.
والله من نمی دونم تو این شرایط مایکرو چطوری می خواد دو تا کنسول همزمان عرضه کنه؟

آخرین ویرایش:

Frobary

Return of the King
ناظم انجمن
Jun 6, 2007
27,738
49,445
نام
محمد
این ۹ ترافلاپس ممکنه کاملا اشتباه باشه ولی دو تا کنسول همزمان بدن هم دیگه خیلی بعیده کنسول ضعیف تر، اینقدر قوی باشه! :D اگه این باشه ۴۰۰ دلار، اونوقت کنسول قوی‌تر چند دلار میشه؟ ۶۰۰ باشه که واقعا زیاده، ۵۰۰ دلار هم باشه که اصلا منطقی نیست که دو تا کنسول همزمان با اختلاف قیمت فقط ۱۰۰ دلار عرضه کنن.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
8,207
19,845
نام
مازیار
البته فراموش نکنید که نسل قبل هم همه شایعه ها میگفتن کنسول مایکرو با اختلاف قوی تر از سونیه... ولی نتیجه نهایی کاملا برعکس شد... و سر همین موضوع مایکرو خیلی بیش تر از حد طبیعی ترول شد...

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
630
1,352
نام
رضا چشمی
Analyst Expects PS5 to Outsell Xbox Series X at Launch with Similar Price Points

Piers Harding-Rolls of IHS Markit Technology said: "I expect PS5 to outsell Xbox Series X in 2020, but for both platforms to sell more consoles at launch than both the PS4 and Xbox One did back in 2013." Harding-Rolls then goes on to state that he expects both systems to hit the market at a similar price point which is most likely going to surpass $399.

Microsoft is rumoured to be planning a cheaper version of its next-generation system, something more in line with the specs of an Xbox One X, but the analyst doesn't believe that Sony will follow suit. "I don't expect Sony to follow this product strategy at launch so this approach would give Xbox more go-to-market flexibility although it would also add complexity around marketing and consumer education."

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,347
3,025
نام
Alireza
آریا اینکه سونی نسخه Pro در نظر داشته باشه که عرضه کنه به نظر من از الان 100% اصلا شک نکن اما اول نسل فکر نمیکنم این حماقت انجام بده چون خودشون چندین بار گفتن مشتری موقع خرید گیج میکنه در مورد این قضیه سونی خیلی صحبت کرده تازه در مورد عرضه Pro چند وقت پیش سونی یک صحبت های کرده بود که ما با عرضه Pro بازار سنجیدیم و ... از این جور چرت و پرت ها .

در مورد این سخت افزار برای چی من به شایعه ها با شک زیاد نگاه میکنم نه از نظر قدرتش بلکه فیچر های که میگه قراره دشته باشه اما نداره در مشخصاتی که شایعه ها میگه اخه وقتی سونی خودش داره کنسولش رسمی میگه برای مثال Ray tracing به صورت سخت افزاری داره و ... داره چطور میشه کنسولی عرضه کنه که نداشته باشه.

البته فراموش نکنید که نسل قبل هم همه شایعه ها میگفتن کنسول مایکرو با اختلاف قوی تر از سونیه... ولی نتیجه نهایی کاملا برعکس شد... و سر همین موضوع مایکرو خیلی بیش تر از حد طبیعی ترول شد...
البته ربطی به ماکروسافت نداشت بیشتر جوی بود که بعضی از طرفدار هاش راه انداخته بودن ماکروسافت که خودش هیچ وقت راجب قدرت کنسولش صحبت نکرده بود تا جایی که من یادمه اما یک سری دوستان برای خودشون با شایعه ها داستان های خیالی و سخت افزار های عجیب قریب میبستن که انها خودشون بانی ترول شدنشون شدن .

به نظر من تنها گناه ماکروسافت برنامه ریزی و نقشه راه اینده اشتباهش بود و نوع برخورد با طرفدار هاش که اول نسل بد بود طرفدار هاش هم به خاطر اون رویا پردازی های خیالی ترول شدن که مشکل از خودشون بود الان هم اگه کسی فکر میکنه سونی هم نمیتونه اشتباه کنه سخت در اشتباه .

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,347
3,025
نام
Alireza
با دیدن این دوتا توییت که کورش گزاشته یاد ایمیلی افتادم که سونی چند روز پیش فرستاده بود که نظر سنجی در مورد اینده گیمینگ و بازی بود.

چون این نظر سنجی خیلی رک گفته بود اینده گیمینگ و این چند روزه خیلی سونی هینت داره میده به نظرم به یک معرفی کوتاه باید خیلی نزدیک باشیم . یک چیزی هم در این ایمیل برام جالب بود برای اولین بار دیدم تو یک بخشش ازم میخواست که ویدیو بگیرم و صحبت کنم و نظرم بگم نمیدونم چند نفر اینجا این ایمیل گرفتن ? چون من اکانت دومم این ایمیل نگرفته همین الان هم یک دفعه یادش افتادم .
126372

• Like
Reactions: rezvideo

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 1, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟