اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
710
3,753
درود بر همه ای دوستان

اطلاعات رسمی و شایعات در مورد ps5

APU
مواردی که سونی رسما تایید کرده
CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
GPU: custom Navi, including raytracing support

چند ماه پیش اطلاعاتی از APU جدید AMD منتشر شد بر اساس شایعات این APU با کد رمز Gonzalo شناخته می شه همون apu کنسول های نسل بعد
با بررسی کد این apu مشخصات احتمالی PS5

پردازنده 8 هسته با کلاک پایه 1.6 و بوست کلاک 3.2
GPU NAVI با کلاک پایه 1.0 و بوست کلاک 1.8

1561630898384.pngAnnotation 2019-04-22 044621.jpgAnnotation 2019-04-22 044830.jpg
باتوجه به اینکه زمان زیادی تا عرضه PS5 مانده احتمال افزایش کلاک GPU و CPU وجود داره
چند روز بیش اینسایدر به نام APISAK بنچمارکی از Gonzalo منتشر کرد

Annotation 2019-06-27 021838.jpg

بر اساس این بنچمارک نسخه اولیه Gonzalo قوی تر از 1080

Annotation 2019-06-27 033913.jpg
مارک سرنی معمار ارشد PS5 تایید کرده که PS5 از درایو فوق سریع بهتره می بره از سریع ترین SSD های بازار هم سریعتر و نسل بعد دیگه شاهد صفحات بارگذاری نخواهیم بود
نحوه ی نصب و حذف بازی ها متحول شده در صورت دلخواه فقط یک بخشی از بازی را نصب یا حذف کنید (می تونید فقط بخش داستانی بازی دانلود و نصب کنید یا چند نفره ی آنلاین )

PoorGenerousHamster-size_restricted.gif
PS5 با بهره گیری از صدای سه بعدی انقلابی در تجربه صوتی گیمر ها به وجود خواهد اورد

1561633343159.png
نسل 8 سخت افزار پیچیده PS3 مانع اجرای بازی های PS3 روی PS4 شد اما نسل بعد PS5 در روز عرضه از تمام بازی های PS4 پشتیبانی و اجرا خواهد کرد
PlayStation-consoles-Sony.jpg

نسخه اولیه دسته PS5 شباهت زیادی به dualshock 4 داره اما تغییر بنیادی بی نظیری کرده
پورت USB-C و باتری بهتر و وزن بیشتر
میکروفون در دسته برای تعامل با دستیار صوتی هوشمند پلی استیشن تعبیه شده
Adaptive Trigger و سیستم ویبره تجربه بازی با دسته متحول کرده ( R2 و L2) درجات مختلفی از نرمی و سفتی دارن حس شلیک با کمان یا اسلحه اتوماتیک یا شاتگان کاملا متفاوت
به گفته خبرنگاری که نسخه PS5 بازی Gran Turismo Sport تجربه کرده وقتی ماشین از جاده خارج می شه یا بر روی لبه های کنار جاده قرار می گیره کاملا حس متفاوت و جذابی نسبت به تجربه با دوال شاک ۴ داره
Astro Bot Rescue Mission هم تست کرده به لطف دسته PS5 حس هر محیط ماسه /گل /یخ کاملا متفاوت بوده
با پریدن به استخر ، حتی مقاومت آب کاملا حس کرده

Screenshot (309).pngScreenshot (310).pngScreenshot (312).pngScreenshot (313).png
برگ برنده

سونی در مورد تمام قطعات PS5 اطلاعات کلی منتشر کرده به جز یکی RAM. مایکروسافت استفاده از GDDR6 در کنسول نسل بعدی تایید کرده اما سونی در این مورد سکوت کرده
به این معناست که احتمال داره سونی به سراغ نسل بعدی hbm رفته

Samsung-HBM3.jpg

HBM3
HBM3 در سال 2016 معرفی شد و به احتمال زیاد 2020 به تولید انبوه خواهد رسید
hbm 3 با قیمت بسیار پایین تر نسبت به نسل قبل (hbm2) با پیشرفت دو برابری در بخش حجم و پهنای باند کلی مصرف پایین تر و برتری کامل نسبت به GDDR6 به برگه برنده سونی در نسل بعد تبدیل خواهد شد
موارد تایید شده
127974

خروجی تصویر 8K
پشتیبانی از 4K 120Hz
---------------------------------------------
PS1
ژاپن
December 3, 1994
شنبه ، ۱۲ آذر ۱۳۷۳
امریکا
September 9 , 1994
شنبه ، ۱۸ شهریور ۱۳۷۴

PS2
ژاپن
March 4, 2000
شنبه ، ۱۴ اسفند ۱۳۷۸
امریکا
October 26, 2000
پنجشنبه ، ۰۵ آبان ۱۳۷۹

PS3
ژاپن
November 11, 2006
شنبه ، ۲۰ آبان ۱۳۸۵
امریکا
November 17, 2006
جمعه ، ۲۶ آبان ۱۳۸۵

PS4
امریکا
November 15, 2013
جمعه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۲
ژاپن
شنبه ، ۰۳ اسفند ۱۳۹۲

PS5
؟

Attachments

آخرین ویرایش:

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,865
4,139
نام
ژوبین
من در مورد اختلاف زیاد دو کنسول و تبعاتش نوشتم نه در مورد شکست مایکروسافت، البت اون کنسول بیسشون خیلی ضعیف بود یکی از دلایل شکستشون بود، بازیهای زیادی نسبت به سونی نداشتن جبران کنن
گفتی ضعف یه کنسول نسبت به رقیب باعث فدا شدنش میشه و منم گفتم درست نیست چون نیست ! ضعیف تر بودن یا قوی تر بودن فرقی نمیکنه مهم ساپورت مناسبه بازی های مولتی پلتفرم نمیتونن ضامن موفقیت یه کنسول باشن فقط انحصاری میتونه اگه همه چی سر قدرت بود که ps2 میشد کنسول شکست خورده نسل 6 یا نینتندو الان کاملا ورشکسته بود و همه pc داشتن

mostafa682

FIFA 16 ULTIMATE TEAM
کاربر فعال
Aug 25, 2010
11,241
10,031
گفتی ضعف یه کنسول نسبت به رقیب باعث فدا شدنش میشه و منم گفتم درست نیست چون نیست ! ضعیف تر بودن یا قوی تر بودن فرقی نمیکنه مهم ساپورت مناسبه بازی های مولتی پلتفرم نمیتونن ضامن موفقیت یه کنسول باشن فقط انحصاری میتونه اگه همه چی سر قدرت بود که ps2 میشد کنسول شکست خورده نسل 6 یا نینتندو الان کاملا ورشکسته بود و همه pc داشتن
ای خدا ببین چی نوشتم بعد نظر بده، ببین فاصله قدرت زیاد باشه خوب نیست کلا حالا شما فرو کردی تو انحصاریها ولی جز انحصاریها چیزهای دیگه هم از جمله سرویس‌های دیگه هم مهمه، بنظرمن تفاوت قدرت دو کنسول نباید زیاد باشن باید تو یه مایه ها باشن که اولا کنسول قوی فدا نشه دوما بازی‌های 3rd Party رو یکی بهتر نباشه همش

• Like
Reactions: 8030v2

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,865
4,139
نام
ژوبین
ای خدا ببین چی نوشتم بعد نظر بده، ببین فاصله قدرت زیاد باشه خوب نیست کلا حالا شما فرو کردی تو انحصاریها ولی جز انحصاریها چیزهای دیگه هم از جمله سرویس‌های دیگه هم مهمه، بنظرمن تفاوت قدرت دو کنسول نباید زیاد باشن باید تو یه مایه ها باشن که اولا کنسول قوی فدا نشه دوما بازی‌های 3rd Party رو یکی بهتر نباشه همش
خب بازم داری حرف من میزنی بعد میگی نخوندی چی گفتم :| سرویس ها که تازه مهم شده و هر دو کمپانی کردن توش خب الان مثلا یکی از یکی قوی تر چه فرقی داره؟ این اختلاف قدرت کلا یه بحث حاشیه ای هست که عده زیادی بهش اهمیتی نمیدن

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
4,528
7,930
نام
ehsan
درسته ولی اختلاف زیاد باشه کنسول قوی فدای کنسول ضعیف میشه بازی سازها تنبلن رو یکی میسازن رو اون یکی پورت میکنن نمیان اختصاصی وقت بذارن که، چندتا بازی جز رد دد از قدرت اصلی وان ایکس استفاده کردن؟
همچین تفاوتی ایجاد نمیشه. حتی اختلاف 4 عادی و وان بیس هم با اینکه کم نبود اونقدری نیست که مشکل ایجاد کنه.

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
1,344
درسته ولی اختلاف زیاد باشه کنسول قوی فدای کنسول ضعیف میشه بازی سازها تنبلن رو یکی میسازن رو اون یکی پورت میکنن نمیان اختصاصی وقت بذارن که، چندتا بازی جز رد دد از قدرت اصلی وان ایکس استفاده کردن؟
بابا وان ایکس رو که دیگه چکار باید بکنن که نکردن
اختلاف 2 برابری فریم توی کلی بازی با کنسول پایه داره اویل 2 با فریم 30 کجا با فریم 60 کجا فارغ از رزولوشن بیش از 3 برابر توی همین اویل 2 ریمیک
و کلی بازی که 3 حالت تنظیم گرافیکی روی وان ایکس دارن (هل بلید و shadow of war و توم ریدر 2015 )
بارز ترین تفاوت ها توی گرز5 و فورتزا هورایزن 4 هست که علاوه بر اختلاف 2 برابری فریم توی گرافیک و رزولوشن هم باز اختلافه
به نظر من X1X نسل رو خوب تموم کرد هیچ بازی ای نیس که چند برابر بهتر از بقیه اجرا نکنه

• Like
Reactions: gamer1998y

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
8,196
19,802
نام
مازیار
اگه امثال Dreams واقعا واسه pc تایید کنن اونم با رفتن لیدن ناامید میشم بقول یکی دریمز میخوان واسه pc بدن؟ پس من واسه چی ps4 خریدم :|
دریمز میاد رو pc چه دوست داشته باشیم یا نه ، اصلا توضیحاتی که راجع بهش دادن کاملا با تصوراتم فرق میکرد ، الان حتی نمیتونم بهش بگم بازی ، بیشتر یه موتور بازی سازیه تا بازی ، وقتی میتونی چیزی که توش ساختی رو اکسپورت کنی و تمام حقوق مادی و معنویش مال خودته ، اصلا دریم رو به چشم بازی بهش نگاه نکنین ، برنامه ۲۰ ساله هم دارن براش !!
پس شک نکن و منتظر عرضه دریم روی پلتفرم های دیگه باش، مثل ماینکرافت

حرف اول رو کنسولی میزنه که بیشتر فروخته باشه و لید پلتفرم میشه ، مثل همین نسل

آخرین ویرایش:

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,865
4,139
نام
ژوبین
دریمز میاد رو pc چه دوست داشته باشیم یا نه ، اصلا توضیحاتی که راجع بهش دادن کاملا با تصوراتم فرق میکرد ، الان حتی نمیتونم بهش بگم بازی ، بیشتر یه موتور بازی سازیه تا بازی ، وقتی میتونی چیزی که توش ساختی رو اکسپورت کنی و تمام حقوق مادی و معنویش مال خودته ، اصلا دریم رو به چشم بازی بهش نگاه نکنین ، برنامه ۲۰ ساله هم دارن براش !!
پس شک نکن و منتظر عرضه دریم روی پلتفرم های دیگه باش، مثل ماینکرافت
آخه برای چی باید منتظرش باشیم جدی میگم؟ :D خود ps به اندازه کافی کامیونیتی نداره؟ بعضیا بخاطرش ps4 خریدن! بنظرم نمیاد که انقدر روش خرج کرده باشن! :| حالا درسته رییس استودیو گفت هدف ما برای دریمز با بقیه بازی های سونی فرق داره ولی دلیل نمیشه بدنش از طرفی بنظر میاد که جیم رایان راضی نباشه :-" در کل Dreams هرچی باشه بازم بازیه و اسمش نمیشه گذاشت انجین الان من یه انجین ساده و کدهاش از پیش تایین شده تو pc دارم و خب همه چیش شبیه انجین و یسری کدنویسی هم میخواد ولی Dreams چی؟ :D ئر ضمن ماینکرفت کامل واسه مایکروسافت نیست و اگرنه الان فقط رو pc.xbox بود..........

mostafa682

FIFA 16 ULTIMATE TEAM
کاربر فعال
Aug 25, 2010
11,241
10,031
بابا وان ایکس رو که دیگه چکار باید بکنن که نکردن
اختلاف 2 برابری فریم توی کلی بازی با کنسول پایه داره اویل 2 با فریم 30 کجا با فریم 60 کجا فارغ از رزولوشن بیش از 3 برابر توی همین اویل 2 ریمیک
و کلی بازی که 3 حالت تنظیم گرافیکی روی وان ایکس دارن (هل بلید و shadow of war و توم ریدر 2015 )
بارز ترین تفاوت ها توی گرز5 و فورتزا هورایزن 4 هست که علاوه بر اختلاف 2 برابری فریم توی گرافیک و رزولوشن هم باز اختلافه
به نظر من X1X نسل رو خوب تموم کرد هیچ بازی ای نیس که چند برابر بهتر از بقیه اجرا نکنه
منظورم بین پرو و ایکس بود، بعدشم انحصاریها نه، معلومه انحصاریها براش وقت میذارن بعد عناوین قبل x هم منظورم نبود بازی‌های جدید و میگم مولتی پلت‌فورم های جدید
ایول 2 رو پرو هم 60 بود

mostafa682

FIFA 16 ULTIMATE TEAM
کاربر فعال
Aug 25, 2010
11,241
10,031
ا راست میگی آقای XBITB ? :D از کجا میدونی نکنه تو ذهن منی؟ برو پسر جون برو خدا روزیت جای دیگه حواله کنه من عصبی نکن یچی بهت میگم میدونم هدفت چیه و باید بگم بهش نمیرسی :D
من کاملا پستش خوندم و از اونجایی که حرف بی منطقی میزد و نمیخواست قبول کنه هی می پیچوند
شما که خدای منطقی میگی نسل بعدی ایکس باکس تمرکزش رو سرویسه نه بازی لابد اون استودیوها رو برای خوشحالی xbit و فروباری خریده و اصلا هم قصدشون بازی سازی نیست :))

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,865
4,139
نام
ژوبین
شما که خدای منطقی میگی نسل بعدی ایکس باکس تمرکزش رو سرویسه نه بازی لابد اون استودیوها رو برای خوشحالی xbit و فروباری خریده و اصلا هم قصدشون بازی سازی نیست :))
میشه بگی کجای پست من نوشته تمرکز مایکروسافت نسل بعد رو سرویس؟ :D تو خودت پستام نمیخونی استاد بعد به من میگی نمیخونم لول :)) من گفتم هردو شرکت تمرکز گذاشتن روش اول بخون بعد از منطق حرف بزن آره پسر خوب من دست کم خیالم راحته که پستات رو خوندم و برداشتم رو گفتم :))

mostafa682

FIFA 16 ULTIMATE TEAM
کاربر فعال
Aug 25, 2010
11,241
10,031
همچین تفاوتی ایجاد نمیشه. حتی اختلاف 4 عادی و وان بیس هم با اینکه کم نبود اونقدری نیست که مشکل ایجاد کنه.
اگه یادت باشه اول نسل یه سری شایعات بود که فلان کمپانی مولتی پلتفورم بخاطر زیاد نشدن اختلاف گرافیکی، گرافیک یه بازی توی فلان کنسول رو کم کردن، من از این میترسم وگرنه خیلی مهم نیست حرفم اینه اختلاف خیلی زیاد نباشه حداکثر 10 20 درصد

• Like
Reactions: X B I T B

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
602
766
ا راست میگی آقای XBITB ? :D از کجا میدونی نکنه تو ذهن منی؟ برو پسر جون برو خدا روزیت جای دیگه حواله کنه من عصبی نکن یچی بهت میگم میدونم هدفت چیه و باید بگم بهش نمیرسی :D
من کاملا پستش خوندم و از اونجایی که حرف بی منطقی میزد و نمیخواست قبول کنه هی می پیچوند
دارم ميخونم پستاتو خوب. :D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
4,528
7,930
نام
ehsan
اگه یادت باشه اول نسل یه سری شایعات بود که فلان کمپانی مولتی پلتفورم بخاطر زیاد نشدن اختلاف گرافیکی، گرافیک یه بازی توی فلان کنسول رو کم کردن، من از این میترسم وگرنه خیلی مهم نیست حرفم اینه اختلاف خیلی زیاد نباشه حداکثر 10 20 درصد
ازین خبرا زیاد میاد خیلی جدی نگیر. یه کنسول رو که معمولا پرفروشترینه پایه قرار میدن برای بقیه گرافیکو کم و زیاد میکنن
دیگه سنگینتر از Rdr2 که نداریم تمام ورژنهای بازی تنظیماتشون تا 99 درصد یکسانه بجز Xone پایه که AO اندکی ضعیفتر بود. بجز این رزولوشن رو بالا پایین کردن. من خودم روی وان پایه بازی کردم یعنی بدترین ورژن بازی ولی بحث رزولوشن رو بزاریم کنار اصلا جایی حس نکردم گرافیک بازی کمبودی داره
این نسل که فکر میکنم فارق ازینکه کدوم قویتر باشن تفاوت حتی باید کمتر باشه

جدای از بحث بنظرم مایکرو نیاز بیشتری داره که حداقل یک درصد هم شده کنسولش قویتر باشه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
8,196
19,802
نام
مازیار
آخه برای چی باید منتظرش باشیم جدی میگم؟ :D خود ps به اندازه کافی کامیونیتی نداره؟ بعضیا بخاطرش ps4 خریدن! بنظرم نمیاد که انقدر روش خرج کرده باشن! :| حالا درسته رییس استودیو گفت هدف ما برای دریمز با بقیه بازی های سونی فرق داره ولی دلیل نمیشه بدنش از طرفی بنظر میاد که جیم رایان راضی نباشه :-" در کل Dreams هرچی باشه بازم بازیه و اسمش نمیشه گذاشت انجین الان من یه انجین ساده و کدهاش از پیش تایین شده تو pc دارم و خب همه چیش شبیه انجین و یسری کدنویسی هم میخواد ولی Dreams چی؟ :D ئر ضمن ماینکرفت کامل واسه مایکروسافت نیست و اگرنه الان فقط رو pc.xbox بود..........
اونا که یه شبه نمیان بگن خوب چطوره بازیمون رو روی pcیا پلتفرم های دیگه عرضه کنیم !!!
کاربرای ps4 کین ، منم ، تویی ، الان چند ماهه ارلی اکسس عرضه شده ، چقدر آدم رفتن سمتش ، وقتی سازنده میبینه بازی نه مخاطب نه محتوای لازم رو روی ps4 به دست نیاورده ، معلومه به این فکر می‌کنه که کامیونیتی بازی رو بزرگتر کنه!!!

بعدشم میگم دریمز از همون اول, هم با pc جور تر بود هم مخاطبین pc به اینجور چیزا علاقه بیشتری نشون میدن !

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,865
4,139
نام
ژوبین
اونا که یه شبه نمیان بگن خوب چطوره بازیمون رو روی pcیا پلتفرم های دیگه عرضه کنیم !!!
کاربرای ps4 کین ، منم ، تویی ، الان چند ماهه ارلی اکسس عرضه شده ، چقدر آدم رفتن سمتش ، وقتی سازنده میبینه بازی نه مخاطب نه محتوای لازم رو روی ps4 به دست نیاورده ، معلومه به این فکر می‌کنه که کامیونیتی بازی رو بزرگتر کنه!!!

بعدشم میگم دریمز از همون اول, هم با pc جور تر بود هم مخاطبین pc به اینجور چیزا علاقه بیشتری نشون میدن !
یعنی اطمینان میدی بیاد رو pc میترکونه؟ :-" mm همین الانشم ابراز رضایت کرده از فروشش ولی خب قبول دارم حرفت منطقیه که بیاد رو pc ولی به صورت استثناء و همونطور که مدیر mm گفت نه اینکه سونی بره تو همون فاز مایکروسافت همه چی رو پورت pc کنه که این روزا بوش زیاد میاد از ds که بگذریم من کم کم دارم اون شایعه ادامه ps all star رو که میگن واسه pc هم میاد باور میکنم :|
راستی جالبه دریمز هم تو لیست انحصاری ها نیست اما آخرین تریلرش تگ داشت! :-?

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 3, مهمان: 2)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟