گیفت کارت

اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5

برای کدام گزینه در نمایش 4 June بیشتر هیجان زده هستید ؟

• Horizon جدید

• نسخه جدید Gran Turismo

• Spider-Man 2

• بازی ریمیک شده توسط Bluepoint

• God of War جدید ( احتمال خیلی کم )

• عنوان جدید Japan Studio ( احتمالا Silent Hill )

• یک عنوان کاملا جدید و مهم از PlayStation Studios

• عناوین مالتی پلتفرم مهم

Results are only viewable after voting.

🅺 🅸 🅻 🅻 🅴 🆁

千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺⏎
ناظم انجمن
Feb 22, 2011
15,095
نام
∂αнмα

ویژگی های کلیدی :

• CPU از خانواده Zen 2 سری پردازنده های AMD شامل 8 هسته و 16 رشته با لیتو گرافی 7nm
  • GPU از خانواده Navi سری GPU های AMD با پشتیبانی سخت افزاری از Ray Traycing
  • صدای 3D که گفته میشه به صورت عمده با تکنولوژی به کار رفته در PS4 تفاوت داره
  • به مانند Xbox جدید PS5 از یک SSD برا عمل ذخیره سازی استفاده میکنه به همین منظور از جدیدتر درگاه PCIe 4.0 استفاده شده و در مجموع زمان لودینگ رو میتونه از 15 ثانیه به 0.8 ثانیه کاهش بده (تست دموی Marvel's Spider-Man)
  • تا 8K 60/4K 120 خروجی تصویر
  • دیسک نوری بلو-ری 100 گیگی
  • به صورت کامل از سیستم بکوارد بازی های PS4 به دلیل مشابه بودن با معماری PS4 پشتیبانی میکنه (PS1-PS2-PS3 هنوز تایید نشدن)
  • بعضی بازی ها زمان لانچ کنسول بین دو نسل کراس جن خواهند بود
  • PS5 تماما دیجیتالی نخواهد بود
  • نحوه نصب بازی ها آزادی عمل بیشتری خواهد داشت به عنوان مثال بخش های مختلف یک بازی به صورت جداگانه از هم نصب خواهند شد (اگر سازنده این قابلیت رو ساپورت کنه)
  • حجم بازی ها به دلیل استفاده از SSD باید کمتر شود چون دیگر نیازی نیست به خاطر ضعف سرعت HDD داده ها چند بار تکرار شوند با این حال همه چیز به سازنده ها بستگی دارد که چگونه حجم بازی ها رو مدیریت کنند
  • پشتیبانی از قابلیت پردازش ابری
  • از قابلت VR به صورت کامل پشتیبانی میشود
  • صفحه Home Screen داینامیک تر خواهد بود به عنوان مثال در نشون دادن المان های لایو شما میتوانید هر لحظه به هر جایی که خواستید سرک بکشید و بدونه قطعی بین مکان های مختلف سویئچ کنید

مشخصات فنی کنسول :

screenshot-www.eurogamer.net-2020.03.19-20_40_03.png

دسته :

اسم دسته DualSense ـه
دارای فیدبک هیپتیک ـه (بازخورد لمسی)
L2 و R2 قابل تطبیق هستن
باتری مثل قبل قابل شارژ ـه
دکمه Create به جای Share جایگزین شده
میکروفون داخلی و دکمه خاموش روشن براش تعبیه شده
Lightbar به خاطر طراحی برجسته Touchpad از کنارش رد شده

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
10,095
نام
مازیار
خوب جواب مشخصه :

آقای مازیار شما از فردا مدیر بخش سونی .

برای مثال امسال 200 میلیون دلار بودجه داری.

شما امسال بودجه خرید و تحقیق نداری وظیفه داری که راهکاری برای توسعه سود شرکت در منطقه خاور میانه پیدا کنی و اعمال کنی و رشدش بدی .

وظیفه داری این سیاست های هیئت مدیره لحاظ کنی اول هر ماه هم گزارش عملکردت میدی .

به سلامت .

یا آقای مازیار شما از فردا مدیر بخش سونی .

برای مثال امسال 200 میلیون دلار بودجه داری.

شما قراره 3 سال دیگه محصول عرضه کنی 100 ملیون برای تحقیق و توسعه داری امسال بودجه خرید نداری باید روی روند توسعه محصول نظارت کنی و راهکاری برای توسعه سود شرکت در منطقه خاور میانه پیدا کنی و اعمال کنی و رشدش بدی .

وظیفه داری این سیاست های هیئت مدیره لحاظ کنی اول هر ماه هم گزارش عملکردت میدی .

به سلامت .
این سیستمی که شما تصور می‌کنید، یه میزه که چند تا عقل کل دورش نشستن و بعد از اینا از بالا ترین رده تا پایین ترین رده همه از دم عمله هستن...
در حالی که تو سونی یه کارگردان به کل کمپانی اولتیماتوم میده که دیگه این کار رو نمی‌کنیم.. میخوای بخواه میخوای نخواه...
ولی خوب طبق این سیستم هیئت مدیره تصمیم گرفته سال 2021 ناتی داگ با 300 نفر پرسنل با این بودجه مشخص تا 2024 یه انچارتد جدید بسازه

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,666
نام
Alireza
این سیستمی که شما تصور می‌کنید، یه میزه که چند تا عقل کل دورش نشستن و بعد از اینا از بالا ترین رده تا پایین ترین رده همه از دم عمله هستن...
در حالی که تو سونی یه کارگردان به کل کمپانی اولتیماتوم میده که دیگه این کار رو نمی‌کنیم.. میخوای بخواه میخوای نخواه...
ولی خوب طبق این سیستم هیئت مدیره تصمیم گرفته سال 2021 ناتی داگ با 300 نفر پرسنل با این بودجه مشخص تا 2024 یه انچارتد جدید بسازه
باز مازیار داری ترشی میریزی تو ماست ها . :|

اخه این چه ربطی به اون بحث داره شبیه گرفتی من ؟ :|

بحث اینکه به استدیو قدرت عمل دادن که بتونن از خلاقیت و قدرت استدیو استفاده کنن با اینکه شرکت چند ملیتی مدیریتش چطور هزینه میکنه و تصمیم گیری کلان انجام میده فرق میکنه . :|

خیر استدیو بر اساس بودجه ای که درخواست کرده برای پروژه حالا تصویب شده یا نشده توسط مدیریت که جیم رایان باشه که بر اساس بودجه سالانه ای که داشته از مدیریت گرفته تصمیم به ساخت یک انچارتد گرفته حالا شرکت میاد تصمیم میگیره به استدیو میگه سیاست تغییر کرده شما باید یک ساله با این بودجه و این تعداد نیرو پروژه تحویل بدی حالا برو خودت تا آخرش بخون یا استدیو چیزی که مدیریت انتظار داشته از نظر سود و ... براورده نکرده تغییرات صورت میگیره یا استدیو تعطیل میشه یا اینکه مدیرش تغییر میدن و... .

• Like
Reactions: gamer1998y

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
10,095
نام
مازیار
باز مازیار داری ترشی میریزی تو ماست ها . :|

اخه این چه ربطی به اون بحث داره شبیه گرفتی من ؟ :|

بحث اینکه به استدیو قدرت عمل دادن که بتونن از خلاقیت و قدرت استدیو استفاده کنن با اینکه شرکت چند ملیتی مدیریتش چطور هزینه میکنه و تصمیم گیری کلان انجام میده فرق میکنه . :|

خیر استدیو بر اساس بودجه ای که درخواست کرده برای پروژه حالا تصویب شده یا نشده توسط مدیریت که جیم رایان باشه که بر اساس بودجه سالانه ای که داشته از مدیریت گرفته تصمیم به ساخت یک انچارتد گرفته حالا شرکت میاد تصمیم میگیره به استدیو میگه سیاست تغییر کرده شما باید یک ساله با این بودجه و این تعداد نیرو پروژه تحویل بدی حالا برو خودت تا آخرش بخون یا استدیو چیزی که مدیریت انتظار داشته از نظر سود و ... براورده نکرده تغییرات صورت میگیره یا استدیو تعطیل میشه یا اینکه مدیرش تغییر میدن و... .
والا شما اصرار دارید بگید جیم رایان هیچ کاره و هیچ نقشی نداره... ولی هیچ توجیحی برای تغییرات کلان تو برنامه ریزی و سیاست های کلان سونی تو این یک ساله وجود نداره....

جوابش خیلی ساده است، جیم رایان اومده که به هیئت مدیره و سهام دارهای کلفت وعده میده که من پولدارتون میکنم... حالا باید نشست دید، موفق میشه یا نه

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,666
نام
Alireza
والا شما اصرار دارید بگید جیم رایان هیچ کاره و هیچ نقشی نداره... ولی هیچ توجیحی برای تغییرات کلان تو برنامه ریزی و سیاست های کلان سونی تو این یک ساله وجود نداره....

جوابش خیلی ساده است، جیم رایان اومده که به هیئت مدیره و سهام دارهای کلفت وعده میده که من پولدارتون میکنم... حالا باید نشست دید، موفق میشه یا نه
کسی نگفت جیم رایان هیچ کاره بلکه جیم رایارن سیاست کلان سونی داره اجرا میکنه چه من شما دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم چه قبول داشته باشیم چه نداشته باشیم .

خوب مگه جز اینه . :| مگه سونی یا هر شرکت دیگه ای خیریه راه انداختن همش برای پول دیگه جدی من تعجب میکنم اصلا راجب این موضوع انقدر تعجب میکنی تمام شرکت های دنیا اول دنبال پول هستن بعد مشتری مداری و ... خوب اگه پول در نیاره که نمیتونه پیشرفت کنه تازه بماند که هیئت مدیره و سهام دارها و کلی کارمند این وسط باید پول بگیرن . :|

• Like
Reactions: gamer1998y

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
10,095
نام
مازیار
کسی نگفت جیم رایان هیچ کاره بلکه جیم رایارن سیاست کلان سونی داره اجرا میکنه چه من شما دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم چه قبول داشته باشیم چه نداشته باشیم .

خوب مگه جز اینه . :| مگه سونی یا هر شرکت دیگه ای خیریه راه انداختن همش برای پول دیگه جدی من تعجب میکنم اصلا راجب این موضوع انقدر تعجب میکنی تمام شرکت های دنیا اول دنبال پول هستن بعد مشتری مداری و ... خوب اگه پول در نیاره که نمیتونه پیشرفت کنه تازه بماند که هیئت مدیره و سهام دارها و کلی کارمند این وسط باید پول بگیرن . :|
سیاست کلان سونی تو بخش پلی استیشن رو کی تعیین میکنه؟

Ali nik

کاربر سایت
Aug 8, 2017
44
سلام دوستان
من یه سوال از خدمت اساتید داشتم
میگم ps5 4k 120 hz می‌تونه بازی اجرا کنه؟
منظورم فریم نیستا هرتز هستش
بعد اگه 4k 120 نتونه اجرا کنه
2k 120 حتما می‌تونه اجرا کنه دیگه؟
من می‌خوام مانیتور بگیرم
ببینم اگه نمیتونه 4k 120 اجرا کنه یه مانیتور 2k 120 بگیرم
اساتید یه سوال دیگم داشتم
میگم اگه یه مانیتور 4k 120 بخرم
می تونم توش 2k 120 بازی اجرا کنم؟

• Haha
Reactions: noorihamid99

Legioner 2

کاربر سایت
May 20, 2020
49
خوب الان هم یکی امده سیاست تعدیل کرده دیگه .

خیر مدیریت بوده که خیلی کارها کرده دقیقا مثل همین الان حرف که مازیار میزنه که هر دوتاتون دارین یک اشتباه میکنین.

مدیریت بودجه و اجازه خرید یا ... نده نه رایان نه اسپنسر اون وسط هیچ غلطی نمیتونن بکنن به خاطر اینکه اینها شرکت های خیلی بزرگ هستن برنامه ریزی و سیاست های هر بخش توسط مدیریت و هیئت مدیره و ... تنظیم میشه بعد به مدیر هر بخش میگن باید چه کارهای صورت بگیره اونم میره انجام میده اگه خوب باشه کارش ادامه میده نباشه بیرون ایران نیست که این دید مدیریت ایرانی از سرتون بیرون کنین شرکت های به این بزرگی بدون اجازه مدیریت و هیئت مدیره آب نمیخورن چون براشون خرج داره فکر نکنین الان به اسپنسر و رایان بودجه دادن برن هر کاری خواستن بکنن بخش خودشون بزرگ کنن کسی هم باهاشون کاری نداره اینها هستن خودشون خودشون .

چرا اتفاقا وقتی سیاست هر بخش مشخص میشه بودجه مربوطه براش اختصاص داده میشه حالا اسپنسر وظیفه داره با شرکت های که میتونه بر اساس بودجه و سیاست شرکت اقدام به خرید کنه سیاست هم مدیریت و هیئت مدیره براش مشخص میکنن ایران نیست به فلان مدیر پول بدن بگن برو هر کی خواستی بخر بعد طرف فاکترو سازی کنه و... شرکت های بزرگ صاحب دارن .

مدیر هر بخش وظیفه مشاوره و مجری داره وظیفه تغییر سیاست با هیئت مدیره و مدیریت .

سمت مدیر در شرکت های به این بزرگی با مفهوم مدیری که شما دوستان برای خودتون دارین زمین تا آسمان فرق میکنه.
اشتباه شما هم اینه مدیر بخشو با عمله اشتباه گرفتی :D
مطمعنا مدیر یه بخش مثل xbox و playstation
اختیاراتش خیلی بیشتر از اینه که شما تصور میکنی

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
993
نام
hamid
بازی ها بین نسلی در PS5 آپدیت رایگان نسل بعدی دریافت می کنن

اما یه نکته مهم هم خودم اضافه کنم User Experience Writing شرکت سونی یک سر گردن از مایکروسافت جلو تر هستش، شما کافیه فقط کلمات رو از لحاظ تجربه کاربر مقایسه کنید بیاین این کارو باهم انجام بدیم:

Smart Delivery = Cross-Buy
PS5 = Xbox SX
PlayStation 5 = Xbox Series X

کاملا شفاف تر و واضح کلمات رو انتخاب می کنن شما حالا یه اسلیم هم به اخر اینا اضافه کن بببین چه وضعی میشه...
درست متوجه شده باشم عین ایکس باکسه و گیمر میتونه با خرید یه بازی از استورPS4 اونو هم واسه PS5 داشته باشه ؟ بستگی به بازیساز داره درست متوجه شدم ؟ مثل CYBERPUNK - GHOST OF TUSHIMA - TLOU PT2 ?

بازیای انحصاری که قبلا اومدن چی ؟

• Like
Reactions: saeed_sg

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
468
درست متوجه شده باشم عین ایکس باکسه و گیمر میتونه با خرید یه بازی از استورPS4 اونو هم واسه PS5 داشته باشه ؟ بستگی به بازیساز داره درست متوجه شدم ؟ مثل CYBERPUNK - GHOST OF TUSHIMA - TLOU PT2 ?

بازیای انحصاری که قبلا اومدن چی ؟
اون بخشه مث اکس باکسه رو درست متوجه نشدین مث تعدادی از بازیای vita,ps3,ps4ه😅
منظور بازیاییه که رو هر دو کنسول عرضه بشن(احتمالا مث اون مثالایی که زدین و بله بستگی به بازیساز داره) بازیایی که قبلا اومدن تو حیطه بکواردن...

• Like
Reactions: noorihamid99

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
2,577
سلام دوستان
من یه سوال از خدمت اساتید داشتم
میگم ps5 4k 120 hz می‌تونه بازی اجرا کنه؟
منظورم فریم نیستا هرتز هستش
بعد اگه 4k 120 نتونه اجرا کنه
2k 120 حتما می‌تونه اجرا کنه دیگه؟
من می‌خوام مانیتور بگیرم
ببینم اگه نمیتونه 4k 120 اجرا کنه یه مانیتور 2k 120 بگیرم
اساتید یه سوال دیگم داشتم
میگم اگه یه مانیتور 4k 120 بخرم
می تونم توش 2k 120 بازی اجرا کنم؟
فقط سوال آخر رو میدونم.
4k 120 بخری 2k 120 رو هم خیلی راحتتر اجرا میکنه....چون کلا 120 هرتز هست و فقط رزولوشن تغییر کرده.
اما تلوزیون بگیری بهتره میتونی با همین قیمت ماینتور یه تلوزیون خیلی خوب بگیری ...چون مانیتور های 4k قیمتشون خیلی بیشتر از یه تلوزیون 4k هست

Ali nik

کاربر سایت
Aug 8, 2017
44
فقط سوال آخر رو میدونم.
4k 120 بخری 2k 120 رو هم خیلی راحتتر اجرا میکنه....چون کلا 120 هرتز هست و فقط رزولوشن تغییر کرده.
اما تلوزیون بگیری بهتره میتونی با همین قیمت ماینتور یه تلوزیون خیلی خوب بگیری ...چون مانیتور های 4k قیمتشون خیلی بیشتر از یه تلوزیون 4k هست
تی وی حال نمیده
مانیتور یه چیز دیگس

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 10, مهمان: 3)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟