اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5

بهترین نمایش های مراسم از نظر شما

• Demon's Souls Remake

• Ratchet And Clank: Rift Apart

• Horizon II: Forbidden West

• Gran Turismo 7

• Resident Evil 8: Village

• Marvel's Spider-Man: Miles Morales

• Kena: Bridge of Spirits

• Oddworld: Soulstorm

• Sackboy: A Big Adventure

• Project Athia

• Returnal

• Little Devil Inside

• Stray

• Destruction AllStars

• Astros Playroom

Results are only viewable after voting.

.Amirone

ソニー株式会社
Gold User
Oct 1, 2009
3,864

147201
درحالی‌که قبل از برگزاری رویداد رونمایی از بازی های پلی استیشن 5، شرکت سونی به‌صورت رسمی از رونمایی ظاهر پلی استیشن 5 سخن نگفته‌ بود، اما درنهایت بعد از مدت‌ها انتظار از ظاهر پلی استیشن 5 و نسخه بدون درایو نوری رونمایی کرد. این اتفاق درحالی رخ می‌دهد که سونی پیش از این اقدام به رونمایی از دسته پلی استیشن 5 با نام دوال سنس کرده بود. کنسول پلی استیشن 5 دارای ترکیبی از دو رنگ مشکی و سفید بسیار زیبا است و شباهتی به پتنت‌های رونمایی شده در روزهای گذشته ندارد.

147154

سونی دو نسخه پلی استیشن 5 و پلی استیشن 5 دیجیتال را معرفی کرد. تنها تفاوت این دو نسخه در پشتیبانی از دیسک فیزیکی بازی‌ها است. در حالی که پلی استیشن 5 از دیسک بازی‌ها پشتیبانی می‌کند و دارای بلوری اولترا 4K است، اما نسخه دیجیتال پلی استیشن 5 تنها از بازی‌های دیجیتالی پشتیبانی خواهد کرد و نمی‌توانید روی آن دیسک قرار دهید. بخاطر نبود درایو بلوری، پلی استیشن 5 دیجیتال ارزان تر از پلی استیشن 5 استاندارد است. می‌توانید پلی استیشن 5 را هم به‌صورت افقی و هم به‌صورت عمودی قرار دهید. اما بخاطر طراحی خاص پلی استیشن 5، برای قرار دادن کنسول به‌صورت عمودی باید از پایه نگه دارنده پلی استیشن 5 استفاده کنید. در مراسم رونمایی، این کنسول در رنگ سفید معرفی شد، اما طبق تصاویر منتشر شده، احتمالا نسخه مشکی پلی استیشن 5 نیز روانه بازار می‌شود.

147155
علاوه بر PS5، هدست نسل نهم سونی با نام Pulse 3D معرفی شد. همچنین مدیا ریموت، HD Camera نیز در این رویداد رونمایی شد.
تاریخ عرضه پلی استیشن 5 در تعطیلات ۲۰۲۰ خواهد بود. سونی قیمت پلی استیشن 5 را هنوز اعلام نکرده است. سونی همچنین باری دیگر پشتیبانی از اجرای بازی‌های پلی استیشن 4‌ روی کنسول پلی استیشن 5 را تایید کرد.

در زیر به نام استودیوهای سازنده و بازی هایی که برای PS5 معرفی شد اشاره می کنیم.

PS5 Games from SIE Worldwide Studios (with second-party partners)
Astro’s Playroom (Japan Studio)

Demon’s Souls (Bluepoint Games / Japan Studio)

Destruction All Stars (Lucid Games / XDEV)

Gran Turismo 7 (Polyphony Digital)

Horizon Forbidden West (Guerrilla Games)

Marvel’s Spider-Man Miles Morales (Insomniac Games)

Ratchet & Clank: Rift Apart (Insomniac Games)

Returnal (Housemarque / XDEV)

Sackboy A Big Adventure (Sumo Digital / XDEV)

PS5 Games from third-party publishers and developers:

Bugsnax (Young Horses)

DEATHLOOP (Bethesda)

Ghostwire: Tokyo (Bethesda)

Godfall (Gearbox Publishing / Counterplay Games)

Goodbye Volcano High (KO-OP)

Grand Theft Auto V and Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)

HITMAN 3 (IO Interactive)

JETT : The Far Shore (Superbrothers)

Kena: Bridge of the Spirits (Ember Lab)

Little Devil Inside (Neostream Interactive)

NBA 2K21 (2K, Visual Concepts)

Oddworld Soulstorm (Oddworld Inhabitants™)

Pragmata (Capcom)

Project Athia (Square Enix/Luminous Productions)

Resident Evil Village (Capcom)

Solar Ash (Annapurna Interactive / Heart Machine)

Stray (Annapurna / Blue Twelve Studio)

Tribes of Midgard (Gearbox Publishing / Norsfell)

The Pathless (Annapurna Interactive / Giant Squid)

4K Trailer

Hype Train June 11, 2020
1920X2000
BIG.png

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
11,254
نام
مازیار
خوب جواب مشخصه :

آقای مازیار شما از فردا مدیر بخش سونی .

برای مثال امسال 200 میلیون دلار بودجه داری.

شما امسال بودجه خرید و تحقیق نداری وظیفه داری که راهکاری برای توسعه سود شرکت در منطقه خاور میانه پیدا کنی و اعمال کنی و رشدش بدی .

وظیفه داری این سیاست های هیئت مدیره لحاظ کنی اول هر ماه هم گزارش عملکردت میدی .

به سلامت .

یا آقای مازیار شما از فردا مدیر بخش سونی .

برای مثال امسال 200 میلیون دلار بودجه داری.

شما قراره 3 سال دیگه محصول عرضه کنی 100 ملیون برای تحقیق و توسعه داری امسال بودجه خرید نداری باید روی روند توسعه محصول نظارت کنی و راهکاری برای توسعه سود شرکت در منطقه خاور میانه پیدا کنی و اعمال کنی و رشدش بدی .

وظیفه داری این سیاست های هیئت مدیره لحاظ کنی اول هر ماه هم گزارش عملکردت میدی .

به سلامت .
این سیستمی که شما تصور می‌کنید، یه میزه که چند تا عقل کل دورش نشستن و بعد از اینا از بالا ترین رده تا پایین ترین رده همه از دم عمله هستن...
در حالی که تو سونی یه کارگردان به کل کمپانی اولتیماتوم میده که دیگه این کار رو نمی‌کنیم.. میخوای بخواه میخوای نخواه...
ولی خوب طبق این سیستم هیئت مدیره تصمیم گرفته سال 2021 ناتی داگ با 300 نفر پرسنل با این بودجه مشخص تا 2024 یه انچارتد جدید بسازه

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,740
نام
Alireza
این سیستمی که شما تصور می‌کنید، یه میزه که چند تا عقل کل دورش نشستن و بعد از اینا از بالا ترین رده تا پایین ترین رده همه از دم عمله هستن...
در حالی که تو سونی یه کارگردان به کل کمپانی اولتیماتوم میده که دیگه این کار رو نمی‌کنیم.. میخوای بخواه میخوای نخواه...
ولی خوب طبق این سیستم هیئت مدیره تصمیم گرفته سال 2021 ناتی داگ با 300 نفر پرسنل با این بودجه مشخص تا 2024 یه انچارتد جدید بسازه
باز مازیار داری ترشی میریزی تو ماست ها . :|

اخه این چه ربطی به اون بحث داره شبیه گرفتی من ؟ :|

بحث اینکه به استدیو قدرت عمل دادن که بتونن از خلاقیت و قدرت استدیو استفاده کنن با اینکه شرکت چند ملیتی مدیریتش چطور هزینه میکنه و تصمیم گیری کلان انجام میده فرق میکنه . :|

خیر استدیو بر اساس بودجه ای که درخواست کرده برای پروژه حالا تصویب شده یا نشده توسط مدیریت که جیم رایان باشه که بر اساس بودجه سالانه ای که داشته از مدیریت گرفته تصمیم به ساخت یک انچارتد گرفته حالا شرکت میاد تصمیم میگیره به استدیو میگه سیاست تغییر کرده شما باید یک ساله با این بودجه و این تعداد نیرو پروژه تحویل بدی حالا برو خودت تا آخرش بخون یا استدیو چیزی که مدیریت انتظار داشته از نظر سود و ... براورده نکرده تغییرات صورت میگیره یا استدیو تعطیل میشه یا اینکه مدیرش تغییر میدن و... .

• Like
Reactions: gamer1998y

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
11,254
نام
مازیار
باز مازیار داری ترشی میریزی تو ماست ها . :|

اخه این چه ربطی به اون بحث داره شبیه گرفتی من ؟ :|

بحث اینکه به استدیو قدرت عمل دادن که بتونن از خلاقیت و قدرت استدیو استفاده کنن با اینکه شرکت چند ملیتی مدیریتش چطور هزینه میکنه و تصمیم گیری کلان انجام میده فرق میکنه . :|

خیر استدیو بر اساس بودجه ای که درخواست کرده برای پروژه حالا تصویب شده یا نشده توسط مدیریت که جیم رایان باشه که بر اساس بودجه سالانه ای که داشته از مدیریت گرفته تصمیم به ساخت یک انچارتد گرفته حالا شرکت میاد تصمیم میگیره به استدیو میگه سیاست تغییر کرده شما باید یک ساله با این بودجه و این تعداد نیرو پروژه تحویل بدی حالا برو خودت تا آخرش بخون یا استدیو چیزی که مدیریت انتظار داشته از نظر سود و ... براورده نکرده تغییرات صورت میگیره یا استدیو تعطیل میشه یا اینکه مدیرش تغییر میدن و... .
والا شما اصرار دارید بگید جیم رایان هیچ کاره و هیچ نقشی نداره... ولی هیچ توجیحی برای تغییرات کلان تو برنامه ریزی و سیاست های کلان سونی تو این یک ساله وجود نداره....

جوابش خیلی ساده است، جیم رایان اومده که به هیئت مدیره و سهام دارهای کلفت وعده میده که من پولدارتون میکنم... حالا باید نشست دید، موفق میشه یا نه

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,740
نام
Alireza
والا شما اصرار دارید بگید جیم رایان هیچ کاره و هیچ نقشی نداره... ولی هیچ توجیحی برای تغییرات کلان تو برنامه ریزی و سیاست های کلان سونی تو این یک ساله وجود نداره....

جوابش خیلی ساده است، جیم رایان اومده که به هیئت مدیره و سهام دارهای کلفت وعده میده که من پولدارتون میکنم... حالا باید نشست دید، موفق میشه یا نه
کسی نگفت جیم رایان هیچ کاره بلکه جیم رایارن سیاست کلان سونی داره اجرا میکنه چه من شما دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم چه قبول داشته باشیم چه نداشته باشیم .

خوب مگه جز اینه . :| مگه سونی یا هر شرکت دیگه ای خیریه راه انداختن همش برای پول دیگه جدی من تعجب میکنم اصلا راجب این موضوع انقدر تعجب میکنی تمام شرکت های دنیا اول دنبال پول هستن بعد مشتری مداری و ... خوب اگه پول در نیاره که نمیتونه پیشرفت کنه تازه بماند که هیئت مدیره و سهام دارها و کلی کارمند این وسط باید پول بگیرن . :|

• Like
Reactions: gamer1998y

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
11,254
نام
مازیار
کسی نگفت جیم رایان هیچ کاره بلکه جیم رایارن سیاست کلان سونی داره اجرا میکنه چه من شما دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم چه قبول داشته باشیم چه نداشته باشیم .

خوب مگه جز اینه . :| مگه سونی یا هر شرکت دیگه ای خیریه راه انداختن همش برای پول دیگه جدی من تعجب میکنم اصلا راجب این موضوع انقدر تعجب میکنی تمام شرکت های دنیا اول دنبال پول هستن بعد مشتری مداری و ... خوب اگه پول در نیاره که نمیتونه پیشرفت کنه تازه بماند که هیئت مدیره و سهام دارها و کلی کارمند این وسط باید پول بگیرن . :|
سیاست کلان سونی تو بخش پلی استیشن رو کی تعیین میکنه؟

Ali nik

کاربر سایت
Aug 8, 2017
47
سلام دوستان
من یه سوال از خدمت اساتید داشتم
میگم ps5 4k 120 hz می‌تونه بازی اجرا کنه؟
منظورم فریم نیستا هرتز هستش
بعد اگه 4k 120 نتونه اجرا کنه
2k 120 حتما می‌تونه اجرا کنه دیگه؟
من می‌خوام مانیتور بگیرم
ببینم اگه نمیتونه 4k 120 اجرا کنه یه مانیتور 2k 120 بگیرم
اساتید یه سوال دیگم داشتم
میگم اگه یه مانیتور 4k 120 بخرم
می تونم توش 2k 120 بازی اجرا کنم؟

• Haha
Reactions: noorihamid99

Legioner 2

کاربر سایت
May 20, 2020
82
خوب الان هم یکی امده سیاست تعدیل کرده دیگه .

خیر مدیریت بوده که خیلی کارها کرده دقیقا مثل همین الان حرف که مازیار میزنه که هر دوتاتون دارین یک اشتباه میکنین.

مدیریت بودجه و اجازه خرید یا ... نده نه رایان نه اسپنسر اون وسط هیچ غلطی نمیتونن بکنن به خاطر اینکه اینها شرکت های خیلی بزرگ هستن برنامه ریزی و سیاست های هر بخش توسط مدیریت و هیئت مدیره و ... تنظیم میشه بعد به مدیر هر بخش میگن باید چه کارهای صورت بگیره اونم میره انجام میده اگه خوب باشه کارش ادامه میده نباشه بیرون ایران نیست که این دید مدیریت ایرانی از سرتون بیرون کنین شرکت های به این بزرگی بدون اجازه مدیریت و هیئت مدیره آب نمیخورن چون براشون خرج داره فکر نکنین الان به اسپنسر و رایان بودجه دادن برن هر کاری خواستن بکنن بخش خودشون بزرگ کنن کسی هم باهاشون کاری نداره اینها هستن خودشون خودشون .

چرا اتفاقا وقتی سیاست هر بخش مشخص میشه بودجه مربوطه براش اختصاص داده میشه حالا اسپنسر وظیفه داره با شرکت های که میتونه بر اساس بودجه و سیاست شرکت اقدام به خرید کنه سیاست هم مدیریت و هیئت مدیره براش مشخص میکنن ایران نیست به فلان مدیر پول بدن بگن برو هر کی خواستی بخر بعد طرف فاکترو سازی کنه و... شرکت های بزرگ صاحب دارن .

مدیر هر بخش وظیفه مشاوره و مجری داره وظیفه تغییر سیاست با هیئت مدیره و مدیریت .

سمت مدیر در شرکت های به این بزرگی با مفهوم مدیری که شما دوستان برای خودتون دارین زمین تا آسمان فرق میکنه.
اشتباه شما هم اینه مدیر بخشو با عمله اشتباه گرفتی :D
مطمعنا مدیر یه بخش مثل xbox و playstation
اختیاراتش خیلی بیشتر از اینه که شما تصور میکنی

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,053
نام
hamid
بازی ها بین نسلی در PS5 آپدیت رایگان نسل بعدی دریافت می کنن

اما یه نکته مهم هم خودم اضافه کنم User Experience Writing شرکت سونی یک سر گردن از مایکروسافت جلو تر هستش، شما کافیه فقط کلمات رو از لحاظ تجربه کاربر مقایسه کنید بیاین این کارو باهم انجام بدیم:

Smart Delivery = Cross-Buy
PS5 = Xbox SX
PlayStation 5 = Xbox Series X

کاملا شفاف تر و واضح کلمات رو انتخاب می کنن شما حالا یه اسلیم هم به اخر اینا اضافه کن بببین چه وضعی میشه...
درست متوجه شده باشم عین ایکس باکسه و گیمر میتونه با خرید یه بازی از استورPS4 اونو هم واسه PS5 داشته باشه ؟ بستگی به بازیساز داره درست متوجه شدم ؟ مثل CYBERPUNK - GHOST OF TUSHIMA - TLOU PT2 ?

بازیای انحصاری که قبلا اومدن چی ؟

• Like
Reactions: saeed_sg

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
497
درست متوجه شده باشم عین ایکس باکسه و گیمر میتونه با خرید یه بازی از استورPS4 اونو هم واسه PS5 داشته باشه ؟ بستگی به بازیساز داره درست متوجه شدم ؟ مثل CYBERPUNK - GHOST OF TUSHIMA - TLOU PT2 ?

بازیای انحصاری که قبلا اومدن چی ؟
اون بخشه مث اکس باکسه رو درست متوجه نشدین مث تعدادی از بازیای vita,ps3,ps4ه😅
منظور بازیاییه که رو هر دو کنسول عرضه بشن(احتمالا مث اون مثالایی که زدین و بله بستگی به بازیساز داره) بازیایی که قبلا اومدن تو حیطه بکواردن...

• Like
Reactions: noorihamid99

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
2,617
سلام دوستان
من یه سوال از خدمت اساتید داشتم
میگم ps5 4k 120 hz می‌تونه بازی اجرا کنه؟
منظورم فریم نیستا هرتز هستش
بعد اگه 4k 120 نتونه اجرا کنه
2k 120 حتما می‌تونه اجرا کنه دیگه؟
من می‌خوام مانیتور بگیرم
ببینم اگه نمیتونه 4k 120 اجرا کنه یه مانیتور 2k 120 بگیرم
اساتید یه سوال دیگم داشتم
میگم اگه یه مانیتور 4k 120 بخرم
می تونم توش 2k 120 بازی اجرا کنم؟
فقط سوال آخر رو میدونم.
4k 120 بخری 2k 120 رو هم خیلی راحتتر اجرا میکنه....چون کلا 120 هرتز هست و فقط رزولوشن تغییر کرده.
اما تلوزیون بگیری بهتره میتونی با همین قیمت ماینتور یه تلوزیون خیلی خوب بگیری ...چون مانیتور های 4k قیمتشون خیلی بیشتر از یه تلوزیون 4k هست

Ali nik

کاربر سایت
Aug 8, 2017
47
فقط سوال آخر رو میدونم.
4k 120 بخری 2k 120 رو هم خیلی راحتتر اجرا میکنه....چون کلا 120 هرتز هست و فقط رزولوشن تغییر کرده.
اما تلوزیون بگیری بهتره میتونی با همین قیمت ماینتور یه تلوزیون خیلی خوب بگیری ...چون مانیتور های 4k قیمتشون خیلی بیشتر از یه تلوزیون 4k هست
تی وی حال نمیده
مانیتور یه چیز دیگس

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 28, مهمان: 7)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟