اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
498
2,612
درود بر همه ای دوستان

اطلاعات رسمی و شایعات در مورد ps5

APU

مواردی که سونی رسما تایید کرده
CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
GPU: custom Navi, including raytracing support

چند ماه پیش اطلاعاتی از APU جدید AMD منتشر شد بر اساس شایعات این APU با کد رمز Gonzalo شناخته می شه همون apu کنسول های نسل بعد
با بررسی کد این apu مشخصات احتمالی PS5

پردازنده 8 هسته با کلاک پایه 1.6 و بوست کلاک 3.2
GPU NAVI با کلاک پایه 1.0 و بوست کلاک 1.8

1561630898384.pngAnnotation 2019-04-22 044830.jpgAnnotation 2019-04-22 044621.jpg
باتوجه به اینکه زمان زیادی تا عرضه PS5 مانده احتمال افزایش کلاک GPU و CPU وجود داره
چند روز بیش اینسایدر به نام APISAK بنچمارکی از Gonzalo منتشر کرد

Annotation 2019-06-27 021838.jpg

بر اساس این بنچمارک نسخه اولیه Gonzalo قوی تر از 1080

Annotation 2019-06-27 033913.jpg

SSD

مارک سرنی معمار ارشد PS5 تایید کرده که PS5 از درایو فوق سریع بهتره می بره از سریع ترین SSD های بازار هم سریعتر و نسل بعد دیگه شاهد صفحات بارگذاری نخواهیم بود
نحوه ی نصب و حذف بازی ها متحول شده در صورت دلخواه فقط یک بخشی از بازی را نصب یا حذف کنید (می تونید فقط بخش داستانی بازی دانلود و نصب کنید یا چند نفره ی آنلاین )

PoorGenerousHamster-size_restricted.gif

3D audio

PS5 با بهره گیری از صدای سه بعدی انقلابی در تجربه صوتی گیمر ها به وجود خواهد اورد

110185

backward compatibility

نسل 8 سخت افزار پیچیده PS3 مانع اجرای بازی های PS3 روی PS4 شد اما نسل بعد PS5 در روز عرضه از تمام بازی های PS4 پشتیبانی و اجرا خواهد کرد

PlayStation-consoles-Sony.jpg

dualshock 5

نسخه اولیه دسته PS5 شباهت زیادی به dualshock 4 داره اما تغییر بنیادی بی نظیری کرده
پورت USB-C و باتری بهتر و وزن بیشتر
میکروفون در دسته برای تعامل با دستیار صوتی هوشمند پلی استیشن تعبیه شده
Adaptive Trigger و سیستم ویبره تجربه بازی با دسته متحول کرده ( R2 و L2) درجات مختلفی از نرمی و سفتی دارن حس شلیک با کمان یا اسلحه اتوماتیک یا شاتگان کاملا متفاوت
به گفته خبرنگاری که نسخه PS5 بازی Gran Turismo Sport تجربه کرده وقتی ماشین از جاده خارج می شه یا بر روی لبه های کنار جاده قرار می گیره کاملا حس متفاوت و جذابی نسبت به تجربه با دوال شاک ۴ داره
Astro Bot Rescue Mission هم تست کرده به لطف دسته PS5 حس هر محیط ماسه /گل /یخ کاملا متفاوت بوده
با پریدن به استخر ، حتی مقاومت آب کاملا حس کرده

119220
برگ برنده

سونی در مورد تمام قطعات PS5 اطلاعات کلی منتشر کرده به جز یکی RAM. مایکروسافت استفاده از GDDR6 در کنسول نسل بعدی تایید کرده اما سونی در این مورد سکوت کرده
به این معناست که احتمال داره سونی به سراغ نسل بعدی hbm رفته

Samsung-HBM3.jpg

HBM3
HBM3 در سال 2016 معرفی شد و به احتمال زیاد 2020 به تولید انبوه خواهد رسید
hbm 3 با قیمت بسیار پایین تر نسبت به نسل قبل (hbm2) با پیشرفت دو برابری در بخش حجم و پهنای باند کلی مصرف پایین تر و برتری کامل نسبت به GDDR6 به برگه برنده سونی در نسل بعد تبدیل خواهد شد

Last edited by a moderator:

bear14

کاربر سایت
Apr 24, 2017
90
167
برامن مهم نیست اتفاقا هرچی قیمت کنسول بالاتر باشه برامن بهتره چون بچه مچه کمتر کنسولو می‌خره و میاد Psn گرچه جلوی اکانت هکی گرفته بشه کار تمومه کنسول 400 دلارم باشه بچه مچه اطراف Psn نمیاد
طرز تفکرت واقعا مضحکه هست . از یه فردی با چنین سن و سالی بعیدی چنین نظر دادنی

IMANOKA

Gold User
Sep 11, 2014
6,023
10,045
نام
Iman
سرنی دقیقا جواب اون یارو گیمر رو توی توییتر داده بود این قسمتی گذاشتی مال یه جریان دیگه هست
برامن مهم نیست اتفاقا هرچی قیمت کنسول بالاتر باشه برامن بهتره چون بچه مچه کمتر کنسولو می‌خره و میاد Psn گرچه جلوی اکانت هکی گرفته بشه کار تمومه کنسول 400 دلارم باشه بچه مچه اطراف Psn نمیاد
لول پس با این منطق اینایی که ایفون دستشونه هاردکورن حتما چون گرون ترین گوشی رو دارن ولی مثلا کسی که black shark شیاعومی داره بچه مچه :))

mostafa682

FIFA 16 ULTIMATE TEAM
کاربر فعال
Aug 25, 2010
10,718
8,920
لول پس با این منطق اینایی که ایفون دستشونه هاردکورن حتما چون گرون ترین گوشی رو دارن ولی مثلا کسی که black shark شیاعومی داره بچه مچه :))
ربطی در مورد گوشی نداره

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
353
642
نام
shahab
سال اول که بازیا ۹۰% بین نسلین. به نظرم اشکال نداره که با ۵۰۰ شروع کنه تا وقتی که دوران بین نسلی تموم شد بکشه رو ۴۰۰. کسی که هاردکوره در هر صورت میخره کسی هم که نیست روی همون ps4 فعلا ساپورت نرم افزاری میشه و راضیه. به نظرم اینجوریه که سونی فک نمیکنه مشتری اگه کنسولش ۵۰۰ باشه در صورتی که کنسول ماکروسافت ۴۰۰ باشه بره اونو بخره، بجاش روی همون ps4 میمونه تا هم ps5 از لحاظ نرم افزاری روی قلتک بیوفته و هم قیمتش مناسب باشه.
من خودمم ترجیح میدم یه چیز واقعا خفن باشه کنسول حالا ۵۰۰م بود بود. قیمتم بیشتر برا مخاطب خیلی گسترده مهمه که سالای دوم سوم که کنسول رو قلتک افتاده مهم میشه که تا اون موقع هم قیمت اومده پایین. برا کسی که فنه و برا گیم خرج میکنه و قراره بازی dayone بخره و سود اصلیو به سونی برسونه خیلی فرقی نمیکنه ۴۰۰ و ۵۰۰. همونطورم که گفتم بعد یه مدتی هم که کم کم مردم نه چندان گیمر هم اومدن وسط همه چی دیگه نرمال شده تا اون موقع هم نرم افزار هم قیمت.

• Like
Reactions: Capitan_shepard

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
1,664
2,296
نام
علی
موضوع اینه سرگرمی باید برای همه باشه چ بچه چ پیر چ نوجوون فقط مسءله این psn plus قیمتش تو این مملکت واسه من جوونی که کار میکنم با ۲۶ ۲ سال سن زیاده از ۳۰۰ تا ۸۰۰ تومن واقعا شوخی نیست حالا نمیخوام بحثو ببرم به جای بیراهه
عجیب واسم
به طور مثال iphone xs max با ۱۱۰۰$ عرضه شد
یا s10 plus نسخه 5g نزدیک ۱۳۰۰$ بود
یا مثال دیگه اخرین گوشی سونی xperia 1 که همین ماه عرضه شد ۹۰۰$
بعد کسی دم از گرونیشون نمیزنه اولا یخورده به قیمتا اعتراض کردن ولی الان فروش بعضیاشون با همین قیمتا ۴۰m رسیده تازه به نظر من گوشی نصف کنسولم نمیصرفه کافیه الان یکی از کنسول ها برچسب قیمتی 600$ بزاره اونجاست که موجی از اعتراض ها سرازیر میشه
داشتم کامنتتو میخوندم گفتم شاید دلیلش قیمت بازیا و پلاس باشه؟! بازی 60 دلاری و پلاس نداره موبایل خو!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SHAYAN1999

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
1,842
3,603
نام
حسين
سرنی دقیقا جواب اون یارو گیمر رو توی توییتر داده بود این قسمتی گذاشتی مال یه جریان دیگه هست

خیلی دوست دارم مصطفی ولی اتفاقاً این حرف تو دقیقا حرف یه بچه است !

بعد من نمیدونم کسی اکانت هکی میخره چه آزاری به تو میرسونه ؟! تو ارجینال بخر بزار اونی که میخواد هکی بخره ! هیچ ربطی به همدیگه ندارن ...

هاردکور بودن هیچ ربطی به پول تو جیب آدم نداره به خدا ..

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
1,106
2,076
با این وضع دلار چه فرقی داره بچه باشی یا بابای بچه کسی نمیتونه بخره
مملکت داره تموم میشه واقعا مقوله گیم دیگه 90 درصد از دسترس ایرانیا خارج شده ( و شاید به صددرصد برسه)
پیش پا افتاده ترین سخت افزارا و خریدای دیجیتالی برای ما رویاییه

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
793
653
امیدوارم کیفیت ساخت بالا بره نسل بعد ، این نسل واقعا کیفیت ساخت ps4 داغون بود
پلاستیک درجه دو صدای فن بالا حتی تو مدل های اسلیم و پرو و...
در ضمن تجربه این چهار نسل گذشته نشون داده قدرت فقط 30 در صد قضیه هست و قیمت و فروش اولیه است که کنسول رو تبدیل می کنه به لیدپلتفرم و بعد از اون دیگه کنسول آنتاچبل میشه

z2s sas

کاربر سایت
Jun 15, 2008
702
1,131
نام
sas
First PlayStation 5 Benchmark Just Leaked - Lords of Gaming
Fire Strike
کلاک cpu و فرکانس رم و اورکلاک gpu ورژن 3dmark متفاوت
View attachment 110320View attachment 110321
I scored 19 134 in Fire Strike
I scored 25 927 in Fire Strike

من کجا گفتم تایید شده ؟
در مورد تمام قطعات PS5 اطلاعات کلی منتشر کرده به جز یکی RAM
تنها دو گزینه وجود داره GDDR6 و HBM3
با توجه به اتفاقاتی که زمان ساخت ps4 افتادشخص مارک سرنی به عنوان معمار ارشد ps5 احتمال استفاده از hbm 3 خیلی بیشتر

تلویزیون و موبایل و لپ تاپ چه ارتباطی با PS5 داره :-??

بخش بزرگی از بازی های INGAME همین امروز هم با یه CPU هشت هسته روان قابل اجراست
CPU PS4 در حد Core i3 هم نیست
الان cpu هشت هسته ای چه ربطی به ps 3 داره؟ مگه cpu ایکس باکس وان هشت هستش که بازیهای 360 رو اجرا می کنه؟ چطور برای اجرای بازیهای ps3 روی ps 4 به هشت هسته نیاز داری ولی کاری که مایکروسافت روی همون cpu ضعیف xbox one کرد رو با یه تیم کوچیک مستقل مقایسه میکنی؟
در اصل میدونم هیچ درکی از هسته و برنامه نویسی و معماری سل و gddr 6 و hbm و تمام اینها نداری و فقط بلاه بلاه بلاه میکنی. الانم دوستای ادمینت میان پست منو پاک میکنن.

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
3,034
1,651
نام
malek
شما انگار دوران بچگی رو جهشی رد کردی
اتفاقا لذت گیم واسه دوران کودکی هستش.اون لذتی که از رمبو دوران بچگی میبردیم الان از آنچارتد نمیبریم
در ضمن کنسول 500-600 دلاری رو هم باید ما بچه های دیروز برا بچه های الان از جیب مبارک بخریم :)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟