اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
720
3,809
درود بر همه ای دوستان

اطلاعات رسمی و شایعات در مورد ps5

APU
مواردی که سونی رسما تایید کرده
CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
GPU: custom Navi, including raytracing support

چند ماه پیش اطلاعاتی از APU جدید AMD منتشر شد بر اساس شایعات این APU با کد رمز Gonzalo شناخته می شه همون apu کنسول های نسل بعد
با بررسی کد این apu مشخصات احتمالی PS5

پردازنده 8 هسته با کلاک پایه 1.6 و بوست کلاک 3.2
GPU NAVI با کلاک پایه 1.0 و بوست کلاک 1.8

1561630898384.pngAnnotation 2019-04-22 044621.jpgAnnotation 2019-04-22 044830.jpg
باتوجه به اینکه زمان زیادی تا عرضه PS5 مانده احتمال افزایش کلاک GPU و CPU وجود داره
چند روز بیش اینسایدر به نام APISAK بنچمارکی از Gonzalo منتشر کرد

Annotation 2019-06-27 021838.jpg

بر اساس این بنچمارک نسخه اولیه Gonzalo قوی تر از 1080

Annotation 2019-06-27 033913.jpg
مارک سرنی معمار ارشد PS5 تایید کرده که PS5 از درایو فوق سریع بهتره می بره از سریع ترین SSD های بازار هم سریعتر و نسل بعد دیگه شاهد صفحات بارگذاری نخواهیم بود
نحوه ی نصب و حذف بازی ها متحول شده در صورت دلخواه فقط یک بخشی از بازی را نصب یا حذف کنید (می تونید فقط بخش داستانی بازی دانلود و نصب کنید یا چند نفره ی آنلاین )

PoorGenerousHamster-size_restricted.gif
PS5 با بهره گیری از صدای سه بعدی انقلابی در تجربه صوتی گیمر ها به وجود خواهد اورد

1561633343159.png
نسل 8 سخت افزار پیچیده PS3 مانع اجرای بازی های PS3 روی PS4 شد اما نسل بعد PS5 در روز عرضه از تمام بازی های PS4 پشتیبانی و اجرا خواهد کرد
PlayStation-consoles-Sony.jpg

نسخه اولیه دسته PS5 شباهت زیادی به dualshock 4 داره اما تغییر بنیادی بی نظیری کرده
پورت USB-C و باتری بهتر و وزن بیشتر
میکروفون در دسته برای تعامل با دستیار صوتی هوشمند پلی استیشن تعبیه شده
Adaptive Trigger و سیستم ویبره تجربه بازی با دسته متحول کرده ( R2 و L2) درجات مختلفی از نرمی و سفتی دارن حس شلیک با کمان یا اسلحه اتوماتیک یا شاتگان کاملا متفاوت
به گفته خبرنگاری که نسخه PS5 بازی Gran Turismo Sport تجربه کرده وقتی ماشین از جاده خارج می شه یا بر روی لبه های کنار جاده قرار می گیره کاملا حس متفاوت و جذابی نسبت به تجربه با دوال شاک ۴ داره
Astro Bot Rescue Mission هم تست کرده به لطف دسته PS5 حس هر محیط ماسه /گل /یخ کاملا متفاوت بوده
با پریدن به استخر ، حتی مقاومت آب کاملا حس کرده

Screenshot (309).pngScreenshot (310).pngScreenshot (312).pngScreenshot (313).png
برگ برنده

سونی در مورد تمام قطعات PS5 اطلاعات کلی منتشر کرده به جز یکی RAM. مایکروسافت استفاده از GDDR6 در کنسول نسل بعدی تایید کرده اما سونی در این مورد سکوت کرده
به این معناست که احتمال داره سونی به سراغ نسل بعدی hbm رفته

Samsung-HBM3.jpg

HBM3
HBM3 در سال 2016 معرفی شد و به احتمال زیاد 2020 به تولید انبوه خواهد رسید
hbm 3 با قیمت بسیار پایین تر نسبت به نسل قبل (hbm2) با پیشرفت دو برابری در بخش حجم و پهنای باند کلی مصرف پایین تر و برتری کامل نسبت به GDDR6 به برگه برنده سونی در نسل بعد تبدیل خواهد شد
موارد تایید شده
127974

خروجی تصویر 8K
پشتیبانی از 4K 120Hz
---------------------------------------------
PS1
ژاپن
December 3, 1994
شنبه ، ۱۲ آذر ۱۳۷۳
امریکا
September 9 , 1994
شنبه ، ۱۸ شهریور ۱۳۷۴

PS2
ژاپن
March 4, 2000
شنبه ، ۱۴ اسفند ۱۳۷۸
امریکا
October 26, 2000
پنجشنبه ، ۰۵ آبان ۱۳۷۹

PS3
ژاپن
November 11, 2006
شنبه ، ۲۰ آبان ۱۳۸۵
امریکا
November 17, 2006
جمعه ، ۲۶ آبان ۱۳۸۵

PS4
امریکا
November 15, 2013
جمعه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۲
ژاپن
شنبه ، ۰۳ اسفند ۱۳۹۲

PS5
؟

Attachments

آخرین ویرایش:

Guzu

کاربر سایت
Dec 22, 2019
19
11
نظر من اینه سونی پلی استیشن ۵ پانصد دلار
اکس باکس سری اکس ۶۰۰ دلار
اکس باکس سری اس ۳۵۰ دلار
و یه نسخه آل دیجیتال اکس باکس سری اکس هم بفروش برسه احتمالا برا رقابت ۵۰۰ دلار.
کلا اون گزارش ها و توییت ها رو رو هم بخونیم نتیجه میشه که امکان نداره سونی کنسولش رو پانصد دلار پایین تر بده.
اکس باکس هم معلومه وقتی وان اکس هست پانصد دلار پس سری اکس قطعا از پانصد دلار بیشتر یا برابر اونه چون اونوقت اگه کمتر بده داد کسایی که وان اکس خریدن هم در میاد

ROULY

کاربر سایت
Nov 18, 2010
2,901
12,975
نام
Rouly
نظر من اینه سونی پلی استیشن ۵ پانصد دلار
اکس باکس سری اکس ۶۰۰ دلار
اکس باکس سری اس ۳۵۰ دلار
و یه نسخه آل دیجیتال اکس باکس سری اکس هم بفروش برسه احتمالا برا رقابت ۵۰۰ دلار.
کلا اون گزارش ها و توییت ها رو رو هم بخونیم نتیجه میشه که امکان نداره سونی کنسولش رو پانصد دلار پایین تر بده.
اکس باکس هم معلومه وقتی وان اکس هست پانصد دلار پس سری اکس قطعا از پانصد دلار بیشتر یا برابر اونه چون اونوقت اگه کمتر بده داد کسایی که وان اکس خریدن هم در میاد
این حالت منطقیشه که شما گفتید
ولی خب همه چی قرار نیست منطقی پیش بره بنابراین من فکر میکنم سری اکس رو مایکروسافت ۵۰۰ قیمت میزنه

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
396
748
این دیر معرفی شدن کنسول توسط سونی به نظر من ربطی به قیمت نداره
کنسول قراره 10 ماه دیگه عرضه بشه در زمان معرفی هم قرار نیست قیمتی به مخاطب بدن صرفا قراره ظاهر کنسول یا دسته نشون بدن با چند بازی همین
این دیر معرفی شدن 100 درصد دلایل دیگه ای داره
اینا یا برنامه هاشون طبق برنامه قبلی پیش نرفته یا فقط میخوان میتینگ رو نزدیک E3 بذارن تا سری اکس رو تحت الشعاع قرار بده
دیر معرفی شدن هیچ ربطی به قیمت نداره

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
396
748
این حالت منطقیشه که شما گفتید
ولی خب همه چی قرار نیست منطقی پیش بره بنابراین من فکر میکنم سری اکس رو مایکروسافت ۵۰۰ قیمت میزنه

Sent from my SM-G610F using Tapatalk
100 درصد درسته
کنسول 600 دلاری محکوم به شکسته
مایکرو چون سری اس رو داره دستش خیلی بازه
به نظر من مایکرو بیشتر از سونی منتظره تا قیمت PS5 مشخص بشه چون اینا سری اس رو برای 100 دلار کمتر از PS5 برنامه ریزی کردن

• Like
Reactions: vivanred and ROULY

Guzu

کاربر سایت
Dec 22, 2019
19
11
کنسول 600 دلاری محکوم به شکسته
اگر مخاطب ببینه این کنسول فرضا گرافیک و فریم ریت بهتری نسبت به پلی۵ میده،
و اگه فرضا مایکروسافت امسال تو ایتری تایتل شاخ نشون بده: هیلو اینفینیت، بازی اینیشتیو، بازی جدید استودیو های سازنده درکل
و اگه شایعه اومدن چند بازی ترد پارتی بزرگ رو گیم پس روز عرضه درست باشه
کاربر که مبیبنه این صد دلار بیشتر میرزه و همچنین بنظرش گیم پس به صرفه بیاد چرا محکوم به شکست باشه؟
البته همه اینا به شرط و شروط خاصی تازه امکان پذیر میشه این یکی از چند احتمالیه که ممکنه اتفاق بیفته بنابراین از نظر من بله ممکنه مایکروسافت بتونه کنسول ۶۰۰ دلاری بده و شکست هم نخوره اما به شرط و شروطها.
بعلاوه من فکر میکنم امسال هم مایکروسافت روی اکس باکس آل اکسس خیلی حساب کرده باشه سرویسی که شما کنسول و یه گیم پس سه ماهه و یه گلد سه ماهه می‌خرید همه قسطی و قیمت تمام شده اینها ارزونتر از جمع خرید تک تک اینها درمیاد.

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
396
748
اگر مخاطب ببینه این کنسول فرضا گرافیک و فریم ریت بهتری نسبت به پلی۵ میده،
و اگه فرضا مایکروسافت امسال تو ایتری تایتل شاخ نشون بده: هیلو اینفینیت، بازی اینیشتیو، بازی جدید استودیو های سازنده درکل
و اگه شایعه اومدن چند بازی ترد پارتی بزرگ رو گیم پس روز عرضه درست باشه
کاربر که مبیبنه این صد دلار بیشتر میرزه و همچنین بنظرش گیم پس به صرفه بیاد چرا محکوم به شکست باشه؟
البته همه اینا به شرط و شروط خاصی تازه امکان پذیر میشه این یکی از چند احتمالیه که ممکنه اتفاق بیفته بنابراین از نظر من بله ممکنه مایکروسافت بتونه کنسول ۶۰۰ دلاری بده و شکست هم نخوره اما به شرط و شروطها.
بعلاوه من فکر میکنم امسال هم مایکروسافت روی اکس باکس آل اکسس خیلی حساب کرده باشه سرویسی که شما کنسول و یه گیم پس سه ماهه و یه گلد سه ماهه می‌خرید همه قسطی و قیمت تمام شده اینها ارزونتر از جمع خرید تک تک اینها درمیاد.
داداش ملت دنبال یه کنسول ارزون هستن که بتونن بازی ها رو روش بازی کنن همین
گیم پس و نمیدونم و خیلی از سرویس های سونی و مایکرو رو اصلا ملت خیلی هاشون نه دنبالشن و نه خبر دارن چی هست
نه دنبال فریم هستن نه رزولوشن
نمونش کشور خودمون از وقتی این وان ال دیجیتال اومد خیلی ها توی کشور همین رو خریدن چون ارزون هست کسی کار نداره فریم پایین یا بالا میده نه رزولوشن بالایی
همین ال دیجیتال کلی توی تعطیلات هم فروش کرد توی کشور های دیگه

الانم به نظر من سری اکس هرچه قدر هم قوی باشه اگر قیمت بالایی داشته باشه حکم کنسول اول مایکرو برای فروش نمیشه دقیقا مثل ONE X
مایکرو باید قیمت رقابتی بذاره چون سونی شک نکن خطر سری اس رو حس میکنه و قیمتی ارائه میده که سری اس براش خطر ایجاد نکنه

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
630
1,351
نام
رضا چشمی
هر کدوم از دو شرکت سونی و مایکروسافت که کنسول نسل بعدیشون رو بالای 399 دلار قیمت گذاری کنن دچار گرفتاری می شن.جماعت کنسول گیمر (به جز تعداد معدود) به هیچ عنوان حاضر نیست به خاطر یه مشت فریم بیشتر 100 دلار اضافه پرداخت کنه.
برنده نسل بعد شرکتی هست که در قدم اول کنسول 399 دلاری عرضه کنه(پائین تر باشه که چه بهتر) در قدم دوم محتوا و انحصاری های بهتری داشته باشه.حالا چه سونی باشه یا مایکروسافت فرقی نمی کنه

ash3424

کاربر سایت
Aug 1, 2016
789
1,429
نام
Alireza
ps5 احتمالا 500 دلار به بالا قیمت گذاری بشه از یه کنسول با قیمت مناسب به یه کنسول با قیمت نسبتا گرون تبدیل میشه و فروشش به سرعت نسل قبل نمیرسه
برای ما که هیچ اما کسی که تو منطقه متوسط دیترویت 1000 دلار اجاره خونه میده بنظرتون 500 دلار یا بیشتر برای بچه اش خرج میکنه کریسمس PS5 بگیره؟ 60 دلار هم بذاره روش بازی بیسبالی NBA چیزی بگیره

پ ن: ای کاش ی نسخه بدن بیرون Poor Edition دیسک فیزیکی دسته و کابل HDMI هندزفری... نداشته باشه جوری باشه به بودجه ما بخوره:D

mostafa682

FIFA 16 ULTIMATE TEAM
کاربر فعال
Aug 25, 2010
11,276
10,110
هر کدوم از دو شرکت سونی و مایکروسافت که کنسول نسل بعدیشون رو بالای 399 دلار قیمت گذاری کنن دچار گرفتاری می شن.جماعت کنسول گیمر (به جز تعداد معدود) به هیچ عنوان حاضر نیست به خاطر یه مشت فریم بیشتر 100 دلار اضافه پرداخت کنه.
برنده نسل بعد شرکتی هست که در قدم اول کنسول 399 دلاری عرضه کنه(پائین تر باشه که چه بهتر) در قدم دوم محتوا و انحصاری های بهتری داشته باشه.حالا چه سونی باشه یا مایکروسافت فرقی نمی کنه
399دلار امکان نداره دربهترین حالت 450 هست که من فک کنم اگه سری ایکس 500 دلار قیمت داشته باشه سونی هم بخاطر رقابت این قیمت 450$رو بذاره
قطعا چالش فعلی سونی قیمت 500 یا 450$هست

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
396
748
399دلار امکان نداره دربهترین حالت 450 هست که من فک کنم اگه سری ایکس 500 دلار قیمت داشته باشه سونی هم بخاطر رقابت این قیمت 450$رو بذاره
قطعا چالش فعلی سونی قیمت 500 یا 450$هست
399 دلار که برای سری اکس و ps5 بعیده باشه
ولی چالش بزرگ سونی به نظر من کنسول دوم مایکرو هست
اول نسل قیمت کنسول ها خیلی بولد میشه سونی به نظر من تا حد ممکن قیمت رو پایین اعلام میکنه چون مایکرو لاکردار قشنگ لاکهارت رو نگه داشته برای روزی که قیمت ps5 مشخص بشه برای همین هست که هیچی تا الان از لاکهارت رو نشده
سونی اگر حتی 450 دلار برای ps5 انتخاب کنه شک نکن مایکرو لاکهارت رو 350 قیمت میذاره
اصلا هدف از فلسفه وجودی کنسولی مثل لاکهارت تحت فشار گذاشتن رقیب هست به نظر من

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,347
3,025
نام
Alireza
ببخشید ولی...
در جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی Bloomberg بیان شده است که شرکت سونی به دلیل کمیاب بودن قطعات استفاده شده در کنسول پلی‌استیشن ۵، در بحث قیمت‌گذاری کنسول نسل بعدی خود با مشکل روبه‌رو شده است. براساس این گزارش، قیمت تمام شده‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ برای تولید کننده ۴۵۰ دلار است که این موضوع باعث می‌شود کم‌ترین قیمت ممکن برای این کنسول در زمان عرضه رقم ۴۷۰ دلار باشد (البته با فرض این‌که شرکت سونی به دنبال سودی مشابه کنسول قبلی خود باشد). با توجه به این‌که شرکت سونی در حال حاضر قدرتمندترین کنسول خود یعنی پلی‌استیشن ۴ پرو را با قیمت ۳۹۹ دلار به بازار عرضه می‌کند، این افزایش شدید قیمت می‌تواند باعث ناراحتی و نگرانی بسیاری از کاربران و هواداران شود.
و اینکه توییت دنیل احمد:
«هزینه‌ی ساخت با هزینه‌ی فروش برابر نخواهد بود. همان‌طور که در این گزارش نیز آمده است، هزینه‌ی ساخت ۴۵۰ دلاری احتمالا به قیمت فروشی معادل ۵۰۰ دلار ختم خواهد شد.
به نظر من در شرایط فعلی بسیار غیرمنطقی است که انتظار عرضه‌ی یک کنسول قدرتمند در نسل بعدی را با قیمت ۳۹۹ دلاری نسل پیش داشته باشیم.»
در ادامه‌ بگم هزینه ساخت کنسول خالص شده ۴۷۰ دلار و اینها خارج از هزینه تبلیغات و ارسال و... است در نتیجه حتی فروش با ۵۰۰ دلار هم برا سونی ضرره.
منبع هم سایت همسایه متأسفانه منبع دیگه ای نداشتم خودتون میدونید کجاست
خودت داری میگی گزارش میدونی کار اینجور سایت ها و خبرگزاری ها چیه ؟ تحلیل وضعیت بازار خوب این تحلیل بر اساس شایعه ها انجام میدن بر اساس اطلاعات داخلی انجام میدن و ... موارد دیگه مثل تمام سایت های که گزارش میرن اینها داخل اون کمپانی که نیستن که ریز و درشت ماجرا بدونن اینجوری بود تمام اطلاعات کمپانی ها رو باید بقیه داشتن از روز معرفی چه قطعه ای گذاشتن یا ندارن همین سایت ها زمان تاخیر PS3 خیلی حرف های دیگه میزدن که دقیقا دلیل تاخیر PS3 برای یک قطعه بود نمیگم نمیتونه باشه میگم 100% روش حساب نکن بخون ببین چی پیش میاد.

سونی هم بر اساس نظر بلومبرگ یا من یا شما قیمت نمیزنه کنسول هرچی مدیریت و سهامدار های بزرگ شرکت تصمیم بگیرن همون میشه .

خوب من دارم چی میگم پست احمد برای من نقل قول میکنی ؟ من دارم میگم قیمت هر چقدر که باشه سونی تصمیم بگیره میتونه پایینتر هم بره 50 دلار که چیزی نیست زمان PS3 حدود 200 دلار کنسول کشیدن پایین .

هیچی غیر منطقی نیست چون تصمیم گیرنده ما نیستم اگه ماکروسافت یا سونی بخوان اتیش بزنن به مالشون که مشتری بیشتری جذب کنن که قبلا سونی این کار انجام داده نمیتونه غیر منطقی باشه فقط بستگی داره سونی چقدر بخواد سر PS5 این کار انجام بده .

من خودم برای کنسول 500-550 دلاری امده کرده بودم حتی 600 اما وقتی سونی گفت مثل PS4 خواهد بود و مثل PS3 نخواهد بود میشه بازه ای بین 400-500 دلاری در نظر گرفت حالا یکم بالا یکم پایین اینم ما داریم احتمال میدیم احتمال داره حرف هیچ کدوممون حتی احمد و ... هم نشه قیمت 480 دلاری بخوره یا حتی 500 دلاری .

سایت همسایه زیاد روش حساب نکن حتی احمد حتی بلومبرگ به خاطر اینکه اینها سازنده کنسول نیستن ما هم نیستیم نمیدونیم چه قطعه ای استفاده شده یا خواهد شد پس بهتر بر اساس صحبت خود سونی پیش بریم خودش که به سهامداراش دروغ نمیگه بازار خرید خودش هم خراب نمیکنه مشخصا خودشون تصمیم گیرنده نهایی قیمت هستن حتی میتونن قطعه دیگه استفاده کنن وقتی یک چیزی کم مگه اینکه مثل زمان PS3 واقعا مهم باشه یعنی مثل اون نباشه کنسول به فنا بره .

ash3424

کاربر سایت
Aug 1, 2016
789
1,429
نام
Alireza
399 دلار که برای سری اکس و ps5 بعیده باشه
ولی چالش بزرگ سونی به نظر من کنسول دوم مایکرو هست
اول نسل قیمت کنسول ها خیلی بولد میشه سونی به نظر من تا حد ممکن قیمت رو پایین اعلام میکنه چون مایکرو لاکردار قشنگ لاکهارت رو نگه داشته برای روزی که قیمت ps5 مشخص بشه برای همین هست که هیچی تا الان از لاکهارت رو نشده
سونی اگر حتی 450 دلار برای ps5 انتخاب کنه شک نکن مایکرو لاکهارت رو 350 قیمت میذاره
اصلا هدف از فلسفه وجودی کنسولی مثل لاکهارت تحت فشار گذاشتن رقیب هست به نظر من
قضیه لاکهارت چیه؟ کنسول قویتری یا ضعیفتر؟ من بازور از اخبار سونی مطلعم...

• Like
Reactions: Love Console

only sony

کاربر سایت
Apr 9, 2011
2,696
9,937
نام
رامین
خیلی جالبه میاید میگید سونی نمیدونه داره چیکار میکنه :| شرکتی که پرفروشترین کنسولای هر نسلو داره . بعد یه جوری جوی میدید که سونی از مایکرو ترسیده و خودشو خیس کرده :-j هر کی میاد نظرهای این تاپیکو میخونه فکر میکنه مایکرو پیشتاز تمام نسلها بوده و سونی یه لوزر به تمام بوده :D
سونی خیلی آروم و ریلکس داره شرایطو دنبال میکنه و به وقتش یه جور رونمایی کنه که مایکرو و .... تو افق که چه ارز کنم تو تاریخ گیم محو بشن .

فقط صبر کنید و خودتون ببینید :D

Lions Gate

"Just Say Yes"
کاربر سایت
Feb 17, 2008
2,497
2,289
اگه هزینه تولید 450 باشه احتمالش زیاده سونی قیمت رو 400 تا بده. به نظرم منطقیه که موقع لانچ سر هر دستگاه ضرر بده ولی خب از اون طرف سر پلاس و فروش بازی ها جبران میشه همین الانم
یه نگاه به وضعیت فروش نرم افزاری PS4 بندازید قشنگ سونی داره پول پارو میکنه ضرر دهی 50 دلاری سر هر دستگاه بعد یکی دو سال که هزینه تولید کمتر میشه و معرفی نسخه اسلیم میتونه تبدیل
به سود دهی بشه. امیدوارم سونی خریت نکنه و قیمت بالای 400 نده.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
8,207
19,845
نام
مازیار
اگه هزینه تولید 450 باشه احتمالش زیاده سونی قیمت رو 400 تا بده. به نظرم منطقیه که موقع لانچ سر هر دستگاه ضرر بده ولی خب از اون طرف سر پلاس و فروش بازی ها جبران میشه همین الانم
یه نگاه به وضعیت فروش نرم افزاری PS4 بندازید قشنگ سونی داره پول پارو میکنه ضرر دهی 50 دلاری سر هر دستگاه بعد یکی دو سال که هزینه تولید کمتر میشه و معرفی نسخه اسلیم میتونه تبدیل
به سود دهی بشه. امیدوارم سونی خریت نکنه و قیمت بالای 400 نده.
اگه فقط هزینه تولید 450 تا باشه، هزینه تمام شده نزدیک به 500 دلار میرسه، پس در کمترین حالت باید روی همون 450 تا حساب کنیم،
شایدم سونی داره تلاش میکنی قطعات جایگزین با قیمت مناسب تر پیدا کنه که هزینه قطعات رو پایین بیاره، که تا حالا هم کنسول رو معرفی نکرده...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 2, مهمان: 2)

• M.A.H
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟