اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
630
3,234
درود بر همه ای دوستان

اطلاعات رسمی و شایعات در مورد ps5

APU
مواردی که سونی رسما تایید کرده
CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
GPU: custom Navi, including raytracing support

چند ماه پیش اطلاعاتی از APU جدید AMD منتشر شد بر اساس شایعات این APU با کد رمز Gonzalo شناخته می شه همون apu کنسول های نسل بعد
با بررسی کد این apu مشخصات احتمالی PS5

پردازنده 8 هسته با کلاک پایه 1.6 و بوست کلاک 3.2
GPU NAVI با کلاک پایه 1.0 و بوست کلاک 1.8

1561630898384.pngAnnotation 2019-04-22 044621.jpgAnnotation 2019-04-22 044830.jpg
باتوجه به اینکه زمان زیادی تا عرضه PS5 مانده احتمال افزایش کلاک GPU و CPU وجود داره
چند روز بیش اینسایدر به نام APISAK بنچمارکی از Gonzalo منتشر کرد

Annotation 2019-06-27 021838.jpg

بر اساس این بنچمارک نسخه اولیه Gonzalo قوی تر از 1080

Annotation 2019-06-27 033913.jpg
مارک سرنی معمار ارشد PS5 تایید کرده که PS5 از درایو فوق سریع بهتره می بره از سریع ترین SSD های بازار هم سریعتر و نسل بعد دیگه شاهد صفحات بارگذاری نخواهیم بود
نحوه ی نصب و حذف بازی ها متحول شده در صورت دلخواه فقط یک بخشی از بازی را نصب یا حذف کنید (می تونید فقط بخش داستانی بازی دانلود و نصب کنید یا چند نفره ی آنلاین )

PoorGenerousHamster-size_restricted.gif
PS5 با بهره گیری از صدای سه بعدی انقلابی در تجربه صوتی گیمر ها به وجود خواهد اورد

1561633343159.png
نسل 8 سخت افزار پیچیده PS3 مانع اجرای بازی های PS3 روی PS4 شد اما نسل بعد PS5 در روز عرضه از تمام بازی های PS4 پشتیبانی و اجرا خواهد کرد

PlayStation-consoles-Sony.jpg

نسخه اولیه دسته PS5 شباهت زیادی به dualshock 4 داره اما تغییر بنیادی بی نظیری کرده
پورت USB-C و باتری بهتر و وزن بیشتر
میکروفون در دسته برای تعامل با دستیار صوتی هوشمند پلی استیشن تعبیه شده
Adaptive Trigger و سیستم ویبره تجربه بازی با دسته متحول کرده ( R2 و L2) درجات مختلفی از نرمی و سفتی دارن حس شلیک با کمان یا اسلحه اتوماتیک یا شاتگان کاملا متفاوت
به گفته خبرنگاری که نسخه PS5 بازی Gran Turismo Sport تجربه کرده وقتی ماشین از جاده خارج می شه یا بر روی لبه های کنار جاده قرار می گیره کاملا حس متفاوت و جذابی نسبت به تجربه با دوال شاک ۴ داره
Astro Bot Rescue Mission هم تست کرده به لطف دسته PS5 حس هر محیط ماسه /گل /یخ کاملا متفاوت بوده
با پریدن به استخر ، حتی مقاومت آب کاملا حس کرده

Screenshot (309).pngScreenshot (310).pngScreenshot (312).pngScreenshot (313).png

برگ برنده

سونی در مورد تمام قطعات PS5 اطلاعات کلی منتشر کرده به جز یکی RAM. مایکروسافت استفاده از GDDR6 در کنسول نسل بعدی تایید کرده اما سونی در این مورد سکوت کرده
به این معناست که احتمال داره سونی به سراغ نسل بعدی hbm رفته

Samsung-HBM3.jpg

HBM3
HBM3 در سال 2016 معرفی شد و به احتمال زیاد 2020 به تولید انبوه خواهد رسید
hbm 3 با قیمت بسیار پایین تر نسبت به نسل قبل (hbm2) با پیشرفت دو برابری در بخش حجم و پهنای باند کلی مصرف پایین تر و برتری کامل نسبت به GDDR6 به برگه برنده سونی در نسل بعد تبدیل خواهد شد​

Attachments

آخرین ویرایش:

Lions Gate

"Just Say Yes"
کاربر سایت
Feb 17, 2008
2,475
2,179
جیسون شرایر هم دیگه رسما شده PR سونی...
جدیدا هم زیاد دمیج کنترل میره قبل خبرای منفی از سمت سونی
حالا شما چرا ناراحتی ؟ مگه دروغ گفته که پارسال جمعیت تو E3 نصف شده بود و کلی اطلاعات مردم لو رفت ؟ سونی هم داره اونت خودش رو برگزار میکنه. دمیچ کنترل اونی نیاز داشت که اومد کلی تو E3 زور زد بعدش
سونی با یه لایو استریم 20 دقیقه اومد هرچی اون کاشت رو شست رفت

nzone

کاربر سایت
Jun 5, 2011
193
106
نام
علی
آقا من بیشتر از بازیا هیجان زده‌ی خود کنسولم!
خییلی دلم میخاد بدونم چه پیشرفتایی کردن توی این چند سال
کسی نظری نداره؟؟؟:D
به نظرتون مولتی‌تسکینگش چطوریه؟ خیلی دلم میخاد بشه همزمان چند بازی رو توی پس زمینه در حال اجرا داشته باشیم و مثل اسمارت‌فون‌ها، به راحتی بین بازیا سوییچ کنیم.
و یا اینکه دسته‌ها به صورت بی‌سیم هم شارژ بشن
مثلا وقتی کنسول توی رست مود هستش، دسته‌هارو بذاریم روی خود کنسول تا به صورت القایی شارژ شن
به نظرتون ممکنه همچین چیزی؟؟؟ هرچند فکر کنم هزینش زیاد بشه برای سونی و عملی نباشه ولی بودن این چیزا خیلی جذابیت داره به نظر من!

soheilarfaei

کاربر سایت
Feb 2, 2011
311
44
آقا من بیشتر از بازیا هیجان زده‌ی خود کنسولم!
خییلی دلم میخاد بدونم چه پیشرفتایی کردن توی این چند سال
کسی نظری نداره؟؟؟:D
به نظرتون مولتی‌تسکینگش چطوریه؟ خیلی دلم میخاد بشه همزمان چند بازی رو توی پس زمینه در حال اجرا داشته باشیم و مثل اسمارت‌فون‌ها، به راحتی بین بازیا سوییچ کنیم.
و یا اینکه دسته‌ها به صورت بی‌سیم هم شارژ بشن
مثلا وقتی کنسول توی رست مود هستش، دسته‌هارو بذاریم روی خود کنسول تا به صورت القایی شارژ شن
به نظرتون ممکنه همچین چیزی؟؟؟ هرچند فکر کنم هزینش زیاد بشه برای سونی و عملی نباشه ولی بودن این چیزا خیلی جذابیت داره به نظر من!
داداش گلم من تو فکر اینم که وقتی میرم بیرون یهو از بالا هواپیمای مسافربری سقوط نکنه رو سرمون! بعد شما انتظاراتی چه توقعاتی از چه چیزهایی داری! :-s:|

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,187
2,569
نام
Alireza
به نظرتون دسته PS4 به PS5 میخوره؟
خوردن که میخوره احتمال زیاد اما میخوای چیکار اخه ؟ وقتی دسته جدید کلی تغییر کرده از نظر عملکرد دکمه ها . :|

برای دسته دوم به نظر من همین های که داری رد کنی بره اون موقع یکی جدید به همراه دستگاه بخر اگه نیاز به دسته دوم داری .;)

• Like
Reactions: mostafa682

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
2,427
87
دوستان چرا سونی از گرافیک های انویدیا استفاده نمیکنه؟ بنظرم گرافیک های انویدیا خیلی بهتر از amd هستن.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,187
2,569
نام
Alireza
دوستان چرا سونی از گرافیک های انویدیا استفاده نمیکنه؟ بنظرم گرافیک های انویدیا خیلی بهتر از amd هستن.
نمیدونم چقدر PS3 خاطرت هستش اما سونی سر PS3 انویدیا پدرش در اورد هم از نظر قیمت تمام شده با وجود اینکه GPU قوی نبود در مقایسه با GPU های بازار سونی وقتی دید AMD حاضر با قیمت کمتر GPU بهتر بهش بفروشه و میتونه قیمت تمام شده کنسول پایین بیاره مگه دیوانست بره با انویدیا کار کنه .

به شخصه تا الان حتی یک عدد کارت AMD یا ATI یا ... نخریدم فقط Nvidia خریدم اما خداییش قیمت کارت هاش خیلی بیشتره بعضی وقت ها اصلا معقول به نظر نمیرسه قیمت کارت هاش از طرف دیگه تا چند سال پیش AMD و ATI اصلا وضعیت خوبی نداشتن تا چند سال پیش که AMD خرید ATI و شروع کرد به تغییر و پیشرفت تا چند سال پیش درایور ها و API های افتضاحی داشتن برای کامپیوتر ها اصلا قابل مقایسه نبود با Nvidia اما الان تغییر کرده دیگه AMD اون AMD و ATI قدیم نیست هم اینکه قیمت تمام شده تولیدش بازم از Nvidia بهتره الان .

Nvidia هم اصلا براش مهم نیست دنبال پول چون بازار دستش داره و تا وقتی AMD بهش فشار نیاورده بود کارت های با قیمت مناسبش عرضه نکرده بود این نشون میده اگه کسی بهش فشار نیاره هر چقدر بخواد بابت کارت هاش ملت شارژ میکنه که اصلا چیز جالبی نیست مخصوصا تو کنسول که مجبورن قیمت بیارن پایین در کنار اینکه از GPU های به روز استفاده کنن اول نسل برای همین طرف Nvidia نمیرن هیچ کدام دیگه تا وقتی که AMD شریک بهتری باشه براشون .

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
1,599
1,458
نام
davood
امیدوارم اگر زنده موندیم همه بتونن بخرنش الان ادم هیجان داره کنسول معرفی بشه قابلیت ببینه اماوقتی بیاد افسردگی میگیره که چرا نداره من که از الان دارم از حقوقم کنار میزارم

mostafa682

FIFA 16 ULTIMATE TEAM
کاربر فعال
Aug 25, 2010
11,041
9,536
دوستان خواهشا روی اسپم مُد نرید، ایشالا همه میگیرن ولی با توجه به تجربیاتم کنسول حتی قبل ریلیز رسمی توی ایران هست اوایل شاید دو سه ماه اول ریلیز قیمت عین روزهای اولی که آیفون وارد ایران میشه نجومیه بعد چند ماه قیمت معادل دلاریش میشه یعنی دلار اون موقع ضربدر قیمت خود کنسول، البته نداشتن اکانت هکی باعث میشه هرکسی سمت کنسول نره (گیمرهای غیر BC) و قیمت زودتر متعادل بشه،

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
612
414
نام
milad
دوستان گویا قراره ps5 بصورت کامل رونمایی بشه با بازی های نسل 9 ش اونم تو مراسم playstation experience
تاریخ دقیق مراسم کی هست ؟؟؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 5, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟