اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5 ( مشخص شدن قیمت و تاریخ انتشار )

شانس حضور کدام عنوان معرفی نشده را محتمل می دانید

• مجموع رای دهنده‌ها
    319
  • نظرسنجی بسته شده است .

.Amirone

ソニー株式会社
Gold User
Oct 1, 2009
4,192
آیا لوازم جانبی پلی استیشن 4 بر روی پلی استیشن 5 سازگار خواهند بود؟
  • لوازم جانبی مانند فرمان مخصوص بازی‌های مسابقه‌ای، آرکید استیک و دسته خلبانی لایسنس شده بر روی بازی‌های PS5 (در کنار بازی‌های PS4) قابل استفاده خواهد بود.​
  • هدست‌های بی‌سیم Platinum و Gold و همچنین هدست‌های ترد-پارتی که از طریق USB و جک صوتی به کنسول وصل می‌شوند، بر روی PS5 قابل استفاده هستند.​

• کنترلر دوال شاک 4 و همچنین کنترلرهای ترد-پارتی لایسنس شده توسط پلی استیشن، در بازی‌های ساپورت شده PS4 بر روی PS5 قابل استفاده خواهند بود.​
کنترلر حرکتی PS Move و همچنین کنترلر PS VR در بازی‌های PS VR ساپورت شده بر روی PS5 قابل استفاده خواهند بود. البته سونی در ادامه متذکر شد که همه لوازم جانبی لایسنس شده توسط پلی استیشن بر روی PS5 قابل استفاده نخواهند بود و به‌نظر می‌رسد استثنایی نیز وجود دارد. نکته قابل توجه دیگر این است که همان‌طور که گفته شد، کنترلر دوال شاک 4 تنها بر روی بازی‌های PS4 قابل استفاده‌ است و کاربران برای انجام بازی‌های PS5، مستلزم استفاده از کنترلر مخصوص این کنسول هستند. سونی در این خصوص می‌گوید:“ما معتقدیم که بازی‌های PS5 باید از تمام قابلیت و ویژگی‌هایی این پلتفرم بهره ببرند؛ از جمله کنترلر مخصوص آن یعنی دوال سنس.”
در پایان سونی تأیید کرد که PlayStation Camera نیز بر روی PS5 قابل استفاده خواهند بود:” استفاده از PlayStation Camera برای انجام بازی‌های PS VR ساپورت شده بر روی PS5 قابل امکان‌پذیر است. کاربران به آداپتور مخصوص PlayStation Camera نیاز خواهند داشت که بدون هزینه اضافی در اختیار خریداران PS VR قرار می‌گیرد. اطلاعات بیشتری در خصوص چگونگی دریافت این آداپتور در آینده اعلام خواهد شد.”

147201

درحالی‌که قبل از برگزاری رویداد رونمایی از بازی های پلی استیشن 5، شرکت سونی به‌صورت رسمی از رونمایی ظاهر پلی استیشن 5 سخن نگفته‌ بود، اما درنهایت بعد از مدت‌ها انتظار از ظاهر پلی استیشن 5 و نسخه بدون درایو نوری رونمایی کرد. این اتفاق درحالی رخ می‌دهد که سونی پیش از این اقدام به رونمایی از دسته پلی استیشن 5 با نام دوال سنس کرده بود. کنسول پلی استیشن 5 دارای ترکیبی از دو رنگ مشکی و سفید بسیار زیبا است و شباهتی به پتنت‌های رونمایی شده در روزهای گذشته ندارد.

147154

سونی دو نسخه پلی استیشن 5 و پلی استیشن 5 دیجیتال را معرفی کرد. تنها تفاوت این دو نسخه در پشتیبانی از دیسک فیزیکی بازی‌ها است. در حالی که پلی استیشن 5 از دیسک بازی‌ها پشتیبانی می‌کند و دارای بلوری اولترا 4K است، اما نسخه دیجیتال پلی استیشن 5 تنها از بازی‌های دیجیتالی پشتیبانی خواهد کرد و نمی‌توانید روی آن دیسک قرار دهید. بخاطر نبود درایو بلوری، پلی استیشن 5 دیجیتال ارزان تر از پلی استیشن 5 استاندارد است. می‌توانید پلی استیشن 5 را هم به‌صورت افقی و هم به‌صورت عمودی قرار دهید. اما بخاطر طراحی خاص پلی استیشن 5، برای قرار دادن کنسول به‌صورت عمودی باید از پایه نگه دارنده پلی استیشن 5 استفاده کنید. در مراسم رونمایی، این کنسول در رنگ سفید معرفی شد، اما طبق تصاویر منتشر شده، احتمالا نسخه مشکی پلی استیشن 5 نیز روانه بازار می‌شود.

147155
علاوه بر PS5، هدست نسل نهم سونی با نام Pulse 3D معرفی شد. همچنین مدیا ریموت، HD Camera نیز در این رویداد رونمایی شد.
تاریخ عرضه پلی استیشن 5 در تعطیلات ۲۰۲۰ خواهد بود. سونی قیمت پلی استیشن 5 را هنوز اعلام نکرده است. سونی همچنین باری دیگر پشتیبانی از اجرای بازی‌های پلی استیشن 4‌ روی کنسول پلی استیشن 5 را تایید کرد.

در زیر به نام استودیوهای سازنده و بازی هایی که برای PS5 معرفی شد اشاره می کنیم.

PS5 Games from SIE Worldwide Studios (with second-party partners)
Astro’s Playroom (Japan Studio)

Demon’s Souls (Bluepoint Games / Japan Studio)

Destruction All Stars (Lucid Games / XDEV)

Gran Turismo 7 (Polyphony Digital)

Horizon Forbidden West (Guerrilla Games)

Marvel’s Spider-Man Miles Morales (Insomniac Games)

Ratchet & Clank: Rift Apart (Insomniac Games)

Returnal (Housemarque / XDEV)

Sackboy A Big Adventure (Sumo Digital / XDEV)

PS5 Games from third-party publishers and developers:

Bugsnax (Young Horses)

DEATHLOOP (Bethesda)

Ghostwire: Tokyo (Bethesda)

Godfall (Gearbox Publishing / Counterplay Games)

Goodbye Volcano High (KO-OP)

Grand Theft Auto V and Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)

HITMAN 3 (IO Interactive)

JETT : The Far Shore (Superbrothers)

Kena: Bridge of the Spirits (Ember Lab)

Little Devil Inside (Neostream Interactive)

NBA 2K21 (2K, Visual Concepts)

Oddworld Soulstorm (Oddworld Inhabitants™)

Pragmata (Capcom)

Project Athia (Square Enix/Luminous Productions)

Resident Evil Village (Capcom)

Solar Ash (Annapurna Interactive / Heart Machine)

Stray (Annapurna / Blue Twelve Studio)

Tribes of Midgard (Gearbox Publishing / Norsfell)

The Pathless (Annapurna Interactive / Giant Squid)

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
473
GOT با بکوارد باید بشه ACV هم کاملا تایید شده نسخه جداگونه واسه نسل بعدی داره که به صورت رایگان نسل هشت به نسل 9 اپگرید میشه
بقیه بازیهای روی اکانتمون نمیشه؟مثلا من رد دد 2 رو دارم نمیتونم روی ps5 بازی کنم؟باید دوباره بخرم؟کلا بازیهامون رو باید دوباره بخریم یا میتونیم بازی کنیم؟

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
287
بقیه بازیهای روی اکانتمون نمیشه؟مثلا من رد دد 2 رو دارم نمیتونم روی ps5 بازی کنم؟باید دوباره بخرم؟کلا بازیهامون رو باید دوباره بخریم یا میتونیم بازی کنیم؟
والا اون طور که بوش میاد
تا همون جایی که خودشون گفته بودن ۱۰۰ تا بازی تا اون موقع دارای آپدیت گرافیکی ان
و همه بازیای ps4 هم میشه
حالا رفقا بهتر می دونن شاید من اشتباه متوجه شده باشم

• Like
Reactions: rabin88

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
13,398
نام
مصطفی682سابق
همشون میان ولی دیر و زود داره رد دد که صد در صده

Moh rahimi

کاربر سایت
Jun 12, 2017
96
والا اون طور که بوش میاد
تا همون جایی که خودشون گفته بودن ۱۰۰ تا بازی تا اون موقع دارای آپدیت گرافیکی ان
و همه بازیای ps4 هم میشه
حالا رفقا بهتر می دونن شاید من اشتباه متوجه شده باشم
دیسک چطور؟ یعنی دیسک ps4 به 5 میخوره

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,132
نام
hamid
یاد باد آن روزگاران...

الان دیگه هم بخاطر کرونا هم مشکلات مالی مردم (اون سالها اوج وضعیت اقتصادی خوب تو کل دنیا بود) و هم فروش های اینترنتی شاید دیگه شاهد این صحنه ها نباشیم...
دارن یارانه میدن یا صف مرغ و گوشته ؟

• Haha
Reactions: Rezahajizadegan

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
Gold User
Oct 23, 2010
1,798
نام
حامد
با شناخت از راکستار نمیشه. بستگی به سازنده بازی داره مثلا خیلی از بازی ها نسل قبل از 360 به one منتقل شد ولی یه سری بازی ها مثل gta v این برنامه رو نداشت. و خیلی بازی های دیگه. البته احتمال خیلی زیاد بازی های فرست پارتی همه شون قابل اجرا هستن ولی ترد پارتی ها بستگی به حرص و طمع سازنده بازی داره.

• Like
Reactions: rabin88

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
372

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,455
آقا سوال واقعنی یعنی مایکروسافت برادران وارنر رو بخره مورتال کمبت هم انحصاری میشه به همین راحتی؟! هیشکی هم هیچی نمیتونه بگه؟ آقا کانال خوره کمبت PS4 داره تو یوتوب بعد الان.
اگه بخره میتونه تصمیم بگیره نسخه های بعدی مثلا برای پلی استیشن منتشر نشه

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,679
نام
علی
دیگه بازی کردن واقعا کار هرکسی نیست اینم میشه برای قشر مرفهین بی درد
واقعا دیگه چیزی مونده که برای ما آرزو نشه؟

• Like
Reactions: king of north

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,337
دلار 26 رو رد کرد
اگر کنسول استاندارد رو 500 دلار در نظر بگیریم تا این لحظه 15 میلیون بزارید کنار #:-S
جدی ؟
من یه جایی هستم وقت ندارم برای چک کردن این چیزا نتم در حد قرون وسطی الان جدی دلار ۲۶ رد کرد ؟ :|

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,448
جدی ؟
من یه جایی هستم وقت ندارم برای چک کردن این چیزا نتم در حد قرون وسطی الان جدی دلار ۲۶ رد کرد ؟ :|
بله البته تا الان
کاش این کنسول لعنتی همون آخرای بهار میومد که میشد به خریدش فکر کرد

• Wow
Reactions: Un_Tlou

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 48, مهمان: 8)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟