اطلاعات رسمی و شایعات PlayStation 5 ( مشخص شدن قیمت و تاریخ انتشار )

.Amirone

ソニー株式会社
Gold User
Oct 1, 2009
4,231
ارسال پست در مورد قیمت PS5 در ایران و مباحث مربوط به پیش فروش در ایران در این تاپیک ممنوع است. تاپیک مربوطه کلیک کنید

169056
کنسول PS5 سریعترین بارگذاری اطلاعاتی را که تاکنون در دستگاه های مصرف کننده در بازار انبوه در دسترس است داشته و ما فکر می کنیم ممکن است حتی از آنچه که قبلا از کارایی های این ویژگی ها شنیده اید بهتر باشد. آنچه این امکان را برای شما فراهم میکند یک SSD سریع است. یک پشته IO عالی که به طور کامل مستقل از پردازنده مرکزی کنسول عمل میکند و این ویژگی رمزگشای سخت افزاری Kraken نام دارد . فشرده سازی Kraken به عنوان ضریب سرعت IO و ظرفیت دیسک عمل می کند و به عبارتی دیتاهای بسیار بیشتری را ذخیره می کند و متناسب با نسبت فشرده سازی سریعتر بارگیری می شود.

سونی قبلاً اطلاعاتی برای ما منتشر کرده بود که SSD قادر به سرعت انتقال 5.5 گیگابایت بر ثانیه است و انتظار می رود پهنای باند آن حدود 8-9 گیگابایت بر ثانیه باشد . با این حساب بر اساس اندازه گیری نسبت فشرده سازی متوسط بازی ها در حدود 1.5 تا 1میشود اندازه گیری کرد . در حالی که Kraken یک کمپرسور عمومی فوق العاده عالی است ، برای یافتن الگوهای قابل استفاده در نوع مهم محتوایی آن میشود گفت بافت های GPU که بخش عمده ای از محتوای بازی ها را تشکیل می دهند از آن زمان ما با پیشرفت Oodle Texture که آنها را به گونه ای رمزگذاری می کند که فشرده سازی بعدی توسط Kraken می تواند الگوهایی را پیدا کند که می تواند در بهنیه سازی باز ها و سرعت انتقال داده ها مورد استفاده قرار گیرد ، در پیشرفت نسبت فشرده سازی GPU پیشرفت چشمگیری داشته ایم. نتیجه این است که ما انتظار داریم میانگین نسبت فشرده سازی بازی ها در آینده بسیار بهتر و نزدیک به 2 به 1 باشد.


1.png


میتوان گفت Oodle Kraken یک فشرده سازی داده های بدون ضرر است که ما در RAD Game Tools آن را اختراع کردیم. که نسبتهای فشرده سازی بسیار بالایی دارد و رمزگشایی آن نیز بسیار سریع است. Kraken به طور منحصر به فردی برای فشرده سازی محتوای بازی و مطابقت با سرعت مورد نیاز SSD های سریع بسیار مناسب است بدون اینکه اصلا گلوگاه برای کنسول و معماری سخت افزاری آن ایجاد نکند . ما در ابتدا Oodle Kraken را به عنوان نرم افزاری برای پردازنده های به روز مدرن طراحی کردیم و توسعه دادیم. پس 2 هدف اصلی ما در کراکن اصلاح فرم و شکل فشرده سازی برای به حداکثر رساندن میزان موازی سازی سطح دستورالعمل در پردازنده مرکزی با کار کردی تماما مستقل در همه زمان ها بود. و حداقل وابستگی ها و شاخه های این روند و تطبیق آن برای سخت افزار مورد نظر چالش جدیدی بود. اما میتوانیم بگوییم مشخص شد که تصمیماتی که در مورد طراحی Kraken در پردازنده های مدرن گرفته بودیم دقیقاً همان چیزی بود که برای یک سخت افزار با کیفیت لازم بود.

رمز گشا و یا همان دکودر ( decoder معنای رمز گشایی چیزی رو داره که از انتقال یک ویژگی به ویژگی دیگه میتونه رمز گشایی کنه و در بخش های مختلف سخت افزاری میتونه معانی کم و بیش مختلفی داشته باشه ولی کلیت کار همین معنی هست که برای شما انجام دادم . ) ویژگی Kraken به عنوان یک ضریب سرعت بسیار موثر برای بارگذاری داده ها عمل می کند. داده ها بر روی SSD فشرده شده و در زمان بارگذاری بر روی PS5 به صورت شفاف رمزگشایی می شوند. آنچه شما در بازی ها مشاهده می کنید میزان دریافت داده های فشرده شده است برابر است با سرعت SSD ضربدر نسبت فشرده سازی که بر روی آن صورت گرفته است .

فشرده سازی خوب داده ها همچنین زمان بارگیری بازی را بهبود می بخشد و به شما این امکان را می دهد بازی های بیشتری را روی دیسک خودتان ذخیره کنید. بازهم نسبت فشرده سازی به عنوان یک ضریب موثر برای سرعت بارگیری و ظرفیت دیسک عمل می کند. به طور مثال یک بازی ممکن است از 80 گیگابایت فشرده نشده استفاده کند . اما با فشرده سازی 2 تا 1 فقط 40 گیگابایت بر روی دیسک شما ذخیره میشود و به شم این امکان را می دهد دو برابر بیشتر بازی ها را ذخیره کنید. دیسک کوچکتر با فشرده سازی بهتر می تواند بازی های بیشتری نسبت به دیسک بزرگتر با فشرده سازی بدتر در خود جای دهد .

هنگامی که یک بازی به داده های PS5 نیاز دارد درخواستی را به سیستم IO ارائه می دهد. که داده های فشرده شده را از SSD بارگیری می کند. سپس به رمزگشای ( Decoder ) سخت افزاری Kraken تحویل داده می شود که داده های فشرده شده بازی را به RAM منتقل می کند. تا آنجا که به بازی مربوط می شود آنها فقط داده های فشرده شده خود را دریافت میکنند . اما با عملکرد بالاتر در سیستم عامل های دیگر Kraken می تواند در نرم افزار اجرا شود و همان سود ها و بهینه سازی ها و کارایی های مثبت در بخش فشرده سازی را بدست می آورد اما تفاوت این است که هسته پردازنده برای رمزگشایی استفاده می کند. هنگام استفاده از نرم افزار Kraken ابتدا داده های فشرده شده را بارگیری می کنید سپس پس از اتمام IO و رفع فشار بر روی پردازنده را انجام می دهید.

اگر نسبت فشرده سازی دقیقاً 1.5 به 1 باشد ، حداکثر پهنای باند 5.5 گیگابایت بر ثانیه SSD به 8.25 گیگابایت بر ثانیه بایت خارج از فشرده سازی از رمزگشایی Kraken از حالت فشرده سازی خارج می شود. سونی برای بازیهای فاقد Oodle Texture نسبت فشرده سازی بین 45/1 به 1 و 64/1 به 1 را تخمین زده است و در نتیجه پهنای باند پهنای باند 8-9 گیگابایت بر ثانیه را انتظار دارد.

از آن زمان سونی اجازه فن آوری جدید Oodle Texture ما را برای همه بازی های PS4 و PS5 داده است. Oodle Texture به شما این امکان را می دهد که بازی ها بافت خود را رمزگذاری کنند تا توسط Kraken به شدت فشرده شوند و از کیفیت بصری بالایی برخوردار باشند. بافت ها غالباً بیشتر محتوای بازی های بزرگ را تشکیل می دهند و فشرده سازی آنها برای کمپرسورهای عمومی مانند Kraken بسیار دشوار بود.

ترکیبی از Oodle Texture و Kraken می تواند در نسبت فشرده سازی سود بسیار زیادی به دست آورد. به عنوان مثال روی بافتی که از یک بازی اخیر تنظیم شده است:

2.PNG


Kraken plus Oodle Texture تقریباً دو برابر فشرده سازی Zip به تنهایی روی این مجموعه بافت را بدست می آورد.

Oodle Texture یک کتابخانه نرم افزاری است که سازندگان بازی در زمان تولید محتوا از آن برای جمع آوری هنر منبع خود در قالب های آماده GPU BC1-7 استفاده می کنند. همه بازی ها از رمزگذارهای بافت GPU استفاده می کنند. اما رمزگذارهای قبلی بافت های کامپایل شده را برای فشرده سازی بهینه نمی کنند مانند بافت Oodle. همه بازی های هنگام عرضه PS5 از Oodle Texture استفاده نخواهند کرد زیرا این یک فناوری بسیار جدید است ، اما ما انتظار داریم که در بیشتر بازی های PS5 در آینده باشد. به همین دلیل ما انتظار داریم که نسبت فشرده سازی متوسط و در نتیجه سرعت IO موثر حتی بهتر از برآورد قبلی باشد.

کراکن چگونه این کار را انجام می دهد؟

متداول ترین گزینه برای Kraken کمپرسور Zip شناخته شده (معروف به "zlib" یا "deflate") است. رمزگشاهای سخت افزاری Zip به راحتی در دسترس هستند . اما Kraken مزایای ویژه ای نسبت به Zip برای این برنامه دارد. فشرده سازی Kraken بیشتر از Zip است زیرا می تواند الگوها و افزونگی را در داده هایی که Zip نمی تواند مدل کند. همچنین رمزگشایی Kraken ذاتاً سریعتر از Zip است. که در سخت افزار به بیشتر بخش بایت پردازش شده در هر چرخه تفسیر می شود.

ویژگی Kraken یک نوآوری در فشرده سازی فرهنگ لغت برای دنیای مدرن و امروزی است. کمپرسورهای سنتی مانند Zip در حدود نیاز جریان با تأخیر کم ساخته شده اند. در گذشته برای کمپرسورها بسیار مهم بود که بتوانند چند بایت ورودی پردازش کرده و بلافاصله چند بایت دیگر تولید کنند. به طوری که رمزگذاری و رمزگشایی می تواند به صورت تدریجی انجام شود. این به دلیل میزان RAM بسیار کم و کانالهای ارتباطی بسیار کند مورد نیاز بود. و اندازه داده های معمولی بسیار کمتر از حال حاضر بود. هنگام بارگیری از HDD یا SSD ما همیشه داده ها را به صورت تکه ای بارگذاری می کنیم. بنابراین از حالت فشرده سازی با افزایش های کمتر نیازی نیست. Kraken اساساً در اطراف رمزگشایی قطعات کامل توسعه و ساخته شده است. و با تغییر این نیاز Kraken توانایی این را دارد به روش های مختلفی کار کند که برای سخت افزار بسیار کارآمدتر و مفید تر باشد .

همه کمپرسورهای موجود در بانگ اطلاعاتی برای تولید مجدد بایت های فشرده نشده فرامین را به رمزگشا ارسال می کنند. اینها یا مطابقت با زیر رشته قبلی با طول مشخص شده ( برای جبران کارکرد ها ) از نشانگر خروجی فعلی در جریان فشرده نشده است.

کمپرسورهای قدیمی مانند Zip جریان بیت فشرده را بصورت سریال به سریال تجزیه می کنند. عمل بر روی هر بیت به روش های مختلفی که به شاخه های زیادی در رمز گشایی احتیاج دارد . و آیا این بیت به شما می گوید که این جریان های شاخه به شاخه بر یکدیگر مطابقت دارد یا به معنای واقعی هیچ مشکلی در این بین وجود ندارد . و همین طور این حالت میگوید که چند بیت باید جبران کنم و بگیرم و از این قبل مسائل . این نیز وابستگی ذاتی یک داده را ایجاد می کند. که در آن رمزگشایی هر رمز به آخرین نشانه بستگی دارد. زیرا باید بدانید که نشانه قبلی به کجا ختم می شود تا مورد بعدی را پیدا کند . این بدان معناست که پردازنده مرکزی قبل از شروع مرحله بعدی باید منتظر هر مرحله از رمزگشا ( Decoder ) باشد. Kraken می تواند تمام نیاز ها و پیچ و خم های های مورد نیاز برای تشکیل خروجی را از قبل رمزگشایی کند . سپس همه را یک باره یک شاخه کرده و یک انتخاب بدون شاخه برای تشکیل بایت های خروجی انجام دهد. ( یعنی دیگه دردسر های فشرده سازی در فایل های زیپ قدیمی از بین میره و بخش فشرده سازی شاخه به شاخه و گرفتاری هایی که این وسط داشت فراموش میشه و کراکن به صورت یک تک شاخه و بدون هیچ دردسر و گرفتاری داده ها رو انتقال میده )

3.png

Kraken جریانهای بهینه شده ای را برای رمزگشا ( Decoder ) ایجاد می کند

یکی از نکات جالب توجه در مورد Kraken این است که قالب جریان بیت رمزگذاری شده مدولار است. ویژگی های مختلف رمزگذار را می توان روشن و خاموش کرد. مانند حالت های کدگذاری آنتروپی برای اجزای مختلف تبدیل داده ها و حالت های منطبق رشته ای که میتوان آن ها را روشن و خاموش کرد . از اهمیت بسیار مهم رمزگذار Kraken می تواند این حالت ها را بدون رمزگذاری مجدد کل جریان انتخاب کند. بنابراین می تواند نحوه کار رمزگذاری را برای هر بخش داده ای که می بیند بهینه کند. Orthogonality گزینه های جریان بیت یک تغییر دهنده بازی است. این بدان معناست که می توانیم با اندازه گیری مستقل سود هر گزینه ، گزینه های بولی را فقط در زمان o - n امتحان کنیم. اگر مجبور بودید برای هر مجموعه گزینه مجددا کدگذاری کنید (مانند کمپرسورهای یکپارچه سنتی) برای یافتن بهترین تنظیمات زمان O 2 ^ N طول می کشد.

گزینه های مختلف جریان بیت در انواع مختلف داده ها به خوبی کار می کنند. و آنها از نظر سرعت رمز گشا ( Decoder ) در مقابل نسبت فشرده سازی محاسبات متفاوتی دارند. در کنسول پلی استیشن 5 ما از این مورد برای ایجاد بیت های رمزگذاری شده استفاده می کنیم که می توانند در اوج پهنای باند SSD مصرف شوند تا رمزگشای Kraken هرگز گلوگاه ایجاد نکند . تا زمانی که رمز گشای Kraken با سرعت بیشتری از ورودی 5.5 گیگابایت بر ثانیه کار کند. می توانیم حالت های کندتر را که فشرده سازی بیشتری دارند روشن کنیم. این به ما این اجازه و توانایی را می دهد تا جریان را برای استفاده حداکثر از بودجه زمان تنظیم و تعیین کنیم. برای به حداکثر رساندن نسبت فشرده سازی تحت محدودیت همیشه خواندن بیت های فشرده از SSD با سرعت کامل بدون ایجاد هیچ مشکل و گلوگاهی . بدون این توانایی تنظیم جریان سرعت رمزگشایی بسیار متغیری خواهید داشت. بنابراین مجبورید بیش از حد از رمزگشا ( Decoder ) استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که هرگز گلوگاه ایجا نمیشود و این اغلب باعث اتلاف ظرفیت محاسباتی می شود.

تعداد زیادی جریان فشرده ممکن وجود دارد که همه به همان بایت های فشرده نشده رمزگشایی می شوند. ما فکر می کنیم رمزگشای Kraken به عنوان یک ماشین مجازی است که دستورالعمل هایی را برای ساخت بایت های خروجی اجرا می کند. و جریانهای فشرده شده برنامه هایی برای آن ماشین مجازی هستند. رمزگذار Kraken سپس مانند یک کامپایلر بهینه ساز است که سعی می کند بهترین برنامه ممکن را برای اجرا در آن ماشین مجازی (رمزگشای) پیدا کند. کمپرسورهای قبلی فقط سعی داشتند اندازه جریان فشرده را بدون در نظر گرفتن تأثیر گزینه ها بر زمان رمزگشایی تا جایی که میوانند به حداقل برسانند. وقتی برای رمزگشای نرم افزار رمزگذاری می کنیم. رمزگذار Kraken ترکیبی از زمان و اندازه رمزگشایی را هدف قرار می دهد. هنگام رمزگذاری برای رمزگشای سخت افزاری کنسول پلی استیشن 5 ما به دنبال کوچکترین جریانی هستیم که سرعت مورد نیاز را برآورده کند.

ما Kraken را طراحی کردیم تا ذاتاً عملکرد متغیر کمتری نسبت به کمپرسورهای سنتی مانند Zip داشته باشد. تمام کمپرسورهای سنتی با کپی کردن موارد منطبق در زیر رشته هایی که اغلب اتفاق می افتند کار می کنند. بنابراین هنگامی که تعداد زیادی تطابق رشته ای دارند حالت سریع فشرده سازی دارند و می توانند تعداد بسیار زیادی بایت در هر مرحله از رمزگشای را خارج کنند. کمپرسورهای قبلی مانند Zip در حالت فشرده سازی سخت داده ها با چند تطابق در یک حالت بسیار کندتر قرار می گیرند که در آن واحد فقط یک بایت در هر بار خروجی تولید می شود و حالت آهسته دیگری که باید بین مسابقات واقعی و کوتاه جابجا شوند. در Kraken ما رمزگشایی را مرتب می کنیم تا کار بیشتری برای تولید مسابقات طولانی انجام شود ، زیرا این یک مسیر بسیار سریع است و ما اطمینان می دهیم که بدترین حالت سریعتر است. داده های دارای تطابق کوتاه یا بدون تطابق یا سوئیچ های مکرر بین این دو را می توان در یک مرحله رمزگشایی کرد تا حداقل سه بایت در هر مرحله خروجی بگیرد. این اطمینان می دهد که عملکرد ما بسیار پایدارتر از قبل است . این بدان معناست که سرعت ساعت رمزگشای سخت افزاری Kraken برای رسیدن به حداقل سرعت مورد نیاز لازم نیست آنقدر زیاد باشد .


4.png


Kraken plus Oodle Texture می تواند نسبت فشرده سازی قبلی را دو برابر کند

Kraken یک کمپرسور عمومی قدرتمند است که می تواند فشرده سازی خوبی روی داده هایی با الگوها یا ساختار تکرار شده پیدا کند. برخی از انواع داده ها به گونه ای با هم آمیخته می شوند که یافتن قابلیت فشرده سازی برای Kraken دشوار است . مگر اینکه داده ها به روش صحیح و درستی تهیه شده و آنها را به شکل قابل استفاده قرار دهد. مورد مهم این مورد در بازی ها و کلید اصلی کار در بافت های GPU است.

Oodle Kraken حتی اگر با Oodle Texture ترکیب شود مزایای بزرگتری را نیز برای بازی ها فراهم می کند. غالباً بیشتر محتوای بازی در بافتهای BC1-BC7 وجود دارد. بافت های BC1-7 فرمت زیان دهی برای GPU است که بلوک های 4x4 پیکسل را به بلوک های 8 یا 16 بایت کد می کند. Oodle Kraken برای مدل سازی این نوع دانه بندی طراحی شده است . اما با رمزگذارهای قبلی بافت BC1-BC7 ، هیچ الگویی برای یافتن وجود نداشت . تقریباً با Zip و Kraken قابل تطبیق نبودند. Oodle Texture بافت های BC1-7 را به گونه ای ایجاد می کند که الگوهایی در داده ها دارد که Kraken می تواند برای بهبود فشرده سازی پیدا کند . اما برای چشم انسان قابل مشاهده نیست. Kraken می تواند ببیند که برخی ساختارهای خاص داده ها تکرار می شوند ، طول تطابق ها و جبران ها و فاصله بین تطابق ها را به تصویر بکشد و آنها را در بیت های کمتری کد می کند. این کار بدون عملیات گران قیمت مانند کدگذاری متن یا کدگذاری حساب انجام می شود.


5.png


واقعاً لذت کار با سونی در زمینه پیاده سازی سخت افزاری Kraken برای کنسول پلی استیشن 5 بسیار جالب بوده است. مدت طولانی است که ماموریت ما در RAD این است که بهترین فشرده سازی ممکن را برای بازی ها ایجاد کنیم . بنابراین ما خوشحالیم که ناشران و پلتفرم ها بخش بارگیری دیتا ها ( Loading ) و اندازه دیتا ها را جدی میگیرند و این موضوعات برایشان بسیار مهم است .
169061
لوازم جانبی مانند فرمان مخصوص بازی‌های مسابقه‌ای، آرکید استیک و دسته خلبانی لایسنس شده بر روی بازی‌های PS5 (در کنار بازی‌های PS4) قابل استفاده خواهد بود.​
  • هدست‌های بی‌سیم Platinum و Gold و همچنین هدست‌های ترد-پارتی که از طریق USB و جک صوتی به کنسول وصل می‌شوند، بر روی PS5 قابل استفاده هستند.​

  • کنترلر دوال شاک 4 و همچنین کنترلرهای ترد-پارتی لایسنس شده توسط پلی استیشن، در بازی‌های ساپورت شده PS4 بر روی PS5 قابل استفاده خواهند بود.​
کنترلر حرکتی PS Move و همچنین کنترلر PS VR در بازی‌های PS VR ساپورت شده بر روی PS5 قابل استفاده خواهند بود. البته سونی در ادامه متذکر شد که همه لوازم جانبی لایسنس شده توسط پلی استیشن بر روی PS5 قابل استفاده نخواهند بود و به‌نظر می‌رسد استثنایی نیز وجود دارد. نکته قابل توجه دیگر این است که همان‌طور که گفته شد، کنترلر دوال شاک 4 تنها بر روی بازی‌های PS4 قابل استفاده‌ است و کاربران برای انجام بازی‌های PS5، مستلزم استفاده از کنترلر مخصوص این کنسول هستند. سونی در این خصوص می‌گوید:“ما معتقدیم که بازی‌های PS5 باید از تمام قابلیت و ویژگی‌هایی این پلتفرم بهره ببرند؛ از جمله کنترلر مخصوص آن یعنی دوال سنس.”
در پایان سونی تأیید کرد که PlayStation Camera نیز بر روی PS5 قابل استفاده خواهند بود:” استفاده از PlayStation Camera برای انجام بازی‌های PS VR ساپورت شده بر روی PS5 قابل امکان‌پذیر است. کاربران به آداپتور مخصوص PlayStation Camera نیاز خواهند داشت که بدون هزینه اضافی در اختیار خریداران PS VR قرار می‌گیرد. اطلاعات بیشتری در خصوص چگونگی دریافت این آداپتور در آینده اعلام خواهد شد.”
درحالی‌که قبل از برگزاری رویداد رونمایی از بازی های پلی استیشن 5، شرکت سونی به‌صورت رسمی از رونمایی ظاهر پلی استیشن 5 سخن نگفته‌ بود، اما درنهایت بعد از مدت‌ها انتظار از ظاهر پلی استیشن 5 و نسخه بدون درایو نوری رونمایی کرد. این اتفاق درحالی رخ می‌دهد که سونی پیش از این اقدام به رونمایی از دسته پلی استیشن 5 با نام دوال سنس کرده بود. کنسول پلی استیشن 5 دارای ترکیبی از دو رنگ مشکی و سفید بسیار زیبا است و شباهتی به پتنت‌های رونمایی شده در روزهای گذشته ندارد.

147154

سونی دو نسخه پلی استیشن 5 و پلی استیشن 5 دیجیتال را معرفی کرد. تنها تفاوت این دو نسخه در پشتیبانی از دیسک فیزیکی بازی‌ها است. در حالی که پلی استیشن 5 از دیسک بازی‌ها پشتیبانی می‌کند و دارای بلوری اولترا 4K است، اما نسخه دیجیتال پلی استیشن 5 تنها از بازی‌های دیجیتالی پشتیبانی خواهد کرد و نمی‌توانید روی آن دیسک قرار دهید. بخاطر نبود درایو بلوری، پلی استیشن 5 دیجیتال ارزان تر از پلی استیشن 5 استاندارد است. می‌توانید پلی استیشن 5 را هم به‌صورت افقی و هم به‌صورت عمودی قرار دهید. اما بخاطر طراحی خاص پلی استیشن 5، برای قرار دادن کنسول به‌صورت عمودی باید از پایه نگه دارنده پلی استیشن 5 استفاده کنید. در مراسم رونمایی، این کنسول در رنگ سفید معرفی شد، اما طبق تصاویر منتشر شده، احتمالا نسخه مشکی پلی استیشن 5 نیز روانه بازار می‌شود.

147155
علاوه بر PS5، هدست نسل نهم سونی با نام Pulse 3D معرفی شد. همچنین مدیا ریموت، HD Camera نیز در این رویداد رونمایی شد.
تاریخ عرضه پلی استیشن 5 در تعطیلات ۲۰۲۰ خواهد بود. سونی قیمت پلی استیشن 5 را هنوز اعلام نکرده است. سونی همچنین باری دیگر پشتیبانی از اجرای بازی‌های پلی استیشن 4‌ روی کنسول پلی استیشن 5 را تایید کرد.

در زیر به نام استودیوهای سازنده و بازی هایی که برای PS5 معرفی شد اشاره می کنیم.

PS5 Games from SIE Worldwide Studios (with second-party partners)
Astro’s Playroom (Japan Studio)

Demon’s Souls (Bluepoint Games / Japan Studio)

Destruction All Stars (Lucid Games / XDEV)

Gran Turismo 7 (Polyphony Digital)

Horizon Forbidden West (Guerrilla Games)

Marvel’s Spider-Man Miles Morales (Insomniac Games)

Ratchet & Clank: Rift Apart (Insomniac Games)

Returnal (Housemarque / XDEV)

Sackboy A Big Adventure (Sumo Digital / XDEV)

PS5 Games from third-party publishers and developers:

Bugsnax (Young Horses)

DEATHLOOP (Bethesda)

Ghostwire: Tokyo (Bethesda)

Godfall (Gearbox Publishing / Counterplay Games)

Goodbye Volcano High (KO-OP)

Grand Theft Auto V and Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)

HITMAN 3 (IO Interactive)

JETT : The Far Shore (Superbrothers)

Kena: Bridge of the Spirits (Ember Lab)

Little Devil Inside (Neostream Interactive)

NBA 2K21 (2K, Visual Concepts)

Oddworld Soulstorm (Oddworld Inhabitants™)

Pragmata (Capcom)

Project Athia (Square Enix/Luminous Productions)

Resident Evil Village (Capcom)

Solar Ash (Annapurna Interactive / Heart Machine)

Stray (Annapurna / Blue Twelve Studio)

Tribes of Midgard (Gearbox Publishing / Norsfell)

The Pathless (Annapurna Interactive / Giant Squid)
 
آخرین ویرایش:

aragon_yoo

کاربر سایت
Sep 1, 2011
542
نام
امین
مدیر محترم اینجا تاپیک چیه؟؟ ps5
Xbox Series هم تاپیک داره.
شما همونی نیستید که تو مدرسه همیشه میز جلو بود و میگفت اقا اجازه امروز امتحان داریم ! دوستان دارن کاملن محترمانه با هم بحث میکنن مشکلی نیست کلی هم از این بحث استفاده می کنیم
 

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
6,883
نام
Alireza
شما همونی نیستید که تو مدرسه همیشه میز جلو بود و میگفت اقا اجازه امروز امتحان داریم ! دوستان دارن کاملن محترمانه با هم بحث میکنن مشکلی نیست کلی هم از این بحث استفاده می کنیم
زمان ما سر کلاس هیچ کسی از این کارها نمیکرد چون خودش میدونست بقیه کلاس چطور به خدمتش میرسن.:D

بحث وقتی مفید که شما فاکتور های بحث داشته باشین شما یک اختلاف نظر دارین که هیچ جوره این دو گروه نمیتونن هم دیگه راضی کنن به این بحث بی فایده میگن فقط مال من بهتر مال من بهتر میشه و فقط تایپ کردن الکی و حرف های که وقتی سخت افزار دوتا کنسول مشخص شد یکی از این دوتا گروه باید جوابگو حرف هاشون پیش اون یکی باشن دوباره ما بد بخت ها چی داریم ؟ مشخصا امدن و دیدن بحث دیدی فلان چرت و گفتی مال من بهتر دقیقا بچه های دو ساله.

الان هر کسی یک سری فاکتور برای انتخاب دستگاه بازی داره با بحث شما نمیتونی فاکتور یکی عوض کنی شما راجب خوبی ها و بدی های هر کدوم وقتی میتونی صحبت کنین که همه جزئیات هر دو وسیله داشته باشین وقتی ندارین بحث بی فایده .
 

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
12,004
نام
مازیار
horizon zero dawn 1 برای PC منتشر نشده
horizon zero dawn 2 احتمالا انحصاری لانچ یا حداکثر 2021
سونی سرمایه گذاری زیادی روی PS5 کرده و امکان نداره چنین ضربه به خودش بزنه
حداکثر بازی های قدیمی عرضه میکنه نه انحصاری های PS5

تا اون جای که من میدونم اپشن معنای کنسول میان رده نمیده
View attachment 130231
بحث بر کنسول و فروش کنسول بود اپشن بودن Xbox Series X به فروشش ضربه می زنه همین
سیاست های مایکروسافت و سونی یه بحث دیگه است
آخه ما شایعه های زیادی از این دست داشتیم که سونی نه تکذیب کرده و نه تایید، سونی دو ساله هیچ ارتباط مستقیمی با مخاطب هاش نداشته و اطلاع رسانی درستی نکرده و نمیشه با اطمینان گفت تو اولین کنفرانس رسمیشون سیاست های جدیدی که شایعه هاش هر روز بیشتر میشه رو رسما اعلام نکنن!!!!.....؟
 

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
1,155
نام
milad
دوستان خبری اومد که تایید کردن قدرت xbox one x series معادل 12 ترافلاپس خواهد بود
اما مسئله اینه که از روی ترافلاپس نمیشه قدرت کنسول رو سنجش کرد
کارت گرافیک Radeon RX Vega 64 قدرتی معادله 12.66 ترافلاپس داره همچنین کارت گرافیک RTX 2080 Super قدرتی معادله 11.15 ترافلاپس داره
چیزی که الان بهش فکر می کنین کارت vega 64 قدرتمند تر از 2080 سوپر هست چون 1.51 ترافلاپس ازش قدرت مند تره باید خدمتتون عرض کنم چنین نیست
کارت گرافیک 2080 سوپر تو اجرای بازی ها ، رندر و ......قدرتمند تر از vega 64 هست
کارت vega 64 قدرت در حد کارت gtx 1080 که قدرت اونم معادل 8.9 ترافلاپسه
پس این روش اصلا برای مقایسه راندمان ها مناسب نیست
ترافلاپس مهم هست اما ولی مستقیما به معنای قدرت واقعی تو بازی ها نیست
خیلی از موارد دیگه ای هم هستن که مهمن
و اینکه الان میشه با 10 تومن سیستمی خرید که نسل 9 کنسول xbox one x series مایکروسافت جلوش کم بیاره البته قیمتا تو این چند روز رفت بالا
 
آخرین ویرایش:
  • Haha
  • Like
Reactions: Sony+ and richard92

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,702
افرین من هم چند بار همین گفتم کنسول برای مایکروساقت صرفا یه اپشن و وقتی کنسول تبدیل به یه اپشن بشه قطعا فروشش کاهش پیدا میکنه
شما میگی امار فروش مهم نیست خوش به حالت
اما بحث بر سر چی بود ؟ همون به قول شما قوطی فروش ps5 و Xbox Series X

نمیدونم چرا این مقایسه برای PSNOW و PS5 وجود نداره؟
هر موقع god of war 2 , horizon , GT7 و ..... روز عرضه روی PSNOW قابل بازی بود بیا مقایسه کن


مگه پیش بینی من درست نبود حالا مشکل چیه ؟ :-??:D
روز اول معرفی one x همون اسکورپیو در حالی بود که هنوز ps4 pro حتی رسما تایید نشده بود چه برسه تایید مشخصات
View attachment 130209

--------------------------------------------------------------------------------
تماشا کنید میزان محبوبیت برند XBOX وقتی همه چیز رو کرده
View attachment 130212View attachment 130215


View attachment 130213
------------------------------
PS 5 با یه لوگو در مقابل مایکروسافت با تمام توان :))
View attachment 130214
اتفاقا استفاده از اكس كلاود يا استاديا براي ماكرو و گوگل خيلي سود اور تره
اگر بجاي اسكرين شات از ويكي پسدسا ( كه الان ارشيو شاتهات خودش يه نوع كوروش پيدياست)
يه چند بار استريم رو نگاه ميكردي ميديدي چه حجمي رو نابود ميكنه مثلا تو كيفيت ٧٢٠ تو حدود ١ ساعت نزديك به ١٠ گيگ حجم ميبره
حالا اشتراك گيم پس ١٠ دلار منتهي اينترنت فايو جي با بسته ٤٠٠ گيگي براي يكماه خودش به اندازه يه كنسول درمياد
مگر اينكه بخواي با همون كيفيت پلي فايو (١٤٤ پي ) بازيها رو استريم كني ;))
 

Mehdi-TH

کاربر سایت
Sep 12, 2016
87
دوستان خبری اومد که تایید کردن قدرت xbox one x series معادل 12 ترافلاپس خواهد بود
اما مسئله اینه که از روی ترافلاپس نمیشه قدرت کنسول رو سنجش کرد
کارت گرافیک Radeon RX Vega 64 قدرتی معادله 12.66 ترافلاپس داره همچنین کارت گرافیک RTX 2080 Super قدرتی معادله 11.15 ترافلاپس داره
چیزی که الان بهش فکر می کنین کارت vega 64 قدرتمند تر از 2080 سوپر هست چون 1.51 ترافلاپس ازش قدرت مند تره باید خدمتتون عرض کنم چنین نیست
کارت گرافیک 2080 سوپر تو اجرای بازی ها ، رندر و ......قدرتمند تر از vega 64 هست
کارت vega 64 قدرت در حد کارت gtx 1080 که قدرت اونم معادل 8.9 ترافلاپسه
پس این روش اصلا برای مقایسه راندمان ها مناسب نیست
ترافلاپس مهم هست اما ولی مستقیما به معنای قدرت واقعی تو بازی ها نیست
خیلی از موارد دیگه ای هم هستن که مهمن
و اینکه الان میشه با 10 تومن سیستمی خرید که نسل 9 کنسول xbox one x series مایکروسافت جلوش کم بیاره البته قیمتا تو این چند روز رفت بالا
اولا این تفاوت فاحش ترافلاپ و راندمان مربوط به معماری GCN بود
که با معماری RDNA اختلاف کمتر شد و قطعا در RDNA 2 بازم کمتر میشه
الانم بخوای سیستم در حد 10 ترافلاپ هم ببندی، حدود 1000 دلار درمیاد(شایدم یه مقدار کمتر ولی حدودش همینه)
 

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
1,631
من منظورت رو اینطوری گرفتم که کنسول برای مایکروسافت یک محصول جانبیه. مثل وقتی میگیم فلان ماشین فلان اپشن داره مطمعنا منظورمون تایرو فرمون نیست که جز اصلی ماشینن. کنسول برای مایکروسافت هنوز هم ستون اصلی سیاست هاشون هست همینطور که برای سونی هم هست. بحث فروش کنسول هم گفتم ملاک اصلی نیست و کم کم داره ارزشش رو از دست میده هرچقدر ناراحت کننده ولی واقعیت همینه. اظهار نظر های سونی هم در این باره هست.
خوب ببین این کاملا منطقی هست، فروش خود کنسول چیزی نیست که سونی یا مایکرو بخوان در وحله اول به سوددهیش فکر کنن اصلا
هدف اینه تا جای ممکن کنسول بفروشن تا بستر فروش بازی ها و خدمات دیگشون فراهم بشه
شما مثلا ببین اکثر افراد در طی دوران یک نسل نهایتا 1 کنسول میخرن دیگه ولی همون افراد چندتا بازی یا اشتراک های مختلف می خرن؟ چندین برابر قیمت کنسول میشه اینه که درنهایت باعث سوددهیشونه
سونی یا مایکرو بعیده هیچ زمانی از همون اولین نیست هدفشون غیر از این بوده باشه
 
  • Like
Reactions: Timeless One

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,057
نام
مرتضی
دو ماه پیش Tommy Fisher یه پست داد حتی برای من هم غیر قابل باور بود
اما امروز 50 درصدش تایید شد
اگه 50 درصد بقیه تایید بشه :hide:


View attachment 130195
تازه دو هفته پیش و گزارش بلومبرگ مشخص شد سیستم کولینگ ps5 خیلی بیشتر از حد معمول برای سونی هزینه داشته
View attachment 130196

در نهایت
View attachment 130197

باید دید در نهایت چه اتفاقی می افته
اما امیدوارم به جای نرسیم که مارک سرنی به کابوس عده ای تبدیل بشه
View attachment 130199
خب بزار یه نگاه به پستای قبلی هم بندازیم ... گفتی آخرین DevKit های کنسول ها ( که قطعا با فاصله زمانی کمتر از یکسال ، نهایی هم هستند) ، سری اکس قوی تره ... خب پس لیک تیم فیشر شبیه یه رویا رنگین کمونی هستش تا واقعیت ( البته معلوم شد برای پیش بینی هات از کی الهام میگیری B-)) لیک Osiris Black رو هم که هیچی ( فعلا با RDNA 1.5 خوش باشید :)):)):)))
:Dنکشیمون کابوس ... جناب استاد سرنی کنسول با صدای توربو جت نسازه ، که کابوس فنای خودی نباشه :D

قیمت ؟
lockhart

چه دلیلی برای خرید Xbox Series X هست ؟
مایکروسافت انقدر احمق نیست که بخواد کنسول هاش رو به عنوان یه آپشن در نظر بگیره که از سروته شون بزنه نه الآن بلکه تا 10 سال دیگه کنسول اولویت گیمینگشون هست ...
"The cloud is really a means to an end": Phil Spencer talks more on the future of Xbox with Insomniac's Ted Price
 

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
2,328
خب بزار یه نگاه به پستای قبلی هم بندازیم ... گفتی آخرین DevKit های کنسول ها ( که قطعا با فاصله زمانی کمتر از یکسال ، نهایی هم هستند) ، سری اکس قوی تره ... خب پس لیک تیم فیشر شبیه یه رویا رنگین کمونی هستش تا واقعیت ( البته معلوم شد برای پیش بینی هات از کی الهام میگیری B-)) لیک Osiris Black رو هم که هیچی ( فعلا با RDNA 1.5 خوش باشید :)):)):)))
:Dنکشیمون کابوس ... جناب استاد سرنی کنسول با صدای توربو جت نسازه ، که کابوس فنای خودی نباشه :D


مایکروسافت انقدر احمق نیست که بخواد کنسول هاش رو به عنوان یه آپشن در نظر بگیره که از سروته شون بزنه نه الآن بلکه تا 10 سال دیگه کنسول اولویت گیمینگشون هست ...
"The cloud is really a means to an end": Phil Spencer talks more on the future of Xbox with Insomniac's Ted Price
قبلا هم گفتم
به نظر من بین 10.5 تا حداکثر 12.5 ترافلاپ به احتمال زیاد حدود 11 ترافلاپ
بحث بر اورکلاک رسیدن به 13 ترافلاپ هم ممکن اما امکان داره فاجعه مثل سه چراغ 360 به وجود بیاد
باید دید در نهایت چی میشه :-??
------------------
ساده است
نخوندی ؟
130239
مایکروسافت کنسول به عنوان اپشن عرضه میکنه
گیمر دیگه مجبور نیست به خاطر تجربه بازی های مایکروسافت Xbox Series X بخره
سال اول بین 7 گزینه که یکی اش Xbox Series X
بعد از اون 5 گزینه یکی اش Xbox Series X
 

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
میگم این رضا بسم الله هم یوروهاش گرون شد پولدار شدی ها ندید بدید =))
 

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
283
قبلا هم گفتم
به نظر من بین 10.5 تا حداکثر 12.5 ترافلاپ به احتمال زیاد حدود 11 ترافلاپ
بحث بر اورکلاک رسیدن به 13 ترافلاپ هم ممکن اما امکان داره فاجعه مثل سه چراغ 360 به وجود بیاد
باید دید در نهایت چی میشه :-??
------------------
ساده است
نخوندی ؟
View attachment 130239
مایکروسافت کنسول به عنوان اپشن عرضه میکنه
گیمر دیگه مجبور نیست به خاطر تجربه بازی های مایکروسافت Xbox Series X بخره
سال اول بین 7 گزینه که یکی اش Xbox Series X
بعد از اون 5 گزینه یکی اش Xbox Series X
اتفاقا اپشن بدی هم نیست!
وقتی میتونی با پایین‌ترین هزینه‌ی ممکن( حدودا ۵۰۰ دلار) تمام بازی‌های یه نسل رو با رزولیشن 4k و 120 فریم ریت در کنار RT و چند تا تکنیک دیگه اجرا کنی چرا من استقبال نکنم؟؟؟؟ Xone که کلا‌ کنار میره بعد از یکسال، PC هم که هزینه‌اش مشخصه! Xcloud هم الکی بحثش رو کشیدی وسط، با توجه به وضعیت اینترنت برای قشر کثیری از مردم، در حال حاضر امکان‌پذیر نیست چه بسا خیلی‌ها دستگاه بازی بشکل سنتی رو ترجیح میدن‌.
 

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
7,439
اتفاقا اپشن بدی هم نیست!
وقتی میتونی با پایین‌ترین هزینه‌ی ممکن( حدودا ۵۰۰ دلار) تمام بازی‌های یه نسل رو با رزولیشن 4k و 120 فریم ریت در کنار RT و چند تا تکنیک دیگه اجرا کنی چرا من استقبال نکنم؟؟؟؟ Xone که کلا‌ کنار میره بعد از یکسال، PC هم که هزینه‌اش مشخصه! Xcloud هم الکی بحثش رو کشیدی وسط، با توجه به وضعیت اینترنت برای قشر کثیری از مردم، در حال حاضر امکان‌پذیر نیست چه بسا خیلی‌ها دستگاه بازی بشکل سنتی رو ترجیح میدن‌.
4k و 120 فریم؟ شما یا اطلاعاتت خیلی کمه یا توی رویا زندگی میکنی
نسل بعد همون 4k/30 هم بزور بدن
 
آخرین ویرایش:

bear14

کاربر سایت
Apr 24, 2017
385
xboxonexهم از pro قویتر بود ولی از نظر فروش از نظر بازیهای انحصاری در مقابل سطان داغون بود.
به جای اینکه کنسول قوی تر بسازه . چن تا انحصاری درست و حسابی بسازه یا انحصاری هاش رو تنها رو کنسول خود عرضه کنه. تا گیمرها رو بیشتر برای خرید کنسول ترغیب کنه
تنها قوی بودن ملاک برتری نیست .
محبوبیتی که psدر بین مردم دنیا داره هیچوقت xboxبه این جایگاه نمیرسه . حتی اگه در بعضی نقاط مثل ژاپن کنسول رو مجانی عرضه کنه .
 

Kratos-_-0_0

کاربر سایت
Sep 10, 2012
738
نام
ارین
کار به جایی کشیده که سرنی
هم داره ترول میشه :|
میزارم رو ذوق و شوق و هیجان ایجاد شده واسه فن های مایکروسافت
واقعا کنسولش هیولاست ولی چی شده که اینجا دارین به طبل شادانه میکوبین ترول میکنین !!!
 
  • Like
Reactions: s.snake2

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 6, مهمان: 4)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟