اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
549
نام
Ahmadreza
نمیدونم چرا فقط بحث قدرت سخت افزاری مطرح میشه.
به نظرم سونی توی همین نسل و حتی نسل قبلی ثابت کرد که بازی های انحصاری قدرت کنسول رو نشون میدن و تنها قدرت بیشتر پلتفرم نمیتونه تضمین موفقیت باشه.
حالا یه جنگ تجاری دیگه که بخشی ازش هم از فن ها سرچشمه میگیره داره خودنمایی میکنه اما در آخر چیزی که میمونه بازیکن هست و سازنده بازی که بتونه مخاطبش رو سرگرم کنه.

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,423
نام
مسلم
نمیدونم چرا فقط بحث قدرت سخت افزاری مطرح میشه.
به نظرم سونی توی همین نسل و حتی نسل قبلی ثابت کرد که بازی های انحصاری قدرت کنسول رو نشون میدن و تنها قدرت بیشتر پلتفرم نمیتونه تضمین موفقیت باشه.
حالا یه جنگ تجاری دیگه که بخشی ازش هم از فن ها سرچشمه میگیره داره خودنمایی میکنه اما در آخر چیزی که میمونه بازیکن هست و سازنده بازی که بتونه مخاطبش رو سرگرم کنه.
موافقم، قدرت سخت افزاری مهمه ولی نه به بهای اینکه 5-6 سال طول بکشه تا یه بازی انحصاری برای یه کنسول بسازن و آخر نسل هم به اندازه انگشت های دست نشه انحصاری خوب برای اون کنسول شمرد. مهم تعداد و کیفیت انحصاری هاست که ارزش یه کنسول رو بالاتر میبره وگرنه بازی های مولتی پلتفرم رو با کیفیت بهتر هم میشه روی PC بازی کرد.
پ.ن: Posted by a PC Gamer:D

Dr. Salvador

کاربر سایت
Mar 22, 2019
238
موافقم، قدرت سخت افزاری مهمه ولی نه به بهای اینکه 5-6 سال طول بکشه تا یه بازی انحصاری برای یه کنسول بسازن و آخر نسل هم به اندازه انگشت های دست نشه انحصاری خوب برای اون کنسول شمرد. مهم تعداد و کیفیت انحصاری هاست که ارزش یه کنسول رو بالاتر میبره وگرنه بازی های مولتی پلتفرم رو با کیفیت بهتر هم میشه روی PC بازی کرد.
پ.ن: Posted by a PC Gamer:D
خوب اینجوری که بحثی نمیمونه ایکس باکس اصلا انحصاری نداره تمام بازیاش رو PC و استیم هم موجوده

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
خوب اینجوری که بحثی نمیمونه ایکس باکس اصلا انحصاری نداره تمام بازیاش رو PC و استیم هم موجوده

ایکس باکس دیگه یه کنسول نیست، یک پلتفرم/سرویسه و کنسول هم یکی از گزینه‌ها (همچنان گزینه اصلی) هست. از 1 سال دیگه هم که سونی PS Now رو به موبایل و... گسترش داد همین وضعیت برای سونی صدق میکنه.

تنها فرقش اینه که مایکرو داره گزینه‌های بهتری رو همین الان ارائه میده. سونی هم شاید در نهایت استور و سرویس خودش رو روی ویندوز راه بندازه :D

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
اون که صد البته
استودیو توانمند ژاپن سونی پشت این شاهکار تاریخی قرار داره و قطعا سیستم سلره :D
فقط کسی که دوران گیمینگش رو از اواسط نسل هشت شروع کرده باشه می‌تونه همچین حرف خنده دار و مضحکی بزنه!

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
فقط کسی که دوران گیمینگش رو از اواسط نسل هشت شروع کرده باشه می‌تونه همچین حرف خنده دار و مضحکی بزنه!

من از نسل 3 و 4 شروع کردم این رو هم میگم به راحتی. دوبار هم این شاهکار رو تحویل دادن :D

لابد پلی فونی هم این چند ساله شاهکار ارائه نداده؟ :D

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
من از نسل 3 و 4 شروع کردم این رو هم میگم به راحتی. دوبار هم این شاهکار رو تحویل دادن :D

آخه یکی بگه که خفن ترین استودیو هاشون و بهترین ip هاشون حداقل از منظر متا در حد گراویتی راش و لاست گاردین ظاهر نشده باشه ! محتوی و کیفیت که بماند ! همین نسل استودیو ژاپن یکی از بهترین بازی های کل حیات vr رو ساخته و منتشر کرده ! کاری دیگه به تاریخچه استودیو ندارم !

فکر کنم همون لاست گاردین بیشتر از گل فرست پا تی هاتون گوتی گرفته باشه lol

خدا وکیلی خدا رو شکر که انتخاب اشتباهی نکردم و بهتر از اون آنقدر روی انتخاب اشتباهم اصرار نکردم!

Dr. Salvador

کاربر سایت
Mar 22, 2019
238

همین آخرین شاهکار پولی فونی اندازه ۱۰ تا فورزا فروخته =))

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
تاپیک رو به گند کشیدید برای چیزایی که هنوز عرضه نشده. تا E3 بعدی صبور باشید عین بچه دو ساله ها با هم برخورد نکنید...

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
همین آخرین شاهکار پولی فونی اندازه ۱۰ تا فورزا فروخته =))

لول :D

آخه یکی بگه که خفن ترین استودیو هاشون و بهترین ip هاشون حداقل از منظر متا در حد گراویتی راش و لاست گاردین ظاهر نشده باشه ! محتوی و کیفیت که بماند ! همین نسل استودیو ژاپن یکی از بهترین بازی های کل حیات vr رو ساخته و منتشر کرده ! کاری دیگه به تاریخچه استودیو ندارم !

فکر کنم همون لاست گاردین بیشتر از گل فرست پا تی هاتون گوتی گرفته باشه lol

خدا وکیلی خدا رو شکر که انتخاب اشتباهی نکردم و بهتر از اون آنقدر روی انتخاب اشتباهم اصرار نکردم!

محتوا؟ برو 1 بازی سونی مثال بزن که اندازه هیلو 5 و گیرز 4/5 و فورتزا 6/7 هورایزون 3/4 محتوا داشته باشن.

تو بحث کیفیت هم که خب سونی بازی قابل مقایسه نداره تو این سبک‌ها از منظر متا :D

اون گراویتی مراویتی و VR و... هم که خب هیچی. از هیچ منظری خوش منظره نیستن :D گوتی هم برای من نون و آب نمیشه، مشکل خواب هم ندارم که شبا قبل از خواب بخوام گوتی بشمرم :D شما بشمر ولی اگر خواستی :D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی

خب تعجبی نداره شما خیلی چیزای دیگه هم میگی که فقط میشه بهش لبخند زد :D مثلا TLOU بازی خوبی نیست یا تکنولوژی کرک پشم ریزون 3 و خیلی حرفای دیگه که همه دیدن دیگه ...
میدونم اطلاعاتتون کافی نیست ولی سونی ژاپن اینقدر بازی عالی ساخته که بخوام بشمارم سر به فلک میکشه
SIE Japan Studio - Wikipedia
بده کسی از نسل 3 و 4 ادعا کنه گیمره و استدیویی که ازش ICO , SOTC , TLG , PUPPETEER , Siren , GR , Astro Bot و n تا بازی دیگه اومده رو ترول کنه ... حتی ایده اولیه بلادبورن برا این استدیو بود
در حدی شاخ هست که تو همچین رنکینگ هایی بعد ND دوم باشه
Ranking Every PlayStation Developer From Worst To Best
به هر حال اینکه بعد از دو نسل اخیر (مخصوصا 10 سال اخیر) مایکرو فن ها بخوان راجب انحصاری ها با سونی کل کل کنن (اگه تازه بازی های مایکرو رو انحصاری حساب کنیم) و تازه اینقدر رو داشته باشن که تمسخر هم کنن نشون میده اوضاع خیلی وخیم تر از این حرفاست و همون ضرب المثل کبکی هست که سرشو کرده داخل برف :D افتخارات بازی های دو شرکت رو در این دو نسل مقایسه کنیم خودش گویای همه چیز هست البته واقعا قابل مقایسه نیست خیلی فجیعه :-"
حالا اشکال نداره امیدوارم نسل بعد یکم رقابت نزدیک تر بشه مایکرو هم دوسه تا استدیو دیگه بخره بلکه بتونید قشنگ تر از اینا کل کل کنید

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
خب تعجبی نداره شما خیلی چیزای دیگه هم میگی که فقط میشه بهش لبخند زد :D مثلا TLOU بازی خوبی نیست یا تکنولوژی کرک پشم ریزون 3 و خیلی حرفای دیگه که همه دیدن دیگه ...
میدونم اطلاعاتتون کافی نیست ولی سونی ژاپن اینقدر بازی عالی ساخته که بخوام بشمارم سر به فلک میکشه
SIE Japan Studio - Wikipedia
بده کسی از نسل 3 و 4 ادعا کنه گیمره و استدیویی که ازش ICO , SOTC , TLG , PUPPETEER , Siren , GR , Astro Bot و n تا بازی دیگه اومده رو ترول کنه ... حتی ایده اولیه بلادبورن برا این استدیو بود
در حدی شاخ هست که تو همچین رنکینگ هایی بعد ND دوم باشه
Ranking Every PlayStation Developer From Worst To Best
به هر حال اینکه بعد از دو نسل اخیر (مخصوصا 10 سال اخیر) مایکرو فن ها بخوان راجب انحصاری ها با سونی کل کل کنن (اگه تازه بازی های مایکرو رو انحصاری حساب کنیم) و تازه اینقدر رو داشته باشن که تمسخر هم کنن نشون میده اوضاع خیلی وخیم تر از این حرفاست و همون ضرب المثل کبکی هست که سرشو کرده داخل برف :D افتخارات بازی های دو شرکت رو در این دو نسل مقایسه کنیم خودش گویای همه چیز هست البته واقعا قابل مقایسه نیست خیلی فجیعه :-"
حالا اشکال نداره امیدوارم نسل بعد یکم رقابت نزدیک تر بشه مایکرو هم دوسه تا استدیو دیگه بخره بلکه بتونید قشنگ تر از اینا کل کل کنید

خب اینکه خوبه که، من میگم شما فقط بخند :D واسه پوستت هم خیلی خوبه :D

بعد این بازی‌هایی که نام میبری رو مگه من گفتم استودیو ژاپن نساخته؟ من فقط از 2 تا از بهترین ساخته‌هاشون حرف زدم فقط معلوم نیست شما چرا جوش میاری؟ :D

بعد ناراحت نباش، من کیلزون شدو فال رو هم دوست دارم و همینطور درایوکلاب و اوردر و... بین هیچکدوم از بازی‌های سونی فرق نمیذارم :D تو هم دوست گلمی :D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی
بعد ناراحت نباش، من کیلزون شدو فال رو هم دوست دارم و همینطور درایوکلاب و اوردر و... بین هیچکدوم از بازی‌های سونی فرق نمیذارم :D تو هم دوست گلمی :D
قربانت اتفاقا همین کامنت های فان باعث میشه با وجود کار و بازی و ... هر روز BC بیام و روحیم عوض شه :D
و البته با توجه به سلیقه ای که شما و دوستان دارید و بهش عادت کردید قطعا هم باید اونایی که گفتی رو دوست داشته باشی :D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
قربانت اتفاقا همین کامنت های فان باعث میشه با وجود کار و بازی و ... هر روز BC بیام و روحیم عوض شه :D
و البته با توجه به سلیقه ای که شما و دوستان دارید و بهش عادت کردید قطعا هم باید اونایی که گفتی رو دوست داشته باشی :D

آره خب به هر حال این 10 سال گذشته سونی شاهکارهایی از این دست کم نداشته :D فن‌های سونی هم البته خیلی دوست دارن این دست بازی‌ها رو و باهاشون جمله سازی میکنن :D

منم یه چندتا جمله ساختم که کمکی کرده باشم به هر حال :D شما الان علی الحساب با ‌‌DeepDown یه جمله بساز همه ببینن بلدی :D

artour-2198

کاربر سایت
Mar 18, 2013
405
نام
علیرضا
وضعیت وقتی جالب میشه که اون نک 2 و دیزگانی که داره ترول میشه از nتا انحصاری کنسولیشون متای بالاتری گرفته ( لول )
کلا یک نصیحت برادرانه برای کل کل و کوری خوندن برید سمت اینفینیتی پاور آو فلان و بهمان زیاد وارد بازی های انحصاری نشید برای خودتون بهتره ( باز هم لول )

پ.ن : خداروشکر تاپیک اکس باکس نیست وگرنه دوستان اکس باکس فن ملتو از وسط به دو نیم تقسیم میکردن که چرا توی تاپیک اکس باکس اسم اون پلی استیشن ملعون رو میارید

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر