اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
من فکر نمی کنم BC حتی برای PS3 قابل پیاده سازی باشه کلا ! . من نظرم اینه ک این تعداد Remaster و Remake ـی ک شاهدش بودیم فقط محض این بوده ک عناوین خوب قبلی تا حدودی انتقال پیدا کنه ب PS4 و معماری X86
خیلیم عالی میشه ک PS5 همون اول لانچ ب این آرشیو عناوین PS4 دسترسی داره
BC برای تمامی کنسول های نسل قبل تایید شده است
RPCS3 همین الان یهوی :D
Screenshot (327).png

CPU من رایزن 1600 و با یه i7 9700k میشه به راحتی 4K 30 تا 60 فریم بازی ها رو اجرا کرد
GOD OF WAR 2 4K 60 فریم
Screenshot (328).png

god of war ghost of sparta
1555430597641.png

ps classic از PCSX استفاده کرده
1555430699775.png

سونی کافیه همه سازندگان شبیه ساز استخدام کنه
1555431069655.png

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: g4mer and hitman68

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
سوالی که پیش میاد اینه که نسل سوم پردازنده های AMD هنوز عرضه نشدن و این وسط تنها پردازنده این خانواده که 8 هسته ای هست و گرافیک Navi روش داره Ryzen 5 3600G هست که 220 دلار حدودا قیمت داره ... حالا هارد SSD خودش کلی قیمت داره ... رم دیگه بماند ...

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
کنسول 500 دلاری اگه مزایای خوبی داشته باشه راحت میفروشه xbox اول نسل نه تنها الکی 500 دلار بود بلکه بازی های معلولی و سیاست های احمقانه مثل قبول نکردن بازی دسته دوم و تمام انلاین بودن هم داشت اینا رو هم در نظر داشته باشید

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
بقیه موارد هم که بماند.فقط امیدوارم قدرت خامش بیشتر از 14 ترافلاپس باشه
چه خبره !! همین 14 ترافلاپس هم هر چند که رسمی نیست ولی خیلیا کف خون قاطی کردن و کاملا بیشتر از پیش بینیشون هست , تو همین فروم پیش بینی ها بین 8 تا 10 بود
رم 24 + 4 هم رسمی نیست ولی بازم خیلی بیشتر از پیش بینی های ما هست :D عملا پشم ریزونه این مشخصات ! تخیلی تر از همه هم support ray tracing و support 8K graphics هست
من خودم CPU برام خیلی مهم بود که نسل بعد پیشرفت زیادی داشته باشه که گویا همینطور هم قراره باشه

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
قیمت سخت افزار های هم رده پی سی رو انقدر با همین سخت افزار های تعبیه شده هم رده کنسول ها مقایسه نکنید ( میشه مقایسه هایی انجام داد ولی نه تمام و کمال چون ساخت قطعات بر روی کنسول داستان و قرار داد های خودش رو داره ) تمام و کمال و سخت افزار هایی که به صورت گسترده تولید میشن برای این کمپانی ها قرار داد های بلند مدتی هستش که بین کمپانی دارای کنسول و کمپانی های ساخت قطعات امضا میشه و اینا تخفیف ها و خیلی ریز جزئیات دیگه تو قرار داد هاشون منعقد میکنن .

قیمت هم از 500 دلار بیشتر نیست .

فقط رم کنسول 24 گیگ GDDR 6 ??? :fearscream: و 4 گیگ رم GDDR 4 هم برای سیستم عامل کنسول ؟ واقعا هیولایی هستن این کنسول های نسل بعدی .

دیگه نه سونی و نه مایکرو دوست دارن اتفاقات این نسل کنونی دوباره اتفاق بیفته و اصلا حوصله انتشار کنسول های بین نسلی رو دیگه ندارن و نسل نهم میخوان همون اول کار کنسول هایی قدرتمند بدن بیرون و کلک کار رو بکنن .

انتشار کنسول های بین نسلی براشون تو نسل هشتم گرفتاری های زیادی داشت و مجبور شدن این کنسول ها رو بدن بیرون تا اون مخاطب های عشق رزولشن و این چیزا نرن سر وقت پی سی و این داستان ها ....

بخش سخت افزاری صدا هم گفته که تغییر تحولات گسترده ای میکنه و این کنسول از 3D Audio پشتیبانی میکنه و گفته که پلی استیشن 4 نسبت به پلی استیشن 3 خیلی از لحاظ بخش خروجی صدا دچار تحولاتی نشده بود ولی پلی استیشن 5 تو این زمینه هم دچار تحولات گسترده ای میشه .....

آخرین ویرایش:

Dr. Salvador

کاربر سایت
Mar 22, 2019
238
تایید ray tracing و 8K عملا قدرت ۱۴ تراقلاپس و رم ۲۸ تایید میکنه چون اینا چیزی نیستن که با سخت افزار های سطح پایین و ۸ ترا و نمی‌دونم رم ۱۶ و ... قابل اجرا باشن

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
701
امیدوارم gta 6 هم بدن باهاش بیرون تا حالشو ببریم.البته متاسفانه تا 6 ماه 1 سالی قیمتش تو ایران خیلی خیلی میره بالا.باید صبر کنیم تا قیمت بیاد پایین

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
تایید ray tracing و 8K عملا قدرت ۱۴ تراقلاپس و رم ۲۸ تایید میکنه چون اینا چیزی نیستن که با سخت افزار های سطح پایین و ۸ ترا و نمی‌دونم رم ۱۶ و ... قابل اجرا باشن
احتمالا اپسکیل میشه به 8k چیزی مثل pro اونم نه همه بازی ها.زیاد روی این 8k حساب باز نکنید.همون 4k نیتیو کافیه برای نسل بعد

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
BC برای تمامی کنسول های نسل قبل تایید شده است
RPCS3 همین الان یهوی :D
View attachment 104782
داداش با چ برنامه ای اطلاعات cpu gpu و... اینطور نشون میدی؟
من ی برنامه نصب کردم after چی چی بود ولی اصلا نشون نداد :D
میشه لطفا اسم برنامه + تنظمات خاصی اگ داره رو بگی

Dr. Salvador

کاربر سایت
Mar 22, 2019
238
احتمالا اپسکیل میشه به 8k چیزی مثل pro اونم نه همه بازی ها.زیاد روی این 8k حساب باز نکنید.همون 4k نیتیو کافیه برای نسل بعد
نه کلا دارم میگم به هرحال 8k اپسکیلشم شوخی بردار نیست هم چنین ray tracing

• Like
Reactions: mohsen2012

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
اگه بازی های بین نسلی و مشترک گرافیک هاشون هم واقعا بهتر بشه خیلی خوبه. لانچ خیلی موفقی رو میتونه تجربه کنه. به خصوص که ممکنه شایعه GTAVI انحصاری زمانی هم درست باشه.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
یکی دوتا از این نفراتی که معمولا لیک های معتبر میدن (به نوعی اینسایدر هستن) دارن یک سری اخباری تایید میکنن که آناکوندا قوی تر از PS5 هستش. فکر میکنم همین E3 ماکروسافت یک سری مشخصات میخاد اعلام بکنه و سونی به نوعی خواسته پیش دستی بکنه با این اطلاعات.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر