استفاده از کابل ها و تبدیلهای خروجی اچ دی کنسول ها برای اتصال سایر وسایل مانند کامپیوتر و مدیا پلیره

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
سلام.
* آیا خروجی تصویر در XBOX و PS3 همان خروجی HDMI استاندارد استفاده شده در کارت های گرافیک و مولتی مدیا پلیر ها هستش؟
* اگر اینجوری هست آیا ممکنه از کابل های این وسایل یا تبدیل ها شون برا کامپیوتر هم استفاده کرد؟
* بطور خاص مثلا : یک کارت گرافیک که خروجی TV اون HDMI هست با کمک تبدیل های XBOX یا PS3 به تلویزیون قدیمی که فقط کانکتور زرد رنگ و قدیمی RCA ( همون composite ) داره وصل کنیم؟
* قیمت این تبدیل ها چنده و منبع آنلاین برای فروششون سراغ دارین؟
* بعنوان مثال این تبدیل رو ببینید، به XBOX وصل میشه و خروجی هم component داره ( قرمز و سبز و آبی ) هم composite داره ( زرد) و هم صدای استریو ( سفید و قرمز). این رو میشه برا کامپیوتر هم استفاده کرد و به خروجی HDMI کارت گرافیک زد و اونطرفشو به تلویزیون قدیمی؟ :
http://www.xbox.com/en-US/hardware/x/xbox360componenthdcable
131322-xbox_cable4_350.jpg

آخرین ویرایش:

P.O.P

کاربر سایت
May 15, 2008
714
نام
Davood
سلام ...
امیدوارم حالتون خوب باشه.
راستش اون خروجی که شما نشون دادید برای xbox هست و اتفاقا تصویر اچ دی هم میده ولی اون رس اون کابل که به کنسول می خوره hdmi نیست!
اون یه رابط استاندارد هستش که هر کنسولی واسه خودش داره. البته کنسول های جدید خروجی hdmi هم دارن که جدا از خروجی استاندارد خودشون هست.
امیدوارم کمک کرده باشم.

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
سلام ...
امیدوارم حالتون خوب باشه.
راستش اون خروجی که شما نشون دادید برای xbox هست و اتفاقا تصویر اچ دی هم میده ولی اون رس اون کابل که به کنسول می خوره hdmi نیست!
اون یه رابط استاندارد هستش که هر کنسولی واسه خودش داره. البته کنسول های جدید خروجی hdmi هم دارن که جدا از خروجی استاندارد خودشون هست.
امیدوارم کمک کرده باشم.
باسلام و تشکر از راهنمایی ارزشمند شما دوست گرامی.
پس در واقع ساخت جنین مبدلی سخت نیست، فقط گویا ملاحظات بازار مانع متداول بودنشونه.

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
622
نام
مهدی
رفیق تبدیل HDMI به Composite اصلا به این راحتی نیست، تصویرها اساسا با هم فرق دارن و شما نیاز به DownScaler دارید که برای مصارف خانگی نیست.
Component و RGB یا همون VGA نوع آنالوگ از تصاویر HD هستند و فقط با مدارات الکترونیکی اکتیو (نیازمند تغإیه خارجی و با المان های نیمه هادی ) قابل تبدیل به HDMI یا DVI-D هستند. HDMI و DVI-D نوع دیجیتال تصاویر HD هستند که HDMI صدا رو هم در کنار تصویر منتقل میکنه.
Composite و S-Video سیگنالهای تصویر آنالوگ در فرمت SD هسنتد و به صورت ساختاری با تصاویر بالا متفاوتند.
خروجی یکپارچه کنسولهای XBOX360 و PS3 سیگنالهای RGB و Component و Composite رو روی پینهای متفاوت مهیا میکنند که با این کابلهای مختلف و به همراه سیگنال صدا قابلیت اتصال به سیستمهای خانگی رو خواهند داشت. خروجی HDMI در هر دو کنسول از پورت جداگانه ای در دسترس هست و فقط با یک کابل و به راحتی میتونه به DVI-D تبدیل بشه.

شما خروجی HDMI کارت گرافیکتون رو بدون مبدلهای خاص نمیتونین به راحتی به تلویزیون های معمولی و به ورودی Composite اون وصل کنید. ولی معمولا کارتهای گرافیک خروجی Composite و یا S-Video رو بصورت آماده یا از طریق کابلی که همراهشونه آماده دارند. شما اگر کارت گرافیکت خروجی S-Video داره میتونی به راحتی به ورودی S-Video تلویزیون وصلش کنی. اکثر تلویزیونها این ورودی رو دارن ( یک کانکتور دایره ای با چهار پین ) ولی اگر تلویزیونتون این ورودی رو نداره میتونی پینهای( 3و4) و همینطور (1و2) کانکتور S-Video از خروجی کارت گرافیک رو به هم وصل کنی و به جای Composite استفاده کنی. یه خازن 47PF در مسیر پین شماره 3 کیفیت تصویر رو بهتر هم خواهد کرد.
امیدوارم کمکی کرده باشم بهت ، راستش وقت و حوصله داشتم و مطلب طولانی شد و لی سعی کردم همه چیز رو تو یه پست گفته باشم.;)

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
... معمولا کارتهای گرافیک خروجی Composite و یا S-Video رو بصورت آماده یا از طریق کابلی که همراهشونه آماده دارند...
ممنون از پست کامل و جامع شما. در تایید فرمایشتون ، مشکل من همینجاست! کارت گرافیک من سه خروجی داره:
l
1 - HDMI
2 - DVI
3 - Display port
که مورد سوم عملا بدرد نمیخوره و فعلا بلااستفادست.
GV-R487D5-1GD
www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2971
2053.jpg

Hamed PC

کاربر سایت
Oct 5, 2008
916
نام
Hamed

ممنون از پست کامل و جامع شما. در تایید فرمایشتون ، مشکل من همینجاست! کارت گرافیک من سه خروجی داره:
l
1 - HDMI
2 - DVI
3 - Display port
که مورد سوم عملا بدرد نمیخوره و فعلا بلااستفادست.
GV-R487D5-1GD
www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2971
2053.jpg
مورد اول که HDMI هست رو میتونی به LCD تلوزیون ها یا مانیتور هایی مانند 2261 ال جی که این ورودی رو میخوره وصل کنی. مشکلی نداره

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
ممنون همه دوستان خوب.فک کنم عملا چارش فقط خریدن یه تلویزیون جدیده :cheesygri یه پلاسما پاناسونیک P42G10 دیدم ، ماآآآآه ، تیونر دیجیتال هم داره و خلاصه آخرشه. ایشالا تامین بودجه بشه...
http://www.chare.ir/index.php?target=products&product_id=12254&smid=79

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر