از کجا بفهمم بازی ای که دارم، اورجیناله یا دستکاری شده؟

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
سلام دوستان، قصد دارم روشی رو به شما معرفی کنم که بوسیله ی اون بتونید تشخیص بدید بازی ps2 یا ps1 که دارید، اورجیناله یا دستکاری شده؟!! با این روش حتی میتونید ویندوز اصل و اورجینال رو از ویندوز دستکاری شده تشخیص بدید!
روش کار به این صورته:
1-ابتدا نرم افزاری به نام hashtab رو دانلود و نصب کنید:
http://download1us.softpedia.com/dl...1/software/system/HashTab v5.1.0.23 Setup.zip
2- از دیسک بازی ایمیج بگیرید (ایمیجی که میگیرید باید آیزو باشه، اگرم بازی رو بصورت ایمیج آیزو توی هاردتون دارید دیگه نیازی به ایمیج گرفتن نیست). روی فایل آیزو کلیک-راست کرده و properties رو انتخاب کنید، سربرگ file hashes رو انتخاب کنید و صبر کنید تا هش رو محاسبه کنه، چندتا کد بهتون میده که یکی از اونها SHA-1 (یک کد 40 رقمی) هست، اون کد رو کپی و در جایی پیست و سیو کنید.
3- به این آدرس برید و بازی مورد نظر رو پیدا کنید:
redump.org • Discs
وقتی بازی رو پیدا کردید روش کلیک کنید تا جزئیاتش (از جمله کد sha-1) نمایش داده بشه؛ اون کد رو با کدی که خودتون بدست آورده بودید مقایسه کنید، اگه این دوتا کد مثل هم بودن، معنیش اینه که بازی شما صد درصد اصله و کوچکترین دستکاری ای درش صورت نگرفته.

نکته: میتونید از این روش برای تشخیص اورجینال بودن ویندوز هم استفاده کنید!!، تنها تفاوتش با آنچه که شرح دادم اینه که برای یافتن کد هش ویندوز، باید به این آدرس مراجعه کنید:
MSDN Subscriber Downloads
اونجا در کادر search، نام ویندوز مورد نظر رو وارد کنید و در نتایج نمایش داده شده، نسخه دقیق ویندوز رو انتخاب کنید و روی details کلیک کنید تا کد sha-1 رو مشاهده کنید؛ با مقایسه ی اون کد با کدی که از ویندوز خودتون بدست آوردید، میتونید از اصل بودن ویندوزی که دانلود کردید یا ایمیج گرفتید مطمئن بشید.
امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: AAKH1361

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر